• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
10 دانشگاه‌ برتر استرالیا برای تحصیل ایرانیان

10 دانشگاه‌ برتر استرالیا برای تحصیل ایرانیان

 • نویسنده: نریمان پارسا
 • دانشگاه های استرالیا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول 10 دانشگاه‌ برتر استرالیا برای تحصیل ایرانیان

آنچه در این مقاله می خوانید:

  از میان بیش از 40 دانشگاه معتبر دولتی و خصوصی در استرالیا، این سوال در ذهن متقاضیان تحصیل در استرالیا پیش می‌آید که کدام دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل ایرانیان بهتر هستند؟ در این مطلب به معرفی بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل ایرانیان و عموما برای دانشجویان بین‌المللی معرفی نماییم که خوشبختانه اکثر آن‌ها جز بهترین دانشگاه‌های استرالیا با رتبه تک رقمی هستند. البته توجه نمایید که ملاک کیفیت یک دانشگاه برای تحصیل ایرانیان و دانشجویان بین‌المللی به تعداد آن‌ها نیست؛ برای مثال دانشگاه RMIT در استرالیا دارای بیش از 26 هزار دانشجوی بین‌المللی است که یک رقم بسیار بالا بوده اما شاید نسبت به این 10 دانشگاه که در ادامه معرفی خواهیم نمود، گزینه مناسب‌تر برای تحصیل ایرانیان و دانشجویان دیگر کشورها نباشد؛ با وبلاگ ادب ویزا همراه باشید تا به معرفی 10 دانشگاه برتر استرالیا برای تحصیل ایرانیان بپردازیم:

  1. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

  دانشگاه ملی استرالیا

  • رتبه در استرالیا: 6 الی 7
  • رتبه جهانی: 50 الی 65

  دانشگاه ملی استرالیا (به اختصار ANU) که در کانبرا؛ پایتخت استرالیا واقع است دانشگاهی عمومی تحقیقاتی است که اگرچه در دو سه سال اخیر افت کمی از نظر رتبه جهانی و کشوری داشته اما رتبه QS جهانی این دانشگاه در سال 2018 میلادی در جایگاه 20ام بود. دانشگاه ملی استرالیا دارای سابقه درخشان و تحسین برانگیزی در زمینه رضایت تحصیلی دانشجویان به ویژه دانشجویان ایرانی و بین‌المللی داشته و همچنین در زمینه اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل بسیار شهرت دارد. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس گردیده و دارای بیش از 21 هزار دانشجو می‌باشد که قریب به 6 هزار نفر از آن‌ها یعنی حدود 28 درصد آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد.

  2. دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

  دانشگاه ملبورن

  • رتبه در استرالیا: 1
  • رتبه جهانی: 31

  دانشگاه ملبورن که در سال جاری توانسته مقام نخست در بین بهترین دانشگاه‌های استرالیا و رتبه کمتر از 40 را در جهان از آن خود کند، دانشگاهی عمومی و دولتی است که در سال 1853 تاسیس گردیده و دومین دانشگاه با قدمت در استرالیا و اولین در ایالت ویکتوریا می‌باشد. پردیس اصلی دانشگاه ملبورن در شهر ملبورن و منطقه پارک ویل بوده و دارای چندین پردیس دیگر در ایالت ویکتوریا می‌باشد. "باشد که من برای نسل های آینده عزت خود را افزایش دهم" شعار این دانشگاه است و رضایت دانشجویان ایرانی و بین‌المللی از تحصیل در این دانشگاه بسیار بالا می‌باشد. این دانشگاه دارای بیش از 52 هزار دانشجو بوده که بیش از 14 هزار نفر یعنی تقریبا 27 درصد آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  3. دانشگاه نیو ساوت ولز (University of New South Wales)

  دانشگاه نیو سافت ولز

  • رتبه در استرالیا: 5
  • رتبه جهانی: 84

  دانشگاه نیو ساوت ولز به اختصار UNSW دانشگاهی دولتی و عمومی تحقیقاتی است که از نظر کیفیت تحصیلی در استرالیا رتبه پنجم و جز 45 دانشگاه برتر در 2021 قرار گرفته است و در سال 1949 تاسیس گردیده که پردیس اصلی آن در شهر سیدنی و دومین پردیس بزرگ آن در شهر کانبرا پایتخت استرالیا واقع است. دانشگاه نیو ساوت ولز در رشته‌های حقوق، حسابداری و امور مالی جز 20 دانشگاه برتر جهان و رتبه نخست در رشته‌های مهندسی، تکنولوژی و ریاضیات در استرالیا می‌باشد. این دانشگاه دارای بیش از  59 هزار دانشجو بوده که از این تعداد قریب به 15 هزار نفر یعنی حدود 25 درصد آن را دانشجویان بین المللی از بیش از 130 کشور جهان مهاجرت کرده‌اند، تشکیل داده است.

  4. دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)

  دانشگاه کوئینزلند

  • رتبه در استرالیا: 3
  • رتبه جهانی: 62

  دانشگاه کوئینزلند (به اختصار UQ) دانشگاهی عمومی تحقیقاتی بوده که پردیس اصلی آن در شهر بریزبین ایالت کوئینزلند واقع شده و در سال 1909 تاسیس گردیده که پنجمین دانشگاه استرالیا از نظر قدمت است. این دانشگاه در 2021 رتبه سوم را در استرالیا از آن خود نموده است. 2 تن از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از برندگان جایزه نوبل هستند. کیفیت دانشگاه کوئینزلند به عنوان سومین دانشگاه برتر استرالیا از نظر دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل بسیار عالی است. دانشگاه کوئینزلند دارای بیش از 52 هزار دانشجو بوده که از این تعداد، بیش از 12 هزار نفر یعنی 23 درصد آن را دانشجویان بین‌المللی از بیش از 140 کشور در جهان تشکیل می‌دهد.

  5. دانشگاه سیدنی (University of Sydney)

  دانشگاه سیدنی

  • رتبه در استرالیا: 2
  • رتبه جهانی: 51

  دانشگاه سیدنی دانشگاهی دولتی واقع در شهر سیدنی بوده که در سال 1850 میلادی تاسیس گردیده و اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه در استرالیا می‌باشد. طبق رده بندی دیلی تلگراف و هافینگتون پُست، دانشگاه سیدنی جز 10 دانشگاه برتر از نظر زیبایی در جهان است. این دانشگاه در زمینه تعداد رشته‌های ارائه دهنده در کشور پیشتاز بوده و از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان در استرالیا رتبه 1 و در جهان رتبه 4 را دارد. دانشگاه سیدنی یکی از اولین دانشگاه‌های استرالیا و جهان است که شروع به پذیرش بانوان بدون ایجاد تبعیض با آقایان نمود و از نظر دانشجویان بین‌المللی نیز دانشگاهی بسیار عالی و مطلوب از نظر سازگاری با محیط و برای تحصیل است. این دانشگاه دارای بیش از 56 هزار دانشجو بوده که از این تعداد بیش از 12500 نفر یعنی حدود 22 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  6. دانشگاه موناش (Monash University)

  دانشگاه موناش

  • رتبه در استرالیا: 4
  • رتبه جهانی: 64

  دانشگاه موناش نیز دانشگاهی دولتی تحقیقاتی بوده که در شهر ملبورن ایالت ویکتوریا واقع گردیده است و در سال 1958 تاسیس گردید. نام دانشگاه از ژنرالی در جنگ جهانی اول به نام جان موناش اقتباس شده و "همواره در حال آموختن هستم" شعار این دانشگاه است. دانشگاه موناش بسیار بر تحقیقات، آموزش متمرکز برای اشتغال برای بعد تحصیل و سوابق درخشان آکادمیک خود شهرت دارد و رضایت همه دانشجویان با تابعیت خارج از استرالیا از جمله ایرانیان را از نظر راحت بودن محیط تحصیل بسیار جلب نموده و از تعداد بیش از 64 هزار دانشجوی آن، بیش از 22 هزار نفر یعنی حدود 34 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  7. دانشگاه استرالیای غربی (University of Western Australia)

  دانشگاه استرالیای غربی

  • رتبه در استرالیا: 8
  • رتبه جهانی: 139

  دانشگاه استرالیای غربی با نام اختصاری UWA دانشگاهی دولتی و عمومی تحقیقاتی در شهر پرث مرکز ایالت استرالیای غربی بوده که دارای پردیس دیگری در شهر بندری آلبانی همین ایالت نیز می‌باشد و در سال 1911 تاسیس گردیده است. این دانشگاه ششمین دانشگاه استرالیا و اولین در ایالت غربی از نظر قدمت می‌باشد و در ایالت استرالیای غربی رتبه نخست را از نظر استخدام فارغ‌التحصیلان دارد و همچنین از نظر عمق و میزان تحقیقات و اعطای کمک‌های مالی برای تحقیقات نیز در کل کشور پیشتاز است. دانشگاه استرالیای غربی دارای بیش از 20 هزار دانشجو بوده که از این بین بیش از 5 هزار نفر یعنی 25 درصد را دانشجویان بین‌المللی از بیش از 100 کشور دنیا که مهاجرت به استرالیا کرده‌اند، تشکیل می‌دهند.

  8. دانشگاه استرالیای جنوبی (University of South Australia)

  دانشگاه استرالیای جنوبی

  • رتبه در استرالیا: 17
  • رتبه جهانی: 325

  دانشگاه استرالیای جنوبی دانشگاهی دولتی تحقیقاتی واقع در شهر آدلاید در ایالت استرالیای جنوبی است که دارای دو پردیس در همین شهر بوده و در سال 1991 با ادغام دو دانشکده هنر (تاسیس در 1856) و دانشکده صنعت و معدن (تاسیس در 1889) توسط وزیر وقت کار و تحصیلات عالی استرالیا، به عنوان دانشگاه تاسیس گردید که عضویی بنیان‌گذار از شبکه‌های بین دانشگاهی استرالیایی است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در ایالت جنوبی استرالیا بوده که دارای بیش از 31 هزار دانشجو است که از این بین بیش از 6 هزارتا از آن یعنی حدود 20 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  9. دانشگاه مک‌کواری (Macquarie University)

  دانشگاه مک کواری

  • رتبه در استرالیا: 15
  • رتبه جهانی: 214

  دانشگاه مک‌کواری دانشگاهی عمومی و دولتی واقع در شهر سیدنی (سومین دانشگاه احداث شده در این شهر) و حومه مک‌کواری پارک این شهر در استرالیا میباشد که در سال 1964 تاسیس گردیده و دارای 5 دانشکده شامل دانشکده هنر، دانشکده پزشکی و علوم بهداشت، دانشکده علوم و مهندسی، دانشکده کسب و کار و اقتصاد و دانشکده علوم انسانی بوده و بیمارستان مک‌کواری و دانشکده مدیریت مک‌کواری زیر مجموعه آن است. این دانشگاه دارای بیش از 38 هزار دانشجو بوده که از این میزان تعداد بیش از 10 هزار نفر یعنی 26 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  10. دانشگاه کانبرا (University of Canberra)

  دانشگاه کانبرا

  • رتبه در استرالیا: 31
  • رتبه جهانی: 184

  دانشگاه کانبرا دانشگاهی دولتی واقع در منطقه بورس و در 9 کیلومتری از مرکز شهر کانبرا می‌باشد که در سال 1967 به عنوان کالج تحصیلات عالی تاسیس شده و از سال 1990 به عنوان دانشگاه تلقی گردید. این دانشگاه دارای 5 دانشکده پزشکی، هنر و طراحی، بیزینس و تجارت، حقوق، آموزش و علوم و تکنولوژی می‌باشد. دانشگاه کانبرا یکی از بهترین دانشگاه‌ها از نظر تطابق محیطی برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی می‌باشد که از تعداد بیش از 18 هزار دانشجوی آن، بیش از 4 هزار نفر یعنی 22 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111