ادب ویزا

مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

کشور استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور جزء صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و فضای تحصیلی حاکم بر آن نیز پژوهش محور است. همین موضوع به همراه بورسیه‌های متنوع ارائه شده، موجب شده تا دانشجویان زیادی سالانه از سراسر جهان برای تحصیل در این کشور و تجربه زندگی در شهرهای بزرگ و پیشرفته‌ای چون سیدنی، ملبورن، آدلاید، ویکتوریا و ... به استرالیا مهاجرت کنند. گروه مهاجرتی ادب در زمینه تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به ارائه مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی می‌پردازد. در این مطلب با مهم‌ترین نکات و شرایط مربوط به تحصیل در استرالیا آشنا می‌شوید.

ویدیو تحصیل در استرالیا در سه گام اساسی 2023

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول تحصیل در استرالیا

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  تحصیل در استرالیا

  شرایط عمومی تحصیل در استرالیا در سال 2023

  ضمن آنکه کشور استرالیا سالیان سال و به ویژه در 10 الی 15 سال اخیر آمار بالایی را در جذب مهاجران از جمله جذب ایرانیان داشته که از این بین، درصد بسیار و قابل توجهی از طریق تحصیل وارد این کشور شده‌اند، باید گفت که متاسفانه از ابتدای سال 2020 با شیوع ویروس کرونا، دولت همه کشورها از جمله کشور استرالیا شرایط سخت‌گیرانه‌ای را در زمینه مقررات منع رفت و آمد برقرار ساخته و امکان سفر، تردد و در عمل مهاجرت به این کشور در آن بازه زمانی وجود نداشت.

  به عبارتی نه صرفا پرونده‌های مسافرتی و تردد بلکه حتی پرونده‌های مهاجرتی در زمینه تحصیلی، کاری و... تقریبا به حالت تعلیق در آمده بود و یا حداقل اگر هم به فرجام می‌رسید، به دلیل منع تردد، متقاضی برای سفر، تاریخ لازم برای حضور و... به مشکل بر می‌خورد.

  در طی آن مقررات وضع شده در آن زمان پس از گذشت چند ماه، تنها افراد محدودی اجازه سفر به این کشور را داشته‌اند که البته همگی آن‌ها باید به مدت 14 روز پس از ورود در قرنطینه باقی می‌مانند و با وضعیت آن موقع امکان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و سفر به این کشور برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نبود و آموزش‌های در جریان نیز به صورت آنلاین برگزار می‌شد.

  حال با انجام واکسیناسیون سراسری در طی سال 2021 میلادی در این کشور و همچنین برطرف شدن بسیاری از محدودیت‌های کرونایی برای انواع سفر و صدور هر نوع ویزا از ابتدای سال 2022 به ویژه برای دانشجویان، نیروی کار ماهر، خانواده شهروندان استرالیا و... اوضاع تردد به کشور استرالیا و همچنین روند پیگیری پرونده‌های مهاجرتی از جمله پرونده‌های مربوط به پذیرش تحصیلی و اعطای ویزای دانشجویی به مانند سابق گردیده است.

  بنابراین در حال حاضر هیچ منعی در زمینه اقدام برای ویزای دانشجویی و تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی به شرط واکسیناسیون وجود ندارد. بنابراین بدین ترتیب کلیه افراد به شرط تزریق 2 دوز از یکی از واکسن‌های مورد تایید استرالیا و همچنین گذشت حداقل 14 روز از تزریق دوز دوم برای سفر به این کشور منعی ندارند.

  لیست واکسن‌هایی که تا به امروز مورد تایید کشور استرالیا برای سفر به این کشور قرار دارند واکسن‌های فایزر، آسترازنکا، جانسن اند جانسن، مدرنا، سینوفارم، سینوواک، کوواکسین و اسپاتنیک هستند.

  البته با گسترش سویه جدید اومیکرون و ابتلایان جدیدی به ویروس کرونا، قوانین سفر به ویژه برای توریست‌ها یا حتی برای دیگر انواع سفرها ممکن است گاه به گاه تغییر کرده و این تغییرات در صورتی که اگر مجددا مانند اوایل همه‌گیری وخیم گردد، ممکن است بر انواع پروسه‌های مهاجرتی از جمله پروسه صدور ویزای دانشجویی شخص تاثیرگذار باشد، محدودیت‌های رفت و آمد درون شهری تغییر کنند و یا تحصیل برای مدتی به صورت آنلاین و در بهترین حالت از راه دور برگزار گردد.

  اما فارغ از فرض این سناریوی ناخوشایند، در هر حالت توصیه می‌شود متقاضی در هنگام سفر از آخرین اخبار و قوانین پیرامون قوانین تردد، ایرلاین‌ها، قوانین درون شهری و ایالتی و... به طور کامل و دقیق مطلع گردد. به ویژه آنکه در بهار سال 2023 با وجود بر چیده شدن تقریبا تمام و کمال کرونا، موج‌های جدیدی از این بیماری در بسیاری از کشورها مجددا آغاز شده است.

  واکسن‌های مورد تایید دولت استرالیا

  فایزر

  آسترازنکا

  جانسن اند جانسن

  مدرنا

  سینوفارم

  سینوواک

  کوواکسین

  اسپاتنیک

  چرا تحصیل در استرالیا بهترین روش مهاجرت به این کشور می‌باشد؟

  از میان روش‌های مختلف مهاجرت به استرالیا، چند روش قانونی بسیار بیشتر از همه تقاضا دارد که از این بین، 3 مورد مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری و/یا استارتاپ و کارآفرینی طرفدار بیشتری دارد. البته ویزای مخصوص نخبگان، هنرمندان و مشاهیر هم محبوبیت خود را داشته اما این نوع ویزا از نظر تعداد، بسیار محدود به افراد خاص و واقعا واجد شرایط خاصی می‌شود. ویزاهای مربوط به سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نیز واقعیت نیازمند به مبالغ بالایی بوده که معمولا شامل قشر کمی از متقاضیان می‌گردد.

  به طوری که مهاجرت به استرالیا از طریق روش سرمایه‌گذاری از حداقل مبلغ لازم 1.5 میلیون دلار شروع شده و 2 گزینه‌ دیگر 5 میلیون و 15 میلیون دلاری نیز دارد که طبیعتا سختی، مدت زمان و دیگر چالش‌ها برای مبالغ هرچه بالاتر کمتر و بهتر خواهد بود. بنابراین از میان روش‌های مذکور، 2 مورد مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری بیشترین محبوبیت را به ویژه در میان متقاضیان جوان و زیر 35 سال دارد.

  اما چرا از دید بسیاری از جمله موسسه مهاجرتی ادب، مهاجرت تحصیلی بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا است؟ آیا شخص با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی، بهتر نیست که به طور مستقیم از روش کاری اقدام کرده و سپس وارد پروسه اخذ اقامت و شهروندی کشور استرالیا شود؟

  در پاسخ به این قضیه و سوال، باید گفت که یک موضوعی تمام و کمال؛ چه تلخ یا چه شیرین حقیقت داشته و همچنین آگاهی شما متقاضیان به این موضوع، کاملا حق مسلم شماست. در این راستا به طور خلاصه باید بگوییم که راحت ترین و بهترین راه و طریق دست یافتن به یک مجوز شغلی، پیدا کردن کار مرتبط با مهارت و تخصص با حقوق، درآمد و مزایای بالا و به دنباله‌ی آن اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور استرالیا آن هم از روشی بدون سختی مفرط برای متقاضی و در کل طی کردن مسیر مهاجرت با سرعتی بیشتر، مهاجرت تحصیلی است.

  در طی این پروسه شما ابتدا در استرالیا در یک دوره‌ای دانشگاهی و یا مرکز آموزشی معتبری تحصیل کرده و پس از پایان دوره مورد بحث، به راحتی می‌توانید مجوز کار پس از تحصیل اخذ نمایید، وارد بازار کار و سپس وارد روند اخذ اقامت و شهروندی و دریافت پاسپورت استرالیا آن هم با سرعت و راحتی بسیار قابل توجه نسبت به دیگر روش‌ها از جمله روش مهاجرت کاری شوید. البته روش کاری هم پروسه مشابه دارد اما مشکل اصلی آن، اخذ ویزای کاری و آن هم برای ایرانیان می‌باشد که فارغ از مدرک تحصیلی، میزان تخصص، سابقه کار و دیگر صلاحیت‌های شخص واقعیت در حال حاضر و به ویژه چند سال اخیر این امر بسیار سخت شده است. 

  حال دلایل برتری مهاجرت تحصیلی و اینکه چرا صدور ویزای کاری استرالیا به ویژه برای ایرانیان سخت‌تر شده را بیشتر، بهتر و با تفکیک دقیق‌تر بیان خواهیم نمود:

  • صدور ویزای تحصیلی به ویژه برای ایرانیان بسیار نرخ بالاتری نسبت به کلیه سابکلس‌های ویزای دیگر این کشور دارد. در واقع پیرامون این موضوع اگر بخواهیم رک سخن گفته باید گفت که این قضیه ناشی از سیاست‌های اقتصادی تقریبا همه‌ی کشورهای دنیا از جمله همین کشور مورد بحث‌مان یعنی استرالیا بر می‌گردد. چون شمای متقاضی تحصیل در استرالیا با ورود به این کشور پول و ارز قابل توجهی را به این کشور وارد نموده اما با ویزای کاری قضیه کمی فرق دارد؛ چرا که اگرچه که نیروی کار بین‌الملل برای اقتصاد استرالیا همواره مفید، سازنده و کمک کننده بوده اما آن شخص هم از آن اقتصاد مورد بحث نیز، پول و درآمد دریافت خواهد نمود و در راستای تقسیم پول و ثروت بدست آمده از اقتصاد و نظام کاری و شغلی یک کشور، باید این را در نظر داشت که افرادی دیگر با حق تقدم بیشتر و در اولویت بالاتر در مورد ویزای کار، پیدا کردن شغل و بهتر بودن حقوق و مزایا قرار دارند؛ از جمله شهروندان استرالیا و یا فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور؛ خواه بخواهد استرالیایی بوده یا یک دانشجوی بین‌المللی از جمله ایرانی.
  • جدای از پروسه صدور ویزا برای هر نوع روش مهاجرتی مورد بحث، از این مورد باید آگاه بود که در واقع هر کشور پیشرفته و مهاجرپذیر از جمله همین کشور استرالیا در بحث صدور مجوز کاری که این مجوز در واقع یک پروسه‌ قبل از صدور ویزا است، قوانین و سیاست‌ها، مراحل و به زبان ساده، دردسرهای خودش را به همراه داشته؛ برای مثال برای همین استرالیا، معمولا در مسیر پیدا کردن شغل و اخذ مجوز شغلی، بیشتر مواقع، به سختی کارفرمایی پیدا شده که بخواهد از بین اولویت‌های بالاتر مانند شهروندان استرالیا و یا فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور، شما را به صورت ندید بپذیرد، ریسک کند و دردسرهای پروسه صدور مجوز کاری برای شما را به عنوان یک کارفرما از طرف خود پیگیری نماید. به ویژه در این مسیر تفاوت‌های بسیار زیاد و واضح؛ حداقل از نظر کشور مقصد یعنی استرالیا در زمینه سطح اعتبار مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران و در نتیجه زیر سوال رفتن کامل تخصص فرد وجود دارد؛ حال می‌خواهد حتی شخص دکترای از یک دانشگاه سراسری در تهران را داشته باشد که این قضیه موضوعی آزار دهنده هم برای فرد خواهد بود.
  • از طرفی به این موضوع هم باید آگاهی داشت که سیاست اکثر مقاصد محبوب شغلی (از جمله همین استرالیا یا کانادا، آمریکا و...) در قبال صدور ویزای کاری برای ایرانیان بسیار سخت‌تر از دیگر روش‌های مهاجرتی گردیده است و این موضوع بیشتر به روابط سیاسی نه چندان خوش میان کشورهای ذکر شده با کشور خودمان بر می‌گردد اما جالب اینجاست که همواره ویزای تحصیلی از این قضیه مستثنی بوده؛ در این راستا واضح‌ترین و میشود گفت حتی عجیب‌ترین نمونه، زمان ریاست جمهوری ترامپ و صدور فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به خاک آمریکا بوده که حتی در آن وضعیت نیز پرونده‌های تحصیلی؛ حداقل به صورت تک و توک و با انتظار بیشتر، پیش برده شده و به سرانجام هم می‌رسید!
  • به دنباله‌ی قضیه ذکر شده در بندهای فوق که ارزش مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران در استرالیا آنطور که شخص تصور دارد به چشم نمی‌آید، برعکس آن قضیه بسیار صادق است و بدین ترتیب که شخص با تحصیل در یکی از موسسات یا دانشگاه‌های دارای اعتبار این کشور، به دلیل اخذ مدرک از خود استرالیا و همچنین بالاتر رفتن سطح علمی و تحصیلی فرد تا قبل از ورود به بازار کار، از اعتبار علمی و به پشتوانه‌ی آن از اعتبار بیشتر برای موقعیت‌های شغلی، شانس استخدام، حقوق و درآمد بالاتر، بهره‌مندی از رضایت شغلی بیشتر و... برخوردار خواهد بود.
  • قضیه بعدی شاید آنقدر به صورت قواعد و به قانون مکتوب نباشد اما فارغ از بحث قاعده و قوانین، باید گفت که تجربه حضور و زندگی در استرالیا از دید حضور در جامعه و فرهنگ استرالیایی، تقویت بهتر مهارت زبان و شیوه برقراری ارتباط با جامعه، کسب تجربه‌های شغلی یا موقعیت‌های مشابه آن در طول درس و چندین و چند مورد پیشرفت دیگر که فقط با حضور در استرالیا می‌تواند بدست آید، از دیگر امتیازات ارجح مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت مستقیم کاری و در نتیجه ورود ناگهانی و بدون تجربه به جامعه استرالیایی می‌باشد.

  مزایای ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کاری

  سهولت صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان

  آسان‌تر بودن اقدام از روش تحصیلی نسبت به کاری

  امکان انتقال اعتبار بهتر (اعتبار تحصیلی، شغلی و...)

  آسان‌تر شدن اخذ مجوز کار در استرایا

  آسان‌تر شدن اخذ اقامت دائم کشور استرالیا

  فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتر پس از پایان درس

  کسب تجربه زندگی بهتر برای اقامت در استرالیا

  امکان کار دانشجویی و تجربه کار حین تحصیل

  تجربه مهاجرت بهتر با توجه به رده سنی، فضای دانشجویی و...

  چرا باید استرالیا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

  کشور استرالیا یکی از پرطرفدارترین کشورهای پیشرفته جهان برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد؛ به طوری که در چندین سال اخیر جز 3 الی 5 مقصد تحصیلی برتر در جهان در میان متقاضیان تحصیل در خارج از کشور بوده است. از جمله عوامل اصلی این محبوبیت، انگلیسی زبان بودن این کشور، دارا بودن یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی در جهان، تجربه زندگی و تحصیل بسیار بی نظیر در محیطی بسیار مرفه، پیشرفته و سازگار با جوامع چند فرهنگی و... را می‌توان نام برد.

  هزینه زندگی در استرالیا در مقیاس جهانی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا به نسبت بالا است اما در بین کشورهای پیشرفته انگلیسی زبان هزینه زندگی و شهریه پایین‌تری نسبت به آمریکا و انگلستان دارد. بنابراین تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت کشورهای انگلیسی زبان هم رده‌ی خود آسان‌تر است.

  اما همین امر یعنی گرانی هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا باعث نگرانی برخی از متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور شده که البته برای آن راه حل‌هایی نیز وجود دارد. برای مثال با توجه به شرایط اقتصادی این کشور دانشجویان بین‌المللی در استرالیا اجازه‌ی اشتغال و داشتن شغل دانشجویی را دارند تا بخشی از مخارج زندگی خود را تامین کنند. همچنین در هر سال تحصیلی صدها بورسیه تحصیلی از نوع دولتی و یا ارائه شده از سمت دانشگاه در دسترس دانشجویان با صلاحیت‌های بالاتر بوده که دارای کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی هستند.

  از دیگر دلایل مهم محبوبیت استرالیا در بین دانشجویان و محصلان که به آن اندک اشاره‌ای نیز شد، نظام آموزشی قوی و تنوع رشته‌های تحصیلی ارائه شده در نظام آموزشی استرالیا می‌باشد. این نظام آموزشی مسبب شناخته شدن استرالیا به عنوان یک کشور فرهنگی و زبان‌زد شدن دانش آموختگان این کشور در عرصه‌های بین‌المللی شده است. اساس نظام آموزشی استرالیا بر پایه تحقیق در رابطه با علوم مختلف توسط محصلان و دانشجویان است.

  ویژگی‌های تحصیل در استرالیا

  استرالیا یکی از مشهورترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان بین‌المللی است. این کشور زیبا که هر فردی را شیفته‌ی خود می‌کند علاوه بر جاذبه‌های طبیعی خود و اوج پیشرفت و رفاه در شهرهای بزرگ و زیبای آن به خصوص سیدنی و ملبورن، ویژگی‌های دیگری نیز دارد که دانشجویان را مجذوب خود می‌کند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان

  انگلیسی زبان بودن و لهجه روان آن

  دارای برترین شهرهای دانشجویی جهان

  کیفیت بسیار بالای زندگی در استرالیا.

  امکان اخذ ویزای تحصیلی برای کلیه مقاطع 

  امکان همراهی همسر و فرزند زیر 18 سال

  مجوز کار تمام وقت برای همسر متقاضی

  فرصت‌های شغلی عالی و متعدد پس از تحصیل

  امکان اخذ اقامت دائم پس از مدتی 1 سال کار

  مختصر اطلاعات کلیدی استرالیا

  مختصر اطلاعات کلیدی استرالیا

  نام رسمی

  قلمروی همسود استرالیا

  پایتخت

  کانبرا (Canberra)

  نوع حکومت

  پادشاهی مشروطه پارلمانی فدرال

  واحد پول

  دلار استرالیا (AUD)

  زبان رسمی

  انگلیسی

  مساحت کل کشور

  7.692 میلیون کیلومتر مربع (ششمین کشور بزرگ جهان)

  تعداد ایالات

  شامل 6 ایالت و 2 قلمرو

  جمعیت

  حدود 26 میلیون نفر (آمار سال 2023)

  بزرگترین شهر

  سیدنی

  معروف ترین شهرها

  سیدنی، ملبورن، بریزبین، پرث، کانبرا، آدلاید، هوبارت و...

  شرایط آب و هوایی

  معتدل، تابستان‌ گرم و گاها مرطوب، زمستان‌ معتدل و کوتاه‌تر

  میزان تولید ناخالصی

  1.68 تریلیون دلار در سال اخیر میلادی (رتبه 13 در جهان)

  متوسط درآمد

  60 الی 70 هزار دلار استرالیا در سال

  متوسط هزینه زندگی دانشجو در سال

  15 تا 20 هزار دلار استرالیا

  متوسط هزینه تحصیل دانشجو در سال

  33 هزار دلار استرالیا

  تعداد دانشگاه‌های معتبر

  43

  رتبه در دموکراسی

  9

  رتبه در امنیت

  15

  رتبه آزادی مطبوعات

  17

  رتبه شادی و رضایت

  11

  رتبه ضد نژادپرستی

  10

  رتبه حقوق زنان

  15

   
  استرالیا کوچکترین قاره و یکی از بزرگترین کشورهای روی کره زمین است. این قاره در نیمکره‌ی جنوبی زمین و در بین دو اقیانوس آرام و هند واقع شده است. پایتخت استرالیا (کانبرا Canberra) در بین دو منطقه مهم اقتصادی و فرهنگی ملبورن و سیدنی واقع می‌باشد.

  همانطور که گفته شد استرالیا قاره کوچکی است؛ فاصله‌ی شرقی ترین نقطه تا غربی ترین نقطه استرالیا تقریبا 2500 مایل و فاصله‌ی شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه استرالیا تقریبا 2000 مایل می‌باشد. با اینکه استرالیا قاره‌ی کوچکی است اما به عنوان ششمین کشور بزرگ جهان حقایق، عجایب و جذابیت‌های زیادی را در خود جای داده است. برای مثال:

  • جزیره‌ی تاسمانی واقع در جنوب استرالیا، پاکیزه ترین هوای جهان را به خود اختصاص داده است.
  • بزرگترین اکو سیستم جامع جهانی در استرالیا به ثبت رسیده است.
  • 80 درصد حیواناتی که در استرالیا وجود دارند، منحصر به فرد هستند و در سایر نقاط کره زمین وجود ندارند.
  • بزرگترین جزیره‌ی ماسه‌ای جهان (فرازر Fraser) در استرالیا واقع است.
  • به علت وجود صحرایی بزرگ در مرکز استرالیا 90 درصد مردم استرالیا در سواحل این کشور زندگی می‌کنند.
  • رشته کوه‌های آلپ استرالیا برف گیرتر از رشته کوه‌های آلپ سوئیس هستند.
  • بسیاری از حقایق استرالیا همچنان نهفته است و همین دلیل باعث شده تا بسیاری از محققان و دانشمندان و دانشجویان علاقه‌مند به پژوهش در این کشور شوند.

  شرایط تحصیل در استرالیا

  • برای تحصیل در استرالیا در مقاطع پیش از دانشگاه، یعنی مدرسه که شامل همان پیش دبستان، دبیرستان و دبستان شده، از سن 6 سالگی (سن اجباری شروع تحصیل دبستان در استرالیا) تا 17 الی 18 سالگی فرصت خواهید داشت که تحصیل در این مقاطع را سپری نمایید. همچنین بدانید که مقاطع مدرسه بر خلاف رایگان بودن آن برای شهروندان استرالیا (البته صرفا در مدارس دولتی) برای دانشجویان بین‌المللی هزینه دارد.
  • برای حضور و تحصیل در مدارس استرالیا بایستی والدین شما یا مقیم دائم و یا شهروند استرالیا باشند و یا اینکه ویزای آن‌ها (یک والد هم کافی است) اجازه تحصیل فرزند زیر 18 سال در استرالیا را بدهد و در حالت سوم یعنی خود والدین برای فرزند خود اخذ پذیرش نموده و سپس به عنوان همراه با فرزند زیر 18 سال تحت عنوان ویزای گاردین به استرالیا می‌روند.
  • برای ثبت نام و تحصیل در مدرسه شبانه‌روزی، دانش آموز نیاز به همراه و گاردین ندارد؛ چرا که محل اقامت، خورد و خوراک و... را خود این مدارس برای دانش آموز تامین می‌کنند.
  • برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی یا کالج‌های استرالیا به مدرک دیپلم کامل 12 ساله نیاز خواهید داشت و سن ورود به دانشگاه، حداقل 18 سال بوده و در استرالیا برای تحصیل و همچنین اعطای ویزای تحصیلی محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است (البته به شرط فراهم آوردن الزامات و شرایط دیگر از جمله نداشتن گپ تحصیلی و...) اما با این حال شانس برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی برای سنین بین 18 تا 34 بیشتر است.
  • برای ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی، شخص متقاضی نباید گپ تحصیلی داشته باشد و اگر هم داشته، این گپ قابل توجیه باشد. مواردی نظیر سابقه کار، خدمت سربازی برای آقایان، آموزش زبان، صدمه حاد فیزیکی با مدرک پزشکی و... چند مثال از مواردی برای توجیه گپ تحصیلی بودند؛ در ادامه و در بخشی مجزا به طور کامل مواردی که برای توجیه گپ تحصیلی قابل استناد هستند را بیان خواهیم نمود.
  • داشتن اصل مدرک تحصیلی مقطع ماقبل به همراه ریز نمرات و ترجمه آن برای ارائه در هر مقطعی توسط متقاضی اجباری بوده که این ریز نمرات باید خوب و قابل قبول باشند که معدل ملاک دقیق و از طرفی ریز نمرات نمره برخی دروس به عنوان ملاک بسته به دانشگاه یا موسسه آموزشی مقصد، رشته انتخابی و... بوده اما عموما حداقل معدل پیشنهادی برای کارشناسی، معدل 14 الی 15 و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز معدل 15 یا 16 به بالا برای شانس بهتر توصیه می‌گردد.
  • برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، ارائه مدرک زبان با نمره قابل قبول برای دانشجویان بین‌المللی غیر انگلیسی زبان اجباری است؛ بدین ترتیب که بیشتر دانشگاه‌های استرالیا به عنوان حداقل ملاک، مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 را از متقاضی خواهند خواست (یا معادل این نمرات برای دیگر مدارک زبان معتبر و مورد قبول در دانشگاه مد نظر) و در صورتی که نمره مدرک زبان متقاضی کمتر از حداقل میزان اعلام شده باشد، شانس پذیرش بسیار پایینی خواهد داشت و یا بهتر است برای پذیرش مشروط اقدام نماید. (در بخشی در ادامه مطلب درباره پذیرش مشروط از استرالیا توضیحات لازم داده شده است)
  • داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل در استرالیا؛ به طوری که هم هزینه تحصیل و هم هزینه مخارج زندگی در این کشور را پوشش دهد و ارائه مدارک آن توسط متقاضی الزامی می‌باشد. این تمکن مالی باید به وضوح نشان دهد که دارایی متقاضی برای تحصیل در استرالیا به میزان شهریه تحصیلی سالانه موسسه آموزشی مد نظر + هزینه زندگی سالانه (که معمولا شامل محل اقامت، خورد و خوراک، لوازم، کتب و وسایل تحصیلی و... می‌گردد)، می‌رسد. از طرفی در این راستا یک هزینه ثابت و کلی وجود نخواهد داشت و در واقع هزینه تحصیل در هر دانشگاه، کالج و... در استرالیا با دیگری تفاوت داشته و همچنین وجود تفاوت در شهریه در بین برخی رشته‌ها نیز وجود دارد؛ اما به صورت کلی متوسط هزینه تحصیل برای یک دانشجو بین‌المللی در استرالیا با میانگین‌گیری از کلیه مقاطع، دانشگاه‌ها و کالج‌ها و... 32 هزار دلار استرالیا در سال بوده و همچنین میانگین هزینه زندگی سالانه (در حالت به صرفه و خرج صرفه‌جویانه) سالیانه بین 15 تا 20 هزار دلار استرالیا است. در ادامه مطلب پیرامون کلیه هزینه‌ها برای تحصیل و زندگی در استرالیا صحبت خواهد شد.
  • داشتن یک سری مدارک بدیهی دیگر از سوی متقاضی نیز واجب هستند از جمله: ترجمه کلیه مدارک هویتی، ارائه گواهی سوء سابقه، داشتن انگیزه‌نامه، توصیه نامه، ارائه مدارک سابقه کار، ارائه مقالات چاپی، پروژه‌ها و... که برخی از این مدارک برای مقاطع و رشته‌های خاص بیشتر نیاز هستند. همه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی استرالیا در بخشی ویژه به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

  مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

  قبل از ادامه مطلب جا دارد بگوییم که به طور کلی برای تحصیل در استرالیا باید 2 مرحله طی شود:

  • مرحله اول: اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و یا موسسات آموزشی در استرالیا
  • مرحله دوم: درخواست ویزای تحصیلی بعد از اخذ پذیرش تحصیلی

  مدارک مورد نیاز برای هر 2 مورد یعنی اخذ پذیرش تحصیلی و دیگری صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت بدین ترتیب هستند:

  مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه

  ارائه پاسپورت معتبر

  ارائه مدرک تحصیلی، ترجمه و معادل‌سازی شده

  ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی

  تکمیل و ارسال فرم پذیرش دانشگاه مورد نظر

  پرداخت هزینه ثبت نام و ارائه فیش واریزی

  ارائه انگیزه نامه (SOP) و رزومه تحصیلی

  ارائه کاور لتر برای قوت بیشتر پرونده

  ارائه حداقل 2 الی 3 توصیه نامه برای مقطع ارشد و دکتری

  ارائه رزومه و سوابق کاری و بیمه در صورت وجود یا لزوم

  ارائه حداقل مقالات isi برای مقطع دکتری

  ارائه دیگر مدارک و سوابق تحصیلی، کاری و...

  مدارک مورد نیاز برای ویزا تحصیلی

  ارائه پاسپورت معتبر

  ارائه ترجمه مدارک شناسایی و هویتی

  ارائه عکس پرسنلی 3 در 4 مربوط به 6 ماه اخیر

  ارائه مدرک زبان

  تکمیل فرم‌ درخواست ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه

  ارائه مدرک تحصیلی ترجمه و معادل‌سازی شده همراه ریز نمرات

  ارائه نامه پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاه

  فیش واریزی ثبت‌ نام و پرداخت ودیعه دانشگاه

  ارائه تمکن مالی به میزان لازم

  مدارک و اسناد از دارایی‌ها (خانه، زمنی و...) برای قوت پرونده

  انگیزه نامه (SOP) و  Study Plan

  ارائه مدارک سوابق کاری و بیمه در صورت لزوم

  ارائه توصیه‌نامه در صورت درخواست سفارت

  ارائه دیگر مدارک و سوابق تحصیلی، کاری و... برای قوت بیشتر پرونده

  مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا

  مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا

  حال که با شرایط تحصیل در استرالیا و همچنین مدارک الزامی در این راستا آشنا شدید و اکنون که با تهیه این مدارک و فراهم آوردن شرایط مذکور آماده برای اقدام برای تحصیل در استرالیا هستید، جا دارد که مراحل اصلی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا را هم به شکل مختصر و ساده در 5 مرحله توضیح دهیم. کلیه این مراحل بهتر است برای هدر نرفتن زمان، پول و شانس بیشتر متقاضی، توسط یک موسسه مهاجرت تحصیلی انجام شود:

  مرحله اول: آزادسازی و آماده‌سازی مدرک تحصیلی

  اگر که همچنان در حال تحصیل و در شرف فارغ‌التحصیلی هستید، توصیه می‌گردد که دوره تحصیل خود را با معدل و ریز نمرات خوبی به اتمام رسانید. اگر هم که تحصیل شما به اتمام رسیده و گپ تحصیلی ندارید (یا گپ تحصیلی توجیه پذیر دارید)، برای آزاد سازی مدرک تحصیلی خود از سوی دانشگاهی که تحصیل کرده‌اید اقدام نمایید. توجه نموده که در این راستا هم به آزادسازی خود مدرک تحصیلی و هم ریز نمرات آن نیاز خواهد بود.

  مرحله دوم: دانش کافی در زبان انگلیسی و اخذ مدرک زبان

  از آنجا که در استرالیا امکان تحصیل صرفا به زبان انگلیسی امکانپذیر است پس برای تحصیل در استرالیا به مهارت زبان به میزانی خوب و بالا و در حد آکادمیک و کافی برای تحصیل نیاز خواهید داشت. پس اگر که هم اکنون دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی در هر 4 زمینه اصلی صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن هستید نسبت برای شرکت در آزمون زبانی معتبر در دانشگاه‌های استرالیا (مانند آیلتس، تافل و...) اقدام نموده و در آن‌ها نمره‌ بالایی کسب نمایید.

  همانطور که در بخش شرایط هم اشاره کردیم، حداقل نمره آزمون معادل آیلتس 6.5 یا در بدترین حالت یعنی 6 را شما می‌بایست کسب نمایید و در غیر این صورت یا شانس پذیرش بسیار پایینی آن هم از دانشگاه‌های با رتبه و اعتبار کمتری را خواهید داشت و یا شانستان برای پذیرش مشروط خواهد بود. اگر هم که هنوز در زمینه تسلط به زبان انگلیسی خود را آماده نکرده‌اید، از طریق شرکت در کلاس‌های زبان، معلم خصوصی، پکیج‌های آموزشی، خودآموزی و... در این راستا اقدام نمایید.

  مرحله سوم: انتخاب رشته، مقطع تحصیلی و موسسه(ها) آموزشی مورد نظر

  مقطعی که قرار است در آن تحصیل نمایید، بستگی به آخرین مقطع تحصیلی شما دارد که از آن مقطع به بعد را ادامه تحصیل دهید؛ مگر آنکه بخواهید مقطعی را مجددا تحصیل نمایید (مانند تحصیل مجدد ارشد). همچنین رشته تحصیلی مد نظر و دلخواهتان برای تحصیل (و طبیعتا آینده شغلی خود) انتخاب نموده، حال با توجه به مقطع تحصیلی‌ و رشته‌ی انتخابی‌تان یک یا چند دانشگاه، کالج و یا موسسه آموزشی را برای اخذ پذیرش انتخاب نمایید.

  شما هیچ محدودیتی درباره اینکه به چند دانشگاه برای اخذ پذیرش تحصیلی درخواست می‌دهید، ندارید اما ترجیحا موسسات آموزشی و دانشگاه‌هایی را انتخاب نمایید که از نظر شرایط و الزامات مد نظرشان، شهریه تحصیلی ان‌ها، موقعیت جغرافیایی‌شان و... به شرایط و خواسته‌های شما بخورد. در این مرحله یعنی با مشخص شدن مقطع و رشته تحصیلی و دانشگاه و موسسه آموزشی مد نظر، تقریبا همه مدارک و الزامات ذکر شده در بخش مدارک مورد نیاز برای متقاضی مشخص خواهد شد.

  مرحله چهارم: تهیه و ترجمه مدارک و ارسال درخواست (اخذ پذیرش تحصیلی)

  پس از طی کردن 3 مرحله فوق، کلیه مدارک و الزامات مورد نیاز و همچنین رشته، مقطع و دانشگاه و موسسه‌های آموزشی برای متقاضی مشخص خواهد شد. از مدارک ابتدایی مانند مدارک هویتی گرفته تا مدرک تحصیلی، مدرک زبان و دیگر مدارک مورد نیاز از سوی دانشگاه و... که در این مرحله متقاضی باید با دقت فراوان کلیه این مدارک را به طور دقیق و مطابق با آنچه که اعلام شده بدون هیچ‌گونه اشتباهی تهیه نموده و کلیه این مدارک باید به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی باشند.

  حال که کلیه مدارک الزامی از سوی دانشگاه(ها)ی مد نظر را برای رشته و مقطع مد نظر تهیه و ترجمه کردید، به همراه فرم‌های مربوط به درخواست پذیرش تحصیلی، به دانشگاه ارسال نموده و هزینه‌های لازم را مانند هزینه ثبت نام، ودیعه و... را پرداخت نمایید و فیش‌ها و رسیدهای الکترونیکی را نزد خود محفوظ نگه دارید.

  مرحله پنجم: اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی

  پس از آن که از دانشگاه و یا هر نوع موسسه آموزشی مد نظرتان در استرالیا با درخواست پذیرش تحصیلی شما موافقت گردیده و نامه پذیرش‌ برایتان ارسال گردید، شما می‌بایست در این مرحله نامه پذیرش تحصیلی دریافتی به همراه سایر مدارک لازم که در بند مربوط به مدارک مورد نیاز "ویزای تحصیلی" آمده است را بدون هیچگونه نقص یا اشتباه برای ورود به پروسه و صدور ویزای دانشجویی به سفارت ارسال نمایید؛ نکته مهم در این مرحله آن بوده که بر خلاف تصور اکثریت، اخذ پذیرش تحصیلی لزوما به معنای صدور قطعی ویزای دانشجویی نخواهد بود.

  به بیان واضح‌تر، شما هنگامی که وارد مرحله صدور ویزای دانشجویی پس از اخذ پذیرش تحصیلی می‌شوید، کاملا امکان دارد که با حتی یک اشتباه ساده (مانند نقص مدارک، ارائه مدارک جعلی، داشتن سوء سابقه، اشتباه در ترجمه مدارک و ...)، ریجکت شوید؛ به بیان واضح‌تر درخواست ویزای شما رد شود. 

  پس در صورتی که کلیه دستورالعمل‌های ذکر شده را به درستی و کامل و بدون کمترین اشتباهی دنبال کنید، آنگاه می‌توان گفت که در این وضعیت معمولا بعید است که با داشتن نامه پذیرش تحصیلی از موسسه آموزشی معتبر ، درخواست ویزای دانشجویی‌تان توسط اداره مهاجرت استرالیا رد و ریجکت شود.

  مراحل اصلی مهاجرت تحصیلی

  آماده‌سازی مدرک تحصیلی

  اخذ دانش زبان و مدرک زبان کشور مقصد

  انتخاب رشته، مقطع و موسسه(های) آموزشی مد نظر

  تهیه و ارسال مدارک (اخذ پذیرش تحصیلی)

  اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی

  ویزای تحصیلی استرالیا

  اگر به دنبال تحصیل در استرالیا هستید، همانطور که قبلا و در بندهای فوق اشاره کردیم، قبل از هر کاری لازم است به دنبال اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های استرالیا باشید تا بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایید. برای صدور ویزای دانشجویی و تحصیل در استرالیا مواردی چون شرایط مالی، سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، وضعیت تاهل و به زبان ساده تقریبا همه موارد شخص که مربوط به امور تحصیلی و مهاجرتی وی شود، بررسی می‌شود.

  با تکمیل مدارک ویزای تحصیلی استرالیا و ارائه آن به موسسات مهاجرتی یا سفارت استرالیا می‌بایست کلیه مراحل ارزیابی صدور ویزا را گذرانده و حداکثر تا سه ماه منتظر پاسخ نهایی سفارت استرالیا بمانید. مدت زمان پاسخگویی سفارت استرالیا مبنی بر ویزا شدن یا نشدن متقاضی معمولا بین یک تا سه ماه است اما در برخی موارد استثنا ممکن است روند اخذ ویزا طولانی‌تر شود.

  چنانچه متقاضی موفق به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شود می‌تواند 90 روز قبل از شروع ترم تحصیلی وارد استرالیا شود و در طول یک هفته اول، آدرس محل سکونت خود را به دانشگاه محل تحصیل خود اعلام نماید. سفر در این فرصت 90 روزه مازاد به استرالیا در صورتی که متقاضی مشکلی از نظر هزینه اسکان و زندگی تا شروع ترم خود را نداشته باشد، بهترین فرصت برای آشنایی با محیط و فرهنگ استرالیا خواهد بود.

  توجه فرمایید که هزینه ثبت ویزا دانشجویی یا همان ویزای SubClass 500 در سفارت استرالیا 620 دلار استرالیا است. این مبلغ می‌بایست توسط متقاضی در محل سفارت استرالیا یا به صورت آنلاین پرداخت شود.

  توجه داشته باشید که اقدام به دریافت ویزای دانشجویی از طریق Agent دانشگاه‌های استرالیا می‌تواند تاثیر بسزایی در قبول شدن درخواست ویزای دانشجویی متقاضی داشته باشد. گروه مهاجرتی ادب Agent و نمایندگی رسمی دانشگاه موناش و چندی از دانشگاه‌های نامی و بسیار معتبر استرالیا است که می‌تواند خدمات ارزنده ای به متقاضیان تحصیل در استرالیا ارائه دهد.

  ویزای همراه استرالیا

  یکی از دغدغه‌های همیشگی علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی از جمله برای تحصیل در استرالیا، همراهی اعضای خانواده آن‌هاست. کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که برای دارندگان ویزای تحصیلی این کشور، امکان اخذ ویزای همراه را نیز فراهم کرده است. به طور کلی ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان متقاضی صادر گشته و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در مدت زمان تحصیل متقاضی در کنار او در کشور مقصد زندگی کنند.

  ویزای همراه اغلب به دو شکل توریستی و کاری صادر می‌گردد. والدین دانش‌آموزان زیر 18 سال می‌توانند به عنوان همراه فرزند خود درخواست دهند، اگرچه فرآیند اقامت پیچیده‌ای دارد. همسر دانشجویان کارشناسی در استرالیا تنها اجازه دارند تا 40 ساعت در هفته کار کنند، اما در صورتی که متقاضی دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی باشد، همسر او می‌تواند به صورت تمام وقت به کار مشغول شود.

  لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای همراه کاری نیاز به ارائه SOP جداگانه به سفارت استرالیاست که در آن همسر فرد متقاضی هدف خود را از اخذ ویزای کاری همراه شرح دهد. دلایلی که در این SOP یا همان انگیزه‌نامه مطرح می‌شود معمولا شامل حمایت از همسر در هنگام تحصیل و پرداخت هزینه‌های مورد نیاز است.

  همچنین دریافت ویزای همراه کاری راه‌حل مناسبی برای افرادی است که قصد دارند با هزینه‌های کمتری مهاجرت کنند و در کشور مقصد منبع درآمدی مجزا داشته باشند. از آنجایی که فرد دانشجو تنها به صورت محدود (20 ساعت در هفته) اجازه کار خواهد داشت، داشتن همسری که در کنار او کار کرده و درآمد کسب کند، می‌تواند در جلب نظر مساعد آفیسر مهاجرت تاثیرگذار باشد.

  هزینه تحصیل در استرالیا

  هزینه‌ی تحصیل در استرالیا کاملا بستگی به رشته، دانشگاه، مقطع و شهر و ایالت تحصیل دانشجو دارد. اما به طور کلی مبلغ شهریه دانشگاه‌های استرالیا برای دوره کارشناسی بین 20 تا 45 هزار دلار استرالیا در سال و در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا بین 22 الی 50 هزار دلار استرالیا در سال می‌باشد.

  شهریه سالانه مقاطع مختلف (دلار استرالیا)

  مدرسه عمومی: 7 تا 20 هزار دلار

  مدرسه خصوصی: 9 تا 30 هزار دلار

  کالج‌ها: 15 تا 39 هزار دلار

  مقطع کارشناسی: 17 تا 40 هزار دلار

  مقطع کارشناسی ارشد: 20 تا 37 هزار دلار

  مقطع دکتری: 14 تا 40 هزار دلار

  رشته‌های پزشکی: 70 تا 158 هزار دلار

  رشته‌های مهندسی: 20 تا 65 هزار دلار

  رشته‌ MBA: 50 تا 125 هزار دلار

  بیمه دانشجویی: شروع از 480 دلار

  مقرون به صرفه‌ ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا به ترتیب زیر می‌باشد:

  • دانشگاه فلیندرز
  • کالج کسب و کار IPAG 
  • دانشگاه ولونگونگ
  • دانشگاه نیو انگلند
  • دانشگاه ویکتوریا

  و همچنین گرانترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا به ترتیب زیر می‌باشد:

  • دانشگاه ملی استرالیا
  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه موناش
  • دانشگاه کوئینزلند
  • و...

  لینک اطلاعات کامل درباره هزینه تحصیل در استرالیا

  هزینه‌های زندگی در استرالیا

  برای تحصیل و یا مهاجرت، هزینه‌های تحصیل و زندگی نقش پررنگی در انتخاب کشور مقصد بازی می‌کنند. در جدول زیر می‌توانید برخی از هزینه‌های زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی را مشاهده کنید:

  عنوان

  هزینه (به دلار استرالیا)

  هزینه ماهانه بدون احتساب مسکن

  1400

  هزینه ماهانه دانشجویی

  900 تا 1100

  متوسط اجاره خانه 1 خوابه در مرکز شهر

  1990

  متوسط اجاره خانه 1 خوابه دور از مرکز شهر

  1575

  هزینه سالانه خوابگاه دانشجویی

  5 تا 13 هزار

  هزینه ماهانه اینترنت پرسرعت نامحدود

  78

  هزینه ماهانه رفت و آمد شهری

  150

  هزینه ماهانه تسهیلات و قبوض

  230

  هزینه یک دست لباس کامل

  310

  تحصیل رایگان در استرالیا

  متاسفانه تحصیل رایگان در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی در هیچ مقطع تحصیلی ارائه نمی‌گردد و تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی در استرالیا نیازمند پرداخت شهریه می‌باشد؛ چه بسا که دانشگاه‌های این کشور حتی برای شهروندان استرالیایی نیز هزینه دارد. تنها در مقطع دکتری (یا با شانسی کمتر در مقطع ارشد) دانشجویان ممتاز می‌توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند تا تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل آن‌ها توسط دانشگاه تامین شود.

  برای اخذ بورسیه تحصیلی مواردی چون دانشگاه‌های محل تحصیل در مقاطع قبل، مقالات علمی نوشته شده توسط دانشجو، معدل و ریزنمرات، سابقه کاری، مهارت زبان و... حائز اهمیت هستند. در ادامه بیشتر به بررسی بورسیه تحصیل در استرالیا خواهیم پرداخت.

  بورسیه تحصیلی استرالیا

  بورسیه تحصیلی استرالیا

  بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تامین برخی از هزینه‌های تحصیل خود به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در استرالیا هستند. شرایط خاص و تقریبا سختی برای اخذ بورسیه دانشگاه‌های استرالیا وجود دارد و بیشترین درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقطع دکتری است.

  بورسیه‌های تحصیلی برای هر ترم یا سال تحصیلی از طرف دانشگاه و همچنین دولت استرالیا معین می‌شوند و دانشجویان متقاضی دریافت این بورسیه‌ها می‌توانند در طرح‌های بورسیه دانشجویی شرکت کنند و در صورتی که واجد شرایط دریافت بورسیه باشند می‌توانند از بورسیه تحصیل استفاده کنند. مبلغ کمک هزینه بورسیه تحصیلی میزان دقیقی ندارد، برای مثال ممکن است بخش کوچکی از هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش دهد یا کل هزینه‌های دانشجو در هنگام تحصیل در استرالیا را پوشش دهد.

  بورسیه تحصیلی هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است، حتی ممکن است بورسیه تحصیلی برای برخی ملیت‌ها یا رشته‌های خاص در یک دانشگاه ارائه شود. در جدول زیر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از استرالیا به طور خلاصه آورده شده است:

  معدل و ریزنمرات بالا

  نمره بالای مدرک زبان

  کسب نمرات بالا در آزمون‌های ورودی

  ISI ارائه مقالات بین‌المللی

  سابقه کار قوی و درخشان

  ...دستاوردهای ورزشی، فرهنگی، هنری و

  سابقه انجام خدمات اجتماعی داوطلبانه

  ...ارائه هرگونه دستاوردهای علمی دیگر مانند انواع مقاله، مجله و کتب چاپی و

  انتخاب دوره تز محور و مکاتبه و ارتباط مستقیم با استاد (ویژه ارشد و دکتری)

  همچنین برای ارزیابی شرایط تحصیلی خود روی فرم ارزیابی اخذ ویزا کلیک کنید.

  تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان / پذیرش مشروط

  تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان معتبر مانند آیلتس برای ایرانیان و در کل دانشجویان بین‌المللی غیر انگلیسی زبان مقدور نیست. کشور استرالیا برای دانشجویان کشورهایی چون استرالیا، کنیا، نیوزلند، سنگاپور، آمریکا و... که زبان انگلیسی جز زبان‌های رایج کشورشان است، امکان تحصیل بدون مدرک معتبر زبان را فراهم کرده است.

  اما دانشجویان ایرانی می‌بایست برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا مدرک زبان تهیه کنند یا قبل از اقدام به تحصیل در استرالیا در دوره‌هایی برای آموزش زبان تحت عنوان "پذیرش مشروط" شرکت کنند که اخذ پذیرش مشروط نیز به راحتی گفتن آن نیست.

  اغلب دانشگاه‌های استرالیا، مدرک زبان آیلتس را به عنوان مدرک زبان معتبر قبول دارند. همچنین حداقل نمره آیلتس مورد قبول برای تقریبا اکثر دانشگاه‌های استرالیا 6.5 یا حداقل 6 است. حال سوال پیش می‌آید که آیا فردی که مدرک آیلتس با نمره زیر 6 (5 یا 5.5) دارد امکان تحصیل در استرالیا را دارد؟

  در پاسخ باید گفت بله؛ باید بدانید که اگر میزان مهارت شما از نظر زبان نسبت به معیارهای استرالیا پایین ‌تر باشد اما از نظر سایر معیارهای علمی دیگر در سطح خوبی باشید، مراکز آموزشی استرالیا برای شما دوره‌های زبان با هزینه خودتان برگزار می‌کنند تا سطح زبان انگلیسی شما به حد نصاب برسد و پس از آن بتوانید در دوره‌های آکادمیک خود شروع به تحصیل کنید. این موضوع به طور خلاصه همان پذیرش مشروط نام دارد.

  حال ممکن است سوال پیش آید که چه دانشگاه‌هایی دوره‌های زبان انگلیسی را مطابق آنچه که در بند فوق گفته شد برای دانشجویان خود برگزار می‌کنند؟ در پاسخ باید گفت که تقریبا اکثر دانشگاه‌های استرالیا این امکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده اما در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا دانشگاه‌های زیر به عنوان دانشگاه‌های برجسته این کشور، دوره‌ها و کلاس زبان انگلیسی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند:

  دانشگاه کوئینزلند

  دانشگاه آدلاید

  دانشگاه نیو ساوت ولز

  دانشگاه مک کواری

  دانشگاه باند

  دانشگاه استرالیای جنوبی

  دانشگاه صنعتی سوئینبرن

  دوره زبان در استرالیا

  تحصیل زبان انگلیسی در استرالیا چیزی بیشتر از روخوانی کلمات در کلاس است. رویکرد آموزش زبان انگلیسی و به طور کلی تحصیل در استرالیا، آموزش گروهی و پروژه محور می‌باشد. با شرکت در دوره‌های زبان استرالیا مهارت‌های مکالمه‌ای و همچنین نوشتاری کارآمدی را یاد می‌گیرید. از مزایای تحصیل در استرالیا آن هم در دوره زبان انگلیسی می‌توان به هم صحبتی و کار گروهی با هم کلاسیانی از سراسر دنیا اشاره کرد که همراه با شما به حل مسائل و آموزش می‌پردازند. به طور کلی 6 نوع دوره آموزش زبان انگلیسی در استرالیا وجود دارد:

  نوع دوره

  شرح

  دوره زبان انگلیسی عمومی

  تقویت دانش 4 گانه و مطالب کاربردی برای کار، تحصیل و...

  دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی

  ویژه تحصیل در استرالیا برای دانشجویان

  دوره‌های زبان انگلیسی هدفمند

  ویژه تقویت مهارت در زمینه‌ای خاص

  دوره‌های آمادگی آزمون

  آمادگی برای آزمون‌های زبان مانند آیلتس، تافل و...

  دوره‌های انگلیسی برای مربیان

  ویژه مربیان زبان انگلیسی برای افزایش دانش خود

  تورهای آموزشی

  ویژه دانش آموزان برای افزایش مهارت زبان در تعطیلات

  • هزینه شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی عمومی هفته‌ایی بین 200 تا 400 دلار استرالیا است. اما بسته به شهر محل تحصیل ممکن است دوره‌های زبان انگلیسی با هزینه هفته‌ای 150 الی 220 دلار هم پیدا نمایید.

  آزمون‌های زبان مورد قبول برای تحصیل در استرالیا

  یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای تحصیل در استرالیا به آن نیازمندید، مدرک زبان انگلیسی است. به طور کلی دانشگاه‌های این کشور آزمون‌های آیلتس، تافل، PTE ،CAE و OET را برای پذیرش تحصیلی می‌پذیرند که از آن میان آزمون‌های آیلتس، تافل و PTE شهرت بیشتری دارند. نمره مورد نیاز در این آزمون‌ها بستگی به مقطع و دانشگاه انتخابی داشته، اما به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا حداقل نمره قابل قبول در آیلتس 6 الی 6.5 است.

  توجه داشته باشید که به طور مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس، کسب نمره 6-6.5 آیلتس و یا 60-90 تافل یا 50-64 PTE اغلب مورد نیاز است. به خاطر داشته باشید که پیش از اپلای، باید ابتدا ضرورت‌های دانشگاه مقصد برای دانش زبان انگلیسی را به خوبی مطالعه کنید.

  روش‌های پر کردن گپ تحصیلی

  از جمله شروط لازم و اصلی برای تحصیل در استرالیا همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کرده‌ایم، نداشتن گپ تحصیلی یا همان فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی است و یا اگر هم گپ تحصیلی وجود دارد، این گپ و فاصله قابل توجیه باشد. در نظر داشته باشید که حداکثر فاصله مجاز بین دو مقطع تحصیلی برای آنکه گپ تحصیلی ایجاد به حساب نیاید، 1 سال می‌باشد؛ اما اگر این فاصله بیش از 1 سال گردد، به همان مقدار زمانی که فاصله اضافه به وجود آمده، گپ تحصیلی محسوب خواهد شد که توصیه می‌شود تا حد امکان از ایجاد آن پرهیز کرده و یا در غیر این صورت، این گپ توجیه‌ پذیر باشد.

  گپ تحصیلی از نظر اداره مهاجرت هر کشوری با یک سری موارد خاصی قابل توجیه بوده که اکثر این موارد، جزء موارد مشترک و البته بدیهی برای توجیه گپ تحصیلی بین کشورهای مختلف است که کشور استرالیا نیز شامل حال این موارد شده و عموما روش‌های پر کردن گپ تحصیلی برای تحصیل در استرالیا شامل موارد زیر می‌گردد:

  سابقه کار

  به میزان سابقه کار

  پژوهش و پروژه‌های تحقیقاتی

  به مدت انجام پروژه

  خدمت سربازی

  به مدت زمان خدمت

  از دست دادن خانواده درجه یک

  به طور متوسط 1 سال

  فرصت برای آموزش زبان

  به طور متوسط 1 سال

  آسیب فیزیکی مانع ادامه تحصیل

  به مدت زمان نقاهت

  ازدواج / طلاق / تولد فرزند

  حدود 6 ماه تا نهایت 1 سال

  شرکت در دوره‌ی فنی حرفه‌ایی معتبر

   به مدت دوره‌ی آموزشی (معمولا 1 تا 2 سال)

   

  موارد ذکر شده فوق جزء اصلی‌ترین موارد برای توجیه گپ تحصیلی در کشور استرالیا هستند؛ حال ممکن است بنا به یکسری قوانین و تبصره‌ها، مورد یا موارد دیگری به این لیست اضافه گردیده و یا بالعکس و بدین صورت که موردهای فوق باز هم بنا به برخی از تبصره‌ها و قوانین برای یک فرد لحاظ نگردد.

  • نکته: تصوری اشتباه از نظر بسیاری وجود داشته که سابقه داشتن یا مبتلا بودن به مشکلات و بیماری‌هایی روحی، روانی یا مواردی مانند افسردگی، مصرف داروهای خاص و دیگر موردها از این قبیل می‌تواند به عنوان گپ تحصیلی با ارائه گواهی پزشکی محسوب شود که متاسفانه این مورد درباره کشور استرالیا صدق نکرده و چه بسا مشکلات حاد روحی و روانی ممکن است پروسه صدور ویزا را با احتمال ریجکتی مواجه کند.

  آشنایی با سیستم آموزشی استرالیا

  به طور کلی تحصیل در استرالیا و نظام آموزشی این کشور به 3 بخش دبستان، دبیرستان و دانشگاه تقسیم می‌شود.

  مفاد آموزش مدارس استرالیا (دبستان‌ها و دبیرستان‌ها) در سراسر کشور یکسان است مگر در جزییات کوچکی که در آموزش استان‌های مختلف متفاوت است. دانش آموزان استرالیایی در سنین 6 تا 16 سالگی مشغول به تحصیل در مدارس می‌شوند که تحصیلات آنها به 3 قسمت تقسیم می‌شود:

  • دبستان: بین 7 تا 8 سال به طول می‌انجامد.
  • دبیرستان: بین 3 یا 4 سال بطول می‌انجامد و مقاطع هفتم تا دهم یا هشتم تا دهم محسوب می‌شوند.
  • پیش دانشگاهی: 2 سال به طول می‌انجامد و مقطع یازدهم یا دوازدهم محسوب می‌شوند.

  تحصیل در مقطع دانشگاهی استرالیا نیز شامل دوره‌های آکادمیک دانشگاه‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است. زبان مورد استفاده در کل سیستم آموزشی استرالیا زبان انگلیسی است. اما در برخی ایالات برخی واحدهای درسی به زبان های دیگری نیز ارائه می‌شوند. برای تحصیل در استرالیا می‌بایست به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشید.

  سوالی که بسیاری از متقاضیان ایرانی دارند آن است که "آیا با مدرک دانشگاه‌های ایران می‌توان به ادامه تحصیل پرداخت یا خیر؟!" در پاسخ به این عزیزان باید گفت که دانشگاه‌های دولتی ایران در نوبت‌های روزانه و شبانه، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و فنی و حرفه‌ای دارای اعتبار جهانی بوده و می‌توان با داشتن مدرک یکی از دانشگاه‌های مذکور به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر پرداخت.

  تحصیل در مدارس استرالیا

  تحصیل در مدارس استرالیا یک بازه 13 ساله را طی می‌کند و هر کودک استرالیایی از سن 6 یا 7 سالگی وارد محیط مدرسه می‌شود. در این دوره مباحثی از قبیل علوم، ریاضیات، هنر، ارتقاء سطح ارتباطات، جامعه شناسی، آشنایی با محیط زیست، تکنولوژی، زبان‌های غیر انگلیسی، رشته‌های ورزشی مختلف و... در طول تحصیل به صورت تیمی و یا به صورت تجربه فردی به دانش آموزان تعلیم داده می‌شود.

  مدارس استرالیا به 2 دسته کلی دولتی و غیر دولتی تقسیم می‌شود که در مدارس دولتی آموزش به صورت رایگان در اختیار دانش آموزانی قرار می‌گیرد که والدین بومی استرالیا داشته باشند و یا والدین اقامت استرالیا را داشته باشند و در حالتی دیگر شخص زیر 18 سال ویزای تحصیلی گرفته و والدین با عنوان ویزای گاردین وی را همراهی کنند. 

  اما مدارس غیردولتی که شامل مدارسی چون مدارس شبانه‌روزی و حتی مدارس مذهبی هستند مبلغی به عنوان شهریه از محصلان دریافت می‌کنند. اکثر محصلان خارجی ترجیح می‌دهند که از خدمات مدارس شبانه‌روزی استفاده کنند تا در دوره تحصیل نیازی به حضور والدین خود نداشته باشند.

  ناگفته نماند که فقط افراد زیر 18 سال می‌توانند از تحصیل در مدارس استرالیا استفاده کنند. متوسط شهریه مدارس استرالیا برای دانش آموزان در یک سال 10 هزار دلار است. لازم به ذکر است که شهریه مدارس استرالیا در هر استان و در هر مقطع متفاوت می‌باشد.

  با پذیرش دانش آموز خارجی برای تحصیل در استرالیا، به والدین دانش آموز و خواهر و برادر زیر 18 سال او نیز ویزای همراهی یا ویزای گاردین تعلق می‌گیرد که البته واژه گاردین اشاره به والدین دارد. توجه داشته باشید که اثبت مهارت و ارائه مدرک زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل در استرالیا که زیر 18 سال دارند الزامی نیست.

  در مدارس استرالیا معمولا تعداد کلاس‌ها کوچک بوده و حداکثر تعداد دانش آموزان در یک کلاس 30 نفر می‌باشد. همچنین در این مدارس از آخرین تکنولوژی روز دنیا جهت آموزش محصلان استفاده می‌شود. مقاطع تحصیلی مدارس استرالیا به این صورت طبقه‌بندی می‌شوند که در بدو ورود به مدرسه در دوره Primary School قرار می‌گیرند و تا 13 سالگی مشغول به تحصیل در این مقطع هستند.

  پس از اتمام این دوره، وارد دوره High School می‌شوند و تا 17 الی 18 سالگی در این مقطع مشغول به تحصیل می‌شوند. و در آخر بعد از پایان دوره High School یا همان دبیرستان، دانش آموزان می‌توانند اقدام به ثبت نام در دانشگاه‌های استرالیا کنند.

  اسامی برخی از بهترین مدارس استرالیا برای تحصیل دانش آموزان بین‌المللی:

  • St Hilda's School
  • Oakleigh Grammar
  • St James’ Anglican School
  • Pittwater House

  شرایط عمومی تحصیل در مدارس استرالیا

  مدرک تحصیلی 3 سال آخر

  مدارک شناسایی متقاضی و والدین

  مدرک زبان (عموما برای 2 الی 3 سال آخر مدرسه)

  کارت واکسن اطفال کودک

  تحصیل دبیرستان در استرالیا

  همانطور که قبلا گفته شد تحصیل در استرالیا آن هم در دوره دبیرستان در استرالیا بین 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. همچنین دوره پیش دانشگاهی نیز دو سال به طول می‌انجامد. در این دوره به دانش آموزان علومی مانند اقتصاد، دانش مدنی و اجتماعی، بهداشت، ریاضیات، جغرافیا، تجارت و ... آموزش داده می‌شود.

  شرایط تحصیل در استرالیا به ویژه در دوره دبیرستان بسته به مدرسه و ایالت محل تحصیل متفاوت است اما بدانید که شرایط دانشجو، میزان مهارت‌های فوق برنامه‌ای و میزان مهارت‌های ورزشی دانشجو از جمله معیارهای حاشیه‌ای ورود به دبیرستان‌های استرالیا است. متوسط هزینه تحصیل در دبیرستان‌های استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی بین 9 تا 11 هزار دلار در سال است.

  اما اگر دانش آموز در مدارس ویژه نخبگان خصوصی ثبت نام کند ممکن است برای آن تا حتی 30 هزار دلار استرالیا در سال شهریه پرداخت کند. شهریه‌ای که دانش آموز پرداخت می‌کند برای پوشش هزینه‌هایی مانند ثبت نام، خوش آمدگویی و معرفی، گزارش کارنامه ترم تحصیلی، خدمات مشاوره تحصیلی و شغلی و... است.

  دانش آموزان بعد از گذراندن دوره دبستان و دبیرستان و پیش دانشگاهی در نهایت مدرک تحصیل 12 ساله خود را دریافت می‌کنند که در هر ایالت استرالیا نام متفاوتی دارد. مثلا برای ایالت تاسمانیا، نام مدرک Tasmanian Certificate of Education است و یا در ایالت نیو ساوت ولز، نام مدرک Higher School Certificate است. اما در نهایت کاربرد و ارزش کلیه مدارک تحصیل در استرالیا یکسان است.

  در نهایت باید گفت که انتخاب مدرسه بر عهده دانش آموز است و او می‌تواند مدرسه مناسب خود برای ادامه تحصیل را انتخاب کند اما اگر ضعیف ترین مدرسه استرالیا را نیز برای ادامه تحصیل انتخاب کند همچنان از خدمات آموزشی ارزشمندی بهره مند می‌شود چرا که نظام آموزشی استرالیا یکی از بهترین، غنی ترین و مفرح ترین نظام‌های آموزشی بین‌المللی است. اغلب دانش آموزانی که به دنبال تحصیل در استرالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند، تمایل دارند که در مدارس شبانه‌روزی این کشور به تحصیل بپردازند.

  تفاوت این مدارس با مدارس معمولی در آن است که به دانش آموزان خوابگاه و سایر خدمات نیز ارائه می‌شود. این دبیرستان‌ها معمولا شهریه بالاتری نسبت به شهریه‌های دبیرستان‌های عادی دارند. اما هزینه اسکان و تحصیل دانش آموزان بین‌المللی در دبیرستان‌های شبانه‌روزی استرالیا به نسبت دانش آموزان بین‌المللی که در دبیرستان‌های معمولی استرالیا در حال تحصیل هستند بسیار کمتر است.

  تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

  تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

  گام اول برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های استرالیا می‌باشد. دریافت پذیرش دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا نیازمند جمع آوری مدارکی است که در ادامه در بخش مدارک مورد نیاز به برخی از آن مدارک اشاره کرده‌ایم.

  با ارسال مدارک خود برای دانشگاه مورد نظر و اخذ پذیرش شما از طرف دانشگاه می‌بایست اقدام به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نمایید. لازم به ذکر است که بهتر است قبل از ارسال هرگونه مدارک به دانشگاه مورد نظر با یک مشاور با سابقه و یا موسسات مهاجرتی معتبر در این خصوص مشورت نمایید تا درصد پذیرش شما از سمت دانشگاه بالاتر باشد.

  • توجه داشته باشید که بعد از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانید از 90 روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود به استرالیا سفر کنید.

  تحصیل در استرالیا در مقطع دانشگاهی 3 دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهند. در این دوره دانشجویان می‌توانند همراه با تحصیل خود مشغول به کار پاره وقت نیز باشند (حداکثر 20 ساعت در هفته) تا بخشی از مخارج تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

  همچنین اغلب دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه تحصیلی بهتری نسبت به دوره کارشناسی به دانشجویان خود ارائه می‌دهند و این شانس به مراتب برای دوره دکتری نسبت به دوره کارشناسی ارشد نیز بیشتر است. 

  تحصیل مقطع کارشناسی در استرالیا

  سیستم آموزشی کشور استرالیا بسیار شبیه به سیستم آموزشی بریتانیا و کانادا است. در این سیستم آموزشی مقاطع تحصیلی به درجات مختلفی تقسیم شده و افراد می‌توانند بسته به مدت زمان تحصیل خود، مدرک تحصیلی متفاوتی را اخذ کنند. مقطع کارشناسی در استرالیا به دو دسته Bachelor’s Degree و Bachelor Honours Degrees تقسیم می‌شود.

  دسته اول همانند دوره کارشناسی در دیگر کشورها چهار سال به طول می‌انجامد و تمامی دانشجویان تا پایان دوره تحصیل، مدرک خود را دریافت می‌کنند. اما دسته دوم شرایط به خصوصی را در بر می‌گیرد که در آن ممکن است دانشجویان 1 سال از مدت زمان تحصیل خود را به انجام پژوهش یا شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه گذرانده باشند.

  دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در استرالیا را داشته باشند، اغلب توسط دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به تعیین نوع کارشناسی آن‌ها تصمیم‌گیری می‌گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی محبوبیت زیادی در استرالیا دارد.

  اگرچه اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع نسبت به مقاطع بالاتر کمتر است، اما تحصیل در مقطع کارشناسی بهترین راه برای ورود به بسیاری از رشته‌هایی است که نیازمند گذراندن پیش‌نیازها و یا مجوزهایی ویژه هستند، مانند رشته داروسازی. همچنین این مقطع طیف وسیعی از رشته‌ها را در بر گرفته و در برخی از دانشگاه‌های استرالیا امکان شرکت در برنامه‌های Co-Op نیز وجود دارد.

  تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

  بسیاری از دانشجویان کارشناسی برای ادامه تحصیلات آکادمیک خود، تحصیل در استرالیا را انتخاب می‌نمایند. برخی از علل علاقه‌مندی دانشجویان برای شرکت در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر است:

  • شهرت جهانی دانشگاه‌های استرالیا در این مقطع
  • وجود 7 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر جهان در استرالیا
  • کیفیت بالای زندگی، اقلیم آب و هوای عالی، ثبات و امنیت بالای جامعه استرالیا در کلیه مقاطع از جمله مقطع ارشد
  • فرصت‌های تحقیقاتی وسیع و متنوع در جامعه و اقلیم بی نظیر استرالیا
  • برنامه‌های آموزشی مبتنی بر استاندارد های بین‌المللی در این مقطع
  • بالاتر بودن شانس اخذ پذیرش یا بورسیه در این مقطع نسبت به مقطع کارشناسی (و شانس بهتر در آینده برای اشتغال)
  • و...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه‌های استرالیا، اعتباری بین‌المللی برای فارغ‌التحصیلان به همراه داشته و آن‌ها می‌توانند در سراسر جهان به کار مشغول شوند. همچنین بر طبق قوانین جدید مهاجرتی استرالیا، فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای دریافت ویزای کاری پس از تحصیل اقدام کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به مدت چهار سال در استرالیا اشتغال داشته باشند.

  اگرچه این قانون به معنای آن نیست که تمامی دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پس از پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد ویزای کاری دریافت کرده و به استرالیا مهاجرت کنند و در واقع فرآیند پیدا کردن شغل و دریافت ویزای کاری دارای پیچیدگی‌های مختص خود خواهد بود و بلکه ملاک و منظور اصلی، ورود به دنیای اشتغال پس از اتمام تحصیل در استرالیا می‌باشد.

  برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع ارشد، متقاضیان باید در دوره‌های مورد تایید دپارتمان مهاجرت و شهروندی استرالیا ثبت‌نام کرده و دوره‌های کوتاه مدت کمتر از سه ماه شامل دریافت ویزای تحصیلی نمی‌شوند. تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه مربوط به رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر و رشته‌های علمی و تخصصی شهرت و وسعت زیادی داشته و دانشجویان می‌توانند در طیف وسیعی از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌های استرالیا در این مقطع اقدام کنند.

  تحصیل مقطع دکترا در استرالیا

  در سال جاری میلادی استرالیا پذیرای بیش از 600 هزار دانشجو بین‌المللی بوده است که این رقم خود یک نوع رکورد محسوب می‌گردد. تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا بسته به رشته انتخابی معمولا بین 3 سال به طول می‌انجامد (به طور واضح‌تر 3 سال و 3 ماه). همچنین امکان تحصیل تا سقف 6 سال نیز برای دوره‌های نیمه وقت در دوره دکترا نیز وجود دارد. از طرفی شروع سال تحصیلی در مقطع دکترا در هر سال از ماه فوریه بوده و در ماه نوامبر نیز به پایان خواهد رسید.

  برخی از علل علاقه‌مندی دانشجویان برای شرکت در مقاطع دکترای دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر است:

  • وجود 7 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر جهان در استرالیا
  • شهرت جهانی دانشگاه‌های استرالیا در مقطع دکتری
  • وجود برخی از رشته‌های تحصیلی منحصر به فرد در استرالیا برای مقطع دکتری که در سایر دانشگاه‌های جهان ارائه نمی‌شوند.
  • حداقل 4 سال اجازه اقامت و کار در استرالیا پس از اخذ دکترا
  • بالاترین شانس برای اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع
  • امکان بسیار آسان و سهل برای ورود به دنیای اشتغال و اقدام برای اقامت دائم نسبت به دیگر مقاطع تحصیلی
  • آینده شغلی بسیار درخشان و تضمین شده پس از اتمام تحصیل در این مقطع
  • و...

  لینک کامل درباره تحصیل مقطع دکترا در استرالیا

  خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا

  خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا

  دانشجویان بین‌المللی در هنگام اقامت خود در استرالیا می‌توانند روش‌های مختلفی را برای اسکان انتخاب کنند. از آنجایی که خوابگاه‌های دانشجویی چندان در استرالیا مرسوم نبوده و تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌ها خوابگاهی را ارائه نمی‌کنند، زندگی خارج از پردیس دانشگاهی محبوبیت بیشتری دارد.

  اما از طرفی دانشگاه‌های زیادی نیز در داخل پردیس یا در نزدیکی آن ساختمان‌ها و خوابگاه‌هایی را برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته‌اند و هزینه خوابگاه در دانشگاه‌های استرالیا هفته‌ایی بین 110 تا 280 دلار بسته به نوع خوابگاه می‌تواند باشد. مرسوم‌ترین روش‌ اسکان دانشجویان هنگام تحصیل در استرالیا عبارتند از:

  خوابگاه‌های داخل دانشگاه: برخی از دانشگاه‌های استرالیا مانند دانشگاه ملی استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی خود خوابگاه‌های به شکل خانه، آپارتمان و یا ساختمان مسکونی در نظر گرفته‌اند. دانشجویان می‌توانند از قبل نوع خوابگاه انتخابی خود را با توجه به خدماتی که در آن‌ها ارائه می‌شود، انتخاب کنند. هزینه این خوابگاه‌ها از هاستل‌ها گرانتر بوده و بسته به نوع انتخابی متغیر است.

  زندگی با خانواده‌ای استرالیایی: برخی از خانواده‌های استرالیایی یک یا چندین اتاق خانه خود را به دانشجویان اجاره می‌دهند. دانشجویان از این طریق می‌توانند به خوبی با محیط فرهنگی استرالیا ادغام و حتی از تسهیلاتی چون غذای آماده و تمیز کردن اتاق بهره‌مند شوند. قیمت اجاره هفتگی این اتاق‌ها 110-270 دلار استرالیا بوده و دانشجویان می‌توانند از طریق موسسه آموزشی محل تحصیل خود در مورد آن‌ها مطلع شوند.

  هاستل‌ها و مسافرخانه‌ها: اجاره یک واحد آپارتمان یا خانه به صورت مشترک با چندین همخانه نیز گزینه دیگر اقامت در زمان تحصیل در استرالیا است. این واحدها اغلب مبله نبوده و دانشجویان خود باید وسایل مورد نیازشان را همراه ببرند. هزینه آن‌ها 100-400 دلار در هفته است که معمولا به صورت پیشاپیش در ابتدای ماه دریافت می‌شود.

  بیمه دانشجویی در استرالیا

  در استرالیا کلیه دانشجویان بین‌المللی باید تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند و در واقع تهیه بیمه دانشجویی اجباری است. یکی از ملزومات اخذ ویزای دانشجویی استرالیا ارائه مدرک پوشش درمانی دانشجویان بین‌المللی Overseas Student Health Cover (OSHC) است. دانشجو می‌بایست این پوشش درمانی را برای کل مدت تحصیل خود در استرالیا تهیه نماید.

  هزینه خدمات درمانی در استرالیا خصوصا برای دانشجویان که مشغول به تحصیل در استرالیا هستند و درآمد و سرمایه آنچنانی ندارند بالا است. از آنجایی که ممکن است تامین هزینه‌های درمان برای مهاجرین خصوصا دانشجویان سخت باشد، تهیه بیمه دانشجویی در استرالیا الزامی شده است. این بیمه درمانی می‌تواند یک نوع آرامش روحی هم برای دانشجو باشد. چرا که در دوران تحصیل در استرالیا در صورت لزوم بدون داشتن استرس هزینه‌های درمانی می‌تواند، به مراکز درمانی مراجعه کند.

  OSHC همانند نظام جامع سلامت استرالیا بیشتر خدمات درمانی را پوشش می‌دهند در ادامه به بررسی دقیق تر خدماتی که بیمه دانشجویی در استرالیا ارائه می‌کند می پردازیم:

  • ویزیت دکتر: بیمه دانشجویی استرالیا کمک هزینه ویزیت پزشکان عمومی و متخصص دانشجویان در حال تحصیل در استرالیا را پرداخت می‌کند.
  • آمبولانس اورژانس: بیمه دانشجویی استرالیا، هزینه انتقال به بیمارستان با آمبولانس اورژانس را تامین می‌کند.
  • هزینه‌های بیمارستان: بیمه های دانشجویی استرالیا هزینه درمان و بستری در بیمارستان را تامین می‌کنند.
  • هزینه دارو: اگر نسخه تجویز دارو از پزشک دارید می‌توانید هزینه داروهای تحت پوششPharmaceutical Benefits Scheme (PBS)  را از بیمه دریافت کنید.

  بیمه دانشجویی استرالیا چه هزینه‌هایی را پوشش نمی‌دهد؟

  جراحی زیبایی

  خدمات درمانی که مورد تایید و تجویز پزشک نباشد.

  بیماری‌های مزمن

  نسخه‌هایی که تحت حمایت PBS نیستند

  فیزیوتراپی، پوکی استخوان، کایروپراکتیک

  خدمات دندانپزشکی

  خدمات چشم پزشکی

  خدمات بیمه دانشجویی برای یک دانشجوی مجرد سالانه (حداقل هزینه) 478 دلار و برای دانشجوی متاهل 2400 دلار به میزان 1 سال را پوشش خواهد داد. بیمه دانشجویی 100% هزینه ویزیت دکتر عمومی، 85% هزینه ویزیت پزشک متخصص و 85% هزینه آزمایش‌های پزشکی مانند آزمایش خون را پرداخت می‌کند.

  هزینه بستری شدن و جراحی های سرپایی نیز تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار می‌گیرد و اگر در جراحی نیاز به استفاده از پروتز باشد، بخشی از پروتزها بر اساس ضوابط بیمه درمانی تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار می‌گیرد و به طور کلی و خلاصه:

  • هزینه بیمه‌های درمانی دانشجویی بستگی به شرکت بیمه گذار، ایالت محل زندگی و میزان پوشش درمانی بیمه فرد دارد. اما کمترین میزان بیمه در سال برای دانشجوی مجرد 478 دلار استرالیا، برای یک خانواده دو نفره 2400 دلار استرالیا و برای یک خانواده بیش از دو نفر 4200 دلار استرالیا است.

  کار هنگام تحصیل در استرالیا

  در استرالیا کار نیمه وقت برای دانشجویان بین‌المللی بسیار رایج است. کار در دوره تحصیل در استرالیا می‌بایست در مدت زمان معین تعریف شده در قوانین ویزای دانشجویی انجام شود که این مدت در شرایط فعلی استرالیا حداکثر 40 ساعت در هر دو هفته می‌باشد. اگر دانشجویی بیشتر از مدت تعیین شده مشغول به کار پاره وقت شود ممکن است منجر به باطل شدن ویزای دانشجویی خود شود. همچنین دانشجویان در بدو ورود نمی‌توانند مشغول به کار پاره وقت شوند مگر در حالتی که دوره تحصیلی آن‌ها شروع شده باشد.

  • حداقل دستمزد دانشجویان مشغول به تحصیل در استرالیا برای 38 ساعت کار در 2 هفته، در حدود 700 دلار استرالیا در هفته می‌باشد.

  در استرالیا پرداخت مالیات برای کلیه کارمندان و افراد دارای دستمزد الزامیست. میزان پرداخت مالیات بستگی به درآمد هر فرد دارد که مبلغ مالیات در هر دوره پرداخت حقوق بطور خودکار از حقوق آن فرد کسر می‌شود. کسر مالیات از حقوق هر فرد از طریق کد پرونده مالیاتی (TFN) وی انجام می‌گیرد.

  دانشجویان بین‌المللی که تمایل به فعالیت اقتصادی در استرالیا می‌باشند می‌توانند بعد از تعیین شدن محل سکونت خود به دفاتر مالیاتی (ATO) مراجعه کرده و اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نمایند. در ماه ژوئن که در استرالیا پایان سال مالی در نظر گرفته می‌شود، افراد می‌توانند با ارائه اظهار نامه مالیاتی نسبت به بازگرداندن مبلغ کسر شده مالیاتی به حساب خود نمایند.

  در صورتی که فرد کد پرونده مالیاتی نداشته باشد ممکن است بانک نیمی از حقوق وی را بلوکه نماید تا فرد اقدام به دریافت کد پرونده مالیاتی نماید. برخی از پیمانکاران در استرالیا پرداخت حقوق را به صورت نقدی انجام می‌دهند.

  مالیات شامل این نوع پرداخت حقوق نیز می‌شود و پیمانکاران موظف به اخذ کد پرونده مالیاتی کارمندان و کارگران خود می‌باشند. از همکاری با پیمانکارانی که نسبت به پرداخت مالیات کوتاهی می‌کنند جدا خودداری کنید چرا که عواقب سختی در پی دارد.

  نرخ بیکاری در استرالیا به شدت پایین است به طوری که این نرخ بیکاری در این کشور 3.5 درصد می‌باشد. با این اوصاف پیدا کردن کار در استرالیا کار سختی به نظر نمی‌رسد. عموما دانشجویان بین‌المللی در استرالیا به دنبال مشاغلی همچون مشاغل خدماتی (مانند کافه داری، پیک رستوران، گارسون، نظافت و ...)، مشاغل خرد (فروشندگی، صندوقداری، بازاریابی و...) و مشاغل خانگی (پرستاری از کودکان، نگهداری و گردش  حیوانات خانگی و...) و کارهای اداری (تایپ، ترجمه، طراحی گرافیکی، طراحی سایت و...)  می‌پردازند.

  اشتغال در استرالیا پس از تحصیل

  پس از اتمام دوره‌های آموزشی، دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در استرالیا، دانشجو می‌توانند با انتخاب یکی از چند راه پیشرو، ادامه مسیر زندگی خود را تغییر دهند. تصمیماتی که دانشجویان برای بعد از پایان تحصیل خود انتخاب می‌کنند، موارد زیر است:

  • بازگشت به وطن خود
  • شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی
  • تمدید اقامت موقت در استرالیا
  • درخواست کار و اقامت دائم استرالیا

  لازم به ذکر است که دانشجویان بین‌المللی، بعد از پایان تحصیل در استرالیا می‌توانند تا حداکثر 18 ماه در استرالیا اقامت داشته باشند و به عبارتی این زمان بسته به نوع ویزای دانشجو و دوره تحصیلی دانشجو ممکن است متغیر باشد. برخی از مراکز دانشجویی مشاورانی دارند که می‌تواند دانشجو را در هر یک از تصمیماتش به طور کاملا راهنمایی کند.

  اقامت استرالیا از طریق تحصیل

  اقامت استرالیا از طریق تحصیل

  متقاضیان تحصیل در استرالیا در هر مقطعی می‌بایست ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت نمایند. ویزای تحصیلی استرالیا یکی از انواع ویزای استرالیا است که به فرد اجازه ورود و اقامت موقت به فرد را می‌دهد. این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل فرد تعیین می‌شود.

  متقاضی پس از پایان دوره تحصیلی خود در استرالیا نیز می‌تواند درخواست اقامت موقت در استرالیا برای تحصیل دوره‌های تکمیلی یا کار را داشته باشد. این نوع ویزا معمولا به ویزای 485 موقت فارغ‌التحصیلان نیز معروف است. مدت زمان این ویزا برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش محور 2 سال، برای کارشناسی ارشد تحقیقات محور 3 سال و برای دوره دکترا 4 سال می‌باشد.

  اما لازم است بدانید که دوران تحصیل در استرالیا زمان کمی برای شناخت استرالیا و اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور است. پس بهتر است بعد از پایان تحصیل در استرالیا حتما نسبت به اخذ ویزای 485 اقدام نموده و قبل از پایان اقامت موقت خود در استرالیا اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا نمائید. اما در هر حالت در استرالیا پس از اتمام تحصیل، با 1 سال اشتغال به کار می‌توانید برای اقامت دائم خود اقدام نمایید. برای تحصیل در استرالیا ویزاهای زیر ارائه می‌شوند:

  عنوان ویزا

  کاربرد

  ویزای دانش آموزی یا Subclass500

  ویزای تحصیلی تمام وقت استرالیا (حداکثر اعتبار 5 ساله)

  ویزای بخش وابسته به ELICOS یا Subclass570

  ویزای ویژه دوره زبان انگلیسی تمام وقت در استرالیا

  ویزای بخش مدارس یا Subclass571

  تحصیل در استرالیا در مقاطع دبستان و دبیرستان‌

  ویزای بخش آموزش فنی و حرفه‌ای یا Subclass 572

  ویژه دوره‌های فنی و حرفه‌ای مراکز آموزشی استرالیا و گواهی‌هایI ،II ، III و IV، دیپلم پیشرفته

  ویزای تحقیقات بعد از فارغ التحصیلی یا Subclass574

  ویژه انجام پروژه‌ها و تحقیقات پس از فارغ التحصیلی 

  ویزای بخش دوره‌های غیر اختصاصی یا Subclass575

  ویژه دوره‌های آموزشی غیر اختصاصی در استرالیا

  ویزای تحت حمایت وزارت امور خارجه یا وزارت دفاع یا Subclass576

  ویژه دانشجویان بین‌المللی تحت حمایت AusAID

  ویزای همراه دانشجو یا Subclass580

  ویژه یکی از والدین برای همراهی دانش آموز زیر 18 سال

  ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

  بعد از دریافت نامه پذیرش دانشگاه نوبت اقدام برای ویزای تحصیلی استرالیا است. توجه داشته باشید که شاید مدارک مورد نیاز اخذ ویزا و پذیرش دانشگاه بسیار شبیه به هم باشند اما تفاوت زیادی در روند و حساسیت به مدارک در اخذ پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی است.

  هدف دانشگاه از بررسی پرونده دانشجو کشف دلایل انتخاب رشته و دانشگاه مد نظر دانشجو است. اما هدف اداره مهاجرت از بررسی پرونده ویزای دانشجو آن است که بداند چرا تحصیل در خارج از کشور خصوصا تحصیل در استرالیا را انتخاب کرده‌اید. بنابراین توجیه هر دو مرکز و اخذ پذیرش هر دو اپلای، کاملا متفاوت می‌باشند.

  اگر بعد از اقدام به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا با نامه ریجکتی مواجه شدید، می‌توانید مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید. سه گام اصلی که در دوره بعد از دریافت نامه ریجکتی باید انجام دهید به شرح زیر است:

  گام اول: علت ریجکت درخواست شما چه بود؟

  گام اول آن است که شما متوجه شوید مشکل پرونده شما چه بوده. اینکه دقیقا مشکل پرونده شما چه بوده از طرف سفارت به شما اعلام نمی‌شود و تنها یک اشاره ساده به آن می‌شود. امید است با پیدا کردن مشکل و اصلاح آن بتوانید در برای بار دوم درخواست ویزا را داشته باشید.

  توصیه می‌شود بدون رفع مشکل به هیچ عنوان دوباره درخواست ویزا ندهید چرا که احتمال ریجکت دوباره پرونده بسیار بالاست. در ادامه به برخی از رایج ترین مشکلات ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا می پردازیم:

  • عدم اثبات تمکن مالی
  • عدم وجود دلیل مناسب برای بازگشت متقاضی بعد از تحصیل
  • عدم ارائه مدارک مورد نیاز سفارت
  • نداشتن دلایل کافی برای ادامه تحصیل
  • نقص مدارک / ارائه مدارک جعلی
  • نداشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی
  • ترجمه ضعیف مدارک
  • رزومه تحصیلی با انگیزه نامه ضعیف حتی با وجود اخذ پذیرش تحصیلی از یک موسسه
  • توضیحات ناکافی درباره هدف انتخاب دانشگاه، رشته و کشور مقصد
  • عدم وجود وابستگی خانوادگی در ایران
  • فاصله زمانی (گپ تحصیلی)
  • پناهندگی حتی یکی از اقوام  درجه 1 در استرالیا

  گام دوم: مشکلات پرونده خود را حل کنید

  در صورتی که علت رد شدن درخواست ویزای خود را پیدا کردید باید به دنبال یک راه حل برای رفع مشکل باشید. البته با پیدا کردن دقیق مشکل ریجکتی حل مشکلات چندان سخت نیست. برای مثال می‌توان:

  • اگر ویزا به دلیل مالی رد شده است، قبل از درخواست بعدی، مطمئن شوید که امور مالی شما کاملا واضح و مشخص است.
  • اگر اطلاعات نامناسبی را ارائه داده اید که می‌تواند اصلاح شود ، بهتر است قبل از درخواست مجدد، آن را کاملا بررسی کنید.

  گام سوم: دوباره برای ویزا اقدام نمائید

  گام آخر تلاش مجدد برای اخذ ویزاست. بعد از آنکه مشکلات پرونده خود را حل کردید می‌توانید برای بار دوم درخواست ویزای استرالیا را داشته باشید.

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  ردیف نام دانشگاه رتبه جهانی دانشگاه سال تاسیس موقعیت جغرافیایی
  1 Australian National University (ANU) 24th 1946 کانبرا
  2 University of Melbourne (UM) 39th 1853 ملبورن
  3 University of Sydney(USYD) 42th 1850 سیدنی
  4 University of New South Wales (UNSW) 45th 1841 سیدنی
  5 University of Queensland (UQ) 48th 1900 کوئینزلند
  6 Monash University (MON) 59th 1958 ملبورن
  7 University of Western Australia (UWA) 91th 1911 پرث
  8 University of Adelaide (AU) 114th 1874 ادلاید
  9 University of Technology Sydney (UTS) 160th 1998 سیدنی
  10 University of Newcastle (UON) 214th 1965 نیوکاسل

  دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا

  ائتلاف گروه هشت (Go8)، مجموعه ای از هشت دانشگاه بزرگ و قدیمی استرالیا می‌باشد که در جوامع آموزشی بین‌المللی، بالاترین رتبه‌های جهانی را بخود اختصاص دادند به طوری که در سال 2020 این هشت دانشگاه جز 110 دانشگاه برتر جهان بودند. این دانشگاه‌ها برای انجام تحقیقات در اکثر زمینه‌های علمی در استرالیا پیش قدم هستند و تقریبا 70% از بودجه‌ی تحقیقاتی دولت را به خود اختصاص می‌دهند.

  جالب است بدانید که بیش از 50 درصد مقالات علمی استرالیا توسط این دانشگاه‌ها تهیه و ثبت می‌شود و اکثر محققان و مخترعان استرالیا در استخدام این دانشگاه‌های هستند. به طبع دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه‌ها هستند می‌بایست از سوابق تحصیلی بسیار قوی برخوردار باشند. 8 عضو اصلی این گروه دانشگاه‌های زیر می باشند:

  • دانشگاه ملی استرالیا
  • دانشگاه موناش
  • دانشگاه آدلاید
  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه نیو ساوت ولز
  • دانشگاه کوئینزلند
  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه وسترن استرالیا

  تحصیل در دانشگاه‌های عضو ائتلاف گروه 8 استرالیا به علت نظام آموزشی جامع، برنامه‌های آموزشی کامل، اعتبار بین‌المللی این دانشگاه‌ها و... می‌تواند یک امتیاز بزرگ برای فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها باشد.

  ارزان‌ترین دانشگاه‌های استرالیا

  کشور استرالیا یکی از مهم‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در جهان است اما هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بالاست. برخی از دانشجویان، به ویژه در رشته‌های مهندسی، که از سوابق تحصیلی درخشانی برخوردار باشند، می‌توانند برای انواع بورسیه‌های تحصیلی درخواست دهند.

  اما رقابت شدیدی برای دریافت این بورسیه‌ها وجود داشته و افراد کمی موفق به اخذ آن‌ها می‌شوند. با این حال اگر علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا هستید، همواره روش‌های دیگری برای کاهش هزینه‌های خود در این کشور وجود دارد.

  یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌های تحصیل خود در استرالیا، اخذ پذیرش از دانشگاه‌هایی است که رتبه پایین‌تر و در نتیجه شهریه کمتری دارند. جالب است بدانید که دانشگاه‌های با رتبه بالا اگرچه از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما شانس دریافت بورسیه از آن‌ها کمتر بوده، استرس بیشتری برای کسب نمره به دلیل فضای رقابتی در آن‌ها حاکم بوده و همچنین شهریه‌های سنگینی را به دانشجویان بین‌المللی تحمیل می‌کنند.

  شما می‌توانید از طریق تحصیل در دانشگاه‌های با رتبه پایین‌تر، نه تنها همچنان از استانداردهای بالای آموزشی در کشور استرالیا برخوردار شوید، بلکه کمی در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید. ارزان‌ترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

  نام دانشگاه

  شهریه به دلار استرالیا

  دانشگاه دیوینیتی

  14000 دلار

  دانشگاه کوئینزلند جنوبی

  24000 دلار

  دانشگاه کوئینزلند

  24000 دلار

  دانشگاه سان شاین کوست

  26000 دلار

  دانشگاه کانبرا

  26000 دلار

  دانشگاه چارلز داروین

  26000 دلار

  دانشگاه کراس جنوبی

  27000 دلار

  دانشگاه کاتولیک استرالیا

  27000 دلار

  دانشگاه ویکتوریا

  28000 دلار

  دانشگاه نیوانگلند

  28000 دلار

  دانشگاه‌های سیدنی

  سیدنی شهری چند ملیتی با آب و هوایی، اقلیمی شگفت انگیز و همچنین مراکز تحصیلی بزرگ خود را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل نموده است. شهر سیدنی چهارمین مقصد محبوب دانشجویان بین‌المللی در سال 2015 انتخاب شد و اکنون نیز جزء 10 شهر برتر برای مهاجرت تحصیلی و محبوب نزد دانشجویان بین‌المللی است. این محبوبیت بر اساس میزان دانشجویان در شهر ، کیفیت زندگی ، وضعیت اشتغال به کار و هزینه‌های زندگی امتیازدهی می‌شوند.

  سیدنی یکی از بزرگترین شهرهای کشور استرالیا است که مکانی برای گردهمایی تعداد زیادی از دانشجویان از کشورهای هندوستان، چین، ژاپن، آلمان، هلند، یونان، هند و ... شده است. تحصیل در استرالیا به ویژه سیدنی برای افرادی که به دنبال آرامش می‌گردند مناسب است. 35 دانشگاه معتبر این شهر واقع هستند که از محبوب ترین های آن‌ها می‌توان به دانشگاه سیدنی، دانشگاه مک کوئری، دانشگاه صنعتی سیدنی، دانشگاه چارلز استوارت و... اشاره کرد.

  دانشگاه‌های ملبورن

  ملبورن، پایتخت ایالت ویکتوریا، یکی دیگر از بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین شهرهای استرالیاست که برخی از مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور را در خود جای داده است. مشهورترین دانشگاه این شهر، دانشگاه ملبورن، در رتبه جهانی 39 قرار گرفته و دومین دانشگاه برتر کشور استرالیا نیز محسوب می‌شود.

  پس از آن دانشگاه موناش نیز یکی از برجسته‌ترین موسسات آموزشی این کشور است که همراه با دانشگاه ملبورن، هر دو بخشی از دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا به شمار می‌روند. دانشگاه‌های گروه هشت قطب پژوهشی این کشور هستند و در سطح جهانی از شهرت زیادی برخوردارند. طبق سیستم رتبه‌بندی QS، دانشگاه موناش در رتبه 57 جهان قرار گرفته و یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی است.

  دانشگاه ویکتوریا، لاتروب، RMIT، سوئینبرن، دیوینیتی، دانشگاه کاتولیک استرالیا، چارلز داروین و دانشگاه CQ از دیگر دانشگاه‌هایی هستند که در شهر ملبورن قرار دارند. این شهر نیز همانند سیدنی یکی از 10 شهر برتر دانشجویی جهان بوده و بیش از 200 هزار دانشجوی بین‌المللی از 170 کشور مختلف جهان در آن مشغول تحصیل هستند.

  دلایلی چون شبکه‌های حمل و نقل بین شهری گسترده، مسکن‌های دانشجویی با قیمت مناسب، تنوع قومی و فرهنگی و فعایت‌های فوق برنامه مهیج هنری و ورزشی موجب شده تا دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان برای تحصیل به این شهر سفر کنند.

  بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا

  بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا

  بهترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا عبارتند از:

  مهندسی و فناوری

  بسیاری از دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به حوزه‌های مختلف مهندسی و فناوری به استرالیا می‌آیند تا در رشته‌هایی چون مهندسی شهری، مهندسی الکترونیک، مهندسی اتومبیل، فناوری اطلاعاتی، کاربردهای رایانه و... تحصیل کنند. مزایای مختلفی چون تسهیلات پژوهشی پیشرفته، بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی و اعتبار جهانی مدارک دانشگاهی موجب می‌شوند تا این رشته دانشجویان بین‌المللی زیادی را به ویژه از میان ایرانی‌ها و هندی‌ها به خود جذب کند.

  همچنین بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا در زمره 50 دانشگاه برتر در این حوزه قرار گرفته‌اند، به طور مثال دانشگاه نیو ساوت ولز رتبه 37 و دانشگاه ملبورن رتبه 41 جهانی را در علوم کامپیوتر و فناوری کسب کرده‌اند.

  حسابداری و امور مالی

  از دیگر رشته‌های پرطرفدار در استرالیا در میان دانشجویان بین‌المللی، رشته حسابداری و امور مالی بوده که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در استرالیا آن را به مدیریت ترجیح می‌دهند. مهم‌ترین دلیل این موضوع امکان تحصیل در این رشته‌ها بدون نیاز به ارائه مدرک پیشین در این زمینه است. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری یا امور مالی دانشجویان را واجد شرایط شرکت در برنامه حرفه‌ای یک ساله (PYP) می‌کند که در آن کلاس‌های دانشگاهی با تجربه شغلی ترکیب می‌شوند.

  بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا برنامه‌هایی مشترک با کسب‌ و کارهای مشهور در حوزه حسابداری همچون CPA Australia برگزار می‌کنند. برای نمونه برنامه کارآموزی مهاجرت ماهر شامل 44 هفته آموزش شده که 12 هفته آن کارآموزی در یک شرکت مشهور است. دانشجویانی که این دوره را با موفقیت طی کنند، شانس بهتری برای اخذ اقامت دائم در استرالیا خواهند داشت.

  علاوه بر آن دانشگاه‌های استرالیا در حوزه حسابداری و امور مالی در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند؛ دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه ملبورن در رتبه 15 و 16 جهانی در این زمینه قرار گرفته‌ و دانشگاه سیدنی، موناش، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کویینزلند و دانشگاه آدلاید نیز در زمره 50 دانشگاه برتر این رشته هستند.

  مدیریت

  رشته مدیریت به ویژه MBA از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در سراسر جهان محسوب می‌شود. دانشگاه‌های برتر استرالیا نیز همچون دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه مک کواری طیف وسیعی از رشته‌های مدیریتی را ارائه داده و در زمره 100 دانشگاه برتر جهان در این زمینه به شمار می‌آیند. مزیت اصلی تحصیل مدیریت در استرالیا عدم نیاز به شرکت در آزمون GMAT است که در دیگر کشورها ضرورت دارد.

  همچنین دانشجویان می‌توانند در رشته دوگانه حسابداری-مدیریت (MPA-MBA) شرکت کرده و پس از فارغ‌التحصیلی به عنوان یک حسابدار حرفه‌ای در سمت‌های مدیریتی مشغول به کار شوند. دانشگاه کانبرا، دانشگاه جیمز کوک، دانشگاه کوئینزلند جنوبی و دانشگاه کاتولیک استرالیا از جمله دانشگاه‌هایی هستند که این رشته دوگانه را ارائه می‌دهند.

  آموزش و پرورش

  وقتی از رشته مطالعات آموزشی صحبت می‌کنیم، کمتر کشوری به اندازه استرالیا برای تحصیل مناسب به نظر می‌رسد. با وجود پنج دانشگاه موناش، ملبورن، سیدنی، کوئینزلند و دیکین در لیست پنجاه دانشگاه برتر این رشته، می‌توان مطمئن بود که برای تحصیلات تکمیلی در رشته آموزش باید کشور استرالیا را انتخاب نمود.

  علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات

  پیشرفت‌های تکنولوژی در دنیای امروز، دانشجویان زیادی را برای تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعاتی ترغیب می‌کند. یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل این رشته در استرالیا، وجود رشته‌های دوگانه در ترکیب با مدیریت و MBA است.

  به عبارت بهتر دانشجویان می‌توانند در رشته‌هایی چون کامپیوتر-MBA و یا MBA-فناوری اطلاعات تحصیل کرده و پس از فارغ‌التحصیلی در مشاغل مدیریتی مراکز پیشگام در صنعت فناوری و کامپیوتر استخدام شوند. دانشگاه ملبورن با رتبه 32 و دانشگاه ملی استرالیا با رتبه 41 در این حوزه، بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعاتی در استرالیا هستند.

  تحصیل داروسازی در استرالیا

  رشته‌های حوزه بهداشت و سلامت به دلیل برخورداری از درآمد و امنیت شغلی بالا تقاضای بسیار زیادی در استرالیا دارند. از طرف دیگر به دلیل فرآیند دشوار مهاجرت کاری در این گروه شغلی، مهاجرت تحصیلی در اغلب موارد گزینه معقول‌تری به نظر می‌رسد، زیرا فارغ‌التحصیلان می‌توانند با شرکت در دوره‌های کارآموزی و یا آزمون‌های تخصصی، گواهی‌های رسمی مربوطه و مجوز کار در این حوزه را به دست آورند. داروسازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رشته‌های این گروه شغلی شناخته می‌شود که در میان دانشجویان بین‌المللی محبوبیت زیادی دارد.

  تحصیل داروسازی در استرالیا در تمامی مقاطع تحصیلی، کارشناسی تا دکتری امکان‌پذیر است. 17 دانشگاه این کشور به ارائه رشته داروسازی پرداخته و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پس از پایان دبیرستان خود برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا اقدام کنند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی داروسازی، متقاضیان باید دیپلم ریاضی یا تجربی داشته و سطح دانش زبان انگلیسی آن‌ها معادل آیلتس 6-6.5 (بسته به دانشگاه محل تحصیل) باشد.

  فارغ‌التحصیلان داروسازی پس از پایان تحصیلات و یا در طول تحصیل، باید مدت زمان مشخصی را (حدودا یک سال) در برنامه‌های کارآموزی در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، موسسات دارویی یا دیگر مراکز درمانی مرتبط شرکت کرده تا بتوانند از بورد تخصصی داروسازی در استرالیا مجوز کار مربوطه را دریافت کنند. البته توجه داشته باشید که دانشجویان بین‌المللی برای دریافت گواهی تخصصی داروسازی باید مدرک آیلتس 7.5 ارائه دهند.

  تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی داروسازی نیازمند داشتن مدرک کارشناسی داروسازی و گواهی تخصصی بورد داروسازی استرالیا است. به عبارت دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید ابتدا در این کشور register شده باشند. بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا برای تحصیل در رشته داروسازی عبارتند از:

  • دانشگاه وسترن استرالیا

  • دانشگاه کورتین

  • دانشگاه سیدنی

  • دانشگاه کوئینزلند

  • دانشگاه گریفیث

  • دانشگاه تاسمانیا

  • دانشگاه موناش

  • دانشگاه کانبرا

  • دانشگاه استرالیای جنوبی

  تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

  کشور استرالیا یکی از 10 کشور برتر ارائه دهنده رشته تحصیلی دندانپزشکی در سطح بین‌المللی است. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا هر ساله در حال افزایش است شاید یکی از دلایل افزایش توجه دانشجویان به این رشته درآمد قابل توجه آن در استرالیا و سایر نقاط جهان باشد. دندانپزشکی با متوسط درآمد 200 هزار دلار استرالیا در سال جز پردرآمدترین مشاغل استرالیا می‌باشد.

  جالب است بدانید که دندانپزشکی علاوه بر شهریه بالا، شرایط بسیار دشواری برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا دارد و این دانشگاه‌ها حساسیت زیادی روی پذیرش متقاضیان این رشته دارند. شرایط سنی خاصی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا وجود ندارد. شهریه دانشگاه‌های مختلف ارائه دهنده این رشته در سال بسیار متفاوت است.

  مبالغ شهریه سالانه دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل در رشته دندان پزشکی استرالیا بین 14 تا 37 هزار دلار استرالیا در سال است. حداقل نمره زبانی که دانشجویان برای ورود به رشته دندان پزشکی در آزمون آیلتس 7.0، در آزمون تافل 85 و آزمون PTE 65 است.

  به طور کلی تحصیل در استرالیا برای رشته دندانپزشکی بین 5 تا 7 سال تمام وقت بطول می‌انجامد. دانشگاه‌های برتر ارائه دهنده این رشته در استرالیا به ترتیب زیر می‌باشد:

  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه آدلاید
  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه James Cook
  • دانشگاه کوئینزلند
  • دانشگاه La Trobe
  • و ...

  لینک اطلاعات کامل درباره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل پزشکی در استرالیا

  تحصیل پزشکی در استرالیا

  کشور استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی است. استانداردهای برتر آموزشی در این رشته و حقوق بالای پزشکان برخی از مهم‌ترین دلایل این امر هستند. پنج دانشگاه استرالیا شامل دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن و دانشگاه کوئینزلند بر طبق سیستم رتبه‌بندی QS رتبه‌ای زیر 50 را در رشته پزشکی کسب کرده‌اند و از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا به شمار می‌آیند.

  طی چند سال اخیر تقاضای تحصیل پزشکی در استرالیا، بسیار افزایش یافته است. تحصیل در دوره پزشکی در استرالیا از دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می‌شود. دوره کارشناسی یا همان لیسانس پزشکی به دو نوع رشته عمومی و جراحی تقسیم می‌شود. مدت دوره لیسانس پزشکی در استرالیا 6 سال است و دانشجوی پزشکی بعد از گذراندن این دوره می‌تواند در دوره کارشناسی ارشد پزشکی ادامه تحصیل دهد.

  «هزینه شهریه برای رشته پزشکی در دانشگاه‌های استرالیا چگونه است؟» هزینه شهریه سوالی است که بسیاری از دانشجویان در بدو اقدام برای ادامه تحصیل در استرالیا از کارشناسان می‌پرسند. در جواب این سوال می‌توان گفت که هزینه شهریه دانشگاه بستگی به رشته و دانشگاه فرد دارد.

  رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی معمولا بین 55 هزار دلار استرالیا تا 71 هزار دلار استرالیا شهریه تخمین زده می‌شود. البته لازم بذکر است که دربین رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در استرالیا دندانپزشکی بیشترین ترین شهریه را دارد. در دوره تحصیل پزشکی، در بیشتر دانشگاه‌ها، مهمترین واحد درسی "شیمی" است و اساتید دانشگاهی تاکید بسیاری بر درس شیمی دارند.

  پس از شیمی علوم فیزیک، ریاضیات و زیست شناسی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. همچنین شرکت در آزمون ISAT در اغلب دانشگاه‌های استرالیا ضروری به شمار می‌آید.

  تحصیل در استرالیا با رشته‌های Joint Program

  رشته‌های دوگانه که آن را با نام joint می‌شناسند، امکان تحصیل همزمان در دو رشته یا دو دانشگاه را برای دانشجویان فراهم می‌سازند. در کشور استرالیا این رشته‌ها به ویژه در مقطع دکتری تنوع زیادی را شامل شده و طیف وسیعی از رشته‌ها همچون پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی، تجارت و علوم پایه را شامل می‌شود.

  ساختار این برنامه‌ها به صورتی است که دانشجویان رساله دکتری خود را تحت نظر دو استاد راهنما از دو دانشگاه مختلف تحریر می‌کنند، که یکی از آن‌ها در استرالیا و دیگری در کشوری متفاوت همچون بریتانیا، چین، آلمان، بلژیک، فرانسه و ... قرار دارند.

  به عبارت بهتر با اخذ پذیرش مقطع دکتری در یکی از دانشگاه‌های استرالیا می‌توانید به مدت یک سال در یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر جهان نیز تحصیل کنید. دانشگاه‌های ملبورن، نیو ساوت ولز سیدنی، موناش و نیوانگلند برخی از دانشگاه‌هاتی استرالیایی هستند که امکان تحصیل در استرالیا را از طریق برنامه‌های joint program فراهم کرده‌اند.

  اینتیک‌های دانشگاه‌های استرالیا

  سیستم آموزشی استرالیا کمی با کشورهای دیگر متفاوت بوده و یکی از نشانه‌های این تفاوت اینتیک‌های دانشگاهی در این کشور است. منظور از اینتیک دانشگاهی زمان رسمی آغاز ترم تحصیلی در آن دانشگاه است. دو اینتیک مشهور دانشگاهی در جهان در ماه‌های سپتامبر و ژانویه قرار دارند، یعنی اغلب دانشگاه‌های جهان در این دو ماه اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند. اما در کشور استرالیا ماه فوریه اینتیک اصلی دانشگاه‌ها را تشکیل می‎‌دهد و برخی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها نیز مجددا در ماه جولای دانشجو می‌پذیرند.

  توجه داشته باشید که این زمان در تمامی دانشگاه‌ها یکسان نیست و برخی از آن‌ها، مانند دانشگاه ویکتوریا، هماهنگ با سیستم آکادمیک جهانی در دو ماه سپتامبر و ژانویه اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند. پس حتما پیش از برنامه‌ریزی برای اپلای از طریق سایت دانشگاه، از تقویم دانشگاهی آن و ددلاین‌ها باخبر شوید.

  منظور از ددلاین آخرین زمانی است که متقاضیان فرصت دارند تا مدارک خود را برای دانشگاه مربوطه ارسال کرده و با تکمیل آن، درخواست خود را ثبت نمایند. از آنجایی که ارسال مدرک پس از ددلاین بسیار سخت و دشوار خواهد بود، بهتر است از ابتدا زمان‌بندی‌‌ کارهای خود را با ددلاین دانشگاهی هماهنگ کنید.

  شهرهای دانشجویی استرالیا

  کشور استرالیا بابت زندگی دانشجویی شهرت زیادی در سطح جهانی دارد، و بارها شهرهای آن در لیست برترین شهرهای دوستدار دانشجو انتخاب شده‌اند. منظور از شهرهای دانشجویی یا دوستدار دانشجو، شهرهایی است که زندگی دانشجویی در آن‌ها به صورت پویایی وجود دارد. این شهرها معمولا شامل دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی متعدد شده که دانشجویان بین‌المللی را از سراسر جهان در خود جای داده‌اند.

  همچنین دانشجویان ساکن در این شهرها می‌توانند از انواع تسهیلات همچون تخفیف‌های دانشجویی، حمل و نقل آسان و فعالیت‌های اجتماعی مختلف بهره‌مند شوند. این فعالیت‌ها شامل انواع مسابقات ورزشی، المپیادهای علمی، فستیوال‌های فرهنگی، نمایشگاه‌های هنری و حتی کافه‌های دانشجویی می‌شود.

  کشورهایی همچون استرالیا که یک فضای دانشجویی بسیار زنده و مهیج را درون خود دارند، برای مهاجرت تحصیلی گزینه مناسب‌تری بوده زیرا به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در محیطی پویا و بالنده تحصیل کنند و در کنار آن مهارت‌های ارتباطی بیشتری را فرا بگیرند. مهم‌ترین شهرهای دانشجویی استرالیا عبارتند از:

  • سیدنی
  • ملبورن
  • بریزبن
  • پرث
  • کنبرا
  • آدلاید

  شهرهای محبوب استرالیا برای زندگی

  شهرهای محبوب استرالیا برای زندگی

  شهر ملبورن

  ملبورن پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا، با پنج میلیون جمعیت حدود 19% از جمعیت کل این کشور را به خود اختصاص داده است. این شهر یکی از شهرهای ساحلی استرالیا و از بزرگ‌ترین مراکز مالی جهان محسوب شده و به عنوان یکی از کلان‌شهرهای مشهور جهانی از بافت شهری بسیار عظیمی برخوردار است.

  برخی از مشهورترین دانشگاه‌های استرالیا همچون دانشگاه‌ ملبورن، دانشگاه موناش، دانشگاه فناوری سوینبرن، دانشگاه دیکن، موسسه سلطنتی فناوری ملبورن، دانشگاه لاتروب و دانشگاه ویکتوریا در ملبورن قرار دارند. در سال 2019 شهر ملبورن به عنوان سومین شهر دانشجویی جهان پس از لندن و توکیو برگزیده شد.

  همچنین این شهر از نظر جمعیت مهاجر در جایگاه دهم جهانی قرار داشته و از تنوع قومی و زبانی بی‌نظیری برخوردار است. هزینه زندگی در ملبورن بسیار بالاست به نحوی که در سال 2019، به عنوان چهارمین شهر گران جهان شناخته شد.

  شهر سیدنی

  شهر سیدنی واقع در سواحل شرقی استرالیا، پایتخت ایالت نیو ساوت ولز و پرچمعیت‌ترین شهر استرالیا است. این شهر که نخستین مستعمره اروپایی‌ها در این کشور بود، به سرعت تبدیل به یکی از مراکز مهم مالی و فرهنگی جهان گشت و در حال حاضر یکی از متنوع‌ترین بافت‌های جمعیتی و قومی را در بر دارد. به غیر از زبان انگلیسی که زبان رسمی استرالیا است، مردم به بیش از 250 زبان در شهر سیدنی صحبت می‌کنند و جمعیت مهاجر قابل توجهی در آن قرار دارد.

  علیرغم اینکه این شهر یکی از گران‌ترین شهرها بوده و هزینه زندگی در آن بسیار بالاست، به علت شاخص‌های اقتصادی، آموزشی و محیط زیستی، به عنوان یکی از ده شهر زیست‌پذیر در سراسر جهان نیز شناخته می‌شود.

  6 دانشگاه دولتی دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه سیدنی غربی، دانشگاه مک کواری و دانشگاه کاتولیک سیدنی که هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جذب می‌کنند، در شهر سیدنی واقع شده‌اند.

  شهر بریزبن

  سومین شهر پرجمعیت استرالیا پایتخت ایالت کوئینزلند به نام بریزبن است که از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور به شمار آمده و سابقه تاریخی آن به زمان پیش از استعمار بازمی‌گردد. همچنین این شهر با معماری‌های خیره‌کننده خود، پایگاه بسیاری از گردشگران و مهاجرین از گذشته تا به امروز بوده، به نحوی که 32% از جمعیت آن را مهاجرین تشکیل می‌دهند.

  علاوه بر آن بریزبن از قطب‌های اقتصادی استرالیا و پایگاه بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی محسوب شده و بندر دریایی این شهر به همراه صنعت گردشگری مهم‌ترین منابع مالی آن را تشکیل می‌دهند. پنج دانشگاه بزرگ استرالیا که در این شهر قرار دارند، عبارتند از: دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه فناوری کوئینزلند، دانشگاه گریفیث، دانشگاه کوئینزلند جنوبی و دانشگاه سان‌شاین کوست.

  شهر آدلاید

  پایتخت ایالت استرالیای جنوبی، آدلاید بوده که پنجمین شهر پرجمعیت استرالیا محسوب می‌شود. برخلاف دیگر شهرهای این کشور، شهر آدلاید از همان زمان استعمار توسط مهاجران ثروتمند و آزاد اندیش برپا شده و تا به امروز سمبل آزادی‌های مذهبی و اصلاحات سیاسی به شمار می‌رود، تا جایی که به دلیل تکثر دینی موجود در آن شهر کلیساها لقب گرفته است. امروزه این شهر مقر فستیوال‌ها و برنامه‌های بزرگ ورزشی است و شاخص‌های سطح زندگی در آن نمره بسیار بالایی کسب کرده است.

  دانشگاه‌ها بخش مهمی از اقتصاد شهر آدلاید را تشکیل می‌دهند و فرمانداری ایالت سیاست‌های مختلفی را برای تبدیل این شهر به یکی از قطب‌های آموزشی استرالیا اجرا کرده است. دانشگاه آدلاید، دانشگاه استرالیا جنوبی و دانشگاه فلیندرز به همراه کالج سنت پیتر از مشهورترین مراکز آموزشی این شهر هستند. علاوه بر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی بسیاری همچون موسسه سلطنتی استرالیا نیز در این شهر قرار گرفته‌اند.

  شهر کانبرا

  شهر کانبرا پایتخت زیبای کشور استرالیا و بزرگ‌ترین جزیره آن است که در شمال قلمرو این کشور قرار دارد. تمامی این شهر به صورت برنامه‌ریزی ساخته شده و همانند واشنگتن دی.سی به کلی از منطقه اصلی استرالیا جدا است. همچنین مراکز اصلی سیاسی و اداری همچون ساختمان مجلس قانونگذاری در شهر کانبرا واقع شده‌اند و برخلاف دیگر ایالت‌های استرالیا، هیچ حکمرانی مستقلی در این شهر وجود نداشته و شورای قانونگذاری پایتخت به امور آن رسیدگی می‌کند.

  در مقایسه با مقیاس ملی، درآمد افراد در این شهر بالاتر، نرخ بیکاری کمتر، تحصیلات دانشگاهی بیشتر و جمعیت جوان‌تر است. مشاغل خدماتی از جمله مدیریتی دولتی بخش عمده اقتصاد کانبرا را تشکیل می‌دهند و هزینه‌های زندگی نسبت به سیدنی کمتر است. دانشگاه کانبرا و دانشگاه ملی استرالیا در این جزیره قرار داشته که از برترین دانشگاه‌های پژوهش محور جهان به شمار می‌آیند.

  شهر

  جمعیت

  متوسط هزینه زندگی

  متوسط درآمد

  سیدنی

  5.3 میلیون نفر

  4680 دلار استرالیا

  6300 دلار استرالیا

  ملبورن

  5 میلیون نفر

  3770 دلار استرالیا

  5200 دلار استرالیا

  آدلاید

  1.31 میلیون نفر

  4000 دلار استرالیا

  4400 دلار استرالیا

  بریزبن

  2.28 میلیون نفر

  4150 دلار استرالیا

  5170 دلار استرالیا

  کانبرا

  470 هزار نفر

  4500 دلار استرالیا

  4800 دلار استرالیا

  پرث

  2.11 میلیون نفر

  4000 دلار استرالیا

  5100 دلار استرالیا

  هوبارت

  250 هزار نفر

  2800 دلار استرالیا

  5240 دلار استرالیا

   

  سفارت استرالیا در ایران

  اغلب مردم وظیفه‌ی سفارت استرالیا در ایران را رسیدگی به امور صدور روادید آن کشور در ایران می‌دانند اما وظیفه‌ی اصلی سفارت استرالیا در ایران حفظ منافع این کشور در ایران است. این بدین معناست که سفارت استرالیا در تهران علاوه بر ارائه خدمات کنسولگری و گذرنامه ای در ایران وظایفی چون حفظ و تقویت روابط بین ایران و استرالیا، اطلاع رسانی دقیق در رابطه با سیاست های استرالیا و... را نیز انجام می‌دهد؛ اما امور مد نظر مخاطبین این مقاله از سفارت این کشور مسلما پیرامون همان صدور ویزای دانشجویی خواهد بود.

  آدرس دقیق سفارت استرالیا

  تهران، خیابان ولیعصر، خیابان بهار، خیابان یکتا، پلاک 11

  شماره تماس سفارت استرالیا

  00982172068666

  شماره فکس سفارت استرالیا

  00982172068777

  آدرس پست الکترونیکی سفارت استرالیا

  dfat-tehran@dfat.gov.au

  وبسایت رسمی سفارت استرالیا

  www.iran.embassy.gov.au

  به اشتراک بگذارید
  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (84 پاسخ)
  2023-11-08

  سلام وقت بخیر . برای مهندسی ( کارشناسی ارشد ) استرالیا بهتره یا کانادا از لحاظ ارزون تر بودن و بهتر بودن؟

  2023-11-11

  سلام. کانادا ارزون تره و همچنین برای رشته های مهندسی عالیه اما بازار کار استرالیا بهتره و با اختلافی کم، از کانادا از بابت تحصیل قوی تره...

  2023-11-05

  سلام همسر من در رشته حسابداری سال 97 در مقطع ارشد درسشون تموم شد و 11 سال کارمند بانک هستن .ایا این سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی گپ تحصیلی رو پر میکنه و اینکه به راحتی میتونن اپلای بگیرن؟ و باز میتونن ارشد بخونن در استرالیا ؟ ضمن ایتکه معدل ایشون 17 ب بالا هست

  2023-11-11

  سلام. بله سابقه کار مرتبط میتونه گپ تحصیلی رو پوشش بده و اصلا یکی از بهترین روش ها برای توجیه گپ تحصیلی، تغییر رشته و... هستش

  2023-09-28

  سلام،من کارشناسی روانشناسی معدل15/94 دانشگاه ازاد و ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16/86 و سه مقالهisiدارم. دکترای بالینی برای چه دانشگاهی شانس اقدام دارم؟

  2023-09-30

  سلام. اگه که مدرک زبان آیلتس با نمره بالا و همچنین نامه از استاد داشته باشید، ما برای هر دانشگاهی میتونیم براتون اقدام کنیم که در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-08-29

  سلام ایا با معدل ۱۵.۴۵ کارشناسی مکانیک از دانشگاه آزاد تهران جنوب ، میشه برای ارشد مکانیک یا ارشد هوش مصنوعی اقدام کرد؟

  2023-09-02

  سلام. بله برای مکانیک میتونیم براتون اقدام کنیم و در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-08-21

  سلام، هرینه کامل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا تقریبا چقدر می شود؟ اگر همراه با تحصیل کار هم بکنیم باز هم باید از ایران برای ما هزینه بفرستند یا همان مبالغ کفایت میکند.

  2023-08-27

  سلام. هزینه کل دوره تحصیل + هزینه زندگی در حدود 100 الی 110 هزار دلار استرالیا. در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت دارید که بخش قابلت توجهی از هزینه ها رو پوشش میده. در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-08-11

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و رشته انسانی ام معدل پایه دهمم ۱۸.۵۰ و یازدهم ۱۹.۶۳ شد و آیلتس ۷ گرفتم، اگر پایه دوازدهم معدل ۱۹.۵۰ بگیرم میتونم برای کارشناسی اقدام به مهاجرت کنم برای استرالیا و کانادا؟!و اینکه چقدر احتمال داره بورسیه بشم؟ایا رشته روانشناسی اونجا مورد قبوله ؟!چون نمیخوام دیگه دانشگاه های ایران رو شرکت کنم و مستقیم برای کالج های کانادا یا استرالیا اقدام کنم

  2023-08-13

  سلام. بهتره که برای دانشگاه اقدام کنین تا کالج و با شرایط گفته شده بله ما میتونیم به راحتی براتون اقدام کنیم و رشته روانشناسی جزء بهترین رشته‌ها برای تحصیل در هر 2 کشور به خصوص کاناداست و از طرفی احتمال اخذ بورسیه از استرالیا براتون بیشتر خواهد بود که اون هم به احتمال زیاد فول فاند نخواهد بود. در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-05-24

  با سلام....من لیسانس علوم کامپیوتر دانشگاه دولتی شهرستان با معدل 15.35 و ارشد مهندسی شبکه دانشگاه آزاد با معدل 16.68 دارم. با 3 مقاله ژورنالی غیر ISI و 4 تا مقاله IEEE و 11 سال سابقه کار به عنوان کارشناس نرم افزار و نمره زبان تافل 111 و اسپیکینگ 26 . متاهل با 39 سال سن. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش دکتری فول فاند دارم؟ سپاس

  2023-05-29

  سلام. بله میتونیم براتون بگیریم و به ویژه برای کانادا؛ اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان: 02171400111

  2023-05-14

  سلام.من سال دوم دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو هستم و مدرک آیلتس7هم دارم....میتونم برای ادامه تحصیل انتقالی بگیرم به استرالیا؟

  2023-05-22

  سلام. ما برای صفر تا صد پرونده اقدام میکنیم و در این زمینه فعالیت نداریم

  2023-05-02

  سلام خسته نباشید.من 19سالمه معدل دهمم19/87هست معدل یازدهمم19/66ومعدل دوازدهمم18/3هست و معدل کل دیپلمم19/27هست اگه آیلتس6/5بگیرم چقد شانس پذیرش دارم برای دانشگاه موناش و ملبورن؟

  2023-05-09

  سلام. اگه ما براتون اقدام کنین شانس بسیار خوبی خواهید داشت، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-04-02

  ببخشید موسسه شما برای مهاجرت کاری یا ازدواج در استرالیا فعالیت انجام میده؟

  2023-04-03

  سلام. خیر

  2023-03-26

  سلام من ۱۷ سالمه رشته ریاضی فیزیک هستم..معدل دهم و یازدهمم ۱۶ و خورده ای بود و من میخوام زبانم رو تقویت کنم تا امتحان ایلتس نمره قبولی رو بیارم..خواستم ببینم شانسی دارم برای مقطع کارشناسی؟که تا سال بعد رو زبانم کار کنم و امتحان آیلتس بدم؟

  2023-03-29

  سلام بله ما میتونیم براتون برای کانادا و استرالیا اقدام کنیم، برای کسب اطلاعات کامل و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2023-03-24

  با سلام و احترام آیا برای ورود به دانشگاه های استرالیا لزوما باید پایه های 11 و 12 دبیرستان را در استرالیا گذراند؟

  2023-03-25

  سلام. خیر اصلا الزامی نیست این قضیه

  2023-02-24

  با سلام من می خواهم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. در مورد تمکن مالی سوال دارم. آیا از همین الان کل مبلغ تمکن مالی باید به مدت خاصی (حدود ۳ تا ۶ ماه) در حساب باشد یا بعد از این که پذیرش دانشگاه را دریافت کردم باید موجودی حساب را تکمیل کنم ؟

  2023-02-25

  سلام. برای ارائه به سفارت باید گردش حساب 4 ماهه نشان بدید

  2023-02-06

  سلام . من فارق التحصیل کارشناسی میکروبیولوژی از وزارت علوم هستم برای ارشد میخواستم برای وزارت بهداشت در رشته های میکروبیولوژی پزشکی و یا ژنتیک شرکت کنم . میخواستم بدونم با مدرک بهداشت امکان گرفتم پذیرش فول فاند برای دکترا از دانشگاه های استرالیا وجود داره ؟ و اینکه برای کدوم دانشگاه ها میشه اقدام کرد ؟

  2023-02-13

  سلام. داشتن معدل و نمره مدرک زبان بسیار بالا از جمله شروط پایه برای دریافت بورسیه هستن که خب از اونجا که مقطعتون دکتری هست ما میتونیم به راحتی با شانس بیشتری برای بورسیه براتون اقدام کنیم؛ اطلاعات بیشتر: 02171400111

  2023-01-25

  باسلام وخسته نباشید.من کارشناسی کارگردانی نمایش (تئاتر)ازعلوم تحقیقات تهران بامعدل 17هستم.قصدادامه تحصیل درمقطع دکتری تئاتریاسینما در یکی ازدانشگاه های استرالیا یا یک کشور اروپایی معتبر هستم سنمم43 ساله.خواستم توضیحاتی بابت هزینه و مدارک لازم جهت تحصیل برای این حقیربدهید.من مدرک زبان ایلتس و... ندارم. خواهشمندم راهنمایی لازم را بفرمایید.باتشکر از شما

  2023-01-29

  سلام. تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید: 02171400111

  2023-01-06

  سلام من ۱۷ سالمه و کلاس یازدهم رشته ریاضی ام قراره با ویزای اسپانسری به استرالیا مهاجرت کنم و برای تحصیلم نگرانم چون تدریس در ایران زیاد خوب نیست و در طول این چند سال کرونا تو درسام افت کردم الان برای ثبت نام در مدرسه باید امتحان بدم یا بر اساس سن هستش و چیکار کنم تا با دانش اموزان همسن خودم تحصیل کنم ؟

  2023-01-08

  سلام. تماس بگیرید تا کارشناسان ما کامل راهنماییتون کنن: 0217140111

  2022-12-22

  سلام وقت بخیر من پذیرش فول فاند دکترا از دانشگاه ملبورن گرفتم، هزینه بیمه خودم رو اسکالرشیپ پوشش میده ولی برای همسرم باید بیمه بگیریم. داخل سایت دانشگاه بیمه سینگل رو انتخاب کردم، آیا امکانش هست برای همسرم هم بیمه سینگل بگیریم؟

  2023-01-01

  سلام. از خود دانشگاه پیگیری نمایید.

  2022-12-20

  سلام من همسرم داره اقدام میکنه برای کار در استرالیا من چه جوری میتونم اونجا پزشکی بخونم؟29 سالمه مدرک ایلتس هم دارم

  2022-12-24

  سلام. اگه همزمان با هم اقدام کنین شما از همان ابتدا اجازه تحصیل داشته و سپس پس از عزیمت به استرالیا برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنین. اما اگر همسر اول بره و بعد برای شما درخواست بده در اون صورت خیر اجازه تحصیل نخواهید داشت.

  2022-12-17

  استرالیا برای مقطع دکتری ارزون تره یا کانادا؟

  2022-12-17

  سلام. کانادا بسیار ارزان تر هستش برای این مقطع

  2022-11-28

  عرض سلام و خسته نباشید. من میخواستم برای مستر استرالیا اقدام کنم ولی رشته مورد نظرم غیر مرتبط با لیسانسم هست. من شنیدم اگر مستر غیر مرتبط با لیانس باسه برای اقامت آزمونی میگیرن که تخصص را تایید کنه و این آزمون را مرتبط با رشته لیسانس میگیرن. این مورد به چه صورت هست میسه لطفا راهنمایی کنید

  2022-11-29

  سلام. کلا برای پذیرش و صدور ویزای دانشجویی هم باید رشته انتخابی مرتبط باشه

  2022-11-14

  سلام پاسپورت برای ورود به دانشگاه هستش یا برای سفر ؟ اگه برای سفر باشه نمیشه وثیقه گذاشت؟

  2022-11-15

  شما برای خروج از کشور نیاز به پاسپورت دارید تحت هر شرایطی

  2022-11-13

  سلام خدا قوت من 20 سالمه و می خواستم پشت کنکور بمونم ولی بجاش زبانمو تقویت کردم و ایلتس 7 گرفتم و معدل کلم در رشته تجربی 17.5 هستش امکان گرفتن بورسیه بدون پاسپورت هست؟

  2022-11-14

  سلام. شانس فاند دارید اما برای مقطع کارشناسی شانس به مراتب کمتری داره. پاسپورت هم که برای اقدام کلا به پاسپورت نیاز دارید حتی برای یه سفر به کشور همسایه!

  2022-10-27

  اگر من اقامت استرالیا رو از طریق ویزا کاری داشته باشم PR باشم هزینه دانشگاه دندانپزشکی کاهش پیدا می کنه؟ و چقدر میشه در سال؟

  2022-11-02

  هزینه در صورت شهروند بودن پایین تر و برابر با دانشجویان استرالیایی خواهد شد

  2022-10-05

  سلام. من 28 سالم هست و فارغ التحصیل سال 1399 کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 17.63 هستم. اسفند 99 رفتم خدمت با کسر خدمت، دی 1400 تمام کردم خدمت رو و مرداد 1401 آیلتس اکادمیک 8 گرفتم. مقاله ندارم. در حال حاضر در حال آمادگی برای آزمون جی ار ای هستم. میخواستم ببینم شانس فول فاند شدنم برای مقطع دکتری چقدر هست؟ در صورت گرفتن پارشیال فاند هزینه هایی که باید به طور شخصی پرداخت کنم چقدر میشه؟

  2022-10-08

  سلام. وضعیت شما برای گرفتن بورسیه فول فاند در این مقطع بسیار خوب هست و شانس خوبی دارید و در صورت گرفتن پارشیال فاند هم خب بستگی به مبلغش داره که چقدر کم میکنه

  2022-09-24

  سلام وقت بخیر من فوق‌ دیپلم حسابداری دارم با معدل ۱۶.۵‌ دانشگاه ازاد آبادان و ایلتس ۷ ، جز خدمت سربازی دیگه گپ تحصیلی ندارم سوسابقه ندارم تمکن مالی قوی هم دارم، با توجه به این شرایط شانس دریافت ویزای تحصیلی دارم؟

  2022-09-26

  سلام. بله شانس بسیار عالی و بالایی با توجه به شرایطتون دارید و در ضمن خدمت سربازی جزء گپ تحصیلی توجیه شده حساب میشه و به عبارتی گپ حساب نیست

  2022-09-04

  سلام خسته نباشید . معدل پایه دهمم ۱۹/۶۹ و پایه یازدهم ۱۹/۱۱ هست و ۱۷ سالمه رشته تجربی . اگر معدل دیپلم بالای ۱۹ و آیلتس ۶/۵ داشته باشم ، امکان قبولی در کدوم دانشگاه استرالیا برای رشته داروسازی رو دارم؟ آزمون ورودی به چه صورت هست و چه زمانی باید اقدام کنم ؟

  2022-09-05

  سلام. برای بیشتر دانشگاه‌ها شانس خوبی دارید و اگه هم آیلتستون 7 بود که برای همه دانشگاه ها با قطعیت شانس داشتید. اما خب باز شرایطتتون خیلی خوبه و برای اطلاع از زمان اپلای و آزمون ورودی و... با کارشناسان ما در تماس باشید.

  2022-08-27

  سلام خسته نباشید من لیسانس دانشگاه پیام نور واحد شهریار هستم برای ویزای کاری میخواستم اقدام کنم اما نمیدونم اصلا دانشگام معتبر هست یا نه ؟ اگه میشه لطفاً راهنمایی کنید

  2022-08-29

  سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

  2022-08-25

  سلام وقتتون بخیر، من 29 سالمه ارشد فناوری اطلاعات با معدل 19 دارم، مدرکم رو سال 97 گرفتم. بعدش 2 سال رفتم خدمت و 1 سال زمان صرف خواندن زبان کردم و تیر امسال آیلتس 6.5 آکادمی گرفتم. یک مقاله کنفرانس isi دارم برای سال 98 و یک مقاله ژورنال q1 که در مرحله revise هستش. لطف میکنید راهنمایی کنید که آیا شانس دریافت فول فاند برای مقطع دکتری از دانشگاه های استرالیا رو دارم؟ و اینکه معمولا سالانه چقدر هست مبلغ فاند دانشگاه های استرالیا؟ سپاس فراوان

  2022-08-27

  سلام. بله شناسش رو دارید و حتی فول فاند هم نشد فاند 20 الی 30 هزار دلار در سال را حتما خواهید داشت.

  2022-08-10

  سلام. من ۴۱ سال سن دارم و مدر ک ارشد مدیریت بازرگانی با معدل نزدیک ۱۸ دارم. یک مقاله isi هم دارم. البته مدرک ارشدم رو سال ۹۴ گرفتم و از اون موقع تا حالا مشغول به کار هستم. مدرک آیلتس آکادمیک ۷ هم دارم. برای دریافت فول فاند مقطع دکترا در یک دانشگاه استرالیایی چند درصد شانس دارم؟

  2022-08-13

  سلام. اگه از طریق موسسه ما اقدام کنید، براتون از دانشگاه موناش استرالیا که رتبه 58 جهانی هست میتونیم اقدام کنیم و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2022-07-24

  سلام. من 41 سال سن دارم و در حال پایان مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی هستم. اما بین لیسانس و شروع این فوق لیسانسم گپ وجود داره و لیسانسن غیر مرتبط با رشته روانشناسی هست. آیا برای پذیرش دکترا تو دانشگاه های استرالیا رشته روانشناسی با نمره زبان خوب شانسی دارم؟ سوال دوم اینکه مقاله چقدر تو پذیرش دکترا موثره؟ ممنون

  2022-07-25

  سلام. بله برای دکتری مرتبط با رشته‌ی ارشد میتونین اقدام کنین و مقاله هم تاثیر قابل توجهی داره در این زمینه...

  2022-06-22

  سلام من تازگیا با پذیرش فول فاند دکتری دو بار از سفارت امریکا برا ویزا دانشجویی ریجیکت شدم. این باعث ریجیکت شدنم از سفارت استرالیا میشه؟ پاسپورتم مهر ریجیکتی زده نشده

  2022-06-22

  سلام. خیر خوشبختانه مرتبط نیست و متاسفانه آمریکا این مشکل رو خیلی حتی برای افراد بسیار شایسته هم به وجود میاره و برای همین هست که پیشنهاد همیشه و اکید ما استرالیا یا کانادا هستش

  2022-04-26

  سلام من ۵ سال دوره بازیگری دیدم وهمچنین دوره دوبلوری دیدم ومدرک رسمی هر دو رو دریافت کردم دیپلم انسانی دارم معدل ۱۵ مدرک تافل دارم ۱۸ سالمه میخواستم بدونم کدام دانشگاه ها میتونم بازیگری بخونم در وکدام کشور ها خواهشا راهنمایی کنید

  2022-04-27

  سلام. ما میتونیم برای کانادا و استرالیا یا در صورت تمایل به تحصیل با هزینه کم، برای قبرس براتون اقدام کنیم و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

  2022-03-03

  سلام . وقتتون بخیر . رشته حسابداری بخوام بخونم ‌. شهر پرث ، توی سال چند بار دانشجو میگیرن و اینکه چه تایمی هست ؟

  2022-03-04

  سلام. بسته به خود دانشگاه داره

  2022-02-12

  عرض سلام و ادب. من تازگی در دوره دکتری فلسفه در دانشگاهی توی ملبرون پذیرش گرفتم. خواستم ببینم آیا ممکن هست اقامت دائمی استرالیا گرفت بعد از دوره، با توجه به رشته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  2022-02-13

  سلام. شما بعد از تحصیل میتونید مجوز کار اخذ نموده و سپس از این طریق به اقامت دائم برسید.

  2022-02-08

  سلام نحوه اثبات تمکن مالی به چه صورته ؟ آیا باید نقدا به استرالیا منتقل بشه ؟ و کل شهریه یکسال رو ابتدا اخذ میکنند؟

  2022-02-09

  سلام. به صورت اینترنتی معمولا پرداخت میشه و سوال دوم هم بستگی به دنشگاه مقصد داره؛ برخی شهریه نیم سال رو میگیرن، برخی یک سال...

  2022-01-09

  سلام‌ وقتتون بخیر ببخشید من لیسانس عمرانم بامعدل ۱۴ بوده و ارشد سازه از دانشگاه صنعتی شریف با معدل ۱۶ دارم نمره آلتسم ۷ هست و دو تا مقاله نوشتم خاستم ببینم امکان بورسیه شدن در دانشگاه های استرالیا برای من هست؟ (با توجه به معدل)ممنون میشم حقیقتا وضع مالی خوبی ندارم و به بورسیه واقعا نیاز دارم خواهشا راهنماییم کنید

  2022-01-10

  سلام. با توجه به گفته هاتون شانستون میتونه خوب باشه اما برای اطلاعات دقیق و از اینکه چه دانشگاهی شانس بهتری برای بورسیه شما داره و یا اینکه تا چه حد میتونه بورسیه بهتون تعلق بگیره، میتونین با کارشناسان ما تماس گرفته و بطور رایگان مشاوره دریافت کنین و همچنین در صورت تمایلتان، برای تشکیل پرونده تحصیلی قوی در این راستا اقدام بشه

  2022-01-03

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد دارم و مدرک بین المللی ویالون میخواستم بپرسم چه ویزایی خوبه برای استرالیا؟ و میخوام برای زندگی بیام استرالیا و با توجه به مدرک ویالونم چه کاری میتونم انجام بدم

  2022-01-04

  سلام. اگه گپ تحصیلی ندارید میتونید ادامه تحصیل بدید و بعد با کار، اقامت بگیرید. یا اگر فعالیت هنری و سابقه کار هنری دارید از طریق این نوع ویزا هم میتونین اقدام کنین...

  2021-12-30

  سلام با دیپلم تجربی میشه در استرلیا پزشکی یا دندون خوند یا باید از طریق قبول شدن در دانشگاه اقدام کرد؟

  2022-01-02

  سلام. شما میتونین مستقیما با ارائه مدرک دیپلم کامل، مدرک زبان و دیگر مدارک لازم از یک دانشگاه استرالیا مستقیما اقدام کنین؛ برای راهنمایی و مشاوره رایگان و یا مشاوره تخصصی و به جریان انداختن یک پرونده قوی تحصیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید: 02171400111

  2021-12-21

  با سلام و خسته نباشید. من کارشناسی عمران از دانشگاه غیرانتفاعی دارم . میخواستم برای ارشد دانشگاه های استرالیا اقدام کنم . آیا مدرک غیرانتفاعی در استرالیا معتبر هست .

  2021-12-22

  سلام. ملاک اصلی، نمرات شما و مدرک زبان و سایر موارد مثل تمکن مالی و... هستش و دانشگاهی که در آن تحصیل کردید برای استرالیا تفاوت چندانی نداره و این تفاوت فقط برای یه 4 5 تا دانشگاه برتر ایران قائل خواهد شد

  2021-12-12

  با عرض سلام و خسته نباشید. بنده دانشجوی رشته نرم افزار و شبکه کاردانی از دانشکده فنی حرفه ای سراسری هستم میخواستم بدونم شانسی برای اپلای شدن برای فوق لسانس در استرالیا دارم و هزینه دانشگاه این رشته چقدر میشه؟ خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  2021-12-13

  سلام. به معدل بالای 14.5 و 15 نیاز داشته و همچنین آیلتس حداقل 6.5 - هزینه آن هم بطور متوسط سالیانه 33 هزار دلار استرالیا در سال بسته به دانشگاه انتخابی میشه.

  2021-12-10

  سلام.من کارشناسی شهرسازی دارم میخاستم ببینم با توجه به رشته م چقدر احتمال پذیرفته شدن برای ارشد در استرالیا رو دارم و کودوم دانشگاه ها برای درخواست دادن مناسب تر هستن برای این رشته و احتمال قبولی بالاتری دارم و باتوجه به اینکه 18 سال به بالا هستم نمیتونم ویزای همراه والدین رو داشته باشم؟فقط همسر مجازه؟ شما پیشنهاد میکنین ارشد معماری یا شهرسازی بخونم و بعد برای دکتری در استرالیا اقدام کنم یا همین حالا فرصت مناسب تریه؟

  2021-12-12

  سلام - تو این حالت بله فقط همسر و فرزند زیر 18 سال میشه میشه - اگه معدل ارشدتون خوبه و مدرک زبان با نمره بالا دارید یا میتونید بگیرید برای همین ارشد هم خوبه اقدام کنین و لازم نیست صبر کنین تا مقطع دکتری - این رشته هم در استرالیا و هم در نیوزلند دارای تقاضا بوده و برای تحصیل بسیار مناسب است - تقریبا همه دانشگاه‌های معتبر و دولتی برتر این کشور برای این رشته پذیرش دارن.

  2021-12-06

  سلام من ۲۴ سالمه کارشناسی مهندسی مکانیک از خواجه نصیر با معدل ۱۶ دارم و گپ تحصیلی حدود ۲ سال... ایلتس ۶.۵ هم دارم... چه دانشگاه هایی میتونم پذیرش بگیرم برای ارشد مکانیک... (ارشد رشته های میان رشته ای مثل بیومکانیک چطور؟) سابقه کار یا پروژه مرتبط ندارم تو این گپ.‌‌..

  2021-12-06

  سلام. 2 سال گپ برای خدمت هستش؟ اگه که نیست ببینید گپ تحصیلی رو میشه با خیلی چیزا پر کرد که یکسری موارد محکمه پسنده و یکسری هم بسته به شانسه، مثلا شما میتونید 1 سال از گپ رو برای آموزش زبان توجیه کنید و چندین راه دیگه...برای اطلاعات بیشتر و مشاوره کامل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  2021-11-12

  سلام من لیسانس جامعه شناسی دارم میخوام بدونم میتونم از راه تحصیلی اقدام کنم یا نه؟؟چه دانشگاهی امکانش هست برای استرالیا ؟من ۳۰ سال سن دارم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ امکان بورسیه هم برای من وجود نداره اگه ارشد اقدام کنم؟؟؟

  2021-11-13

  سلام. اگر در سن معمول مانند 18 یا 19 سالگی وارد دانشگاه شدید، یعنی گپ تحصیلی دارید که باید آن را با مواردی (مانند سابقه کاری، وجود مشکل و بیماری، مشکلات خانوادگی، فرصت برای یادگیری زبان، سربازی (برای آقایان) و...) دانشگاه مقصد را توجیه نمایید و اگر هم این مورد اوکی شد، برای بورسیه به معدل بالا و نمره بالای مدرک زبان و... نیاز خواهید داشت.

  2021-11-02

  سلام من الان یک ترم رشته متالورژی دانشگاه کوئینزلند تحصیل کردم، امکان تغییر رشته وحود داره؟

  2021-11-02

  با سلام. بله البته باید دانشگاه را با بیان دلایلی متقاعد نمایید که این رشته برای ادامه تحصیل و آینده شغلی شما مناسب نیست (که همچین کار سختی هم نیست) و اونوقت درصورت نبود مشکل و موافقت دانشگاه، امکان پذیر است.

  2021-10-28

  سلام ببخشین من کارشناسی اموزش ابتدایی از دانشگاه ازاد رو با معدل۱۷ دارم اگه برا دانشگاهای سیدنی برا ارشد همین رشته اقدام کنم ازمون ورودی هم لازمه ؟و شرایط سنی برای ارشد تو این رشته نهایتش تا چند هس

  2021-11-01

  سلام. با معدلی که فرمودید و با داشتن مدرک زبان معتبر عموما خیر مگر دانشگاه مد نظر از شما آزمون بخواد. از نظر سنی هم اگه گپ تحصیلی ندارید محدودیتی نیست و اگه هم که گپ تحصیلی دارید، در مواردی مانند داشتن سابقه کاری در مدت فاصله تحصیلی یا انجام پروژه های مرتبط بار رشته تان مشکلی وجود نخواهد داشت.

  2021-10-28

  با عرض سلام وقت بخیر برای گرفتن مدارک آیلتس یا تافل میتونیم بعد از درخواست برای پذیرش اقدام کنیم؟ یا باید قبل درخواست پذیرش دارای این مدارک بود؟!

  2021-11-01

  سلام. برای اخذ پذیرش مدرک زبان جزء مدارکی هست که باید به دانشگاه ارسال کنید

  2021-10-26

  سلام خسته نباشید، از من لیسانسم از دانشگاه پیام نوره، آیا استرالیا مدرک پیام نور رو برای ارشد می پذیره؟

  2021-10-26

  سلام و وقت بخیر، درباره نوع دانشگاه یعنی آزاد، سراسری، پیام نور و... تفاوت چندانی در استرالیا بجز برای حدودا 10 تا دانشگاه تاپ ایران قائل نمیشن و اگر نمراتتون خوب باشه و مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید بله امکانش هست.

  2021-10-25

  سلام وقت بخیر من دانش اموز پایه ۱۲ تجربی هستم آیا میتونم با مدرک دیپلم تجربی برای استرالیا اقدام کنم؟ در این صورت برای بورسیه شدن باید چه کار کرد؟ کدوم دانشگاه از نظر هزینه ارزون تر خواهد بود؟ آیا می‌توان ازین راه برای اقامت دائم در این کشور اقدام کرد؟

  2021-10-26

  سلام. شما به نمرات بالا هم برای مقطع دبیرستان و هم برای مدرک زبان نیاز دارید و اخذ بورسیه از دانشگاه‌ه‌های استرالیا معمولا برای مقطع دکترا یا ارشد هستش و برای کارشناسی سخت هست و نیاز به نمرات خیلی بالا هم در دروس و هم مدرک زبان دارید. برای اقامت دائم هم پس از اتمام تحصیل با اشتغال به کار می توانید وارد پروسه اخذ اقامت دائم بشید. دانشگاه های کوئینزلند، کوئینزلند جنوبی، سان شاین کوست، ساوثرن کراس، چارلز داروین، دانشگاه فدراسیون استرالیا و .... جز دانشگاه‌های ارزون استرالیا هستن.

  2021-10-17

  سلام. وقت بخیر برای گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا برای رشته ایمونولوژی با رزومه خوب نیاز به مکاتبه با اساتید هست؟ تو ایمیل فرستاده شده هم سی وی و هم پروپوزال باید اتچ بشه؟

  2021-10-26

  سلام بله صد در صد نیاز به مکاتبه با اساتید دارید و درباره سوال دوم هم مجددا بله هم cv و هم پروپوزال باید پیوست گردد.

  2021-10-11

  شنیدم رشته زمین شناسی هم تو استرالیا خوبه درسته ؟ آخه تو لیست ندیدم

  2021-10-11

  بله رشته زمین‌شناسی هم به دلیل موقعیت جغرافیایی استرالیا و صنعت و معدن این کشور جز مشاغل پر متقاضی و پر درآمد به ویژه در برخی ایالت‌ها یا شهرها مثل استرالیای غربی هستش.

  2021-10-11

  سلام خسته نباشید، ارزون ترین دانشگاه های استرالیا رو میشه معرفی کنین؟

  2021-10-11

  سلام و وقت بخیر، دانشگاه کوئینزلند، کوئینزلند جنوبی، سان شاین کوست، ساوثرن کراس، چارلز داروین، دانشگاه فدراسیون استرالیا و .... جز دانشگاه‌های ارزون استرالیا هستن.

  2021-09-29

  سلام. من واس دانشگاه مک کواری سیدنی اقدام کردم، چقدر طول می کشه جوابش بیاد؟

  2021-09-29

  سلام. ازونجا که شما باید حداقل بین 3 تا 6 ماه قبل از مهلت ثبت نام هر دانشگاه اقدام کنین، همین حداقل 6 ماه رو باید در نظر داشته باشین و وقتی پذیرشتون هم اومد باید سریع اپلای کنین چون پروسه صدور ویزا دانشجویی خودش زمان بره...

  2021-09-29

  برای عدم سؤ پیشینه فقط شخص مهمه یا خانواده درجه یک شخص هم مورد بررسی قرار می گیره ؟

  2021-09-29

  اگه فقط برای مهاجرت تحصیلی خودتون اقدام می‌نمایید و بالای 18 سال هستید و در نتیجه نیاز به ویزای همراه ندارید، فقط عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری خودتون ملاکه

  2021-08-19

  سلام ممنون از مقاله خوبتون من و همسرم میخوایم به استرالیا مهاجرت کنیم.درواقع همسرم میخوان ویزای کاری بگیرن و من هم در رشته انسانی تحصیل می کنم آیا میتونم اونجا برای رشته پزشکی ادامه تحصیل بدم؟ در حال یادگیری زبان هم هستم

  2021-09-11

  سلام. بمحض اخذ مجوز کاری همسرتون، تحصیل شما هیچ مانعی نداره اما تغییر رشته مخصوصا به پزشکی که حساسیت بیشتری روش هست امکان پذیر نبوده و اگه هم باشه بسیار سختگیرانه و با برگزاری رشته ها میان دوره امکان پذیره، مگر اینکه بخواهید از نو برای پزشکی تحصیل کنید که باید زیر 28 سال باشید.

  2021-04-26

  سلام من ۲۸ ساله هستم رشته انسانی امسال دوازدهم هستم و قراره مهاجرت کنم آیا میتونم اونجا رشته مهندسی بخونم و تغییر رشته بدم یا خیر راهی نیست و باید همین رشته انسانی و در دانشگاه ادامه بدم؟

  2021-05-29

  با سلام و احترام بری کشور قبرس شرایطتون مساعد هست .

  2021-04-23

  با سلام من ۱۶ سالمه و پایه دهم هستم و تصمیم دارم پایه دوازدهم رو در سن ۱۷ سالگی برم مدارس استرالیا آیا نیازی به ارائه مدرک زبان دارم؟ آیا یکی از والدین من میتوانند همراه من باشند؟

  2021-05-29

  با سلام و احترام خیر احتیاج به مدرک زبان نیست اما اگر سطح زبانتون خوبه میتونید ارائه بدید.

  2021-03-25

  سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه و میخواستم بدونم از چه پایه ای برای تحصیل میتونم اقامت بگیرم بعد کنکور میتونم از اینجا اقامت رو بگیرم و از دانشگاهی که قبول شدم در اینده نامه بگیرم یا باید صبر کنم تا برای ارشد یا دکترا برم؟

  2021-06-13

  شما بهتره از الان برای مدارس شبانه روزی کانادا اقدام کنید که حدودا سالی 32 هزار تا شهریتونه که شامل غذا و خوابگاه هم میشه- به غیر از این پول هزینه دیگری ندارید

  2021-03-11

  سلام، در شرایط خاص برای والدین دانشجو میشه اقامت گرفت؟

  2021-05-24

  ویزا همراه میشه گرفت که بسته به شرایط متفاوته

  2021-01-30

  سلام و عرض ادب برای اثبات تمکن مالی در سفارت ۵۰ هزار دلار کافیه؟

  2021-02-15

  سلام حداقل تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا حدود 50 تا 55 هزار دلار استرالیاست البته اگر از بورسیه یا فاند برخوردار باشید این مبلغ کمتر خواهد شد

  2021-01-05

  تمکن مالی باید چقدر باشه برای ویزای استرالیا؟

  2021-01-09

  سلام، میزان تمکن مالی تا حدود زیادی بستگی به دانشگاه و رشته شما داره. اما قاعده کلیش این هست که شهریه یک سال و هزینه‌های زندگی سالانه شما رو پوشش بده و معادل حدودا 70 هزار دلار استرالیا یا بیشتر هست.

  2021-01-05

  سلام من پذیرش از دانشگاه آدلاید دارم، برای ارشد تعذیه، شما فقط برای ویزا اقدام می‌کنین؟

  2021-01-09

  سلام، بله، ما برای اخذ ویزا به تنهایی هم اقدام می‌کنیم. با کارشناسان ما تماس بگیرین تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنن.

  2021-01-05

  برای رشته پزشکی هم پذیرش می‌گیرید؟ من دیپلم تجربی دارم و تازه کنکور قبول شدم، رادیولوژی.

  2021-01-09

  سلام پذیرش رشته پزشکی استرالیا خیلی رقابتی و سخت هست. اگر نمرات بسیار بالایی داشته باشین امکان‌پذیره اما باید بدونین که جزء گران‌ترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا محسوب میشه.

  2021-01-05

  سلام، من 25 ساله هستم و مدرک کارشناسی حقوق دارم، اما می‌خوام از طریق رشته ورزشیم اپلای کنم؟ میشه؟

  2021-01-09

  سلام باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه، اما بله امکانش هست که از کالج اقدام کنین برای رشته تربیت بدنی.

  2021-01-05

  با ویزای همراه استرالیا اجازه کار هم داریم؟

  2021-01-09

  بله، شما می‌تونین برای ویزای همراه کاری استرالیا اقدام کنین که یک مجوز کاری موقت به شما میده تا در این کشور مشغول به کار بشین.

  2021-01-05

  آیا تحصیل در کالج‌های استرالیا هم مثل کانادا مرسومه؟ ویزا میشه؟

  2021-01-09

  سلام خیر، اگر قصد تحصیل در کالج دارین بهتره که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنین. میتونین با کارشناسان ما در تماس باشین تا بیشتر راهنمایی‌تون کنن.

  2021-01-05

  سلام خدمت تیم خوب ادب ویزا، خبری از ویزاهای استرالیا هست؟ کی دوباره ویزای تحصیلی صادر می‌کنن؟

  2021-01-09

  سلام، ویزاهای تحصیلی استرالیا که مدتی به خاطر کرونا در حالت تعلیق بودند، مجددا دارن صادر میشن.

  2021-01-05

  دانشگاه‌های استرالیا تافل هم قبول می‌کنن؟

  2021-01-09

  سلام بله اغلب دانشگاه‌های استرالیا مدرک تافل رو برای پذیرش تحصیلی قبول می‌کنند.

  2020-11-15

  سلام من آیلتس 7 و کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم، میخوام برای ارشد اقدام کنم، شانسی برای بورسیه هست؟

  2020-11-17

  سلام بهتره بیشتر در مورد شرایطتون توضیح بدید، اگر نمرات و معدلتون بالا باشه، شانس دریافت بورسیه‌های جزئی رو دارین.

  2020-11-15

  سلام، برای رشته مدیریت چه شرایطی لازمه؟

  2020-11-17

  بسته به رشته و مقطعتون متفاوته، شما می‌تونین برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید.

  2020-11-15

  برای ارشد در استرالیا باید آیلتس چند داشته باشیم؟

  2020-11-17

  با توجه به رشته و دانشگاه متغیره، اما به طور کلی 6.5-7 رو باید داشته باشید.

  2020-11-15

  سلام خدمت شما. اینجانب کارشناسی داروسازی داشته و به دنبال مهاجرت به استرالیا برای مقطع ارشد است. چطور می‌تونم با شما در تماس باشم؟

  2020-11-17

  سلام، شما می‌تونین با مشاورین ما با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید. با تشکر.

  2020-11-15

  سلام، من متاهل هستم و دو فرزند دارم، امکان همراه بردن اعضای خانواده‌م با ویزای تحصیلی هست؟

  2020-11-17

  سلام، بله همسر و فرزندانی که زیر سن قانونی باشند، می‌تونند همراه با شما به استرالیا بیان.

  2020-11-15

  من تا به حال با چندین استاد مکاتبه کردم، اما هیچ کدوم جوابی ندادن. باید چی کار کنم؟

  2020-11-17

  سلام، برای مکاتبه با اساتید باید متن ایمیلتون خیلی خوب باشه، رزومه و خوبی داشته باشید و صبور باشید. شما می‌تونین با مشاورین ما با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید تا بیشتر راهنماییتون کنن.

  2020-11-15

  سلام، من 28 هستم، تحصیلاتم رو در دانشگاه تبریز تا مقطع کارشناسی ارشد با معدل 18 ادامه دادم، قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت فول فاند را دارم، رشته تحصیلی من فیزیک است.

  2020-11-17

  سلام، برای فول فاند دکتری شما نیاز به رزومه تحقیقاتی قوی دارین، یعنی باید سابقه چاپ مقاله ISI داشته باشید.

  2020-11-15

  تو استرالیا هم میشه کوآپ خوند؟

  2020-11-17

  بله، استرالیا هم کورس‌های کوآپ ارائه میده، بویژه در مقطع کارشناسی.

  2020-11-15

  سلام روزتون بخیر، به طور متوسط سالیانه هزینه تحصیل در استرالیا چقدر درمیاد؟ کارشناسی

  2020-11-17

  سلام بسته به رشته و دانشگاه متفاوته، بین 15000 تا 30000 دلار ممکنه باشه.

  2020-11-15

  سلام هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا چقدر هست؟

  2020-11-17

  سلام بسته به دانشگاه و مقطع متغیر هست، اما رشته پزشکی یکی از پرهزینه‌ترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیاست و به طور متوسط 50-80 هزار دلار در سال ممکنه شهریه‌ش باشه.

  2020-09-27

  آیا دانشگاه ها و کالج های استرالیا آزمون دولینگو رو قبول می کنند؟

  2020-09-27

  با سلام بله با توجه به شرایط کرونا اکثر دانشگاه ها و کالج ها آزمون دولینگو رو می پذیرند

  2020-08-30

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم امکان تغییر رشته در مقطع دکترا تو استرالیا وجود داره؟مثلا میتونم در مقطع دکترا واسه رشته ای که خیلی نزدیک به رشته خودم هست اقدام کنم؟

  2020-09-27

  با سلام بله میتونید اقدام کنید

  2020-07-19

  سلام . من ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا دارم ایا دوباره میتونم اقدام کنم ؟چه مدت باید زمان بگذره؟

  2020-07-21

  با سلام.بله امکان اقدام مجدد بعد از ریجکتی وجود داره.زمان دقیقی تعریف نشده، شما میتونید بعد از رفع نواقص مجدد اقدام کنید.

  2020-07-07

  با سلام و عرض ادب، من 27 ساله هستم، کارشناسی ارشد در رشته ی بیوشیمی بالینی. کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه خوارزمی دارم و ارشد را در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خوندم، الان هم در حال گذروندن طرح اختیاری در مرکز تحقیقات هستم. مقاله isi هم دارم، در مرکز تحقیقات هم مقاله کار میکنم. خواستم برای دکتری اقدام کنم و به دنبال تحصیل رایگان در استرالیا هستم، آیا با این شرایط امکان تحصیل رایگان برای من وجود داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر

  2021-10-16

  سلام. از بین کلیه شرایطی که فرمودید برای بورسیه معدل و ریزنمرات دروس مرتبط با رشته ی مد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری ملاک مهمیه، در واقع ملاک اصلیه که نفرمودید...

  2020-07-07

  با عرض خسته نباشید خدمت شما میخواستم بدونم پذیرش رشته معماری برای مقطع کارشناسی ارشد در کدوم دانشگاه های استرالیا راحت تر است؟

  2021-06-08

  معمولا دانشگا های موناش و گریفیت میتونه گزینه های خوبی باشند

  2020-07-07

  اگر میشه در مورد اقامت دایم استرالیا بیشتر بگید ممنون میشم

  2020-07-08

  با سلام دوست عزیز اطلاعات مربوط به استرالیا رو میتونید تو سایت و همچنین در اینستاگرام adabvisa@ دنبال کنید.

  2020-07-07

  سلام من کارشناسی مترجمی دارم ولی قصد دارم در مقطع بچلر دوباره شرکت کنم . آیا امکان پذیر هست ؟ محدودیت سنی نداره ؟

  2020-07-08

  با سلام دوست عزیز شما میتونید برای ارشد مجدد اقدام کنید و محدودیت سنی برای پذیرش وجود نداره.داشتن یه رزومه ی خوب و نداشتن گپ خیلی میتونه کمکتون کنه. با تشکر

  نظر برخی از متقاضیان اخذ ویزا تحصیلی استرالیا

  بازخورد برخی متقاضیانی که از خدمات گروه مهاجرتی ادب استفاده کرده اند.

  وقتی با گروه مهاجرتی ادب آشنا شدم و مدارک خودم رو بهشون تحویل دادم، نزدیک به شروع دوره تحصیلی در استرالیا بود و من واقعا امیدی نداشتم که بتونم پذیرش دانشگاه های استرالیا رو تو این فرصت کم (کمتر از یک ماه) بگیرم. وقتی مشاور این موسسه بعد از 10 روز باهام تماس گرفت و گفت که توی دانشگاه مدنظرم پذیرش شدم اصلا باورم نمیشد.

  آلما بیژه
  دانشجو در استرالیا

  من برای ویزا استرالیا با دوتا موسسه دیگه برای پذیرش دانشگاه سیدنی اقدام کردم اما هردو بار با شکست مواجه شدم. کم کم اعتمادم رو نسبت به موسسات مهاجرتی از دست داده بودم که با گروه ادب آشنا شدم. الان یک هفته ست که تونستم با کمک این گروه پذیرش دانشگاه سیدنی و ویزای استرالیا رو بگیرم. به شما توصیه میکنم اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا رو دارین از طریق گروه مهاجرتی ادب اقدام کنید تا هم در هزینه و هم در زمان صرفه جویی کنید.

  سوگند کمانی
  دانشجو در استرالیا

  من و یکی از دوستانم برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام کردیم و تونستیم با یک اختلاف زمان کوتاه هردومون ویزای تحصیلی استرالیا مون رو بگیریم. خیلی خوشحالم که تونستم با این موسسه آشنا بشیم و به راحتی بتونیم ویزای استرالیا رو بگیریم.

  سحر زارع
  دانشجو در استرالیا

  چرا جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و پذیرش تحصیلی استرالیا گروه مهاجرتی ادب را انتخاب کنیم؟

  کادر مجرب و فعال

  مشاوران و وکلای با سابقه و دلسوز که از ابتدا تا انتهای پرونده متقاضی را همراهی میکنند

  معتبر بودن

  دارا بودن مجوز رسمی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و ارتباطات رسمی با دانشگاه ها و کالج های معتبر در چارچوب قوانین بین المللی

  درصد بالای پذیرش ویزا

  سابقه درخشان مجموعه با افتخار داشتن تعداد کثیری از پرونده های موفق

  صرفه جویی در زمان

  اخذ ویزا کشور استرالیا در کمترین زمان ممکن

  مشاوره رایگان

  بررسی شرایط متقاضی و ارائه بهترین و موثرترین راهکار برای اخذ ویزا

  مجموعه در حال توسعه

  همکاری تیم جوان با پتانسیل بالا در مجموعه برای پیشرفت روز افزون در حوزه ویزا مهاجرت

  همکاری با دانشگاه های معتبر استرالیا

  گروه مهاجرتی ادب برآن است تا رویای تحصیل در دانشگاه های معتبر استرالیا را برای دانشجویان ایرانی تحقق یافتنی نماید. در این راستای تیم بازرگانی مجموعه ادب با تلاش فراوان، مجموعه وسیعی از دانشگاه های استرالیا را به تیم همکاران خود افزوده تا دغدغه ها و مشقت های تحصیل خارج از کشور را برای دانشجویان ایرانی سهولت بخشد.

  برخی از دانشگاه های استرالیا:

  • 1. Monash University (MON)
   دانشگاه موناش
  • 2. The University of Western Australia (UWA)
   دانشگاه استرالیا غربی
  • 3. The University of Sydney (USYD)
   دانشگاه سیدنی
  • 4. Macquarie University (MQ)
   دانشگاه مک کواری
  • 5. University of Technology Sydney (UTS)
   دانشگاه صنعتی سیدنی
  • 6. Queensland University of Technology (QUT)
   دانشگاه صنعتی کوئینزلند
  • 7. University of Newcastle (UON)
   دانشگاه نیوکاسل

  مشاوره رایگان مهاجرت و رزرو وقت مشاوره

  021 71 400 111