• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
معرفی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزلند

معرفی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزلند

 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به نیوزلند

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول معرفی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزلند

آنچه در این مقاله می خوانید:

  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزلند یک موسسه دولتی است که در بین 225 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه که از 10 دانشکده چند رشته‌ای تشکیل شده است و دارای بیش از 100 رشته در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، فوق دکترا و برنامه آنلاین است. دوره‌های تحصیلی این موسسه در بین 50 رشته برتر در سطح جهان توسط آژانس‌های معتبر برای آموزش عالی در استرالیا رتبه بندی شده‌اند که یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در نیوزلند است. با بیش از 3600 دانشجوی بین المللی از بیش از 116 کشور در سراسر جهان، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یک انتخاب محبوب در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا است. برای شناخت بیشتر این دانشگاه با ما همراه باشید.

  مشخصات دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  مشخصات دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  تاریخ تأسیس

  1897

  استان، شهر

  ولینگتون، نیوزلند

  نوع مؤسسه

  دولتی (تحقیقاتی)

  تعداد کل دانشجویان

  بیش از 22000 نفر

  تعداد کل دانشجویان بین المللی

  3500 نفر

  نرخ پذیرش

  64 درصد

  مقاطع تحصیلی

  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

  سایت دانشگاه

  https://www.wgtn.ac.nz

   

  رتبه‌بندی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون به طور مداوم در بین 225 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می‌شود. همچنین یکی از 14 دانشگاه در جهان است که دارای حداکثر پنج ستاره  از رتبه بندی کیواس (QS) است. نگاهی گذرا به رتبه‌های سال 2021 دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در زیر میندازیم:

  • رتبه 225 در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS
  • رتبه 101 تا 201 در رتبه بندی Times Higher Education
  • رتبه 29 بهترین دانشگاه‌های جهانی در استرالیا و نیوزلند توسط  US News
  • رتبه 5 در بهترین دانشگاه‌های جهانی در نیوزلند توسط  US News

  پردیس دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  پردیس دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون دارای سه پردیس گسترده در سرتاسر ولینگتون و همچنین یک پردیس در اوکلند است. پردیس اصلی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در کلبورن واقع شده است که شامل پنج دانشکده اصلی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم، مهندسی، آموزش و پرورش و بهداشت، کتابخانه مرکزی دانشگاه و دفاتر اداری اصلی همراه با طیف وسیعی از امکانات است.

  • پردیس Te-Aro دارای دانشکده معماری و نوآوری طراحی ولینگتون به همراه کتابخانه است.
  • پردیس Pipitea دارای مدرسه کسب و کار و دولت ولینگتون از جمله کتابخانه‌های بازرگانی و حقوقی است.
  • آزمایشگاه بوم شناسی ساحلی دانشگاه ویکتوریا، تحقیقات زیست شناسی دریایی و اکولوژی ساحلی را در سواحل ناهموار جنوبی ولینگتون تسهیل می‌کند.
  • دوره‌های منتخب در دانشکده بازرگانی و پردیس دولتی اوکلند که در CBD اوکلند مستقر است، در دسترس هستند.

  اقامتگاه‌های دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، داوطلبان بسته به ترجیحات خود، گزینه‌های اقامتی گسترده‌ای دارند. این دانشگاه دارای 14 اقامتگاه با امکانات زیر است:

  • هر سالن مسکونی دارای کلیه امکانات اولیه از جمله سالن بدنسازی، لباسشویی، آشپزخانه، سالن، اتصال وای فای، برق، حمام، اتاق نشیمن بزرگ، اتاق موسیقی، اتاق کار پروژه است که اغلب در نظرات دانشجویان دانشگاه ویکتوریا ولینگتون ذکر شده‌اند.
  • دانشجویان می‌توانند بسته به نیاز خود تختخواب‌های یک نفره یا دو نفره، آپارتمان یا فضای نشیمن نوع استودیو را انتخاب کنند.
  • دانشجویان بین‌المللی که قبل از مهلت مقرر برای اقامت درخواست می‌کنند، یک مکان برایشان تضمین می‌شود و در صورت درخواست پس از پایان مهلت، بر اساس فضا در دسترس شان قرار می‌گیرد.

  دوره‌های تحصیلی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  دوره‌های تحصیلی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  دوره‌های دانشگاه ویکتوریا ولینگتون که در سطح جهانی به دلیل مطالعه گسترده مبتنی بر تحقیقات خود شناخته شده هستند، در بین یک درصد از دانشگاه‌های برتر جهان در 19 حوزه موضوعی قرار دارد و در 12 رشته دیگر در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، فوق لیسانس، دکترا، دوره‌های مشترک و دوگانه به همراه مدارک مختلف دیپلم و گواهی (Certificate) را ارائه می‌دهد و بدین ترتیب گزینه‌های زیادی پیش روی افرادی که مهاجرت تحصیلی به نیوزلند کرده‌اند، می‌باشد..

  با ارائه بیش از 100 برنامه کارشناسی و بیش از 200 برنامه تحصیلات تکمیلی، تخصص دانشگاهی شامل ده دانشکده اصلی از جمله علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، آموزش، علوم، مهندسی، معماری و طراحی، تجارت و دولت، بهداشت و تحقیقات فارغ‌التحصیل می‌شود. همچنین دوره‌ها و برنامه‌های مقدماتی برای کمک به دانشجویان برای آمادگی برای تحصیل در سطح دانشگاهی که شرایط خاص برنامه را برآورده نمی‌کنند نیز وجود دارند. برخی از دوره‌های محبوب ارائه شده توسط دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در زیر فهرست شده‌اند:

  فرآیند پذیرش دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  فرآیند پذیرش دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  داوطلبانی که مدارک را به همراه فرم درخواست ارسال می‌کنند، باید مطمئن شوند که تمام گواهی‌ها و مدارک توسط مرجع تأیید شده‌اند. دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌توانند از طریق یک پورتال آنلاین درخواست دهند، اما برخی از برنامه‌ها برای ثبت نام نیز نیاز به درخواست کاغذی دارند.

  درخواست همراه با سایر مدارک به آدرس enrolments@vuw.ac.nz  ایمیل می‌شود و درخواست کاغذی باید به دفتر پذیرش دانشگاه پست شود. همچنین به کاندیداها توصیه می‌شود که تمام درخواست‌ها را قبل از مهلت مقرر ارسال کنند. شرایط عمومی درخواست هنگام درخواست برای برنامه‌های دانشگاه ویکتوریا ولینگتون به شرح زیر هستند:

  پورتال برنامه: دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یا درخواست کاغذی از طریق پست

  الزامات:

  • فرم درخواست را تکمیل کنید.
  • کپی تایید شده ریز نمرات رسمی، سوابق تحصیلی (باید به زبان انگلیسی باشد و دانشگاه نتایج موقت را نمی پذیرد).
  • مدرک هویت، تابعیت یا اقامت
  • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی

  مدرک

  کارشناسی

  کارشناسی ارشد

  تافل iBT

  80

  90

  آیلتس

  6

  6.5

  DET

  100

  110

  PTE

  50

  58

  CAE

  169

  176

   

  همچنین ممکن است بسته به کشور محل تحصیل و سطح علمی، از داوطلبان درخواست مدارک اضافی شود.

  شهریه دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  شهریه دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  شهریه سالانه دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 26149 تا 39039 دلار است. هزینه زندگی و هزینه‌های شخصی در استرالیا، به نوع محل اقامت و سبک زندگی دانشجویان بستگی دارند. در زیر، برآورد هزینه‌های اقامت و سایر هزینه‌های متفرقه آورده شده است که بر اساس آن می‌توان امور مالی خود را ترتیب داد:

  مخارج

  هزینه (دلار آمریکا)

  محل اقامت

  9.120 تا 18.978

  بیمه سلامت

  310

  هزینه فعالیت

  110

  هزینه اداری

  150

   

  بورسیه‌های دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  بورسیه‌های دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، بورسیه‌ها و وام‌های زیادی را برای دانشجویان بین المللی در استرالیا ارائه می‌دهد تا تحصیلات خود را بدون هیچ گونه بار مالی تامین کنند. همچنین داوطلبان می‌توانند وام‌های دانشجویی خصوصی یا دولتی را برای دوره تحصیلیشان در دانشگاه انتخاب کنند. این دانشگاه همچنین دارای گزینه‌ای برای کار در حین تحصیل است که در آن دانشجویان می‌توانند طبق برنامه کاری خود در محوطه دانشگاه مشاغل عملی پیدا کنند. لیست بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که توسط این دانشگاه اعطا می‌شود، عبارتند از:

  بورسیه‌ها

  ارزش بورسیه (دلار آمریکا)

  Automatic Masters Scholarship

  10.000

  Tongarewa Scholarship

  5000 تا 10.000

  Wellington International Excellence Scholarship

  20.000

   

  علاوه بر این‌ها، چندین بورس تحصیلی کارشناسی ارشد نیز برای دانشجویان نیوزلند و همچنین دانشجویانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند وجود دارند که برای ورود به برنامه‌های کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شوند که ارزش آن تا 10 هزار دلار در سال است.

  فارغ‌التحصیلان دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  فارغ‌التحصیلان دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

  فارغ‌التحصیلان دانشگاه به سادگی با عضویت در انجمن دانشگاهی، از مزایای متعددی برخوردار می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

  • دسترسی به مجموعه گسترده کتابخانه‌های دانشگاه
  • مشاوره شغلی و ارتباط
  • 15 درصد تخفیف در عناوین ویکتوریا پرس
  • 10 درصد تخفیف کرایه ماشین و سایر تخفیفات و پیشنهادات ویژه

  برخی از فارغ‌التحصیلان برجسته دانشگاه ویکتوریا ولینگتون عبارتند از:

  • جین کمپیون: برنده نخل طلا کن
  • تایکا وایتیتی: برنده جوایز گرمی، جایزه امی و جایزه اسکار
  • کنراد اسمیت: مربی اتحادیه راگبی نیوزلند و بازیکن سابق برنده دو جام جهانی راگبی

  کلام آخر

  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یکی از قدیمی ‌ترین و برجسته‌‌ترین موسسات آموزشی نیوزیلند است. دانشگاه ویکتوریا بیش از 40 موسسه و مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده که بهترین منابع را برای کسب دانش عملی در حین تحصیل در دوره‌های کلاس جهانی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. هر ساله خیل عظیمی از دانشجویان برای تحصیل وارد این دانشگاه می‌شوند و این امکان را دارند تا بتوانند در رشته تحصیلی خود در نیوزلند مشغول به کار شوند. اگر شما هم از این دست دانشجویان هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه مهاجرتی ادب تماس بگیرید.

  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  021 71 400 111