معرفی دانشگاه کانتربری نیوزلند
 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به نیوزلند

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

آنچه در این مقاله می خوانید:
  اطلاعیه اداره مهاجرت (آپدیت دی 1402): بر طبق آخرین اخبار اداره مهاجرت کانادا، اجازه کار تمام وقت دانشجویی تا آوریل سال 2024 برای کلیه دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا تمدید شد. جهت اطلاع از آخرین شرایط مهاجرت با شماره 02171400111 تماس بگیرید.

  دانشگاه کانتربری نیوزلند 150 رشته مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند گواهی (Certificate)، دیپلم و دوره‌های گواهی مهارت را در دانشگاه دنبال کنند. این دانشگاه جزء یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان است و در 15 رشته مختلف حائز رتبه در بین 200 دانشگاه برتر است که از جمله بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در نیوزلند می‌باشد. این دانشگاه مطرح نیوزلند هر ساله تعدادی زیادی دانشجویان بین‌المللی را جذب خود می‌کند تا آموزش در سطح کلاس جهانی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

  مشخصات دانشگاه کانتربری

  مشخصات دانشگاه کانتربری

  تاریخ تأسیس

  1873

  استان، شهر

  کرایست چرچ، کانتربری، نیوزلند

  نوع مؤسسه

  دولتی (تحقیقاتی)

  تعداد کل دانشجویان (سال 2020)

  18771 نفر

  تعداد کل دانشجویان بین‌المللی (سال 2020)

  1869 نفر

  نرخ پذیرش

  50 درصد

  مقاطع تحصیلی

  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

  سایت دانشگاه

  https://www.canterbury.ac.nz

   

  رتبه بندی دانشگاه کانتربری

  این دانشگاه نه تنها در نیوزلند بلکه در سطح جهانی نیز مشهور است، برخی از رتبه‌های قابل توجه دانشگاه کانتربری در سال 2021 عبارتند از:

  • رتبه زیر 400 دانشگاه برتر جهان در سیستم رتبه بندی کیواس (QS)
  • رتبه بین 401 تا 500 دانشگاه برتر در سیستم رتبه بندی جهانی THE
  • رتبه 175 دانشگاه برتر جهان از نظر بالینی و سلامت در سیستم رتبه بندی جهانی THE
  • رتبه اشتغال فارغ التحصیلان برای دانشگاه در محدوده رتبه 301 تا 500

  تاریخچه دانشگاه کانتربری

  تاریخچه دانشگاه کانتربری

  در 16 ژوئن 1873، این دانشگاه در مرکز کرایست چرچ به عنوان کالج کانتربری، اولین کالج تشکیل دهنده دانشگاه نیوزلند تاسیس شد. این دومین مؤسسه در نیوزیلند بود که تحصیلات عالیه را ارائه می‌کرد (پس از دانشگاه اوتاگو، که در سال 1869 تاسیس شد).

   چارلز کوک (ریاضیات، دانشگاه ملبورن، کالج سنت جان، کمبریج)، الکساندر بیکرتون (شیمی و فیزیک، دانشکده معدن، لندن)، و جان مک میلان براون (دانشگاه گلاسکو، کالج بالیول) به اساتید پایه وارد این دانشگاه شدند. در سال 1933، نام این موسسه آموزشی از کالج کانتربری به «کالج دانشگاه کانتربری» تغییر کرد. در سال 1957 نام موسسه دوباره به دانشگاه کانتربری تغییر کرد.

  تا سال 1961، این موسسه بخشی از دانشگاه نیوزلند (UNZ) بود که مدارک تحصیلی به نام همین دانشگاه صادر می‌شد. در آن سال سیستم فدرال آموزش عالی در نیوزلند منحل شد و دانشگاه کانتربری به دانشگاهی مستقل تبدیل شد. پس از منحل شدن UNZ، کالج کشاورزی کانتربری به کالج لینکلن تبدیل شد. کالج لینکلن در سال 1990 به عنوان یک دانشگاه کامل مستقل شد و اکنون به عنوان دانشگاه لینکلن شناخته می‌شود.

  پردیس دانشگاه کانتربری

  پردیس دانشگاه کانتربری

  پردیس دانشگاه کانتربری در حومه کرایست چرچ ایلاما به مساحت 76 هکتار واقع شده است. این مجموعه دارای امکانات و تسهیلاتی است که به منظور پیشرفت حرفه‌ای و شخصی دانشجویان در اختیار آنها قرار می‌گیرد. دانشجویان علاقه ‌مند به فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی می‌توانند در باشگاه‌های مختلف مشارکت فعال داشته باشند.

  پردیس پر از باغ‌ها و فضاهای سبز است و همچنین رودخانه آون به عنوان یک مکان دیدنی در نزدیکی پردیس قرار دهد. چهار کتابخانه و مجموعه‌های کامپیوتری در پردیس موجود هستند که دسترسی 24 ساعته را به همراه با سالن‌های سخنرانی، آزمایشگاه‌ها و استودیوهای مختلف ارائه می‌دهند. این دانشگاه همچنین بیش از 50 باشگاه را برای دانشجویان به همراه فعالیت‌های تفریحی مختلف ارائه می‌دهد.

  دانشگاه کانتربری از طریق بیش از 10 سالن مسکونی و آپارتمان موجود در دانشگاه، امکانات اقامتی در محوطه دانشگاه را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشجویان حتی قبل از دریافت نامه پذیرش می‌توانند برای تسهیلات مربوط به اقامت خود در دانشگاه کانتربری درخواست دهند. برخی از اقامتگاه‌های مسکونی شامل تالار اسقف جولیوس، آپارتمان کرکوود، آپارتمان‌های ایلام، تالارهای روچستر و رادرفورد، خوابگا‌ه‌های درون دانشگاه و موارد دیگر هستند.

  طبق نظرات دانشجویان دانشگاه کانتربری، هر سالن موجود در دانشگاه، دارای ویژگی‌ها و فرهنگ، امکانات و وعده‌های غذایی منحصر به فرد خود است. این دانشگاه همچنین به دانشجویان بورسیه‌های اقامتی ارائه می‌دهد که  به صورت آنلاین قابل درخواست هستند. دانشجویان حتی قبل از دریافت نامه پذیرش می‌توانند برای تسهیلات مسکونی در دانشگاه کانتربری درخواست دهند.

  دانشکده‌های دانشگاه کانتربری

  • دانشکده هنر
  • دانشکده تجارت و حقوق
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده بهداشت و توسعه انسانی
  • دانشکده مهندسی و علوم

  فرآیند پذیرش در دانشگاه کانتربری

  فرآیند پذیرش در دانشگاه کانتربری

  فرآیند پذیرش برای دانشگاه کانتربری بسیار آسان است و می‌توان به راحتی آن را انجام داده و برای شروع یا ادامه درس در این دانشگاه مهاجرت تحصیلی نمود. اکثر دوره‌های تحصیلی را می‌توان از طریق پورتال برنامه اصلی موجود در وبسایت رسمی دانشگاه انجام داد. برخی از دوره‌ها یا برنامه‌ها به فرم‌های درخواست متفاوتی نیاز دارند که در خود وبسایت دانشگاه نیز موجود هستند. فرآیند پذیرش در دانشگاه کانتربری برای دانشجویان بین‌المللی متقاضی در این دانشگاه، به مراحل مختلفی تقسیم می‌شود:

  مرحله 1: دانشجویان می‌توانند دوره یا رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

  مرحله 2: دانشجویان باید بررسی کنند که آیا برای برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اند واجد شرایط هستند یا خیر و هزینه‌های آن دوره را بررسی کنند.

  مرحله 3: دانشجویان می‌توانند مستقیماً از طریق پورتال اصل دانشگاه درخواست دهند.

  مرحله 4: دانشجویان باید اسناد پشتیبانی زیر را بارگذاری کنند:

  • بیانیه هدف
  • توصیه نامه‌ها
  • رزومه (برای دوره‌های کارشناسی ارشد)
  • ریز نمرات دانشگاهی
  • نمره آیلتس و تافل
  • امتیاز GRE/GMAT برای دوره‌های کارشناسی ارشد
  • کپی پاسپورت

  مرحله 5: دانشجویان می‌توانند پس از انجام تمام مراحل فوق درخواست خود را ارسال کنند.

  حداقل نمرات آزمون‌های زبان

  کارشناسی:

  • تافل: 80
  • آیلتس: 6
  • PTE: 58

  کارشناسی ارشد و دکتری:

  • تافل: 90
  • آیلتس: 6.5
  • PTE: 64

  آخرین مهلت پذیرش دانشگاه کانتربری

  جلسه تحصیلی معمولاً برای دو ترم شروع می‌شود. برای پذیرش سال تحصیلی 2022 تا 2023 پورتال برنامه هنوز باز بوده و در زیر مهلت درخواست ارائه شده است:

  ورودی‌ها

  مهلت‌ها

  ترم 1

  31 اکتبر

  ترم 2

  30 آوریل

   

  شهریه دانشگاه کانتربری

  شهریه دانشگاه کانتربری

  با توجه به جدول دوره‌های برتر و شهریه آنها در زیر، لازم به ذکر است که هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی ک برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند ممکن است کمی بیشتر از دانشجویان داخلی باشد اما هزینه‌های ذکر شده قابل تغییر هستند:

  دوره تحصیلی

  شهریه (دلار نیوزلند)

  مقطع کارشناسی

  لیسانس هنر

  28000

  لیسانس بازرگانی

  29500

  لیسانس علوم

  35500

  مقطع کارشناسی ارشد

  فوق لیسانس مهندسی

  61600

  کارشناسی ارشد هنر

  48000

  کارشناسی ارشد بازرگانی

  45375

  کارشناسی ارشد علوم (CS)

  39500

  MBA

  51750

   

  بورسیه‌های دانشگاه کانتربری

  بورسیه‌های دانشگاه کانتربری

  این دانشگاه انواع مختلفی از کمک‌های مالی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که شامل جوایز، کمک هزینه‌ها و بورسیه تحصیلی است. این کمک‌ها نه تنها به دانشجویان داخلی بلکه به دانشجویان بین‌المللی نیز تعلق می‌گیرند. سالانه حدود 20 میلیون دلار بورسیه تحصیلی از طریق دانشگاه کانتربری به دانشجویان اعطا می‌شود.

  برخی از بورسیه‌های تحصیلی در زیر آورده شده‌اند:

  بورسیه

  مبلغ (دلار نیوزلند)

  بورسیه یادبود Eamon Molloy

  15000

  صندوق آلیسون مک گیبون

  3000

  بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه کانتربری

  5000

  بورسیه مهندسی عمران/منابع طبیعی AECOM

  5000

  بورسیه‌های یادبود برایان موریسون در مهندسی

  1000

   

  دیگر مشخصات برجسته دانشگاه کانتربری

  دیگر مشخصات برجسته دانشگاه کانتربری

  دانش ‌آموختگان برجسته دانشگاه کانتربری

  بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته از دانشگاه کانتربری فارغ التحصیل شده‌اند که برخی از آنها وزرا، نقاشان، مهندسان و سایرین هستند. بعضی از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه در زیر آورده شده‌اند:

  • ریتا آنگوس، نقاش
  • رزماری بنکس، سفیر سازمان ملل
  • دیوید بوچمپ، مهندس عمران
  • دان براش، سیاستمدار و رئیس بانک ذخیره
  • النور کاتن، نویسنده و برنده جایزه من بوکر 2013

  رتبه اشتغال دانشگاه کانتربری

  رتبه اشتغال فارغ التحصیلان 2021 برای دانشگاه کانتربری در محدوده 201 تا 300 در بین موسسات مختلف در سراسر جهان است. این دانشگاه به طور دوره‌ای کلاس‌های CV (رزومه نویسی)، کارگاه‌های آموزشی، بحث‌های گروهی، مصاحبه‌های ساختگی را برای یافتن فرصت‌های شغلی در نیوزلند به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. در زیر میانگین حقوق فارغ‌التحصیلان بر اساس مدرک تحصیلی آنها آورده شده است:

  رشته تحصیلی

  حقوق سالانه (دلار نیوزلند)

  کارشناسی ارشد در امور مالی

  192000

  لیسانس علوم

  12500

  لیسانس هنر

  96000

  کارشناسی ارشد حقوق

  81000

   

  کلام آخر

  دانشگاه کانتربری، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های نیوزلند است. این دانشگاه دارای فارغ التحصیلان برجسته است که باعث افتخار کشور نیوزیلند هستند. این موسسه آموزشی همچنین به دلیل برنامه‌های تحقیقاتی خود مشهور است. نرخ پذیرش کانتربری بیش از 50 درصد است که این مهم نشان دهنده راحتی در اخذ پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی است. برای اطلاع از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه کانتربری و نحوه دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند با گروه مهاجرتی ادب همراه باشید.

  سوالات متداول معرفی دانشگاه کانتربری نیوزلند

  به اشتراک بگذارید
  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  مشاوره رایگان مهاجرت