• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
شرح کامل قوانین نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی 2022

شرح کامل قوانین نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی 2022

  • نویسنده: کیوان کاری
  • مهاجرت تحصیلی

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول شرح کامل قوانین نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی 2022

هر ساله، هزاران دانشجو برای دنبال کردن تجربیات دانشگاهی با کیفیت بالا و کشف فرهنگ‌های مختلف، تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می‌کنند. دانشجویان در سراسر جهان برای دوره‌های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به کشورهای مختلف درخواست پذیرش ارسال می‌کنند.

برخی از کشورهای برتر که دانشجویان برای تحصیلات عالی خود درخواست می‌کنند، شامل ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، آلمان، استرالیا و نیوزلند هستند. اما بخش عمده‌ای از دانشجویان از شرایط ویزای دانشجویی این کشورها اطلاعی ندارند، به‌ ویژه زمانی که صحبت از تمکن مالی به میان می‌آید. همه کشورهای ذکر شده در بالا یک ویژگی مشترکی دارند، یعنی دانشجویان برای واجد شرایط بودن برای ویزای دانشجویی، باید مدرکی مبنی بر اثبات مالی ارائه دهند.

اگرچه همه عوامل موثر در دریافت ویزای دانشجویی، به وضوح به اکثر دانشجویان اطلاع داده می‌شوند اما اغلب متقاضیان تحصیلات عالی از مقدار مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی اطلاع کافی ندارند. به همین دلیل، ما در این بررسی در مورد قوانین نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف صحبت می‌کنیم.

منابع مختلف برای تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

منابع مختلف برای تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

قبل از توضیح بیشتر در مورد الزامات ویزای دانشجویی در رابطه با اثبات بودجه، اجازه دهید ابتدا برجسته‌ترین منابع بودجه آموزش عالی که معمولاً به عنوان مدرک اثبات مالی توسط دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور نشان داده می‌شوند را بشناسیم. دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، این امکان را دارند که به دنبال گزینه‌های متعددی برای تامین هزینه تحصیل خود باشند اما عموماً دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیلات عالی هستند، از هر یک از سه منبع ذکر شده در زیر استفاده می‌کنند:

  • بورسیه‌های تحصیلی
  • خود تامینی مالی (توسط خود دانشجو)
  • وام‌های آموزشی

از بین این سه گزینه، دانشجویان وام‌های تحصیلی را انتخاب می‌کنند زیرا یکی از کاربردی‌ترین گزینه‌ها برای تأمین بودجه تحصیلات عالی است. مزیت اصلی استفاده از وام آموزشی، این است که تامین مالی به موقع و مستمر انجام می‌شود.

در بسیاری از کشورها دو نوع وام تحصیلی وجود دارند:

  • وام تحصیلی تضمینی
  • وام‌های آموزشی بدون وثیقه

وام‌های تحصیلی تضمین شده، بر اساس تضمین وثیقه توسط بانک‌های دولتی اعطا می‌شوند، در حالی که وام‌های آموزشی بدون وثیقه شامل امنیت وثیقه نخواهند بود و عمدتاً توسط بانک‌های خصوصی اعطا می‌شوند. وام‌های تحصیلی تضمین شده با نرخ بهره پایین‌تری نیز ارائه خواهند شد زیرا تنها زمانی اعطا می‌شوند که وام گیرندگان نوعی وثیقه را نزد وام دهندگان تعهد کنند. هزینه‌های پردازش و سایر هزینه‌های وام‌های تحصیلی تضمین شده در مقایسه با وام‌های بدون تضمین کمتر است. به همین دلیل است که وام‌های آموزشی بانک‌های دولتی، انتخاب محبوب‌تری برای تامین مالی دانشجویان است.

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی کانادا

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی کانادا

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در کانادا ثبت نام می‌کنند زیرا شرایط تحصیل در این کشور در سطح کلاس جهانی است و کانادا فرصت‌های کاری بی‌شماری نیز ارائه می‌دهد. به منظور واجد شرایط بودن برای تحصیل در کانادا، دانشجویان باید شرایطی که توسط قانون کانادا تعیین شده است را برآورده کنند.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا بیان می‌کند که متقاضیان تحصیلات عالی باید هزینه‌های زندگی یک ساله خود را به حساب گواهی سرمایه ‌گذاری تضمینی (GIC) واریز کنند. همچنین، باید مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی به سفارت باشد را هنگام درخواست ویزای دانشجویی کانادا ارسال کنند. این هزینه‌ها شامل حدود 12 هزار دلار کانادا در سال برای هزینه‌های زندگی است که شامل غذا، مسکن، پوشاک و بیمه پزشکی و از 10 هزار تا 15 هزار دلار کانادا برای شهریه است.

بنابراین، یک دانشجو باید حداقل حدود 22 هزار دلار کانادا برای سال اول تحصیل خود در دانشگاه داشته باشد. او همچنین باید بتواند نشان دهد که مبلغی معادل برای سال‌های بعدی نیز خواهد داشت. دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در کانادا گرفته‌اند، باید در مورد GIC کانادا، پرداخت شهریه، نحوه تصمیم ‌گیری در مورد مبلغ پرداختی هنگام درخواست وام تحصیلی برای کانادا و سایر موارد اطلاعات خود را تکمیل کنند.

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی استرالیا

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی استرالیا

دانشجویانی که مایل به تحصیل در استرالیا هستند، باید قبل از دریافت نامه تاییدیه، ابتدا مدرکی مبنی بر اثبات مالی را به موسسات مربوطه ارسال کنند. دانشجویان باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه خود، قبل از درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا، بودجه‌ای را ترتیب دهند. دانشجویان باید تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت نشان دهند.

با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه، دانشجویان باید حداقل شهریه یک ترم تحصیلی را به همراه هزینه‌های بیمه درمانی به حساب دانشگاه واریز کنند. دانشجویان همچنین موظفند هزینه‌های زندگی یک ساله خود را نیز به حساب پس انداز واریز کنند. زمانی که دانشگاه تاییدیه پرداخت وجه فوق را دریافت کرد تاییده ثبت نام (COE) را صادر می‌کند. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا به مبلغ 50 هزار دلار کفایت می‌کند.

سفارت استرالیا از دانشجویان می‌خواهد که وجوه خود را به روش خاصی واریز کنند. دانشجویان باید مشخصات حساب دانشگاه را دریافت کنند. در صورت انتقال موفقیت آمیز وجه توسط بانک به دانشگاه، دانشجویان موظفند فیش پرداخت را به دانشگاه خود ارسال کنند. با پرداخت این مبلغ، دانشگاه COE را صادر می‌کند که برای ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا لازم است.

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی ایالات متحده آمریکا

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی ایالات متحده آمریکا

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیلات عالی خود در ایالات متحده هستند، برای واجد شرایط بودن برای تحصیل، باید مدرکی مبنی بر اثبات مالی ارائه دهند. دانشجویانی که هزینه تحصیلات عالی خود را به صورت شخصی تامین می‌کنند، باید وجوه کافی که می‌توانند هزینه‌های زندگی، شهریه، هزینه کتاب، هزینه غذا و سایر هزینه‌های متفرقه را تامین کنند، در حساب بانکی خود داشته باشند. دانشجویانی که از وام تحصیلی برای تامین مالی تحصیل خود استفاده می‌کنند، باید مدارکی مورد نیاز را ارائه دهند. مبلغ تکم مالی ویزای دانشجویی آمریکا بین 17 هزار تا 70 هزار دلار آمریکا بر حسب دانشگاه مورد تقاضا متفاوت خواهد بود.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان

مشابه قوانین کانادا، دانشجویانی که مایل به تحصیل در آلمان هستند، باید قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی آلمان، هزینه‌های زندگی یک ساله خود را به حسابی واریز کنند. برای این منظور، دانشجویان موظف به افتتاح حساب بانکی مسدود شده آلمان (Sperrkonto) به منظور واریز تامین هزینه‌های زندگی خود به مدت یک سال هستند. طبق برآوردهای انجام شده توسط تنظیم کننده رسمی وام تحصیلی و بورسیه تحصیلی در آلمان، یک دانشجو برای اینکه بتواند در کشوری مانند آلمان زندگی کند، به 861 یورو در ماه یا 10332 یورو در سال نیاز دارد

حتی با وجود اینکه دانشجویان مجبور نیستند برای زندگی در آلمان هزینه‌ای بپردازند اما مقامات دولتی این کشور می‌خواهند مطمئن شوند که یک دانشجو دارای منابع مالی کافی برای زندگی و تحصیل در آلمان است. به همین دلیل، دانشجویان باید برای دریافت ویزای دانشجویی در سفارت، مدرکی مبنی بر اثبات مالی ارائه دهند. اسنادی که نشان دهنده باز شدن این حساب مسدود شده‌اند، باید به عنوان مدرکی مبنی بر وجود مبلغ برای ویزای دانشجویی آلمان ارائه شوند.

تمکن مالی در ویزای تحصیلی انگلستان

تمکن مالی در ویزای تحصیلی انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس، دانشجویان ملزم به واریز یا پرداخت پول نیستند زیرا دولت بریتانیا از متقاضیان درخواست نمی‌کند که مدرکی مبنی بر اثبات مالی در هیچ حسابی ارائه دهند. اما ممکن است نیاز به نمایش وجود وجوه (تحریم نامه) برای پوشش هزینه‌ها جهت مدت زمان تحصیل آنها به منظور اعطای ویزای دانشجویی توسط دولت باشد.

دانشجویان موظف به ارائه CAS/ATAS برای ویزای دانشجویی انگلستان هستند. CAS به معنای گواهی پذیرش برای تحصیل است. وجوهی که باید نمایش داده شوند، بستگی به هزینه دوره شما دارند که در گواهی پذیرش تحصیلی (CAS)، مدت دوره، برنامه تحصیلی و سایر شما ارائه شده‌اند.

از آنجایی که دانشجویان باید پول کافی برای پرداخت هزینه دوره خود و تامین هزینه زندگی‌شان در بریتانیا را داشته باشند، تخمین زده می‌شود که این تمکن مالی برای دوره‌های تحصیلی در لندن، حدود 1334 پوند در ماه تا 9 ماه و برای دوره‌های خارج از لندن، حدود 1023 پوند هر ماه خواهد بود.

به محض اینکه دانشجویان پذیرش دانشگاه خود را دریافت کردند، باید فوراً از دانشگاه مربوطه خود درخواست گواهی CAS کنند. برای دریافت این گواهی، دانشجویان قرار است مبلغ مشخصی را به حسابی واریز کنند. این مقدار پول که حالتی نمادین دارد، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. ممکن است لازم باشد این پول را به عنوان هزینه در درخواست وام تحصیلی خود لحاظ کنید که باید فرایند کار را یک ماه قبل از ویزای خود انجام دهید.

تمکن مالی برای ویزای دانشجوی نیوزلند

تمکن مالی برای ویزای دانشجوی نیوزلند

شرایط ویزای دانشجویی نیوزلند، بیان می‌کند که متقاضیان باید هزینه‌های زندگی یک ساله خود را به حساب پس انداز واریز کنند. این فرآیند FTS (طرح انتقال وجه) نیز نامیده می‌شود. در فرآیند ویزای دانشجویی نیوزلند، داوطلبان قبل از اینکه واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی باشند، باید پیش شرط‌های مالی خاص زیر را انجام دهند.:

  • هزینه‌های زندگی‌تان را برای حداقل یک سال از طول دوره خود به بانکی مستقر در نیوزلند واریز کنید.
  • شهریه سالیانه خود را قبل از پروسه ویزا بپردازید.

سفارت نیوزلند 15 هزار دلار نیوزلند به عنوان هزینه زندگی در نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی تخمین زده است. این هزینه‌های زندگی شامل شهریه و دوره تحصیلی آنها نمی‌شود. همه دانشجویان بین المللی که در نیوزلند تحصیل می‌کنند، واجد شرایط برداشتن مبالغ زیر از حساب‌های FTS خود هستند.

با واریز 15 هزار دلار نیوزلند که حداقل هزینه تخمینی تحصیل برای دانشجویان در نیوزلند است، مبلغ ماهانه 1250 دلار نیوزلند می‌تواند توسط دانشجویان به مدت 12 ماه از اقامت خود در نیوزلند هر ماه برداشت شود. هنگامی که دانشجویان حساب FTS خود را باز کردند، باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده مدرک تمکن مالی برای نیوزیلند است، بنابراین این مهم می‌تواند شرایط ویزای دانشجویی نیوزلند را برآورده می‌کند.

کلام آخر

قوانین نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی برای چند کشور مطرح برای مهاجرت تحصیلی را بیان کردیم. اما باید توجه کنید مقدار مبلغ اثبات مالی ممکن است از در هر دانشگاه متفاوت باشد. مبالغی که در این مقاله ارائه شدند، متوسط هزینه زندگی، شهریه و دیگر هزینه‌های جاری زندگی یک دانشجوی بین المللی است. با این حال، سبک زندگی شما ممکن است در هزینه‌هایتان تفاوت ایجاد کند. اما ضروری حداقل مبلغ مورد نیاز کشورهای مقصد را برآورده کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111