• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

ویدیو مهاجرت تحصیلی 2022

تحصیل در استرالیا

صفر تا صد تحصیل در استرالیا در سال 2022 و اخذ اقامت بعد از پایان دوره های تحصیلی، شرح شرایط و مدارک مورد نیاز، هزینه‌‌ها، شهریه‌ها و مخارج لازم

تحصیل در کانادا

صفر تا صد تحصیل در کانادا در سال 2022 و اخذ اقامت بعد از پایان دوره های تحصیلی، شرح شرایط و مدارک مورد نیاز، هزینه‌‌ها، شهریه‌ها و مخارج لازم

تحصیل در قبرس

قبرس شمالی در سال 2021 یکی از بهترین کشورهای مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی است. مزایایی همچون شهریه و هزینه زندگی مقرون به صرفه، نداشتن ویزا و عدم نیاز به مدرک زبان تحصیل در قبرس را جذاب تر می کند

تحصیل در آمریکا

آمریکا با داشتن بهترین و برترین دانشگاه های جهان در صدر لیست بهترین کشور برای تحصیل قرار گرفته است.تحصیل در آمریکا 2020 برای دانشجویان در سراسر جهان جذاب است بخصوص تحصیل در 10 دانشگاه برتر از جمله MIT، هاروارد، پرینستون و ...

تحصیل در نیوزلند

نیوزلند یک کشور کوچک درنزدیکی استرالیا میباشد که با توجه به مساحت کمی که دارد هشت دانشگاه بین المللی با رتبه زیر 500 جهانی در سال 2020 را در خود گنجانده است. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در نیوزلند در سال 2020 میپردازیم.

تحصیل در اسلوونی

اسلوونی یکی از کشورهای اروپای مرکزی عضو معاهده شینگن است. این کشور از بهترین نظام های آموزشی اروپا و ارزان ترین خدمات تحصیلی در اروپا بهره مند است. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در اسلوونی 2021 را یک شرایط ایده آل میدانند.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان که اغلب کشورهای دنیا از نظام آموزشی این کشور الگو برداری کرده اند، می تواند برای هرکسی آرزو باشد. انگلستان کشوری کوچک در غرب اروپاست اما بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا مانند دانشگاه آکسفورد را در خود جای داده است.

تحصیل در آلمان

آلمان یکی از مهمترین کشورهای اروپایی در امر مهاجرت تحصیلی است که هر ساله دانشجویان زیادی برای کسب علم و تحصیل رایگان به این کشور مهاجرت میکنند. با ما همراه باشید تا به بررسی مهاجرت تحصیلی به آلمان بپردازیم

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا از صفر تا صد، شرایط مهاجرت تحصیلی و هزینه‌های مورد نیاز در سال 2021، معرفی بهترین و ارزان‌ترین دانشگاه‌ها و بهترین رشته‌های تحصیلی.

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی در سال 2022

امر مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی که یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به خصوص در میان قشر جوان‌تر است به دلیل وجود تقاضاهای بسیار زیاد و همچنین ایجاد اشباع به خصوص از سوی کشورهای در حال توسعه از جمله ایران، بسیار جنبه رقابتی پیدا کرده که این جنبه رقابتی اصلا به معنای غیرممکن شدن این امر نیست. از طرفی با وجود تقاضاهای بسیار زیاد و اشباع مذکور، برخی کشورها در زمینه پذیرش تحصیلی از میان دانشجویان بین‌المللی مانند کانادا یا استرالیا و به ویژه کانادا نه تنها در این زمینه محدودیتی اعمال نکرده بلکه بنا به سیاست‌های پذیرش مهاجر برای بهبود اقتصاد و استحکام بیشتر بازار کار و همچنین جبران کمبود نیروی کار و یا تخصص‌های خاص مورد نیاز در آن‌ها، اخذ پذیرش تحصیلی را نسبت به گذشته برای دانشجویان بین‌المللی بیشتر و همچنین راحت‌تر نموده است. البته به واسطه همین نیاز به تخصص‌های خاص، کمبود نیروی کار و یا تقویت اقتصاد و بازار کار که حتی پیشرفته‌ترین کشورهای جهان نیز در این زمینه‌ها دارای نیاز و تقاضا هستند، پس برای دیگر کشورهای محبوب برای مهاجرت تحصیلی مانند آلمان، انگلیس، آمریکا و... با وجود جنبه رقابتی بسیار بالاتر به دلیل مذکور، متقاضی با دارا بودن یکسری صلاحیت‌های خوب و مناسب می‌تواند به آن کشورها هم مهاجرت تحصیلی کرده و حتی می‌توان گفت که با کمی راهنمایی از سوی متخصصین امر مهاجرت تحصیلی و سنجش مهارت‌های خود و تصمیم‌گیری درست در بسیاری از مواقع اتفاقا بسیار این امر راحت هم انجام می‌گردد. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا به طور کامل درباره مهاجرت تحصیلی صحبت نموده و همچنین پیرامون برخی از کشورهای محبوب برای مهاجرت تحصیلی و اشاره به شرایط هر کدام نیز مختصر بحثی داشته باشیم تا در انتخاب این مسیر راحت‌تر بتوانید عمل کنید.

مهاجرت تحصیلی در دوران کرونا

شیوع ویروس کرونا جنبه‌های مختلف زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داد و تغییرات عمده‌ای را در سبک زندگی انسان ایجاد کرد. یکی از مهم‌ترین پیامدهای این جریان محدودیت‌های رفت و آمد و سفر بود که صدور انواع ویزای کشورها را به حالت تعلیق درآورد. یکی از گروه‌هایی که از چنین وضعیتی ضربه شدیدی خوردند، مهاجران، به ویژه دانشجویان بین‌المللی بودند. با بسته شدن مرزها و عدم صدور ویزای تحصیلی، برنامه تحصیلی دانشجویان نیز دستخوش تغییر شد. برخی از کشورها همچون کانادا امکان تحصیل آنلاین را برای دانشجویان فراهم کردند تا به آموزش آن‌ها لطمه‌ای وارد نشود. در ماه اکتبر و نوامبر، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مرزهای کشورها مجددا باز شده و دانشجویان بین‌المللی اجازه سفر به کشور مقصد را پیدا کردند. با آغاز سال 2021 و شروع واکسیناسیون در بسیاری از کشورهای جهان، دورنمای مثبتی برای بهبود اوضاع دیده می‌شود. در حال حاضر ویزاهای تحصیلی مجددا در حال صدور است و دانشجویان پس از ورود به کشور مقصد، به مدت دو هفته باید در قرنطینه اجباری به سر ‌ببرند. همچنین دانشگاه‌ها در بسیاری از مناطق جهان همچنان در حالت تعلیق بوده و آموزش به صورت آنلاین ادامه دارد. به نظر می‌رسد که تا نیمه سال 2021 و توزیع گسترده واکسن کرونا در سطح جهان، اقدامات احتیاطی در بالاترین حالت ممکن در دستور کار قرار بگیرند.

مزیت های مهاجرت تحصیلی چیست؟

1.آموزش عالی

آموزش عالی یکی از مهترین دلایلی است که افراد اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنند و عموماً افراد جوان تر، تحصیلات خارج از کشور را در زمینه ای دنبال می کنند که در کشورشان در دسترس نبوده و یا دانشگاه هایی خارج از کشور ارائه پیشرفته تر و یا مدرک معتبرتری نسبت به کشور خودشان ارائه میدهد. در هر مقطعی که در خارج از کشور (کشورهایی مانند استرالیا و کانادا) ادامه تحصیل دهید، شرایطی برایتان محیا خواهد شد که بتوانید اقامت خود را به طور نامحدود تمدید نمایید. مهاجرت تحصیلی فرد را قادر میسازد تا علاوه بر اخذ مدرک بین المللی و معتبر، مهارت زبانی خود را تقویت کنید، زندگی در محیط جدید را تجربه کنید و با اقلیم و فرهنگ های مختلف آشنا شوید.

2.موقعیت شغلی

با اخذ ویزای تحصیلی و مجوزstudy permit  (مجوزی که در فرودگاه کشور مقصد با در دست داشتن ویزای تحصیلی به فرد تحویل داده می شود.) در بعضی از کشورها امکان فعالیت شغلی به صورت پاره وقت را خواهید داشت. برای مثال در کشور کانادا دانشجو هفته ای 20 ساعت (معمولا در روز های شنبه و یکشنبه) میتواند اموری تحت عنوان کار دانشجویی انجام دهد. از طرفی هم دانشجویان می توانند با انتخاب کالج به جای دانشگاه پس از اتمام دوره، بطور مستقیم و بدون دغدغه وارد بازار کار شوند

3. افزایش کیفیت زندگی

انسان از زمان تولد تا پایان زندگی بدنبال کشف تجربیات بهتر و جدید است تا بتواند روند زندگی خود را بهبود بخشیده و برای خود، خانواده و جامعه مفید باشد، لذا مهاجرت به یک کشور مدرن و پیشرفته باعث میشود تا فرد سطح بالاتری از کیفیت زندگی را تجربه کرده و از امکانات بروز جامعه لذت ببرد.

معایب مهاجرت تحصیلی چیست؟

1.دوری از خانواده و مسائل احساسی

ایرانیان بیشتر از هر جامعه دیگری وابسته به خانواده بوده و در مباحث مهاجرتی دوری از خانواده از جمله مسائلی است که می تواند دغدغه ای برای مهاجرت باشد. اما برای داشتن آینده بهتر و دستیابی به اهداف خود تحمل این مسئله آسان تر خواهد شد و همچنین مهاجرت تحصیلی می تواند در آینده به پیشرفت خانواده نیز بیانجامد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که فرد میتواند در ایام تعطیلات به کشور خود بازگردد.

2. پرداخت شهریه:

هزینه زندگی و تحصیل در کشور های پیشرفته و جوامع بین المللی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و ... در مقایسه با سایر کشورها به مراتب بیشتر است و سوال اینجاست که  فرد این هزینه ها را چطور باید تامین نماید؟

الف - حامی مالی : داشتن حامی مالی میتواند کمک به سزایی در تامین آسایش فرد محصل داشته باشد.

ب -  بورسیه شدن (کمک هزینه از طرف دانشگاه مقصد): با توجه به رزومه قوی فرد و نوع رشته و دانشگاه یا کالج انتخابی ,این قابلیت وجود دارد که شما بتوانید مبلغ و یا مبالغی را از دانشگاه جهت کمک هزینه دریافت نمایید.

ج - کار دانشجویی : در بعضی کشورها مانند کانادا افراد دانشجو اجازه دارند ساعاتی در هفته را بصورت پاره وقت کار کنند که این امر برای تامین مخارج زندگی دانشجویان نقش بسازیی را ایفا کند.

برای مهاجرت تحصیلی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

در ابتدا باید مواردی در خصوص متقاضی مشخص شده باشد. این موارد شامل پرسش های زیر می شود:

1. چه رشته و چه کشوری را برای مقصد در نظر دارد؟

2. آیا شرایط اقتصادی ایشان با هزینه های کشور مقصد همخوانی دارد؟

3. شرایط کلی تقاضی از نظر سن و مدارک با مقطع مدنظر تطابق دارد یا خیر؟

4. در نهایت، آیا برای رسیدن به هدف مهاجرت تحصیلی کلیه شرایط را دارا هستند یا خیر؟

یافتن مناسب ترین پاسخ ها برای سوالات احتمالی، شاید کار دشواری به نظر برسد، اما تیم اجرایی گروه مهاجرتی ادب تمام راه کارهای اساسی را به شما پیشنهاد خواهد داد، تا علاوه بر اخذ تضمینی پذیرش در هر مقطع و هر رشته ای، ویزای تحصیلی خود را نیز اخذ نموده و اقامت کوتاه مدت خود را آغاز نمایید.

پس از ارائه کامل مدارک مورد نیاز به تیم مهاجرتی ادب، در صورت مساعد بودن شرایط متقاضی بین 20 الی 30 روز پذیرش کالج یا دانشگاه مورد نظر برای متقاضی صادر میگردد. با پرداخت بخشی از شهریه که از طرف کالج یا دانشگاه مورد نظر تعیین می شود نامه نهایی برای اخذ ویزا صادر میگردد. بعد از صدور نامه نهایی با ارائه مدارک ویزا پرونده شما جهت بررسی به سفارت کشور مورد نظر ارسال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی چیست؟

هر کشور، هر دانشگاه و هر رشته تحصیلی نیاز به مدارک متفاوتی از سوی فرد متقاضی دارند. اما مدارک متداول برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا معمولا شامل موارد زیر میباشد.

الف- مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

1. اصل پاسپورت

2. اصل شناسنامه و کارت ملی

3. اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات (دیپلم-پیش دانشگاهی-لیسانس و...)

4. اصل در صورت داشتن مدرک زبان (ایلتس-تافل-پی تی ای)

5. ارائه مدارک آکادمیک گذرانده شده با مدرک معتبر.

6. رزومه

7. متن انگیزه نامه

ب - مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

1. پرداخت بخشی از شهریه تعیین شده کالج یا دانشگاه

2. کارت ملی و شناسنامه های والدین(در صورت تاهل شناسنامه همسر-سند ازدواج)

3. ارائه مدارک مالی از قبیل:

  نامه تقبل هزینه (نامه ای از طرف حامی مالی که نشان دهنده تقبل هزینه های دانشجو از طرف حامل مالی میباشد.)

  نامه ی بانکی

  گردش حساب بانکی 3 الی 6 ماه اخیر 

  اسناد منزل

  اجاره نامه

  اسناد ثبتی شرکت

  و....

4. صفحات مهر ورود و خروج و ویزای های سابق متقاضی

با توجه به اینکه دارا بودن مدرک زبان تخصصی نکته ای ضروری میباشد، در بیشتر دانشگاه ها از شما مدرک تافل یا آیلتس آکادمیک می خواهند. البته اگر تحصیلات قبلی خود را در دانشگاه های انگلیسی زبان گذرانده باشید نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. اگر متقاضی مدرک معتبر زبان نداشته باشد اصلا جای نگرانی وجود ندارد! چرا که گروه مهاجرتی ادب حتی بدون داشتن مدرک زبان هم توان اخذ پذیرش متقاضیان را دارد. همچنین در صورتی که قادر به تنظیم رزومه ایده‌آل و انگیزه نامه (SOP) مناسب نباشند. کارشناسان گروه مهاجرتی ادب میتوانند به درستی به تنظیم مدارک مورد نیاز متقاضی بپردازند

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف چقدر است؟

در بیشتر دانشگاه های دنیا، تحصیل در مقطع دکترا رایگان است و حتی به دانشجویان این مقطع بورسیه تعلق می گیرد. اما به جز موارد خاص، دانشجویان کارشناسی ارشد برای تحصیل ملزم به پرداخت شهریه هستند. میزان شهریه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. البته دراتریش، سوئیس و آلمان، دانشگاه فقط هزینه ترمیک را از دانشجو دریافت می کند که مبلغ آن در حد چند صد یورو است و با توجه به خدماتی که به دانشجو ارائه می شود ناچیز می باشد.

تحصیل در برخی دانشگاه های آسیایی نیز با پرداخت شهریه همراه است اما نسبت به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی هزینه کمتری دارد.

آیا واجد شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی هستید؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی نه تنها برای مهاجرت تحصیلی هزینه ای نمی پردازند بلکه حقوق ماهیانه نیز از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت می کنند. شاید فکر کنید اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های آمریکایی و اروپایی دشوار و پیچیده است. اما اگر از روند اخذ آن آگاهی کافی داشته باشید می توانید به راحتی از بورسیه بهره مند شوید. بسیاری از افرادی که در دانشگاه های آمریکا و کانادا در مقطع دکترا پذیرش می شوند، بورسیه تحصیلی به آن ها تعلق می گیرد. اما بورسیه در دانشگاه های اروپایی تنها به موقعیت های خاصی داده می شود و عمومی نیست!

آیا رایزنی با دانشگاه مورد نظر ضروریست؟

به جز در موارد خاص، معمولا برای apply و پذیرش نیازی به رایزنی با دانشگاه ندارید اما رایزنی با دپارتمان مورد نظر شما در دانشگاه می تواند درک بهتری از رشته تحصیلی و شرایط دانشگاه در ذهن شما ایجاد کند. توصیه ما این است که با دفتر دپارتمان ارتباط برقرار نمایید. مزیت چنین کاری این است که باعث می شود با اساتید رشته تحصیلی انتخابی بیشتر آشنا شوید و از فعالیت های علمی دپارتمان اطلاعات شفاف تری بدست آورید.

 افرادی که می خواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند معمولا قبل از apply رسمی با اساتید خود مکاتباتی را انجام می دهند یا حتی به صورت تصویری با آنها ارتباط برقرار می نمایند. این اقدامات برای جلب نظر اساتید جهت پذیرش شما بسیار موثر می باشد.

آیا برای مهاجرت تحصیلی می توان از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کرد؟

آیا می توان به موسسات مهاجرت تحصیلی که مهاجرت را تضمین میکنند اعتماد کرد؟ پاسخ سوال این است که امروزه تعداد موسساتی که در زمینه خدمات مهاجرت تحصیلی فعالیت می کنند بسیار زیاد می باشد. اما موسساتی مورد اطمینان هستند که از وزارت علوم مجوزهای قانونی را دریافت کرده باشند. این موسسات می توانند اقدامات لازم را برای apply و پذیرش را در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام دهند.

مهاجرت تحصیلی رایگان

برخی از افراد بسیار علاقه مند برای تحصیل در خارج از ایران هستند اما هزینه بالای شهریه ها به رقم بالارفتن نرخ دلار و یورو  باعث بوجود آمد مشکلات مالی برای بسیاری از متقاضیان شده است. به همین دلایل برخی از دانشجویان از ادامه تحصیل در خارج از کشور منصرف می شوند. اما حقیقت آن است که امکان تحصیل رایگان و یا با حداقل هزینه ها برای دانشجویان در خارج از کشور هم فراهم است.

برخی از کشورها بخصوص کشورهای اروپایی برای جذب دانشجویان و استعداد هایی که به دلیل مسائل مالی کشف نشده اند اقدام به ارائه دوره های آکادمیک با پایین ترین هزینه ها شده اند. در ادامه بررسی برخی از این کشورها و شرایط مهاجرت تحصیلی رایگان به این کشورها خواهیم پرداخت:

  • آلمان: اولین و مهم ترین کشور اروپایی که به دانشجویان بین المللی خدمات آموزش رایگان ارائه میکند. آلمان بدون در نظر گرفتن ملیت دانشجویان به آنها امکان تحصیل رایگان در برخی دانشگاه های دولتی خود میدهد. تنها هزینه ای که دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید پرداخت کند هزینه خدمات دولتی است. بسته به دانشگاه محل تحصیل بین 150 تا 250 یورو بابت هزینه های خدمات دولتی توسط دانشجو پرداخت می شود. نرخ پایین هزینه تحصیل، اقتصاد پویا، صنعت قدرتمند و نظام آموزشی قوی، آلمان را به یکی از مهم ترین قطب های آموزشی تبدیل کرده و در مرکز توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است.
  • فرانسه: جالب است بدانید کشور زیبای فرانسه هم خدمات تحصیل رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه میدهد. شاید این کشور به اندازه آلمان از صنعت قوی و نظام آموزشی خوبی برخوردار نباشد اما تحصیل در فرانسه به شدت جذاب و خاطره انگیز می باشد. دولت این کشور برای خدمت رسانی به دانشجویان بین المللی در پی ارائه دروس به زبان انگلیسی است تا دانشجویان به راحتی فرانسه را برای تحصیل انتخاب کنند. در رشته های فنی و مهندسی دانشجویان مبلغی برای خدمات کلاس های عملی پرداخت میکنند که برای دانشجویان اروپایی 170 یورو در سال است و برای دانشجویان غیر اروپایی 2800 یورو در سال می باشد. البته جای نگرانی برای دانشجویان غیر اروپایی وجود ندارد چرا که اغلب دانشگاه های فرانسه اسکالرشیپ های خوبی به دانشجویان خود ارائه میکنند مثلا در سال 2019 اسکالرشیپ دانشگاه های فرانسه بین 7 تا 21 هزار یورو در سال بود. هزینه زندگی در فرانسه نسبت به آلمان پایین تر است و متوسط هزینه زندگی در این کشور 9500 یورو است. البته اگر قصد زندگی در شهرهایی مثل پاریس را داشته باشید قطعا مبلغ بیشتری را برای زندگی در فرانسه در نظر بگیرید.
  • کشورهای نوردیک:  کشورهای نوردیک به تعدادی از کشورهای اروپا اطلاق میشود که در تقریبا فرهنگ و جغرافیای یکسانی دارند. این کشورها شامل دانمارک، فنلاند، سوئد، ایسلند و نروژ است. کشورهایی با شاریط اقتصادی و اجتماعی خوب که در شمال اروپا قرار دارند. این کشورها جز شاد ترین و زیبا ترین کشورهای جهان هستند. تحصیل رایگان در این کشور ها طرفداران زیادی دارد. تحصیل در نروژ مانند آلمان کاملا رایگان است. در هیچ یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه های دولتی این کشور از دانشجویان شهریه دریافت نمیشود. تنها هزینه های خدمات دولتی است که برعهده ی دانشجویان می باشد که آن هم سالیانه بین 300 تا 600 کرون نروژ پرداخت می شود. در ایسلند هم تحصیل کاملا رایگان است و تنها هزینه ثبت نام از دانشجویان اخذ می شود که مبلغی معادل 75 هزار کرونای ایسلند است. اما در کشورهای دانمارک، فنلاند و سوئد برای تحصیل دانشجویان بین المللی غیر اروپایی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات تحصیل رایگان ارائه نمیشود. این کشورها در مقطع دکتری فول فاند هستند یعنی بورسیه کامل از طرف دانشگاه دریافت میکنند و هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمیکنند. در فنلاند تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی رایگان است. شهریه دانشگاه ها در دانمارک بین 45 تا 120 هزار کرون دانمارک، در سوئد بین 80 تا 145 هزار کرون سوئد و در فنلاند بین بین 6 تا 18 هزار یورو در سال است. شهریه ها کاملا به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی دانشجو بستگی دارد.
  • اتریش: پایتخت کشور اتریش، وین در سال 2017 سیزدهمین شهر مورد علاقه دانشجویا بین المللی انتخاب شد. این کشور برای دانشجویان اروپایی شهریه تحصیلی دریافت نمیکند و تنها هزینه ثبت نام از آنها اخذ میکند که مبلغی حدود 400 یورو است. برای دانشجویان بین المللی هم شرایط تقریبا یکسانی دارند بااین تفاوت که هزینه ثبت نام آنها تقریبا دو برابر هزینه ثبت نام دانشجویان اروپایی است و حدود 800 یورو باید هزینه ثبت نام پرداخت کنند. هزینه زندگی در وین اتریش کم بالا بنظر میرسد اما ارزش تحصیل در این کشور زیبای اروپایی را دارد. هزینه زندگی در اتریش حدود 12 هزار یورو در سال است.
  • آرژانتین: آرژانتین 31مین کشور مورد علاقه دانشجویان بین المللی در سال 2019 خدمات کاملا رایگان برای تحصیل دانشجویان در دانشگاه های دولتی خود ارائه میکند. در ابتدای امر مبلغ بسیارکمی برای ثبت نام از دانشجویان اخذ میکنند اما مابقی تحصیل آنها رایگان است. اما در مقابل دانشگاه های خصوصی این کشور در سال حداقل حدود 5 هزار دلار آمریکا شهریه دریافت میکنند که نسبت به هزینه تحصیل دانشگاه های دولتی هزینه ی بسیار بالایی دریافت میکنند.
  • هند: از جمله کشورهای ارزان برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. تدریس اکثر دورس به زبان انگلیسی در هند این کشور را برای تحصیل در بین دانشجویان بین المللی محبوب کرده است. هزینه زندگی در هندوستان بسیار پایین است.هزینه زندگی در هند نسبت به انگلستان 163 درصد ارزان تر است. با 4 هزار دلار آمریکا در هند میتوان یک زندگی کاملا لوکس داشت. همچنین اجاره منزل در هند تقریبا 391 درصد نسبت به انگلستان ارزان تر است. تنها محدودیت تحصیل در هند، اشتغال به کار دانشجویان بین المللی است. دانشجویان نمیتوانند در طول تحصیل خود مشغول به کار شوند.
  • تایوان: پایتخت تایوان یعنی تایپه 17مین شهر بزرگ  دنیا و 14مین کشور ارزان دنیا در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است. دانشگاه هایی با امتیاز بالای بین المللی و هزینه زندگی پایین از جمله مزایای این کشور برای مهاجرت تحصیلی است. برای مثال دانشگاه National Taiwan University (NTU) که شصت و نهمین دانشگاه برتر جهان در سال 2020 شناخته شد، شهریه هایی بسیار مقرون به صرفه ای دارد. میانگین شهریه رشته های این دانشگاه 3500 دلار آمریکا برای یک سال است.
  • کشورهای زیادی برای دانشجویان بین المللی خدمات تحصیل رایگان یا اسکالرشیپ های متنوع ارائه میکنند. بخصوص ددر کشورهای اروپایی تعداد زیادی از دانشگاه ها تحصیل رایگان را برای دانشجویان خود فراهم کرده اند. کشورهایی چون لهستان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، لوگزامبورگ، برزیل، جمهوری چک و بلژیک از جمله کشورهایی هستند که تحصیل در آنها رایگان یا با حداقل هزینه امکان پذیر است.

موسسه مهاجرت تحصیلی

موسسه مهاجرت تحصیلی، زیرمجموعه ای از موسسات مهاجرتی هستند که اقدام به اعزام دانش آموزان و دانشجویان به مراکز آموزشی سراسر جهان می کنند. موسسات مهاجرتی متشکل از مشاوران، وکلا و سایر کارمندان است که کاملا به قوانین و شرایط مهاجرتی بین المللی مسلط هستند. این موسسات خدماتی چون مشاوره، ارزیابی پرونده متقاضی، اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه ها و مدارس، اخذ ویزای دانشجویی، اخذ ویزای گاردین و ... را ارائه می دهند. با توجه به تغییرات مداوم قوانین بین المللی مهاجرتی، پیشنهاد میشود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی با یکی از موسسات مهاجرت تحصیلی مشاوره کنید. چرا که ممکن است با کوچک ترین سهل انگاری هزینه، زمان و موقعیت های مناسب مهاجرتی را از دست بدهید. این موسسات میتوانند یک راه روشن را برای ادامه تحصیل و زندگی در سایر کشورها را پیش پای شما بگذارند و حتی بعد از مهاجرت تحصیلی شما، خدمات تمدید ویزا، اخذ خوابگاه و ... که دردسرهای ریز و درشت خاص خود را دارند را برطرف کنند.

مانند هر حرفه ی دیگری بین موسسات مهاجرتی نیز شیادان و کلاهبرداران زیادی وجود دارد. پیشنهاد می شود حتما از خدمات موسساتی که دارای مجوز وزارت علوم و سابقه کاری ارزنده هستند، استفاده کنید. برای اطمینان از معتبر بودن موسسه مهاجرتی چندین راه حل وجود دارد اما ساده ترین روش ها آن است که در زمان حضور در این موسسه میتوانید درخواست پروانه کسب و مجوز تأسیس موسسه را از مسئولان شرکت درخواست کنید و یا در وبسایت رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری لیست اسامی موسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو را بررسی نمایید.

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی بستگی به سن فرد و قوانین کشوری که برای مهاجرت انتخاب کرده است، دارد. متقاضیان از سنین 3 تا 18 سال برای تحصیل در مدارس در مقاطع دبستان و دبیرستان اقدام کنند. هرچه سن فرد پایین تر باشد می تواند راحت تر مهاجرت نموده و مشغول تحصیل در کشور مد نظر خود شود. همچنین یکی از والدین خود را به عنوان همراه و حامی در کشور مقصد همراه خود داشته باشد. البته به یاد داشته باشید که تنها به یک نفر از والدین دانش آموز ویزای گاردین یا ویزای همراه تعلق میگیرد. والد دیگر میتواند نوع دیگری از ویزاها مانند ویزای کاری یا تحصیلی را اخذ کند و به خانواده خود ملحق شود.

برای اطلاع بیشتر درباره ویزای گاردین اینجا را بخوانید.

برای متقاضیان تحصیل در اغلب کشورها مانند استرالیا یا انگلستان، الزامی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر وجود ندارد. در دوران دبستان بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی 6 تا 8 سالگی است و برای دوران دبیرستان بازه سنی 14 تا 18 سال بسیار ایده آل هستند. این بازه های سنی عمومی هستند و برای تصمیم گیری دقیق تر بهتر است به قوانین کشور مدنظر برای مهاجرت تحصیلی مراجعه کنید.

برای تحصیل در دوره های آکادمی بهتر است دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به مهاجرت تحصیلی نماید. چرا که اولاً دوران تحصیل در دوره کارشناسی ارشد طولانی تر است و ممکن است این مدت طولانی تنهایی و دور بودن از خانواده باعث آزردگی خاطر دانشجو شود. ثانیاً هزینه تحصیل در دوران کارشناسی بیشتر از هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است. برخلاف قوانین دانشگاه های ایران اغلب دانشگاه ها جهان شهریه بیشتری برای تحصیل در مقطع کارشناسی نسبت به سایر مقاطع تعیین میکنند. ثالثاً فرصت های شغلی بیشتری برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. رابعاً در اغلب دانشگاه ها اسکالرشیپ ها و فاندهای بیشتری برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارائه میشود.

کدام کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید؟

برای برخی افراد، کشوری که در آن تحصیل می کنند مهم است و برای بعضی دیگر، رشته تحصیلی اهمیت بیشتری دارد. مثلا کشور اسپانیا، هم از نظر هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است و هم جای زیبایی برای زندگی می باشد. اما برای تحصیل در رشته مدیریت، آمریکا معتبرترین دانشگاه ها را در این زمینه دارد.

آیا برای شما تحصیل در هر رشته ای در یک دانشگاه خاص ارجحیت دارد یا تحصیل در رشته ای خاص که دانشگاه های مختلف آن را ارائه می دهند.؟! اینجاست که مشخص کردن اولویت ها در مهاجرت تحصیلی یک گام دیگر شما را به جلو می برد. توصیه می کنیم در این زمینه با افراد با تجربه از جمله کارشناسان گروه مهاجرتی ادب مشورت کنید چرا که با در نظر گرفتن تمام شرایط مالی، سیاسی، اجتماعی و علاقه شما بهترین پیشنهاد ها و گزینه های مهاجرتی را به شمت معرفی خواهد کرد. توجه داشته باشید که انتخاب کشور مقصد اصلی ترین فاکتور مهاجرت است.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

کشور استرالیا یکی از محبوبترین کشورهای پیشرفته جهان در بین دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی می باشد. از عوامل اصلی این محبوبیت زبان بین المللی این کشور است! زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور ایست که کار، زندگی و تحصیل را در این کشور آسان نموده است. از  موضلات بزرگ مهاجرت تحصیلی به استرالیا نگاه سختگیرانه دولت استرالیا به مهاجرین و هزینه زندگی در استرالیا است. استرالیا در مقیاس جهانی نسبت به سایر کشورهای دنیا هزینه زندگی زیادی دارد. اما در بین کشورهای پیشرفته انگلیسی زبان هزینه زندگی و شهریه دانشگاه های پایین تری نسبت به آمریکا و انگلستان دارد. بنابراین تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت کشورهای انگلیسی زبان هم رده ی خود راحت تر است. مشکلات مهاجرت به استرالیا در ابتدای به امر شاید سخت باشد اما بعد از ورود متقاضی به استرالیا یک زندگی آرام و بدون دغدغه در انتظار اوست (خصوصا اگر به جهت تحصیل به استرالیا مهاجرت کرده باشد).

نظام آموزشی بسیار قوی، اساتید برجسته و صاحب نظر، امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، تجهیزات آموزشی متنوع و ... از جمله خصوصیات بازر تحصیل در استرالیا است.

برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا میتوانید به صفحه تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اغلب مردم دنیا با شنیدن تعاریف زیادی که از کشور کانادا می شود مجذوب این کشور می شوند. برخی علاقه مندند که یک بار به این کشور سفر کنند و برخی دوست دارند برای همیشه در این کشور ساکن باشند. اما برخی از افراد بخصوص جوانان علاقه زیادی به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند. چرا که این کشور علاوه بر مزایای اجتماعی زیادی که دارد، از نظام آموزشی بسیار تاثیر گذاری هم برخوردار است. برخی از بهترین دانشگاه های بین المللی در این کشور واقع شده اند. اقتصاد این کشور بسیار پویاست و دانشجویان به راحتی میتوانند در حین تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی مشغول بکار در این کشور شوند. بنابراین کانادا در بین کشورهای دنیا یکی از مطلوب ترین مقاصد تحصیلی دنیا برای دانشجویان محسوب می شود. کما اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی است و تحصیل برای دانشجویان بسیار ساده تر می شود. اما آیا به راحتی میتوان در کانادا مشغول به تحصیل شد؟ آیا میتوان به همراه خانواده مهاجرت تحصیلی به کانادا داشت؟ هزینه های تحصیل در کانادا چگونه است؟

برای بررسی شرایط، مزایای و معایب مهاجرت تحصیلی به کانادا به صفحه تحصیل در کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به قبرس

قبرس از جمله کشورهای بسیار مناسب جهت مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی است. چرا که مهاجرت تحصیلی به این کشور مزایای زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. کیفیت زندگی، رفاه بالای زندگی، فرهنگ غنی و غیر نژادپرستانه قبرس، آب و هوای معتدل و ایده آل، فرصت  های تفریحی و گردشگری قبرس، نزدیک بودن به ایران، نداشتن ویزا، زبان ترکی و انگلیسی و ... برخی ویژگی های تحصیل در قبرس است. اما یکی از دلایل مهم محبوبیت قبرس برای تحصیل دانشجویان در این کسور آن است که دانشگاه های این کشور امتیاز تبادل دانشجو به بسیاری از دانشگاه های برتر جهان در استرالیا، کانادا و آمریکا را دارند و دانشجو میتواند بعد از مدتی تحصیل در قبرس تقاضای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر مانند کانادا را داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به قبرس، میتوانید به صفحه تحصیل در قبرس مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آمریکا، مهد دانش  وتکنولوژی دنیا اولین و مهمترین مقصد دانشجویان بین المللی است. اولین و برترین دانشگاه های جهان در این کشور مستقر هستند. بزرگترین شرکت های جهان مانند اپل، تسلا، فورد، فیسبوک و ... در این کشور مشغول به فعالیت هستند. صنعت بسیار فعال و نظام آموزشی که حرف اول کیفیت در جهان را میزند در آمریکا واقع شده شده است. شاید هر دانشجویی با شنیدن این جملات مجذوب مهاجرت تحصیلی به آمریکا شود اما تحصیل در این کشور به همین سادگی ها نیست. اخذ پذیرش دانشگاه های امریکا نسبت به سایر کشورها اندکی دشوار است. حتی اگر رزومه تحصیلی شما به قدری قدرتمند باشد که در دانشگاه های آمریکا مورد تایید و پذیرش قرار بگیرد به دلیل مسائل سیاسی پذیرش دانشجویان ایرانی با مشکلات زیادی مواجه میشود. فارغ از این مباحث، تحصیل در آمریکا هزینه بسیار زیادی نیز به همراه دارد. در نتیجه برای دانشجویان ایرانی تحصیل در آمریکا اندکی دشوار است اما اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی چون MIT و هاروراد هستید نگران نباشید. مشاورین گروه مهاجرتی ادب به تحقق یافتن آرزوی شما کمک میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آمریکا به صفحه اطلاعات کامل مراجعه فرمایید.

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

جمهوری اسلوونی کشوری در مرکز قاره اروپا و آلمان، اتریش، مجارستان، کرواسی و ایتالیا هم مرز است. این کشور جز امن ترین کشورهای جهان است و جز کشورهای حوزه شینگن اروپای مرکزی محسوب میشود. اسلوونی از آن دسته کشورهای اروپای مرکزی است که مانند همسایگانش شهرت جهانی ندارد اما مزایای زیادی برای دانشجویان مشغول به تحصیل دانشگاه های خود دارد. توجه داشته باشید که این کشور را با سایر کشورهای اروپایی مانند استونی و اسلواکی اشتباه نگیرید.
بطور کلی شرایط تحصیل در اسلوونی بدلیل وجود نداشتن موانعی چون داشتن مدرک زبان با نمره بالا و ... چندان سخت نیست. اما مهاجرت تحصیلی به اسلوونی آنقدرها هم ساده نیست چرا که اسلوونی هم مانند سایر کشورهای اروپایی بر روی مهاجران خود حساسیت زیادی به خرج می دهد. شما برای تحصیل در این کشور باید دلایل خوبی به آفیسر سفارت اسلوونی ارائه کنید تا با مهاجرت تحصیلی به اسلونی موافقت کنند. اما بعد از ورود به اسلوونی می  توانید از تحصیل رایگان به زبان اسلوونی، تحصیل ارزان به زبان انگلیسی، زندگی ارزان در اروپا، مزایای دانشجویی زیاد، سفر آزادانه به کشورهای شینگن و ... بهره مند شوید.

برای اطلاع از سایر ویژگی های مهاجرت تحصیلی به اسلوونی به صفحه ی تحصیل در اسلوونی مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

نیوزلند کشوری کوچک در غرب استرالیا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و حدودا 8 دانشگاه در خود جای داده است. در سال 2020 پنج دانشگاه نیوزلند جز 300 دانشگاه برتر دنیا معرفی شدند. ورود به این کشور نسبت به استرالیا آسان تر است. هزینه زندگی بسیار پایین نسبت به درآمد نسبتاً بالای مردم به فعالیت های اقتصادی انگیزه و هدف میدهد. هزینه زندگی در نیوزلند تقریبا یک سوم درآمد فرد است. نکته جالب توجهی که نیوزلند را به یکی از منحصربفرد ترین کشورهای جهان تبدیل میکند، طبیعت بکر و بی نظیر این کشور است .

این کشور جز 5 کشور امن جهان است. همین ویژگی ها باعث محبوبیت نیوزلند در بین دانشجویان بین المللی شود. برای اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند به صفحه تحصیل در نیوزلند مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

کشور دانمارک یکی دیگر از مقصدهای مهاجرت تحصیلی محبوب در اروپا است که به دلیل استانداردهای بالای سطح زندگی، آموزش به زبان انگلیسی و متدهای آموزشی نوآورانه شهرت دارد. شهریه سالانه در این کشور برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس به طور متوسط مابین 6000-16000 یورو است. البته برخی از رشته‌ها ممکن است شهریه بیشتری داشته باشند، به همین دلیل حتما پیش از اپلای نسبت به شهریه رشته و دانشگاه خود مطلع شوید. دانشگاه آرهوس، دانشگاه کپنهاگن، دانشگاه فنی دانمارک و مدرسه تجارت کپنهاگن از مشهورترین دانشگاه‌های این کشور هستند. هزینه زندگی در دانمارک به طور متوسط برابر با 800-1200 یورو به صورت ماهیانه بوده که با توجه به عادت‌های رفتاری و سبک زندگی دانشجویان می‌تواند متغیر باشد. بخشی از این هزینه، حدود 400-600 یورو مربوط به هزینه اجاره‌بها شده که با توجه به نوع محل اقامت می‌تواند کمتر و یا بیشتر باشد. به طور مثال هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در دانمارک به طور متوسط 300 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز حدود 300 یورو در ماه و هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی 50 یورو در ماه است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از انواع بورس‌های تحصیلی، مانند بورس‌های دولتی، دانشگاهی یا اراسموس برای تحصیل در دانمارک استفاده کنند. اگرچه تحصیل در تمامی مقاطع در این کشور امکان‌پذیر است، مقطع کارشناسی ارشد در میان دانشجویان به دلیل طول مدت کوتاه (2 سال) و تنوع رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی، محبوبیت بیشتری دارد.

مهاجرت تحصیلی به هلند

آموزش عالی در کشور هلند قدمتی چندساله داشته و از دیرباز تا به حال به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های علمی جهان شناخته می‌شود که محفلی برای گردهمایی شخصیت‌های برتر آکادمیک بوده است. این کشور که در قلب اروپا و در همسایگی کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه قرار گرفته، برخی از مهم‌ترین دانشگاه‌های برتر جهان را در خود جای داده است. اگرچه زبان رسمی این کشور هلندی است، تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی در بیشتر دانشگاه‌های هلند امکان‌پذیر است. همچنین اغلب مردم نیز تسلط خوبی نسبت به زبان انگلیسی داشته و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بدون هیچ دانشی در زبان هلندی نیز به تحصیل در هلند بپردازند. لازم به ذکر است که این کشور با شهریه سالانه 5000-20000 یورو برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، یکی از گران‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید. البته بورسیه‌های متنوعی نیز برای دانشجویان مستعد فراهم شده که افراد واجد شرایط می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. مشهورترین دانشگاه‌های این کشور عبارتند از: دانشگاه آمستردام، دانشگاه صنعتی لفت، دانشگاه واخنینگن، دانشگاه صنعتی آیندهوون، دانشگاه اوترخت، دانشگاه لیدن، دانشگاه خرونینگن، دانشگاه اراسموس روتردام و دانشگاه صنعتی تونته. همگی این دانشگاه‌ها طبق سیستم رتبه‌بندی QS در رتبه جهانی زیر 200 قرار داشته و به عنوان قطب پژوهشی کشور هلند شناخته می‌شوند.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و جز کشورهای نوردویک اروپا است. این کشور بسیار حاصلخیز، زیبا، و حیرت انگیز است. کشور سوئد نسبت به مساحت خود جمعیت کمی دارد که اغلب جمعیت سوئد در جنوب این کشور زندگی میکنند. پایتخت سوئد استکهلم است. زبان رسمی این کشور سوئدی است اما مردم این کشور به زبان های آلمانی و انگلیسی هم تسلط خوبی دارند. سوئد از جمله کشورهای نمونه در سیاست های داخلی است. اکثر مردم سوئد غنی و تحصیل کرده اند. این کشور دانشگاه های بسیار خوبی دارد و بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های سوئد در سطح جهان مشغول به کار هستند. برای مهاجرت تحصیلی به سوئد میتوان از مقطع دبستان تا دکترا اقدام نمود. در این کشور اشتغال به کار دانشجویان محدودیتی ندارد و دانشجو میتوانند در حین تحصیل مشغول به کار تمام وقت نیز شود اما از دانشجویان انتظار می رود که بدلیل اشتغال به کار وظایف خود به عنوان دانشجو را فراموش نکنند. مدرک زبان انگلیسی برای ورود به مقاطع بالای آکادمیک مثل کارشناسی ارشد و دکترا الزامی است. این کشور جز ارزان ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل محسوب می شود. شهریه دانشگاه های سوئد در رشته ها و دانشگاه های متفاوت متغییر است اما متوسط شهریه ای که یک دانشجو در سوئد پرداخت میکند 8300 یورو است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل در کشور قدرتمند آلمان می تواند برای هر دانشجویی جذاب و مفید باشد. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میتوانند در هر زمانی اقدام کنند چرا که تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی این کشور امکان پذیر است. آلمان از جمله کشورهایی است که که خدمات تحصیل رایگان را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. البته شایان به ذکر است که تحصیل رایگان تنها در دانشگاه های دولتی این کشور آن هم به زبان آلمانی امکان پذیر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و موسسات آموزشی این کشور بسیار بالاست. خوشبختانه در ایران تعداد زیادی از موسسات آموزش زبان های خارجه، زبان آلمانی را آموزش میدهند و نگرانی در رابطه با آموزش زبان این کشور وجود ندارد. برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی در این کشور بسیار محدود است. شاید بتوانید برخی از آموزش ها را در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا به زبان انگلیسی در برخی دانشگاه های آلمان پیدا کنید. دانشگاه های آلمان آزمون ورودی برگزار میکنند و دانشجو میبایست برای تحصیل در این دانشگاه ها در آزمون های ورودی قبول شود. محبوبترین رشته هیا تحصیلی در آلمان رشته مکانیک، کامپیوتر، علوم زیستی و ... است. علاوه بر سیستم آموزشی قوی آلمان، در این کشور شرکت های بزرگی نیز وجود دارند که دانشجویان میتوانند دوره کارآموزی خود را در این شرکت ها بگذرانند و حتی در آنها مشغول به کار شوند. دانشجویان در دوره تحصیل خود میتوانند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

هزینه زندگی یک دانشجو در آلمان در سال 2020 حدود 800 دلار تخمین زده شده است. این هزینه ها شامل هزینه خوابگاه، تغذیه، پوشاک و تفریح دانشجو است. درصورتی که دانشجو در دانشگاه ها و مراکز غیر دولتی آلمان مشغول به تحصیل باشد هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان بسیار بالاتر می رود. امکان مهاجرت خانواده به همراه دانشجوی متاهل نیز در آلمان وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید کشور کوچک سنگاپور، واقع در آسیای جنوب شرقی، یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در جهان است! در واقع این کشور به عنوان یکی از پیشتازان جهانی در عرصه آموزش، پژوهش و نوآوری در طول چند دهه گذشته شناخته می‌شود. در حال حاضر بهترین دانشگاه آسیا، دانشگاه ملی سنگاپور بوده که در رتبه 11 جهان قرار داشته و همچنین دانشگاه نانیانگ نیز موفق به کسب رتبه 13م جهان در سیستم رتبه‌بندی QS شده است. علاوه بر آن، شهر سنگاپور نیز در ردیف 20 شهر برتر دوستدار دانشجو در جهان قرار گرفته است.

تحصیل در سنگاپور مزایای متعددی چون تنوع فرهنگی، رفاه و ثبات اقتصادی، نظام آموزشی برجسته و کیفیت بالای زندگی را در بر می‌گیرد. این کشور به طور کلی 34 دانشگاه داشته که در طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرند. از مهم‌ترین نقاط قوت تحصیل در سنگاپور می‌توان به امکانات فوق پیشرفته علمی و پژوهشی آن اشاره کرد که به خوبی با برترین دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی رقابت می‌کند. همچنین دانشجویان می‌توانند از طریق برنامه‌های تبادل دانشجو برای تحصیل در دیگر دانشگاه‌های برجسته بین‌المللی اقدام کنند. شهریه‌های سالیانه دانشگاه‌های سنگاپور به نسبت مقطع و رشته تحصیلی بسیار متغیر بوده و رنج گسترده‌ای از 14 تا 50 هزار دلار سنگاپور را شامل می‌شود. اگرچه دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای انواع بورسیه‌های تحصیلی در این کشور درخواست دهند تا همه یا بخشی از هزینه‌های تحصیل آن‌ها را پوشش دهد. هزینه‌های زندگی در سنگاپور نیز همچون دیگر کشورهای توسعه‌یافته جهان، نسبتا بالا و به طور متوسط معادل 10 هزار دلار سنگاپور در سال است. البته دانشجویان می‌توانند با داشتن تاییدیه از دانشگاه خود، حدود 16 ساعت در هفته به کار مشغول شده و هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند. زبان انگلیسی، مالایی و چینی زبان‌های رسمی این کشور را تشکیل می‌دهند و اغلب رشته‌های دانشگاهی نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در میان بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند جذابیت زیادی دارد. بورسیه‌ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها تنها بخشی از هزینه تحصیل و برخی دیگر تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی را در بر می‌گیرد. بورسیه‌ها می‌تواند از طرف دانشگاه، دولت و یا یک موسسه آموزشی پژوهشی به دانشجویان بین‌المللی تعلق بگیرد. معمولا معیارهایی که در انتخاب دانشجویان برای بورسیه مورد نظر قرار می‌گیرد، شامل معدل و نمرات دانشجو، سوابق تحصیلی و رزومه پژوهشی وی می‌باشد. البته برخی از بورسیه‌ها هستند که متناسب با قومیت یا نژاد خاص (بورسیه مخصوص سیاه‌پوستان، یا آسیایی‌ها)، رشته تحصیلی (رشته‌های مهندسی، تجارت و...)، جنسیت (بورسیه ویژه زنان) و حتی نیازمندی مالی طراحی شده‌ و جامعه هدف محدودی را در بر می‌گیرند.

علاوه بر بورسیه، دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشد تحقیقاتی و دکتری) را داشته باشند، می‌توانند با برخورداری از سوابق پژوهشی درخشان از طریق استاد سوپروایزر خود فاند دریافت کنند. به حالتی که در آن استاد علاوه بر هزینه‌های تحصیل دانشجو، هزینه‌ای را به صورت ماهیانه برای مخارج زندگی او اعطا ‌کند، فول فاند می‌گویند. برای دریافت فول فاند از استاد، دانشجویان باید حداقل دو مقاله isi، نمره زبان بالا و پرپوزالی متناسب داشته باشند. توجه داشته باشید که داشتن مدرک GRE در کشورهای آمریکا و کانادا می‌تواند شانس دریافت فاند و بورسیه شما را افزایش دهد. همچنین شما می‌توانید از طریق جستجوی اولویت‌های پژوهشی دانشگاه یا استاد مورد نظر، پروپوزال پیشنهادی خود را متناسب با نیازهای پژوهشی آن‌ها مطرح کرده تا شانس قبولی و فاند خود را به اندازه قابل توجهی بالا ببرید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما در سنین بالای 18 سال گه در اغلب کشورها ضرورت وجود مدرک زبان انگلیسی وجود دارد، شرایط برای شخص مهاجر بدون مدرک زبان سخت میشود. مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی مانند اسلوونی یا قبرس حتی در مقطع دکترا الزامی به اخذ مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد. بسیاری از کشورها نیز برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند اما پذیرش دانشگاه یا کالج مورد نظر خود را اخذ کرده اند دوره زبان انگلیسی اجباری قبل از شروع تحصیل یا همزمان با کلاس های دانشگاه برای دانشجو آماده میکنند. البته در برخی کشورها هزینه کلاس زبان اجباری بر عهده ی دانشجو است.

وکیل مهاجرت تحصیلی

وکیل مهاجرت به فردی اطلاق می شود که دارای مدرک حقوق بین الملل باشد. این وکلا میتوانند در امور مهاجرت، پذیرش تحصیلی، اخذ انواع ویزا مثل ویزای تحصیلی و کاری، ازدواج و تولد فرزند در کشوری دیگر و ... فعالیت کاملا تخصصی داشته باشند. وکلای مهاجرت دانش بسیار جامعی در رابطه با قوانین و امور سفارت خانه های اغلب کشورها دارند. پیشنهاد ما به متقاضیان محترم آن است که در امور مهاجرتی خود حتما با یک وکیل مهاجرت مشورت کنند. چرا که بحث مهاجرت یک بحث بسیار حساس و با ریسک زیاد است. از آنجایی که این وکلا به امور مهاجرتی خصوصا امر تحصیل در سایر کشورها تسلط دارند و هر ساله قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف تغییر میکند، تجربیات آنها میتوانند راهنمای خوبی در راه پر پیچ و خم مهاجرت برای دانشجویان جوان باشند. اغلب وکلای مهاجرتی در موسسات ماجرتی مشغول بکار هستند.  توجه داشته باشید که هر وکیلی نمیتواند وکیل مهاجرتی باشد. رشته حقوق زیر شاخه های زیادی دارد اما وکلای مهاجرت، فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل هستند.

مهاجرت تحصیلی پزشکی

بسیاری از متقاضیان تحصیل خارج از کشور در رشته های پزشکی و پیراپزشکی، دانش آموزانی هستند که موفق به شرکت در دوره های آموزشی پزشکی در ایران نشده اند. جو سنگین رقابتی، کنکور سراسری، امکانات و تجهیزات محدود دانشگاه ها، تعداد کم کرسی های تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی ایران و البته کیفیت پایین آموزش ارائه شده توسط دانشگاه های غیر دولتی ایران نسبت به هزینه شهریه بالای این دانشگاه ها از عوامل مهم تصمیم دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی پزشکی است. دانشجویانی که به دنبال تحقق یافتن رویای خود به مهاجرت تحصیلی رو می آورند.

ورود به  رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور مانند ایران محدودیت های زیادی ندارد اما برای دانشجویان بین المللی هزینه شهریه زیادی به همراه دارند و معمولا شهریه این رشته ها در دانشگاه های جهان بیشتر از سایر رشته های تحصیلی است. خصوصاً دندان پزشکی که یکی از گران ترین رشته های پزشکی در جهان است. تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی معمولا بین 3 تا 7 سال بطول می انجامد.

ویزای همراه دانشجویی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف جهان می‌توانند به تنهایی و یا همراه با اعضای خانواده خود اقدام کنند. افراد متاهل طبق قانون می‌توانند برای همسر و فرزندان تحت تکفل خود ویزای همراه دریافت کنند. شکل رایج ویزای همراه در اغلب کشورهای جهان، ویزای توریستی است. در این حالت فرد متقاضی تحصیل، ویزای دانشجویی و اعضای خانواده او ویزای توریستی همراه را دریافت می‌کنند. با این وجود در برخی از کشورها همچون کانادا، این امکان وجود دارد که فرد همراه ویزا یا مجوز کاری دریافت کند. در این صورت، فرد متقاضی تحصیل با ویزای دانشجویی وارد کشور کانادا شده و به تحصیل می‌پردازد، اما همسر او می‌تواند از طریق دریافت ویزای کاری آزاد (Open Work Permit) در مدت اقامت خود در این کشور مشغول به کار شده و درآمد کسب کند. فرزندان فرد متقاضی تحصیل نیز تا زمانی که زیر سن قانونی و تحت تکفل وی باشند، می‌توانند از طریق دریافت ویزای توریستی همراه با او به کشور مقصد سفر کرده و در مدارس آن کشور تحصیل خود را آغاز کنند. فرزندان بالاتر از سن قانونی (در هر کشور سن قانونی متفاوت است) باید به صورت مجزا برای دریافت ویزا درخواست دهند و نمی‌توانند به عنوان همراه با والدین خود مهاجرت کنند.

کار دانشجویی حین تحصیل

زندگی در یک کشور بیگانه می‌تواند خرج‌های بسیاری برای دانشجویان در پی داشته باشد. مثلا آن‌ها ممکن است برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و یا شهریه‌ دانشگاه نیاز به منبع درآمد ثابتی داشته باشند. در این صورت می‌توانند در انواع مشاغل دانشجویی مشغول به کار شوند. قوانین کشورهای مختلف در این زمینه بسیار متفاوت است، اما در اغلب کشورهای جهان، دانشجویان اجازه دارند که تا 20 ساعت در هفته کار کنند. لازم به ذکر است که آن‌ها نمی‌توانند در مشاغل تمام وقت استخدام شوند و ساعات و حجم کاری نیز بهتر است به نحوی تنظیم گردد که به تحصیلاتشان آسیبی وارد نکند.

بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا در داخل کمپس دانشگاه شغلی پیدا کنند. زیرا از این طریق می‌توانند در هزینه‌های رفت و آمد صرفه‌جویی کرده و زمانی را در عبور و مرور بین محیط کار و دانشگاه تلف نکنند. مشاغل داخل کمپس تنوع بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مسئول مرسولات، مسئول کتابخانه، دستیار آموزشی، دستیار پژوهشی، نماینده کمپس، مربی باشگاه ورزشی، معلم خصوصی، دستیار امور اقامتی، دستیار شبکه‌های اجتماعی دانشگاه، دستیار تولید برنامه‌های دانشجویی، راهنمای تور کمپس و مسئول تدارکات مراسم‌ها اشاره کرد. همچنین دانشجویای که مهارت‌های تخصصی نرم‌افزاری خوبی داشته باشند می‌توانند به صورت دورکار به عنوان مترجم، نویسنده، برنامه‌نویس، توسعه‌دهنده وب، گرافیست، ویراستار و ... درآمد قابل توجهی را کسب کنند.

روش های دیگر مهاجرت:

مهاجرت کاری | مهاجرت سرمایه گذاری

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (30 پاسخ)
2022-01-24

سلام وقت بخیر من27ساله هستم و لیسانس علوم تربیتی دارم.قصد دارم برای کارشناسی ایتالیا برای مهندسی کامپیوتر اقدام کنم.با توجه به اینکه دیپلمم ریاضی نبوده آیا میتونم در ازمون ورودی شرکت کنم؟برای توجیه گپ میتونم به لیسانسی که قبلا گرفتم اشاره کنم؟

2022-01-24

سلام. شما برای توجیه گپ تحصیلی نمیتونید به لیسانس قبل اشاره نمایید چون اصلا گپ تحصیلی شامل دوره تحصیلی نیست و معنای آن فاصله میان دو مقطع تحصیلی است؛ یعنی از روزی که لیسانس را اخذ نموده تا الان سال 1400 میشه گپ شما

2022-01-14

با سلام و وقت بخیر ، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا برای مقطع کارشناسی ، فقط ترجمه دیپلم و ریز نمرات سال سوم دبیرستان نیاز هست یا سه سال؟ چون در نظام جدید پیش دانشگاهی حذف شده.

2022-01-15

سلام. همان ریزنمراتی که بر حسب آن معدل دیپلم شما محاسبه شده...

2022-01-13

سلام وقتتون بخیر. ببخشید برای مهاجرت تحصیلی در رشته ی هوا فضا چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که هزینه هم کم باشه و خب چه مقالاتی لازمه که بتونم بورسیه بشم؟!برای بعد از کنکور

2022-01-15

سلام. کشورهای زیادی هستند که تحصیل این رشته در آن ها آینده بسیار درخشانی خواهد داشت اما از بین آن‌ لیست مد نظر، چین و ایتالیا ارزان تر هستند و آلمان هم (تحصیل به زبان آلمانی) ارزان بوده اما صلاحیت های بالایی برای اخذ پذیرش میخواد

2022-01-05

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالم هست و محصل هستم. سطح زبانم هم خوبه و رشته تجربی میخونم . میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل باید کنکور بدم و بعدش مهاجرت تحصیلی داشته باشم یا توی همین سن هم میتونم مهاجرت کنم؟ کدومش بهتره ؟ و پیشنهاد شما برای اینکه بخوام راحت تر و با هزینه کمتری مهاجرت کنم و توی دانشگاه خوبی درس بخونم و کشورش به دانش آموزان و دانشجویان بین المللی هم توجه کنه کجاست؟

2022-01-08

سلام. بحث کنکور که بستگی به کشور مقصد داره. بین قضیه هزینه کم و راحتی پذیرش هم همواره تقریبا در همه کشورهای سطح بالا برای تحصیل تناقض وجود داره؛ مثلا آلمان، نروژ و... عالی هستن و تحصیل حتی برای دانشجویان بین المللی هم رایگان بوده یا هزینه بسیار کمی دارند اما از طرف دیگه سخت گیر هستند به شدت و بالعکس کانادا راحت تره و بسیار منطبق با دانشجویان بین‌المللی اما سالی باید حداقل 25 الی 30 هزار دلار شهریه بدید (رشته پزشکی هم که شهریه دو سه برابر بیشتر)، شما با توجه به گفته‌هاتون 2 گزینه دارید؛ یا کشورهای کمی سطح پایین تر مانند ایتالیا یا مثلا قبرس شمالی که خیلی ارزان و خیلی راحت پذیرش میده رو انتخاب کنین و یا در صورت تمکن مالی خوب با توجه به گفته‌هایتان هیچ جا بهتر از کانادا برای تحصیل و آینده شغلی و راحتی مهاجران نیست در حال حاضر...

2022-01-03

شما به دنبال یک شرکت وام مالی واقعی برای تهیه وام 10،000 یورو تا 10،000،000 یورو هستید (برای وام های تجاری یا تجاری، وام های شخصی، وام های شخصی، وام های رهنی، وام خودرو، وام های تجمیع بدهی، وام های سرمایه گذاری خطرپذیر، وام های بهداشتی و غیره). )) یا به هر دلیلی از دریافت وام از بانک یا موسسه مالی محروم شده است؟ اکنون درخواست دهید و وام مالی واقعی دریافت کنید. پردازش و تایید در 3 روز. شرکت وام مالی اقیانوس آرام ما یک وام دهنده بین المللی هستیم که به افراد و شرکت ها وام های واقعی را با نرخ بهره پایین 2% با کارت شناسایی معتبر یا پاسپورت بین المللی کشور شما برای تایید ارائه می کنیم. بازپرداخت وام از 1 (یک) سال بعد شروع می شود. وام دریافت شده و مدت بازپرداخت آن 3 تا 35 سال است. برای پاسخ فوری و پردازش درخواست شما برای مرز ظرف 2 روز کاری مستقیماً از طریق این ایمیل با ما تماس بگیرید: pacificfinancialloanfirm@gmail.com با اطلاعات زیر با ما تماس بگیرید: نام و نام خانوادگی: ____________________________ مقدار پول مورد نیاز به عنوان وام: ________________ مدت اعتبار: _________________________ هدف وام: _______________________ روز تولد: ___________________________ جنسیت: _________________________________ وضعیت تاهل: __________________________ آدرس تماس: ______________________ شهر / کد پستی: _______________________________________ کشور: _______________________________ اشتغال: ____________________________ تلفن همراه: __________________________ درخواست خود را برای پاسخ فوری به: pacificfinancialloanfirm@gmail.com ارسال کنید تشکر مدیر اجرایی خانم ویکتوریا جانسون

2022-01-04

################

2021-12-31

سلام وقت بخیر پسر و دختر من دوقلو هستند و ۲۳ ساله .پسرم رشته برق دانشگاه امیر کبیر و دخترم رشته اعضای مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان .فارغ التحصیل شدند .هردو با معدل بالای ۱۷ .برای مهاجرت تحصیلی میخواهیم اقدام کنیم لطفا راهنمایی بفرمایید

2022-01-02

سلام. فرزندانتون باید بطور جدا اقدام کنن و ترجیح ما بر کانادا به دلیل اعطای اقامت راحت و سهولت برای مهاجرت پدر مادر همراه فرزندان بعد از اخذ اقامت دائم آنان می‌باشد، برای راهنمایی و مشاوره رایگان و یا مشاوره تخصصی و به جریان انداختن یک پرونده قوی تحصیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید: 02171400111

2021-12-29

سلام وقتتون بخیر. ببخشید برای بورسیه شدن در کشور روسیه در رشته ی هوافضا، باید چقدر روزمه علمی ام بالا باشه و نیاز به چه مدارک علمی دارم؟! ایا داشتن مدال المپیاد نجوم و مدرک زبان کافیه یا باید مدارک بیشتری داشته باشم؟!‌‌ممنونمیشم کمکم کنید

2021-12-29

سلام. از آنجا که مهاجرت تحصیلی به روسیه را انجام نمیدهیم، در این باره اطلاعات خاصی متاسفانه ندارم...

2021-12-25

سلام من۳۱سالمه،ارشدنرم افزاربامعدل۱۴/۸۵و کارشناسی فناوری اطلاعات بامعدلی نزدیک به۱۷دارم و مدرک زبان هم ندارم.پسرم ۷سالشه و هنوز مدرسه نمیره بنظرشمااز چه طریق میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟ادامه تحصیل مقطع دکترا یا از طریق فرزندم؟

2021-12-26

سلام. شما از طریق مقطع دکتری اقدام کنین بهتر خواهد بود و پس از اتمام درس با ورود به اشتغال، اقامت دائم کشور مورد نظر را دریافت خواهید نمود و فرزند هم میتونه به راحتی همراهیتون کنه

2021-12-18

سلام روزتون بخیر من ۱۸ سالم هست و میخوام مهاجرت کنم و خواستم بدونم که برای دانشگاه باید اول دیپلم بگیرم یا میتونم همان جا دانشگاهم را شروع کنم ؟

2021-12-18

سلام. داشتن حداقل دیپلم برای ورود به دانشگاه الزامی است.

2021-12-18

سلام من میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی معماری در ۱۸ سالگی در کشور کانادا با ایلیس ۷ و معدل ۱۶/۵ سال دوازدهم و بدون داشتن هیچگونه حمایت مالی میشه اقدام کرد و شرایط حوب هست برای مهاجرت تحصیلی ؟

2021-12-18

سلام. شرایط تحصیلی‌تان خوب است اما بطور متوسط حداقل سالیانه 20 هزار دلار کانادا هزینه خواهید داشت و مگر آنکه به دلیل شرایط خوب تحصیلی برای اخذ بورسیه اقدام کنید که اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی سخت است اما باز نا امید نشید در این زمینه

2021-12-17

سلام من ۱۶سالمه و در پایه دهم مدرسه نمونه دولتی رشته ریاضی تحصیل میکنم میخواستم بدونم که ایا در این سن میتوان مهاجرت تحصیلی داشت ؟ یا بابد تا بعد از کنکور صبر کنم ؟ در ضمن شرایط مالی خیلی خوبی هم ندارم مثلا شرایطی هست که کشور مقصد هزینه تحصیلم را تقبل کند؟

2021-12-18

سلام. اخذ مدرک دبیرستان و اقدام در اون موقع توصیه میشه و شرکت در کنکور هم برای بسیاری از کشورها مثل کانادا و استرالیا اجباری نیست. اگر هم هزینه دغدغه اصلی هست و دنبال بورسیه راحت برای مقطع کارشناسی هستید تحصیل در قبرس رو بهتون پیشنهاد می‌کنم.

2021-12-06

با توجه به شرایط کرونایی درخواست پرستار تو کشور آلمان خیلی زیاد شده من توی <a href="https://www.applystars.com/2021/07/study-nursing-in-germany/">این مقاله</a> خوندم که حتما نیاز به زبان آلمانی هست. میخواستم ببینم میشه با زبان انگلیسی هم برای تحصیل پرستاری اقدام کرد مثلا پذیرش مشروط بگیریم یا اونجا همزمان آلمانی هم بخونیم. من سارا هستم و لیسانس پرستاری از دانشگاه شاهد دارم و طرحمو به تازگی گذروندم. معدلم هم 17.5 شده میخواستم بدونم شما برای اخذ پدیرش به این صورت میتونید کمکم کنید.

2021-12-07

سلام. برای پذیرش آلمان در حال حاضر اقدام نمیکنیم

2021-12-05

سلام من ۲۳ سالمه لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه خواجه نصیر تهران دارم با معدل1۸‌.۰۳و آیلتس6.5 روبه بالا من میخواستم برای ارشد اقدام کنم و خب اونقدرا توان مالی ندارم و فقط میتونم اون مقدار تمکن مالی رو جمع کنم ، به نظر شما امکان دریافت فاند کجاها برای من بیشتره؟ کشورای انگلیسی زبان برام بهتره شانسی برای کانادا دارم؟

2021-12-06

سلام. معدلتون برای گرفتن فاند بسیار خوب است و برای اینکه واضح‌تر از شرایط کامل گرفتن فاند و کارهایی که برای کمک به این امر هنگام اقدام میشه انجام داد مطلع بشید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی بشید.

2021-11-26

سلام خواهر من کلاس دهم رشته ریاضی هست می تونه ویزای تحصیل بگیره و اینکه می تواند اقامت هم بگیره. زبانش باید در چه حد باشه.و اینکه چون زیر ۱۸ سالشه من می تونم همراش باشم. و کدوم کشور ها بهتره براش ممنونم

2021-11-27

سلام. بله می‌تونن و شما هم ویزای گاردین (ویزای همراه) خواهید گرفت. برای مدارس هم حداقل آیلتس 5.5 مورد نیاز هست و برای اقامت هم با ادامه تحصیل و ورود به بازار کار می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنن

2021-11-21

اگه مشکل قلبی داشته باشیم مشکلی برای مهاجرت پیش میاد چون باید آزمایش رادیو گرافی قفسه سینه بدیم

2021-11-21

سلام. متاسفانه بیماری‌های مزمن مانند مورد شما برای امر ویزا شدنتون مشکل‌ساز خواهد شد.

2021-11-20

سلام من 21 سالمه و مشغول به تحصیل در رشته عمران هستم مقطع کارشناسی دانشگاه نوشیروانی ولی میخوام که مهاجرت کنم و هنر بخونم زبانم خوبه و میتونم آیلتس 7 بگیرم ولی با توجه به رشته موردنظرم و این که رشته تحصیلیم چیز دیگه ایه نمی دونم باید کدوم کشور رو انتخاب کنم و این که بتونم کار کنم هم برام مهمه

2021-11-20

سلام. برای ادامه تحصیل، کانادا و استرالیا و به ویژه کانادا به دلیل راحتی بیشتر و هزینه‌های کمتر پیشنهاد میشه و از نظر شغل هم نگران نباشید و امکان کار دانشجویی خواهید داشت و پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار شده و اقامت دائم این کشور را دریافت خواهید نمود؛ برای اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

2021-10-07

سلام. وقتتون بخیر. من 26 سالمه و رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه آزاد خوندم و با معدل تقریبی 19 فارغ التحصیل شدم. آیلتس 7 هم دارم. میخواستم برای ادامه تحصیل به کشورهای معتبر مهاجرت کنم. آیا امکانش هست؟ ممنون میشم جواب بدید

2021-10-12

سلام. شما شرایط بسیار خوبی به ویژه برای کانادا و استرالیا دارید و در صورت نیاز به مشاوره یا اقدام در این راستا با کارشناسان ما تماس بگیرید و در خدمت هستیم.

2021-10-06

سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم،و میخوام برای ارشد مدیریت بازرگانی بخونم با فرض اینکه من بقیه شرایط رو دارم( نمره آیلتس۷ و ....) میتونم برای دکترا فول فاند مدیریت بازرگانی بگیرم؟اگر رزومه خوبی برای مدیریت بازرگانی فراهم کنم (با توجه به اینکه مدرک کارشناسی با ارشد نامرتبط هستن)

2021-10-16

سلام. در صورتی که بتوانید ارشد بازرگانی قبول شید مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا نیست و برای این مقطع هم راحت تر بورسیه می دهند و بسیاری از دانشگاه های کانادا اصلا این مقطع رو فول فاند ارائه میدن...

2021-10-01

سلام من لیسانس مهندسی کشاوزی دارم 23 سالمه و مدرک زبانم ندارم. کدوم کشور برام مناسب تره؟ و میخوام ویزای تحصیلی بگیرم چطوری باید اقدام کنم ممنون از پاسخگوییتون

2021-10-04

سلام. بهترین پیشنهاد که خودمون هم براتون بطور مستقیم می تونیم اقدام کنیم، کشور قبرس هست.

2021-10-01

سلام خسته نباشین بنده ۱۶ سالم هست هدفم تحصیل رشته دندان‌پزشکی در نروژ هست در رشته تجربی در پایه یازدهم و مدرسه نمونه دولتی مشغول تحصیل هستم. می خواستم بدونم بعد کنکور یعنی سن ۱۸ سالگی اگر بخوام بدون هیچ گپی(فاصله‌ای) پیگیر اخذ تحصیل در کشور نروژ بشم(یعنی همون سن ۱۸ سالگی) حتما به مقاله نیاز دارم یا موارد دیگه ای مانند نمرات تحصیلیم مد نظر و اینکه لازم به دکر بگم زبان انگلیسیم خیلی عالیه و به راحتی میتونم مدرک آیلتس رو دریافت کنم. و فعلا برای کنکور و رتبه ای مناسب خیلی تلاش میکنم. و سوال دومم هم در این مورد که بنظر شما بهتره بعد کنکور بدون هیچ گپ و فاصله ای اقدام به مهاجرت تحصیلی بکنم(که فکر کنم در این صورت تلاش هام برای کنکور بی معنی بوده) یا بعد کنکور و ورود به دانشگاه مدنظر در رشته دندان پزشکی و بعد بدست آوردن مدرکی(مانند دیپلم یا لیسانس..) اقدام به مهاجرت کنم. ممنون میشم پاسخ بدین. این پاسخ شما میتونه تو اینده بنده موثر باشد.

2021-10-04

سلام. از اونجایی که نروژ رو کار نمی کنیم متاسفانه اطلاعی ندارم

2021-09-16

سلام من قصد دارم در یک رشته غیر مرتبط با کارشناسیم برای فوق مهاجرت کنم و میخوام بدونم حتما باید سابقه کار در رشته مورد نظرم داشته باشم یا اگر کنکورش رو بدم و رتبم خوب باشه هم قابل قبوله؟ کارشناسی کارگردانی سینما دارم با معدل 19 و آیلتس 7.5 و برای فوق روانشناسی قصد دارم اقدام کنم.

2021-09-21

سلام .باید گفت که قبولی روانشناسی مخصوصا در کشورهایی مثل کانادا سخت هستش تا چه برسه که رشته کارشناسیتون مرتبط نباشه! مگه زیرشاخه ایی مرتبط پیدا کنید، مثلا زیرشاخه مرتبط با روانشناسی هنر

2021-09-04

برای مهاجرت تحصیلی به اروپا مخصوصا هلند، اینکه مدرک دانشگاهیمون از کدوم دانشگاه باشه مهمه؟؟ مثلا کسی که لیسانس مدیریت از دانشگاه آزاد شهرستان داشته باشه با اونی که لیسانس مدیریت از دانشگاه سراسری علامه داره برای تحصیل در مقطع ارشد در اروپا فرق دارن و اثر میذاره یا خیر؟؟

2021-09-07

خیر عموما بین سراسری و آزاد تفاوت خاصی بخصوص در هلند قائل نمیشن و این قضیه قائل شدن تفاوت بیشتر برای دانشگاه های با رتبه تک رقمی در جهان صادقه...

2021-08-21

به نام خداوند سلام شما با این شرکت ها در ارتباط هستید؟ ؟؟و راهی هس که رزومه بفرستیم ممنون که جواب میدین.

2021-09-11

سلام. ما خودمون موسسه اقدام کننده برای کانادا، استرالیا، نیوزلند، آمریکا و قبرس هستیم و با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنماییتون می کنند و در صورت نیاز هم می توانید به مشاور مورد نظر رزومه تون رو بفرستید

2021-08-15

سلام لطف میکنید اگه جواب بدید ... من ۲۰ سالمه رشتم الکترونیکه معدل کل دیپلمم ۱۶.۵ و فوق دیپلمم 15 هست و در دانشگاه فنی حرفه ای دولتی تحصیل کردم و زبان رو به طور جدی ۲ ساله دنبال میکنم واسه شرکت در آیلتس و امید به نمره بالای ۸ دارم ... با این شرایط امکان تحصیل در دانشگاه های سطح متوسط خارج و ورود به بازار کار اونجا وجود داره؟؟

2021-09-13

سلام. برای کانادا، استرالیا، نیوزلند، آمریکا و قبرس بطور مستقیم اقدام می کنیم و در صورت تمایل با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

2021-08-11

سلام من 16 سالم هست متولد 83 هستم تقریبا سه سال هست که زبان انگلیسی میخوانم و رشته ام علوم انسانی هست و در مدرسه خاص درس میخوانم ولی اگر بدونم که مهاجت ام قطعی میشه بیشتر روی زبان ام کار میکنم و ایتلس یا تافل میگیرم میخواستم بدونم با توجه به شرایط من چطور میتونم برای مقطع کارشناسی فاند بگیرم چون نمیتونم تمام هزینه های تحصیل رو با توجه به این شرایط اقتصادی پرداخت کنم ممنون میشم توضیح بدید.

2021-09-13

کشور مورد نظرتون خیلی مهمه، برای مثال برای قبرس تو این مقطع بین 50 تا 75 درصد فاند می تونیم بگیریم اما برای مثلا استرالیا، آمریکا، انگلیس، کانادا و... تقریبا شدنی نیست و میتونین یکسری کمک هزینه رو از دانشگاه صرفا دریافت کنین. روی بورسیه بیشتر تو مقاطع دکترا یا ارشد حساب کنین

2021-08-09

سلام و وقت بخیر دو تا سوال دارم ۱ من ۱۸ سال دارم آیا با مدرک دیپلم هم میتونم برم و اگه بتونم باید تو چه مقطعی در کشور آلمان تحصیل کنم ؟ ۲ آیا کسی که تو آلمان زندگی می کنه و هیچ نسبتی با من نداره میتونه هزینه های من رو قبول کنه ؟ در صورت قبولی باز هم از من گردش حساب میخوان؟

2021-09-14

سلام. مسلما باید از کارشناسی (لیسانس) ادامه تحصیل بدید و امکانش هم هست - درباره تامین هزینه‌ها از طرف شخص بدون نسبت هم خیر مشکلی نیست

2021-06-20

سلام وقتتون بخیر من سال ۹۷ اسمم رو عوض کردم با توجه به اینکه مدارک تحصیلی دبیرستان و لیسانسم با نام قبلی هست ولی مدرک فوق لیسانسم با نام جدیدم اگر بخوام برای فوق لیسانس مجدد و یا دکترا اقدام کنم ممکنه به علت مغایرت نام در مدارک تحصیلی، مشکلی پیش بیاد یا نه؟

2021-10-16

سلام. مسلما قبل از اقدام باید از طریق دانشگاه و ارائه مدارک هویتی جدید این مشکل رو برطرف نمایید

2021-05-19

سلام ببخشید از طریق رشته بازیگری میشه تحصیل کرد و اقامت دائم دریافت کرد؟

2021-05-29

با سلام و احترام بله حتما میشه .بعد از تحصیلتون بلافاصله وارد بازار کار میشید

2021-04-26

سلام خسته نباشید عذخ.اهم میشه قیل از مهاجرت گرفتن ویزا ازمون ورودی رو داد؟

2021-05-29

با سلام و احترام چه کشوری و چه نوع روشی مدنظرتون هست ؟لطفا سوالتون رو بصورت کامل بفرمایید

2020-12-23

من دانشجوی دکتری مکانیک دانشگاه شهید بهشتی هستم. میخواهم برای دکتری یا فوق دکتری مهاجرت کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید

2021-01-03

سلام اگر می خواهید دکتری که در حال تحصیل هستید کنار گذاشته و با ارشدتون برای دکتری اقدام بکنید باید رزومتون بررسی بشه ولی نسبتا شرایطتون بهتره از حالتی که بخواهید برای دکتری مجدد اقدام بکنید چون برای دکتری مجدد قانع کردن استاد و دانشگاه خیلی مهم و سخت هست مگر اینکه شما رزومه تحقیقاتی عالی و ایده های جدید عالی ای داشته باشید. در نهایت رزومتون رو برای ما بفرستید تا به بهترین شکل ممکن شما رو راهنمایی کنیم

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111