• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

هرآنچه برای تحصیل در کانادا باید بدانید

کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد دانشجویان بین المللی است. تحصیل در کانادا طرفداران زیادی در بین دانشجویان ایرانی دارد. ما در این رساله به دنبال بررسی کلیه زوایای تحصیل در کانادا بخصوص تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور هستیم. امیدواریم در پایان این مقاله نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم مطالب تکمیل تری درباره تحصیل در کانادا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه مهاجرتی ادب، با داشتن نمایندگی بسیاری از دانشگاه ها و کالج های بین المللی کانادا و کادری مجرب، توانسته اعزام دانشجو از ایران به کانادا را آسان تر از قبل در اختیار دانشجویان متقاضی قرار دهد. این مجموعه ارائه دهنده خدماتی چون، اخذ انواع ویزا و پذیرش تحصیلی در کانادا و سایر کشورهای جهان اعم از استرالیا، نیوزیلند، آمریکا و غیره می باشد.

ویدیو صفر تا صد تحصیل در کانادا 2023

پادکست تحصیل در کانادا در موج ادب

با استفاده از پادکست زیر صفر تا صد تحصیل در کانادا را یاد بگیرید

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول تحصیل در کانادا

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا بهتر است یا کاری؟

اول از همه، واقعا جا دارد در همین ابتدا درباره مسئله مهمی رفع ابهام کنیم و یک راه و روش بهتر را پیش روی متقاضیان مهاجرت به کانادا بگذاریم. مسئله مهم این است که مهاجرت تحصیلی به کانادا بهتر است یا مهاجرت کاری؟ آیا با داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری معتبر، بهتر نیست مستقیما از روش کاری اقدام کرد؟ و مستقیما وارد پروسه اخذ اقامت و شهروندی کانادا شویم؟

در یک کلام به طور خلاصه و قطعی باید گفت که بهترین و آسان‌ترین روش دستیابی به مجوز کاری و به پشتوانه‌ی آن اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا مهاجرت تحصیلی است؛ آن هم با سرعت و سهولت بالا. یعنی شما ابتدا در کانادا تحصیل کرده و سپس وارد پروسه اخذ ویزای کار و اقامت کانادا خواهید شد.

اما جدای از این، به دلایل زیر، گروه مهاجرتی ادب ویزا روش مستقیم مهاجرت کاری به کانادا را تا زمانی که امکان تحصیل برای هر فرد وجود دارد، پیشنهاد نمی‌کند:

 • اعطای ویزای تحصیلی بسیار آسان‌تر از ویزای کار است؛ فلسفه‌ی آن به سیاست‌های اقتصادی تقریبا همه‌ی کشورهای جهان برمی‌گردد. کانادا هم از این قضیه مستثنی نیست. شما با ویزای تحصیلی ارز قابل توجهی را به این کشور وارد می‌نمایید.
 • انتقال اعتبار با مهاجرت تحصیلی راحت‌تر از کاری است. منظور از اعتبار، اعتبار تحصیلی، شغلی، دیگر فعالیت‌های علمی، شغلی، تخصصی و... است.
 • افرادی دیگر با حق تقدم بیشتر در اولویت موقعیت‌های کاری هستند. مانند شهروندان کانادا یا فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور که در این مورد هیچ استثناء و جای بحثی نیست.
 • فارغ از بحث ویزا، هر کشور پیشرفته و مهاجر پذیری در بحث صدور مجوز کاری، سیاست‌ها، قوانین و مراحل پیچیده خودش را دارد. در کانادا هم معمولا به سختی کارفرمایی پیدا شده که اولویت از بین شهروندان کانادا و یا فارغ‌التحصیلان در این کشور را کنار گذاشته و برای یک فرد از جای دیگری در جهان مانند ایران اولویت به خرج دهد.
 • از سوی دیگر، سیاست اکثر مقاصد محبوب شغلی (از جمله کانادا، آمریکا، استرالیا و...) در قبال صدور ویزا از جمله ویزای کاری برای ایرانیان بسیار سخت‌تر از همیشه شده است. اما ویزای تحصیلی همچنان از این قضیه مستثنی است.
 • شخص با تحصیل در کانادا به دلیل اخذ مدرک از خود این کشور، از اعتبار بسیار بالاتری برخوردار می‌شود. به پشتوانه‌ی آن نیز برخورداری از اعتبار بیشتر برای موقعیت‌های شغلی، فرصت استخدام، بیشتر بودن حقوق و درآمد، بهره‌مندی از رضایت شغلی بالا، راحتی پروسه اخذ اقامت و...
 • همچنین تجربه حضور و زندگی در کانادا در حین تحصیل، امتیاز بالایی برای شما دارد. این قضیه برای همه، از کارفرما گرفته تا دولت و اداره مهاجرت این کشور برای اشتغال، اعطای اقامت دائم و شهروندی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای تحصیل در کانادا

نرخ قبولی بسیار بالاتر به ویژه برای ایرانیان

ورود سریع‌تر و بهتر به بازار کار پس از اتمام تحصیل

امکان کار تمام وقت دانشجویی در حین تحصیل

امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل

امکان اقدام حتی از سنین نوجوانی برای مقطع مدرسه

امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال

صدور اجازه کار Open Work Permit برای همسر

حق تحصیل برای فرزند

تجربه بهتر زندگی و کسب تجربه کانادایی نسبت به دیگر نوع ویزاها

وضعیت تحصیل در کانادا در سال 2023

در حال حاضر رسیدگی به درخواست‌های ویزای تحصیلی و در کل هر نوع ویزای اقامت بلند مدت یا کوتاه مدت کانادا بدون هیچ محدودیتی صورت می‌گیرد. چه بسا پس از فروکش کردن بحران همه‌گیری کرونا روند رسیدگی به پرونده‌های اداره مهاجرت این کشور تسریع هم شده است. تا حدی که پروسه رسیدگی به درخواست‌ها در حال حاضر به روال سابق برگشته است. چه بسا با تغییرات اساسی در سیستم اداره مهاجرت مانند تغییر در رویه رسیدگی به پرونده‌ها، استخدام پرسنل جدید، متدهای نوین و... این رسیدگی‌ها بهتر و سریع‌تر نیز شده است. کانادا هم در 3 سال اخیر یعنی از 2020 به بعد، هر سال رکورد خود را در تعداد پذیرش دانشجوی بین‌المللی می‌زند. در طی این 3 سال، کانادا از رقم 400 هزار نفر دانشجوی بین‌المللی به 900 هزار نفر رسیده است.

در طی اجرای واکسیناسیون سراسری در کانادا در سال 2021 میلادی و بهبود وضعیت سراسری کشور، در حال حاضر کلیه محدودیت‌های سفر به کانادا برداشته شده است. بنابراین برای متقاضیان سفر به این کشور به شرط تزریق حداقل 2 دوز از یکی از واکسن‌های مورد تایید کانادا و گذشت حداقل 14 روز از تاریخ دوز دوم، محدودیتی نیست. واکسن‌هایی که تا به حال حاضر مورد تایید دولت کانادا برای سفر به این کشور رسیده عبارتند از: 

 • فایزر
 • مدرنا
 • آسترازنکا
 • سینوفارم
 • سینوواک
 • جانسون اند جانسون
 • بیوتک و کوواکسین

دلایل انتخاب کانادا برای تحصیل

دلایل انتخاب کانادا برای تحصیل

برای تحصیل در کانادا، صدها مزیت مختلف را می‌توان نام برد. از سیستم آموزشی بی نظیر آن گرفته تا کیفیت بسیار بالای زندگی در این کشور. کیفیت بالا عمدتا در زمینه رفاه، امنیت و آرامش، فرصت بیشتر، عدالت و حقوق اجتماعی بالا، جامعه چند فرهنگی و سازگار با مهاجران و...

برخی از مهم‌ترین دلایل و مزایای تحصیل در کانادا عبارتند از:

امنیت و کیفیت بالای سطح زندگی

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان بوده که میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. همچنین بر اساس آخرین آمارها، از بین 197 کشور، کانادا در زمینه دموکراسی در رتبه 5، در زمینه آزادی بیان و مطبوعات در رتبه 14 و در زمینه شادی مردم در رتبه 13 قرار دارد. از طرفی مهمتر از همه برای قشر مهاجر، این است که جامعه کانادا یک جامعه‌ی چند ملیتی است و رفتار و نگاه نژاد پرستانه در این کشور اصلا وجود ندارد. کانادا رتبه 3 جهانی را در رفتار ضد نژاد پرستی دارد.

داشتن سیستم آموزشی و دانشگاه‌های برتر دنیا

بیش از 90 دانشگاه با نظام آموزشی کم نظیر در کانادا واقع شده است. بسیاری از آن‌ها با دانشگاه‌های مطرح آمریکا، استرالیا و انگلیس در جهان رقابت می‌کنند. 3 دانشگاه کانادا دارای رتبه‌های جهانی زیر 100 هستند. و تعداد دانشگاه‌های با رتبه‌های جهانی زیر 1000 نیز به 30 دانشگاه می‌رسد. سیستم آموزشی بسیار قوی این کشور و فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان از مزیت‌های اصلی تحصیل در کانادا هستند.

جامعه چند فرهنگی

جامعه کانادا یکی از متنوع ترین بافت‌های قومی، نژادی و زبانی را در اختیار دارد. حدود نیمی از ساکنین آن در شهرهای بزرگی مانند تورنتو، ونکوور و... مهاجر هستند. هر ساله چیزی در حدود 500 هزار نفر مهاجر جدید و همچنین بیش از 150 هزار دانشجوی بین‌المللی جدید به کانادا می‌آیند. این کشور در هر سال تحصیلی میزبان بیش از نیم میلیون دانشجوی خارجی است. بدون شک یک مهاجر در کانادا احساس غربت خاصی نخواهد داشت.

فرصت شغلی و اقامت دائم بعد از پایان تحصیل

اگر دانشجو بخواهد بعد از پایان دوره تحصیلی خود در کانادا مشغول به کار شود، واجد شرایط دریافت مجوز کار است. بدین ترتیب که فرد می‌تواند بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی، جذب بازار کار گردد. بعد از 18 ماه کار بعد از تحصیل، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم کانادا را دهد.

دو زبانه بودن این کشور

وجود دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا و وجود استان‌ها و شهرهایی فرانسوی زبان و یا با ترکیبی از هر 2، بستر فرهنگی بسیار مناسبی را فراهم می‌نماید. بدین ترتیب دانشجویان با دانش کافی در هر یک از این زبان‌ها بتوانند با محیط اطراف خود ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده و به راحتی با فرهنگ‌های جدید آشنا شوند. البته عمدتا بخش فرانسوی زبان کانادا در استان کبک می‌باشد.

مختصر اطلاعات کلیدی کانادا

نام رسمی

کانادا (Canada)

پایتخت

اتاوا (Ottawa)

نوع حکومت

دموکراسی پارلمانی فدرال / پادشاهی مشروطه

واحد پول

دلار کانادا (CAD)

زبان رسمی

انگلیسی و فرانسوی

مساحت

9.985 میلیون کیلومتر مربع (رتبه 2 جهان)

تعداد استان و قلمرو

13

جمعیت

40 میلیون نفر (آمار جولای 2023)

آب و هوا

عموما سردسیر

میزان تولید ناخالصی

2.1 تریلیون دلار (رتبه 10 جهانی)

متوسط سرانه ملی

53 هزار دلار در سال

نرخ بیکاری

5.1 درصد (نیمه دوم 2023)

بزرگ‌ترین شهر

تورنتو

محبوب‌ترین شهرها

تورنتو، ونکوور، مونترال، اتاوا و...

متوسط هزینه زندگی دانشجو در سال

10 تا 15 هزار دلار کانادا

متوسط هزینه تحصیل دانشجو در سال

25 تا 30 هزار دلار کانادا

تعداد دانشگاه‌های معتبر

97

رتبه جهانی در دموکراسی

5

رتبه جهانی در حقوق زنان

6

رتبه جهانی در ضد نژاد پرستی

3

رتبه جهانی در آزادی مطبوعات

14

رتبه جهانی در شادی و رضایت

13

رتبه جهانی در امنیت

10

شرایط تحصیل در کانادا

 • تحصیل در کانادا در مقطع مدرسه از 5 الی 6 سالگی شروع شده و مدرک دیپلم تا سن 18 سالگی اخذ مس‌شود. تحصیل در این مقاطع بر خلاف رایگان بودن آن برای شهروندان کانادا در مدارس دولتی، برای دانشجویان بین‌المللی هزینه دارد.
 • مدارس خصوصی کانادا نیز برای همه از جمله خود کانادایی‌ها شهریه تحصیلی دارد.
 • برای تحصیل در مقاطع مدرسه می‌بایست والدین شما مقیم دائم و یا شهروند کانادا باشد. یا ویزای موقت یکی از آن‌ها اجازه تحصیل فرزند زیر 18 سال را بدهد. یا اینکه اینکه والدین از ایران برای فرزند خود اپلای کرده و سپس یکی از آن‌ها به عنوان همراه با فرزند زیر 18 سال برود. حالت دیگر اینکه فرزند را در مدرسه شبانه‌روزی ثبت نام کنند که در این حالت امکان همراهی والدین وجود ندارد.
 • برای شروع تحصیل در دانشگاه یا کالج، متقاضی به مدرک دیپلم کامل 12 ساله نیاز دارد و سن ورود، حداقل 18 سال می‌باشد. از نظر سنی هم بهتر است سن متقاضی وی کمتر از 45 (نهایت 50) سال باشد.
 • متقاضی برای شروع هر مقطع تحصیلی نباید گپ تحصیلی داشته باشد و اگر هم دارد قابل توجیه باشد. مواردی نظیر سابقه کار، خدمت سربازی برای آقایان، فرصت برای آموزش زبان، صدمه حاد فیزیکی مخل ادامه تحصیل و... چند نمونه برای توجیه گپ تحصیلی هستند.
 • متقاضی برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی باید مدرک تحصیلی مقطع ماقبل را به همراه ریز نمرات و به صورت ترجمه شده داشته باشد. ریز نمرات باید قابل قبول باشند که معدل دقیق و نمره دروس به مقطع، رشته و دانشگاه و... بستگی دارد. اما حداقل معدل پیشنهادی برای کارشناسی 14 الی 15 بوده و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 15 الی 16 به بالا می‌باشد.
 • متقاضی برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کانادا، نیاز به مدرک زبان با نمره قابل قبول دارد. برای اکثر دانشگاه‌های کانادا حداقل ملاک، مدرک زبان با آیلتس 6.5 است. یا معادل آن برای دیگر مدارک زبان معتبر مانند تافل، PTE و... کالج‌های کانادا نیز تا نمره 6 و حتی گاها 5.5 را ممکن است قبول کنند. همچنین بسته به رشته و مقطع تحصیلی، دانشگاه ممکن است برای مدرک زبان نمره بالاتری را بخواهد.
 • متقاضی باید تمکن مالی لازم برای تحصیل در کانادا داشته باشد. این تمکن باید نشان‌ دهده‌ی توان مالی شخص به میزان شهریه تحصیلی سالانه موسسه آموزشی مد نظر + هزینه زندگی سالانه دانشجو در کانادا باشد. شهریه در کانادا به طور متوسط بین 25 تا 35 هزار دلار در سال است. همچنین متوسط هزینه زندگی دانشجویی در کانادا سالانه 10 تا 15 هزار دلار می‌باشد. بنابراین به طور متوسط ارائه تمکن مالی 45 هزار دلار کانادا لازم است. مقدار دقیق مبلغ تمکن بنا به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی و همچنین شهر و محل زندگی فرد مشخص خواهد شد.

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به طور عمومی 2 مرحله دارد: 

 • مرحله اول اقدام برای پذیرش تحصیلی از یک مرکز آموزش در کانادا
 • مرحله دوم اقدام برای ویزای تحصیلی پس از اخذ پذیرش تحصیلی

که در ادامه مدارک مورد نیاز برای هر 2 مرحله را لیست کرده‌ایم:

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه مدرک تحصیلی با ریز نمرات، ترجمه و معادل‌سازی شده

ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسوی (برای تحصیل به فرانسوی)

تکمیل و ارسال فرم پذیرش دانشگاه مد نظر

پرداخت هزینه ثبت نام و ارائه فیش واریزی آن

ارائه انگیزه نامه (SOP) و رزومه تحصیلی

ارائه کاور لتر برای قوت بیشتر پرونده

ارائه حداقل 2 الی 3 توصیه‌نامه برای مقاطع ارشد و دکتری

ارائه رزومه و سوابق کاری در صورت لزوم

ارائه مقالات isi برای مقطع دکتری

ارائه دیگر مدارک و سوابق تحصیلی، کاری و...

مدارک مورد نیاز برای ویزا

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه ترجمه مدارک شناسایی و هویتی

ارائه عکس پرسنلی 3 در 4 مربوط به 6 ماه اخیر

ارائه مدرک زبان

تکمیل فرم‌ درخواست ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه

ارائه مدرک تحصیلی ترجمه و معادل‌سازی شده همراه ریز نمرات

ارائه نامه پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاه

فیش واریزی ثبت‌ نام و پرداخت ودیعه دانشگاه

ارائه تمکن مالی به میزان لازم

مدارک و اسناد از دارایی‌ها (خانه، زمین و...) برای قوت پرونده

ارائه انگیزه نامه (SOP) و برنامه درسی  (Study Plan)

ارائه مدارک سوابق کاری و بیمه در صورت لزوم

ارائه توصیه‌نامه در صورت درخواست سفارت

دیگر مدارک و سوابق تحصیلی و کاری برای قوت پرونده

نکته: از سال 2013 برای تمامی افراد بالای 14 سال تا 80 سال، انگشت نگاری در سفارت کانادا می‌بایست انجام گیرد. هزینه انگشت نگاری برای هر فرد 85 دلار می‌باشد.

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه

با شرح شرایط و مدارک مورد نیاز، حال جا دارد تا مراحل برای رسیدن به خاک کانادا و شروع تحصیل در این کشور را در 6 مرحله ساده توضیح دهیم:

مرحله اول: آماده‌سازی مدرک تحصیلی

در صورتی که تحصیل شما به اتمام رسیده، برای آزاد سازی مدرک تحصیلی خود از سوی دانشگاه اقدام نمایید. دقت فرمایید که هم به خود مدرک تحصیلی و هم به ریز نمرات آن نیاز خواهد بود. همچنین مدرک باید به صورت ترجمه و معادل‌سازی شده به دانشگاه مقصد ارائه شود.

مرحله دوم: دانش زبان

شما برای تحصیل در این کشور نیاز به مهارت زبان در سطح خوب و آکادمیک خواهید داشت و با داشتن مهارت کافی می‌بایست در یکی از آزمون‌های معتبر زبان از سوی دانشگاه‌‌های مقصد در کانادا (آیلتس، تافل و...) شرکت نموده و نمره به اندازه حداقل حد نصاب اعلام شده از سوی دانشگاه را اخذ نمایید.

مرحله سوم: انتخاب رشته و دانشگاه

با توجه به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و انتظارات موسسه‌های آموزشی مورد نظر، برای یک یا چند دانشگاه که با شرایط شما سازگار بوده، درخواست پذیرش بفرستید. شما هیچ محدودیتی درباره اینکه چند دانشگاه را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب نمایید، ندارید. توجه شود که دانشگاه‌های با اعتبار و رتبه پایین، ریسک ریجکتی ویزا دارند.

مرحله چهارم: تهیه، معادل‌سازی و ترجمه مدارک لازم

کلیه مدارک ذکر شده را تهیه، معادل‌سازی و ترجمه نمایید. هنگامی که در مرحله سوم رشته تحصیلی، مقطع و مرکز آموزشی مد نظر مشخص شده، لیست کامل مدارک لازم برای متقاضی مشخص خواهد شد.

مرحله پنجم: اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی

مدارک لازم را تهیه کرده، مراحل لازم برای درخواست پذیرش را انجام داده و فرم‌های پر شده دانشگاه برای اخذ پذیرش تحصیلی را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز ارسال نمایید. هیچ محدودیتی در تعداد دانشگاه یا کالج انتخابی برای اخذ پذیرش نیست. اتفاقا پیشنهاد می‌شود که به چند موسسه آموزشی که سازگار با شرایط شما بوده و از طرفی دارای اعتبار کافی هستند درخواست پذیرش دهید. بدین ترتیب شانس اخذ پذیرش تحصیلی شما نیز بالاتر می‌رود.

مرحله ششم: اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی

پس از اخذ پذیرش تحصیلی معتبر، با ارائه نامه پذیرش تحصیلی به سفارت به همراه سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدام نمایید. توجه شود که اخذ پذیرش تحصیلی به معنای صدور قطعی ویزای دانشجویی نخواهد بود. اما در صورتی که کلیه مراحل و اصول را به درستی، کامل و با دقت بالا و بدون خطا دنبال نمایید، معمولا با داشتن نامه پذیرش تحصیلی معتبر و کلیه مدارک لازم، ویزای دانشجویی شخص صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا، دانشجو می‌بایست بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه، ویزای تحصیلی اخذ نماید. در راستای صدور ویزای دانشجویی در نظر داشته باشید که:

 1. ویزای تحصیلی برای دانشجو به مدت زمان دوره تحصیلی شخص اعتبار خواهد داشت و تا اتمام تحصیل، قابل تبدیل به ویزای دیگر نیست.
 2. پس از اتمام تحصیل، دانشجو فرصت داشته به دنبال کار باشد و با اشتغال و اخذ مجوز کاری، اقامت کانادا را اخذ نماید.
 3. برای تمکن مالی ویزای تحصیلی در واقع فرد باید توانایی پرداخت هزینه دانشگاه، هزینه زندگی و هزینه رفت و آمد از کشور مبدا خود به کانادا و بالعکس را داشته باشد.
 4. به ازای اولین فرد همراه (همسر یا فرزند) حدود 10 هزار دلار به مبلغ تمکن مالی اضافه خواهد شد و به ازای نفر دوم، مبلغ 5 هزار دلار و مابقی نفرات حدود 4 هزار دلار.
 5. پروسه بیومتریک و انگشت نگاری برای کلیه افراد 14 تا 80 سال اجباری است.
 6. به همسر متقاضی، ویزای کار Open Work Permit تعلق خواهد گرفت و فرزند متقاضی نیز حق تحصیل خواهد داشت. 

لینک اطلاعات کامل در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همراه دانشجو

در صورتی که شما برای تحصیل حضوری و تمام وقت در کانادا ویزا بگیرید، می‌توانید همسر و فرزندان خود را با خود ببرید. همچنین یکی از والدین (رای مقطع مدرسه و سن زیر 18 سال. البته به یکی از این 3 روش:

ویزای گاردین ویژه محصلین زیر 18 سال

در صورتی که متقاضی زیر 18 سال ویزای تحصیلی بگیرد، آنگاه یکی از والدین وی به عنوان سرپرست قانونی می‌تواند دانش آموز را همراهی کند. فرد گاردین که پدر یا مادر بوده نیز اجازه کار و همچنین تحصیل خواهد داشت اما تحت شرایط و قوانین خاص. مانند قوانین ساعات کار بنا به ساعات مدرسه فرزند و...

ویزای همراه ویژه محصلان در دانشگاه

ویزای همراه به همسر و کلیه فرزندان زیر 18 سال متقاضی اصلی تعلق خواهد گرفت. همچنین ویزای کاری به همسر دانشجویان، افراد دارای اقامت دائم کانادا و همچنین کارمندان تمام وقت Open Work Permit در این کشور تعلق می‌گیرد. فرزندان هم اجازه تحصیل خواهند داشت.

ویزای توریستی همراه Temporary Resident Visa

ویزای اقامت موقت (TRV) که به آن ویزای بازدیدکننده نیز گفته می‌شود، یک سند رسمی است که نشان دهد شما شرایط لازم برای پذیرش در کانادا را به عنوان یک مقیم موقت را دارید. حال به عنوان یک بازدید کننده، یک دانشجو یا یک نیروی کار بسته به شرایط.

این ویزا ویژه افرادی از جمله افراد درجه یک دارندگان ویزای دانشجویی کانادا است که شرایط ویزای همراه را ندارند. مانند فرزندان بالای 18 سال، یا والد دوم به همراه والد اول تحت عنوان گاردین و...

تمکن مالی لازم برای تحصیل در کانادا

فرد متقاضی تحصیل در کانادا باید تمکن مالی لازم برای تحصیل در کانادا را داشته باشد. تمکن مالی در قالب حساب بانکی ارائه  می‌شود. این سند می‌بایست نشان‌ دهنده توانایی مالی متقاضی به میزان شهریه تحصیلی سالانه مرکز آموزش مد نظر + هزینه زندگی یک سال دانشجو در کانادا حین تحصیل باشد. حساب بانکی متقاضیان از ایران، باید ریالی بوده و یا نهایت یک سوم تا نصف آن می‌تواند حساب ارزی باشد. 

هزینه‌های زندگی در کانادا عموما شامل محل اقامت + مایحتاج شخصی می‌شود. برای این موارد مبلغی به عنوان حداقل در نظر گرفته می‌شود که قابل تغییر نیست. به عبارتی شما نمی‌توانید بگویید که می‌توانید با سالی 5 هزار دلار در کانادا زندگی کنید و بنابراین همین مقدار تمکن مالی را ارائه دهید!

متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در کانادا به شهر و استان محل زندگی و تحصیل بستگی دارد. بیشتر این تفاوت با مقایسه شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک به چشم می‌آید. هزینه‌های زندگی برای یک دانشجو ضمن تحصیل در کانادا، سالیانه بین 10 تا 15 هزار دلار کانادا خواهد بود. (متوسط 12 هزار دلار در سال)

مشابه همین قضیه درباره هزینه تحصیل در هر مرکز آموزشی وجود دارد. برای مثال در یک دانشگاه شاید بتوان با کمتر از 10 هزار دلار در سال تحصیل نمود و در عین حال در دانشگاه دیگری همین شهریه برای همان رشته و مقطع ممکن است بیش از 40 هزار دلار در سال باشد.

یا مثالی دیگر، ممکن است در یک دانشگاه شهریه یک رشته عمومی مانند علوم اجتماعی 25 هزار دلار در سال باشد. در حالی که شهریه برای رشته‌ایی مانند پزشکی، دندانپزشکی یا دامپزشکی در همان دانشگاه و در همان مقطع به بیش از 60 هزار دلار در سال برسد. میانگین و متوسط شهریه تحصیل در کانادا 25 الی 35 هزار دلار کانادا در سال در نظر گرفته می‌شود.

 • در مجموع شما به طور میانگین باید حداقل 45 هزار دلار کانادا تمکن مالی نشان دهید.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

در این بخش دقیق‌تر درباره هزینه تحصیل در کانادا صحبت خواهیم کرد. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، به طور متوسط با یک میانگین‌گیری کلی از فاکتورهای متعدد، هزینه تحصیل یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا در مقاطع دانشگاهی سالیانه 25 تا 35 هزار دلار کانادا است. این هزینه برای مقاطع قبل از دانشگاه یعنی دوران مدرسه برای دانشجویان بین‌المللی بین 8 تا 16 هزار دلار در سال (مدارس عمومی) و 6 تا 26 هزار دلار در سال (مدارس خصوصی) خواهد بود.

حال بیاییم میانگین شهریه دانشگاهی مذکور را کمی وسیع‌تر بررسی کنیم؛ ابتدا این مبلغ را برای مقاطع تحصیلی مختلف بشکافیم:

مقطع

متوسط شهریه تحصیل در سال

کارشناسی

26 هزار دلار کانادا

کارشناسی ارشد

30 هزار دلار کانادا

دکتری

9 الی 19 هزار دلار کانادا

 
در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا تحصیل در مقطع دکتری می‌تواند بسیار ارزان‌ (کمتر از 9 هزار دلار در سال) هم تمام شود. در واقع کانادا از جمله معدود کشورهای انگلیسی زبان پیشتاز در زمینه نظام آموزشی است که تحصیل در مقطع دکتری در آن بسیار ارزان‌تر از دیگر رقبای انگلیسی زبان خود است.

همچنین از طرفی اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در این کشور بسیار راحت‌تر است. تعداد دانشگاه‌های قابل توجهی هم در کانادا هستند که مقطع دکتری را به کل به صورت فول فاند ارائه می‌دهند.

ارزان‌ترین شهریه دانشگاه‌های کانادا طبق آخرین آمار 7200 دلار در سال برای مقطع کارشناسی و 3250 دلار در سال برای تحصیلات تکمیلی می‌باشد. از طرفی این رقم می‌تواند تا بیش از 55 هزار دلار در سال برای مقطع کارشناسی و بیش از 40 هزار دلار در سال برای تحصیلات تکمیلی برای برخی دانشگاه‌های برتر این کشور برسد.

هزینه برخی رشته‌های خاص مانند رشته پزشکی در دانشگاه‌های برتر به حداقل بیش از 70 و شاید به بیش از 100 هزار دلار در سال هم ممکن است برسد. در کل دانشگاه‌های سطح بالای کانادا از نظر رتبه و جایگاه معمولا شهریه‌های بالاتری دارند. از طرفی دیگر، دانشگاه‌های ارزان این کشور مانند بونیفیس، برندون، منونایت، مموریال نیوفاندلند معمولا جزء رتبه‌های نزدیک به آخر در کانادا هستند اما همیشه این قضیه صادق نیست. برای مثال بسیاری دانشگاه‌‌ها هستند که با وجود رتبه کشوری زیر 30، شهریه‌های ارزان‌تر دارند (مانند دانشگاه کلگری برای مقطع ارشد یا دانشگاه گوئلف)

همچنین عموما و به طور کلی به ترتیب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، کارشناسی ارشد مدیریت (MBA)، داروسازی، مهندسی، وکالت و حقوق، علوم کامپیوتر و گاها ریاضیات رشته‌های گران‌ در کانادا هستند. مابقی رشته‌ها رنج شهریه‌ نزدیک به مقدار میانگین بیان شده را دارند.

شهریه سالانه مقاطع مختلف (دلار کانادا)

مدرسه عمومی: 8 تا 16 هزار دلار

مدرسه خصوصی: 6 تا 26 هزار دلار

کالج‌ها: 7 تا 30 هزار دلار

مقطع کارشناسی: 25 هزار دلار

مقطع کارشناسی ارشد: 21 تا 33 هزار دلار

مقطع دکتری: 9 تا 16 هزار دلار

حداقل شهریه کارشناسی: 8 هزار دلار

حداقل شهریه کارشناسی ارشد: 4 هزار دلار

حداکثر شهریه کارشناسی: 65 هزار دلار

حداکثر شهریه کارشناسی ارشد: 45 هزار دلار

رشته‌های پزشکی: 30 تا 120 هزار دلار

رشته‌های مهندسی: 30 هزار دلار

رشته‌ MBA، 33 تا 110 هزار دلار

بیمه دانشجویی: 600 تا 900 دلار

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در کانادا برای شهروندان کانادا در مقطع مدرسه و مدارس دولتی رایگان است و برای مقاطع دانشگاهی به ویژه دانشگاه‌های دولتی هزینه بسیار کمی دارند. اما تحصیل برای دانشجویان و محصلان خارجی در هر مقطعی در کشور کانادا به صورت رایگان امکان پذیر نیست. اما تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای دانش آموزان خارجی در صورتی که والدین شهروندی کانادا را داشته باشند ممکن است.

برای کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل رایگان حتی برای مردم کانادا هم وجود ندارد، مگر با دریافت بورسیه تحصیلی. این بورسیه‌ها به ویژه بورسیه‌های فول فاند به صورت محدود بوده و بیشتر برای مقاطع دکترا یا مقطع ارشد در دسترس هستند. اما بورسیه به ویژه فول فاند برای مقطع کارشناسی، سخت و نادر است.

بورسیه تحصیلی کانادا

اغلب دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا بسیار علاقه‌مند به دریافت بورسیه تحصیلی هستند. واقعیت آن است که اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در بسیاری از رشته‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و به ویژه دکتری آسان‌تر است. اما اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی بسیار محدود و در تعداد قابل توجهی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها شاید غیرممکن باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز اگر دانشجو محصل دوره کارشناسی ارشد تز محور باشد، راحت‌ تر می‌تواند بورسیه تحصیلی دریافت کند و معمولا بورسیه تحصیلی برای کارشناسی ارشد کورس محور چندان ارائه نمی‌شود. بیشترین میزان ارائه بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکتری صورت می‌پذیرد. اخذ بورسیه تحصیلی برای اکثر رشته‌ها در دوره دکتری کار سختی نیست اما میزان توانایی و موضوع تز دکترای فرد می‌تواند تاثیر بسزایی در اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشد.

شرایط سنی برای تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند از قبل 18 سالگی و در مقاطع مدرسه آغاز شده و تا سنین 45 تا نهایت 50 سال برای مقاطع دکتری و پس از دکتری ادامه داشته باشد. دانش‌آموزان زیر 18 سالی که قصد تحصیل در این کشور را دارند می‌توانند همراه با والدین خود به کانادا مهاجرت کنند. یا با ثبت نام در مدارس شبانه‌روزی (Boarding School) به تنهایی تحصیل کنند. سپس از پایان دوران دبیرستان، می‌توانند از طریق اپلای برای کالج و یا دانشگاه در کانادا اقدام کنند.

اما برای تحصیل در دانشگاه عموما باید رنج سنی شما با مقطع تحصیلی انتخابی هماهنگی داشته باشد. به طور مثال برای مقطع کارشناسی بهتر است که حداکثر تا 23 سالگی، مقطع کارشناسی ارشد تا 28 سالگی و برای مقطع دکتری حداکثر 35 سال داشته باشید تا شانستان بهتر باشد. اما مورد نزدیک 50 سال برای مقطع کارشناسی ارشد هم بسیار زیاد دیده‌ایم.

مقطع

بهترین سن برای شروع تحصیل

کارشناسی

18 تا حداکثر 23 سال

کارشناسی ارشد

22 تا حداکثر 28 سال

دکتری

25 تا حداکثر 45 سال

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقاطع دبستان تا دبیرستان نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد و اگر هم مدرک زبان خواسته شود، معمولا برای یکی دو سال آخر دیپلم می‌باشد. اما برای پذیرش در تقریبا کلیه دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا معادل آن برای دیگر آزمون‌های زبان معتبر در مرکز آموزشی مقصد الزامیست.

اما تعدادی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای دانشجویان خود هستند که برای شخص متقاضی یک آزمون تعیین سطح از دو زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می‌کنند تا بتوانند سطح زبان دانشجو را بسنجند. نمره متقاضی در آزمون تعیین کننده مدت یک دوره زبان برای وی خواهد بود. 

این دوره زبان معمولا در همان دانشگاه یا کالج برگزار می‌گردد اما ممکن است این دوره به یکی از موسسات آموزش زبان این کشور سپرده شود. متقاضی بعد از پایان دوره زبان می‌تواند پذیرش قطعی را از موسسه آموزشی مد نظر اخذ نموده و تحصیل خود را آغاز نماید. اما در نظر داشته باشید که پذیرش بدون مدرک زبان یا با نمره پایین زبان، ریسک ریجکتی ویزا دارد.

گپ تحصیلی و روش‌های توجیه آن

از جمله شروط لازم برای تحصیل در کانادا، نداشتن گپ تحصیلی (فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی) می‌باشد و در صورت وجود، قابل توجیه باشد. میزان گپ تحصیلی مجاز هم معمولا 2 سال است و در صورت بیشتر بودن، باید با یک یا چند دلیل قابل توجیه باشد از جمله:

 • خدمت سربازی برای آقایان: به مدت زمان خدمت
 • سابقه کار: به مدت زمانی که سابقه کار داشته‌اید.
 • فرصت برای آموزش زبان: معمولا برای این مورد 1 سال در نظر گرفته می‌گردد.
 • آسیب فیزیکی: ایجاد آسیب فیزیکی حاد که مانع یا مخل ادامه تحصیل شخص گردد که به مدت زمان نقاهت لحاظ می‌شود.
 • ازدواج / طلاق / تولد فرزند: به طور کلی برای مسائل مربوط به ازدواج، مدت زمان 6 ماه گپ تحصیلی قابل توجیه را در نظر می‌گیرند.
 • پژوهش و پروژه تحقیقاتی مرتبط با تخصص: به مدت زمان انجام پروژه
 • گذراندن دوره‌ فنی حرفه‌ایی معتبر: شرکت در یک دوره‌ آموزشی برای اخذ مدرکی فنی معتبر
 • از دست دادن خانواده درجه 1: معمولا برای این مورد تا سقف 1 سال را در نظر می‌گیرند.
 • و...

توجه: از دید بسیاری این تصور اشتباه وجود دارد که داشتن مشکل روحی و روانی، افسردگی، مصرف داروهای خاص و... می‌تواند به عنوان گپ تحصیلی با ارائه گواهی پزشکی لحاظ گردد که این مورد حداقل درباره کانادا صدق نمی‌کند.

آشنایی با سیستم آموزشی کانادا

آشنایی با سیستم آموزشی کانادا

کانادا بالغ بر 20 هزار موسسه آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی را در خود جای داده است. از این بین چیزی در حدود 15 هزار از آن عمومی و دولتی هستند. تحصیل در دوره‌های قبل دانشگاه برای کلیه شهروندان کانادایی رایگان بوده اما تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور حتی برای خود مردم و شهروندان کانادا نیز شهریه دارد. البته برای اکثر دانشگاه‌ها، تفاوت قابل توجهی در شهریه دانشجویان کانادایی و دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

اکثر مردم کانادا دارای مدرک تحصیلات عالی از مراکز معتبر بین المللی بوده و در سال جاری میلادی نیز کانادا مجددا به عنوان باسواد‌ترین کشور در جهان انتخاب شد. دولت، اداره مهاجرت و نظام آموزشی کانادا به دانشجویان خصوصا دانشجویان بین‌المللی احترام خاصی قائل هستند و آنان را سرمایه‌های با ارزشی تلقی می‌کنند.

کانادا یکی از برترین اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی جهانی (OECD) را دارد. چرا که همواره و به ویژه در سال‌های اخیر، کانادا توجه خاصی به پیشرفت نظام آموزشی خود داشته است و در تلاش است تا به یک نظام آموزشی ایده‌آل برتر در سطح جهانی برسد. دولت کانادا 6% از درآمد تولید ناخالص داخلی سالانه خود را صرف امور آموزشی کشور می‌نماید.

سن تحصیل اجباری در کانادا و ورود به مدارس و تحصیل در کانادا بسته به استانی که دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کند 5 یا 6 سال است که قبل از آن خانواده‌ها می‌توانند به صورت اختیاری کودکان خود را در دوره‌های مهدکودک ثبت‌نام کنند (از 1 الی 5 سالگی). هر سال تحصیلی در کانادا 190 روز می‌باشد (بجز در استان کبک که 180 روزه است). همچنین مدارس این کشور از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن پذیرای دانش‌ آموزان هستند.

این نظام آموزشی بین 12 الی 13 سال، دانش آموزان را تعلیم می‌دهد و در نهایت به دانش آموزان مدرک دیپلم اعطا می‌کند و پس از آن دانش آموزان می‌توانند تحصیلات خود را در کالج‌ها یا دانشگاه‌ها ادامه دهند.

موسسات آموزشی کشور کانادا به دو دسته کلی دولتی و غیر دولتی تقسیم می‌شود. مدارس دولتی کانادا در گذشته تنها مختص شهروندان کانادا بوده اما اخیرا بسیاری از مدارس کانادا با پرداخت شهریه‌ای بین 8 تا 14 هزار دلار در سال، به دانش آموزان خارجی نیز خدمات آموزشی ارائه می‌نمایند. مدارس غیر دولتی نیز شامل برخی موسسات فنی و حرفه‌ای، کمپ های آموزشی تابستانه، دبیرستان‌های خصوصی و ... می‌شود. این مدارس شهریه بیشتری نسبت به مدارس دولتی دریافت می کنند.

تحصیل دبیرستان در کانادا

یکی از معروف‌ترین مقاصد تحصیلی برای مقطع دبیرستان، کشور کاناداست. از شهرهای پر هیاهو مانند تورنتو و ونکوور گرفته تا شهرهای زیبا و آرامش بخشی چون ساسکاتون یا هالیفاکس که همگی با آغوشی باز پذیرای دانش آموزان خارجی و بین‌المللی برای تحصیل در این کشور هستند.

دبیرستان‌های شبانه‌روزی کانادا برای دانش آموزان بین‌المللی اقامتگاه و خورد و خوراک را نیز تامین می‌کنند و در بین متقاضیان زیر 18 سالی که به تنهایی برای تحصیل به این کشور می‌آیند، طرفدار بسیاری دارد.

برای مدارس نیازی به مدرک زبان نیست و اگر هم مدرک خواسته شود معمولا برای 1 الی 2 سال آخر دبیرستان خواهد بود. خدمات آموزشی دولتی قبل از دانشگاه برای کلیه شهروندان کانادایی رایگان است اما برای دانش‌آموزان خارجی و بین‌المللی مبلغی به عنوان شهریه مد نظر گرفته می‌شود. در سال تحصیلی جاری این رقم بین 8 تا 16 هزار دلار کانادا در سال است.

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل دبیرستان در کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا

کالج در کانادا نقش به سزایی را در تربیت نیروی کار و متخصص با مهارت‌های فنی برای جامعه‌ی کانادا دارد. محوریت آموزشی و کاربردی کالج‌ها بیشتر مهارت آموزی و افزایش نیروهای کار با تعلیم مهارت‌های فنی و حرفه‌ای است و افراد را زودتر برای اشتغال و بازار کار آماده می‌کند و در کل:

 • دانشجویان کالج می‌توانند زودتر و راحت‌تر وارد بازار کسب و کار و درآمد زایی شوند
 • هزینه تحصیل در کالج‌های کانادا کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌هاست؛ به ویژه برای شهروندان کانادا
 • برخی از کالج‌های کانادا شبانه‌روزی هستند و نیازی به رزرو خوابگاه نیست
 • قبول شدن در کالج‌ به مراتب راحت‌تر از اخذ قبولی و پذیرش از دانشگاه‌هاست.

در کانادا کالج‌ها به 2 دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم می‌شوند، کالج‌های خصوصی ممکن است مزایا و امکانات بیشتری نسبت به کالج‌های دولتی داشته باشند اما کیفیت آموزش تقریبا در هر 2 نوع کالج یکسان است. کالج صرفا مختص یک دوره تخصصی نمی‌شود و انواع مدارک را ارائه می‌دهد: دوره دیپلم، دوره سرتیفیکیت (Certificate)، لیسانس، فوق دیپلم و دوره پست بچلر PBD

شهریه کالج‌های کانادا برای شهروندان کانادایی به طور متوسط 6 هزار دلار کانادا در سال و برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط 18 تا 23 هزار دلار کانادا در سال است.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

دوره کارشناسی

تحصیل در کانادا و در دوره کارشناسی یک دوره 3 الی 4 ساله برای دوره‌های تمام وقت است. متقاضیان خارجی می‌بایست مدارکی از قبیل دیپلم 12 ساله، مدرک زبان و دیگر مدارک سوابق تحصیلی در صورت وجود را داشته باشند. به طور متوسط حداقل نمره آیلتس 6.5 یا معادل آن در دیگر آزمون‌های معتبر و مورد قبول زبان و برای معدل نیز حداقل معدل 13 الی 14 ملاک‌های اولیه برای پذیرش هستند. همچنین متوسط شهریه برای مقطع کارشناسی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی سالیانه 25 الی 30 هزار دلار می‌باشد.

دوره کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد در کانادا از محبوب‌ترین مقاطع تحصیلی است و دانشجویان بین‌المللی بیشتر تمایل به ادامه تحصیل از این مقطع را دارند. این دوره در کانادا بین 1 تا 3 سال به طول می‌انجامد اما در بیشتر دوره‌ها، همان 2 سال است. دانشجویان بین‌المللی برای ورود به این مقطع تحصیلی در کانادا می‌بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا مدرک تافل با نمره ی بالای 85 داشته باشند (و یا معادل آن در دیگر مدارک زبان مورد قبول دانشگاه مد نظر).

در برخی دانشگاه‌های کانادا علاوه بر مدرک IELTS مدارک دیگری چون نتایج آزمون‌های GRE و GMAT نیز باید توسط دانشجو ارائه شود. هزینه دقیق تحصیل در این مقطع کارشناسی نیز بستگی به رشته تحصیلی یا دانشگاه محل تحصیل دانشجو دارد اما در سال تحصیلی جاری شهریه دانشگاه‌های کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 30 هزار دلار کانادا در سال تعیین شدند.

دوره دکترا

تحصیل در کانادا در بین دانشجویان متقاضی مقطع دکترا نیز بسیار محبوب است. چرا که کشور کانادا دانشگاه‌های بی‌نظیر و مطرح بین‌المللی بسیاری را در خود جای داده است و تحصیل در مقطع دکتری ارزان‌تر از مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بوده و همچنین مقطع دکتری بالاترین شانس اخذ بورسیه را در کانادا دارد. به طور متوسط همه ساله بیش از 150 هزار دانشجوی بین‌المللی در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند. این مقطع در کانادا بین 3 تا 6 سال (گاها 7 سال برای برخی رشته‌های خاص) به طول می‌انجامد. 

برای ورود به دانشگاه‌های کانادا و تحصیل در مقطع دکترا می‌بایست مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با نمره مناسب (معدل پیشنهادی 15 یا 16 به بالا)، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره بالا (آیلتس 7 یا بیشتر و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های زبان معتبر) را ارائه دهید. همچنین شرکت و قبولی در آزمون‌های GRE یا GMAT با نمره قابل قبول، ارائه مقالات چاپی معتبر، 2 الی 3 توصیه نامه، انگیزه نامه و برای برخی رشته‌ها در این مقطع، ارائه سابقه کار مناسب اجباریست. شهریه تحصیل در رشته دکتری در کانادا نیز بین 9 تا 19 هزار دلار در سال می‌باشد که برای بسیاری از دانشگاه‌ها این هزینه‌ها بسیار کمتر از مبالغ مذکور نیز خواهد بود.

تحصیل در کالج یا دانشگاه؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، نسبت به انتخاب کالج و دانشگاه دچار تردید هستند و نمی‌توانند تصمیم بگیرند که کدام یک بیشتر متناسب با نیازها و خواست‌های آن‌هاست. کالج‌ها و دانشگاه‌ها را می‌توانیم نسبت به مسائل زیر با یکدیگر مقایسه کنیم:

کالج

دانشگاه

قبولی راحت نسبت به دانشگاه

اعتبار بیشتر مدرک اخذ شده

نیاز به سطح زبان پایین‌تر

نیاز به سطح زبان بالاتر

یادگیری مهارت‌های عملی

آموزش و تمرکز بر دروس تخصص و علمی

جذب سریع‌تر در بازار کار

درآمد بالاتر پس از ورود به بازار کار

تنوع بیشتر در رشته‌ها

محیط و بستر گسترده‌تر علمی و فرهنگی

امکان کسب گواهی در رشته‌هایی بدون امکان اخذ مستقیم جاب آفر

امکان دریافت بورسیه دکتری و ارشد

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

متوسط هزینه‌های زندگی یک دانشجو در کانادا کاملا بستگی به شهر و استان وی دارد و تفاوت‌های آشکاری هم بین حتی شهرهای بزرگ و مرفه این کشور از نظر هزینه‌های زندگی (مانند تفاوت بین مونترال با ونکوور) وجود دارد.

بنابراین این تفاوت‌ها بین یک شهر بزرگ، مرفه و پر جمعیت با شهری کوچک، کم جمعیت‌تر و با امکانات کمتر بسیار بیشتر به چشم خواهد آمد. اما با یک میانگین‌گیری کلی، متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در سال بین 10 تا 15 هزار دلار خواهد بود که ما به طور متوسط 12 هزار دلار در نظر می‌گیریم

هزینه مذکور، یک هزینه مربوط به زندگی ساده دانشجویی و آن هم صرفه‌جوبانه به حساب می‌آید. حال اگر شخصی محل اقامت در کانادا داشته باشد (مانند خانه اقوام یا...) این هزینه بسیار کمتر می‌شود. اگر هم دانشجو بجای خوابگاه، خانه اجاره کند هزینه‌هایش بیشتر می‌شود. 

خوابگاه دانشجویی در کانادا سالیانه بین 3500 تا نزدیک به 8000 دلار هزینه دارد. (به طور متوسط 5 هزار دلار در سال). هزینه خوابگاه‌های بالای 5 الی 6 هزار دلار در سال معمولا برای دانشگاه‌هایی بوده که امکانات رفاهی بیشتری دارند، یا دارای جمعیت کمتر در هر اتاق و هستند.

هزینه زندگی یک شخص در کانادا به صورت نرمال بدون احتساب هزینه مسکن، ماهیانه 1300 دلار می‌باشد اما برای دانشجویان بین‌المللی به دلیل سبک زندگی ساده‌تر، این هزینه می‌تواند تا 800 الی 1000 دلار و حتی کمتر کاهش یابد. اگر هم که دانشجو تمایل به اجاره خانه به صورت تنها یا نهایت با یک شخص دیگر را داشته باشد باید گفت که متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه 1600دلار (مرکز شهر) و 1250 دلار (دور از مرکز شهر) می‌باشد.

عنوان

هزینه (به دلار کانادا)

هزینه زندگی ماهانه بدون احتساب مسکن

حدود 1330 دلار

هزینه زندگی ماهانه دانشجویی

800 الی 1100 دلار

متوسط هزینه اجاره خانه 1 خوابه در مرکز شهر

1600

متوسط هزینه اجاره خانه 1 خوابه دور از مرکز شهر

1250

هزینه سالانه خوابگاه دانشجوی

4000 تا 8000

هزینه ماهانه اینترنت پرسرعت نامحدود

85

هزینه ماهانه رفت و آمد شهری

100

هزینه ماهانه تسهیلات (آب، برق، گاز و...)

180

هزینه یک دست لباس کامل (پیراهن، شلوار و کفش)

225

خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا

یکی از بهترین گزینه‌های اقامت برای دانشجویان بین‌المللی هنگام تحصیل در کانادا استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی است. به طور کلی خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا در قالب رزیدنس هال (Residence Halls)، تاون هاوس (Townhouses) و آپارتمان (apartment) ارائه می‌شوند. رزیدنس هال، اغلب ساختمان‌هایی بزرگ هستند که حجم زیادی از دانشجویان در آن‌ها ساکن هستند اما تاون هاوس‌ها حدود 3 الی 6 دانشجو را در هر واحد شامل می‌شوند.

رزیدنس هال آشپزخانه، سرویس بهداشتی و لاندری روم (اتاق شستشوی لباس) مشترک داشته و مستقیما توسط دانشگاه اداره می‌شوند. همچنین آن‌ها اغلب سالن غذاخوری مجزایی دارند که دانشجویان می‌توانند وعده‌های غذایی خود را از آنجا به صورت سرو شده تهیه کنند. رزیدنس هال بر خلاف آپارتمان‌ها اغلب شامل اتاق‌های 2 الی 3 نفره می‌شود.

تاون هاوس‌ها که دانشجویان سال‌های آخر و یا تحصیلات تکمیلی در آن ساکن می‌شوند، خانه‌هایی 3 یا 6 خوابه هستند که هر دانشجو اتاق مجزای خود را دارد. اما فضای نشیمن، آشپزخانه و... به صورت مشترک است. قیمت خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا 4000 تا 8000 دلار در سال است که بسته به نوع تسهیلات آن‌ها این رنج قیمتی متنوع وجود دارد.

بیمه دانشجویی

به طور کلی بیمه درمانی دانشجویان بین‌المللی اجباری بوده و باید مدت زمان تحصیل آن‌ها را در این کشور پوشش دهد. در واقع اینطور بگوییم که هزینه بیمه در برخی از دانشگاه‌ها به صورت اجباری و در برخی دیگر انتخابی است اما باید گفت که تهیه بیمه دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی در راستای صدور ویزای تحصیلی اجباری است. هزینه بیمه دانشجویی در هر استان متفاوت است و از رنج 430 تا 820 دلار در سال هزینه خواهد داشت.

استان

مبلغ سالانه بیمه به دلار کانادا

انتاریو

450

بریتیش کلمبیا

435

آلبرتا

820

کبک

500

مانیتوبا

450

نوا اسکوشیا

500

پرنسس ادوارد

500

کار دانشجویی در حین تحصیل

کار دانشجویی در حین تحصیل

یکی از مزایای تحصیل در کانادا آن است که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل در کانادا، مشغول به کار شوند. مدت زمان کار برای دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در کانادا،  از نوامبر 2022 و تا اطلاع ثانوی به صورت تمام وقت می‌باشد. شرایط برای اجازه کار دانشجویی به شرح زیر است:

 • دارا بودن ویزای تحصیلی معتبر
 • اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر
 • تحصیل به صورت تمام وقت و حضوری باشد
 • دارا بودن کد بیمه برای استفاده از مزایا و خدمات بیمه‌های دولتی

مرسوم‌ترین و بهترین شغل‌های دانشجویی عبارتند از:

 • راننده اوبر
 • مترجم / تایپیست
 • ویراستاری
 • معلم خصوصی
 • دستیار شبکه‌های اجتماعی
 • گرافیک / طراح وبسایت / تولید محتوا / سئو
 • پرستاری کودک
 • نگهداری و گردش حیوانات خانگی
 • کار در رستوران، فست فود و...
 • کارهای خانگی مانند باغبانی
 • مشاغل ساختمانی / تاسیساتی
 • و...

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWPP)

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی معتبر (موسسات DLI) در کانادا می‌توانند پس از اتمام دوران تحصیل خود برای دریافت مجوز کار اقدام کرده و مشغول به کار شوند.

مدت زمان اعتبار این مجوز تا 36 ماه است و تمامی دانشجویانی که مدت زمان تحصیل آن‌ها در کانادا بیش از 8 ماه به صورت حضوری و تمام وقت بوده و در این کشور فارغ التحصیل شده باشند، می‌توانند برای دریافت این مجوز درخواست دهند. سابقه کاری کسب شده تحت این مجوز نیز تاثیر مثبتی در جهت اخذ اقامت دائم افراد خواهد داشت. اگر هم بنا به اجبار دوره دانشجو به صورت آنلاین شود، مشکلی در این جهت پیش نمی‌آید. مانند دوران همه گیری که دانشجویان مشمول حق مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWPP) شده بودند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

کانادا معتقد است که دانشجویان برتر بین‌المللی و استعدادهای درخشان را در کشور خود حفظ کند و در نتیجه فرصتی به دانشجویان خارجی می‌دهد تا مهارت‌های خود را در کانادا تقویت کرده و بتوانند پس از اتمام تحصیل، برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. بنابراین هر دانشجوی مشغول به تحصیل در کانادا می‌تواند بعد از پایان تحصیل در این کشور و همچنین پایان یافتن اعتبار ویزای تحصیلی که اعتبار آن 90 روز بعد از پایان تحصیل بوده، درخواست مجوز کار در کانادا را بدهند که معمولا مدت زمان اعتبار این مجوز بسته به رشته دانشجو در آخرین مقطع تحصیلی وی دارد که حداکثر می‌تواند تا 3 سال می‌باشد. همچنین به طور کلی دانشجویان در کانادا با حدود 18 ماه اشتغال با مجوز کار پس از پایان تحصیل، می‌توانند برای اقامت دائم خود در کانادا اقدام نمایند.

ریجکتی ویزای دانشجویی کانادا

در برخی موارد بعد از اخذ پذیرش دانشجو و اقدام برای اخذ ویزا، متقاضی با ریجکت شدن درخواست ویزا توسط اداره مهاجرت کانادا مواجه می‌گردد. در سال‌های اخیر  حساسیت‌های دولت کانادا بر امر مهاجرت خصوصا مهاجرت از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و آمریکا کمی بیشتر شده است. اگر این پروسه طبق روال صحیح و به دست افراد حرفه‌ای در این زمینه صورت بگیرد این احتمال به کمترین حالت خود نزدیک می‌شود. برخی از دلایل اصلی ریجکتی ویزا کانادا عبارتند از:

 • نقص یا نداشتن تمکن مالی لازم
 • نقص مدارک / ارائه مدارک جعلی
 • داشتن سوء سابقه
 • عوامل شغلی در صورت اجبار سابقه کار
 • گپ تحصیلی غیر قابل توجیه
 • نداشتن دلایل کافی برای ادامه تحصیل
 • متقاعد نشدن افسر مهاجرت به هر دلیل دیگر
 • ترجمه ضعیف مدارک
 • رزومه تحصیلی ضعیف حتی با داشتن اخذ پذیرش تحصیلی
 • عدم ارائه مدرک زبان در صورت درخواست از سمت اداره مهاجرت
 • عدم هم‌خوانی رشته تحصیلی انتخابی با رشته  مقطع قبل
 • پناهندگی یکی از اقوام  درجه 1 در کانادا

بهترین دانشگاه‌های کانادا

بهترین دانشگاه‌های کانادا

تعداد بیش از 90 دانشگاه در کانادا وجود داشته که تعداد کثیری از آن‌ها جزء برترین موسسات آموزشی جهان بوده و دارای اعتبار و کیفیت در حد استانداردهای آموزشی برتر در سطح جهانی هستند. همین امر باعث گردیده که دانشجویان بین‌المللی زیادی علاقمند به ادامه تحصیل در کانادا گردند. در جدول زیر 10 دانشگاه برتر کانادا در سال تحصیلی 2023-2024 را مشاهده می‌نمایید:

نام دانشگاه رتبه جهانی شانگهای رتبه جهانی QS شهر و استان

University of Toronto

دانشگاه تورنتو

22 21 تورنتو، انتاریو

McGill University

دانشگاه مک گیل

73 30 مونترال، کبک

University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا

44 34 ونکوور، بریتیش کلمبیا

University of Alberta

دانشگاه آلبرتا

92 111 ادمونتون، آلبرتا

University of Waterloo

دانشگاه واترلو

151-200 112 واترلو، انتاریو

Western University

دانشگاه وسترن

201-300 114 لندن، انتاریو

Université de Montréal

دانشگاه مونترال

101-150 141 مونترال، کبک

University of Calgary

دانشگاه کلگری

151-200 182 کلگری، آلبرتا

McMaster University

دانشگاه مک مستر

90 189 همیلتون، انتاریو

University of Ottawa

دانشگاه اتاوا

201-300 203 اتاوا، انتاریو

ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان اغلب هزینه‌های قابل توجی دارد. بسیاری از دانشجویان فکر می‌کنند که تنها راه‌حل مقابله با چنین مشکلی دریافت بورسیه است، اما اخذ بورسیه روند سخت و رقابتی دارد. عموما دانشگاه‌هایی که رتبه بالایی دارند، شهریه بیشتری برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند. بالعکس دانشگاه‌های با رتبه پایین‌تر، نه تنها شهریه کمتری داشته، بلکه گاها امکان دریافت بورسیه نیز در آن‌ها راحت‌تر است. اما این قانون لزوما همیشه صادق نیست. در این بخش به معرفی ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی می‌پردازیم:

شهریه سالانه مقطع کارشناسی

دانشگاه برندون

متوسط شهریه 7200 دلار

دانشگاه سنت بونیفیس

متوسط شهریه 7480 دلار

دانشگاه گوئلف

متوسط شهریه 9700 دلار

دانشگاه منونایت کانادایی

متوسط شهریه 10000 دلار

شهریه سالانه مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

متوسط شهریه 3220 دلار

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

متوسط شهریه 3300 دلار

دانشگاه کلگری

متوسط شهریه 3700 دلار

دانشگاه سایمون فریزر

متوسط شهریه 3800 دلار

دانشگاه ساسکاچوان

متوسط شهریه 4360 دلار

دانشگاه رجینا

متوسط شهریه 6420 دلار

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تحصیل در کانادا، انتخاب رشته‌ای است که علاوه بر علایق دانشجو، آینده شغلی و درآمد مناسبی هم داشته باشد. بنابراین دقت به انتخاب رشته‌ایی مناسب برای داشتن آینده شغلی درخشانی بسیار مهم خواهد بود.

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره گردید، کانادا به دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور اجازه کار در حین تحصیل و همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی را می‌دهد. در واقع اقتصاد و صنعت کانادا به قدری فعال است که نیروی کار جوان می‌تواند در هر زمینه‌ای مشغول به فعالیت شود.

حمایت‌های دولت فدرال کانادا از بخش اقتصادی کانادا به خصوص در صنایع تولیداتی و کشاورزی بسیار زیاد است. نرخ بیکاری در کانادا مطابق آخرین آمار سال جاری میلادی 5.1% است. در لیست زیر به معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا پرداخته شده که از منظر فاکتورهای بیان شده یعنی وجود تقاضا، میزان حقوق و مزایا و همچنین رضایت شغلی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • وکالت دادگستری
 • کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA
 • داروسازی
 • مهندسی نفت
 • پرستار دارای پروانه رسمی
 • مهندسی کامپیوتر / علوم کامپیوتر / IT
 • امور مالی و کسب و کار / حسابداری / مدیر مالی / دفترداری و...
 • رشته‌های مهندسی (به ویژه مکانیک، عمران، برق، شیمی، صنایع، معدن، زمین شناسی و مدیریت مهندسی)
 • مشاغل مربوط به چند رسانه‌ای
 • روانشناسی
 • و...

تحصیل پزشکی

یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در بین دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در کانادا رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است. چرا که کانادا برای رشته‌های حیطه درمان و پزشکی امکانات و زیرساخت‌های قوی دارد.

دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل، مونترال، کوئینز، مک مستر، لاوال، مموریال نیوفاندلند و... از جمله دانشگاه‌هایی هستند که در رشته‌های پزشکی شهرت خاص خود را دارند. تحصیل در دوره پزشکی در کانادا بسته به رشته و محل تحصیل فرد ممکن است بین 3 تا 5 سال (بدون احتساب مقطع کارشناسی) به طول انجامد.

در مقطع کارشناسی هیچ دوره تحصیلی با عنوان پزشکی در دانشگاه‌های کانادا ارائه نشده و افراد باید در رشته‌ای مرتبط همچون زیست‌شناسی، پیراپزشکی، پرستاری و... تحصیل کرده و سپس برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنند. دانشجویان پس از پایان تحصیلات 4 یا 5 ساله خود باید به مدت 2-5 سال به عنوان رزیدنت (عمومی یا تخصصی) در بیمارستان مشغول به کار شوند تا مجوز فعالیت پزشکی خود را دریافت کنند.

تحصیل دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از با ارزش‌ترین زمینه‌های تحصیلی و شغلی کانادا است. این رشته روز به روز در حال گسترش است و هر روز به تجهیزات و دانش این رشته اضافه می‌شود. تحصیل دندانپزشکی در کانادا حداقل 4 تا 5 سال است و این رشته یکی از گران‌ترین‌ها برای تحصیل در کاناداست. متوسط شهریه این رشته در بین دانشگاه‌های کانادا بسته به دانشگاه انتخابی سالانه بین 45 تا 120 هزار دلار برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. 

برخی کالج‌های معتبر کانادا از جمله کالج Durham نیز رشته‌های وابسته به دندان پزشکی را ارائه می‌دهند مثل بهداشت دندان، دستیار دندانپزشک، پذیرش و مدیریت دندانپزشکی و... که معمولا مدت تحصیل در این رشته‌ها بین 3 تا 4 سال است.

تحصیل پرستاری

کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا یکی از بهترین مراکز تحصیلی برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل پرستاری هستند. رشته پرستاری جز رشته‌های برتر ارائه شده در کانادا است که هر ساله متقاضیان بسیاری زیادی درخواست ادامه تحصیل پرستاری در کانادا را در این رشته دارند. می‌توان گفت کانادا یکی از مقاصد تحصیلی رویایی برای دانشجویان رشته‌ی پرستاری است. 

هرچند هزینه دقیق تحصیل پرستاری در کانادا کاملا بستگی به سال تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو دارد اما اگر بخواهیم کلیه دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته پرستاری برای دانشجویان بین‌المللی را در نظر بگیریم به طور متوسط شهریه سالانه تحصیل پرستاری در کانادا در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 25 الی 35 هزار دلار است. وره تحصیل در رشته پرستاری در کانادا بین 2 تا 4 سال به طول می‌انجامد و Certificate دیپلم آن 1 سال. دانشگاه‌های اتاوا، کلگری، وسترن، کوئینز، مک‌گیل و آلبرتا از بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته پرستاری در کانادا هستند.

تحصیل رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی

رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی رشته‌های محبوب برای تحصیل در کانادا هستند. علوم اجتماعی شامل رشته‌هایی می‌شود که به مطالعه جوامع انسانی و روابط اجتماعی می‌پردازند، مانند انسان‌شناسی، اقتصاد، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، جرم‌شناسی و روابط بین‌‎الملل.

علوم انسانی نیز شامل رشته‎‌هایی چون تاریخ، ادبیات، فلسفه، زبان‌شناسی و معماری می‌شود. تفکر خلاق و ارزیابی موقعیت‌ها از مهارت‌هایی است که فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی به دست می‌آورند و می‌توانند و موقعیت‌های شغلی متنوع و عالی را دارند. دانشگاه‌های تورنتو، مک‌گیل، بروک، آلبرتا، مونترال، یورک، بریتیش کلمبیا، کیک و اوتاوا برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی در کانادا هستند.

تحصیل رشته MBA

MBA از محبوب‌ترین رشته‌ها برای تحصیل در کاناداست. تحصیل در رشته MBA در کانادا از بهترین سرفصل‌ها و معیارهای بین‌المللی پیروی می‌کند. میانگین شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در این رشته سالانه 30 الی 65 هزار دلار کانادا است. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه وسترن، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته MBA در کانادا هستند.

رشته‌های دوگانه Joint Programs

برخی از دانشگاه‌ها اقدام به ارائه رشته‌های دوگانه‌ای می‌کنند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به طور همزمان در دو رشته مختلف تحصیل کرده و مهارت‌های مربوط به هر دو را با یکدیگر ترکیب کنند. تحصیل در رشته‌های دوگانه تجربه منحصر به فردی است که ذهنیت پیچیده‌ای به دانشجویان بخشیده و مهارت‌های آموزشی و شغلی آن‌ها را تقویت می‌کند. یکی از مزیت‌های تحصیل در کانادا، بهره‌مندی از طیف وسیعی از رشته‌های دوگانه در حوزه‌های مختلف آموزشی است. دانشگاه‌های مک‌گیل، کویینز، آلبرتا، یورک، بریتیش کلمبیا، تورنتو، دالهاوزی، دانشگاه وسترن، اتاوا و... رشته‌های بسیار متنوعی را به صورت دوگانه ارائه می‌کنند.

رشته‌های مدیریتی و MBA از رایج‌ترین رشته‌های دوگانه هستند که امکان ترکیب با بسیاری از شاخه‌های علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی را دارند. برخی از مشهورترین آن‌ها عبارتند از: MBA و حقوق، MBA و علوم بهداشتی، MBA و هوش مصنوعی، MBA و هنرهای زیبا، MBA و مهندسی، MBA و کشاورزی و همچنین MBA و سیاست‌گذاری عمومی.

تحصیل از طریق رشته‌های co-op

یکی از بهترین برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های کانادا که دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در آن‌ها اقدام کنند، رشته‌های co-op هستند. ساختار این رشته‌ها به گونه‌ای است که دانشجویان باید حدود نیمی از دوران تحصیل خود را به شکل کارآموزی گذرانده و در محیط واقعی کار، مهارت‌های شغلی مورد نیاز خود را بیاموزند. تحصیل در رشته‌های co-op برای دانشجویان این امکان را فراهم می‌سازد تا در هنگام تحصیل درآمد کسب کرده و پس از فارغ‌التحصیلی شانس بهتری برای جذب در بازار کار داشته باشند.

هزینه تحصیل در این رشته‌ها اغلب 1000 الی 3000 دلار بالاتر از رشته‌های عادی بوده، اما افراد شانس پذیرش بالاتری را برای ویزا خواهند داشت. مدیریت، کامپیوتر و نرم‌افزار، هتلداری، علوم بهداشتی، مهندسی و داروسازی از بهترین رشته‌های برای تحصیل در کانادا از طریق co-op هستند.

کلاس زبان و شهریه‌های آن

کلاس زبان و شهریه‌های آن

در اغلب استان‌های بزرگ کانادا کلاس‌های زبان انگلیسی و فرانسوی برای بالاتر بردن سطح مهارت زبان دانشجویان و اتباع خارجی برگزار می‌شود. عموما این کلاس‌ها مدت هفتگی دارند و به صورت ترمی برگزار نمی‌شوند. کلاس‌های زبان برای تمام رده‌های سنی برگزار می‌شود. اکثر مراکز آموزشی زبان خصوصی هستند و شرکت در دوره‌های زبان شامل هزینه شهریه است. هزینه شهریه کلاس‌های زبان در کانادا در هر استان و هر مرکزی متفاوت است اما متوسط هزینه شرکت در کلاس‌های زبان در کانادا به شرح زیر است:

هزینه 12 هفته آموزش

تورنتو: 3615 دلار کانادا

کبک: 3670 دلار کانادا

ونکوور: 4185 دلار کانادا

کلگری: 3550 دلار کانادا

تورنتو: 3615 دلار کانادا

معرفی شهرهای پرطرفدار کانادا

وجود چندی از بهترین شهرهای دانشجویی محبوب جهان در کانادا از دیگر ویژگی‌های برتر این کشور است. 3 شهر تورنتو، مونترال و ونکوور در صدر قرار داشته و در سال جاری میلادی به ترتیب رتبه 11، 13 و 18 جهانی را از آن خود کردند.

تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و بزرگترین شهر کاناداست. این شهر با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت و در حدود 7 میلیون نفر جمعیت کلانشهری، در جنوب استان انتاریو و در ساحل دریاچه انتاریو واقع است. این شهر یکی از شهرهای ساحلی کانادا محسوب می‌شود و از جمله شهرهای مهم کانادا با بیشترین تنوع فرهنگی از ملل مختلف است. تورنتو یک شهر بین‌المللی بوده که جز بزرگترین مراکز تجاری، اقتصادی، هنر و فرهنگ جهان محسوب می‌شود. این شهر به مرکز هنرهای موسیقی، تئاتر و هنرهای دیجیتالی مشهور است. محیط امن و چند ملیتی بودن این منطقه باعث شده تا مهاجرین در این شهر احساس آرامش داشته باشند. 

ونکوور

ونکوور بندرگاه غرب کانادا در استان بریتیش کلمبیا است. این شهر یکی از معروف‌ترین شهرهای بزرگ کانادا است. ونکوور سومین شهر پرجمعیت کانادا است و از نظر تراکم جمعیت حرف اول در کانادا را میزند. جمعیت کلانشهری ونکوور با بیش از 2.5 میلیون نفر است . این شهر مانند تورنتو بیشترین مهاجرین کانادا را در خود جای داده است. بیش از ونکوور 42% از جمعیت ونکوور مهاجر هستند. ونکوور در سال 2020 به عنوان  سبزترین شهر دنیا نام گرفت. این شهر هر ساله شاهد برپایی فستیوال‌ها، جشنواره‌ها و سمینارهای زیادی است. برای مثال کنفرانس مشهور TED از سال 2014 در این شهر برگزار می‌شود. صنعت گردشگری و سینما از مهمترین صنایع شهر ونکوور هستند. ونکوور به هالیوود شمالی نیز معروف است.

مونترال

مونترال اولین شهر پرجمعیت استان کبک و دومین شهر پرجمعیت کاناداست. این شهر در سال 1642 توسط فرانسوی‌ها تاسیس شد. زبان رسمی این شهر فرانسوی است و تنها 22 درصد مردم این شهر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. مساحت این شهر 431 کیلومتر مربع است که بیش از 2 میلیون نفر جمعیت را در خود گنجانده است. این شهر تابستان‌هایی گرم و شرجی دارد اما دمای هوا از 27 درجه سانتی گراد عبور نمی‌کند. مونترال زمستان‌های خیلی سردی دارد که ممکن است دمای هوا در آن تا -37 درجه سانتی گراد نیز برسد. ورزش هاکی روی یخ از محبوب‌‌ترین و مشهورترین ورزشهای شهر مونترال است. مونترال از جمله شهرهای کاناداست که هر ساله آمار جرم و جنایت در این شهر رو به کاهش است.

سفارت کانادا برای ایرانیان

سفارت کانادا در تهران و در خیابان سرافراز واقع بوده که بنا به دلایل سیاسی از سال 2012 میلادی هیچ فعالیتی در ایران دیگر ندارد. لذا مسافران و کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید به کشورهای همسایه مراجعه نموده و نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. برخی از دفاتر VFS کانادا در کشورهای همسایه عبارتند از:

ترکیه

استانبول

آنکارا

روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ 

 cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye، Sisli /, Istanbul

: Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no 154 next to TEB Bank Çankaya / Ankara

تلفن: 902123859700+

تلفن: 903124092700+

فکس: 902123571000+

فکس: 903124092712+

ایمیل: ISTBL-Consular@international.gc.ca

ANKRA-Consular@international.gc.ca

امارات

دبی

ابوظبی

روزهای کاری از یکشنبه تا پنجشنبه ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ 

روزهای کاری از یکشنبه تا پنجشنبه ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ 

 Canada Visa Application CentreWafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2 Umm Hurair 2 – 

 Canada Visa Application Centre,VFS (GCC) LLC Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,Mina Road

تلفن: 9714044971+

تلفن: 97142055881+

فکس:  97144048556+

فکس: 971026940399+

ایمیل:  dubai@international.gc.ca

ایمیل:  abdbi@international.gc.ca

ارمنستان

ایروان

ساعات کار: دوشنبه تا جمعه ساعت 8:30 صبح الی 17:00

آدرس:  Vazgen Sargsyan – Yerevan Armenia 10

تلفن: 37410583786+

فکس: 37410567990+

ایمیل:  concda@gmail.com

مشاوره با گروه مهاجرتی ادب ویزا

تصمیم‌گیری برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و آن هم خارج از کشور بسیار سخت و برای هر شخصی سرنوشت ساز است. بسیاری از دانش آموزان یا دانشجویان بعد از اخذ مدرک تحصیلی آخر خود به دنبال مشاوره در رابطه با انتخاب مقصد تحصیلی، رشته و دانشگاه برای ادامه تحصیل هستند. چرا که تصمیم‌گیری بدون مشاوره می‌تواند برای شخص مشکل‌ ایجاد کرده و شخص را برای مدت زیادی از مسیر درست منحرف نماید.

به متقاضیان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری را دارند پیشنهاد می‌شود که قبل از هر اقدامی با یک مشاور مجرب و با سابقه در زمینه مهاجرت و قوانین بین المللی ارتباط برقرار کنید. چرا که اقدام غیر هوشمندانه ممکن است هزینه‌های جبران ناپذیر را به دنبال داشته باشد. بسیاری از موسسات حقوقی زیادی در ایران فعالیت دارند اما تعداد محدودی از این موسسات دارای مجوز قانونی هستند. حتما در انتخاب مشاور به سابقه، میزان دانش وی و کشورهای حوزه تخصص وی و مجوزهای مورد نیاز اطمینان حاصل کنید.

متقاضیان محترم می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان با گروه مهاجرتی ادب ویزا از طریق شماره تماس‌ 02171400111 از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 18 و پنجشنبه از ساعت 9 تا 15 در ارتباط باشند. برای متقاضیان امکان مشاوره تخصصی به صورت حضوری یا آنلاین نیز وجود دارد. ما می‌خواهیم ویزای بعدی کانادا برای شما باشد...

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (86 پاسخ)
2023-09-18

سلام وقت بخیر من 24 سالمه کارشناسی میکروبیولوژی دارم از دانشگاه غیر دولتی و 2 مدرک کامپیوتر و چند سال سابقه کار با گذروندن دوره زبان شانس مهاجرت برای ارشد رو با همسرم دارم یا اینکه اگر ارشد وزارت یهداشت بخونم و برای دکترا درخواست مهاجرت بدم شانس پذیرش و بورسیم بیشتره؟ برای بورسیه که با مدرک کارشناسی هیچ شانسی برام نیست درسته؟ همسرم مدرک فنی دارن و تعمیرکار موبایلن ممنون میشم سوالاتم رو پاسخ بدید

2023-09-19

سلام. برای مقطع ارشد هم شرایط بسیار خوبی برای دریافت بورسیه دارید و ما به واسطه داشتن نمایندگی از دانشگاه این امر رو بسیار راحت تر میتونیم براتون انجام بدیم؛ در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-08-21

سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۷ و میانگین معدل ۱۷ دهم و یازدهم و آیلتس ۷ امکان بورسیه شدن در کانادا برای رشته دندان پزشکی یا داروسازی وجود داره؟

2023-08-27

سلام. احتمال کمی برای بورسیه در مقطع کارشناسی در کانادا وجود داره اما باز باید شرایطتون بیشتر بررسی شه که در این راستا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-07-09

سلام من ۵۰ سال و همسرم ۴۳ سال دارد .دارای فرزند ۱۰ ساله و ۱/۵ ساله هستم . هر دو نفر ما دارای سابقه بیمه ۲۵ سال و همسرم ۱۷ سال هستیم . خواستم بدون با حداقل تمکن مالی و راه مطمئن چه روشی پیشنهاد میدید .ممنون

2023-07-12

سلام. برای ویزای تحصیلی کانادا و استرالیا اقدام کنین بهتره که همسر هم به عنوان همراه اجازه کار تمام وقت خواهد داشت (و همچنین خودتون در کنار درستون) و در این راستا هم سن متقاضی مهم هست و هم میزان سابقه کار که برای تصمیم گیری دقیق تر بهتره که مشاوره بشید که برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-05-20

سلام، فارق التحصیل رشته مهندسی هوافضا از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 15 و خرده ای هستم و زبانم هم خوبه میخواستم بدونم کدوم کشورها شانس بورس بیشتری برای مقطع کارشناسی ارشد دارم

2023-05-22

سلام. قطعا کانادا و استرالیا بهترین شرایط تحصیل رو در حال حاضر دارن

2023-04-12

سلام.من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه تهرانم با معدل 14.5 و یک ترم مشروطی و آیلتس 7..با این شرایط شانسی برای پذیرش سلف فاند از دانشگاه های کانادا بدون ریسک ویزا دارم؟

2023-04-16

سلام. بله شرایطتون عالی هست به ویژه مدرک زبانتون که موارد دیگر زا بابت قوت پرونده رو پوشش میده

2023-03-26

سلام وقت بخیر . یه فردی که کلاش هشتمه (14 ساله ) چه مدارکی برای مهاجرت لازم داره ؟

2023-03-29

سلام. شما به مدارک تحصیلی 3 سال آخر و مدارک هویتی خود و پدر مادرتون نیاز خواهید داشت. مدرک زبان اجباری نیست اما اگه داشته باشید شانس پذیرش و ویزاتون بالاتر میره

2023-02-22

سلام،خانمی متاهل با 38 سال و گپ تحصیلی 6 ساله ،ارشد شیمی هستم،با همسر و فرزند 6 ساله ام،شانسی برای مقطع دکتری در کانادا دارم ؟

2023-02-25

سلام. بله شانستون خوبه اما بهتره تماس بگیرید و شرایطتون رو بیشتر شرح بدید تا دقیق تر بررسی بشه

2023-02-21

با سلام بنده ایلتس ۷ دارم معدل دیپلم ۱۹ شد اگه تو کنکور پزشکی قبول شم میتونم برم دانشگاه بریتیش کلمبیا ؟ چند سال باید برای دوره پزشک عمومی وقت بزارم ؟ و باید حتما دوره لیسانس علوم پایه رو برای رفتن در این دانشگاه بگذرونم؟

2023-02-25

سلام. بله به راحتی میتونیم براتون اقدام کنیم. تماس بگیرید تا مشاوران کامل راهنماییتون کنن: 02171400111

2023-01-31

سلام من 20 سالمه دوران دبیرستان معدل خوبی داشتم 19 اینا میشد. میخاست بدونم میتونم برای دانشگاه پزشکی اقدام کنم تو کانادا؟ واینک زبانم چندان قوی نیس مثلا همونجا اول دوره اکادمیک روبگذرونم بعد شروع به تحصیل کنم و اینک اتباع ایران بودن نبودن تاثیر داره تو پذیرش

2023-02-06

سلام. با داشتن مدرک زبان با نمره خوب می‌تونین اقدام کنین، اطلاعات بیشتر: 2171400111

2023-01-28

سلام من 24 سالمه معدل خوبی توی دبیرستان نداشتم امکان مهاجرت تحصیلی هست یا نه الان دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم

2023-01-29

سلام. معدل چندان بالا هم اجباری نیست و مدرک زبان داشته باشید به راحتی می تونید اقدام کنین، اطلاعات بیشتر: 02171400111

2023-01-26

سلام وقت بخیر من امسال دهم هستم و قرار هست برای سال ۱۱ ام به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بدونم هزینه مشاوره چقدر هست و کلا اگر بخواید برام کارهای پذیرش و ویزا رو انجام بدید هزینه چقدر میشه و اینکه بنظر شما برای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه من از سال آینده وارد دبیرستان های کانادا بشم یا کالج ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

2023-01-29

سلام. تماس بگیرید تا از هزینه مشاوره و هزینه‌های مربوط به قرارداد و ویزا و... کاملا مطلع شوید: 02171400111

2023-01-12

سلام وقت بخیر این سوال رو برای یکی از دوستانم می پرسم شرایط: ارشد برق معدل ۱۹دانشگاه آزاد سن ۳۰سال مدرک نظام مهندسی نظارت و طراحی تاسیسات، سابقه کار مرتبط بیش از ۵ سال دارای بیمه دارای مدرک زبان آیلتس ۷ چه پیشنهاد میکنید؟

2023-01-14

تحصیلی کانادا یا استرالیا بهترین گزینه هست و شانس بورسیه ایشون هم بسیار خوبه و میتونیم با بورسیه براشون اقدام کنیم

2023-01-12

سلام وقت بخیر ۲۷ساله هستم مدرک مهندسی برق الکترونیک با معدل ۱۶.۵۰ از دانشگاه دولتی دارم و ۳سال سابقه کار مرتبط مدرک زبان ندارم هنوز برای تحصیل میخواستم اقدام کنم، کم هزینه ترین دانشگاه ها با شرایط من چی هستند، امکان بورسیه هست با این شرایط؟

2023-01-14

سلام. قطعا مدرک زبان نیاز خواهید داشت و برای بورسیه هم باید نمره زبانتون خیلی خوب و بالا باشه (آیلتس حداقل 7 یا 8)

2022-12-30

سلام خدا قوت می خواستم ارشد رو تو کانادا ادامه بدم برای رشته مهندس کامبیوتر ولی برم دانشگاه آزاد بهتره یا سراسری اصلا فرقی داره برای مهاجرت تحصیلی سوال دیگه ام داشتم دیپلمم تجربی هست و اگه برم رشته مهندس کامبیوتر رو بخونم برای مهاجرت تحصیلی مشکلی پیش نمیاد ؟

2023-01-01

سلام. نوع دانشگاه فرقی نداره ملاک اصلی معدل هست - خیر در اون حالت هم مشکلی پیش نخواهد آمد

2022-12-29

ببخشید برای کارشناسی ارشد هم GREلازم هست یا فقط دکترا

2023-01-01

سلام. بسته به رشته و دانشگاه داره

2022-12-29

سلام دانش آموز هنرستان هستم می خواستم بدونم اگه لیسانس دانشکده های فنی را داشته باشم برای فوق لیسانس کالج های کانادا که مثل دانشکده های فنی خودمون هست شانس بیشتری دارم یا دانشگاه ها ممنون میشم جواب بدین و اینکه میشه از کالج ها فاند گرفت

2023-01-01

سلام. اقدام برای دانشگاه گزینه بهتر به ویژه برای ویزا شدن هست و مشکلی نیست. برای فاند هم باید شرایط و صلاحیت های لازم رو داشته باشید.

2022-12-17

هزینه تحصیل مقطع دکتری چقدره؟

2022-12-17

سلام. بین 9 تا 15 هزار دلار در سال که از این مبالغ کمتر هم بسیار پیدا میشه و فاند و بورسیه های بسیاری برای این مقطع تعلق می‌گیره

2022-11-26

ببخشید تعداد سوالام زیاد شد.و اینم بگم که من میخوام به عنوان پرستار خونگی به کانادا برم با توجه به شرایطم که قبلا توضیح دادم،(کارشناسی مامایی،CLB5فرانسوی،ایلتس ۷،سه سال سابقه نگهداری از کودک،به همراه مدرک پرستاری از سالمندان،۲۴ سال سن ) و واسم جای سواله که اگه ویزای شینگن هم بگیرم ،آیا شانس گرفتن ویزای کارم بالا میره؟و اینکه تا حالا دوبار به ترکیه و یکبار به ارمنستان هم رفتم

2022-11-27

سلام. سابقه سفر بیشتر برای اخذ ویزای توریستی تاثیرگذار هست تا ویزاهای بلند مدت‌تر مثل کاری یا تحصیلی اما بی تاثیر هم نیست و تو نظر آفیسر حتما حداقل کمی تاثیر خواهد داشت. البته همون شینگن صرفا ارزش داره پیش آفیسر

2022-11-26

ممنونم از پاسخگویی تون ،اما میشه بپرسم که مشکل شرایط فعلی برای گرفتن ویزا کار از سفارت کانادا چیه؟و اینکه اگه بخوام واسه ادامه تحصیل برم باید مقاله و.....تمکن بیشتری داشته باشم و این خیلی شرایطم رو سخت‌تر میکنه

2022-11-27

ویزای کاری خیلی کمتر صادر میشه و به زبون ساده دنگ و فنگ خودش رو داره، تحصیلی درسته از نظر مالی چالش برانگیزه اما با رفتن از این طریق برای همیشه خیالتون راحت خواهد بود.

2022-11-25

سلام با ایلتس ۷ و ۲۴ سال سن و CLB5فرانسوی،و سه سال سابقه کار نگهداری از کودک و مدرک کارشناسی مامایی،و جاب افر از کانادا آیا شانس گرفتن ویزا کاری کانادا رو دارم؟؟و اگه دارم شانسش چند درصده؟

2022-11-26

سلام. شرایط بسیار خوبی دارید اما با توجه به شرایط فعلی برای صدور ویزا و مجوز کار برای ایرانیان، ما ادامه تحصیل رو پیشنهاد اکید داریم.

2022-11-16

من ۳۳ سالمه لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۳ و سابقه کاری ۵ ساله فیلمسازی و عکاسی و آیلتس ۷.۵ میخواستم بدونم امکانش هست در رشته IT برای مقطع ارشد اقدام کنم؟

2022-11-19

سلام. بله میتونید و تماس بگیرید تا کارشناسان ما کامل راهنماییتون کنن: 02171400111

2022-11-01

سلام. میخواستم بدونم بعد از اتمام مقطع ارشدم و برای اپلای دکترا چقدر زمان دارم تا مشمول سربازی نشم؟ و اینکه تو این مدت می تونم همه ی کار های مربوط به اپلای و ویزا رو بکنم؟

2022-11-02

1 سال / بله میتونید

2022-10-16

سلام وقت بخیر من در حال حاضر در رشته مهندسی پزشکی تحصیل میکنم و معدل کارشناسیم قطعا بالای 16 خواهد بود و آیلتس 7 دارم برای ارشد میتونم بورسیه خوبی در کانادا بگیرم ؟ برای رشتم هنوز ندیدم جایی مطلب خوب و درستی ندیدم اگر یکم راهنمایی کنید ممنون میشم.

2022-10-23

سلام. بله با این شرایط برای مقطع ارشد شانس خوبی برای اخذ بورسیه خواهید داشت.

2022-09-19

سلام خسته نباشید من قبلا دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی تحصیلی گرفتم برای کنکور بعد انصراف دادم و الان دانشگاه دولتی هستم خواستم بدونم بعد از فارغ‌التحصیلی برای ادامه تحصیل تو خارج در مقطع ارشد برام پاسپورت موقت صادر میشه.

2022-09-26

سلام. با اتمام کارشناسی شما میتونید تا 1 سال برای ادامه تحصیل در خارج اقدام کنین و مشکلی نخواهد بود.

2022-08-30

سلام خانم ۴۲ ساله مجرد هستم ، ارشد رشته علوم‌تربیتی شاخه مدیریت آموزشی با معدل ۱۹ و یک مقاله دارم…بنا به سن و رشته ام میتونم برای مقطع دکترا ویزای تحصیلی بگیرم؟

2022-08-31

سلام. هرچند که سنتون کمی چالش برانگیز بوده اما برای مقطع دکتری و به ویژه موقعیت شما یعنی با این معدلی که فرمودید و مقاله‌ای که دارید، می‌تونید اقدام کنید.

2022-08-21

سلام میخواستم بدونم که برای تحصیل در هریک از رشته های عکاسی، موسیقی، مد و پوشاک، حداقل نمره آیلتس چنده؟

2022-08-24

سلام. عموما همان آیلتس حداقل 6.5

2022-05-13

سلام برای کار در کانادا مثلا بعنوان معلم یا مربی ورزشی با داشتن مدارکی مثل کارشناسی ارشد بیومکانیک ورزشی-5 سال سابقه تدریس آموزش و پرورش-سابقه حضور در تیم ملی و مسابقات اسیایی-مربی گری و certificate-کارگاه های اموزشی و ۲۹ سال سن ایا شانسی برای کار دارم و اگر هست چه کار هایی و مدرک زبان در چه حد نیاز هست؟

2022-05-14

سلام. بله اما بهتره که قبل از 40 سالگی اقدام کنین. منتهی حوزه کاری ما تحصیلی بوده و بنابراین نمیتونم دقیق راهنماییتون کنم.

2022-05-13

سلام خسته نباشید من رشته تاسیسات هستم و سال بعد دیپلمم رو میگیرم واسه تحصیل توی کانادا چقدر شانس هست که افرادی که دیپلم دارن و بخوان واسه لیسانس بخونن بورسیه بشن؟

2022-05-14

سلام. بسیار کم است و بیشتر برای مقطع دکتری و در اولویت دوم اون هم با شرایط خیلی خوب، برای ارشد بورسیه ارائه میشه و برای کارشناسی بسیار شانس کمتری هست

2022-03-26

سلام سوال من اینه که من با لیسانس میتونم بورسیه بگیرم بعد به کانادا مهاجرت تحصیلی کنم ؟ (لیسانس برنامه نویسی)

2022-03-27

سلام. شما به صلاحیت های علمی بسیار بالا از جمله در معدل، نمره مدرک زبان، دستاوردهای علمی و چندین معیار دیگر نیاز خواهید داشت؛ چرا که اخذ بورسیه برای مقاطع دکتری و یا نهایت مقطع ارشد در کانادا بیشتر امکان پذیر است و برای مقطع کارشناسی کمتر اتفاق می افتد و شانس کمک هزینه باز بیشتر است تا بورسیه کامل

2022-03-09

اگر یک دانشجو در کانادا مشروط شود چه انفاقی برای اجازه تحصیل اش میفته ؟ ایا لغو میشه ؟

2022-03-14

سلام. تو کانادا مشروطی نداریم و سیستم آموزشی اونا مشابه ما نیست، اما در صورت عدم موفقیت در پاس کردن واحدها، حداکثر 2 تا 4 ترم اجازه تحصیل مازاد بر مدت زمان معمول رو خواهید داشت.

2022-03-05

سلام. گرفتن ویزا چقدر طول میکشه

2022-03-06

سلام. مدت زمان صرفا صدور خود ویزا 12 هفته. حالا گاهی زودتر گاهی هم دیرتر

2022-02-25

سلام،وقتتون بخیر.من ارشدمدیریت روتموم کردم. توی کانادا بخوام مشغول به کاربشم نیازه ارشد رودوباره اونجا هم بخونم برای اینکه راحتتر بتونم مشغول به کاربشم؟ یااینکه ازلیسانس بایستی شروع کنم دوباره؟ وچه دوره ای رواونجا بایدبگذرونم؟ چون سابقه کارندارم به این خاطرمی پرسم. بی زحمت راهنمایی می کنید چه کارهایی بایدانجام بدم ممنون

2022-02-26

سلام. اگه که برای ویزای کار می فرمایید که خیر همین مدرکتون کافی هست و بهتر است که به دیگر معیارهای مهم برای اعطای ویزای کار مانند دانش زبان آن هم در سطح خیلی بالا بپردازید؛ چرا که سابقه کار براشون خیلی مهمه و شما میفرمایید که ندارید...

2022-02-14

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگر طرح صیانت فضای مجازی عملی بشه ، امکان اپلای به کشور خارجی مثل کانادا وجود داره ؟ مثلا با کمک موسسه شما اگر حضوری بیام یا هر چی میشه با توجه به این طرح باز هم اپلای کرد ؟

2022-02-19

سلام. بنده از مفاد کامل این طرح خبر ندارم (و کاملش رو هم اعلام نکردن) اما تا حد زیادی مطمئن هستم این طرح ارتباط بین المللی در فضای مجازی رو در راستای امور اداری، تجاری و... شامل نخواهد شد.

2022-01-01

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم گرفتم ویزا تحصیلی چقدر طول میکشه و هزینش چقدر هست و از کجا ویزا تحصیلی بگیرم من ۱۲ سالمه متولد سال ۱۳۸۸/۱۲ هستم میتونم برم ادامه تحصیلاتم رو اونجا انجام بدم و اونجا اقامت بگیرم

2022-01-02

سلام. با توجه به سوالاتتون توصیه میکنم با کارشناسان ما تماس گرفته و شرایطتون رو کامل بگید تا کاملا راهنماییتون کنن و یا برای تشکیل یک پرونده قوی مهاجرتی اقدام نمایید: 02171400111

2022-01-01

میشه از پایه هفتم (متوسط اول) در کانادا تحصیل کرد

2022-01-02

سلام. بله امکانش هست و ترجیحا به موقع برای ابتدای شروع سال هفتم مطابق با سنی که باید باشید اقدام نمایید.

2021-12-20

سلام وقت بخیر، دانش اموز مدارس سمپاد هستم و میخوام فرض رو بر این بذارم که دانشگاهی مثل شریف یا تهران برای رشته هایی مثل برق یا ای تی یا کامپیوتر قبول بشم، سوالم اینه که 1) مدال هایی مثل طلا یا نقره یا برنزه مسابقات بین المللی رباتیک توی فاند و اپلای تاثیر داره؟ 2) نوع مدرسه ای که اکنون توشم چطور؟ این هم تاثیر داره؟ و 3) اینکه با اوردن رتبه کنکور خوب(منظورم زیر 100 هست) میشه فول فاند گرفت؟ و کلا با داشتن رتبه خوب کنکور چه مزایایی برای مهاجرت پیش میاد؟ اصلا تاثیری داره؟

2021-12-21

سلام. برای مورد اول فقط برای قبولی در رشته‌های مرتبط با ورزشی تاثیر داره - مورد دوم هم مدرسه تاثیر کمی داره مثلا مدرسه تیزهوشان و... تاثیر بهترین دارن - مورد سوم هم که کانادا به نتیجه کنکور نیاز نداره اما اگر کسب این رتبه براتون راحت هست میتونه نتیجش به عنوان یکی از مدارک ضمیمه ارائه بشه

2021-12-01

سلام خسته نباشید.هزینه کل تحصیل (شهریه دانشگاه و زندگی دانشجویی و کتاب و حمل و نقل و...) در کانادا در مقطع دکتری رشته علوم تجربی داروسازی چقدر هست؟ یعنی چقدر باید به سفارت نشون بدم که بهم ویزای تحصیلی بدن؟ممنون میشم راهنماییم کنید

2021-12-01

سلام. برای رشته داروسازی بسته به دانشگاه انتخابی شهریه از 22 هزار تا 60 هزار دلار در سال داریم...هزینه‌های شخصی + هزینه‌های تحصیلی و کتب و حمل و نقل رو حدودا 16 هزار دلار برای یک سال در نظر بگیرید (و برای خیال آسوده 21 هزار دلار در نظر بگیرید).

2021-11-11

با سلام من ارشد ای تی دارم با معدل 15/24 با سابقه کاری 7 ساله توی زمینه اینترنت و شبکه آیا شانس من برای اکسپت شدن بالاست ریسک نداره؟ برای ایلتس هنوز اقدام نکردم اما میگیرمش

2021-11-13

سلام. خیر شرایط خوبی دارید و گپ تحصیلیتون هم با سابقه کاری قابل توجیه هستش؛ مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 (گاها 7 بسته به دانشگاه مقصد) را اخذ نمایید و اونوقت ریسک نخواهید داشت و بلکه شانستون هم بالا خواهد بود.

2021-11-04

سلام من8 1 سالمه ودیپلم تجربی ازمدرسه استعداد های درخشان ومعدل دوسال اول دبیرستانم بالای 19/5 بود ومعدل سال اخر دبیرستان 18 است متقاضی مشاوره جهت ادامه تحصیل دررشته های پزشکی هستم

2021-11-06

سلام. میتونید از صفحه اصلی سایت (سمت چپ قسمت پایین و یا از بخش تماس با ما در منو بالای سایت) وقت مشاوره رزرو نمایید تا بطور دقیق با توجه به شرایطتون راهنمایی بشید و بهترین دانشگاه و گزینه ممکن رو براتون انتخاب کنیم؛ در خدمت هستیم

2021-11-02

سلام، هزینه ادامه تحصیل ارشد مهندسی شیمی تو دانشگاه تورنتو چقدر میشه؟

2021-11-02

با سلام. شهریه این رشته برای کارشناسی ارشد تو دانشگاه تورنتو سالانه بین 26 تا 30 هزار دلار کاناداست.

2021-10-26

بهترین دانشگاه کانادا برای ایرانیا کدومه؟

2021-10-26

با سلام. دانشگاه تورنتو که رتبه 1 رو تو کانادا داره بدلیل محیط خود دانشگاه و محبوبیتش برای دانشجویان بین‌المللی و همچنین شهر تورنتو که شهری چند فرهنگیه و ایرانی زیاد داره معمولا بهترین گزینه برای تحصیل ایرانیان و کلا دانشجویان بین‌المللی هستش و نرخ پذیرش خوبی هم برای متقاضیان بین المللی داره.

2021-10-12

سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک هستم ولی هیچ علاقه ای به رشته ام ندارم و قصد ادامه تحصیل در رشته خودم رو هم ندارم چون تقریبا چیزی از این رشته بلد نیستم که بتونم موفق بشم با ۲۵ سال سال سن و معدل ۱۳ بهترین رشته و بهترین کشور برای مهاجرتم کدام هستش ؟ کدام مقطع بهتر هستش ؟ ارشد در رشته ای دیگه ادام بدم بهتره یا شروع دوباره در رشته جدید از کارشناسی ؟ مدرک زبان هم انگلیسی و هم زبان دیگر میتونم یگیرم

2021-10-16

سلام . مانعی نداره به خصوص برای کانادا اما از آنجا که معدلتون کمی پایین هست، بهتره مدرک زبان با نمره خوب حداقل 6.5 ارائه بدید

2021-10-03

سلام وقت بخیر واقعا در سال حدود 30 هزار دلار خرج میشه برای مدرسه و... راهی نیست که دبیرستان ها تخفیف بدن یا رایگان تحصیل کنم؟یا حتی یجور بورسیه دبیرستانی چون درسم خیلی خوبه و تو خیلی چیزا مهارت دارم و تیزهوشان هم درس میخونم و ارزان ترین دبیرستان Sudbury رو میگید

2021-10-04

سلام. شما عموما بورسیه رو برای مقاطع ارشد و دکترا در نظر داشته باشید ولی برای مقطع کارشناسی یا مخصوصا دبیرستان خیلی سخته و کم پیش میاد که بورسیه کنند...

2021-10-02

سلام آسوده باشین ، من ۱۶ سالمه ، سال دیگه دیپلم تجربی ( میدونم با معدل بالای ۱۹ ) میگیرم با آیلتس ۷ آکادمیک ، سوالم اینه که برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی باید حتما کنکور بدم؟ و رتبه‌ی خوبی بیارم ، یا نه شرط پذیرشم فقط یه رزومه‌ی خوب مثل معدل رشته و آیلتس بالا و پول .. یعنی بدون کنکور میشه در بهترین دانشگاه های کانادا درس خوند؟ اگه میشه جوابم رو بدین و مطمیئنم کنید ، دنیایی سپاس

2021-10-04

سلام. بله بدون کنکور امکانش هست. نمره زبانتون که خوب هست و ریزنمرات دبیرستانتون هم خوب باشه بله بدون کنکور میتونین براحتی پذیرش بگیرین و برای اطلاع بیشتر می تونین با کارشناسان ما در تماس باشید

2021-09-29

سلام ، بنده ۱۸ سالم هستش معدل دیپلم ۱۴ و ایلتس ۶ . می خواستم واسه کالج کانادا اقدام کنم چقدر شانس پذیرش و دریافت ویزا دارم؟

2021-10-04

سلام. گرچه معدلتون پایین هست اما شانس قبولی رو دارید و چون کیس تون یکم خاص تره بهتون وقت مشاوره ارشد رو پیشنهاد می کنم که می تونین تماس بگیرید و هماهنگ کنین برای مشاوره حضوری، اونطوری شانستون بالا میره و انتخاب هایی پیش روی شما قرار میگیره که شانس ویزا شدن رو خواهید داشت.

2021-09-29

سلام وقت بخیر ، ارزون ترین دانشگاه های کانادا رو میگین؟ یه چندتایی رو حداقل و دولتی هم باشن

2021-09-29

با سلام و وقت شما هم بخیر. دانشگاه یادبود نیوفاندلند، رجینا، مک گیل، کنکوردیا، ساسکاچوان، رویال رودز و... چنتا از دانشگاه‌های ارزان کانادا هم برا کارشناسی و هم مقاطع بالاتر هستن، این لیست میتونه خیلی بیشتر و دقیق‌تر باشه اگه مقطع تحصیلی و رشته مد نظرتون رو بگین.

2021-09-29

کدوم دانشگاه ها کانادا راحت تر پذیرش میدن؟ یه چنتاییشو بگین ممنون میشم

2021-09-29

دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه ویلفرد لوریر، لث بریج، لیکهد، ساسکاچوان، کنکوردیا، نیوبرانزویک حتی برخی دانشگاه‌های برتر و رتبه تک رقمی مانند بریتیش کلمبیا، واترلو، آلبرتا، مک مستر نرخ پذیرش بالا و پذیرش راحت‌تری دارند.

2021-09-19

سلام اگه من پذیرش در مهندسی کامپیوتر رو در کانادا بگیرم میتونم همزمان رشته پزشکی رو هم توی کانادا بخونم؟

2021-10-16

سلام. خیر

2021-09-18

سلام اگه من پذیرش در مهندسی کامپیوتر رو در کانادا بگیرم میتونم همزمان رشته پزشکی رو هم توی کانادا بخونم؟

2021-09-21

سلام. اول آنکه رشته پزشکی قبولی سختی برای کانادا داره و ملزم به پیشنیاز هست تا چه برسه که بخواهید بطور تمام وقت در هر دو رشته تحصیل کنین

2021-09-18

سلام من امسال در رشته پرستاری فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام میکنم خواستم بدونم اگه به عنوان دانشجو به کانادا مهاجرت کنم میتونم در دوران دانشجویی کار پرستاری در بیمارستان یا جای دیگه گیر بیارم.

2021-09-21

سلام. به عنوان اشتغال دانشجویی یعنی همان هفته ایی 20 ساعت اگه بیمارستانی بپذیره بله امکانش هست

2021-09-04

سلام برای کسی که یکی از بستگان که نسبتش مهاجر دایی او هست کار راحت تری برای دریافت ویزای تحصیلی داره؟و امکان بورسیه شدن در کالج برای او فراهم هست یا نه؟

2021-09-07

سلام. بطور مستقیم تاثیر نداره اما بی تاثیر هم نیست، ضمن اینکه اگه بعنوان حامی خودتون معرفی کنید ممکنه کمی کمک کننده باشه اما درصورت معرفی بعنوان حامی، حتما باید اسپانسر مالی شما باشد وگرنه برعکس به روند ویزا شدنتون لطمه میزنه!

2021-04-17

سلام وقتتون بخیر امکانش هست بر دختر 14 سالم ویزای تحصیلی بگیرم و خودم باهاش برم؟

2021-05-29

با سلام و احترام بله میتونیم براشون پذیرش تحصیلی اقدام کنیم

2021-04-13

سلام ببخشید دانش آموزان یعنی زیر ۱۸ سال هاهم میتونن در هنگام تحصیل کاد هم بکنند؟

2021-05-24

ببینید هر کاری میتوانید بعد از ورودتون انجام بدید ولی بهتره از طریق قانونی اقامت بگیرید که مشکلات و عواقب بدی براتون ایجاد نشه

2021-01-24

سلام.آیا کانادا ویزایی برای هییت علمی ها دارد ، معادل ویزای j1 آمریکا و آیا مدرک زبان میخواهد؟ سپاسگزارم

2021-02-15

سلام خیر

2021-01-12

من برای. مقطع دکتری برای رشته ی شیمی تجزیه میتونم اقدام کنم و فاند بگیرم ؟ لطفا راهنماییم کنید هزینه ها به چه صورته‌

2021-06-08

با سلام- لطفا رزومتونو به ایمیل زیر بفرستید تا تصمیم درست در مورد آن بگیریم info@adabvisa.com

2021-01-12

درود بر شما من در حال حاضر دانشجوی ترم اول ارشد شیمی تجزیه. هستم با معدل ۱۵.۵۰ کارشناسی. میخواستم بدونم من میتونم برای دکتری. در همین رشته اقدام کنم برای کشور کانادا؟؟ و اینکه فول فاند گرفتن یا اسکالرشیپ به چه صورته. برای کسی ک از لحاظ مالی اوکی نیست؟

2021-02-15

سلام بله برای گرایش های مختلف شیمی می تونین اپلای کنین و اگر قصدتون فاند هست باید چندین مقاله (isi) و سطح زبان خوبی داشته باشید

2021-01-09

سلام ببخشید مادر من مدرک فوق دیپلم در رشته گرافیک داره و البته چندین سال در حوزه های مربوط تجربه کاری داره.می خواستم بدونم حالا که ما می خوایم خانوادگی به کانادا مهاجرت کنیم می تونه که ادامه تحصیل در دانشگاه بده یا میتونه شغل مربوط به کارش پیدا کنه؟

2021-01-09

سلام، ابتدا باید شرایط سنیشون و همچنین سابقه کاریشون بررسی بشه. امکان هر دو مهاجرت تحصیلی و کاری برای ایشون وجود داره

2021-01-09

سلام من ۱۷ ساله هستم و رشته تجربی می خونم.ما قصد داریم که به صورت خانوادگی به کانادا مهاجرت کنیم.میشه بگید من و خواهر و برادر هام که دبستانی هستند برای تحصیل در کانادا باید چقدر شهریه بپردازیم و اینکه اگه اقامت دائم بگیریم تحصیل ما رایگان میشه یا نه

2021-01-09

سلام، اگر اقامت دائم بگیرید تحصیلتون رایگان می شه برای اینکه تمامی خانواده بتونید مهاجرت کنید بهتره از طریق والدینتون اقدام کنید. پدر یا مادر می تونن از طریق برنامه های مهاجرت کاری اقامت دائم کانادا رو دریافت کنند و فرزندان زیر 21 سال رو همراه خودشون ببرند

2021-01-05

با داشتن فرزند زیر سه سال هم بهمون ویزای تحصیلی میدن؟

2021-01-09

سلام، باید آفیسر قانع بشه که برنامه‌ای برای فرزندتون دارین، به طور مثال همسرتون ازش مراقبت می‌کنه، مهد ثبت‌نام می‌کنین یا پرستار می‌گیرید.

2021-01-05

سلام من یک سال و نیم پیش آزمون تافل دادم، هنوز میتونم باهاش اقدام کنم؟

2021-01-09

سلام، برای اینکه از مدرک تافلتون استفاده کنین باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه.

2021-01-05

32 ساله هستم، مجرد، رشته مهندسی عمران. برای دانشگاه آلبرتا اقدام می کنین؟

2021-01-09

سلام بله، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرین تا شرایطتون رو بررسی کرده و راهنمایی‌های لازم رو در اختیارتون قرار بدن.

2021-01-05

سلام من دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی هستم، امکان تحصیل پست داک در کانادا برای رشته من هست؟

2021-01-09

سلام ما به شما توصیه می‌کنیم برای فرصت مطالعاتی دکتری اقدام کنید چون پست داک در رشته‌های علوم اجتماعی خیلی کم هست.

2021-01-05

سلام من دبیرستانی هستم، میخواستم بپرسم تحصیل در کانادا بهتره یا استرالیا؟

2021-01-09

سلام، هر کشور شرایط خاص خودش رو داره، برای انتخاب مقصد مهاجرت باید به وضعیت اقتصادی، سوابق تحصیلی، آب و هوا، ویزای تحصیلی و مسائلی از این دست دقت کنین. با کارشناسان ما در تماس باشین تا شما رو بیشتر راهنمایی کن

2021-01-05

برای افراد 40 سال به بالا هم میشه کالج اقدام کرد یا خیر؟

2021-01-09

باید دیگر شرایطتون هم بررسی بشه، اما ریسک ویزا داره، اگر مدرک ارشد دارین بهتره که برای دکتری اقدام کنین.

2021-01-05

من متاهل هستم و دو فرزند دارم، میتونم براشون ویزای همراه دریافت کنم؟

2021-01-09

سلام، بله شما می‌تونین برای فرزندان زیر سن قانونی و همسرتون ویزای همراه دریافت کنین. همسرتون می‌تونن ویزای توریستی همراه و یا حتی ویزای کاری همراه بگیرن.

2021-01-05

برای یه فرد 27 ساله پیشنهاد میدین که کالج بخونه یا دانشگاه؟

2021-01-09

بستگی خیلی زیادی به رزومه تحصیلی و اهداف شما داره، باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه تا نظر قطعی بدیم. به طور کلی کالج برای افرادی خوبه که می‌خوان سریعا وارد بازار کار بشن، از طرف دیگه شانس ویزا با داشتن پذیرش دانشگاه بالاتر هست.

2020-12-01

سلام راجعبه هزینه خودتون هم لطفا مختصر توضیح بدین ممنون

2020-12-05

سلام، لطفا برای اطلاع از هزینه ها و بررسی شرایطتون با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشین

2020-11-28

سلام من مدرک کارشناسی حسابداری دارم رشته دبیرستانمم ریاضی بوده میتونم این رشته رو کانادا ادامه بدم ؟ چه مراحلی باید طی بشه؟

2020-12-05

سلام، بله می تونین برای مقطع ارشد حسابداری اقدام کنید ولی باید ابتدا تمامی شرایط شما بررسی شود. لطفا با مشاورین مجموعه در تماس باشین

2020-11-15

سلام، خسته نباشید. من ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه شهید بهشتی دارم و می‌خوام برای دکتری اقدام کنم، روالش چطور هست؟

2020-11-17

شما باید ابتدا با اساتیدی که حوزه پژوهشیشون به شما مربوطه مکاتبه کنید، بعد از دریافت تاییدیه از یکی از اونها برای اون دانشگاه اپلای کنید. گروه مهاجرتی ادب، تمامی مراحل از جمله مکاتبه با اساتید رو برای شما انجام میده.

2020-11-15

ببخشید میشه فقط با دیپلم دبیرستان اپلای کرد؟ معدل 18

2020-11-17

بله چرا که نه شما می‌تونید برای مقطع کارشناسی و یا دیپلم کالج اقدام کنید.

2020-11-15

من متاهل هستم، 38 سالمه و دکتری برق دارم، میشه برای پست دکتری اقدام کنم یا نه؟

2020-11-17

سلام، رشته شما امکان تحصیل در مقطع پست داک رو داره، اما باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه، داشتن رزومه پژوهشی قوی از الزاماته. برای اطلاعات بیشتر با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید. با تشکر

2020-11-15

با ویزای همراه کاری میشه چه کارهایی انجام داد؟

2020-11-17

شما با داشتن ویزای Open work permit اجازه کار در کانادا رو پیدا می‌کنین. با توجه به سوابق شغلی و مهارتهاتون بعد از ورود به کانادا می‌تونین به دنبال کار باشین و تو حوزه مربوطه‌تون به صورت پاره وقت یا تمام وقت استخدام بشین.

2020-11-15

سلام، من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر دارم، معدلم هم 17 هست، می‌خوام برای ارشد اقدام کنم. باید چی کار کنم؟

2020-11-17

سلام شما شرایطتون مناسبه برای مهاجرت تحصیلی، برای اطلاعات بیشتر با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید. با تشکر

2020-11-15

بدون داشتن مقاله هم میشه برای دکتری اقدام کرد؟

2020-11-17

بهتره شرایطتون رو به طور کامل توضیح بدین تا بتونیم راهنماییتون کنیم، و یا با مشاورین ما در تماس باشین. به طور کلی شانستون میاد پایین، اما امکانش هست. برای اطلاعات بیشتر با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید. با تشکر

2020-11-15

سلام خدمت شما، من ارشد حقوق جزا دارم، می‌خواستم بدونم از طریق تحصیلی گزینه ای دارم برای کانادا یا نه؟

2020-11-17

گرایش خودتون رو نمی‌تونید ادامه بدید، ولی میتونید برای ارشد تحقیقاتی حقوق بین‌الملل یا تجاری اقدام کنین.

2020-11-15

سلام من متاهل هستم و فرزندم 10 سالشه، اگه من پذیرش تحصیلی بگیرم، خانواده‌م رو هم می تونم ببرم؟ فرزندم میتونه برای مدرسه ثبت نام کنه از اینجا؟

2020-11-17

بله شما ویزای تحصیلی می‌گیرید، همسرتون می‌تونن ویزای کاری همراه بگیرن، ثبت نام فرزندتون هم توسط موسسه انجام میشه.

2020-11-15

سلامف من کاردانی حسابداری دارم، در کالج هم میتونم حسابداری بخونم یا نه ؟

2020-11-17

بله ولی باید رشته دبیرستانتون ریاضی بوده باشه، اگر کاردانی حسابداری دارین، مشکلی نیست، حتی میتونین برای Graduate Diploma اقدام کنین.

2020-11-15

من میخواستم برای ارشد اقدام کنم، ایا امکان ارشد فول فاند وجود داره؟

2020-11-17

امکانش هست ولی خیلی محدوده، باید رزومه خیلی قوی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که اول اپلای کنید و نمرات خیلی خوبی در ترم اول کسب کنید، بعد برای بورسیه اقدام کنین. در این حالت شانس بیشتری برای بورس دارید.

2020-10-01

سلام میخواستم بدونم تحصیل در کانادا برای مقاطع مختلف محدودیت سنی هم داره؟؟

2020-11-09

سلام محدودیت مشخص و قطعی خیر ولی عرفی وجود داره؛ به طور مثال برای تحصیل در کالج تا 30 سال، کارشناسی 26 سال، ارشد 35 سال و دکتری 40 سال اقدام میشه. برخی دانشگاه‌ها و موسسات ممکنه شرایط متفاوتی رو داشته باشن، اما به طور کلی بیشتر از این سنین میتونه ریسک ویزا داشته باشه

2020-09-27

کالج ها و دانشگاه های کانادا ازمون دولینگو رو قبول دارند؟؟

2020-09-27

با سلام بله تو این شرایط کرونا اکثر دانشکاه ها آزمون دولینگو رو می پذیرند

2020-09-27

سلام الان باتوجه به شرایط کرونا ویزای تحصیلی میدن؟

2020-09-27

سلام بله با توجه به قانون جدید اداره مهاجرت کانادا ویزای تحصیلی دومرحله ای شده و شما با دریافت تاییدیه یا اپروال اولیه میتونید درستون رو به صورت انلاین شروع کنید

2020-07-19

برای رشته ی عکاسی چه کالج هایی رو پیشنهاد میدین؟

2021-06-08

کالج Toronto Film School مناسبه

2020-07-07

سلام میشه بفرمایید شرایط تحصیل برای کسی که فرزند کوچیک داره به چه صورته و ابنکه همزمان میتونیم ویزا بشیم؟

2020-07-08

با سلام بله برای افراد زیر 18 سال همزمان با درخواست ویزای فرزندتون شما هم میتونید به عنوان همراه، درخواست ویزا بدین.

2020-07-07

ممنون از تیم خوبتون من برای ترم دی ماه میتونم الان اقدام کنم برای کانادا دیر نیست؟

2020-07-08

با سلام بله حتما.هنوز فرصت هست و میتونید کارتون رو شروع کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های 26422003-021 الی 8 در ارتباط باشید. با تشکر

2020-07-07

برای مهاجرت به کانادا و تحصیل رشته هوافضا با مدرک زبان IELTS 5 میتونم اقدام کنم؟

2020-07-08

با سلام لطفا شرایطتون رو بصورت کامل بیان کنید تا بتونیم بهترین راهنمایی رو براتون داشته باشیم. فرم ارزیابی تحصیلی رو تکمیل کنید.

2020-07-07

سلام ، من میخوام برای رشته کامپیوتر برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم، آیلتس 6 دارم و معدل دانشگاهم هم 14.5 هست، کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین؟ و اگر الان اقدام کنم برای ترم بهمن 99 میتونم عازم کانادا بشم؟

2020-07-08

با سلام بله امکانش هست و میتونید برای ترم ژانویه پذیرش بگیرید. برای جزییات بیشتر و بررسی شرایطتون لطفا با موسسه در ارتباط باشید. با تشکر

مزایای انتخاب گروه مهاجرتی ادب جهت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزا بدون پیش پرداخت

کل هزینه درخواست شما بعد از اخذ ویزا انجام می گردد

بروز بودن

تیم اجرا و فنی ادب از آخرین دانش روز دنیا در انجام امور متقاضیان استفاده میکنند

همکاری مستقیم با دانشگاه های معتبر

همکاری بدون واسطه با دانشگاه های باعث شده تا روند اخذ پذیرش دانشگاه ها به سهولت انجام گیرد

مشتری مداری

کلیه همکاران گروه مهاجرتی ادب موظف به تکریم متقاضی و خدمت رسانی هرچه بهتر به متقاضیان می باشد.

پشتیبانی قوی

متقاضیان عزیز میتوانند در هر مرحله از پرونده خود با مشاوران ادب در ارتباط باشند و از چگونگی روند پرونده خود اطلاع داشته باشند

مشاوره مفید و قابل اجرا

معرفی بهترین کشور و دانشگاه بنابر سلیقه و شرایط متقاضی

نظر برخی از متقاضیان اخذ ویزا تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا اقدام کردم، بعد از 6 روز در کمال ناباوری تونستم تو رشته مورد علاقه ام یعنی مارکتینگ برای یکی از کالج ها ونکوور پذیرش بگیرم. اگه به دنبال یک تیم حرفه ای برای مهاجرت تحصیلی میگردین من موسسه گروه مهاجرتی ادب رو بهتون پیشنهاد میکنم.

صدف احمدپور
دانشجو در کانادا

من واقعا تحصیل در کانادا برام آرزو بود اما با هر موسسه ی مهاجرتی که تماس می گرفتم بهم میگفتن که با توجه به شرایط من، تحصیل در کانادا ممکن نیست، اما وقتی با مشاوران ادب ویزا صحبت کردم اون ها این اطمینان رو به من دادن که میتونم در کالج های کانادا تحصیل کنم. الان 2 روزه که پذیرش یکی از کالج های دانشگاه رو گرفتم و واقعا نمیدونم چطور از گروه مهاجرتی ادب تشکر کنم. این موسسه رو شدیدا بهتون پیشنهاد میکنم.

نرگس حمیره
دانشجو در کانادا

برای ادامه تحصیل بعد از دوران دبیرستان در کالج های کانادا اقدام کردم. با اینکه فکر می کردم پروسه طولانی رو طی کنه اما توی مدت کوتاه 10 روزه تونستم پذیرش رشته مورد علاقه ام رو بگیرم. و اینکه این شرکت مبلغی رو برای پیش پرداخت از من نگرفتن و کل هزینه ها بعد از پذیرشم تسویه کردم باهاشون، واقعا برام جالب بود.

سینا برنوس
دانشجو در کانادا

همکاری با دانشگاه های معتبر کانادا

گروه مهاجرتی ادب بر آن است تا رویای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا را برای دانشجویان ایرانی تحقق یافتنی نماید. در این راستای تیم بازرگانی مجموعه ادب با تلاش فراوان، مجموعه وسیعی از دانشگاه ها و کالج های کانادا را به تیم همکاران خود افزوده تا دغدغه ها و مشقت های تحصیل خارج از کشور را برای دانشجویان ایرانی سهولت بخشد.

برخی از دانشگاه های کانادا:

 • 1. University of Alberta (UOA)
  دانشگاه آلبرتا
 • 2. McGill University (MU)
  دانشگاه مک گیل
 • 3. University of Toronto (U of T)
  دانشگاه تورنتو
 • 4. Western University (WesternU)
  دانشگاه غربی کانادا
 • 5. The University of Victoria (UVic)
  دانشگاه ویکتوریا
 • 6. The University of British Columbia (UBC)
  دانشگاه بریتیش کلمبیا

برخی از کالج های کانادا:

 • 1. Fanshawe College
  کالج فن-شاو
 • 2. LaSalle College
  کالج لاسال
 • 3. Georgian College
  کالج جرجیا
 • 4. Suzhou Centennial College (SCC)
  کالج یکصد ساله سوژو
 • 5. Seneca College
  کالج سنکا
 • 6. The Sheridan College
  کالج شریدان
 • 7. British Columbia Institute of Technology (BCIT)
  آموزشگاه فنی و حرفه ای بریتیش کلمبیا
 • 8. Mohawk College
  کالج موهوک
021 71 400 111