• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه کوئینزلند استرالیا

دانشگاه کوئینزلند استرالیا

 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به استرالیا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

دانشگاه کوئینزلند یکی از مهمترین مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی در استرالیا است. این دانشگاه برای تعالی از طریق ایجاد، حفظ، انتقال و استفاده از دانش تلاش می‌کند. برای بیش از یک قرن، دانشگاه کوئینزلند افراد برجسته‌ای را آموزش داده و با آنها همکاری کرده است تا بتواند رهبری دانش را برای جهانی بهتر ارائه دهد.

این دانشگاه معتبر هم اکنون مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان از سرتاسر جهان است. اما پرسش مهم این است که: «چرا برای تحصیل در استرالیا باید دانشگاه کوئینزلند را انتخاب کرد؟» برای پاسخ با وبلاگ ادب ویزا همراه باشید.

مشخصات دانشگاه کوئینزلند

تاریخ تأسیس

1909

استان، شهر

شهر بریزبین، مرکز ایالت کوئینزلند

نوع مؤسسه

دولتی

تعداد کل دانشجویان (سال 2020)

بیش از 53600 نفر

تعداد کل دانشجویان بین المللی (سال 2020)

18000 نفر

نرخ پذیرش

40 درصد

مساحت دانشگاه

1670 هکتار

مقاطع تحصیلی

کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

سایت دانشگاه

www.uq.edu.au

دانشگاه کانادا

تاریخچه دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند یا به اختصار UQ (University Of Queensland) از طریق قانون پارلمان ایالتی استرالیا در سال 1909 تأسیس شد. شروع تدریس در دانشگاه در سال 1911 در خانه دولت قدیم در خیابان جورج در شهر بریزبن آغاز شد. در سال اول سه دانشکده هنر، علوم و مهندسی با 83 دانشجو (60 مرد و 23 زن) شروع به فعالیت کردند.

پس از جنگ جهانی اول ، دانشگاه به سرعت گسترش یافت و به زودی از موقعیت خود در داخل شهر پیشی گرفت. در سال 1922، سایت دیگری در پارک ویکتوریا (که اکنون توسط دانشکده پزشکی اشغال شده است) محل جدید دانشگاه انتخاب شد. چهار سال بعد، دکتر جیمز اونیل مین و خواهرش مری املیا مین بودجه‌ای را برای خرید سنت لوسیا فراهم کردند که اکنون پردیس اصلی دانشگاه در آن قرار دارد.

ساخت و سازهای جدید در سنت لوسیا در سال 1937 آغاز شد و اولین ساختمان به نام ساختمان Forgan Smith در سال 1939 به پایان رسید. در طول جنگ جهانی دوم، این دانشگاه به عنوان ستاد پیشرفته نیروهای زمینی متفقین در جنوب اقیانوس آرام غربی تبدیل شد.

در سال 1990، این دانشگاه با کالج کشاورزی کوئینزلند واقع در 80 کیلومتری غرب بریزبن ادغام شد و در نتیجه اتحاد دو مؤسسه آموزش عالی در ایالت به افزایش قابل توجه دانشجویان بدل شد. کالج کشاورزی سابق کوئینزلند اولین دانشجویان خود را در سال 1897 ثبت نام کرد و این مؤسسه سابقه همکاری طولانی در زمینه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی داشتند.

در سال 1999، دانشگاه کوئینزلند پردیس بزرگی را در مرکز استان ایپسویچ افتتاح کرد و محلی را که قبلاً توسط مرکز بهداشت روان Challinor استفاده می‌شد در سال 2010 تاسیس شده است ، مکان اصلی آموزش بالینی و تحقیقاتی دانشگاه در Herston به عنوان سومین پردیس کوئینزلند در سال 2010 تأسیس شد.

تحصیل در کانادا

پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند دارای سه پردیس اصلی به همراه 12 موسسه تحقیقاتی است. پردیس‌ها به شرح زیر هستند:

پردیس سنت لوشیا: سنت لوشیا پردیس اصلی دانشگاه است و در 114 هکتار از اراضی محدود رودخانه بریزبن گسترش یافته است. این مکان بزرگترین کتابخانه تحقیقاتی کوئینزلند همراه با آخرین آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در زمینه فنآوری و امکانات آموزشی است. این پردیس تنها هفت کیلومتر از مرکز شهر بریزبن فاصله دارد و دارای موزه‌ها، کافه‌ها و امکانات ورزشی مختلف است.

پردیس گاتن: با بیش از 120 سال قدمت، پردیس گاتن میزبان دانشجویان علوم کشاورزی، محیط زیست و دامپزشکی است. این پردیس در یک مزرعه با بیش از 1000 هکتار زمین قرار گرفته است. پردیس گاتن همچنین دارای یکی از کالج‌های اصلی کشاورزی استرالیا است.

پردیس هرستون: پردیس اصلی دانشگاه کوئینزلند برای آموزش و تحقیقات بهداشت بالینی، هرستون نام دارد. دانشکده‌های پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه، مرکز تحقیقات بالینی دانشگاه کوئینزلند، مرکز بهداشت دهان و دندان و فعالیت‌های تحقیقاتی دانشکده پرستاری و مامایی در این پردیس قرار دارند.

دانشگاه کوئینزلند دارای هفت دانشکده است که عبارتند از:

 • دانشکده بازرگانی، اقتصاد و حقوق

 • دانشکده علوم اجتماعی

 • دانشکده علوم بهداشتی

 • دانشکده زیست شناسی و علوم شیمی

 • دانشکده منابع طبیعی، کشاورزی و دامپزشکی

 • دانشکده مهندسی، نقشه کشی و علوم فیزیکی

 • دانشکده هنر

خوابگاه و محل اقامت در دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند کانادا

دانشگاه کوئینزلند امکانات اقامتی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. 10 خوابگاه در داخل و خارج از دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته شده‌اند. خوابگاه‌های داخل دانشگاه با انواع ویژگی‌های خاص به دانشجویان خدمات رسانی می‌کنند. اقامت در خارج از دانشگاه را می‌توان از طریق آژانس‌های مورد تأیید UQ جستجو کرد.

این دانشگاه دارای یک منبع آنلاین «UQ Rentals» است که به دانشجویان و همچنین کارمندان در جستجوی اقامت کمک می‌کند. دانشگاه کوئینزلند یک برنامه اقامتی تضمین شده دارد که با ثبت نام در آن می‌توان به شما در تأمین امنیت محل اقامت در بریزبن کمک کند.

هر محل اقامت شامل 21 وعده غذایی در هفته، پشتیبانی آموزشی، دسترسی به امکانات ورزشی و بدنسازی است. معدل GPA دانشجویان جهت دریافت خوابگاه باید 5 از 7 امتیاز باشد.

رتبه بندی و افتخارات دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند به دلیل پیروی از استانداردهای بالای آموزشی و پژوهشی، همیشه در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. بر حسب معیارهای رتبه بندی طبق جدول زیر است:

رتبه بندی

2018

2019

2020

رتبه بندی شانگهای

55

54

54

رتبه بندی QS

47

48

47

رتبه بندی THE

65

69

66

رتبه بندی US News

42

42

42

پیتر سی دوتی و جان هرسانی از این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده‌اند.
 

پذیرش در مقاطع تحصیلی در دانشگاه کوئینزلند

مقاطع تحصیلی در دانشگاه کوئینزلند شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. نحوه پذیرش در هر مقطع به شرح زیر است:

پذیرش کارشناسی در دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند دارای دانشجویان بین المللی زیادی از 134 کشور جهان است. بیش از 35000 دانشجو در تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کردند. برای درخواست پذیرش، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • کپی برابر اصل مدرک دیپلم معادل ۱۲ سال تحصیل به زبان انگلیسی

 • کپی برابر اصل ریز نمرات به زبان انگلیسی

 • کپی گذرنامه

 • اثبات مهارت زبان انگلیسی (نمرات آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا)

 • ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه ارسال ارائه درخواست: 100 دلار استرالیا برای برنامه آنلاین و 150 دلار استرالیا برای نسخه چاپی است.

پورتال ارسال مدارک: www.apply.uq.edu.au

پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند کانادا

دانشگاه کوئینزلند طیف متنوعی از رشته‌های تحصیلات تکمیلی را در زمینه‌های مختلف از جمله مهندسی، اقتصاد، روابط بین الملل، زیست شناسی مولکولی، موسیقی، پرستاری و داروسازی ارائه می‌دهد. ورود به برخی از رشته‌ها مسیر راحت‌تری دارند در حالی که برخی دیگر از رشته‌ها دارای سهمیه بوده و بسیار رقابتی هستند.

متقاضیان باید مدارک زیر را در زمان پذیرش ارائه دهند:

 • مدرک تحصیلی لیسانس، ترجمه شده به زبان انگلیسی و با ارائه ریز نمرات

 • آزمون GMAT (نیاز به نمره 550 است)

 • اثبات مهارت زبان انگلیسی

 • سایر الزامات خاص دوره

 • کپی پاسپورت

 • ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه ارسال ارائه درخواست: 100 دلار استرالیا برای برنامه آنلاین و 150 دلار استرالیا برای نسخه چاپی است.

پورتال ارسال مدارک: www.apply.uq.edu.au

پذیرش دکترا در دانشگاه کوئینزلند

دوره دکترا 3 تا 4 سال طول می‌کشد و هدف توسعه مهارت‌های پیشرفته تحقیق و دانش در رشته انتخابی است. دانشجویان نیاز به یک پیشینه علمی قوی دارند و ممکن است لازم باشد که یک پیشنهاد تحقیقاتی و سایر اسناد را برای پشتیبانی از درخواست پذیرش خود ارائه دهند. حدود 1000 داوطلب دکترا هر ساله در مورد طیف گسترده‌ای از رشته ها به کوئینزلند می‌پیوندند.

مدارک لازم برای مقطع دکترا عبارتند از:

 • ثبت نام آنلاین و پر کردن فرم‌ها

 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی

 • رزومه

 • یافتن استاد راهنما

 • کپی پاسپورت

 • معرفی نامه از اساتید قبلی به همراه مشخصات و اطلاعات تماس

 • موضوع پژوهش

 • ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه ارسال ارائه درخواست: دانشجویان دوره‌های دکترا نیازی به پرداخت هزینه درخواست ندارند!

پورتال ارسال مدارک: www.apply.uq.edu.au

الزامات نمره آزمون مهارت انگلیسی

دانشگاه در کانادا

متقاضیان بین المللی که مایل به تحصیل در خارج استرالیا هستند لازم است مدارک مهارت زبان را ارائه دهند. در جدول زیر امتیازات لازم برای آزمون‌های مختلف آورده شده‌اند:

آزمون

حداقل نمره

TOEFL-iBT

87

TOEFL-PBT

570

IELTS

6.5

PTE

64


 

مهلت پذیرش دانشگاه کوئینزلند

پذیرش در دانشگاه کوئینزلند برای ورودی فوریه ارائه می‌شود. با این حال، دانشجویان بین المللی ددلاین مشخصی دارند که باید طبق زمان پیش بینی شده در دانشگاه ثبت نام کنند. مهلت تقاضای عمومی برای پذیرش دانشگاه کوئینزلند طبق جدول زیر است:

ترم

مهلت

ترم یک

30 نوامبر

ترم دو

31 مه


 

مهلت تعیین شده برای برخی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی ممکن است بسته به رشته آنها متفاوت باشد. به دانشجویان بین المللی توصیه می‌شود قبل از درخواست، اطلاعات مربوط به دوره تحصیلی خود را از وبسایت دانشگاه بررسی کنند. همچنین، دانشگاه کوئینزلند شرایط پذیرش از دو سال قبل تا کنون را نیز بررسی می‌کند. پس توصیه می‌شود جهت اخذ پذیرش زود اقدام کنید!

روند پذیرش دانشجویان خارجی برای تحصیل دانشگاه کوئینزلند

متقاضیان برای درخواست پذیرش در دانشگاه کوئینزلند نیاز به برآورده کردن برخی از شرایط تحصیلی دارند. این موارد شامل مهارت در زبان انگلیسی و مدارک مربوط به ویزا هستند. متقاضیان باید روند درخواست خود را طبق موارد زیر دنبال کنند:

 • دوره و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.

 • شرایط ورود و صلاحیت خود را بررسی کنید.

 • با استفاده از برنامه‌های آنلاین UQ حساب کاربری ایجاد کنید.

 • کلیه مدارک تحصیلی و اسناد لازم را ارسال کنید.

 • هزینه پردازش برنامه را پرداخت کنید (غیر قابل استرداد است).

 • منتظر جواب باشید. بعد از قبولی در پذیرش اقدام به دریافت ویزا کنید.

توجه: داوطلبان باید توجه داشته باشند که حد ظرفیت مجاز کل پرونده‌ها 12 مگابایت است.

برای سؤال در مورد وضعیت درخواست، به آدرس applicationstatus@uq.edu.au ایمیل بزنید و نام کامل، تاریخ تولد و شماره دانشجویی خود را درج کنید (در صورت مشخص بودن).

در صورت نیاز به برخی اطلاعات یا مستندات اضافی، ممکن است از طریق این درگاه با متقاضیان بین المللی تماس گرفته شود. رسیدگی به وضعیت اپلای حداقل در عرض 2 تا 3 هفته انجام می‌شود اما ممکن است بیشتر از این مدت نیز طول بکشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند استرالیا

در جدول زیر هزینه‌های تحصیل برخی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در UQ آورده شده‌اند:

رشته

هزینه سالانه (دلار آمریکا)

لیسانس مدیریت بازرگانی

27900

لیسانس هنر

22600

لیسانس مهندسی (Honors)

29800

لیسانس علوم زیست پزشکی

28700

لیسانس پرستاری

23000


 

هزینه‌های زندگی

هزینه های مختلف دیگری نیز هنگام تحصیل در خارج از کشور درگیر می شود. در زیر برخی از هزینه هایی که ممکن است یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در UQ مجبور به مراقبت از آن باشد ، ذکر شده است:

عنوان

هزینه سالانه (دلار آمریکا)

خوابگاه یا آپارتمان (همراه با وعده‌های غذایی)

3320

حمل و نقل

1200

کتاب و لوازم

8480

متفرقه

5800

متوسط کل هزینه

28800


 

توجه: دانشجویان می‌توانند در طول ترم به مدت 20 ساعت در هفته، در حین تحصیل مشغول به کار شوند. مرکز کاریابی دانشگاه کوئینزلند در این زمینه آماده خدمت رسانی است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کوئینزلند

چند بورس تحصیلی توسط دانشگاه کوئینزلند به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود که عبارتند از:

بورسیه

مقطع

دپارتمان

هزینه

MBA Student Scholarship

کارشناسی ارشد

تجارت و اقتصاد

کاهش 25 درصد شهریه

Indian Global Leaders Scholarship

کارشناسی و کارشناسی ارشد

تجارت، اقتصاد، حقوق

3300 تا 13000

Science International Scholarship

کارشناسی و کارشناسی ارشد

کشاورزی، علوم و ریاضیات

1900

EAIT International Award

کارشناسی

برنامه ریزی معماری، مهندسی و محاسبات

6600

Pharmaceutical Industry Practice Scholarship

کارشناسی ارشد

بهداشت و علوم رفتاری

3300 تا 6600

Conservation Biology Scholarship

کارشناسی ارشد

کشاورزی و محیط زیست، علوم و ریاضیات

بالای 6600

 

کلام آخر

دانشگاه کوئینزلند از بهترین و بانفوذترین دانشگاه‌های جهان است. این مؤسسه علمی که هر سال جزء 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد، محفلی علمی و تجربی برای دانش اندوزی و کسب تجربه ناب زندگی در محیطی شاد و سرزنده است. دانشجویانی که کوئینزلند را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند، می‌توانند از داشتن آینده شغلی مناسب مطمئن شوند.

پس اگر می‌خواهید در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه کوئینزلند و نحوه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اطلاعات خود را افزایش دهید، همین حالا با تیم مجرب گروه مهاجرتی ادب تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004