• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول تحصیل در مدارس استرالیا

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

تحصیل در مدارس استرالیا

سیستم تحصیلی در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا به 5 دوره اصلی تقسیم می‌گردند:

 • مقطع پیش دبستانی (Preschool)
 • مقطع آمادگی یا مهد کودک (Preparatory or Kindergarten)
 • مقطع دبستان (Primary school)
 • مقطع دبیرستان یا متوسطه (Secondary school or High school)
 • مقطع دبیرستان ارشد یا کالج (Senior secondary school or College)

تحصیل اجباری در مدارس استرالیا از مقطع دبستان تا دوره متوسطه به مدت 13 سال به طول انجامیده و تحصیل در مدارس این کشور تا سن 16 سالگی (اتمام دوره متوسطه) اجباری است. البته این قوانین باز از ایالتی به ایالت دیگر می‌تواند متفاوت باشد (برای مثال برخی ایالات تا سن 15 سالگی). مقطع دبیرستان ارشد هم 1 الی 2 سال یعنی تا 17 یا 18 سالگی طول می‌کشد. پس از دوره دبیرستان، دانش‌آموز می‌تواند برای ورود به دانشگاه اقدام نماید. از طرفی هر سال تحصیلی در دوره مدرسه به 2 ترم تقسیم شده و به طور متوسط در این کشور هر سال تحصیلی حدود 200 روز از سال را شامل می‌گردد. همچنین ساعات روزانه معمول مدارس در این کشور از ساعت 8:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر می‌باشد. به طور خلاصه:

 • دوره دبستان: که به مدت هفت یا هشت سال طول می کشد و شامل مهدکودک یا آمادگی تا مقطع 6 یا 7 است.
 • دوره متوسطه: از مقطع 7 تا 10 یا 8 تا 10 به مدت سه یا چهار سال ادامه می یابد.
 • دوره متوسطه ارشد: به مدت دو سال و شامل مقاطع 11 و 12 است.

از نظر نوع مدرسه نیز، انواع مدارس استرالیا شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (که شامل مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک و... نیز گردیده) و مدارس مبتنی بر فلسفه‌های آموزشی مانند مونتسوری و اشتاینر می‌باشند. کلیه مدارس باید در بخش آموزش ایالت یا قلمرو کشور ثبت شده و از نظر زیرساخت ها و ثبت معلمان مطابق الزامات دولت کل و دولت آن ایالت باشند. همچنین از منظر دیگری مدارس این کشور به دو دسته مدارس عادی و مدارس شبانه‌روزی تقسیم می‌گردند. یقینا هزینه مدارس شبانه‌روزی به دلیل محل اسکان، امکانات و خورد و خوراک گرانتر بوده و البته گزینه خوبی برای دانش آموزان بین‌المللی زیر 18 سال و بدون همراه (والدین، سرپرست قانونی و...) می‌باشد.

مدارس استرالیا کارهایی بسیار تاثیرگذار و مهم را برای آموزش دانش آموزان انجام می‌دهند. در واقع مدارس این کشور دانش آموزان را برای زندگی آماده می‌کنند و تجربه منحصر بفردی از تحصیل در استرالیا را برای فرد رقم خواهد زد. توسعه مهارت‌های ارتباطی، نظم شخصی و احترام به خود و دیگران و دنیایی که در آن زندگی می‌کنند از جمله مهمترین اقدامات این مدارس است. مدارس استرالیا یک برنامه درسی گسترده‌ایی را در زمینه‌های اصلی یادگیری ارائه می‌دهند؛ از جمله انگلیسی، ریاضیات، مطالعات جامعه و محیط، علوم، هنر، زبان‌های غیر انگلیسی (LOTE)، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی و... سیستم آموزش و پرورش در سطح مدارس استرالیا همچنین به مزایای یک آموزش محیطی و قرار گرفتن در موقعیت عملی نیز باور داشته و برای آن اهمیت خاصی قائل هستند؛ از جمله از طریق کار گروهی، تجلی خود و پیشرفت شخصی که در خارج از کلاس اتفاق می‌افتد.

دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس استرالیا از یک محیط یادگیری متنوع برخوردار خواهند شد که به همان اندازه از لحاظ تحصیلی نیز غنی سازی می‌شنود و مهارت‌ها و کیفیت‌های مورد نیاز در یک دنیای در حال تغییر را در آن‌ها توسعه می‌دهد. اکثر مدارس در استرالیا مختلط بوده اما در این بین تعداد قابل توجهی مدارسی با تفکیک جنسیت وجود دارند. همچنین آنچه که مسلم است، مدارس مذهبی و کاتولیک دارای تفکیک جنسیتی هستند.

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

مدارس استرالیا جزء بهترین‌های جهان هستند. در ادامه متوجه می‌شوید که چرا تحصیل در مدارس استرالیا بسیار با ارزش است:

 • کلاس‌هایی با مقیاس کوچک و ظرفیت دانش آموزان کمتر (معمولا 30 دانش آموز در هر کلاس)
 • معلمان آموزش دیده و دارای تحصیلات بالا و واجد شرایط و معلمان متخصص در زمینه‌های تخصصی برای هر درس.
 • امکانات با استانداردهای بالا از جمله سطح بالای فناوری؛ کلیه مدارس در استرالیا دارای رایانه‌های بروز و دسترسی به اینترنت هستند.
 • تدوین برنامه‌های تشویقی و اهدای جایزه برای توسعه دانش آموزانی که دارای موفقیت‌های بالاتری هستند.
 • برنامه‌های پیشرفت عالی که دانش آموزانی را که برای پیشرفت خود، دروس دانشگاهی را مطالعه می‌کنند زیر نظر می‌گیرند.
 • برنامه‌های یادگیری فردی برای دانش آموزانی که بنا به دلایلی به حمایت های یادگیری مازاد نیاز دارند.
 • چارچوب‌های تضمین کیفیت محتواهای آموزشی به ویژه برای آمادگی برای دانشگاه که در آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.
 • ارائه دوره‌های زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی غیر انگلیسی زبان

پشتیبانی از دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس استرالیا

پشتیبانی از دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس استرالیا

برای دانش آموزان در مدارس استرالیا یکسری امکانات و مزایا در جهت پشتیباین از دانش‌آموزان در نظر گرفته‌اند که عبارتند از:

 • هماهنگ کننده‌های دانش آموزان بین‌المللی که در هر مدرسه حضور دارند
 • یک تیم نظارت رفاهی دانش آموزان
 • مشاوران برای دوره تحصیلی و حتی مسائلی خارج از مطلقا تحصیل
 • مشاوران شغلی برای کمک به دانش‌آموزان برای برنامه‌ریزی و نحوه درخواست پذیرش و انتخاب مسیر ارجح برای تحصیل بعد از دوره متوسطه
 • آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) برای کسانی که انگلیسی بلد نیستند.
 • تعلیم فرهنگی کم نظیر که دانش آموزان بین‌المللی با دانش آموزان محلی استرالیا به خوبی تعامل داشته باشند.
 • رفاه در محل اقامت دانش‌آموز؛ بدین ترتیب که همه خانواده‌های دانش‌آموزان برای برآورده کردن الزامات قانون حمایت از کودکان باید دستورالعمل پلیس را رعایتت نموده و خانه‌های اسکان آنان باید استانداردهای لازم را رعایت کنند. 

خط مشی و سبک تدریس سیستم آموزشی مدارس استرالیا

خط مشی و سبک تدریس سیستم آموزشی مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا شما را برای آینده‌تان آماده می‌کند. هدف سیستم آموزشی استرالیا این است که دانش آموزان را به دانش آموزانی مستقل و موفق، افرادی با اعتماد به نفس و خلاق و شهروندانی فعال و آگاه تبدیل کند. تحصیل در مدارس استرالیا همه مهارت‌ها، دانش‌ها و توانایی‌های لازم برای پیشرفت در دنیای امروز را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد. از مهد کودک تا مقطع دوازدهم، مدارس استرالیا بر رعایت عدالت برای هر دانش آموز در کلیه زمینه‌های اجتماعی و رفاهی تمرکز می‌کنند و همچنین می‌کوشند تا در همه زمینه‌های آموزش و پرورش، دانش آموز را به تعالی برسانند.

از انواع روش‌های تدریس در سیستم آموزشی استرالیا استفاده می‌شود، از جمله: یادگیری معلم محور، پژوهش‌های دانش آموزی تک نفره، پروژه‌های گروهی و ارائه نتایج تحقیقاتی، ارائه بصری، یادگیری الکترونیکی و کلاس‌های تعاملی. همچنین انواع روش‌ها برای ارزیابی و سنجش دانش آموزان استفاده می‌گردد. این روش‌ها ممکن است شامل پروژه‌های پژوهشی فردی، تکالیف گروهی، ارائه بیانی و بصری، استفاده از فناوری از جمله ارائه پاورپوینت، پادکست یا پخش vodcast و همچنین آزمون‌ها و تکالیف به روش سنتی باشد اما بخش‌های سنتی در نظام آموزشی مانند تکالیف سنگین و یا آزمون‌های متعدد و سیستم نمره‌دهی در این کشور همانند دیگر کشورهای پپشرفته در حال کم رنگ‌تر شدن بوده و روش‌های نوین مذکور به طور مداوم گسترش بیشتری می‌یابند. در این راستا برنامه‌های آزمون ملی و کشوری اطمینان حاصل می‌کنند که همه‌ی استانداردهای اساسی که موارد اصلی آن ذکر شده، رعایت و حفظ می‌شوند.

سیستم نمره‌دهی در مدارس استرالیا

سیستم نمره‌دهی در مدارس استرالیا

هر چند که سیستم نمره‌دهی با جزئیات تفاوت‌هایی ممکن است از ایالتی به ایالتی دیگر متفاوت باشد و همچنین این تفاوت ممکن است بین مقاطع تحصیلی نیز تفاوت داشته باشد (برای مثال در دانشگاه‌ها یک سیستمی نیز با رتبه‌بندی N,P,C,D و HD رایج است) اما به طور کلی برای مقطع مدرسه در اکثر مدارس این کشور سیستم نمره‌دهی زیر مد نظر است:

نمره عنوان معادل به درصد
A عالی بالای 85 درصد
B خوب 70 تا 84 درصد
C رضایت بخش 51 تا 69 درصد
D مشروط 31 تا 50 درصد
E خیلی پایین 26 تا 30 درصد
F مردود زیر 25  درصد

مدارک تحصیلی مدارس استرالیا

مدارک تحصیلی مدارس استرالیا

پس از اتمام دوره متوسطه (مقطع 11 و 12) از دانش آموزان آزمون‌های لازم گرفته می‌شود و پس از آن یک گواهینامه رسمی صلاحیت معادل دیپلم را دریافت می کنند. نام این گواهینامه در سیستم های آموزش دولتی مستقر در استرالیا متفاوت است اما صرف نظر از آنچه گواهی نامیده می‌شود، توسط همه دانشگاه‌های استرالیا، آموزش عالی و موسسات آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین تقریبا در کلیه موسسات بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌گردد. تمام مدارس استرالیا برای اطمینان از پشتیبانی مستمر دانش آموزان، یک ساختار رفاهی قوی ارائه می‌دهند.

از طرفی سیستم آموزش استرالیا دارای یک چارچوبی منحصر به فردی بوده که با این چارچوب، سیستم آموزشی آن از بسیاری از کشورهای دیگر متمایز می‌گردد. چارچوب مدارک تحصیلی استرالیا در سال 1995 تأسیس شد و اکنون این قضیه یک سیاست ملی است که طی آن علاوه بر گواهی فارغ التحصیلی، مدارک تحصیلی بخش آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه‌ای، گواهی ترک تحصیل و گواهی متوسط ارشد نیز در بر گرفته شوند. چارچوب مدارک تحصیلی استرالیا دارای 10 سطح بوده و مدارک تحصیلی مدارس، فنی و حرفه‌ای و دانشگاه را به یک سیستم ملی پیوند می‌زند. این امر به شما امکان می‌دهد تا زمانی که شرایط ویزای تحصیلی برای تحصیل در مدارس استرالیا را دارید، می‌توانید به راحتی از یک سطح تحصیلات به سطح دیگر و از یک موسسه به موسسه دیگر بروید. این امکان فرصتی را برای انتخاب و انعطاف پذیری در برنامه ریزی شغلی شما فراهم می‌‌آورد.

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه مدارس دولتی در استرالیا برای مردم استرالیا و کسانی که شهروندی این کشور را دارند رایگان می‌باشد و یا اینکه در مواقعی با هزینه‌های جانبی دیگر، شهریه کل سال 4 هزار دلار هم نخواهد شد؛ در حالی که مدارس خصوصی حتی برای شهروندان استرالیا هزینه خواهند داشت که معمولا برای مدارس کاتولیک چیزی در حدود 4 تا نهایت 12 هزار و 600 دلار در سال و برای مدارس خصوصی تا سقف 22 هزار و 500 دلار در سال شهریه خواهند داشت. اما همانطور که گفتیم، در حالی که مدارس دولتی این کشور برای شهروندان آن رایگان بوده، برای دانشجویان بین‌المللی رایگان نیست و آن‌ها مستلزم به پرداخت شهریه هستند که این قضیه تقریبا در همه‌ی کشورهای جهان صادق است؛ چرا که دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی مالیات پرداخت نمی‌کنند و رایگان بودن مدارس (و دانشگاه‌ها برای برخی از کشورها مانند آلمان، نروژ و...) برای دانشجویان و دانش‌ آموزان بین‌المللی تنها در حالی رایگان بوده که یا پدر و مادر (و یا خودشان) تابعیت کشور مقصد را داشته و یا بنا به نوع ویزایی که والدین آن شخص دارند نیز تحصیل رایگان شامل آن‌ها گردد. (برای مثال حالت دوم در کانادا بسیار اتفاق می‌افتد). اما بگذریم و تا از موضوع اصلی منحرف نشده باید گفت که هزینه مدارس دولتی استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی بین 6 تا 22 هزار دلار در سال بسته به مقطع تحصیلی از قرار زیر هستند:

 • مهد کودک: سالانه در حدود 7 هزار دلار
 • پیش دبستانی: سالانه در حدود 12 الی 14 هزار دلار
 • دبستان: سالانه در حدود 14 هزار دلار
 • دبیرستان متوسطه: سالانه در حدود 17 هزار دلار
 • دبیرستان ارشد: سالانه در حدود 19 هزار دلار

توجه گردد که به کلیه مبالغ فوق در صورت نیاز به کلاس‌های تقویتی زبان انگلیسی، در حدود 1500 الی 2200 دلار اضافه می‌گردد.

هزینه مدارس شبانه‌روزی

همچنین هزینه مدارس شبانه‌روزی در شهرهای بزرگ استرالیا (ملبورن، سیدنی، بریزبین و...) از قرار زیر است:

برای شهروندان استرالیا:

 • تا سال ششم: 20 هزار دلار در سال
 • سال هفتم و هشتم: 23 هزار و 700 دلار در سال
 • سال نهم: 25 هزار دلار در سال
 • سال دهم: 27 هزار دلار در سال
 • سال یازدهم و دوازدهم: 25 هزار دلار در سال

و برای دانشجویان بین‌المللی:

 • تا سال هفتم الی هشتم: 37 هزار دلار در سال
 • سال نهم: 38 هزار دلار در سال
 • سال دهم: 40 هزار دلار در سال
 • سال یازدهم: 38 هزار دلار در سال
 • سال دوازدهم: 38 هزار دلار در سال

بهترین مدارس استرالیا (دبستان و دبیرستان)

بهترین مدارس استرالیا (دبستان و دبیرستان)

10 مدرسه برتر استرالیا در مقطع دبستان عبارتند از:

 • Sydney Grammar School
 • St Aloysius' College
 • McAuley Catholic Primary School
 • John Colet School
 • Presbyterian Ladies' College
 • Yarwun State School
 • Serpell Primary School
 • Haileybury College
 • Matthew Pearce Public School
 • Abbotsleigh

و 10 مدرسه برتر استرالیا در مقطع دبیرستان عبارتند از:

 • James Ruse Agricultural High School
 • North Sydney Girls High School
 • North Sydney Boys High School
 • Sydney Girls High School
 • Sydney Boys High School
 • Baulkham Hills High School
 • Perth Modern School
 • Hornsby Girls High School
 • Normanhurst Boys High School
 • Sydney Grammar School
به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (2 پاسخ)
2023-08-01

با سلام اگه من با ویزای ۴۷۶ تو استرالیا باشم و برادر کوچیکترم که ۶ سالش هست رو برای مدرسه بخام ثبت نام کنم و از ایران بیارمش ممکنه به مادرم ویزای گاردین تعلق بگیره و همراهش بیاد یا چون خودم قیم برادرم میشم امکانش نیس ؟

2023-08-02

سلام. به طور مستقیم پدر و مادر میتونه برای فرزند زیر 18 سال اقدام کنه و یکیشون به عنوان گاردین فرزند رو همراهی کنه

2022-10-14

درود. برای ثبت نام دخترم درمدرسه استرالیا اگر مدارس غیراز مدارس اسلامی بخواهم آیا برای آفیسر سفارت شک به وجود میاد که با اینکه ما مسلمانیم چرا مدرسه غیراسلامی میخواهیم و ممکنه ازاین طریق دنبال پناهندگی باشیم و ویزا ندهند؟ نظرتون چیه چه مدرسه ای انتخاب کنیم بهتره

2022-10-16

سلام. خیر از مدارس عادی اقدام کنین مشکلی نیست

021 71 400 111