• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه آلبرتا - University of Alberta

دانشگاه آلبرتا - University of Alberta

  • نویسنده: محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

دانشگاه آلبرتا - University of Alberta

دانشگاه آلبرتا به اختصار (U of A) یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی دولتی در شهر ادمونتون استان آلبرتا است. این دانشگاه علاوه بر شهر ادمونتون در شهرهای کالگری و آگوستانا نیز شعبات بزرگی دارد. در دانشگاه آلبرتا بیش از 400 رشته تحصیلی در 18 دپارتمان تخصصی تدریس میشود. در دانشگاه آلبرتا بیش از 39 هزار دانشجوی کانادایی و بین المللی در حال تحصیل هستند که بیشتر دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

شعار دانشگاه آلبرتا

شعار دانشگاه آلبرتا Quaecumque vera به معنای همه چیز واقعی است میباشد. این عبارت از کتاب مقدس فیلیپینی‌ها آمده است. در این عبارت، خوانندگان تشویق می‌شوند تا اندیشه خود را بر حقیقت و فضایل دیگر متمرکز کنند تا بتوانند تا جایی که میتوانند واقع بین و به دنبال حقایق هستی باشند.

رتبه جهانی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از مهمترین و برترین دانشگاه های تحقیقاتی بین المللی است که چهارمین دانشگاه برتر کانادا و هشتاد و یکمین دانشگاه معتبر تحقیقاتی جهان محسوب میشود. این دانشگاه علاوه بر علم آموزشی به دانشجویان وظایفی چون توسعه علم و دانش، ارائه اکتشافات جدید از جهان پیرامون بشریت، ایجاد نوآوری و اختراعات مهم و کاربردی، ارائه راهکارهای کارآمد و جدید برای اصلاح روند کشاورزی، تغذیه و سلامت بشر و امثال این موارد را بر عهده دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه آلبرتا

مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان معمولاً ملزم به گذراندن دوره چهار ساله لیسانس یا معادل دانشگاهی آن از یک موسسه دانشگاهی هستند که توسط دانشگاه آلبرتا به رسمیت شناخته شده باشد. برای ورود به این دانشگاه میبایست معدل خوبی از مقطع تحصیلی خود داشته باشید. داشتن معدل پایین بدین معنا نیست که امکان تحصیل دانشجویان در این دانشگاه غیر ممکن است اما در اغلب موارد دانشجویانی که از معدل بیشتری برخوردارند، شانس بیشتری در اخذ پذیرش این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دارند. کارشناسی ارشد در دو نوع مقاله محور و پروژه محور در این دانشگاه ارائه میشود.

 مقطع دکتری

متقاضیان معمولاً ملزم هستند که مدرک کارشناسی ارشد یا معادل دانشگاهی آن را از یک موسسه دانشگاهی که توسط دانشگاه آلبرتا به رسمیت شناخته شده باشد دارا باشند. روند پذیرش دکترا با مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است. در پذیرش دانشجویان مقطع دکترا رکن اصلی پیدا کردن استاد راهنمای مناسب برای دانشجو است. این روند ممکن است برای مدت طولانی زمان نیاز داشته باشد.

حداقل مدارک دانشگاهی

از آنجا که درجات مختلف از مدارک دانشگاهی در هر کشور و هر دانشگاهی متفاوت است، دانشگاه آلبرتا محتوای دوره های گذرانده شده توسط دانشجویان متقاضی را بررسی می کند تا معادل‌های مدرک لیسانس دانشگاه آلبرتا را ایجاد کند. برای مشاهده لیست حداقل موارد مورد نیاز برای هر کشور به سایت دانشگاه آلبرتا مراجعه شود.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004