• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

مقدمه مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا پس از ایالات متحده و کانادا به عنوان سومین مقصد مهاجرت در سراسر جهان شناخته می‌شود. رفاه مالی، کیفیت زندگی بالا، استانداردهای آموزشی برتر و امنیت شغلی از جمله معیارهایی است که افراد را به ویژه در ایران برای مهاجرت به استرالیا ترغیب می‌سازد. روش‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از آن میان به نظر می‌رسد مهاجرت تحصیلی ساده‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا باشد. گروه مهاجرتی ادب خدمات مشاوره تخصصی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم کرده و تمامی مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا را انجام می‌دهد. برای آشنایی کامل با کشور استرالیا و شرایط مهاجرت به آن در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به استرالیا

استرالیا کوچک‌ترین قاره و ششمین کشور پهناور جهان به شمار می‌آید. این کشور که در سال 1901 از بریتانیا مستقل شد، از 6 ایالت به نام‌های نیوساوت ولز، کوئینزلند، استرالیای جنوبی، تاسمانی، ویکتوریا و استرالیای غربی به همراه 2 منطقه با عنوان قلمرو سرزمین‌ شمالی و قلمرو پایتختی استرالیا تشکیل شده است. شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا و شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرث، آدلاید و تانزویل بزرگ‌ترین شهرهای آن هستند. طبق قانون اساسی استرالیا، این کشور هیچ دین رسمی ندارد اما حدود 55% مردم مسیحی هستند.

کشور استرالیا یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در جهان است که سالانه هزاران نفر به روش‌های مختلف در آن ساکن می‌شوند. در واقع استرالیا و کانادا در میان کشورهای غربی بیشترین میزان پذیرش مهاجران را دارا هستند. کیفیت بالای زندگی، اقتصاد با ثبات و نظام آموزشی عالی برخی از مهم‌ترین دلایل تمایل افراد را به مهاجرت به این کشور تشکیل می‌دهند. امروزه مهاجرت تحصیلی، کاری و پناهندگی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور استرالیا هستند.

مهاجرت به استرالیا در میان ایرانیان نیز محبوبیت زیادی دارد، بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه شده تا تمامی اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بیاموزید.

مهاجرت به استرالیا در سال 2021

سال گذشته تبعاتی منفی برای اقتصاد کشورهای مهاجرپذیر همچون استرالیا داشت، زیرا به دلیل محدودیت‌های سفر، حجم کلی مهاجرت کاهش چشمگیری داشت. به همین دلیل در سال 2021 تغییرات عمده‌ای قرار است در برنامه‌های مهاجرتی استرالیا اتفاق بیفتد. اگرچه تعداد مهاجران در طول سال آینده ثابت خواهد ماند (160 هزار نفر)، نخستین تغییر در نوع توزیع مهاجران است. مهاجرت خانوادگی از 47732 نفر به 77300 نفر افزایش خواهد یافت و برخی روش‌های مهاجرت کاری همچون نیروی کار منتخب کارفرما، استعداد جهانی، خلاقیت تجاری و سرمایه‌گذاری نیز به منظور احیای اقتصادی پساکرونا اولویت می‌یابند. همچنین دولت استرالیا می‌کوشد تا در سال 2021 مهاجران را به مناطق حاشیه‌ای این کشور ترغیب ساخته تا رشد اقتصادی این مناطق را ممکن سازد.

ویزای مربوط به خلاقیت تجاری و سرمایه‌گذاری در سال 2021 تا 13500 نفر افزایش خواهد یافت تا سرمایه بیشتری را برای احیای اقتصادی جذب کند. از طرف دیگر ویزای استعداد جهانی با رشدی سه برابر به 15000 نفر خواهد رسید که از میان مستعدترین مدیران و اقتصاددانان سراسر جهان انتخاب خواهند شد.

دانشجویانی که در دانشگاه‌های مناطق حاشیه‌ای تحصیل کرده‌اند، هم اکنون می‌توانند ویزای موقت کاری پس از فارغ‌التحصیلی خود را برای 1-2 سال بیشتر دریافت کنند. همچنین افرادی که قصد داشتند از طریق ویزای پارتنر استرالیا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، هم‌اکنون شانس بسیار بالایی برای پذیرش خواهند داشت.

در حال حاضر محدودیت‌های تردد به استرالیا همچنان پابرجاست، اما انتظار می‌رود که تا ماه مارس یا ژوئن 2021 این محدودیت‌ها از میان برداشته شوند. این موضوع شامل حال دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود، زیرا در طول سال گذشته بخش آموزش که یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصادی استرالیا را تشکیل می‌دهد، ضربه‌ای اساسی خورده است. به طور کلی تغییرات پیش‌رو که در راستای منافع اقتصادی استرالیا تنظیم گشته‌اند، برای علاقه‌مندان نیز فرصتی عالی را فراهم می‌سازد تا برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

تاریخچه مهاجرت به استرالیا

نخستین مهاجران به استرالیا از ناحیه دریایی جنوب شرقی آسیا و پاپوآ گینه نو بودند که حدود 65000 سال پیش وارد این کشور شدند. پس از آن در سال‌های 1788-1868 این کشور به عنوان تبعیدگاه مجرمان انگلیسی استفاده می‌شد و به تدریج جمعیت این کشور رو به افزایش گذاشت. با شروع دوران تب طلا در سال 1851، مهاجران اروپایی به ویژه انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها به جستجوی طلا و کسب ثروت وارد این کشور شدند. همزمان با آن‌ها چینی‌ها نیز به استرالیا مهاجرت کردند، اما به دلیل تبعیض‌‌های نژادی مدت زیادی در آنجا باقی نماندند.

پس از آنکه کلونی‌های اسپانیایی در سال 1901 تبدیل به یک کشور واحد شدند، تصمیم گرفتند تا موج مهاجرت را محدود سازند و به همین دلیل سیاست استرالیای سفید را اجرا کردند. طبق این قانون، افراد غیر اروپایی یا سفید پوست، از مهاجرت به کشور استرالیا منع می‌شدند. این سیاست برای سال‌های متمادی دنبال می‌شد و در دوران پس از جنگ جهانی دوم موجب افزایش جمعیت اروپایی در کشور استرالیا گشت. در نهایت در دهه 1970 سیاست جدید چندفرهنگ گرایی جایگزین شده و فرصت جدیدی برای مهاجران غیر سفید پوست فراهم ساخت تا در این کشور ساکن شوند.

نمای جمعیت‌شناختی استرالیا

نخستین طرح دولتی مهاجرت به استرالیا در سال 1945 تاسیس شد. از آن زمان تا حال بیش از 7 میلیون نفر در این کشور اقامت گزیده‌اند. به اقامت دیگر حدود 30 درصد از جمعیت استرالیا خارج از این کشور متولد شده‌اند. از این میان، بیشترین جمعیت مهاجران قاره آسیا مربوط به ویژه چینی‌ها و هندی می‌شود. نمای کلی جمعیت‌شناختی استرالیا در سال 2019 را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

جمعیت

کشور محل تولد

986460

انگلستان

677240

چین

660350

هند

570000

نیوزلند

293770

فیلیپین

262910

ویتنام

193860

آفریقای جنوبی

182520

ایتالیا

175920

مالزی

140260

سری لانکا

133920

اسکاتلند

117870

نپال

116030

کره جنوبی

112420

آلمان

106660

یونان

108570

استرالیا

101290

هنگ کنگ

ساختار اقتصادی

اقتصاد یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در فرآیند مهاجرت است. در واقع آگاهی از میزان درآمد، هزینه‌های زندگی، نرخ بیکاری، توان اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی بر انتخاب مقصد مهاجرت اثر مهمی دارد، زیرا بیشتر مهاجران به دنبال دستیابی به شرایط بهتر زندگی از کشور خود خارج می‌شوند.

کشور استرالیا یکی از کشورهای توسعه‌یافته و 14مین اقتصاد بزرگ جهان است. همچین این کشور دهمین کشور جهان از منظر درآمد سرانه ملی به شمار می‌آید و از منظر شاخص‌های توسعه انسانی نیز در مقام سوم قرار گرفته است. ارز رایج این کشور با نام دلار استرالیا شناخته می‌شود. پایین بودن نرخ فقر در کشور استرالیا به همراه رفاه نسبی موجود و ثبات اقتصادی موجب شده تا متقاضیان بسیاری از سراسر جهان برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند.

دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی

نظام آموزشی کانادا جایگاه مهمی را در اقتصاد و فرهنگ این کشور به خود اختصاص داده است. سیاست‌های آموزشی در این کشور بر عهده دولت‌های منطقه‌ای است، اما به طور کلی کودکان استرالیایی موظفند از سنین 5-16 سال به مدرسه بروند. همچنین در برخی از ایالت‌ها یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در سنین 16-17 سالگی بسیار رایج است.

در کشور استرالیا 37 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی به همراه چندین موسسه آموزشی وجود دارد. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی این کشور را به عنوان یکی از گران‌ترین کشورها برای تحصیل اعلام کرده است، زیرا شهریه دانشگاه‌ها، به خصوص برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بالاست و در واقع یکی از راه‌های کسب درآمد دولت استرالیا محسوب می‌شود.

طبق سیستم رتبه‌بندی QS هفت دانشگاه کشور استرالیا شامل دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش و دانشگاه وسترن استرالیا رتبه جهانی زیر 100 دارند. چنین استاندارد‌های بالایی در نظام آموزشی باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به استرالیا چنین محبوب باشد.

خدمات درمانی و رفاهی

پوشش درمانی استرالیا با نام Medicare، بیمه‌ای درمانی است که توسط دولت استرالیا به شهروندان و افراد دارای اقامت دائم این کشور اعطا می‌شود. این پوشش درمانی تمام و یا بخشی از هزینه‌های خدمات درمانی ضروری را تامین می‌کند. علاوه بر آن بسیاری از خدمات درمانی تکمیلی همچون آزمایشات پزشکی، مشاوره روانشناسی یا روان‌شناختی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی و شنوایی سنجی نیز شامل بیمه سراسری دولتی شده و بخشی از هزینه‌های آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که هزینه درمان در بیمارستان‌های دولتی به صورت کاملا رایگان محاسبه می‌شود.

علاوه بر بیمه دولتی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی نیز در استرالیا اقدام به ارائه بیمه درمانی می‌کنند. افراد می‌توانند علاوه بر بیمه دولتی، برای برخورداری از پوشش درمانی بیشتر، بیمه خصوصی را نیز دریافت کنند. همچنین برخی از بیمارستان‌ها و متخصصین نیز هستند که به طور خصوصی فعالیت کرده و شامل بیمه درمانی سراسری نمی‌شوند، بنابراین افرادی که قصد استفاده از بیمه درمانی دولتی را دارند تنها می‌توانند به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و متخصصین دولتی مراجعه کنند.

وضعیت سیاسی و اجتماعی

استرالیا همچون کانادا یک کشور مشروطه سلطنتی به شمار آمده که به عنوان یکی از کشورهای همسود زیر نظر خانواده سلطنتی انگلستان است. ملکه انگلستان فرماندار کل کشور را تعیین کرده و مجلس نمایندگان نیز نخست‌وزیر را مشخص می‌کنند. حزب لیبرال، حزب کارگر، حزب سبز و حزب یک ملت احزاب اصلی کشور استرالیا را تشکیل می‌دهند.

ورزش نقش مهمی در ساختار فرهنگی و اجتماعی استرالیا دارد. راگبی، فوتبال، کریکت، بسکتبال، گلف، شنا و تنیس محبوب‌ترین ورزش‌های استرالیایی هستند و کشور استرالیا نیز یکی از مدال‌آورترین کشورها در تاریخچه المپیک به شمار می‌آید.

همچنین استرالیا در شاخص‌هایی چون سلامت، کیفیت زندگی، آموزش، امنیت، حقوق سیاسی، آزادی‌های اقتصادی و مدنی رتبه جهانی بالایی را کسب کرده است. چنین شرایطی مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا را در میان سرمایه‌گذاران جهان معقول و این کشور را برای زندگی خانوادگی مطلوب می‌سازد.

آب و هوا و وضعیت جغرافیایی استرالیا

استرالیا کشوری به وسعت یک قاره است، همین موضوع به تنوع محیط زیستی و پوشش گیاهی این منطقه منجر شده است. جنگل‌های بارانی استوایی در شمال شرقی، مناطق کوهستانی که از شرق تا جنوب غربی امتداد یافته‌اند و بیابان‌های گرم و خشک در میانه کشور بافت جغرافیایی خارق‌العاده‌ای به این کشور بخشیده است. جریان‌های اقیانوسی و آب و هوای استوایی هردو به شدت بر آب و هوای کشور استرالیا تاثیرگذار هستند؛ به نحوی که خطه شمالی کشور با باران‌های تابستانه و شرجی همراه شده و بخش جنوب غربی استرالیا آب و هوای مدیترانه‌ای دارد.

جنگل‌های سبز استرالیایی به همراه مناطق کوهستانی و بیابانی آن تنوع زیستی بی‌نظیری را در خود جای داده، به گونه‌ای که کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین گونه‌های جانوری و گیاهی را در خود جای داده است.

مزیت‌های مهاجرت به استرالیا در یک نگاه

-زندگی در کشوری با شاخص‌های بالای توسعه انسانی

-برخورداری از رفاه نسبی و درآمد بالا

-ثبات اقتصادی و امنیت شغلی

-استانداردهای بالای نظام آموزشی

-پوشش درمانی گسترده دولتی

-فرهنگ مهاجرپذیر

-مناظر طبیعی و پوشش جانوری خارق‌العاده

-سفر به نیوزلند بدون نیاز به ویزا

روش‌های مهاجرت به استرالیا

 • مهاجرت تحصیلی

 • مهاجرت خانوادگی

 • مهاجرت کاری

 • مهاجرت سرمایه‌گذاری

 • پناهندگی

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از شایع‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا در میان ایرانیان، از طریق اخذ پذیرش تحصیلی است. همانطور که اشاره کردیم، نظام آموزشی استرالیا از استانداردهای بالایی برخوردار بوده و دانشگاه‌های بسیار معروفی در این کشور قرار گرفته‌اند.

اگرچه این کشور برای زندگی دانشجویی بسیار گران محسوب می‌شود، اما بسیاری از افرادی که از طریق اپلای تحصیلی به این کشور وارد می‌شوند، در واقع قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و تحصیل را تنها پله‌ای اولیه در مسیر دریافت اقامت دائم می‌دانند. طبق آمارها، این کشور سومین مقصد مهاجرت تحصیلی در جهان است و در حال حاضر بیش از 700 هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل می‌کنند. همچنین هفت کشور استرالیا شامل ملبورن، سیدنی، بریزبین، کانبرا، آدلاید، پرت و ساحل طلایی در لیست 100 شهر برتر دانشجویی قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های استرالیا، ویزای موقت فارغ‌التحصیلی (سابکلس 485) را دریافت کرده و به طور قانونی در این کشور مشغول به کار شوند. کسب سابقه شغلی از این طریق به متقاضیان کمک می‌کند تا در امتیاز ویژه‌ای در سیستم امتیازبندی استرالیا کسب کنند و در مسیر هموارتری برای اخذ اقامت دائم قدم بگذارند.

به صفحه اختصاصی تحصیل در استرالیا مراجعه کنید 

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی

با وجود آب و هوای آفتابی و استانداردهای بالای زندگی در شهرهای بزرگ استرالیا، جای تعجب نیست که سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. اگرچه سیدنی و ملبورن به عنوان خانه اصلی مهاجران شناخته می‌شوند و فرصت‌های شغلی فراوانی برای آن‌ها فراهم کرده‌اند، هزینه‌های زندگی در این شهرها بسیار بالاست. در حالیکه شهرهایی چون آدلاید، پرث، بریزبن و کنبرا می‌توانند محیط زندگی آرام‌تر و مقرون به صرفه‌تری را برای مهاجران فراهم کنند. به طور کلی بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی عبارتند از:

سیدنی:

با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر، سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا و خانه برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. مهاجران جوان و دانشجویان اغلب برای زندگی به مرکز شهر سیدنی با خیابان‌های نورانی، آسمان‌خراش‌ها، کلاب‌ها و بارها می‌روند اما زندگی خانوادگی نیز در حومه‌های شهر جریان دارد. سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا و یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است که هزینه‌های مسکن در آن با نیویورک برابری می‌کند. با این حال این شهر بارها به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب شده و فرصت‌های شغلی بسیار زیاد آن سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند.

ملبورن:

شهر ملبورن برای تنوع فرهنگی خود مشهور بوده و به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا نیز شناخته می‌شود. ملبورن شهر فستیوال‌های هنری، ورزش‌های گوناگون، موزه‌های بسیار زیبا و بارهای بی‌شمار است. مهاجران از سراسر جهان با سبک زندگی‌های مختلف به این شهر آمده و فضایی پویا و جذاب را رقم زده‌اند. در مناطق جنوبی، آب و هوای ملبورن پیشبینی‌ناپذیر و متغیر می‌شود تا جایی که ممکن است هر چهار فصل را در یک روز تجربه کنید. هزینه‌های زندگی در این شهر نسبتا بالاست، اگرچه نسبت به سیدنی کمی ارزانتر است. البته سطح درآمد افراد در این شهر از میانگین ملی بیشتر بوده و در مشاغل حوزه هوانوردی، ساخت و ساز، مهندسی اتومبیل، امور مالی و فناوری فرصت‌های شغلی متعددی برای مهاجران وجود دارد.

آدلاید:

مرکز استان استرالیای جنوبی، آدلاید در سال‌های اخیر به دلیل فرهنگ دوستانه و هزینه‌های مسکن مقرون به صرفه خود محبوبیت زیادی پیدا کرده است. فرصت‌های شغلی در این شهر در حدی است که سالیانه حدود 5000 نفر از میان مهاجرین متخصص را به ویژه در حوزه‌های سلامت، آموزش و تولید استخدام می‌کند. همچنین شهر آدلاید در میان مهاجران خانوادگی به دلیل آرامش، امنیت و فضای سبز خود طرفدار بیشتری دارد. فستیوال‌های مختلف غذا و موسیقی به همراه رستوران‌هایی با انواع غذاهای محلی از ویژگی‌های این شهر است.

بریزبن:

سومین شهر بزرگ استرالیا که تمامی جذابیت‌های زندگی در یک شهر بزرگ را شامل شده اما ارزان‌تر از سیدنی و ملبورن است. بریزبن به دلیل طبیعت دوگانه خود، مرکز شهر شلوغ با آسمان‌خراش‌ها در برابر حومه شهر سرسبز و روستایی، طیف متنوعی از افراد را به خود جذب می‌کند. همچنین اقتصاد در حال رشد این شهر فرصت‌های شغلی متعددی را در حوزه‌های گردشگری، سلامت و تولید برای مهاجران ایجاد کرده است. حومه‌های روستایی بریزبن از طبیعتی فوق‌العاده زیبا برخوردار هستند، اما قیمت مسکن در این مناطق نسبتا بالاست.

کنبرا:

پایتخت سیاسی استرالیا و البته بهترین شهر برای زندگی خانوادگی بدون شک کنبرا است. علیرغم اهمیت سیاسی این شهر، جمعیت آن حدود 400 هزار نفر بوده و در واقع شهری کوچک است که با خیابان‌هایی درخت‌کاری شده خود شناخته می‌شود. هزینه مسکن در این شهر بسیار مقرون به صرفه بوده و از میانگین ملی پایین‌تر است. اهالی کنبرا در طول تابستان برای پیک نیک، دوچرخه‌سواری، ماهیگیری و قایقرانی به حومه‌های شهر می‌روند. جاذبه‌های هنری این شهر همچون موزه هنرهای ملی استرالیا به همراه رستوران‌های مشهور گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

پرث:

کلان‌شهر پرث در غرب استرالیا گرم‌ترین آب و هوا را در سراسر استرالیا از آن خود کرده است. پارک‌های دوست‌داشتنی، اقتصادی پویا، آسمانی آفتابی، مدارس عالی و مناظر طبیعی خارق‌العاده از دیگر ویژگی‌های شهر پرث است. چشم‌انداز شغلی به ویژه در حوزه‌های صنایع معدن، گردشگری، سلامت و فناوری برای مهاجران مناسب است. ساکنین این شهر می‌توانند از انواع فعالیت‌های فرهنگی همچون اپرا لذت ببرند و یا زمان خود را در سواحل شنی و گرم آن سپری کنند.

هوبارت:

شهر تاریخی هوبارت به لحاظ قدمت، دومین شهر استرالیا محسوب می‌شود و در جنوب این کشور واقع شده است. آب و هوای این منطقه نسبت به دیگر مناطق استرالیا خنک‌تر بوده و سبک زندگی آرامی دارد. رنج وسیعی از خانه‌های مسکونی در هوبارت وجود دارد که برخی از آن‌ها ارزان و مقرون به صرفه بوده و حومه‌های اطراف رودخانه آن برای زندگی خانوادگی بسیار مناسب هستند. به طور مثال کینگزتون اخیرا به عنوان بهترین محل زندگی خانوادگی در استرالیا انتخاب شده است. اگرچه فرصت‌های شغلی در این شهر چندان زیاد نیست، اما چشم‌انداز و امنیت شغلی بسیار بالایی دارد. مهاجران متخصص به ویژه در حوزه‌های مهندسی و تولید شانس بالایی برای استخدام در این شهر دارند.

مهاجرت کاری به استرالیا

کشور استرالیا انواع مختلفی ویزای کاری ارائه می‌دهد که ممکن است به صورت موقت و یا همراه با اقامت دائم باشند. متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا از طریق سابکلس‌های 188، 189، 190، 489 و 491 باید در سیستم امتیازبندی آن حداقل 65 امتیاز را کسب کنند تا واجد شرایط دریافت ویزای کاری شوند. این سیستم بر اساس فاکتورهایی چون سن، تحصیلات، دانش زبان انگلیسی و سابقه کاری تنظیم شده است.

هر ساله دولت استرالیا مشاغل مورد نیاز در این کشور را که با کمبود نیروی کار مواجه هستند در سه دسته مهارت‌های استراتژیک متوسط و طولانی (MLTSS)، مشاغل مهارتی کوتاه مدت (STSO) و مشاغل منطقه‌ای (ROL) ارائه می‌دهد. این لیست ارائه شده در بردارنده عناوین شغلی است که افراد فعال در آن حوزه می‌توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. در واقع افرادی که حوزه شغلی آن‌ها در هیچ یک از این سه شغل نگنجد، شانسی برای اخذ ویزای کاری استرالیا نخواهند داشت.

توجه داشته باشید که کشور استرالیا به دلیل وسعت جغرافیایی خود، در برخی از مناطق کم‌جمعیت و روستایی سرمایه‌گذاری بیشتری می‌کند. به همین دلیل افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری در مناطق کم‌جمعیت هستند، شانس بهتری برای اخذ ویزای کاری استرالیا خواهند داشت. از معروف‌ترین ویزاهای این دسته می‌توان به سابکلس 887، 491، 489، 494 و 187 اشاره کرد.

به صفحه اختصاصی مهاجرت کاری به استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت کاری به استرالیا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و تهران

دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران که در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی سازه، مهندسی شیمی، مهندسی محیط زیست، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی تولید، مهندسی تولیدات گیاهی، مهندسی معدن و مهندسی مواد در دو سال اخیر فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای دریافت ویزای موقت کاری استرالیا (سابکلس 476) اقدام کنند. همچنین سن متقاضیان باید کمتر از 31 سال و مدرک اخذ شده می‌تواند شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد.

ویزای موقت کاری 476 استرالیا برای 18 ماه اعتبار داشته که به افراد اجازه سفر، تحصیل و کار در استرالیا را می‌دهد. همراهی اعضای خانواده فرد با اخذ این ویزا امکان‌پذیر بوده و هزینه آن 405 دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که حداقل نمره زبان مورد نیاز برای اخذ این ویزا 6 آیلتس و یا 64 تافل است.

اگرچه پس از پایان این دوره، امکان تمدید ویزا وجود ندارد، اما متقاضیان می‌توانند با استخدام در موقعیتی شغلی و در دست داشتن قرارداد کاری برای ویزای بلند مدت کاری استرالیا و اقامت دائم آن اقدام کنند.

مهاجرت به استرالیا برای نخبگان

افراد نخبه و مستعد می‌توانند از طریق ویزای نخبگان و استعدادهای درخشان (سابکلس 124 و 858) اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. متقاضیان باید هنگام درخواست این ویزا خارج از کشور استرالیا زندگی کرده و استعداد و نبوغ آن‌ها در سطحی بین‌المللی شناخته شده باشد. افراد مستعد در رشته‌های تخصصی، ورزشی، هنری و یا دانشگاهی می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. هزینه دریافت این ویزا 4110 دلار استرالیا بوده و دارندگان آن می‌توانند به طور دائم در کانادا به تحصیل، کار و زندگی مشغول گردند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا، یکی از مطلوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. این کشور برنامه‌های متعددی را به منظور جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی ترتیب داده است. متقاضیان باید ابتدا برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری و نوآوری تجاری موقت (سابکلس 188) درخواست داده و پس از گذشت چندین سال سابقه موفق در استرالیا ویزای خود را تبدیل به حالت دائم ( سابکلس 888) آن کنند. از طریق این دو طرح افراد می‌توانند در یکی از طرح‌های سرمایه‌گذاری کشور استرالیا شرکت کرده، به اداره یک شرکت تجاری بپردازند و یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا یکی از روش‌های مناسب برای دریافت اقامت دائم این کشور است.

به صفحه اختصاصی مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

یکی از مشهورترین روش‌های مهاجرت به استرالیا به ویژه در میان ایرانیان، استفاده از طرح ویژه پناهندگان این کشور است. در این طرح تمامی افرادی که بدون مجوز قانونی وارد این کشور شده و قصد اخذ پناهندگی را دارند، باید برای مدتی در کمپ پناهندگان باقی بمانند. پناهنده فردی است که در کشور خود به دلایل مختلف سیاسی، مذهبی، جنگ، عقاید فردی و... در تنگنا و مورد آزار قرار گرفته باشد. توجه داشته باشید که پس از ورود به استرالیا دلایل ادعا شده بررسی می‌شود و در صورت تایید نشدن، فرد پناهنده باید به کشور خود بازگردد.

لازم به ذکر است که پناهندگی روشی سخت و نامطلوب است، زیرا اگرچه کشورهایی چون استرالیا به موجب عهدنامه ژنو، از پناهندگان استقبال می‌کنند، اما آن‌ها همواره از شهروندان درجه 3 حساب شده و مردم دید مثبتی نسبت به آن‌ها ندارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از روش‌های قانونی مهاجرت به استرالیا مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

گروه مهاجرتی ادب به علت غیرقانونی بودن این فرآیند هیچگونه اقداماتی جهت اخذ پناهندگی انجام نمی‌دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم کشور استرالیا شود، ازدواج با یکی از شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم این کشور است. طبق قوانین کشور استرالیا همسر خارجی یک شهروند و یا دارنده اقامت دائم، می‌تواند ویزای همسر استرالیایی موقت (سابکلس 820 ) را دریافت کرده و پس از گذشت دو سال از رابطه، برای اخذ اقامت دائم (سابکلس 801) این کشور درخواست دهد.

توجه داشته باشید که در این حالت صحت رابطه دو فرد به صورت کامل بررسی می‌شود و آن‌ها باید ثابت کنند که این رابطه‌ای واقعی بوده و صرفا به منظور اخذ اقامت استرالیا صورت نگرفته است. پس از دریافت اقامت دائم، متقاضیان می‌توانند با گذشت 4 سال برای دریافت تابعیت استرالیا درخواست دهند.

همچنین افراد می‌توانند در دوران نامزدی از طریق ویزای سابکلس 309 وارد خاک استرالیا شده و به مدت 9 ماه در آن زندگی کند. پس از ازدواج در استرالیا و رسمی شدن آن، می‌توان برای ویزای همسر اقدام کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

طبق قوانین کشور استرالیا کودکانی که در خاک این کشور به دنیا می‌آیند، در صورتی که حداقل یکی از والدین او تابعیت استرالیا و یا اقامت دائم آن را داشته باشند، می‌تواند برای دریافت تابعیت استرالیا اقدام کند. والدین کودک تنها زمانی می‌توانند برای او تابعیت دریافت کنند که حداقل 2 سال از اقامت قانونی آن‌ها در استرالیا گذشته باشد. همچنین کودک تنها تا پیش از 18 سال امکان درخواست برای اخذ تابعیت کشور استرالیا را دارا بوده و پس از آن این امکان برای او سلب می‌گردد. در صورتی که والدین از دنیا بروند و فرد دیگری سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد، آن فرد به عنوان قیم قانونی او باید برای درخواست تابعیت کودک اقدام کند.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم می‌توانند برای اعضای خانواده خود ویزا دریافت کنند. بدین منظور چندین حالت قابل تصور است:

-والدینی که برای فرزندان زیر 18 سال (و یا زیر 25 سال که همچنان به لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند) درخواست ویزای فرزند می‌کنند.(سابکلس 101 و 802). هزینه این ویزا 2665 دلار استرالیا بوده و فرزند متقاضی می‌تواند به طور دائم در کانادا تحصیل و زندگی کرده و پوشش بیمه درمانی استرالیا بهره‌مند شود.

-فرزندانی که به عنوان شهروند استرالیا و یا دارنده اقامت دائم در این کشور ساکن بوده و می‌خواهند برای والدین خود در خارج از استرالیا دریافت ویزا کنند. آن‌ها می‌توانند از طریق سابکلس‌های 804، 884، 864، 173، 143، 103 و 870 اقدام کنند. برخی از ویزاهای نامبرده به صورت موقت و برخی همراه با اقامت دائم هستند.

-همسران شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم می‌توانند از طریق ویزای همسر (سابکلس 820 و 801) به طور موقت و یا دائم در این کشور ساکن شوند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به استرالیا قرار داشتن شغل و تخصص شما در فهرست مشاغل مهارتی منتشر شده توسط اداره مهاجرت این کشور است. هر ساله این کشور فهرستی از مشاغل و تخصص‌های مورد نیاز خود را که به صورت بلندمدت، کوتاه‌مدت و یا منطقه‌ای تفکیک شده‌اند، منتشر می‌سازد. افرادی که حرفه و تخصص آن‌ها در این لیست قرار گرفته باشد، می‌توانند برای انواع سابکلس‌های ویزای کاری اقدام کنند که ممکن است همراه با سیستم امتیازبندی (سابکلس 189 و 190) یا به صورت مستقل (سابکلس 186) باشد.

برای اطلاع از وضعیت حرفه و تخصص خود در این لیست می‌توانید به این آدرس مراجعه کرده و انواع سابکلس‌هایی را که متناسب با تخصص شما قابلیت اقدام دارند، مشاهده کنید. توجه داشته باشید که مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص در حال حاضر بهترین روش مهاجرت کاری به این کشور است. قرار گرفتن حرفه و تخصص شما در این لیست بدان معناست که کشور استرالیا به افراد متخصص این حوزه نیازمند است و شما از شانس خوبی برای اخذ ویزای کاری این کشور برخوردار هستید.

مقایسه مهاجرت به استرالیا با کانادا

استرالیا و کانادا هر دو از مقصدهای محبوب مهاجرت در جهان هستند. این دو کشور انگلیسی‌زبان شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند؛ هر دو از کشورهای تحت نظر خاندان سلطنتی بریتانیا محسوب می‌شوند، تنوع قومی-فرهنگی بسیار بالایی دارند، نظام آموزشی آن‌ها به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای آموزشی و دانشگاه‌های برجسته در سطح جهان شهرت زیادی داشته و حتی سیستم سیاسی فدرال و وضعیت اقتصادی آن‌ها نیز تا حدود زیادی یکسان است.

یکی از زمینه‌هایی که در عین برخی از شباهت‌ها، دو کشور را از یکدیگر متمایز می‌سازد، حوزه سیاست‌ها و فرآیند مهاجرتی است. اگرچه هر دو کشور انواع روش‌های مهاجرتی همچون مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و خانوادگی را ارائه می‌دهند، اما هر کدام شرایط و ضوابط مختلفی داشته که موجب می‌شود متقاضیان متفاوتی را به خود جذب کنند.

در حوزه مهاجرت تحصیلی؛ رتبه و امتیاز دانشگاه‌های استرالیا نسبت به دانشگاه‌های کانادا بالاتر بوده و امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آن‌ها بالاتر است. از طرف دیگر هزینه تحصیل در کانادا به مراتب کمتر از استرالیا بوده و تحصیل در کالج نیز محبوبیت زیادی دارد زیرا به دانشجویان کمک می‌کند با مهارت‌های عملی رشته خود بیشتر آشنا شده و بتوانند به سرعت جذب بازار کار شوند. هر دو کشور در زمینه اخذ ویزای تحصیلی سخت‌گیری کمتری از خود نشان می‌دهند، با این حال فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان‌تر از استرالیا است.

در حوزه مهاجرت کاری؛ هر دو کشور چندین مسیر همراه با اقامت دائم به متقاضیان ارائه می‌دهند و از سیستم امتیازبندی برای ارزیابی علاقه‌مندان استفاده می‌کنند. با این حال می‌توان گفت که تفاوت‌های عمده‌ای در سیستم امتیازبندی این دو کشور وجود دارد، مانند:

 • در کانادا شما حتی با داشتن یک سال سابقه کار در حوزه تخصصی خود امتیاز کسب می‌کنید، درحالیکه در استرالیا به حداقل سه سال سابقه کار نیاز دارید.

 • داشتن سابقه کار 5 ساله با 3 ساله در کانادا تفاوتی ندارد زیرا امتیاز سوابق بیش از 3 سال یکسان است، در حالیکه در استرالیا دسته‌بندی‌های بیشتری برای امتیاز سابقه کاری وجود دارد.

 • مرتبط بودن تحصیلات با سابقه کار در استرالیا اهمیت بیشتری نسبت به کانادا دارد.

 • برای مهاجرت به استرالیا تنها داشتن دانش در زبان انگلیسی معیار است، در حالیکه برای مهاجرت به کانادا هردو زبان فرانسه و انگلیسی به یک میزان اهمیت داشته و متقاضیان می‌توانند از طریق تسلط در هر دو زبان شانس خود را برای مهاجرت به این کشور افزایش دهند.

 • برای مهاجرت به استرالیا به حداقل سطح زبان معادل آیلتس 6 نیاز دارید، هرچند داشتن آیلتس 7 به بالا منجر به اخذ امتیاز می‌شود. اما در کانادا حداقل نمره آیلتس مورد نیاز 5 بوده و به میزانی که دانش زبانی افزایش یابد، امتیاز بیشتری را می‌توان دریافت کرد.

 • از منظر هزینه‌ها کشور کانادا مقرون به صرفه‌تر از استرالیا است. هزینه ثبت‌نام در سامانه SKILL SELECT استرالیا 4500 دلار بوده در حالیکه هزینه ثبت‌نام در EXPRESS ENTRY کانادا 200 دلار است.

 • ارائه گواهی تمکن مالی برای برخی از برنامه‌ها یا ایالات استرالیا اجباری نیست، در حالیکه ارائه این گواهی برای تمامی برنامه‌ها و استان‌های کانادا الزامی است.

 • مدت زمان بررسی درخواست متقاضیان در کشور استرالیا حداقل یک سال و در کانادا حدود 7-9 ماه به طول می‌انجامد.

مهاجرت به استرالیا و هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در استرالیا نسبتا بالا بوده، به همین دلیل افراد کمتری فکر مهاجرت به استرالیا را در سر دارند. البته باید توجه داشت که بسیاری از شهرهای استرالیا همچون ملبورن به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب شده‌اند و ساکنین آن از رفاه بالایی برخوردارند. در جدول زیر می‌توانید برخی از هزینه‌های ضروری برای زندگی در استرالیا را مشاهده کنید:

شرح

هزینه به دلار استرالیا

یک وعده غذا در مرکز شهر

18

یک لیتر شیر

1.37

نیم کیلو مرغ

5.93

12 عدد تخم مرغ

5.54

یک کیلو گوجه‌فرنگی

4.94

یک کیلو سیب زمینی

3.20

نان برای دو نفر در یک روز

2.18

اجاره ماهیانه خانه 85 متری در مناطق معمولی

1862

اجاره ماهیانه خانه 45 متری در مناطق معمولی

1369

اجاره ماهیانه خانه 85 متری در مناطق بالای شهر

2591

اجاره ماهیانه خانه 45 متری در مناطق بالای شهر

1883

قبوض ماهیانه آب و برق و... برای آپارتمان 85 متری

280

قبوض ماهیانه آب و برق و... برای آپارتمان 45 متری

163

هزینه ماهیانه اینترنت

59

هزینه ماهیانه استفاده از حمل و نقل عمومی

143

بلیط سینما برای دو نفر

35

مهاجرت به استرالیا از طریق موسسه ادب ویزا

گروه مهاجرتی ادب ویزا به کمک مشاورین مجرب و متخصص خود، مشاوره‌های لازم را در مورد راه‌های مهاجرت به استرالیا به متقاضیان گرامی ارائه می‌دهد. همچنین شما می‌توانید از طریق این موسسه برای اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا اقدام کرده و تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به استرالیا را به ما بسپارید.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (34 پاسخ)
2022-01-21

سلام وقت بخیر من 36 سال سن دارم مجردم لیسانس برق مخابرات خوندم و ارشدکامپیوتر دارم در حال حاضر سرپرست بخش شبکه و امنیت شبکه شرکت شاتل هستم و بصورت پاره وقت به بانک ها و شرکت های دیگر مشاوره میدم و بعضا تدریس هم میکنم و 10 سال سابقه بیمه دارم از چه روشی میتونم برای استرالیا پذیرش بگیرم و مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

2022-01-22

سلام. در حد دو سه خط نمیتونم بهتون توضیح بدم؛ میتونین این مطلب از سایت رو مطالعه فرمایید و با انواع ویزای کاری استرالیا آشنا بشین: https://b2n.ir/p62122

2022-01-18

سلام وقت بخیر من سال ۹۷ برای ویزای استرالیا از طریق مهاجرت کاری اقدام کردم. که متاسفانه سازمان vetassess ارزیابی مدارک من رو رد کرد که به دلیل اینکه از طریق یک شرکت مهاجرتی غیرحرفه‌ای عمل کرده بودم به هیچ عنوان دسترسی نداشتم که بفهمم به چه دلیل. در حالی که فوق لیسانس اقتصاد دارم .ایلتس ۷ و ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با در زمینه تحلیل بازار و بازاریابی میخواستم بدونم آیا شانس دارم دوباره اقدام کنم؟ شامل ممنوعیت میشه؟

2022-01-19

سلام. فکر نکنم ممنوعیت داشته باشه مخصوصا که 3 سال هم گذشته...اما در کل ازونجایی که مهاجرت کاری استرالیا رو کار نمی کنیم بنابراین نمیتونم دقیق راهنماییتون کنم...

2022-01-04

با درود، ما چهار نفر هستیم،خودم ،همسرم،دو پسر،بازنشستهو۴۸ساله هستم و دو فرزند پسر با مدرک لیسانس مکانیک وشیمی،و کارت پایان خدمت.هدفمان مهاجرت دائم است،گزینه ها ۱)استرالیا، (چون تا آنجا که متوجه شدم از طریق فضای اینترنتی،ظاهرا نسبت به بقیه شرایط راحت تری دارد،۲)کانادا،...لطفا بفرمائید آیا اصولا امکانش تا چند درصد است،و کلا نظر شما چیست؟.با سپاس.

2022-01-05

سلام. مهاجرت به کانادا صد در صد ساده‌تر هستش، اما معمولا اینطور هست که یک نفر اقدام کرده و سپس همسر و فرزندان زیر 18 سال رو هم با خودش میبره که فرزندان شما بالای 18 سال هستند...یا یه فرزند اقدام کرده و بعد از اخذ اقامت دائم (یعنی گذشت 2 3 سال حداقل) برای پدر و مادر اقدام میکنه...

2021-12-19

سلام پژمان هستم ۴۵ ساله.قصد دارم دارم در استرالیا سرمایه گذاری کنم.به طور دقیق بگویم در Rokland groupمیخواهم سرمایه گذاری کنم.میتوانید مرا راهنمایی کنید ک سرمایه گذاری بصورت قانونی و معتبر است یا خیر؟ متشکرم از پاسخ شما

2021-12-20

سلام. متاسفانه در این باره اطلاعاتی ندارم و در حال حاضر مهاجرت سرمایه گذاری رو کار نمیکنیم

2021-11-25

سلام من حسین غلامی هستم دارای سه فرزند هستم ما پنج نفر هستیم لطفا به ما کمک کنید

2021-11-27

سلام. لطفا سوالتون را کامل بپرسید تا بتونم راهنماییتون کنم

2021-11-24

سلام من می‌خواهم اونجا ملک خریداری بکنم شرایط‌ چطور هست و آیا خرید انجام بدم میتونم اقامت بگیرم

2021-11-27

سلام. اقامت استرالیا با "صرفا" خرید ملک امکانپذیر نیست اما خرید ملک به پروسه دریافت اقامت این کشور کمک می کند

2021-11-23

سلام من سی و شش سالمه ارشد مدیریت منابع انسانی دارم با هفت سال سابقه کار در اداره دولتی مدرک زبان ندارم سرمایه مالی حدود یک و نیم میلیارد چه راهی برای مهاجرت به کانادا رو پیشنهاد می کنید پاسخ داده بودید مدرک زبان با نمره بالا و مهاجرت کاری رو پیشنهاد میکنید مدرک زبان با چه نمره ای مد نظرتون هست و با این مدرک و رزومه چند درصد احتمال پیدا کردن کار و گرفتن اقامت وجود دارد چون من اینجا استخدام رسمی هستم و آیا پذیرش ریسک آن ارزشش را دارد یا خیر

2021-11-24

سلام. هرچی بیشتر بهتر اما حداقل آیلتس 6.5، این برای شانس کار پیدا کردن که تاثیر داره اما بیشتر اصرار ما برای کسب امتیاز تو برنامه‌های استانی و اکسپرس اینتری از طریق نمره زبان هست.

2021-11-22

سلام من سی و شش سالمه ارشد مدیریت منابع انسانی دارم با هفت سال سابقه کار در اداره دولتی مدرک زبان ندارم سرمایه مالی حدود یک و نیم میلیارد چه راهی برای مهاجرت به کانادا رو پیشنهاد می کنید

2021-11-23

سلام. به توصیه بنده مدرک زبان با نمره خوب بگیرید و از طریق کاری مهاجرت نمایید، وگرنه سرمایتون به دلار استرالیا کلا میشه 75 هزار دلار و بهتره که اونو برای راحتی زندگی و تهیه مسکن و دیگر مخارج به ویژه برای سال‌های اول مهاجرت در نظر بگیرید.

2021-11-15

49 ساله 22 سال تجربه مرتبط با رشته مهندسی شیمی و بازنشسته هستم امکان اخذ اقامت دایم استرالیا را دارم؟

2021-11-16

سلام. اگر که بازنشسته هستید و برای ویزای کاری میخواهید برید که سنتون کمی زیاد در این راستا هستش و شانس کمی دارید، ضمن اینکه شما اعلام بازنشستگی کردید و بعد الان دوباره بخواهید برای ویزای کار درخواست بدید حتی اگر قضیه سن رو هم در نظر نگیریم، به این دلیل هم حساسیت روی شما اعمال میشه...بهتر است دیگر روش‌ها مانند سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی را در صورت توان مالی پیگیر باشید...

2021-10-17

سلام من فارغ التحصیل رشته تاریخ هستم شغلم اما خدمات احیای رنگ اتومبیل یا همون دیتیلینگ خودرو هست همسرم دانشجو طراحی لباس هستند 29 سال سن دارم ایا این مشاغل الخصوص شغل خودم مورد تایید و مورد نیاز در کشور استرالیا هست ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

2021-10-26

سلام. سابقه کار مرتبط با رشته ملاک هست

2021-10-08

سلام من ۲۷ سالمه مدرک فوق لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. سابقه کار در آموزشگاه های زبان ایران رو دارم. چطوری میتونم به استرالیا مهاجرت کنم؟

2021-10-12

سلام. به صفحه مهاجرت کاری به استرالیا از منو بالای سایت مراجعه کنید کامل توضیح داده شده

2021-10-05

سلام، من ۳۷ سالمه و مهندس مکانیک با ۴ سال سابقه کار در شرکتها و ۱۱ سال اخیر هم کارفرما بودم(۱۵ سال سابقه بیمه) در زمینه تولید قطعات خودرو و صنعتی ، آشنایی کامل به زبان انگلیسی دارم. همسرم هم ۳۶ ساله دارای مدرک فوق لیسانس ادبیات انگلیسی و ۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه دارند و الانم دانشجوی سال دوم معماری هست. راهنماییمون کنید با چه روشی میتونیم تو استرالیا یا کانادا اقامت بگیریم، ممنونم

2021-10-16

سلام. برای مهاجرت کاری اقدام کنید و سپس برای همسر اقدام نمایید، ضمن آنکه برای سیستم امتیازبندی برای مثال کانادا، امتیازهایی هم از همسر به شما برای رسیدن به حداقل امتیاز مبنا نیز میرسه

2021-10-05

سلام احسان 32 سالم، متاهل هستم. مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و کار بیمه 5سال سابقه. PTE اورال 52 معادل 6آیلتس رو دارم ولی توی بخش ردینگ فقط49 معادل5.5آیلتس رو دارم. ترم3 ارشد مدیریت مالی نیز هستم. خانمم ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بیمه داره ولی در آزمایشگاه کارکرده و بعنوان منشی 8سال سابقه داره. الان بخوام اقدام کنم کدوم بهتره زبان تافل بگیره و اقدام کنیم بنظرتون؟ چون میتونیم تافل7 بگیریم. و شرایطشو داریم با این شغلها و رشته هایی که داریم؟ مرسی

2021-10-16

سلام. سوالتون کمی نا مفهوم هست و اینکه از طریق کار می فرمایید یا تحصیل؟ و اینکه تافل 7 منظورتون آیلتس 7 هستش دیگه...؟ در کل برای مهاجرت بخصوص تحصیلی، حداقل آیلتس 6 لازمه و با نمره کمتر شانس و گزینه های کمتری خواهید داشت.

2021-10-02

سلام من 35 سالمه متاهل هستم بدون فرزند ..رشته کاردانی ام دامپزشکی و کارشناسی بهداشت مواد غذایی ایه. سابقه کار تکنسین دامپزشکی در دامداری های بزرگ و واکسیناسیون دام و طیور دارم به علاوه اینکه تعمیرات موبایل هم انجام میدم به مدت 8 سال.مدرک زبان هم ندارم میخوام بدونم اگر مدرک زبان بگیرم شانسی برای مهاجرت کاری دارم یا نه؟؟؟ همسزم هم معلم پایه ابتدایی هستش

2021-10-04

سلام. برای مهاجرت کاری مدرک زبان با نمره خوب و سابقه کاری مرتبط با رشته تاثیر مستقیم داره با امر ویزا شدن

2021-09-13

سلام و وقت بخیر من ۳۶ سالمه و می خوام از طریق سابقه ورزشیم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم، می خواستم ببینم احتمال ویزا شدنم و اخذ اقامت هست؟ ۴ سال سابقه کار معلمی ورزش دارم و کارت مربیگری اسکواش و دژبال رو هم دارم

2021-09-13

با سلام. با شرایطی که شما دارید، پیدا کردن یک اسپانسر از یک سازمان ورزشی در استرالیا گزینه خیلی خوبی می‌تونه باشه و همچنین می‌تونید برای مهاجرت کاری بعنوان معلم یا مربی ورزشی هم اقدام نمایید.

2021-09-12

سلام من 18 سالم هست و امسال ديپلم گرفتم و در حال خواندن زبان هستم براي ويزا گرفتن آيا استراليا هم به اندازه كانادا سخت ويزا ميده يا خير؟

2021-09-13

سلام. ریزنمرات دیپلم اگه بالا باشه و بتونین تو آزمون آیلتس نمره خوبی بگیرید، شانس شما بیشتر بوده و سختی کمتری خواهید داشت. درصورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید و شرایطتون رو کامل توضیح بدین و از مشاوره رایگان بهره مند شوید

2021-09-11

سلام خسته نباشید، زندگی تو سیدنی بصرفه تره یا ملبورن از نظر هزینه ها؟

2021-09-11

با درود. هر دو شهر ملبورن و سیدنی جزء گرونترین شهرهای استرالیا هستند ولی طبق آمار و ارزیابی‌ها، هزینه‌های زندگی تو سیدنی 5% از ملبورن گرونتر هستش.

2021-09-09

سلام من 30 سالمه و مدرک کارشناسی حسابداری دارم ولی مدرک زبان ندارم و همچنین متاهل هستم امکانش هست برا مهاجرت تحصیلی اقدام کنم؟

2021-09-11

سلام. مدرک زبان برای همه دانشگاه‌های استرالیا الزامی است، حتی اگه مدرک هم داشته باشید اما نمره آن بالای حد نصاب نباشد هم باید در دوره های آموزشی تقویت زبان در دانشگاه مورد نظر که تعداد محدودی این دوره را برگزار می کنند شرکت کنید!

2021-09-04

سلام من 22 سالمه و مدرک کارشناسی مهندسی آب دارم برای ادامه تحصیل در استرالیا چقدر هزینه نیاز است و کدام دانشگاه ها رشته من را پذیرش می کنند ؟

2021-09-14

سلام. بله امکانش هست - دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه جیمز کوک، دانشگاه نیو ساوت ولز، کوئینزلند و TAFE SA رشته مهندسی آب رو ارائه میدن. هزینه ارشد رشته مهندسی آب در استرالیا هم سالیانه بین 30 الی 35 هزار دلار استرالیا می باشد.

2021-08-25

سلام من ۲۹ سالمه و مدرک زبان ندارم و ارشد فیزیک هستم میتونم اقدام کنم؟

2021-09-07

سلام. برای تحصیل می فرمایید یا کار؟ استرالیا از کشورهای غیرانگلیسی زبان از جمله ایران مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 میخوان برای پذیرش تحصیلی؛ برای کاری هم که مدرک زبان جزء یکی از معیارهای امتیازبندی برای مهاجرت کاری هستش . بدون مدرک زبان شانس کمتری خواهید داشت

2021-08-21

سلام من 26 سالمه و همسرم 25 ساله - هر دو دارای مدرک مهندسی مکانیک و با نرم افزار کتیا و اتوکد کار میکنیم. من دارای مدرک بازرسی جوش cwi هستم. همسرم مدرک زبان دارن و دارای مربیگریه پیلاتس هستند.الان شاغل هستیم .با این خصوصیات میتونیم برای مهاجرت کاری اقدام کنیم ؟

2021-09-11

سلام. مدرک زبان و سابقه کار متقاضی تو این روش خیلی مهمه، درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

2021-08-21

خوب است

2021-08-19

سلام من ۲۹ سالمه متاهل دارای یه فرزند پسر۳ ساله لیسانس حسابداری دارم ولی سابقه کاری ندارم شوهرمم هم دیپلم و سابقه کاری ۱۲ سال داره چزور میتونیم واسه مهاجرت اقدام کنیم؟

2021-09-13

سلام. لطفا صفح مهاجرت کاری به استرالیا از منوی بالای سایت رو مطالعه نموده و شخصی که از نظر تحصیلی، سطح زبان و سابقه کار ارجحیت داره ابتدا اقدام نموده و سپس برای همسر و فرزندان اقدام کنه

2021-08-12

سلام...وقتتون بخیر ده سال سابقه کار در رشته مهندسی نفت دارم.امکان گرفتن ویزای کاری رو دارم؟؟و اینکه از لحاظ شرایط کانادا میتونه برام بهتر باشه یا استرالیا؟

2021-09-13

سلام. درآمد بیشتری در استرالیا داره (البته هزینه زندگی در استرالیا هم بالاتره) اما از نظر محبوبیت این رشته در استرالیا بیشتر تقاضا داره و در کانادا در برخی شهرها و استان ها مثل شهر کلگری کانادا پر تقاضا هستش.

2021-08-09

سلام من ۲۰ سالمه من نصاب پرده هستم خدمتم هنوز مونده اگه رو زبان انگلیسی تسلط داشته باشم میتونم توقسمت کارای فنی اقامت بگیرم

2021-09-13

سلام. بله امکانش هست به ویژه که کارتون رو پیرامون حیطه شغلی خود تخصصی تر و گسترده تر کنین

2021-04-25

سلام من دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم میخواستم که بدونم اصلا برای کارشناسی ارشد در همین رشته میتونم برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنم؟ آیا رشته من آینده ی کاری در استرالیا داره؟ و اینکه من نمرات خوبی دارم دانشجوی دانشگاه آزاد هستم با توجه به رشته و دانشگاه من اقدام برای مهاجرت تحصیلی و بعد اقامت دائم و کار استرالیا بهتره یا هلند یا کانادا؟ و هزینه های زندگی تو کدوم یک از این سه کشور کمتره؟

2021-05-29

با عرض سلام و احترام شرایطتون اوکی هست و میتونید برای پذیرش تحصیلی اقدام کنید .جای نگرانی نیست.راجع به هزینه ها کشور کانادا نسبت به استرالیا شهریه های کمتری داره.

2021-01-04

دانشجوی پرستاری هستم، برای تحصیل در استرالیا چقدر باید هزینه کنم؟

2021-01-09

بستگی به دانشگاه و مقطع تحصیلیتون داره، به طور کلی هزینه تحصیل در استرالیا میتونه حدود 18-50 هزار دلار باشه، هزینه‌های زندگی هم ماهیانه 2-3 هزار دلاره.

2021-01-04

امکان بورسیه در استرالیا وجود داره؟

2021-01-09

بله بورسیه‌های متنوعی در استرالیا هست، اگه رزومه و سوابق تحصیلی خوبی دارید، شانس خوبی دارین تا بورس دریافت کنین.

2021-01-04

جناب من آیلتس 5 دارم ولی لیسانس ندارم، میشه اپلای کرد؟

2021-01-09

باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه ولی امکانش هست که برای کارشناسی برید. می‌تونین برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشین.

2021-01-04

چه رشته‌هایی در استرالیا متقاضی بیشتری دارن؟

2021-01-09

رشته‌های محیط زیست، فناوری اطلاعات، حسابداری و امور مالی به همراه رشته‌های تجارت و بازاریابی شرایط خیلی خوبی در استرالیا دارند.

2021-01-04

آیا برای ویزای استرالیا نیاز به انگشت نگاری هست؟

2021-01-09

بله، انگشت‌نگاری و بایومتریک باید حتما انجام بشه. از اونجایی که سفارت استرالیا داخل ایران هست، فرآیند بسیار ساده‌ای هم داره.

2021-01-04

20 سالمه،آیلتس 6.5 دارم، خدمت نرفتم، دانشجوی ترم 3 مهندسی نفتم. بهتره لیسانس بگیرم بگیرم بعد برم یا نه حالا اقدام کنم؟

2021-01-09

بهتره صبر کنید لیسانستون تموم شد و بعد برای ارشد اقدام کنین. در هر صورت بهتره زودتر اقدام کنین تا قوانین تغییر نکردن.

2021-01-04

هزینه تحصیل در مقطع دکتری استرالیا چقدره؟

2021-01-09

بسته به رشته و دانشگاه مورد نظرتون متغیره، اما چیزی حدود 18-44 هزار دلار میتونه باشه.

2021-01-04

سلام من کارشناسی مهندسی کشاورزی دارم، برای استرالیا میتونم اپلای کنم؟

2021-01-09

بله شما می‌تونید برای ارشد کشاورزی در دانشگاه‌های ساترالیا اقدام کنین، اتفاقا از رشته‌های پر طرفدار هم هست.

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111