• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه بریتیش کلمبیا - The University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا - The University of British Columbia

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (به اختصار UBC) یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های دولتی کانادا است که در دو شهر ونکوور و کلونا قرار دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا جز سه دانشگاه برتر کانادا و جز 50 دانشگاه برتر  است و نقش مهمی در توسعه آموزش در این کشور را برعهده دارد. این دانشگاه جز مشهورترین دانشگاه های کانادا نیز میباشد. شهرت این دانشگاه از آن جهت است که تمرکز زیادی برروی نوآوری و اکتشاف دارد. دانشگاه بریتیش کلمیبا به پروژه های تحقیقاتی سالانه بیش از 600 میلیون دلار بودجه اختصاص میدهد. این حجم از هزینه در یک سال بیش از 8000 هزار پروژه تحقیقاتی ناب برای این دانشگاه به ارمغان می آورد . این پروژه ها گام های بسیار مهمی در توسعه علم و دانش و حتی تکنولوژی دارند. 
دانشگاهی مانند بریتیش کلمبیا که بیش از یک قرن از تاسیس آن گذشته همواره شاهد رویدادهای زیادی در طول تاریخ بوده است. از حواشی جنگ جهانی دوم گرفته تا به امروز که دنیا درگیر اپیدمی ویروس کرونا است، این دانشگاه همواره به دانش افزایی دانشجویان و خدمت به جهت توسعه علم و دانش کمک های فراوانی کرده است. در شرایط واگیر ویروس کرونا و در اوایل ماه مه سال 2020 ، UBC اعلام کرد که به دلیل نگرانی از بیماری همه گیر COVID-19 ، یک دوره فارغ التحصیلی مجازی برای کلاس 2020 برگزار خواهد کرد.
دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 18 دانشکده و 12 دپارتمان تخصصی است. 2 کالج هم زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. در سال های اخیر این دانشگاه بیش از 600 هزار نفر دانشجو پذیرفته است که 130 هزار نفر از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. تعداد زیادی از مشاهیر و سرشناسان کانادایی فارغ التحصیل این دانشگاه هستند. از مشهور ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان به جاستین ترودو رئیس جمهور فعلی کانادا اشاره کرد.
اگر قصد ورود به این دانشگاه را دارید بهتر است حداقل معدل مقطع تحصیلی قبلی شما 16 باشد و نمره آزمون زبان آیلتس بالای 6.5 داشته باشید. همچنین می بایست انگیزه نامه قوی برای تحصیل خود در این دانشگاه تهیه کنند. این انگیزه نامه تاثیر بسیار زیادی در اپلای شدن متقاضی دارد. دربرخی موارد گواهی عدم سوء پیشینه نیز از دانشجویان اخذ میشود. 

 

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2008  مشاوره رایگان واتساپ