• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
8 روش تقویت مهارت خواندن Reading در خانه

8 روش تقویت مهارت خواندن Reading در خانه

  • نویسنده: زهرا قمی
  • آموزشی

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. همکاران ما در اسرع وقت جهت هماهنگی و مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

برای یادگیری و تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی لزومی به شرکت در کلاس‌های بی‌شمار و یا منابع گران قیمت نیست. بلکه با برنامه‌ریزی صحیح، تمرین و تکرار می‌توان سطح دانش زبانی خود را تقویت کرد. بدین منظور ابتدا باید ضعف‌های موجود را شناسایی کرده و سپس در راستای برطرف ساختن آن‌ها اقدام کرد. همچنین باید توجه داشت که مطالعه منابع متعدد و بی‌هدف، نه تنها موجب تقویت مهارت شما نمی‌شود، بلکه به سردرگمی و انبشتگی اطلاعات در ذهن شما می‌انجامد که می‌تواند روند یادگیری را مختل سازد.

پس پیش از هرچیز بهتر از است با مهارت خواندن و اهمیت آن در دانش زبان انگلیسی آشنا شوید.

مهارت خواندن چیست و چه اهمیتی دارد؟

مهارت خواندن یعنی توانایی یک فرد برای خوانش، فهم معنا و تفسیر یک متن نوشته شده. به عبارت دیگر مهارت خواندن به شما کمک می‌کند تا هنگامی که در حال خواندن متنی هستید، معنا و مقصود نویسنده را درک کرده، معنای واژگان، عبارات و جملات را متوجه شده و نحوه ارتباط آن‌ها را در ساختار کلی متن دریابید.

مهارت خواندن شامل مجموعه‌ای از توانایی‌ها می‌شود که در تمامی جنبه‌های زندگی شما حضور دارد. به میزانی که مهارت خواندن شما افزایش یابد، امکان فهم معنا و تفسیر آن در تمام متونی که می‌خوانید، بیشتر می‌شود. همچنین با تقویت این مهارت، شما می‌توانید به سادگی بیشتری با دیگران ارتباط برقرار کرده و حتی توانایی نوشتاری شما را نیز بهبود می‌بخشد.

مهارت خواندن یکی از چهار مهارت اصلی در دانش زبانی است که فرد زبان‌آموز باید در آن تسلط لازم را کسب نماید. توجه داشته باشید که این مهارت یکی از مهارت‌های ابتدایی در یادگیری زبان است. در واقع هنگام مواجهه با زبانی جدید، شما پیش از هرچیز الفبا و نحوه‌ی خواندن را در آن زبان می‌آموزید و سپس مهارت‌های دیگر در کنار آن شکل می‌گیرند. در نتیجه داشتن مهارت خواندن قوی می‌تواند در یادگیری و تقویت دیگر مهارت‌های زبانی نیز به شما کمک کند.

چگونه مهارت خواندن خود را تقویت کنیم؟

برخلاف مهارت‌هایی چون نوشتاری و گفتاری، برای تقویت مهارت خواندن نیازی به دیگران ندارید، بلکه می‌توانید آن را به تنهایی و در خانه فرابگیرید. همچنین برای تقویت این مهارت نیازی به خرید منابع مختلف ندارید زیرا بسیاری از منابع مورد نیازتان از طریق وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین در دسترس هستند. به خاطر داشته باشید که تکنیک‌های مطرح شده در تقویت مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی را در این زمینه فراموش نکنید.در ادامه با 8 روش تقویت مهارت خواندن در خانه آشنا می‌شوید:

1-مطالعه متن اخبار انگلیسی

این روزها کانال‌ها و وبسایت‌های خبری بخش عمده‌ای از فضای مجازی را به خود اختصاص داده‌اند و افراد می‌توانند به سادگی در هرکجای جهان به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این متون خبری منبع بسیار مهمی برای تقویت مهارت خواندن به شمار می‌روند و شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای و به صورت رایگان آن‌ها را دریافت کنید. در این زمینه بهتر است ابتدا از سطح ساده‌تر آغاز کرده و به تدریج به سطح پیشرفته‌تر برسید. از بهترین سایت‌های خبری که متن آن‌ها برای تقویت مهارت خواندن استفاده می‌شود می‌توان به وبسایت‌های زیر اشاره کرد:

BBC News

این کانال معروف خبری که قدمتی طولانی دارند، رنج بسیار وسیعی از موضوعات را همچون تکنولوژی، ورزش، سیاست، اقتصاد، سرگرمی و... در بر گرفته که در مقالاتی کوتاه و بلند ارائه می‌شوند. این وبسایت به دلیل محتوای حرفه‌ای و اغلب تخصصی خود برای سطح متوسط و بالاتر مناسب است. همچنین تمام افرادی که قصد آشنایی با اصطلاحات انگلیسی بریتانیایی را دارند، می‌توانند از وبسایت بی بی سی به عنوان یک منبع مهم استفاده کنند.

The Cut

وبسایت خبری کات زیرنظر مجله نیویورک فعالیت می‌کند و موضوع مقالات آن نیز اغلب در حوزه مد، استایل، سلبریتی‌ها،زیبایی و سبک زندگی است. لحن و بیان آمریکایی آن برای سطح مبتدی مناسب است و مطالعه منظم و روزانه آن می‌تواند در تقویت مهارت خواندن افراد تاثیر مثبتی داشته باشد.

The Toronto Star

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است از کانال‌های خبری این کشور غافل نشود، این وبسایت خبری که حول اخبار روز به ویژه اخبار سیاسی سازمان یافته، پرمخاطب‌ترین مجله خبری آنلاین در کانادا است. مطالعه آن برای افراد سطح پیشرفته که به دنبال کردن وقایع روز کانادا و یادگیری اصطلاحات فرهنگی زبان انگلیسی در این کشور علاقه‌مندند، توصیه می‌شود.

ABC News

یکی دیگر از نسخه‌های رایج زبان انگلیسی، ورژن استرالیایی آن است. اگرچه استرالیایی‌ها باور دارند که اخبار کشورشان در سطح جهانی بازتاب چندانی ندارد، اما برای تمام علاقه‌مندان به یادگیری انگلیسی استرالیایی و مهاجرت به این کشور، مطالعه وبسایت خبری ABC فواید بسیاری خواهد داشت. همچون اخبار BBC، این کانال خبری نیز بدون جهت‌گیری، اخبار سیاسی، فرهنگی، ورزشی، علمی و... را به صورت تخصصی دنبال کرده و برای افرادی که سطح زبان آنها متوسط و بالاتر باشد، مناسب است.

The Debrief

این وبسایت خبری که برای مخاطبین جوان طراحی شده و موضوعات متنوعی را از سیاست گرفته تا شایعات روزمره و انواع سبک زندگی شامل می‌شود، برای افرادی مناسب است که در سطحی مبتدی قرار گرفته‌اند و قصد تقویت مهارت خواندن را دارند.

The New Yorker

اگر شما هم از سطحی پیشرفته در زبان انگلیسی برخوردار هستید و از چالش کشیدن مهارت‌های زبانی خود لذت می‌برید، این وبسایت خبری مناسب شماست! مقالات بلند نیویورکر و لحن طنزگونه آن، به شما کمک می‌کند تا در سطحی جدید به تقویت مهارت خواندن خود بپردازید.

The Learning Network

یکی از شاخه‌های شبکه نیویورک تایمز، وبسایت خبری آموزشی آن است. تمامی افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی خود هستند، می‌توانند از طریق این وبسایت مهارت‌های خواندن خود را تقویت کنند. لازم به ذکر است که افراد سطح مبتدی می‌توانند از این منبع برای تمرین و یادگیری فعال زبان انگلیسی خود استفاده کنند.

2-مطالعه کتاب‌های انگلیسی

مطالعه کتاب های انگلیسی زبان

کتاب‌ها منبع بسیار مهمی در تقویت مهارت خواندن هستند. به طور کلی مطالعه رمان‌ها، داستان‌های کوتاه، شعرها، نمایشنامه‌ها و... تاثیر بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی خواهد داشت. شما می‌توانید با توجه به سطحی که قرار دارید، کتاب‌های مناسب خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رعایت برخی نکات در هنگام مطالعه می‌تواند یادگیری شما را سهولت بخشد. به طور مثال کتاب‌ها را بلند بلند خوانده و صدای خود را ضبط کنید. بدین ترتیب می‌توانید پس از گوش کردن به صدای ضبط شده خود، متوجه اشکالات موجود شده و در جهت برطرف کردن آن‌ها بکوشید. یکی دیگر از تکنیک‌هایی که می‌تواند در تقویت زبان انگلیسی شما از طریق خواندن کتاب موثر باشد، هایلایت کردن واژگان، عبارات و جملات با دستور زبان مهم است. به طور مثال شما می‌توانید واژگان جدید را با یک رنگ، عبارات را با رنگی دیگر و به همین ترتیب جملات را با رنگی متفاوت‌ هایلایت کنید. توجه داشته باشید که بهتر است ترجمه واژگان را در دفتر مجزا یادداشت کنید، حتی می‌توانید دفتری برای عبارات و جملات اختصاص داده تا مرور آن‌ها ساده‌تر گردد. برخی از بهترین‌ کتاب‌هایی که با توجه به سطح دانش زبانی خود می‌توانید مطالعه کنید را در ادامه مشاهده می‌کنید:

*سطح مبتدی:

-The Elephant Man

این کتاب در مورد مردی است که ظاهری غیرمعمول داشته و بابت آن مورد تحقیر و تمسخر قرار می‌گیرد.

-The Phantom of the Opera

داستان در سال 1880 در پاریس رخ می‌دهد، در سالن اپرایی که توسط شبحی تسخیر شده است.

-Around the World in Eighty Days

داستانی جذاب از سفری به دور دنیا در 80 روز، از ویژگی‌های این کتاب داشتن تمرین‌هایی برای به خاطر سپردن واژگان و دستور زبان داخل داستان است.

-The Wizard of Oz

داستان جادوگر شهر اُز که ممکن است بسیاری از ما در کودکی آن را خوانده باشیم، در مورد دختری به نام دوروتی است که با دوستان خود برای ملاقات با جادوگر بزرگ اُز راهی می‌شوند و هرکدام خواسته‌ای از او دارند.

-Christmas in Prague

در خانه‌ای در آکسفورد، کارول به همراه همسر و پدرش در حال صرف صبحانه هستند که کارول از آن‌ها می‌خواهد تا برای کریسمس به پراگ بروند.

*سطح متوسط:

-Grace Darling

داستانی مهیج و واقعی درباره دختری که توانست از شبی طوفانی در دریا قهرمانانه جان سالم به در ببرد.

-A Christmas Carol

شب کریسمس است اما اسکروج پیر که تنها به فکر تجارت و کسب درآمد است، اهمیتی برای این شب قائل نیست. تا اینکه سه روح به دیدار او امده و زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهند.

-Kidnapped

داستانی در ژانر هیجان‌انگیز، در مورد پسری به نام دیوید که دزدیده شده و ماجرای خود را روایت می‌کند.

- A Tale Of Two Cities

داستان دو شهر یکی از مشهورترین کتاب‌های چارلز دیکنز است که در زمان انقلاب فرانسه، عشق و محبت را به تصویر می‌کشد.

-Old Man and the Sea

مشهورترین رمان همینگوی که درباره ماهیگیری پیر است که در آخرین سفر خود به دریا برای صید یک ماهی بزرگ، درگیر نبردی پر تنش می‌شود.

*سطح پیشرفته:

-Little Women

زنان کوچک داستانی دوست داشتنی از دختران خانواده مارچ است که هرکدام آرزویی در سر دارند و در میانه سال‌های جنگ، ماجراجویی خود را آغاز می‌کنند.

-Pride and Prejudice

غرور و تعصب را می‌توان به جرات مشهورترین رمان جین آستین خواند. داستانی عاشقانه از دختری فقیر اما مغرور و مردی ثروتمند اما متعصب.

-To Kill a Mockingbird

رمان مشهور هارپر لی که جایزه نوبل را برای او به ارمغان آورد، در مورد دوران رکود بزرگ آمریکا و وضعیت سیاهپوستان در این کشور است.

-Lord of the Flies

این کتاب که در مدارس بسیاری از کشورهای جهان هم تدریس می‌شود، داستانی درباره گروهی از پسران است که سر از جزیره‌ای دور افتاده در آورده و به تدریج سیستمی وحشتناک را برقرار می‌کنند.

-Animal Farm و 1984

مزرعه حیوانات و 1984 هردو از کتاب‌های مشهور جورج اورول هستند که در آن‌ها جامعه‌ای توتالیتر را در قالبی استعاری به تصویر می‌کشد.

3-مطالعه مقالات انگلیسی

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارت خواندن انگلیسی که هزینه‌ای در بر نداشته و دانش تخصصی زبانتان را بهبود می‌بخشد، مطالعه مقالات عمومی و تخصصی به زبان انگلیسی است. این روش به ویژه برای دانشجویان مزایای بسیاری را شامل شده و نه تنها منجر به توسعه دانش علمی آن‌ها می‌شود، بلکه آن‌ها را با جدیدترین موضوعات حیطه تخصصیشان آشنا می‌سازد. اگرچه مطالعه مقالات عمومی نیز برای افرادی که از سطح نسبتا متوسط و بالاتری در زبان انگلیسی قرار دارند، به همان اندازه اثربخش بوده و توانایی درک مطلب و فهم واژگان آن‌ها را تقویت می‌کند. برخی از وبسایت‌‎هایی که می‌توانید از طریق آن‌ها به مقالات رایگان انگلیسی دسترسی داشته باشید عبارتند از:

James Clear

این وبسایت مقالاتی در حوزه‌های عمومی همچون سلامت روان، خلاقیت، انگیزش و... را شامل می‌شود که برای مطالعه عمومی زبان انگلیسی و تقویت مهارت خواندن تاثیرگذار است.

Feedly

این وبسایت که شکل اپلیکیشن موبایل آن طرفدار بیشتری دارد، مقالاتی را در طیف وسیعی از موضوعات شامل می‌شود و دسترسی به صورت محدود به آن‌ها رایگان است.

Free Paper

این وبسایت ایرانی برای دانشجویانی مناسب است که می‌خواهند به صورت رایگان به مقالات علمی و تخصصی رشته خود دسترسی داشته باشند. از طریق این سایت با در دست داشتن DOI مقاله مورد نظر و یا حتی سرچ کلمات کلیدی می‌توانید آن را دانلود کنید.

4-تغییر زبان گوشی و شبکه‌های اجتماعی

اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان موبایل و یا شبکه‌های اجتماعی خود را بر روی فارسی قرار داده‌اید، همین حالا رویه خود را تغییر دهید! برای آنکه مطالعه زبان انگلیسی به بخشی از عادت روزانه شما تبدیل گردد، باید اطراف خود را منابع مرتبط اشباع کنید. گوشی تلفن شما و شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام بخش عمده‌ای از فعالیت‌های روزانه‌تان را در بر می‌گیرند، پس با تغییر زبان آن به انگلیسی، خود را به سادگی با این زبان تطبیق دهید.

5-خواندن دستورالعمل وسایل به زبان انگلیسی:

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای تقویت زبان انگلیسی خود در جریان زندگی روزمره انجام دهید، مطالعه دستورالعمل وسایلتان به زبان انگلیسی است. اغلب وسایل از جمله داروها، وسایل الکترونیکی و... در بخش دستورالعمل خود، راهنمایی به زبان انگلیسی دارند. اگرچه این ترفند به تنهایی تاثیر چندانی ممکن است نداشته باشد، اما وقتی در کنار دیگر روش‌ها از آن استفاده کنید، می‌تواند در تقویت مهارت خواندن شما تاثیرگذار باشد. همچنین این روش به شما کمک می‌کند تا آشنایی و تطبیق بیشتری با مطالعه متون انگلیسی پیدا کنید و به افرادی که در سطح مبتدی و متوسط هستند توصیه می‌گردد.

6-عضویت در انجمن‌های انگلیسی:

قرن بیست و یکم، دوران شبکه‌های ارتباطاتی اینترنتی است. شما می‌توانید از هرکجای جهان، تنها با دسترسی به اینترنت، به اطلاعات نامحدودی دسترسی داشته و با آدم‌های ناشناس ارتباط برقرار کنید. یکی از بهترین مکان‌ها برای تقویت مهارت خواندن در فضاهای اینترنتی، انجمن‌ها Forum است. امروزه تقریبا برای هر موضوعی، از بازی‌های کامپیوتری گرفته تا تکنولوژی‌های علمی، انجمن‌های اختصاصی وجود دارند که می‌توان با عضویت در آن‌ها به مطالعه نظرات کاربران پرداخته و حتی در آن‌ها نظر دهید. این موضوع می‌تواند مهارت فهم مطلب شما را افزایش داده و حتی در مهارت نوشتاری شما نیز تاثیرگذار باشد.

7-کتاب‌های تخصصی تقویت مهارت خواندن Reading

کتاب های تخصصی تقویت مهارت خواندن

اگر در حال آماده شدن برای آزمون‌های زبان انگلیسی همچون تافل و آیلتس هستید، یکی از بهترین منابعی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید کتاب‌های آمادگی آزمون و تقویت مهارت Reading است. در ادامه می‌توانید با برخی از مهم‌ترین کتاب‎ها در این زمینه آشنا شوید:

*کتاب‌های آمادگی آزمون تافل، مهارت Reading

-متون TPO

مهم‌ترین منابع تافل نمونه سوالات TPO هستند که در واقع آزمون‌های سال‌های پیش را شامل می‌شوند. برای تقویت مهارت خواندن خود بهتر است حتما در دو ماه آخر آزمون خود، زمانی مشخص را برای مطالعه TPO ها و تمرین وتکرار آن‌ها به صورت روزانه اختصاص دهید. از این طریق علاوه بر تقویت مهارت‌های خود، فضای آزمون و سوالات نیز برای شما شبیه‌سازی خواهد شد. بدین منظور شما می‌توانید نمونه سوالات را دانلود کرده و یا از طریق سایت‌هایی همچون زبان اگزم از طریق شبیه‌سازی آزمون، مطالعه و تمرین کنید.

-Mastering the Reading Section for the TOEFL iBT

این کتاب که توسط آکادمی تافل ایران عرضه می‌شود، منبعی بسیار مهم و قوی برای مهارت یافتن در بخش Reading تافل است. شما با مطالعه این کتاب با استراتژی‌های و تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات این مهارت آشنا می‌شوید.

- Delta's Key to the Next Generation TOEFL iBT: Advanced Skill Practice for the iBT

کتاب دلتا منبعی کلاسیک برای مطالعه تافل است. این کتاب هرچهار مهارت مورد نیاز را در بر گرفته و در هر بخش با استفاده از نمونه سوالات، تکنیک‌های پاسخگویی و تمرین‌های فراوان، شما را در تقویت مهارت خواندن یاری می‌کند.

*کتاب‌‌های آمادگی آزمون آیلتس، مهارت Reading

-Improve your IELTS: Reading skills

یکی از مشهورترین کتاب‌ها در زمینه تقویت مهارت خواندن آزمون آیلتس بوده که توسط سم مک کارتر و نورمن ویتبی نوشته شده است. شما می‌توانید این کتاب را بدون نیاز به هیچ کلاس آموزشی مطالعه کرده و با حل تمرین‌های آن، نسبت به سوالات مهارت Reading آیلتس مهارت کافی کسب کنید.

-IELTS Advantage: Reading skills

اگر به دنبال یادگیری تکنیک‌ها و روش‌هایی برای افزایش مهارت Reading آزمون آیلتس خود هستید، این کتاب منبعی بسیار مناسب است. شما با نمونه سوالات مختلفی که دسته‌بندی موضوعی شده‌اند مواجه شده و اشراف خوبی نسبت به کلیت این بخش آزمون پیدا خواهید کرد.

- Collins Reading for IELTS

ریدینگ کالینز یکی از منابع کلاسیک برای آمادگی آزمون آیلتس است. به عنوان تنها منبع نباید استفاده شود، اما می‌تواند برای شروع گزینه بسیار مناسبی باشد، زیرا با سطح سوالات و نحوه رویکرد آن‌ها آشنا خواهید شد.

*کتاب‌‌های آمادگی آزمون PTE، مهارت Reading

-آزمون‌های آنلاین و آفلاین PTE

سایت این آزمون منابع امتحانی و نمونه سوالات را در قالب PDF در اختیار افراد گذاشته و متقاضیان می‌توانند آن‌ها را دانلود و به صورت آنلاین مطالعه کنند. همچنین امکان شرکت در آزمون شبیه‌سازی شده آنلاین نیز از طریق نصب نرم‌افزار امکان پذیر است.

-THE OFFICIAL GUIDE TO PTE ACADEMIC

این کتاب که منبع رسمی آزمون به شمار می‌رود، تمامی بخش‌های آزمون PTE را در بر گرفته و ساختار آن را به طور کامل توضیح می‌دهد. هر بخش شامل نمونه سوالات و تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های متقاضیان می‌شود.

-PTE ACADEMIC PRACTICE TESTS PLUS

این کتاب نیز از منابع تمرینی مناسب برای آزمون PTE و شبیه‌سازی سوالات آن است که متقاضیان می‌توانند از طریق حل تمرین‌های کتاب، به تقویت مهارت خواندن خود پرداخته و امادگی آزمون را افزایش دهند.

8-شبکه‌های مجازی: یوتیوب و اینستاگرام

در عصر شبکه‌های مجازی، دسترسی به مطالب گوناگون ساده‌تر شده و شما می‌توانید به سادگی از طریق پلتفرم‌هایی چون یوتیوب و یا اینستاگرام زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. فرقی نمی‌کند که قصد شما از یادگیری زبان انگلیسی، بهبود دانش عمومی خود باشد و یا آمادگی برای آزمون‌های آیلتس و تافل، به هر صورت منابع بسیار مهمی در شبکه‌های مجازی وجود دارند که به شما در این مسیر کمک می‌کنند. توجه کنید که اغلب کانال‌ها و پیج‌ها در فضای یوتیوب و توییتر به مهارت‌های عمومی زبان شما کمک می‌کنند، با این‌حال شما می‌توانید از طریق این شبکه‌ها نکات مفیدی در زمینه بخش Reading آزمون‌های زبان آموخته و یا با افزایش دایره لغات خود، مهارت درک مطلب خود را افزایش دهید. برخی از شبکه‌های مفید در این زمینه عبارتند از:

*کانال‌های یوتیوب:

VOA Learning English

این کانال یوتیوب که متعلق به شبکه خبری VOA است، منبع بسیار مهمی برای تقویت مهارت خواندن و به طور کلی تسلط در زبان انگلیسی است. در این کانال از طریق مطالعه کپشن‌های خبری به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد.

Jennifer ESL

یکی از مشهورترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش زبان است که توسط معلمی در این رشته اداره می‌شود. اگر از سطحی مبتدی در زبان انگلیسی برخوردار هستید، می‌توانید از طریق این کانال به تقویت مهارت‌های عمومی و درک مطلب خود استفاده کنید.

English Fluency Journey

این کانال به طور کلی به تکنیک‌هایی می‌پردازد که موجب تقویت مهارت‌ها و تسلط شما در زبان انگلیسی خواهد شد. یکی از مهارت‌هایی که در این کانال مورد بررسی قرار می‌گیرد، مهارت خواندن است. شما می‌توانید از طریق مشاهده ویدیوهای این کانال، ترفندهای خوبی را برای تقویت مهارت خواندن خود بیاموزید.

IELTS Advantage

اگر شما نیز می‌خواهید به منظور شرکت در آزمون آیلتس به تقویت مهارت خواندن خود بپردازید، این کانال نکته‌های مفیدی را در مهارت‌های چهارگانه می‌آموزد. شما می‌توانید از طریق دسته‌بندی‌های موجود، ویدیوهای مربوط به مهارت مورد نظر خود را تماشا کنید و ترفندهای مهم کسب نمره بالاتر در آن را فرا بگیرید.

MagooshTOEFL

همچون آزمون آیلتس، آزمون تافل نیز از چهاربخش اصلی بر اساس مهارت‌های بنیادی زبانی تشکیل شده است. این کانال یوتیوب یکی از منابع معروف برای آمادگی در آزمون تافل است که تکنیک‌های متنوعی را برای هر مهارت آموزش می‌دهد.

*پیج‌های اینستاگرام:

-In English With Love (@inenglishwithlove)

پیجی با متون جذاب و نکات آموزشی مفید که به تقویت مهارت خواندن و نوشتن شما کمک شایانی می‌کند و به طور اختصاصی بر توانایی فهم مطلب شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

-IELTS Journal (@ieltsjournal)

این پیج اینستاگرامی برای تمامی افرادی که در حال آماده‌سازی برای آزمون آیلتس هستند، منبع مفیدی است. ترفندهای مهم مربوط به مهارت خواندن و دیگر مهارت‌های چهارگانه به خوبی در این پیج پوشش داده شده و زبان بیان آن نیز ساده و قابل فهم است.

-Read with Jenna (@readwithjenna)

اگر سطح زبان شما متوسط و بالاتر است و به مطالعه کتاب‌های انگلیسی علاقه‌مندید، این پیج را از دست ندهید. جنا در پیج اینستاگرامی خود به معرفی کتاب‌های مختلف پرداخته و بخشی از متن آن‌ها را نیز به اشتراک می‌گذارد. مطالعه روزانه متون کوتاه انگلیسی می‌تواند به تقویت مهارت خواندن شما کمک کند.
 

برای مطالعه لیست کامل کانال‌ها و پیج‌های اینستاگرامی که می‌تواند در تقویت دانش زبان انگلیسی شما موثر باشد، به مطلب یادگیری زبان از طریق شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنید.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004 مشاوره رایگان واتساپ