• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه تورنتو | University of Toronto

دانشگاه تورنتو | University of Toronto

  • نویسنده: محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

دانشگاه دولتی تورنتو، بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا، در سال 1827 در استان انتاریو تاسیس شد. این دانشگاه با رتبه 25 جهانی، بهترین دانشگاه کانادا محسوب شده که بیشترین منابع مالی پژوهشی را در این کشور به خود اختصاص داده است. همچنین دانشگاه تورنتو در نظریه انتقادی ادبی و نظریه‌های ارتباطی جایگاه ممتازی در جهان داشته تا جایی که آن را با عنوان مکتب مدرسه تورنتو می‌شناسند. تحقیقات مربوط به انسولین، سلول‌های بنیادی، میکروسکوپ‌های الکترونی، تکنولوژی‌های مولتی تاچ و سیاه‌چاله از دیگر پژوهش‌های مطرح انجام شده در این دانشگاه است. تا به حال سه فرماندار کل، چهار نخست وزیر کشور کانادا و 10 برنده جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. «مانند درختی در طول اعصار» شعار این دانشگاه و آبی رنگ رسمی آن است. در حال حاضر بیش از 62000 دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که شامل 43000 دانشجوی کارشناسی و 19000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی می‌شود.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو

اخذ پذیرش در دانشگاه تورنتو بسیار سخت و رقابتی است، به همین دلیل متقاضیان باید رزومه‌ای قوی ارائه دهند. سوابق تحصیلی عالی، فعالیت‌های فوق‌برنامه، پروپوزال پژوهشی منحصر به فرد (برای مقطع تحصیلات تکمیلی) و دانش کافی در زبان انگلیسی از ملزومات اخذ پذیرش در این دانشگاه است. حداقل نمره مورد نیاز آزمون‌های زبانی در دانشگاه تورنتو، آیلتس 6.5 و تافل 100 است. بیش از 980 رشته و برنامه درسی در این دانشگاه آموزش داده می‌شود.

شهریه دانشگاه تورنتو

متوسط شهریه دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی 37000-64000 دلار کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد 14000-54000 دلار کانادا و 6000-30000 دلار کانادا است که با توجه به رشته و برنامه انتخابی متغیر است. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر شاخه‌های مرتبط با 67000-100000 دلار کانادا بیشترین میزان شهریه را به خود اختصاص داده‌اند.

پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو مانند دانشگاه آکسفورد و کمبریج از ساختاری چند تکه تشکیل شده، یعنی چندین دانشکده و پردیس نسبتا مستقل آن را تشکیل می‌دهد که توسط یک کمیته مرکزی هدایت می‌شوند. در این سیستم کالج‌ها و دانشکده‌ها در زمینه پذیرش، بورسیه‌ها، گروه‌های درسی و مسائل مالی از استقلال لازم برخوردارند. پردیس سنت جورج پردیس اصلی این دانشگاه بوده که به همراه پردیس‌های میسیساگا و اسکاربرو سه بخش اصلی دانشگاه تورنتو را تشکیل می‌دهند. این دانشگاه شامل دانشکده‌های علوم پایه و هنرها، علوم کاربردی و مهندسی، معماری و مناظر، موسیقی، جنگلداری، اطلاعات، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندان‌پزشکی، تربیت بدنی، بهداشت عمومی، حقوق، مدیریت، سیاستگذاری عمومی، آموزش، مددکاری اجتماعی و ادیان می‌شود.

پردیس سنت جورج:

این پردیس در مجموع 20 دپارتمان آموزشی، 7 کالج و 45 مرکز و موسسه پژوهشی-تحقیقاتی را شامل می‌شود. کالج‌ اینیس، نیو کالج، کالج سنت میشل، کالج ترینیتی، کالج یونیورسیتی، کالج ویکتوریا و کالج وودزورث در این پردیس واقع شده‌اند. دانشکده علوم پایه و هنرها نیز که شامل گروه‌های درسی علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه می‌شود در این پردیس قرار دارد. حدود 73% از دانشجویان کارشناسی و یک سوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی در پردیس سنت جورج به تحصیل می‌پردازند. دپارتمان‌های شیمی، علوم کامپیوتری و ریاضیات از برجسته‌ترین دپارتمان‌های آموزشی این پردیس هستند.

پردیس میسیساگا:

دومین پردیس دانشگاه از لحاظ وسعت و جمعیت که بیش از 14000 دانشجو، 15 دپارتمان آموزشی و 148 رشته تحصیلی را در خود جای داده است. همچنین مرکز پژوهش‌های ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات و فناوری نیز در پردیس میسیساگا قرار دارد. رشته‌های انسان‌شناسی، زیست‌شناسی، تجارت، ارتباطات، مطالعات جرم‌شناسی و حقوقی، زمین‌شناسی، زبان انگلیسی، مطالعات محیط‌زیست، تاریخ، مدیریت، فلسفه، روانشناسی و جامعه‌شناسی از رشته‌های ارائه شده در این پردیس هستند.

پردیس اسکاربرو:

کوچکترین پردیس دانشگاه تورنتو بوده که 13 دپارتمان آموزشی در آن قرار دارد. این پردیس که به تحصیلات مقطع کارشناسی اختصاص داشته، شامل رشته‌های کوآپ، کارگاه‌های مهارت‌های عملی و رشته‌های دوگانه می‌شود. همچنین پردیس اسکاربرو تنها پردیسی است که به دانشجویان، مدرک دیپلم کالج ارائه می‌دهد. رشته‌های روزنامه‌نگاری، پیراپزشکی، رسانه‌های جدید، میکروبیولوژی صنعتی و محیط زیست از رایج‌ترین رشته‌هایی هستند که مدرک کالج برای آن‌ها اعطا می‌شود.


دیگر کالج های کانادا:

معرفی کالج سنکا | کالج جرجیا | کالج لاسال | کالج فن شاو | دانشگاه آلبرتا | دانشگاه بریتیش کلمبیا | دانشگاه ویکتوریا | کالج موهاک

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004