• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

مقدمه مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا پس از ایالات متحده و کانادا به عنوان سومین مقصد مهاجرت در سراسر جهان شناخته می‌شود. رفاه مالی، کیفیت زندگی بالا، استانداردهای آموزشی برتر و امنیت شغلی از جمله معیارهایی است که افراد را به ویژه در ایران برای مهاجرت به استرالیا ترغیب می‌سازد. روش‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از آن میان به نظر می‌رسد مهاجرت تحصیلی ساده‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا باشد. گروه مهاجرتی ادب خدمات مشاوره تخصصی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم کرده و تمامی مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا را انجام می‌دهد. برای آشنایی کامل با کشور استرالیا و شرایط مهاجرت به آن در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول مهاجرت به استرالیا

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

مهاجرت به استرالیا

چرا کشور استرالیا مقصد مهاجرتی برتر برای سال 2023 می‌باشد؟

استرالیا ششمین کشور پهناور جهان به شمار آمده که در قاره اقیانوسیه؛ کوچکترین قاره جهان؛ واقع گردیده است و به استثنای بخش کوچکی از این قاره را که کشور نیوزلند گرفته، در واقع اکثریت خاک اقیانوسیه، همان کشور استرالیا می‌باشد. این کشور که در یکم ژانویه سال 1901 از بریتانیا مستقل شد، از 6 ایالت به نام‌های نیوساوت ولز، کوئینزلند، استرالیای جنوبی، تاسمانی، ویکتوریا و استرالیای غربی به همراه 2 منطقه و قلمرو با عنوان قلمرو سرزمین‌ شمالی و قلمرو پایتختی استرالیا تشکیل شده است. شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا بوده و شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرث، آدلاید و همچنین کانبرا از جمله بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شهرهای آن هستند. استرالیا به طور خلاصه نه تنها یکی از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی، رفاه، آرامش، امنیت، حقوق بشر، امکان پیشرفت، تفریح، گردش و بالا بودن در تقریبا همه‌ی شاخص‌های کیفیتی در زندگی، یکی از کشورهایی بوده که دارای سیاست مهاجرپذیری بالا و بسیار خوب می‌باشد. منظور از مهاجرپذیری خوب این است که اگر نخواهیم اسم ببریم اما باید گفت چندی کشور آن هم با کیفیت‌های بالای زندگی و جزء مقاصد محبوب نیز هستند که متاسفانه به دلیل مسائل عموما اقتصادی، بافت جمعیتی، ساختار کشوری و جغرافیایی و همچنین جبران هرگونه کمبود خود در راستای رقابت با غول‌های صنعتی جهانی، به صورت بی رویه در حال جذب مهاجر هستند و چه بسا با افراط در این روند، در حال بهم زدن ساختار و اصالت جمعیت خود بوده، آمار جرم و جنایت بالا می‌رود، بسیاری از افراد شاید بدون شایستگی به راحتی مهاجرت کرده و برعکس تعداد قابل توجهی از افراد شایسته به دلایل و مسائل مالی از این راه غافل مانده و چه بسا به گفته بسیاری از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی، امکان فروپاشی اقتصادی و همچنین ایجاد هرج و مرج در این کشورها وجود دارد. اما استرالیا برعکس این دست از کشورها و مقاصد محبوب مهاجرتی، نه تنها سیاست خوبی در مهاجرپذیری داشته و از نظر کیفیت و همچنین کمیت و تعداد افراد شایسته برای مهاجرت، کم کاری نمی‌نماید، از طرفی هم همیشه به گونه‌ای مهاجر جذب کرده که اصالت بافت جمعیتی کشور حفظ شده، کنترل جمعیت، اقتصاد، ساختار نژادی، امنیت و... استرالیا همانند همیشه بوده است و در عین حال سالیانه چند صد هزار نفر از روش‌های مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و... عازم این کشور برای قدم گذاشتن در مسیر مهاجرت می‌شوند و به زبان ساده، استرالیا، خوب مهاجر می‌پذیرد اما در عین حال افراد واقعا شایسته را پذیرا می‌باشد.

کشور استرالیا یکی از مقصدهای اصلی، برتر و محبوب مهاجرتی در جهان است که سالانه هزاران نفر به روش‌های مختلف در آن ساکن می‌شوند و به اقامت دائم می‌رسند و حدود 10 روش اصلی مهاجرتی و ده‌ها ویزای ساب کلس برای اکثر این روش‌ها (به خصوص برای روش‌های کاری، سرمایه‌گذاری و...) برای متقاضیان دارای صلاحیت برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. در واقع استرالیا و کانادا در میان کشورهای پیشرفته و جزء مقاصد محبوب مهاجرتی بیشترین میزان پذیرش مهاجران را دارا هستند و پذیرش سالانه تعداد قابل توجهی از مهاجران در این کشورها در دستور کار دولت قرار دارد که همه‌ی این‌ها، هم برای شخص مهاجر زندگی بهتری را رقم زده و هم به نفع ساختارهای مهمی در کشور مقصد از جمله ساختارهای اقتصادی، فرهنگی و... خواهد بود. کیفیت بالای زندگی، اقتصاد با ثبات، پیشرفت و رفاه وصف نشدنی در این کشور، جغرافیا و اقلیم کم نظیر و نظام آموزشی بسیار قوی، معتبر و عالی در سطح جهانی تنها چندی از مهم‌ترین دلایل تمایل افراد را برای مهاجرت به این کشور تشکیل می‌دهند. امروزه مهاجرت تحصیلی و پس از آن کاری به خصوص برای ایرانیان از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور استرالیا هستند. در ادامه مقاله با ما همراه شده تا تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه مهاجرت به استرالیا را شرح دهیم.

وضعیت مهاجرت به استرالیا در سال 2023

سال‌های بین 2020 تا اواخر سال 2021 میلادی، تبعاتی منفی قابل توجهی برای اقتصاد کشورهای مهاجرپذیر همچون استرالیا داشت، زیرا به دلیل محدودیت‌های سفر، حجم کلی و نرخ مهاجرت کاهش چشمگیری داشت. به همین دلیل برای سال 2021 و با فروکش کردن بحران کرونا تا حد بسیار زیادی، ایجاد تغییرات عمده‌ای در دستور کار قرار گرفت تا با انجام اصلاحاتی در برنامه‌های مهاجرتی استرالیا، بازپروری از این 2 سال سخت برای تقریبا همه مردم جهان و کشورها در همه امور از جمله امور مهاجرتی راحت‌تر گردد. ضمن آنکه قرار است در سیاست‌های مهاجرتی این کشور در سال جاری میلادی، مهاجرت و الحاق خانوادگی تقریبا 1.5 برابر شود، این را هم باید گفت که اهمیت به جذب نیروی کار برای رویش مجدد اقتصادی پساکرونایی دوچندان خواهد شد و همچنین در این راستا، متقاضیان تحصیل در استرالیا که افرادی با ارزش از نظر علمی پس از فارغ‌التحصیلی از این کشور و همچنین بهترین کاندیدها برای جذب به بازار کار و در نتیجه اخذ اقامت دائم تلقی می‌گردند نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد. برای مثال یکی از اقدامات این است که دانشجویانی که در دانشگاه‌های مناطق حاشیه‌ای تحصیل کرده‌اند، هم اکنون می‌توانند ویزای موقت کاری پس از فارغ‌التحصیلی خود را برای 1 الی 2 سال بیشتر دریافت کنند. همچنین ظرفیت جذب نیروی کار ماهر بین‌المللی طبق اعلام سپتامبر 2022 از سوی وزیر امور داخلی این کشور، به میزان بسیار قابل توجهی برای سال 2023 افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر و با انجام واکسیناسیون سراسری در طی سال 2021 میلادی در این کشور به بهترین شکل و همچنین رفع بسیاری از محدودیت‌های کرونایی برای سفر به ین کشور در سال 2022 تقریبا اوضاع تردد به این کشور و همچنین روند پیگیری پرونده‌های مهاجرتی از جمله پرونده‌های مربوط به پذیرش تحصیلی و اعطای ویزای دانشجویی، ویزای کاری و حتی ویزای توریستی به مانند سابق برگشته و بنابراین هم اکنون هیچ منعی برای اقدام در زمینه ویزای دانشجویی و تحصیلی در استرالیا، ویزای کاری و دیگر انواع ویزاهای مهاجرتی وجود ندارد. بدین صورت که کلیه افرادی که تزریق 2 دوز از یکی از واکسن‌های مورد تایید استرالیا را انجام داده و همچنین از تزریق دوز دوم واکسن‌شان حداقل 14 روز گذشته باشد، برای سفر به استرالیا هیچ منعی نخواهند داشت.

 • لیست واکسن‌هایی که تا به امروز مورد تایید کشور استرالیا برای سفر به این کشور قرار دارند عبارتند از واکسن‌های: فایز، آسترازنکا، جانسن اند جانسن، مدرنا، سینوفارم، سینوواک، کوواکسین و اسپاتنیک

البته با گسترش سویه جدید اومیکرون از اواخر سال 2021 و موج جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا به صورت یکی در میان در همین سال 2022، قوانین سفر به ویژه برای گردشگران کوتاه مدت (توریست‌ها) مرتبا بروزرسانی شده، تغییر کرده و این تغییرات ممکن است حتی در درون کشور مانند محدودیت‌های رفت و آمد درون شهری و بین ایالتی، حضور در محیط‌ شهر و اماکن تفریحی، اماکن سر پوشیده یا آزاد، رستوران‌ها و کافه‌ها و...، اجبار به داشتن ماسک، انجام تست PCR تصادفی و... تغییر کنند و به همین دلیل توصیه می‌شود که متقاضی در هنگام سفر از آخرین اخبار و قوانین در ارتباط با این موارد اطلاعات لازم را کسب نماید.

مختصر اطلاعات کلیدی استرالیا

مختصر اطلاعات کلیدی استرالیا

نام رسمی

قلمرو همسود استرالیا (Commonwealth of Australia)

پایتخت

کانبرا (Canberra)

نوع حکومت

پادشاهی مشروطه پارلمانی فدرال

واحد پول

دلار استرالیا (AUD)

زبان رسمی

انگلیسی

مساحت کل کشور

7.692 میلیون کیلومتر مربع (ششمین کشور بزرگ جهان)

تعداد ایالات

شامل 6 ایالت و 2 قلمرو

جمعیت

حدود 26 میلیون نفر (آمار سال 2023 - رتبه 51 در جهان)

بزرگترین شهر

سیدنی

معروف ترین شهرها

سیدنی، ملبورن، بریزبین، پرث، کانبرا، آدلاید، هوبارت، گلدکوست و...

شرایط اب و هوایی

عموما معتدل، تابستان‌های گرم و گاها مرطوب، زمستان‌های خنک و به نسبت کوتاه‌تر

میزان تولید ناخالصی

1.32 تریلیون دلار در سال اخیر میلادی (رتبه 13ام در جهان)

متوسط درآمد

الی 70 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط هزینه زندگی برای دانشجو در سال

15 تا 20 هزار دلار استرالیا

متوسط هزینه تحصیل برای دانشجو در سال

33 هزار دلار استرالیا

تعداد دانشگاه‌های معتبر

43

وضعیت آزادی، حقوق بشر و رضایت مردمی

از میان 195 کشور جهان، کشور استرالیا دارای رتبه 9 در زمینه دموکراسی، رتبه 18 در امنیت، رتبه 17 در زمینه آزادی بیان و مطبوعات، رتبه 11 در زمینه شادی و رضایت مردم، رتبه 12 در ضد نژادپرستی و رتبه 15 در حقوق زنان

روش‌های مهاجرت به استرالیا

به طور کلی روش‌های اصلی، متداول و کاملا قانونی (به غیر از روش پناهندگی) که در صورت طی شدن صحیح کلیه پروسه مهاجرت، تشکیل پرونده قوی مهاجرتی به صورت دقیق و بی نقص و رعایت دیگر الزامات لازم، منجر به اخذ ویزا و به پشوانه‌ی آن مهاجرت شخص به کشور استرالیا می‌گردد، یکی از روش‌های زیر می‌باشد:

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و استارت آپ

مهاجرت نخبگان (ویزای گلوبال تلنت)

اسپانسرشیپ خانوادگی

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری

بهترین روش مهاجرت به استرالیا کدام است؟

از بین روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور، چندی روش اصلی و البته قانونی هستند که بسیار بیشتر از دیگر روش‌ها تقاضا (و در واقع بیشتر امکان) دارند که از بین آن‌ها، سه روش مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت سرمایه گذاری/ استارتاپ یا همان کارآفرینی طرفدار بالاتری را دارا است. البته ویزای ویژه نخبگان، هنرمندان و مشاهیر نیز محبوبیت خاص خود را داشته اما خب واقعیت این نوع ویزا از نظر تعداد افراد واجد شرایط، بسیار محدود خواهد بود. ویزاهای مربوط به سرمایه‌گذاری و کارآفرینی هم نیازمند به رقم‌های بالایی برای واجد شرایط قرار گرفتن بوده و بنابراین معمولا این روش نیز قشر قلیلی از جامعه را شامل می‌گردد. بنابراین از میان روش‌های مذکور، 2 روش مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری بیشترین طرفدار به خصوص در بین متقاضیان جوان و زیر سن 35 تا 40 سال را دارند. اما چرا از دید اکثریت از جمله موسسه ادب ویزا، مهاجرت تحصیلی بهترین روش ممکن برای مهاجرت به استرالیا است؟ آیا بهتر نیست که شخصی با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه کاری و... طور مستقیم برای مهاجرت کاری اقدام کرده و سپس وارد پروسه اخذ اقامت و شهروندی استرالیا گردد؟

در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که یک بحث به شدت حقیقت داشته و همچنین در زمینه آگاهی متقاضیان و خوانندگان این مقاله به این موضوع، کاملا حق مسلم شما است. در این راستا به طور خلاصه باید بگوییم که راحت ترین و بهترین راه و روش دست یافتن به مجوز شغلی معتبر و با ثبات، پیدا کردن شغل مرتبط با مهارت و تخصص فرد و در عین حال با حقوق، درآمد و مزایای شغلی رضایت بخش و پس از آن، اخذ اقامت دائم و شهروندی استرالیا آن هم از یک روش نسبتا هموار و بدون سختی افراطی برای شخص متقاضی و در کل طی کردن این مسیر، مهاجرت تحصیلی است؛ چرا که در طی این پروسه شما اول در استرالیا در یک دوره‌ای دانشگاهی و یا در یک موسسه آموزشی دارای اعتبار تحصیل نموده و پس از پایان به آسانی می‌توانید مجوز کار پس از تحصیل اخذ نمایید، وارد بازار کار شده و سپس وارد پروسه اخذ اقامت و شهروندی کشور استرالیا آن هم با سرعت و راحتی بسیار بهتر از دیگر روش‌ها شوید. البته روش کاری هم پروسه‌ای مشابه دارد ولی مشکل اصلی این وسط اخذ ویزای کاری و آن هم برای مردم ایران می‌باشد که فارغ از مدرک تحصیلی، میزان تخصص، سابقه کار و دیگر صلاحیت‌های متقاضی باید گفت که واقعیت در حال حاضر و به ویژه در چند سال اخیر این مسئله بسیار سخت‌تر از قبل گردیده است. در بندهای زیر با تفکیک و تشریح بهتر دلایل برتری مهاجرت تحصیلی و همچنین سخت شدن مهاجرت کاری به استرالیا و ارجح نبودن روش کاری را توضیح خواهیم داد:

 • صدور ویزای تحصیلی به خصوص برای ایرانیان نرخ بالاتری نسبت به کلیه سابکلس‌های ویزای دیگر در اداره مهاجرت استرالیا را دارد. در واقع این قضیه ناشی از سیاست‌های اقتصادی تقریبا همه‌ی کشورهای جهان از جمله همین کشور مورد بحث‌ یعنی استرالیا بر می‌گردد. چرا که شخص متقاضی تحصیل در این کشور با روش تحصیلی، پول و ارز قابل توجهی را به اقتصاد استرالیا وارد کرده اما این قضیه در مورد ویزای کاری کمی فرق دارد؛ چرا که اگرچه که نیروی کار بین‌الملل برای اقتصاد استرالیا همواره مفید، سازنده و کمک کننده به شمار آمده اما شخصی که از روش کاری رفته نیز از همان اقتصاد مورد بحث نیز، پول و درآمد دریافت خواهد نمود و در راستای تقسیم پول و ثروت بدست آمده از اقتصاد و نظام کاری و شغلی یک کشور، باید این را در نظر داشت که افرادی دیگر با حق تقدم و اولویت بیشتر پیرامون ویزای کاری و پروسه‌ی پیدا کردن شغل و همچنین در ادامه و دراز مدت بهتر بودن حقوق و مزایا قرار دارند؛ این افراد مسلما اول شهروندان استرالیا بوده و بعد فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور هستند که می‌تواند یک دانشجویی بین‌المللی از جمله یک ایرانی باشد.
 • جدای از رویه صدور ویزا برای هر نوع روش مهاجرتی ذکر شده، از این مورد نیز باید آگاهی داشت که در واقع هر کشور پیشرفته و مهاجرپذیر از جمله همین کشور استرالیا درباره صدور مجوز کاری که این مجوز در واقع یک پروسه‌ قبل از صدور ویزا بوده، قوانین، مراحل و به زبان ساده، دردسرهای خودش را به همراه دارد؛ برای مثال برای همین استرالیا، معمولا در مسیر پیدا کردن شغل و اخذ مجوز شغلی، بیشتر مواقع، به سختی کارفرمایی پیدا خواهد شد که تمایل داشته باشد از بین اولویت‌های بالاتر که ذکر کرده‌ایم چه کسانی می‌توانند باشند، شما را به صورت ندید به عنوان کارمند پذیرفته، ریسک کرده و دردسرهای پروسه صدور مجوز کاری را برای شما به عنوان یک کارفرما طی کند. به خصوص که در مسیر مورد بحث تفاوت‌های بسیار و واضحی در زمینه سطح اعتبار مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران و در نتیجه زیر سوال رفتن تخصص و تحصیل شخص وجود دارد.
 • از طرفی به این موضوع هم باید آگاهی داشت که سیاست اکثر مقاصد محبوب شغلی (از جمله همین استرالیا یا کانادا، آمریکا و...) در قبال صدور ویزای کاری برای ایرانیان بسیار سخت‌تر از دیگر روش‌های مهاجرتی گردیده است و این موضوع بیشتر به روابط سیاسی نه چندان خوش میان کشورهای ذکر شده با کشور خودمان بر می‌گردد اما جالب اینجاست که همواره ویزای تحصیلی از این قضیه مستثنی بوده؛ در این راستا واضح‌ترین و میشود گفت حتی عجیب‌ترین نمونه، زمان ریاست جمهوری ترامپ و صدور فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به خاک آمریکا بوده که حتی در آن وضعیت نیز پرونده‌های تحصیلی؛ حداقل به صورت تک و توک و با انتظار بیشتر، پیش برده شده و به سرانجام هم می‌رسید!
 • به دنباله‌ی قضیه ذکر شده در بندهای فوق که ارزش مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران در استرالیا آنطور که شخص تصور دارد به چشم نمی‌آید، برعکس آن قضیه بسیار صادق است و بدین ترتیب که شخص با تحصیل در یکی از موسسات یا دانشگاه‌های دارای اعتبار این کشور، به دلیل اخذ مدرک از خود استرالیا و همچنین بالاتر رفتن سطح علمی و تحصیلی فرد تا قبل از ورود به بازار کار، از اعتبار علمی و به پشتوانه‌ی آن از اعتبار بیشتر برای موقعیت‌های شغلی، شانس استخدام، حقوق و درآمد بالاتر، بهره‌مندی از رضایت شغلی بیشتر و... برخوردار خواهد بود.
 • در آخر هم باید گفت روش تحصیلی که موجب تجربه حضور و زندگی در استرالیا شده بنابراین از منظر حضور در جامعه و فرهنگ استرالیایی، تقویت بهتر مهارت زبان و شیوه برقراری ارتباط با جامعه و مردم استرالیا، کسب تجربه‌های شغلی یا موقعیت‌های مشابه آن در طول درس (مانند شغل دانشجویی و...) و چندین و چند مورد دیگر که صرفا شخص با حضور در خاک استرالیا می‌تواند بدست آورده و تجربه نماید، از دیگر امتیازات ارجح مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت مستقیم کاری و در نتیجه ورود ناگهانی و بدون تجربه به جامعه استرالیایی است.

مزیت‌های مهاجرت به استرالیا در یک نگاه

مزیت‌های مهاجرت به استرالیا در یک نگاه

زندگی در کشوری با شاخص‌های بالای اقتصادی و توسعه انسانی

برخورداری از رفاه در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان از نظر اقتصاد، علم، فرهنگ، رفاه در زندگی و...

ثبات اقتصادی و امنیت شغلی

استانداردهای بالای نظام آموزشی

پوشش درمانی گسترده دولتی

فرهنگ مهاجرپذیر و وجود بافت چند فرهنگی در شهرهای اصلی آن

مناظر طبیعی، ساختار جغرافیایی، نوع اقلیم و پوشش جانوری خارق‌العاده

اخذ یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان و امکان سفر به اکثر کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا

مزایای شغلی بالا نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر مانند تعطیلات و مرخصی‌های با حقوق و...

جزء یکی از امن‌ترین کشورهای جهان و داشتن مزایای امنیت شغلی و اجتماعی بسیار بالا

امکان همراهی خانواده با ویزاهای اقامت دائم و یا موقت (عموما همسر و فرزندان خردسال)

دارای رتبه 9 در دموکراسی و حقوق بشر در جهان

دارای رتبه 11 در شادی و رضایت مردمی در جهان

امکان تحصیل رایگان برای فرزند زیر 18 سال در مدارس دولتی پس از اخذ شهروندی

تاریخچه مهاجرت به استرالیا

نخستین مهاجران به استرالیا از ناحیه دریایی جنوب شرقی آسیا و پاپوآ گینه نو بودند که حدود 80 هزار سال پیش وارد این کشور شدند. پس از آن از اوایل قرن هفدهم به بعد، این قاره اولین استقرار و اکتشافات ساحلی را توسط اروپایی را تجربه کرد. و در مابین سال‌های 1788-1868 این کشور به عنوان تبعیدگاه مجرمان انگلیسی در ایالت نیو ساوت ولز استفاده می‌شد و به تدریج جمعیت این کشور رو به افزایش گذاشت. با شروع دوران تب طلا در سال 1851، مهاجران اروپایی به ویژه انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها به جستجوی طلا و کسب ثروت وارد این کشور شدند. همزمان با آن‌ها نیز چینی‌ها به استرالیا مهاجرت کردند، اما به دلیل تبعیض‌‌های نژادی مدت زیادی در آنجا باقی نماندند. پس از آنکه کلونی‌های اسپانیایی در سال 1901 تبدیل به یک کشور واحد شدند، تصمیم گرفتند تا موج مهاجرت را محدود سازند و به همین دلیل سیاست استرالیای سفید را اجرا کردند. طبق این قانون، افراد غیر اروپایی، از مهاجرت به کشور استرالیا منع می‌شدند.

این سیاست برای سال‌های متمادی دنبال می‌شد و در دوران پس از جنگ جهانی دوم موجب افزایش جمعیت اروپایی در کشور استرالیا گشت. در نهایت در دهه 1970 سیاست جدید چندفرهنگ گرایی جایگزین شده و فرصت جدیدی برای مهاجران غیر سفید پوست فراهم ساخت تا در این کشور ساکن شوند. به طور حدودی از سال 1945 تا به الان بیش از 7.5 میلیون نفر در این کشور مستقر شدند و در نتیجه 30 درصد از مردم استرالیا، متولد در کشوری دیگر هستند. استرالیا در سال‌های اخیر بطور متوسط سالانه 170 هزار مهاجر را اسکان داده و همچنین در هر سال بین 250 تا 300 هزار ویزای اقامت کوتاه مدت (ویزای دانشجویی و ویزای موقت کار) صادر نموده است. این اعداد و ارقام شامل توریست‌ها نمی‌گردد (و در کل مفهوم گردشگری با مهاجرت کاملا متفاوت است) و همچنین بیشترین اقامت‌های دائم اعطاء شده در میان این آمار و ارقام، متعلق به 3 دسته‌ی نیروی کار، دانشجویان فارغ‌التحصیل با شروع به اشتغال در این کشور و الحاق خانوادگی می‌باشد. در طی سالیان اخیر، استرالیا در کنار کانادا به عنوان مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان تلقی می‌شوند.

وضعیت سیاسی و اجتماعی در استرالیا

وضعیت سیاسی و اجتماعی در استرالیا

استرالیا همچون کانادا یک کشور مشروطه سلطنتی به شمار آمده که به عنوان یکی از کشورهای همسود زیر نظر خانواده سلطنتی انگلستان است. ملکه انگلستان فرماندار کل کشور را تعیین کرده و مجلس نمایندگان نیز نخست‌وزیر را مشخص می‌کنند. حزب لیبرال، حزب کارگر، حزب سبز و حزب یک ملت، احزاب اصلی کشور استرالیا را تشکیل می‌دهند. اگرچه فرماندار کل بنا بر قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار بوده اما در عمل شخص اول اجرایی در این کشور، نخست‌وزیر آن می‌باشد که در طی یک پروسه دموکراتیک انتخاب و منتسب شده و سپس دولت را تشکیل می‌دهد. اسکات موریسون، از سال 2018 میلادی تا به امروز (2022) سمت نخست وزیری کشور استرالیا را بر عهده دارد.

استرالیا در شاخص‌هایی چون سلامت، کیفیت زندگی، آموزش، امنیت، حقوق سیاسی، آزادی‌های اقتصادی و مدنی رتبه جهانی بالایی را همه ساله کسب می‌نماید؛ به طوری که همانطور که اشاره نیز شد، در سال جاری میلادی کشور استرالیا دارای رتبه 9 در دموکراسی، دارای رتبه 11 در شادی و رضایت مردمی، دارای رتبه 25 در آزادی مطبوعات، رتبه 3 در ملی‌گرایی، رتبه 8 در امید به زندگی، رتبه 11 در کمترین میزان فساد، رتبه 16 در حقوق زنان، رتبه 10 در حقوق اقلیت‌های جنسی، رتبه 13 در رفتار ضد نژادپرستی، رتبه 9 در آزادی دینی را کسب کرده و همچنین در ده‌ها معیار دیگر با رتبه‌های خوب و بالای دیگر؛  چنین شرایطی مسلما میل به مهاجرت به این کشور برای زندگی، تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، تشکیل خانواده و... را به شدت افزایش خواهد داد.

دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی استرالیا

نظام آموزشی استرالیا جایگاه مهمی در اقتصاد و فرهنگ این کشور را به خود اختصاص داده است. سیاست‌های آموزشی در این کشور علاوه بر دولت کل کشور کل، بلکه بر عهده دولت‌های منطقه‌ای نیز تا حد زیادی هست. نظام آموزشی استرالیا یکی از قوی‌ترین نظام‌های آموزشی حال حاضر در جهان بوده که دارای کیفیت آموزشی و اعتبار بسیار بالایی در جهان از همه لحاظ بوده و تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های با رتبه زیر 100 جهانی در این کشور قرار دارند (7 دانشگاه برتر این کشور دارای رتبه جهانی زیر 100 هستند). این سیستم آموزشی برتر صرفا محدود به تحصیلات در مقطع دانشگاه و یا کالج نبوده و بلکه این کیفیت کم نظیر  و برتری بالای سیستم آموزشی را می‌توان از همان آغاز و دوران پیش دبستانی نیز در سرتاسر این کشور مشاهده نمود. به طور کلی کودکان استرالیایی موظفند از سنین 5-16 سال به مدرسه بروند. همچنین در برخی از ایالت‌ها یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در سنین 16-17 سالگی بسیار رایج است.

در کشور استرالیا 37 دانشگاه دولتی و 5 دانشگاه خصوصی به همراه چندین موسسه آموزشی و کالج با کیفیت آموزشی بسیار بالا وجود دارند. از طرفی در کنار این سیستم آموزشی بسیار پیشرفته، مدرن و برتر، حقیقتی غیر قابل انکار وجود داشته و آن گران بودن دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل است؛ به طوری که سازمان همکاری و توسعه اقتصادی جهان، این کشور را به عنوان یکی از گران‌ترین کشورها برای تحصیل اعلام کرده است، زیرا شهریه دانشگاه‌های این کشور به خصوص برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بالاست و در واقع یکی از راه‌های قابل توجه برای کسب درآمد دولت استرالیا  و جذب سرمایه بین‌المللی، همین جذب نرخ بالای دانشجوی بین‌المللی محسوب می‌شود. طبق سیستم رتبه‌بندی QS هفت دانشگاه کشور استرالیا شامل دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش و دانشگاه وسترن استرالیا رتبه جهانی زیر 100 دارند. چنین استاندارد‌های بالایی در نظام آموزشی باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به استرالیا چنین محبوب باشد.

ساختار اقتصادی استرالیا

ساختار اقتصادی استرالیا

اقتصاد یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ذهن و تصمیم‌گیری متقاضی در فرآیند مهاجرت به کشور مقصد است. در واقع آگاهی از میزان درآمد، هزینه‌های زندگی، نرخ بیکاری، توان اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی بر انتخاب مقصد مهاجرت اثر مهمی دارد، زیرا بیشتر مهاجران به دنبال دستیابی به شرایط بهتر زندگی از کشور خود خارج می‌شوند. کشور استرالیا یکی از کشورهای توسعه‌یافته و 13مین اقتصاد بزرگ جهان بر حسب میزان تولید ناخالصی به مبلغ 1.48 تریلیون دلار است. همچین این کشور در جایگاه دهمین کشور جهان از نظر درآمد سرانه ملی، رتبه 25 در بهترین صادر کننده و رتبه 20 در بهترین وارد کننده قرار دارد و از نظر شاخص‌های توسعه انسانی نیز در مقام هفتم در سال جاری میلادی قرار گرفته است. ارز رایج این کشور، دلار استرالیا بوده و با نشان اختصاری AUD شناخته می‌شود. در ابتدای سال 2022 میلادی هر دلار استرالیا معادل 72 سنت آمریکا بوده است؛ یعنی هر دلار آمریکا معادل 1.39 دلار استرالیا. پایین بودن نرخ فقر در کشور استرالیا و نرخ بیکاری؛ به خصوص پس از بازپروری اقتصادی ناشی از صدمات دوران همه گیری (رسیدن به رقم بسیار خوب 4.2 درصد) به همراه رفاه نسبی موجود و ثبات اقتصادی و وضعیت اشتغال، حقوق و درآمد بسیار خوب حاکم در آن موجب شده تا متقاضیان بسیاری از سراسر جهان برای مهاجرت به این کشور از جمله لز روش مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند.

خدمات درمانی و رفاهی

پوشش درمانی استرالیا با نام Medicare، بیمه‌ای درمانی است که توسط دولت استرالیا به شهروندان و افراد دارای اقامت دائم این کشور اعطا می‌شود. این پوشش درمانی تمام و یا بخشی از هزینه‌های خدمات درمانی ضروری را تامین می‌کند. علاوه بر آن بسیاری از خدمات درمانی تکمیلی همچون آزمایشات پزشکی، مشاوره روانشناسی یا روان‌شناختی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی و شنوایی سنجی نیز شامل بیمه سراسری دولتی شده و بخشی از هزینه‌های آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که هزینه درمان در بیمارستان‌های دولتی تحت این پوشش درمانی به صورت کاملا رایگان محاسبه می‌شود. علاوه بر بیمه دولتی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی نیز در استرالیا اقدام به ارائه بیمه درمانی می‌کنند. افراد می‌توانند علاوه بر بیمه دولتی، برای برخورداری از پوشش درمانی بیشتر، بیمه خصوصی را نیز دریافت کنند. همچنین برخی از بیمارستان‌ها و متخصصین نیز هستند که به طور خصوصی فعالیت کرده و شامل بیمه درمانی سراسری نمی‌شوند. بنابراین افرادی که قصد استفاده از بیمه درمانی دولتی را دارند تنها می‌توانند به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و متخصصین دولتی مراجعه کنند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از شایع‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا در میان ایرانیان، مهاجرت از طریق اخذ پذیرش تحصیلی است. همانطور که اشاره کردیم، نظام آموزشی استرالیا از استانداردهای بالایی برخوردار بوده و دانشگاه‌های بسیار معروفی در این کشور با رتبه‌های زیر 100 جهانی قرار گرفته‌اند؛ به عبارت واضح‌تر، 7 دانشگاه از 10 دانشگاه برتر این کشور دارای رنکینگ زیر 100 جهانی هستند.

اگرچه این کشور برای زندگی دانشجویی گران محسوب می‌شود، اما بسیاری از افرادی که از طریق اپلای تحصیلی به این کشور وارد می‌شوند، در واقع قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و تحصیل را تنها پله‌ای اولیه و به عنوان یک پل و واسط بسیار عالی در مسیر دریافت اقامت دائم این کشور می‌دانند. در واقع طبق توصیه بسیاری از جمله خود موسسه ادب ویزا، ورود به استرالیا و  اخذ اقامت از طریق تحصیل، به دلیل افزایش تجربه زندگی در استرالیا و همچنین اخذ مدرک معتبر از دانشگاه‌های این کشور بسیار هوشمندانه‌تر بوده و برای متقاضی مهاجرت به استرالیا از این روش، مسیر اشتغال و اخذ مجوز کاری و همچنین اعطای اقامت دائم بسیار هموارتر خواهد بود. مطایق آمارها، این کشور سومین مقصد مهاجرت تحصیلی محبوب در جهان به شمار می‌آید و در حال حاضر بیش از 600 هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل می‌کنند. همچنین هفت شهر استرالیا شامل ملبورن، سیدنی، بریزبین، کانبرا، آدلاید، پرت و گلد کوست در لیست 100 شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی استرالیا و سابقه تحصیل به میزان حداقل 2 سال در این کشور، ویزای موقت فارغ‌التحصیلی (ساب کلس 485) را دریافت کرده و به طور قانونی در این کشور مشغول به کار شوند. کسب سابقه شغلی از این طریق به متقاضیان کمک می‌کند تا امتیاز ویژه‌ای در سیستم امتیازبندی استرالیا کسب کنند و در مسیر هموارتری برای اخذ اقامت دائم قدم بگذارند. در حالت عمومی به غیر از دیگر مدارک واجب برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور، حداقل نمره مدرک زبان آیلتس 6.5 (در کمترین حالت 6) و حداقل معدل مدرک تحصیلی 14 الی 15 (ترجیحا بالای 15 الی 16) توصیه می‌گردد.

هزینه تحصیل در استرالیا به طور عمومی برای مقاطع مختلف تحصیلی و برخی از رشته‌ها به شرح زیر می‌باشد:

متوسط شهریه مدرسه دولتی

7 تا 20 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه مدرسه خصوصی

9 تا 30 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه کالج‌ها

15 تا 39 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه مقطع کارشناسی

17 تا 40 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه مقطع کارشناسی ارشد

20 تا 37 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه مقطع دکتری

14 تا 40 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه رشته‌های پزشکی

83 تا 158 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه رشته‌های مهندسی

20 تا 60 هزار دلار استرالیا در سال

متوسط شهریه رشته‌ MBA

50 تا 115 هزار دلار استرالیا در سال

شهریه کلاس زبان انگلیسی

200 تا 300 دلار استرالیا در هفته

متوسط هزینه بیمه دانشجویی

شروع از 480 دلار استرالیا در سال

 
برای دریافت اطلاعات کامل به صفحه اختصاصی تحصیل در استرالیا مراجعه نمایید. همچنین برای مشاوره رایگان، رزرو وقت مشاوره تخصصی و یا به جریان انداختن پرونده تحصیلی خود با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

مهاجرت کاری به استرالیا

کشور استرالیا انواع مختلفی ویزای کاری ارائه می‌دهد که ممکن است به صورت موقت و یا همراه با اقامت دائم باشند. متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا از طریق ساب کلس‌های 188، 189، 190، 485،  489 و 491  و چندین و چند زیرکلاس دیگر (بیش از 15 ساب کلس ویزای کاری) که جزء 2 زیر دسته اصلی ویزای نیروی کار ماهر و ویزای کار اسپانسر بوده می‌توانند برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند و سپس در سیستم امتیاز بندی ویزای کاری استرالیا برای اخذ اقامت دائم شرکت نماید. متقاضیان باید در این سیستم امتیازبندی، حداقل 65 امتیاز را کسب کنند تا واجد شرایط دریافت ویزای کاری شوند. این سیستم بر اساس فاکتورهایی چون سن، تحصیلات، دانش زبان انگلیسی و سابقه کاری تنظیم شده است.

هر ساله دولت استرالیا مشاغل مورد نیاز در این کشور را که با کمبود نیروی کار مواجه هستند در سه دسته مهارت‌های استراتژیک متوسط و طولانی (MLTSS)، مشاغل مهارتی کوتاه مدت (STSO) و مشاغل منطقه‌ای (ROL) ارائه می‌دهد. این لیست ارائه شده در بردارنده عناوین شغلی است که افراد فعال در آن حوزه می‌توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. در واقع افرادی که حوزه شغلی آن‌ها در هیچ یک از این سه شغل نگنجد، شانس چندانی برای اخذ ویزای کاری استرالیا نخواهند داشت. از طرفی دیگر توجه داشته باشید که کشور استرالیا به دلیل وسعت جغرافیایی خود، در برخی از مناطق کم‌ جمعیت و روستایی سرمایه‌گذاری بیشتری بر متقاضیان مهاجرت کاری می‌کند. به همین دلیل افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری در مناطق کم‌ جمعیت هستند، شانس بهتری برای اخذ ویزای کاری استرالیا خواهند داشت. از معروف‌ترین ویزاهای این دسته می‌توان به ساب کلس 887، 491، 489، 494 و 187 اشاره کرد. متوسط درآمد افراد شاغل در کشور استرالیا آن هم پس از کسر مالیات در حدود سالانه 60 هزار دلار استرالیا می‌باشد.

مهاجرت کاری به استرالیا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و تهران

دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران که در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی سازه، مهندسی شیمی، مهندسی محیط زیست، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی تولید، مهندسی تولیدات گیاهی، مهندسی معدن و مهندسی مواد در دو سال اخیر فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای دریافت ویزای موقت کاری استرالیا (ساب کلس 476) اقدام کنند. همچنین سن متقاضیان باید کمتر از 31 سال و مدرک اخذ شده می‌تواند شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد. ویزای موقت کاری 476 استرالیا برای 18 ماه اعتبار داشته که به افراد اجازه سفر، تحصیل و کار در استرالیا را می‌دهد. همراهی اعضای خانواده فرد با اخذ این ویزا امکان‌پذیر بوده و هزینه آن 405 دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که حداقل نمره زبان مورد نیاز برای اخذ این ویزا آیلتس 6 و یا 64 تافل است. اگرچه پس از پایان این دوره، امکان تمدید ویزا وجود ندارد، اما متقاضیان می‌توانند با استخدام در موقعیتی شغلی و در دست داشتن قرارداد کاری برای ویزای بلند مدت کاری استرالیا و اقامت دائم آن اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا

مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا، یکی از مطلوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. این کشور برنامه‌های متعددی را به منظور جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی ترتیب داده است. متقاضیان باید ابتدا برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری و نوآوری تجاری موقت (ساب کلس 188) درخواست داده و پس از گذشت چندین سال سابقه موفق در استرالیا ویزای خود را تبدیل به حالت دائم (ساب کلس 888) آن کنند. از طریق این دو طرح افراد می‌توانند در یکی از طرح‌های سرمایه‌گذاری کشور استرالیا شرکت کرده، به اداره یک شرکت تجاری بپردازند و یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا یکی از روش‌های مناسب برای دریافت اقامت دائم این کشور است. اما در این راستا توجه فرمایید که در این روش برای استرالیا به طور کلی حوزه‌های معاملات املاک و مسکن و یا خرید بنگاه‌های اقتصادی و نمایندگی‌های آن‌ها به عنوان سرمایه‌گذاری معتبر شناخته نشده و نمی‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور گردد. همچنین برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، سرمایه‌گذاری در بورس و یا خرید اوراق بهادار از انواع روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری در استرالیا نبوده و این روش نیز نمی‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور گردد. در حالت کلی متقاضیان سرمایه‌گذاری در استرالیا می‌توانند از طریق ویزای نوآوری تجاری (مدیریت یک کسب و کار و داشتن 65 امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا)، ویزای سرمایه‌گذاری (به ارزش 1.5 میلیون دلار)، ویزای سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه (به ارزش 5 میلیون دلار)، ویزای سرمایه‌گذاری ممتاز (به ارزش 15 میلیون دلار) و یا ویزای کارآفرینی (با ارائه بیزینس پلن) اقدام کنند.

مهاجرت به استرالیا برای نخبگان (ویزای گلوبال تلنت)

افراد نخبه و مستعد می‌توانند از طریق ویزای نخبگان و استعدادهای درخشان (سابکلس 124 و 858) اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. متقاضیان باید هنگام درخواست این ویزا خارج از کشور استرالیا زندگی کرده و استعداد و نبوغ آن‌ها در سطحی بین‌المللی شناخته شده باشد. افراد مستعد در رشته‌های تخصصی، ورزشی، هنری و یا دانشگاهی می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. دارندگان ویزای گلوبال تلنت و ساب کلس‌های مذکور می‌توانند به طور دائم در استرالیا به تحصیل، کار و زندگی مشغول گردند. به بیانی واضح‌تر مهاجرت به استرالیا برای نخبگان یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به استرالیا تحت عنوان ویزای گلوبال تلنت می‌باشد که این ویزا مخصوص افراد موفق و مشهور است و عموما شامل حرفه‌های هنری، ورزشی، علمی و فناوری، پزشکی و همچنین کشاورزی می‌گردد. افراد متقاضی اخذ این ویزا می‌بایست اثبات نموده که در 2 سال گذشته مشغول به فعالیت در یکی از زمینه‌های مذکور بوده اند. همچنین شخصی که قصد دارد برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای گلوبال تلنت اقدام کند، حتما باید ثابت کرده که حضورش در استرالیا برای این کشور سودمند خواهد بود و نقش موثری در استرالیا به ویژه از نظر اقتصادی و فرهنگی خواهد داشت. همچنین شخص متقاضی برای اقدام از این روش به یک معرف نیازمند خواهد بود و کسانی که موفق به اخذ این ویزا شوند می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود به استرالیا بیاورند.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم می‌توانند برای اعضای خانواده خود ویزا دریافت کنند. البته طرح اسپانسرشیپ بیشتر برای همسر و فرزندان خردسال شامل شده اما در حالت‌هایی هم ممکن است شامل حال والدین (حال از نوع اقامت موقت یا دائم) نیز گردد؛ بنابراین بدین منظور چندین حالت قابل تصور است:

 • والدینی که برای فرزندان زیر 18 سال (و یا زیر 25 سال که همچنان به لحاظ مالی و تحت شرایطی خاص به خانواده وابسته باشند) درخواست ویزای فرزند می‌کنند (ساب کلس 101 و 802) و فرزند متقاضی می‌تواند به طور دائم در استرالیا تحصیل و زندگی کرده و پوشش بیمه درمانی استرالیا بهره‌مند شود.
 • همسران شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم می‌توانند از طریق ویزای همسر (ساب کلس 820 و 801) به طور موقت و یا دائم در این کشور ساکن شوند.
 • فرزندانی که به عنوان شهروند استرالیا و یا دارنده اقامت دائم در این کشور ساکن بوده و می‌خواهند برای والدین خود در خارج از استرالیا دریافت ویزا کنند. آن‌ها می‌توانند از طریق ساب کلس‌های 804، 884، 864، 173، 143، 103 و 870 اقدام کنند. برخی از ویزاهای نامبرده به صورت موقت و برخی تحت شرایطی همراه با اقامت دائم هستند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم کشور استرالیا شود، ازدواج با یکی از شهروندان استرالیایی و یا دارندگان اقامت دائم این کشور است. طبق قوانین کشور استرالیا، همسر خارجی یک شهروند و یا دارنده اقامت دائم این کشور می‌تواند ویزای همسر استرالیایی موقت (ساب کلس 820 ) را دریافت کرده و پس از گذشت دو سال از ازدواج‍شان، برای اخذ اقامت دائم (ساب کلس 801) این کشور درخواست دهد. توجه داشته باشید که در این حالت صحت رابطه دو فرد به صورت کامل بررسی می‌شود و آن‌ها باید ثابت کنند که این رابطه‌ای واقعی بوده و صرفا به منظور اخذ اقامت استرالیا صورت نگرفته است؛ به ویژه که در سال‌های اخیر بسیاری ار این طریق سوء استفاده نموده و بنابراین حساسیت بر این مورد یعنی برآورد و سنجش واقعی بودن ازدواج طرفین بسیار زیاد شده است. همچنین در این راستا شرایط مالی شریک زندگی متقاضی و همچنین وضعیت سلامتی و شرایط پزشکی او نیز از سوی دولت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از دریافت اقامت دائم، متقاضیان می‌توانند در سال پنجم برای دریافت تابعیت استرالیا درخواست دهند. همچنین در این راستا افراد می‌توانند در دوران نامزدی از طریق ویزای ساب کلس 309 وارد خاک استرالیا شده و به مدت 9 ماه در آن زندگی کند و سپس بعد از ازدواج در استرالیا و رسمی شدن آن، می‌توان برای ویزای همسر اقدام کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

طبق قوانین کشور استرالیا کودکانی که در استرالیا متولد شده و در صورتی که حداقل یکی از والدین آنان دارای تابعیت و شهروندی استرالیا باشند، می‌توانند برای دریافت تابعیت استرالیا اقدام کنند. همچنین اگر تولد کودک در خارج از استرالیا اتفاق بی‌افتد نیز می‌توان مجددا از این روش برای اخذ تابعیت استرالیا برای فرزند استفاده نمود. به زبان ساده، استرالیا از قانون خون پیروی می‌نماید؛ یعنی برای اخذ شهروندی باید حداقل یکی از والدین کودک، استرالیایی یا دارای شهروندی این کشور باشند و بر خلاف تصور بسیاری، استرالیا از قانون خاک پیروی نمی‌نماید. بنابراین شما با تولد فرزندتان در خاک استرالیا بدون داشتن شهروندی این کشور نمی‌توانید برای اخذ اقامت وی اقدام نمایید. همچنین کودک تنها تا پیش از 18 سال امکان درخواست برای اخذ تابعیت کشور استرالیا را دارا بوده و پس از آن این امکان برای او سلب می‌گردد. در صورتی که والدین از دنیا بروند و فرد دیگری سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد، آن فرد به عنوان قیم قانونی او باید برای درخواست تابعیت کودک اقدام کند. البته توجه داشته باشید که کودکی که در خاک استرالیا متولد شود اما پدر مادر او ناشناخته باشند؛ یعنی رها شده و بی‌هویت باشد، در این حالت استثنائا باز کودک می‌تواند شهروندی استرالیا را در راستای جلوگیری از بی‌هویتی اخذ نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

از دیگر روش‌های مهاجرت به استرالیا که اخیرا در میان کشورهای جهان سوم بسیار باب شده، استفاده از طرح ویژه پناهندگان این کشور است. در این طرح تمامی افرادی که بدون مجوز قانونی وارد این کشور شده و قصد اخذ پناهندگی را دارند، باید برای مدتی در کمپ پناهندگان باقی بمانند. پناهنده فردی است که به دلیل سخت بودن شرایط زندگی و یا در شرایطی حادتر، در خطر بودن جان آن‌ها به واسطه دلایل سیاسی، مذهبی، قومیتی و نژادی، جنگ و... در سرزمین خود، از آن فرار کرده‌ و به عنوان پناهجو به دیگر کشورها (و در این مثال استرالیا) رفته و درخواست پناهندگی خود را در قالب یک پرونده با بیان ادله به اداره مهاجرت کشور مقصد تسلیم می‌کنند. حال در طی این پروسه در صورتی که با درخواست پناهندگی وی موافقت شود، به وی عنوان پناهنده به جای پناهجو اطلاق شده و تا دریافت اقامت و پاسپورت استرالیا می‌بایست در آن کشور حضور داشته و اکثر مواقع اجازه بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت. 

بر اساس کنوانسیون ژنو که در سال در سال 1951 تصویب گردید و تقریبا همه‌ی کشورهای توسعه یافته و غربی از جمله استرالیا عضو آن بوده، برای کلیه اشخاصی که با شرایط مذکور در بند فوق به دنبال پناهندگی در استرالیا هستند، اداره مهاجرت این کشور موظف به رسیدگی به درخواست شخص و در صورت موجه بودن ادله و استدلال وی برای پناهنده شدن، موظف به پناه و اسکان دادن به آن شخص می‌باشند. پس از آن شخص پناهنده باید مدتی را تا مشخص شدن کامل تکلیف پرونده وی در کمپ‌های پناهندگی سپری نماید که در این دوره تهیه محل اسکان، امکانات اولیه زندگی از جمله خوراک و پوشاک و حتی پول تو جیبی به صورت هفتگی یا ماهانه برای شخص تامین خواهد شد و پس از موافقت شدن با درخواست پناهندگی شخص، خدماتی چون کمک برای جستجو برای پیدا کردن شغل، ایجاد ارتباط با شهروندان استرالیایی، مراقبت از کودکان شخص یا خانواده پناهنده، آموزش زبان و... ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که پناهندگی روشی سخت و نامطلوب است، زیرا اگرچه کشورهایی چون استرالیا به موجب عهدنامه ژنو، از پناهندگان استقبال می‌کنند، اما آن‌ها همواره شهروندان درجه 3 محسوب شده و مردم دید مثبتی نسبت به آن‌ها ندارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از روش‌های قانونی مهاجرت به استرالیا مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

 • لازم به ذکر است که به علت مغایرت با قانون، موسسه مهاجرتی ادب هیچ‌گونه اقدام و یا ارائه مشاوره برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی هیچ کشوری از جمله استرالیا انجام نخواهد داد.

مقایسه مهاجرت به استرالیا با کانادا

مقایسه مهاجرت به استرالیا با کانادا

استرالیا و کانادا هر دو از مقصدهای محبوب مهاجرت در جهان هستند. این دو کشور انگلیسی‌ زبان شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند؛ هر دو از کشورهای تحت نظر خاندان سلطنتی بریتانیا محسوب می‌شوند، تنوع قومی-فرهنگی بسیار بالایی دارند، نظام آموزشی آن‌ها به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای آموزشی و دانشگاه‌های برجسته در سطح جهان شهرت زیادی داشته و حتی سیستم سیاسی فدرال و وضعیت اقتصادی آن‌ها نیز تا حدود زیادی یکسان است.

یکی از زمینه‌هایی که در عین برخی از شباهت‌ها، دو کشور را از یکدیگر متمایز می‌سازد، حوزه سیاست‌ها و فرآیند مهاجرتی است. اگرچه هر دو کشور انواع روش‌های مهاجرتی همچون مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و خانوادگی را ارائه می‌دهند، اما هر کدام شرایط و ضوابط مختلفی داشته که موجب می‌شود متقاضیان متفاوتی را به خود جذب کنند.

در حوزه مهاجرت تحصیلی؛ رتبه و امتیاز دانشگاه‌های استرالیا نسبت به دانشگاه‌های کانادا بالاتر بوده و امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آن‌ها بالاتر است. از طرف دیگر هزینه تحصیل در کانادا به مراتب کمتر از استرالیا بوده و تحصیل در کالج نیز محبوبیت زیادی دارد زیرا به دانشجویان کمک می‌کند با مهارت‌های عملی رشته خود بیشتر آشنا شده و بتوانند به سرعت جذب بازار کار شوند. هر دو کشور در زمینه اخذ ویزای تحصیلی سخت‌گیری کمتری از خود نشان می‌دهند، با این حال فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان‌تر از استرالیا است.

در حوزه مهاجرت کاری؛ هر دو کشور چندین مسیر همراه با اقامت دائم به متقاضیان ارائه می‌دهند و از سیستم امتیازبندی برای ارزیابی علاقه‌مندان استفاده می‌کنند. با این حال می‌توان گفت که تفاوت‌های عمده‌ای در سیستم امتیازبندی این دو کشور وجود دارد، مانند:

در کانادا شما حتی با داشتن یک سال سابقه کار در حوزه تخصصی خود امتیاز کسب می‌کنید، در حالی که در استرالیا به حداقل سه سال سابقه کار نیاز دارید.

داشتن سابقه کار 5 ساله با 3 ساله در کانادا تفاوتی ندارد زیرا امتیاز سوابق بیش از 3 سال یکسان است، در حالی که در استرالیا دسته‌بندی‌های بیشتری برای امتیاز سابقه کاری وجود دارد.

مرتبط بودن تحصیلات با سابقه کار در استرالیا اهمیت بیشتری نسبت به کانادا دارد.

برای مهاجرت به استرالیا تنها داشتن دانش در زبان انگلیسی معیار است، در حالی که برای مهاجرت به کانادا هردو زبان فرانسه و انگلیسی به یک میزان اهمیت داشته و متقاضیان می‌توانند از طریق تسلط در هر دو زبان شانس خود را برای مهاجرت به این کشور افزایش دهند.

برای مهاجرت به استرالیا به حداقل سطح زبان معادل آیلتس 6 نیاز دارید، هرچند داشتن آیلتس 7 به بالا منجر به اخذ امتیاز می‌شود. اما در کانادا حداقل نمره آیلتس مورد نیاز 5 بوده و به میزانی که دانش زبانی افزایش یابد، امتیاز بیشتری را می‌توان دریافت کرد.

از نظر هزینه‌ها کشور کانادا مقرون به صرفه‌تر از استرالیا است. هزینه ثبت‌نام در سامانه SKILL SELECT استرالیا 4500 دلار بوده در حالی که هزینه ثبت‌نام در EXPRESS ENTRY کانادا 200 دلار است.

ارائه گواهی تمکن مالی برای برخی از برنامه‌ها یا ایالات استرالیا اجباری نیست، در حالی که ارائه این گواهی برای تمامی برنامه‌ها و استان‌های کانادا الزامی است.

مدت زمان بررسی درخواست متقاضیان در کشور استرالیا حداقل یک سال و در کانادا حدود 7-9 ماه به طول می‌انجامد.

 

مهاجرت به استرالیا و هزینه‌های زندگی در این کشور

مهاجرت به استرالیا و هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در استرالیا به همان نسبت حقوق‌ها و درآمدهای بالا، با مقایسه با برخی کشورهای دیگر مانند کانادا نسبتا بالاتر بوده اما در عین حال همانطور که گفته شد، درآمدها نیز به نسبت در این کشور بالاتر و بسیار بهتر هستند. اما باز به طور کلی با یک جمع و تفریق کلی از دخل و خرج در این کشور، در یک کلام باید گفت که زندگی در استرالیا ارزان نیست که این گرانی در شهرهای بزرگ آن مانند سیدنی و ملبورن بیشتر به چشم می‌خورد. البته باید توجه داشت که بسیاری از شهرهای استرالیا همچون ملبورن به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی، سفر، تحصیل، تفریح و... انتخاب شده‌اند و ساکنین آن از رفاه بالایی برخوردارند. در جدول زیر می‌توانید برخی از هزینه‌های ضروری برای زندگی در استرالیا را مشاهده کنید که اعداد و ارقام ذکر شده میانگینی از کل کشور هستند:

هزینه مواد غذایی

عنوان

هزینه به دلار استرالیا

یک وعده غذا در رستوران

20

یک وعده غذای حاضری

13

یک فنجان قهوه

4.74

یک شیشه 300 میلی نوشابه

3.54

یک لیتر شیر

1.83

1 کیلو مرغ

11.40

1 کیلو گوشت

19.70

12 عدد تخم مرغ

5.08

1 کیلو برنج

2.80

قرص نان به وزن نیم کیلو

3.02

1 کیلو گوجه ‌فرنگی

6.78

1 کیلو سیب زمینی

3.29

1 کیلو پیاز

2.75

1 کیلو سیب

4.44

1 کیلو موز

3.64

1 کیلو پرتقال

3.92

 

هزینه مسکن

عنوان

هزینه به دلار استرالیا

اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه (مرکز شهر)

1860

اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه (به دور از مرکز شهر)

1440

اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه (مرکز شهر)

3190

اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه (به دور از مرکز شهر)

2265

خرید 1 متر خانه (مرکز شهر)

8170

خرید 1 متر خانه (به دور از مرکز شهر)

5630

 

هزینه تسهیلات و حمل و نقل

عنوان

هزینه به دلار استرالیا

اجاره قبوض آب، برق، گاز و...

205

1 دقیقه مکالمه با موبایل

0.40

اینترنت ماهانه با سرعت 60 مگابیت بر ثانیه

76

بلیط یک طرفه مترو و اتوبوس

4.50

هزینه ماهانه حمل و نقل

152

تاکسی (صرفا سوار شدن)

4.20

تاکسی به ازای هر کیلومتر

2.17

1 لیتر بنزین

2.00

متوسط قیمت یک خودروی خوب و ساده

28000

 

هزینه تفریحات

عنوان

هزینه به دلار استرالیا

صرف یک وعده شام در رستورانی معمولی

20

صرف یک وعده شام در رستورانی گران

55

قیمت اشتراک 1 ماه باشگاه بدنسازی

67.36

هزینه کرایه 1 ساعت زمین بازی (فوتبال، بسکتبال، تنیس و...)

19.56

بلیط سینما

20

 

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی

با وجود آب و هوای آفتابی و استانداردهای بالای زندگی در شهرهای بزرگ استرالیا، جای تعجب نیست که سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. اگرچه سیدنی و ملبورن به عنوان خانه اصلی مهاجران شناخته می‌شوند و فرصت‌های شغلی فراوانی برای آن‌ها فراهم کرده‌اند، هزینه‌های زندگی در این شهرها بسیار بالاست. در حالی که شهرهایی چون آدلاید، پرث، بریزبن و کانبرا می‌توانند محیط زندگی آرام‌تر و مقرون به صرفه‌تری را برای مهاجران فراهم کنند. به طور کلی بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی عبارتند از:

سیدنی:

با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر، سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا و خانه برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. مهاجران جوان و دانشجویان اغلب برای زندگی به مرکز شهر سیدنی با خیابان‌های نورانی، آسمان‌خراش‌ها و انواع مراکز تفریحی متنوعی می‌روند اما زندگی خانوادگی نیز در حومه‌های شهر جریان دارد. سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا و یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است که هزینه‌های مسکن در آن با نیویورک برابری می‌کند. با این حال این شهر بارها به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب شده و فرصت‌های شغلی بسیار زیاد آن سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند.

ملبورن:

شهر ملبورن برای تنوع فرهنگی خود مشهور بوده و به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا نیز شناخته می‌شود. ملبورن شهر فستیوال‌های هنری، ورزش‌های گوناگون، موزه‌های بسیار زیبا و دیدنی‌های بی‌شمار است. مهاجران از سراسر جهان با سبک زندگی‌های مختلف به این شهر آمده و فضایی پویا و جذاب را رقم زده‌اند. در مناطق جنوبی، آب و هوای ملبورن پیشبینی‌ناپذیر و متغیر می‌شود تا جایی که ممکن است هر چهار فصل را در یک روز تجربه کنید. هزینه‌های زندگی در این شهر نسبتا بالاست، اگرچه نسبت به سیدنی کمی ارزانتر است. البته سطح درآمد افراد در این شهر از میانگین ملی بیشتر بوده و در مشاغل حوزه هوانوردی، ساخت و ساز، مهندسی اتومبیل، امور مالی و فناوری فرصت‌های شغلی متعددی برای مهاجران وجود دارد.

آدلاید:

مرکز استان استرالیای جنوبی، آدلاید در سال‌های اخیر به دلیل فرهنگ دوستانه و هزینه‌های مسکن مقرون به صرفه خود محبوبیت زیادی پیدا کرده است. فرصت‌های شغلی در این شهر در حدی است که سالیانه حدود 5000 نفر از میان مهاجرین متخصص را به ویژه در حوزه‌های سلامت، آموزش و تولید استخدام می‌کند. همچنین شهر آدلاید در میان مهاجران خانوادگی به دلیل آرامش، امنیت و فضای سبز خود طرفدار بیشتری دارد. فستیوال‌های مختلف غذا و موسیقی به همراه رستوران‌هایی با انواع غذاهای محلی از ویژگی‌های این شهر است.

بریزبن:

سومین شهر بزرگ استرالیا که تمامی جذابیت‌های زندگی در یک شهر بزرگ را شامل شده اما ارزان‌تر از سیدنی و ملبورن است. بریزبن به دلیل طبیعت دوگانه خود، مرکز شهر شلوغ با آسمان‌خراش‌ها در برابر حومه شهر سرسبز و روستایی، طیف متنوعی از افراد را به خود جذب می‌کند. همچنین اقتصاد در حال رشد این شهر فرصت‌های شغلی متعددی را در حوزه‌های گردشگری، سلامت و تولید برای مهاجران ایجاد کرده است. حومه‌های روستایی بریزبن از طبیعتی فوق‌العاده زیبا برخوردار هستند، اما قیمت مسکن در این مناطق نسبتا بالاست.

کانبرا:

پایتخت سیاسی استرالیا و البته بهترین شهر برای زندگی خانوادگی بدون شک کانبرا است. علیرغم اهمیت سیاسی این شهر، جمعیت آن حدود 400 هزار نفر بوده و در واقع شهری کوچک است که با خیابان‌هایی درخت‌کاری شده خود شناخته می‌شود. هزینه مسکن در این شهر بسیار مقرون به صرفه بوده و از میانگین ملی پایین‌تر است. اهالی کانبرا در طول تابستان برای پیک نیک، دوچرخه‌سواری، ماهیگیری و قایقرانی به حومه‌های شهر می‌روند. جاذبه‌های هنری این شهر همچون موزه هنرهای ملی استرالیا به همراه رستوران‌های مشهور گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

پرث:

کلان‌شهر پرث در غرب استرالیا گرم‌ترین آب و هوا را در سراسر استرالیا از آن خود کرده است. پارک‌های دوست‌داشتنی، اقتصادی پویا، آسمانی آفتابی، مدارس عالی و مناظر طبیعی خارق‌العاده از دیگر ویژگی‌های شهر پرث است. چشم‌انداز شغلی به ویژه در حوزه‌های صنایع معدن، گردشگری، سلامت و فناوری برای مهاجران مناسب است. ساکنین این شهر می‌توانند از انواع فعالیت‌های فرهنگی همچون اپرا لذت ببرند و یا زمان خود را در سواحل شنی و گرم آن سپری کنند.

هوبارت:

شهر تاریخی هوبارت به لحاظ قدمت، دومین شهر استرالیا محسوب می‌شود و در جنوب این کشور واقع شده است. آب و هوای این منطقه نسبت به دیگر مناطق استرالیا خنک‌تر بوده و سبک زندگی آرامی دارد. رنج وسیعی از خانه‌های مسکونی در هوبارت وجود دارد که برخی از آن‌ها ارزان و مقرون به صرفه بوده و حومه‌های اطراف رودخانه آن برای زندگی خانوادگی بسیار مناسب هستند. به طور مثال کینگزتون اخیرا به عنوان بهترین محل زندگی خانوادگی در استرالیا انتخاب شده است. اگرچه فرصت‌های شغلی در این شهر چندان زیاد نیست، اما چشم‌انداز و امنیت شغلی بسیار بالایی دارد. مهاجران متخصص به ویژه در حوزه‌های مهندسی و تولید شانس بالایی برای استخدام در این شهر دارند.

مهاجرت به استرالیا از طریق موسسه ادب ویزا

گروه مهاجرتی ادب ویزا با داشتن کادری مجرب از مشاورین متخصص خود و همچنین تیم و واحد اجرایی بسیار با تجربه، قدرتمند و دقیق، مشاوره‌های لازم را در مورد راه‌های مهاجرت به استرالیا برای شما متقاضیان گرامی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که در حال حاضر برای مهاجرت به استرالیا، این پروسه از طرف موسسه صرفا از طریق  اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا انجام شده و تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی شخص متقاضی به استرالیا از لحظه‌ی تماس تا لحظه‌ی در دست گرفتن ویزا بر عهده تیم اجرایی ما خواهد بود.

استرالیا در سالیان اخیر همانطور که بارها گفته‌ایم به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا تبدیل شده اما باید آن سوی قضیه را هم در نظر داشت که چنین کشوری با وجود همه ساله میلیون‌ها متقاضی مهاجرت موقت یا دائمی به آن، صرفا کمتر از 400 هزار نفر ویزای موقت تحصیلی، کاری و... یا اقامت دائم را اخذ می‌نماید و در نتیجه متقاضیان وارد یک فضای بسیار رقابتی در این مسیر خواهند شد و پس مسلما متقاضیان مهاجرت به این کشور از هر روش قانونی ذکر شده در این مقاله، باید از شرایط و صلاحیت‌های بالایی در زمینه علمی و تحصیلی، دانش زبان، کاری و تخصصی، سنی، انطباق‌پذیری فرهنگی، پشتوانه مالی و ده‌ها فاکتور دیگر (البته بسته به برنامه مهاجرتی مد نظر) در سطح خوب و بالایی قرار داشته و این را هم در نظر داشته باشند که حتی برای افراد بسیاری با وجود صلاحیت‌های لازم و بالا برای هر روش مهاجرتی، هیچ تضمینی برای اخذ ویزا به صورت صد در صد وجود نخواهد داشت و هیچ کسی هم نمی‌تواند چنین تضمینی دهد؛ مگر که قصد فریب و سودجویی شخصی را داشته باشد. گروه مهاجرتی ادب ویزا با جمع همکاران، مشاوران و تیم اجرایی تخصصی‌اش به شما متقاضیان عزیز کمک کرده تا با خیال راحت‌تر از میزان احتمال موفقیت شما، از طریق بهترین روش ممکن، پرونده مهاجرتی خود به استرالیا از طریق تحصیل را آغاز نموده و تا لحظه موفقیت و اخذ ویزا در کنار شما خواهد بود و قضیه "عدم امکان تضمین ویزا" را برای شما متقاضیان عزیز حداقل به یک شانس بسیار بالا و نزدیک به 100% تبدیل نمایند؛ برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا با کارشناسان ما تماس بگیرید: 02171400111

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (67 پاسخ)
2023-03-09

سلام ببخشید اگه کسی توی دانشگاه آزاد یا پیام‌نور مدرکش رو گرفته باشه در حالی که تافل هم داشته باشه ، می‌تونه اقامت بگیره ؟

2023-03-13

سلام. بله میتونیم برای ویزای تحصیلیتون اقدام کنیم با این شرایط

2023-03-05

سلام من 49 سال دارم و كارشناسي مهندسي آبياري و فوق ليسانس هواشناسي كشاورزي از دانشگاه تهران و گواهينامه دوره يكساله MBA از دانشگاه تهران با 22 سال سابقه كار بيمه اي مرتبط با كارهاي هواشناسي در شركت مشاور مهندسي و كار بازاريابي و توسعه بازار در شركت مهندسي مشاور در زمينه طرح هاي آب و يك فرزند 7 ساله دارم و همسرم كارشناس معماري از دانشگاه آزاد تهران با 9 سال سابقه بيمه مرتبط و نمره زبان هم هنوز نداريم و نهايت بتونم 6.5 آيلتس بگيرم. براي استراليا از چه روشي ميتونم اقدام كنم

2023-03-13

سلام. بهترین روش، تحصیلی هست با توجه به شرایط شما، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-03-01

سلام من ۲۲ سالمه و رشته آموزش ابتدایی میخوندم البته میخواستم رشتمو تغییر بدم ولی میخواستم بدونم میشه باین رشته مهاجرت کنم ؟

2023-03-04

سلام. بله رشته‌های پیرامون آموزش برای ادامه تحصیل در استرالیا عالی هستن

2023-02-08

با سلام بند 32 ساله و مجرد و دارای مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی_گیاهپزشکی و کارشناسی ارشد صنایع غذایی هستم و مدرک زبان ندارم و سابقه کار یکماه غیر مرتبط دارم برای مهاجرت از چه طریقی میتونم اقدام کنم و برای چه کشوری میتونم اقدام کنم با تشکر

2023-02-13

سلام. مدرک زبان اخذ کنین تا برای کانادا و استرالیا براتون اقدام کنیم، اما بدون مدرک زبان و همچنین داشتن گپ تحصیلی بدون توجیه، قبرس بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

2023-01-21

سلام من 21 سالم هست و دانشگاه نرفتم ایا اقدام برای مهجرت رام سخت هست؟

2023-01-25

سلام. با داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان با نمره مناسب برعکس اتفاقا به راحتی میتونید اقدام کنین و برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-01-12

وقتی با فرد ایرانی که مقیم استرالیاست عقد کنیم، چند وقت طول میکشه تا بتونم از ایران برم استرالیا ؟ گویا ویزا ازدواج بین یک تا دو سال طول میکشه و این خیلی بدهست ک یکسال بلاتکلیف و تنها ایران باشم راه دیگه ای هست؟ ک ویزا زودتر انجام بشه

2023-01-14

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2023-01-01

با عرض سلام من ۲۴ سالم هست ترم اخر کارشناسی ناپیوسته رشته برق - کنترل ابزار دقیق هستم ایتلس تا یکی دو ترم اخر خوندم ولی مدرک نگرفتم ( در کل زبانم خیلی خوبه) سربازی هم نرفتم خواستم راهنماییم کنید که چه کشوری برای ویزای تحصیلی از لحاظ هزینه و پیدا کردن شغل بهتر هست و پدرم ۵۱ ساله کارشناسی برق قدرت بازنشته سرپرست ارشد برق کارخانه ایرانخودرو و در حال حاظر بساز بفروش هستند ایشان چگونه برای ویزا اقدام کنند ؟ چهار نفر هستیم من پدر و مادر و خواهر ۹ ساله

2023-01-03

سلام. تحصیل در کانادا و استرالیا بهترین گزینه برای شما خواهد بود و برای اطلاعات کامل تر با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2022-12-24

با سلام. 45 ساله و دارای یک فرزند 10 ساله هستم. مدرک مهندسی مکانیک با 21 سال سابقه کار مرتبط و آیلتس آکادمیک 6.5. البته امتیاز تحصیلات دانشگاهی همسر را ندارم. آیا واجد شرایط مهاجرت کاری به استرالیا ( مناطق کم جمعیت) را دارم ؟ با تشکر

2022-12-24

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-12-19

با سلام وقت بخیر.امکانش هست شرایط کامل برای مهاجرت کاری برای یک آتش نشان و عکاس رو بفرمایید؟(اینکه نیاز به مدرک تحصیلی بیمه سابقه شغلی و .... هست منظورمه)ممنون میشم به طور کامل راهنمایی کنید که مثلا یک آتش نشان باید دارای چه مدرکی باشه چندسال سابقه و بیمه داشته باشه چه امتیازاتی کسب کرده باشه. و اینکه از طریق مهاجرت کاری همسرش رو هم میتونه با خودش ببره؟ و یک سوال دیگه.من لیسانس مدیریت بازرگانی پیام نور دارم.میخواستم بدونم برای مهاجرت هم خودم و هم همسرم اگر درخواست بدیم بهتره یا اینکه همسرم اگر درخواست بده کافیه و من بعد از مهاجرت میتونم شغل پیدا کنم یا اینکه از همین ابتدا باید به فکر باشم(سابقه کاری هم ندارم)

2022-12-20

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-11-23

سلام وقت بخیر بنده ۳۱ سال دارم فوق دیپلم صنعتی دارم ولی مهارت آشپزی دارم و اشپز هتل بودم با سابقه کار و بیمه و همینطور مدرک delft زبان فرانسه دارم از چه طریقی میتونم اقدام به مهاجرت کنم ؟

2022-11-26

سلام. در صورت نداشتن گپ تحصیلی و سابقه کار خوب، برای کارشناسی میتونیم براتون اقدام کنیم و با کارشناسان ما در ارتباط باشیم: 02171400111

2022-11-23

سلام روزتون بخیر ببخشید برای نشان دادن تمکن مالی برای ویزای دانشجویی بایستی چندماه پول تو حساب باشه و فقط نامه تمکن مالی رو می خوان یا گردش حساب رو هم می خوان ممنون از پاسخ گوییتون

2022-11-26

سلام. باید 4 ماه تو حساب باشه. هم تمکن و هم گردش حساب ازتون خواسته میشه

2022-11-11

سلام وقت بخیر من 24 ساله لیسانس نرم افزار از دانشگاه ازاد با معدل 16.80 و فوق لیسانس رشته هوش مصنوعی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 18.30 قصد مهاجرت کاری به استرالیا رو دارم میخواستم بدونم مهاجرت کاری برای من امکان پذیره یا نه؟ بصورت کلی حوصله ی تحصیل رو ندارم میخوام وارد بازار کار بشم ممنون از توجهتون

2022-11-12

بله امکان پذیر هست اما با روش تحصیلی بسیار مسیر راحت تری خواهید داشت

2022-10-09

سلام من مدرک بین المللی ارایشگری دارم و همچنین خدمات ناخن و همسرم نصاب کابینت و کمد دیواری هست و دارای چندین مدرک قهرمانی ورزش کیک بوکس و موی تای و مربی ورزشی هم هست هردومون ۳۰سالمونه ولی دیپلم نداریم میشه مهاجرت کرد

2022-10-12

سلام. تحصیلی اگه شرایطش رو داشته باشید میتونیم اقدام کنیم

2022-09-30

با سلام 33 سالمه متاهل هستم فوق دیپلم حسابداری حدود 10 سال سابقه کار و دارای یک فرزند دختر متولد 1396 برای تحصیل دوره دبستان دخترم به چصورت میتوان مهاجرت کرد؟ خودم و همسرم به چه صورت؟

2022-10-03

سلام. برای ویزای تحصیلی فرزند فقط یکی از والدین ویزا میشه و والدین دیگه با ویزای توریستی (در صورت دریافت) میتونه تردد و اقامت کوتاه مدت داشته باشه

2022-09-19

سلام. من فوق دیپلم متخص اطفال دارم ۲۰ سالمه معدلم ۱۸ هست و مدرک زبانی ۷.۵ دارم. میخواستم بدوونم میتونم با چه ویزایی میتونم با پدر و مادر و خواهرم (خواهرم ۱۸ سالشه) برای استرالیا اقدام کنم؟ یا باید من و خواهرم تکی ویزای تحصیلی بگیریم و هر کدوم یکی از والدین رو با خودمون ببریم؟ ممنون میشم جواب بدید.

2022-09-26

سلام. برای ویزای تحصیلی استرالیا صرفا همسر و فرزند زیر 18 سال میتونه شما رو همراهی کنه

2022-09-11

سلام پسرم کارشناسی مهندس عمران هست و تازه فارغ تحصیل شده کلاس ایلس می خواهد برود ازظریق تحصیلی به استرلیا می خواهد برود راهنمایی کنید از نظر هزینه البته سربازی نرفته میگن هرچه زودتر بره بهتر است مشکلمون هزینه است چون کارمند هستم

2022-09-13

سلام. هزینه حداقل 40 هزار دلار در سال برای تحصیل + هزینه زندگی لازم خواهد شد. برای سربازی هم از زمان مشمولیت یا اتمام دانشگاه، تا 1 سال فرصت هست پذیرش تحصیلی بگیرن که در این حالت اجازه خروج از کشور و تحصیل در کشور مقصد را خواهد داشت.

2022-09-05

سلام من لیسانس ict و بیشتر هشت سال سابقه مرتبط دارم. زبانم نسبتا خوبه و بنظرم زیر شش ماه میتونم آیلتس ۷ بگیرم. سنم ۳۵ و متاهل. برای من در استرالیا کار هست و میتونم با اطمینان از اینکه حتما کار مناسبی پیدا خواهم کرد، پروسه اش رو آغاز کنم؟ ممنون

2022-09-11

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-08-21

من ۳۳ساله هستم و لیسانس و کافه دارم. همسرم فوق لیسانس مکانیک دانشگاه روزانه هست هردو زبان متوسط داریم. کاری یا تحصیلی چطور میشه اقدام کرد؟

2022-08-24

سلام. یک نفر با شرایط تحصیلی بهتر برای تحصیلی اقدام کنه و سپس به همسر هم ویزای کاری open work permit تعلق خواهد گرفت

2022-08-04

سلام من 28 سالمه و فوق لیسانس معدن دارم با معدل 17.5 آیا میشه بورسیه تحصیلی بگیرم یا برای تحصیل در استرالیا باید شهریه پرداخت کنم؟

2022-08-09

سلام. اگه مدرک زبان با نمره بالا هم داشته باشید شانس بسیار خوبی برای بورسیه شدن تو استرالیا خواهید داشت.

2022-07-30

سلام من علیرضا ۳۷ ساله هستم و دخترم ۵ ساله خودم دیپلمه و دارای ایتلس ۶ می‌خواستم ببینم چطور میتونم ویزای تحصیلی برای فرزندم بگیرم و باجناقم هم اقامت دائم شهر آدلاید رو داره لطفا راهنمایی کنید.

2022-08-09

سلام. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن: 02171400111

2022-07-18

سلام من هیچ مدرک تحصیلی ندارم ولی نمره ۷ ایتلس رو دارم . تو کار ظروف آلومینیوم آشپز خانه هم مهارت خوبی دارم میتونم اپلا کنم

2022-07-25

سلام. دیپلم هم ندارید؟ چون با داشتن دیپلم میتونیم براتون مقطع کارشناسی رو اقدام کنیم.

2022-07-10

آیا نوع رفتار با همسر و فرزدان چطوره

2022-07-11

سلام. متوجه سوالتون نشدم!

2022-06-13

سلام من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و8سال سابقه مدیریت فروش دارم وشوهرم لیسانس حسابداری داره و15 سال سابقه مدیریت ویه پسر 5 ساله دارم امکان مهاجرت وجود داره؟

2022-06-14

سلام. بهتره یکی تحصیلی اقدام کنه و همسر و فرزند هم به عنوان همراه بروند.

2022-06-05

سلام من کارشناس رادیولوژی هستم کارشناسی‌ارشد انفورماتیک پزشکی هم دارم ولی سابقه کارم در زمینه ی رادیولوژیه. حدود 5 سال سابقه کار دارم‌‌ شرایط مهاجرت به استرالیا رو به طور کلی دارم؟ متأهل هستم و یک دختر 6 ماهه دارم‌.

2022-06-06

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-05-26

سلام خسته نباشید و من لیسانس مدیریت تبلیغات دارم و ایلتس 7 دارم سابقه کاری 4 ساله دارم سنمم 24 ساله و جاب افری هم برام اکی شده برای چه ویزایی اقدام کنم خوبه ؟ هزینه و مدتی که طول میکشه چقدره؟. من هنوز شروع به اپلای نکردم.

2022-05-28

سلام. پیشنهاد ما برای شرایط شما، ویزای تحصیلی هستش و گزینه‌های ارجح هم اول کانادا و بعد استرالیا

2022-05-16

برای تحصیل فرزند ۱۰ ساله ام امکان مهاجرت به استرالیا وجود داره؟ خودم و فرزندم. ضمنا انجا شخصی هست که پذیرای ما باشه.

2022-05-17

سلام. اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مقطع مدرسه سخت و ریسک ریجکتی بالایی داره اما بله میشه اقدام کرد، مخصوصا که گفتید جایی برای اقامت دارید، اگه ایشون نیز اقدام کنن و اعلام کنن که حمایت کننده شما از بابت مسکن هستند کارتان در پروسه اخذ ویزا راحت تر خواهد شد.

2022-05-16

درود . بنده 30 ساله و متاهل هستم لیسانس مکانیک شاخه ساخت و تولید هستم . و سابقه کاریم 5.5 سال در زمینه سرویس های دوره ای خودرو هست و هم خودم و هم همسرم امکان گرفتن مدرک آیلتس رو داریم . لطفا درمورد اسکیل ورکر راهنمایی کنید . ممنونم

2022-05-17

سلام. ما فقط در زمینه تحصیلی اقدام داریم.

2022-05-14

سلام وقتتون بخیر بنده 27سال سن دارم و متاهل هستم 5سال سابقه فروشندگی{ویزیتور} دارم.میخواستم بپرسم توی استرالیا نسبت به شغل بنده امکان مهاجرت و گرفتن ویزای کار استرالا شاملم میشه؟

2022-05-15

سلام. اقدام اگه بکنین بشه احتمالا اما زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-04-16

سلام خسته نباشید پسری ۲۲ ساله اهل کشور افغانستان ساکن تهران با مدارک معتبر درسی (لیسانس مهندسی مکانیک) و شناسایی هم از کشور ایران و هم از افغانستان و در زمینه برق خودرو فعالیت میکنم و مدارک فنی حرفه ای با ترجمه به زبان انگلیسی هم دارم خالم همراه با خانوادش بیش از ۱۰ سال هست که اقامت دائم استرالیا را دارند و هر چند سال یکبار به ایران می آیند خواستم ببینم راهی برای رفتن به استرالیا و مقیم شدن برای من با این شرایط هست ؟

2022-04-17

سلام. برای استرالیا ما صرفا در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت داریم و در این راستا می تونید با کارشناسان ما تماس بگیرید: 02171400111

2022-04-16

سلام خسته نباشید پسری ۲۲ ساله ا

2022-04-17

به سلامتی، سوالی دارید در خدمتم

2022-04-03

دکترای برق دارم. برای استرالیا آیا بدون مدرک زبان میشه ا جاب آفر دریافت کرد یا از برنامه‌های تلنت استفاده کرد؟

2022-04-04

سلام. شما حتما به مدرک زبان نیاز خواهید داشت.

2022-03-23

سلام یک خانواده 5 نفره هستیم ملیت افغان داریم اما خانواده ی من بیش از 44 سال هست که در تهران زندگی میکنند و مدارک قانونی داریم. برادرم 30 سالشه و لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با معدل 17 داره، و شش سال سابقه کار در زمینه برنامه نویسی حرفه ای دارد. خودم 28 سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار با معدل 18 دارم و پنج سال سابقه کار در حوزه شبکه و IT دارم. هر دو تا یک سال آینده آیتلس میگیرم. خواهر کوچکم دبیرستانی هست. پدرم 60 سالشه و خیاط حرفه ای هست. مادرم خانه دار هست اما نیاز به مراقبت دائمی دارد ( به دلیل سابقه تصادف شدید و کمای 50 روزه ) چطور میتونیم خانوادگی مهاجرت کنیم به کانادا یا استرالیا، در هر دو کشور فامیل و اقوام زیادی داریم، در ضمن هیچ سرمایه ای هم نداریم :)

2022-03-26

سلام. ما صرفا در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای کانادا، استرالیا، قبرس، نیوزلند و آمریکا و همچنین مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال فعالیت داریم و در موارد ذکر شده در خدمت هستیم.

2022-02-10

سلام ۳۳ سال دارم مدرک فوق دیپلم الکترونیک دارم ومدارک فنی حرفی فرزcncوبرنامه نویسی دارم ومثل هستم ۷ سال سابقه دارم

2022-02-12

سلام. سوالتون رو نفرمودید

2022-01-21

سلام وقت بخیر من 36 سال سن دارم مجردم لیسانس برق مخابرات خوندم و ارشدکامپیوتر دارم در حال حاضر سرپرست بخش شبکه و امنیت شبکه شرکت شاتل هستم و بصورت پاره وقت به بانک ها و شرکت های دیگر مشاوره میدم و بعضا تدریس هم میکنم و 10 سال سابقه بیمه دارم از چه روشی میتونم برای استرالیا پذیرش بگیرم و مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

2022-01-22

سلام. در حد دو سه خط نمیتونم بهتون توضیح بدم؛ میتونین این مطلب از سایت رو مطالعه فرمایید و با انواع ویزای کاری استرالیا آشنا بشین: https://b2n.ir/p62122

2022-01-18

سلام وقت بخیر من سال ۹۷ برای ویزای استرالیا از طریق مهاجرت کاری اقدام کردم. که متاسفانه سازمان vetassess ارزیابی مدارک من رو رد کرد که به دلیل اینکه از طریق یک شرکت مهاجرتی غیرحرفه‌ای عمل کرده بودم به هیچ عنوان دسترسی نداشتم که بفهمم به چه دلیل. در حالی که فوق لیسانس اقتصاد دارم .ایلتس ۷ و ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با در زمینه تحلیل بازار و بازاریابی میخواستم بدونم آیا شانس دارم دوباره اقدام کنم؟ شامل ممنوعیت میشه؟

2022-01-19

سلام. فکر نکنم ممنوعیت داشته باشه مخصوصا که 3 سال هم گذشته...اما در کل ازونجایی که مهاجرت کاری استرالیا رو کار نمی کنیم بنابراین نمیتونم دقیق راهنماییتون کنم...

2022-01-04

با درود، ما چهار نفر هستیم،خودم ،همسرم،دو پسر،بازنشستهو۴۸ساله هستم و دو فرزند پسر با مدرک لیسانس مکانیک وشیمی،و کارت پایان خدمت.هدفمان مهاجرت دائم است،گزینه ها ۱)استرالیا، (چون تا آنجا که متوجه شدم از طریق فضای اینترنتی،ظاهرا نسبت به بقیه شرایط راحت تری دارد،۲)کانادا،...لطفا بفرمائید آیا اصولا امکانش تا چند درصد است،و کلا نظر شما چیست؟.با سپاس.

2022-01-05

سلام. مهاجرت به کانادا صد در صد ساده‌تر هستش، اما معمولا اینطور هست که یک نفر اقدام کرده و سپس همسر و فرزندان زیر 18 سال رو هم با خودش میبره که فرزندان شما بالای 18 سال هستند...یا یه فرزند اقدام کرده و بعد از اخذ اقامت دائم (یعنی گذشت 2 3 سال حداقل) برای پدر و مادر اقدام میکنه...

2021-12-19

سلام پژمان هستم ۴۵ ساله.قصد دارم دارم در استرالیا سرمایه گذاری کنم.به طور دقیق بگویم در Rokland groupمیخواهم سرمایه گذاری کنم.میتوانید مرا راهنمایی کنید ک سرمایه گذاری بصورت قانونی و معتبر است یا خیر؟ متشکرم از پاسخ شما

2021-12-20

سلام. متاسفانه در این باره اطلاعاتی ندارم و در حال حاضر مهاجرت سرمایه گذاری رو کار نمیکنیم

2021-11-25

سلام من حسین غلامی هستم دارای سه فرزند هستم ما پنج نفر هستیم لطفا به ما کمک کنید

2021-11-27

سلام. لطفا سوالتون را کامل بپرسید تا بتونم راهنماییتون کنم

2021-11-24

سلام من می‌خواهم اونجا ملک خریداری بکنم شرایط‌ چطور هست و آیا خرید انجام بدم میتونم اقامت بگیرم

2021-11-27

سلام. اقامت استرالیا با "صرفا" خرید ملک امکانپذیر نیست اما خرید ملک به پروسه دریافت اقامت این کشور کمک می کند

2021-11-23

سلام من سی و شش سالمه ارشد مدیریت منابع انسانی دارم با هفت سال سابقه کار در اداره دولتی مدرک زبان ندارم سرمایه مالی حدود یک و نیم میلیارد چه راهی برای مهاجرت به کانادا رو پیشنهاد می کنید پاسخ داده بودید مدرک زبان با نمره بالا و مهاجرت کاری رو پیشنهاد میکنید مدرک زبان با چه نمره ای مد نظرتون هست و با این مدرک و رزومه چند درصد احتمال پیدا کردن کار و گرفتن اقامت وجود دارد چون من اینجا استخدام رسمی هستم و آیا پذیرش ریسک آن ارزشش را دارد یا خیر

2021-11-24

سلام. هرچی بیشتر بهتر اما حداقل آیلتس 6.5، این برای شانس کار پیدا کردن که تاثیر داره اما بیشتر اصرار ما برای کسب امتیاز تو برنامه‌های استانی و اکسپرس اینتری از طریق نمره زبان هست.

2021-11-22

سلام من سی و شش سالمه ارشد مدیریت منابع انسانی دارم با هفت سال سابقه کار در اداره دولتی مدرک زبان ندارم سرمایه مالی حدود یک و نیم میلیارد چه راهی برای مهاجرت به کانادا رو پیشنهاد می کنید

2021-11-23

سلام. به توصیه بنده مدرک زبان با نمره خوب بگیرید و از طریق کاری مهاجرت نمایید، وگرنه سرمایتون به دلار استرالیا کلا میشه 75 هزار دلار و بهتره که اونو برای راحتی زندگی و تهیه مسکن و دیگر مخارج به ویژه برای سال‌های اول مهاجرت در نظر بگیرید.

2021-11-15

49 ساله 22 سال تجربه مرتبط با رشته مهندسی شیمی و بازنشسته هستم امکان اخذ اقامت دایم استرالیا را دارم؟

2021-11-16

سلام. اگر که بازنشسته هستید و برای ویزای کاری میخواهید برید که سنتون کمی زیاد در این راستا هستش و شانس کمی دارید، ضمن اینکه شما اعلام بازنشستگی کردید و بعد الان دوباره بخواهید برای ویزای کار درخواست بدید حتی اگر قضیه سن رو هم در نظر نگیریم، به این دلیل هم حساسیت روی شما اعمال میشه...بهتر است دیگر روش‌ها مانند سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی را در صورت توان مالی پیگیر باشید...

2021-10-17

سلام من فارغ التحصیل رشته تاریخ هستم شغلم اما خدمات احیای رنگ اتومبیل یا همون دیتیلینگ خودرو هست همسرم دانشجو طراحی لباس هستند 29 سال سن دارم ایا این مشاغل الخصوص شغل خودم مورد تایید و مورد نیاز در کشور استرالیا هست ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

2021-10-26

سلام. سابقه کار مرتبط با رشته ملاک هست

2021-10-08

سلام من ۲۷ سالمه مدرک فوق لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. سابقه کار در آموزشگاه های زبان ایران رو دارم. چطوری میتونم به استرالیا مهاجرت کنم؟

2021-10-12

سلام. به صفحه مهاجرت کاری به استرالیا از منو بالای سایت مراجعه کنید کامل توضیح داده شده

2021-10-05

سلام، من ۳۷ سالمه و مهندس مکانیک با ۴ سال سابقه کار در شرکتها و ۱۱ سال اخیر هم کارفرما بودم(۱۵ سال سابقه بیمه) در زمینه تولید قطعات خودرو و صنعتی ، آشنایی کامل به زبان انگلیسی دارم. همسرم هم ۳۶ ساله دارای مدرک فوق لیسانس ادبیات انگلیسی و ۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه دارند و الانم دانشجوی سال دوم معماری هست. راهنماییمون کنید با چه روشی میتونیم تو استرالیا یا کانادا اقامت بگیریم، ممنونم

2021-10-16

سلام. برای مهاجرت کاری اقدام کنید و سپس برای همسر اقدام نمایید، ضمن آنکه برای سیستم امتیازبندی برای مثال کانادا، امتیازهایی هم از همسر به شما برای رسیدن به حداقل امتیاز مبنا نیز میرسه

2021-10-05

سلام احسان 32 سالم، متاهل هستم. مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و کار بیمه 5سال سابقه. PTE اورال 52 معادل 6آیلتس رو دارم ولی توی بخش ردینگ فقط49 معادل5.5آیلتس رو دارم. ترم3 ارشد مدیریت مالی نیز هستم. خانمم ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بیمه داره ولی در آزمایشگاه کارکرده و بعنوان منشی 8سال سابقه داره. الان بخوام اقدام کنم کدوم بهتره زبان تافل بگیره و اقدام کنیم بنظرتون؟ چون میتونیم تافل7 بگیریم. و شرایطشو داریم با این شغلها و رشته هایی که داریم؟ مرسی

2021-10-16

سلام. سوالتون کمی نا مفهوم هست و اینکه از طریق کار می فرمایید یا تحصیل؟ و اینکه تافل 7 منظورتون آیلتس 7 هستش دیگه...؟ در کل برای مهاجرت بخصوص تحصیلی، حداقل آیلتس 6 لازمه و با نمره کمتر شانس و گزینه های کمتری خواهید داشت.

2021-10-02

سلام من 35 سالمه متاهل هستم بدون فرزند ..رشته کاردانی ام دامپزشکی و کارشناسی بهداشت مواد غذایی ایه. سابقه کار تکنسین دامپزشکی در دامداری های بزرگ و واکسیناسیون دام و طیور دارم به علاوه اینکه تعمیرات موبایل هم انجام میدم به مدت 8 سال.مدرک زبان هم ندارم میخوام بدونم اگر مدرک زبان بگیرم شانسی برای مهاجرت کاری دارم یا نه؟؟؟ همسزم هم معلم پایه ابتدایی هستش

2021-10-04

سلام. برای مهاجرت کاری مدرک زبان با نمره خوب و سابقه کاری مرتبط با رشته تاثیر مستقیم داره با امر ویزا شدن

2021-09-13

سلام و وقت بخیر من ۳۶ سالمه و می خوام از طریق سابقه ورزشیم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم، می خواستم ببینم احتمال ویزا شدنم و اخذ اقامت هست؟ ۴ سال سابقه کار معلمی ورزش دارم و کارت مربیگری اسکواش و دژبال رو هم دارم

2021-09-13

با سلام. با شرایطی که شما دارید، پیدا کردن یک اسپانسر از یک سازمان ورزشی در استرالیا گزینه خیلی خوبی می‌تونه باشه و همچنین می‌تونید برای مهاجرت کاری بعنوان معلم یا مربی ورزشی هم اقدام نمایید.

2021-09-12

سلام من 18 سالم هست و امسال ديپلم گرفتم و در حال خواندن زبان هستم براي ويزا گرفتن آيا استراليا هم به اندازه كانادا سخت ويزا ميده يا خير؟

2021-09-13

سلام. ریزنمرات دیپلم اگه بالا باشه و بتونین تو آزمون آیلتس نمره خوبی بگیرید، شانس شما بیشتر بوده و سختی کمتری خواهید داشت. درصورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید و شرایطتون رو کامل توضیح بدین و از مشاوره رایگان بهره مند شوید

2021-09-11

سلام خسته نباشید، زندگی تو سیدنی بصرفه تره یا ملبورن از نظر هزینه ها؟

2021-09-11

با درود. هر دو شهر ملبورن و سیدنی جزء گرونترین شهرهای استرالیا هستند ولی طبق آمار و ارزیابی‌ها، هزینه‌های زندگی تو سیدنی 5% از ملبورن گرونتر هستش.

2021-09-09

سلام من 30 سالمه و مدرک کارشناسی حسابداری دارم ولی مدرک زبان ندارم و همچنین متاهل هستم امکانش هست برا مهاجرت تحصیلی اقدام کنم؟

2021-09-11

سلام. مدرک زبان برای همه دانشگاه‌های استرالیا الزامی است، حتی اگه مدرک هم داشته باشید اما نمره آن بالای حد نصاب نباشد هم باید در دوره های آموزشی تقویت زبان در دانشگاه مورد نظر که تعداد محدودی این دوره را برگزار می کنند شرکت کنید!

2021-09-04

سلام من 22 سالمه و مدرک کارشناسی مهندسی آب دارم برای ادامه تحصیل در استرالیا چقدر هزینه نیاز است و کدام دانشگاه ها رشته من را پذیرش می کنند ؟

2021-09-14

سلام. بله امکانش هست - دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه جیمز کوک، دانشگاه نیو ساوت ولز، کوئینزلند و TAFE SA رشته مهندسی آب رو ارائه میدن. هزینه ارشد رشته مهندسی آب در استرالیا هم سالیانه بین 30 الی 35 هزار دلار استرالیا می باشد.

2021-08-25

سلام من ۲۹ سالمه و مدرک زبان ندارم و ارشد فیزیک هستم میتونم اقدام کنم؟

2021-09-07

سلام. برای تحصیل می فرمایید یا کار؟ استرالیا از کشورهای غیرانگلیسی زبان از جمله ایران مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 میخوان برای پذیرش تحصیلی؛ برای کاری هم که مدرک زبان جزء یکی از معیارهای امتیازبندی برای مهاجرت کاری هستش . بدون مدرک زبان شانس کمتری خواهید داشت

2021-08-21

سلام من 26 سالمه و همسرم 25 ساله - هر دو دارای مدرک مهندسی مکانیک و با نرم افزار کتیا و اتوکد کار میکنیم. من دارای مدرک بازرسی جوش cwi هستم. همسرم مدرک زبان دارن و دارای مربیگریه پیلاتس هستند.الان شاغل هستیم .با این خصوصیات میتونیم برای مهاجرت کاری اقدام کنیم ؟

2021-09-11

سلام. مدرک زبان و سابقه کار متقاضی تو این روش خیلی مهمه، درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

2021-08-21

خوب است

2021-08-19

سلام من ۲۹ سالمه متاهل دارای یه فرزند پسر۳ ساله لیسانس حسابداری دارم ولی سابقه کاری ندارم شوهرمم هم دیپلم و سابقه کاری ۱۲ سال داره چزور میتونیم واسه مهاجرت اقدام کنیم؟

2021-09-13

سلام. لطفا صفح مهاجرت کاری به استرالیا از منوی بالای سایت رو مطالعه نموده و شخصی که از نظر تحصیلی، سطح زبان و سابقه کار ارجحیت داره ابتدا اقدام نموده و سپس برای همسر و فرزندان اقدام کنه

2021-08-12

سلام...وقتتون بخیر ده سال سابقه کار در رشته مهندسی نفت دارم.امکان گرفتن ویزای کاری رو دارم؟؟و اینکه از لحاظ شرایط کانادا میتونه برام بهتر باشه یا استرالیا؟

2021-09-13

سلام. درآمد بیشتری در استرالیا داره (البته هزینه زندگی در استرالیا هم بالاتره) اما از نظر محبوبیت این رشته در استرالیا بیشتر تقاضا داره و در کانادا در برخی شهرها و استان ها مثل شهر کلگری کانادا پر تقاضا هستش.

2021-08-09

سلام من ۲۰ سالمه من نصاب پرده هستم خدمتم هنوز مونده اگه رو زبان انگلیسی تسلط داشته باشم میتونم توقسمت کارای فنی اقامت بگیرم

2021-09-13

سلام. بله امکانش هست به ویژه که کارتون رو پیرامون حیطه شغلی خود تخصصی تر و گسترده تر کنین

2021-04-25

سلام من دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم میخواستم که بدونم اصلا برای کارشناسی ارشد در همین رشته میتونم برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنم؟ آیا رشته من آینده ی کاری در استرالیا داره؟ و اینکه من نمرات خوبی دارم دانشجوی دانشگاه آزاد هستم با توجه به رشته و دانشگاه من اقدام برای مهاجرت تحصیلی و بعد اقامت دائم و کار استرالیا بهتره یا هلند یا کانادا؟ و هزینه های زندگی تو کدوم یک از این سه کشور کمتره؟

2021-05-29

با عرض سلام و احترام شرایطتون اوکی هست و میتونید برای پذیرش تحصیلی اقدام کنید .جای نگرانی نیست.راجع به هزینه ها کشور کانادا نسبت به استرالیا شهریه های کمتری داره.

2021-01-04

دانشجوی پرستاری هستم، برای تحصیل در استرالیا چقدر باید هزینه کنم؟

2021-01-09

بستگی به دانشگاه و مقطع تحصیلیتون داره، به طور کلی هزینه تحصیل در استرالیا میتونه حدود 18-50 هزار دلار باشه، هزینه‌های زندگی هم ماهیانه 2-3 هزار دلاره.

2021-01-04

امکان بورسیه در استرالیا وجود داره؟

2021-01-09

بله بورسیه‌های متنوعی در استرالیا هست، اگه رزومه و سوابق تحصیلی خوبی دارید، شانس خوبی دارین تا بورس دریافت کنین.

2021-01-04

جناب من آیلتس 5 دارم ولی لیسانس ندارم، میشه اپلای کرد؟

2021-01-09

باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه ولی امکانش هست که برای کارشناسی برید. می‌تونین برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشین.

2021-01-04

چه رشته‌هایی در استرالیا متقاضی بیشتری دارن؟

2021-01-09

رشته‌های محیط زیست، فناوری اطلاعات، حسابداری و امور مالی به همراه رشته‌های تجارت و بازاریابی شرایط خیلی خوبی در استرالیا دارند.

2021-01-04

آیا برای ویزای استرالیا نیاز به انگشت نگاری هست؟

2021-01-09

بله، انگشت‌نگاری و بایومتریک باید حتما انجام بشه. از اونجایی که سفارت استرالیا داخل ایران هست، فرآیند بسیار ساده‌ای هم داره.

2021-01-04

20 سالمه،آیلتس 6.5 دارم، خدمت نرفتم، دانشجوی ترم 3 مهندسی نفتم. بهتره لیسانس بگیرم بگیرم بعد برم یا نه حالا اقدام کنم؟

2021-01-09

بهتره صبر کنید لیسانستون تموم شد و بعد برای ارشد اقدام کنین. در هر صورت بهتره زودتر اقدام کنین تا قوانین تغییر نکردن.

2021-01-04

هزینه تحصیل در مقطع دکتری استرالیا چقدره؟

2021-01-09

بسته به رشته و دانشگاه مورد نظرتون متغیره، اما چیزی حدود 18-44 هزار دلار میتونه باشه.

2021-01-04

سلام من کارشناسی مهندسی کشاورزی دارم، برای استرالیا میتونم اپلای کنم؟

2021-01-09

بله شما می‌تونید برای ارشد کشاورزی در دانشگاه‌های ساترالیا اقدام کنین، اتفاقا از رشته‌های پر طرفدار هم هست.

021 71 400 111