• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه ویکتوریا - University of Victoria

دانشگاه ویکتوریا - University of Victoria

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

دانشگاه ویکتوریا (به اختصار UVic) یک دانشگاه دولتی با بیش از 21 هزار دانشجو در استان بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1936 فعالیت خود را آغاز نموده و در سه سال متوالی به عنوان جامع ترین دانشگاه کانادا برگزیده شد. دانشگاه ویکتوریا در سال 2021 میلادی 370 دانشگاه برتر جهانی و 30امین دانشگاه برتر کانادا اعلام شده است. محل اصلی این دانشگاه در 7 کیلومتری شمال شهر ویکتوریا واقع شده است و بیش از 403 هکتار وسعت دارد. اما این دانشگاه 9 دانشکده و مدرسه اکادمیک را تحت نظارت خود دارد. اسامی برخی از این مراکز آموزشی به شرح زیر است:

Peter B. Gustavson School of Business یا همان دانشکده اقتصاد که نامش برای قدردانی از یک سرمایه گذار بزرگ به نام ایشان تغییر کرد. ارائه دهنده طیف زیادی از رشته های مالی و اقتصادی است. رشته هایی چون MBA و BCom از مهمترین رشته های این دانشکده به حساب می آیند.

دانشکده فنی و مهندسی این دانشکده جز شلوغ ترین دانشکده های دانشگاه ویکتوریا است. دانشکده فنی مهندسی در آغاز هر سال تحصیلی پذیریا 400 دانشجوی جدید الورود است. در این دانشکده، دپارتمان هایی چون کامپیوتر، مهندسی پزشکی، عمران و برق فعالیت دارند.

دانشکده هنر این دانشکده به 5 دپارتمان اصلی تقسیم میشود. دپارتمان های تاریخ هنر، مطالعات بصری، مدرسه موسیقی، هنرهای بصری، تئاتر، هنرهای بصری و نویسندگی تقسیم میشود. جالب است بدانید که دانشکده هنر دانشگاه ویکتوریا یکی از مهمترین فعالان هنرهای اسلامی است.

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم انسانی از ده دپارتمان بزرگ اعم از دپارتمان زبان های انگلیسی و فرانسوی و ...، تاریخ شناسی، مطالعات اجتماعی، فلسه و غیره تشکیل شده است. هر یک از این دپارتمان هابه بررسی، تحلیل و ارائه مطلب درباره وقایع و رویداد های گذشته، حال و آینده مسائل تاریخی، اجتماعی و ارتباطات میپردازند.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه ویکتوریا همواره یکی از پرطرفدارین مراکز آموزش علم حقوق در کانادا بوده است. این مجموعه علاوه بر آموزش مسائل حقوقی به دانشجویان کارگاه های عملی را برای دانشجویان ارائه میدهد تا دانشجویان بتوانند علاوه بر آموزش های تئوری، آموزش های عملی و راه های کنترل استرس را بیاموزند.

دانشکده زمین شناسی و اقیانوس شناسی

دانشکده زمین شناسی دانشگاه ویکتوریا یکی از مهمترین ارکان آموزشی این دانشگاه به حساب می آید. دانشکده  زیمن شناسی ویکتوریا خدمات ارزنده ای از قبیل تاریخچه زمین و بررسی شرایط فعلی و آینده کره زمین ارائه نموده است. این دانشکده عضو مؤسس انجمن علوم دریایی دانشگاههای غربی کانادا بود. UVic یک ایستگاه تحقیقات میدانی در سواحل غربی جزیره ونکوور که بطور مشترک توسط دانشگاه بریتانیا کلمبیا ، دانشگاه سایمون فریزر ، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه کلگری اداره می شود را نگهداری می کند.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بیش از مقطع کارشناسی طرفدار دارد. بیش از 88 درصد دانشجویان این دانشگاه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر هستند که 83 درصد جمعیت این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند. تنها 17 درصد از دانشجویان دانشگاه ویکتوریا در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر، بومی این کشور هستند. 

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2008  مشاوره رایگان واتساپ