• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
کالج فن شاو | fanshawe college

کالج فن شاو | fanshawe college

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

کالج دولتی مهارت‌های کاربردی و فناوری فن شاو که بیشتر آن را با نام اختصاری کالج فن شاو Fanshawe College می‌شناسند، در جنوب غربی استان انتاریو کانادا واقع شده است. پردیس‌های اصلی این کالج در شهرهای لندن، سیمکو، سنت توماس، ووداستاک و هارون قرار دارند که در مجموع 43 هزار دانشجو و 200 رشته تحصیلی را در مقاطع دیپلم دو ساله کالج (college Diploma)، دیپلم سه ساله کالج (College Advanced Diploma)، کارشناسی (Bachelor) و تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma and Graduate Certificate) در بر می‌گیرد. برای ورود به این کالج دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و نمره 79 تافل و یا 6 آیلتس الزامی است.

تاریخچه کالج فن شاو

فن شاو از دو واژه‌ Fane و Shaw تشکیل شده که به معنای معبدی در جنگل است. این کالج در سال 1967 تاسیس شد و جیمز کلوین (James Colvin) نخستین کسی بود که ریاست آن را بر عهده داشت. شعار کالج فن شاو شکوفا کردن استعدادهاست که می‌کوشد از طریق آموزش‌های عملی به دانشجویان و فراهم آوردن فضای تعاملی به آن جامه عمل بپوشاند و دانشجویان بتوانند از حداکثر پتانسیل خود استفاده کنند. این کالج بزرگ‌ترین کالج‌ کشور کاناداست که در میان موسسات فنی و حرفه‌ای رتبه 6457 جهانی و 96 ملی را کسب کرده است.

شهریه و هزینه‌های زندگی

شهریه هر ترم برای دانشجویان بین‌المللی در این کالج حدود 6-16 هزار دلار کاناداست که با توجه به نوع رشته متفاوت است. البته به این مبلغ باید حدود 1500 دلار بابت هزینه‌های جانبی تحصیل (همچون عضویت باشگاه یا خرید کتاب) اضافه کرد. همچنین متوسط هزینه زندگی برای هر فرد در شهر لندن انتاریو ماهیانه 2000 دلار است. البته کالج فن شاو سالانه بورسیه‌های مختلفی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت اصلی این کالج مراجعه کنید.

پردیس‌ها، دانشکده‌ها و رشته‌های کالج فن شاو

کالج فن شاو در مجموع از هفت پردیس اصلی تشکیل شده که هرکدام دانشکده‌ها و رشته‌های مختلفی را در خود جای داده‌اند:

پردیس لندن

پردیس اصلی کالج فن شاو که بخش عمده دانشکده‌های آن را شامل می‌شود، با وسعتی به اندازه 40 هکتار در شهر لندن واقع شده و 23 ساختمان را در برگرفته است. گستردگی این پردیس به حدی بوده که به شهری درون شهری دیگر شهرت یافته است. از مهم‌ترین دانشکده‌های این پردیس می‌توان به دانشکده فناوری ساخت و ساز، دانشکده مطالعات اجتماعی، دانشکده پرستاری، دانشکده بازرگانی و دانشکده رسانه‌های جدید اشاره کرد. فهرست کامل رشته‌های ارائه شده در این پردیس را مشاهده کنید.

پردیس مرکزی لندن

این پردیس در سال 2018 تاسیس شده و شامل 13 ساختمان می‌شود. دانشکده‌های گردشگری و هتلداری، هنرهای اجرایی و دیجیتال، مطالعات دسترسی و فناوری اطلاعات در این پردیس قرار دارند.

پردیس جنوب لندن

جدیدترین پردیس کالج فن شاو در سپتامبر 2019 تاسیس شده که پنج رشته مدیریت بازرگانی، معماری سیستم‌های اطلاعاتی و بازرگانی، مدیریت کشاورزی-بازرگانی، مدیریت بهداشت و درمان و مدیریت سکونت بازنشستگان در حال حاضر در آن ارائه می‌شود.

پردیس سنت توماس- ناحیه الگین

این پردیس در جنوب شرقی شهر سنت توماس انتاریو واقع شده که 350 هزار دانشجوی تمام وقت و 2000 دانشجوی پاره‌وقت در آن تحصیل می‌کنند. در این پردیس مقاطع مختلفی چون دیپلم کالج، کارآموزی، آموزش‌های مشارکتی و مهارت‌های شغلی برای طیف گسترده‌ای از رشته‌‌ها همچون خدمات اجتماعی، علوم بهداشتی، مکانیک، ساخت ابزار، مهندسی برق و تکنسین انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد.

پردیس سیمکو-ناحیه نورفولک

شهر سیمکو در انتاریو برای جذابیت‌های روستایی و اقتصاد کشاورزی محور خود شهرت دارد و این پردیس نیز برای نخستین بار در کالج فن شاو رشته مدیریت بازرگانی-کشاورزی را عرضه کرد. در پردیس سیمکو حدود 200 دانشجوی تمام وقت و تعدادی دانشجوی پاره‌وقت به تحصیل می‌پردازند.

پردیس ووداستاک- ناحیه آکسفورد

450 هزار دانشجوی تمام وقت و 2000 دانشجوی پاره‌وقت در رشته‌هایی چون کارآفرینی و مدیریت، آرایشگری، تکنسین تهویه هوا، پرستاری و مدیریت اداری در پردیس ووداستاک تحصیل می‌کنند.

پردیس هارون-ناحیه بروس

این پردیس که در شمال شهر لندن واقع شده، در سال 2007 تاسیس شد. آموزش به کودکان خردسال، آشپزی، نجاری و مراقبت‌های بهداشتی از رشته‌های ارائه شده پردیس هارون است.

کالج فن شاو یکی از بهترین کالج‌های کانادا بوده که با آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، دانشجویان را برای ورود هرچه سریعتر به بازار کار آماده می‌سازد.

رزرو وقت مشاوره ثبت نام رایگان لاتاری