بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر
 • نویسنده: کیوان کاری
 • دانشگاه های کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

آنچه در این مقاله می خوانید:

  از آنجایی هنر به قدمت خود تاریخ بشر است، دستخوش تغییرات و تحولات بسیاری شده است. در ابتدا هنر با اشکال سنتی مانند نقاشی شروع شد، اما با گذشت زمان می‌بینیم که فرم‌ها تکامل می‌یابند. در حال حاضر به غیر از نقاشی، سایر اشکال هنری مانند عکاسی، انیمیشن، طراحی مد، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، سینما، تئاتر و غیره نیز توسعه پیدا کرده‌اند. به همین دلیل منطقی است که هنرمندان مشتاق به دنبال راهی برای توسعه توانایی‌های خود بیابند. اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر می‌تواند‌ به شکوفا شدن توانایی‌های شما به عنوان یک متقاضی علاقه‌مند به هنر کمک زیادی کند. در این مقاله از وبسایت «ادب ویزا» به معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر می‌پردازیم.

  معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر

  دانشجویان می‌توانند مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته‌های مختلف هنری در دانشگاه‌های برتر کانادا دنبال کنند. دوره کارشناسی مانند لیسانس هنرهای زیبا یا لیسانس هنر یک دوره چهار ساله است، در حالی که دوره کارشناسی ارشد که به دانشجو مدرک کارشناسی ارشد هنرهای زیبا می‌دهد یک برنامه دو ساله محسوب می‌شود. دوره‌های دکتری نیز سه تا چهار ساله هستند.

  بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر از اساتید و اعضای هیئت علمی معتبر و برجسته بهره می‌برند تا پتانسیل هنری و خلاقیت دانشجویان را به اوج برسانند. دریافت مدرک تحصیلی در این دانشگاه می‌تواند‌ به فارغ التحصیلان برای موفقیت در بازار کار کمک زیادی کند. در حقیقت، تحصیل در کانادا بهترین راه برای کار در کانادا و دریافت اقامت دائم است. به هر روی در ادامه به بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر اشاره می‌کنیم:

  دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

  دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار یکی از بهترین موسسات هنری در جهان است و در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی کیو اس (QS) در رتبه 25 قرار دارد. موسسه هنر و طراحی امیلی کار در سال 1925 تاسیس شد که در زمینه هنر، آموزش طراحی و تحقیق تخصص دارد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مختلف هنری مانند نقاشی، طراحی، سرامیک، رسانه‌های چاپی، مجسمه سازی، تصویر سازی و هنرهای دیجیتال، انیمیشن، فیلم، ویدئو و رسانه‌های یکپارچه، هنرهای زیبا و نوشتن خلاق تحصیل کنند.

  دانشجویان در امیلی کار می‌توانند از رشته‌های متنوعی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش بگیرند. دوره کارشناسی (لیسانس هنرهای زیبا BFA) موسسه امیلی کار حدود چهار سال طول می‌کشد که یادگیری تئوری با تمرین عملی را ترکیب می‌کند. همچنین امیلی کار مدرک لیسانس طراحی (BDes) را در گرایش‌های طراحی ارتباطات، طراحی صنعتی و طراحی تعاملی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار مدرک کارشناسی ارشد هنرهای کاربردی را نیز ارائه می‌دهد که یک برنامه حرفه‌ای دو ساله در زمینه هنرهای تجسمی، طراحی، رسانه و سایر حوزه‌های هنری است.

  دانشجویان تحت هدایت اساتید مشهور و چهره‌های برجسته در صحنه هنر کانادا، تکنیک‌های آموزشی عمیقی را یاد می‌گیرند تا افق‌های هنری خود را گسترش دهند. پردیس موسسه امیلی کار مجهز به استودیوها و کارگاه‌های بزرگ است که محیط ایده‌آلی را برای زنده کردن دیدگاه‌های خلاقانه فراهم می‌کند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات می‌توانند مسیرها و موقعیت‌های شغلی مختلفی را از جمله مربیان، منتقدان فرهنگی، فعالان هنری و کارآفرینان انتخاب کنند.

  • رشته پیشنهادی: لیسانس طراحی، گرایش هنرهای تجسمی
  • شهریه سالانه: 25 هزار دلار کانادا

  کالج هنر و طراحی انتاریو (OCAD)

  از بین تمام دانشگاه‌های کانادا، کالج هنر و طراحی انتاریو یا به اختصار OCAD دانشگاهی است که گسترده‌ترین دوره‌های هنرهای تجسمی و طراحی را دارد. این موسسه پنج مدرک از جمله لیسانس هنرهای زیبا (BFA)، لیسانس طراحی (BDes)، کارشناسی ارشد هنر (MA)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) و کارشناسی ارشد طراحی (MDes) را ارائه می‌دهد رشته‌های مربوط به لیسانس هنرهای زیبا شامل طراحی و نقاشی، چاپ، عکاسی، رسانه‌های یکپارچه و انتقاد و تمرین کیوریتوری (نمایشگاه گردان) هستند. رشته‌های مربوط به لیسانس طراحی شامل هنر و طراحی مواد، تبلیغات، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک، تصویرسازی و طراحی محیطی هستند.

  کالج هنر و طراحی انتاریو برای کارشناسی ارشد، گرایش‌هایی مانند رسانه و طراحی، تبلیغات، هنر معاصر، طراحی و رسانه‌های جدید، تاریخچه هنر، آینده دیجیتال، آینده نگری استراتژیک و نوآوری، طراحی، نقد و تمرین کیوریتوری را ارائه می‌دهد. کالج OCAD به دلیل موقعیت خوبش در مرکز شهر تورنتو، دسترسی بسیار خوبی به مراکز هنری و فرهنگی این شهر دارد. این دانشگاه یک محیط یادگیری پویا و الهام بخش را برای دانشجویان با بیش از 400 عضو هیئت علمی و یک بدنه دانشجویی متنوع شامل بیش از 4300 دانشجوی کارشناسی و 250 دانشجوی ارشد از اقصی نقاط جهان دارد.

  این دانشگاه با ارائه فرصت‌های عملی از جمله کار در پروژه‌های صنعتی، دوره‌های کارآموزی، حضور در نمایشگاه‌ها و فرصت‌های شغلی آزاد توانسته ارتباط خوبی با صنعت ایجاد کند. این موضوع مهارت های ارزشمندی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و باعث می‌شود آنها در بازار کار موفق‌تر عمل کنند.

  • رشته پیشنهادی: کارشناسی هنر در مطالعات تجسمی و انتقادی (Honours)
  • شهریه سالانه: 29 هزار دلار کانادا

  دانشگاه کنکوردیا

  دانشگاه کنکوردیا

  دانشگاه کنکوردیا یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر است که در شهر مونترال قرار دارد. این دانشگاه در سال 1974 تاسیس شد. دانشجویانی که لیسانس هنرهای زیبا (BFA) را انتخاب می‌کنند، این امکان را دارند در طیف گسترده‌ای از رشته‌های هنرهای تجسمی پذیرش بگیرند. کنکوردیا فرصت‌های ارزشمندی را برای تجربه عملی از طریق کارآموزی با ارتباطات خود در صنعت ارائه کرده و دانشجویان را برای پیوستن به بازار کار آینده آماده می‌کند.

  رتبه و افتخارات چشمگیر کنکوردیا از جمله انتخاب بهترین دانشگاه آمریکای شمالی با سابقه زیر 50 سال و دریافت جوایز برتر برای کمک هزینه‌های تحقیقاتی بر تعهد این موسسه به تعالی در آموزش و پژوهش تاکید می‌کند. مونترال که به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان رتبه بندی می‌شود، زمینه‌ای الهام بخش برای کاوش هنری و غوطه‌وری در فرهنگ خاص این شهر فراهم می‌کند. دانشجویان در این دانشگاه سفری متحول کننده به سوی تحقق آرزوهای خود در چشم انداز پر جنب و جوش جامعه هنری مونترال دارند.

  • دوره پیشنهادی: آموزش هنر، هنرهای تجسم (BFA)
  • شهریه سالانه: 30 هزار دلار کانادا

  دانشگاه متروپولیتن تورنتو

  دانشگاه متروپولیتن تورنتو که در سال 1998 تاسیس شد به طور مداوم در بین دانشگاه‌های برتر کانادا برای دوره‌های هنر و علوم انسانی رتبه بندی می‌شود. دوره تحصیلی هنر و مطالعات معاصر (Hons) در دانشگاه متروپولیتن تورنتو امکانات بسیار پیشرفته و جدیدی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشگاه مجهز به استودیوهای هنری، فضاهای نمایشی و مراکز تحقیقاتی اختصاصی است که منابع لازم برای برتری در تحصیل را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. رشته هنر و مطالعات معاصر درک جامعی از جامعه مدرن ارائه می‌دهد و رشته‌های سنتی را با دیدگاه‌های معاصر ترکیب می‌کند.

  دانشگاه متروپولیتن تورنتو با داشتن یک بدنه دانشجویی که بیش از 100 ملیت را نمایندگی می‌کند، توانسته یک محیط چند فرهنگی غنی ایجاد کند که گفتگو و همکاری بین دانشجویان را تشویق می‌کند. علاوه بر این، ارتباطات قوی دانشگاه متروپولیتن تورنتو با جامعه هنری محلی به دانشجویان فرصت‌های کارآموزی در محیط‌های واقعی را ارائه می‌دهد و آن‌ها را در معرض مشاغل مختلف در رشته انتخابی خود قرار می‌دهد. این دانشگاه دانشجویانی که به دنبال آموزش پویا و میان رشته‌ای در زمینه هنر و مطالعات معاصر هستند ایده‌آل است.

  • دوره پیشنهادی: کارشناسی هنر و مطالعات معاصر (Honours)
  • شهریه سالانه: 33 هزار دلار کانادا

  دانشگاه تورنتو

  دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تاسیس شد به عنوان بهترین دانشگاه کانادا شناخته می‌شود. دانشجویان می‌توانند لیسانس تاریخ هنر و فرهنگ بصری را در دانشگاه تورنتو در پردیس اسکاربورو انتخاب کنند. این دانشگاه یک محیط یادگیری پویا با نسبت دانشجو به استاد پایین را ارائه می‌دهد که همین امر توجه فردی به دانشجویان توسط اساتید را تضمین می‌کند. بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، 92 درصد از فارغ التحصیلان هنر دانشگاه تورنتو در مدت شش ماه پس از پایان تحصیل شغل پیدا کردند.

  پردیس اسکاربورو بسیاری از فعالیت‌های فوق برنامه از جمله 180 باشگاه دانشجویی و سازمانی را ارائه می‌دهد. این موضوع فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا تجربه تحصیلی خود را افزایش دهند. منطقه تورنتو بزرگ (GTA)، جایی که پردیس اسکاربورو در آن قرار دارد با گالری‌ها، رویدادها و سازمان‌های فرهنگی متعدد یک مرکز پر جنب و جوش هنری محسوب می‌شود. این موضوع به دانشجویان اجازه می‌دهد تا مستقیماً با هنر محلی آشنا شوند و آگاهی خود را در مورد دنیای هنر افزایش دهند.

  • رشته پیشنهادی: لیسانس تاریخ هنر و فرهنگ بصری (Honours)
  • شهریه سالانه: 36 هزار دلار کانادا

  دانشگاه هنر آلبرتا (AUARTS)

  دانشگاه هنر آلبرتا که قبلا به عنوان کالج هنر و طراحی آلبرتا شناخته می‌شد از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر است. این دانشگاه با بودجه دولتی تامین مالی می‌شود و در شهر کلگری قرار دارد. این دانشگاه در سال 1973 تاسیس شد و از آن زمان تا کنون بر ایجاد یک برنامه آموزشی تجربه محور برای دانشجویان در هنرهای زیبا، رسانه‌های جدید و طراحی تمرکز کرده است.

  یکی از مدارک مهم دانشگاه هنر آلبرتا، مدرک لیسانس هنرهای زیبا (BFA) است. این مدرک شامل رشته‌هایی مانند نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سرامیک، فیبر، شیشه، جواهرات، رسانه‌های چاپی و هنرهای رسانه‌ای است که دانشجویان می‌توانند هر رشته را مطابق با علایق خود انتخاب کنند. مدرک لیسانس هنرهای زیبا به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می‌شود. به غیر از مدرک لیسانس هنرهای زیبا، این دانشگاه مدرک لیسانس طراحی (BDes) در گرایش‌های عکاسی و ارتباط تصویری را نیز دارد. هر دوی این رشته‌ها دوره‌های چهار ساله تمام وقت هستند.

  • رشته پیشنهادی: هنرهای رسانه‌ای (عکاسی، فیلم و رسانه)
  • شهریه سالانه: 15 هزار دلار کانادا

  مدرسه هنرهای تجسمی یوکان (SOVA)

  مدرسه هنرهای تجسمی یوکان (SOVA)

  مدرسه هنرهای تجسمی یوکان شمالی‌ترین موسسه در کاناداست که دوره‌های تحصیلی در رشته هنر را ارائه می‌دهد. این مدرسه یک برنامه سال پایه را ارائه می‌دهد که معادل سال اول مدرک لیسانس هنرهای زیبا (BFA) است. این بدان معناست که دانشجویان سال اول خود را در SOVA به پایان می‌رسانند و سپس تحصیلان خود را با انتخاب چهار مدرسه هنر دیگر از جمله کالج هنر و طراحی انتاریو (OCAD)، موسسه هنر و طراحی امیلی کار، دانشگاه هنر آلبرتا (AUARTS) و کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا (NSCAD) ادامه می‌دهند.

  برنامه سال پایه از شش دوره مطالعات استودیویی و چهار دوره مطالعات آزاد تشکیل شده است. مطالعات استودیو شامل اصول و شیوه‌های طراحی، چاپ و کاغذ (استفاده از کلاژ، منجوق، تکنیک‌های چاپ برجسته و کاغذ دست ساز)، اصول و شیوه‌های طراحی و رنگ و نقاشی (روغن، اکریلیک، آبرنگ، مداد رنگی و غیره) است. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند مجسمه سازی، هنر معاصر (تولید، هنر اجرا و هنر مفهومی)، واژه‌های هنری (نحوه نوشتن بیوگرافی هنرمند حرفه‌ای، توضیحات پروژه و غیره) و مطالعات فرهنگی را انتخاب کنند.

  • رشته پیشنهادی: اصول و شیوه‌های طراحی و رنگ و نقاشی
  • شهریه هر ترم: 1620 دلار کانادا

  کالج جدید برونزویک صنایع دستی و طراحی (NBCCD)

  کالج صنایع دستی و طراحی نیوبرانزویک (NBCCD) یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر است. این کالج تنها موسسه‌ای در کاناداست که به طور کامل بر صنایع دستی و طراحی کاربردی تمرکز دارد. برنامه درسی در این مدرسه بر آموزش مبتنی بر استودیو با تمرکز کارآفرینی ارائه می‌شود. دوره‌های ارائه شده در این مدرسه شامل دیپلم دو ساله در هنرهای تجسمی بومی، سرامیک، رسانه‌های دیجیتال، طراحی مد، طراحی گرافیک، طلا و جواهر و هنرهای فلزی، عکاسی و طراحی پارچه هستند.

  کالج صنایع دستی و طراحی نیوبرانزویک دوره‌های مرتبط به مدرک گواهینامه یک ساله در هنرهای تجسمی بنیادی و تمرین پیشرفته استودیویی را ارائه می‌دهد. به غیر از مدارک دیپلم و گواهینامه، مدرک چهار ساله لیسانس هنرهای کاربردی (BAA) نیز با مشارکت دانشگاه نیوبرانزویک (UNB) ارائه می‌شود.

  • رشته پیشنهادی: رسانه‌های دیجیتال و طراحی گرافیک
  • شهریه سالانه: 6630 دلار کانادا

  دپارتمان هنرهای زیبا دانشگاه آلبرتا

  دانشگاه آلبرتا یک موسسه آموزشی است که توسط مهاجران نروژی در سال 1910 تاسیس شد. این موسسه به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر آموزشی و تحقیقاتی در جهان شناخته می‌شود. دپارتمان هنرهای زیبا این دانشگاه به سه حوزه اصلی از جمله هنرهای تجسمی، موسیقی و درام تقسیم می‌شود. برخی از رشته‌های هنری این دانشگاه شامل نقاشی، طراحی، مجسمه سازی (گل رس، اشیاء یافت شده، گچ، کاغذ، چوب و بلوک‌های فوم) و تصویربرداری دیجیتال است. محبوب‌ترین مدرک ارائه شده توسط دپارتمان هنرهای زیبا دانشگاه آلبرتا، لیسانس هنر (BFA) است. این دوره معمولاً حدود چهار سال طول می‌کشد.

  • رشته پیشنهادی: مجسمه سازی
  • شهریه سالانه: 18 هزار دلار کانادا

  کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا (NSCAD)

  کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر است. این کالج که در سال 1887 تاسیس شد، سه مدرک کارشناسی از جمله لیسانس هنر (BA)، لیسانس طراحی (BDes) و لیسانس هنرهای زیبا (BFA) را ارائه می‌دهد. این مدارک معمولاً چهار سال طول می‌کشند و نیاز به دو ترم تحصیل پایه دارد و سپس دانشجویان مراحل بعدی تحصیلی خود را در دانشگاه‌های همکار می‌گذرانند. پنج حوزه اصلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی عبارتند از:

  1. صنایع دستی: منسوجات، سرامیک و طراحی جواهرات و فلزکاری
  2. طراحی: طراحی بین رشته‌ای، طراحی دیجیتال، طراحی گرافیک و طراحی محصول
  3. هنرهای زیبا: نقاشی، طراحی، چاپ و مجسمه سازی
  4. مطالعات تاریخی و انتقادی: تاریخ هنر، هنرهای آزاد، زبان انگلیسی و سایر دروس تحلیل انتقادی
  5. هنرهای رسانه‌ای: عکاسی، فیلم و رسانه

  کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا دو دوره گواهینامه از جمله گواهینامه هنرهای تجسمی در استودیو و گواهینامه هنرهای تجسمی برای معلم شدن هستند.

  • رشته پیشنهادی:‌ حوزه طراحی
  • شهریه سالانه: 11 هزار دلار کانادا

  مرکز هنر و طراحی کالج جورج براون

  مرکز هنر و طراحی کالج جورج براون

  مرکز هنر و طراحی کالج جورج براون به سه مدرسه از جمله دانشکده طراحی، دانشکده مطالعات مد و دانشکده هنرهای نمایشی تقسیم می‌شود. هر سه مدرسه برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین مدرک تحصیلات تکمیلی را در رشته‌های مختلف مانند استراتژی طراحی بین رشته‌ای، طراحی دیجیتال، طراحی بازی‌ها و طراحی دیجیتال پیشرفته ارائه می‌دهند.

  • رشته پیشنهادی: طراحی دیجیتال
  • شهریه سالانه: 3 هزار دلار کانادا

  مدرسه هنر اوتاوا

  مدرسه هنر اتاوا یک مدرسه هنری غیرانتفاعی در مرکز شهر انتاریو است. این مدرسه یک برنامه گواهینامه یک ساله، یک برنامه دیپلم سه ساله و دوره‌های تخصصی دیگر را ارائه می‌دهد. دوره‌های هنری تخصصی که این مدرسه ارائه می‌دهد شامل طراحی سبک زندگی، نقاشی منظره، عکاسی، سرامیک، مجسمه سازی، لیتوگرافی، آبرنگ، قلمزنی، چاپ و بسیاری موارد دیگر است. علاوه بر این، مدرسه همچنین فضای نمایشگاهی و بوتیکی را برای نمایش و فروش آثار هنری هنرمندان و دانشجویان محلی فراهم می‌کند.

  • رشته پیشنهادی: طراحی سبک زندگی
  • شهریه سالانه در هر ترم: 375 دلار کانادا

  تحصیل در کانادا با ادب ویزا

  هنر بر دنیای ما مسلط شده است و تا آخرالزمان به تسلط خود ادامه خواهد داد. با علم به این قضیه، قابل درک است که چرا بسیاری از مردم عاشق هنر شده‌اند و چرا می‌خواهند یک مسیر حرفه‌ای را در آن دنبال کنند؛ اما قبل از اینکه یک هنرمند مشتاق بتواند این کار را انجام دهد، ابتدا باید در یک مدرسه هنری ثبت کند تا بتواند بیشتر در مورد هنر بیاموزد و آنچه را که آموخته‌ به کار گیرد. بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر، انواع رشته‌های هنری را در بالاترین سطح آموزشی ارائه می‌دهند. اخذ پذیرش از این موسسات برتر می‌تواند‌ آینده شغلی دانشجویان را تضمین کرده و به آن‌ها برای ورود به بازار کانادا آماده کند. برای طرح هرگونه سوال در مورد نحوه مهاجرت، دریافت ویزا و سایر موارد با مشاوران ما در گروه مهاجرتی ادب از طریق شماره 02171400111 تماس بگیرید.

  سوالات متداول بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته هنر

  به اشتراک بگذارید
  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  مشاوره رایگان مهاجرت