• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی

  • نویسنده: زهرا قمی
  • مهاجرت به قبرس

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

مهاجرت تحصیلی به کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی اغلب هزینه‌های زیادی را شامل می‌شود که بسیاری از افراد توانایی پرداخت آن را نداشته و به همین دلیل نسبت به امکان مهاجرت دلسرد می‌شوند. اما واقعیت این است که مهاجرت تحصیلی همیشه نیازمند هزینه‌های گزاف نبوده و می‌توان با انتخاب کشورهای ارزان‌تر، نه تنها در هزینه‌های مورد نیاز صرفه‌جویی کرد، بلکه شانس خود را برای اخذ پذیرش و یا مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌تر افزایش داد. از آنجایی که پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های برتر اروپایی و آمریکایی نیازمند داشتن رزومه‌ای قوی و سوابق تحصیلی عالی است، همه افراد ممکن است واجد شرایط دریافت آن نباشند. در چنین شرایطی تحصیل در دانشگاه‌هایی جوان‌ و با رتبه پایین‌تر می‌تواند فرصتی عالی برای تقویت رزومه تحصیلی افراد و داشتن یک مدرک معتبر بین‌المللی باشد.

مهاجرت تحصیلی آسان و ارزان به قبرس شمالی

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی که هزینه‌هایی مقرون به صرفه داشته و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آن برای همگان مقدور می‌باشد، کشور قبرس شمالی است. هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی ماهیانه 300-600 دلار بوده و دانشجویان از طریق کار حین تحصیل خود قادر به پرداخت آن خواهند بود. شهریه‌های دانشگاه‌های قبرس شمالی همچون دانشگاه مدیترانه شرقی نیز بسیار ارزان و معادل سالیانه 4000 دلار است. به عبارت دیگر متقاضیان می‌توانند با کمترین هزینه به در بهترین دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل شده و نه تنها رزومه خود را بهبود بخشیده، بلکه از امکان تبادل دانشجو با دانشگاه‌های مطرح آمریکایی و اروپایی نیز برخوردار گردند.

از دیگر مزیت‌های تحصیل در قبرس شمالی می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و دانشجویان پس از شرکت در آزمون ورودی زبان انگلیسی و تعیین سطح، می‌توانند در کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند. این موضوع به همراه عدم نیاز به اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به قبرس موجب می‌شود تا تحصیل در این کشور برای دانشجویان فرآیند ساده‌تری داشته باشد.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که دانشگاه‌های قبرس شمالی از اعتبار کافی در سطح بین‌المللی برخوردار نیستند، اما واقعیت این است که سیستم آموزشی این کشور مورد تایید وزارت علوم ترکیه، ایران و بسیاری از دیگر موسسات اعتبارسنجی علمی قرار دارند. هر ساله وزارت علوم ایران لیستی از دانشگاه‌های مورد تایید در کشورهای مختلف جهان را منتشر ساخته تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی بتوانند با دقت و آگاهی بیشتری مقصد تحصیلی خود را انتخاب کنند. در آخرین لیست منتشر شده توسط وزارت علوم مربوط به اعتبارسنجی دانشگاه‌های جهان در سال 20201-2022 برخی از دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی نیز حضور داشته که از میان آن‌ها می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) اشاره کرد. این دانشگاه که در شهر فاموگوستا قبرس قرار دارد، یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های جهان محسوب شده که از استانداردهای علمی بالایی نیز برخوردار است. موسسه مهاجرتی ادب به عنوان نماینده رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه می‌تواند برای تمامی علاقه‌مندان تحصیل در این کشور پذیرش تحصیلی را دریافت کند.

از دیگر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در قبرس می‌توان به دانشگاه‌‎ زیر اشاره کرد:

  • Kibris Ada Kent Universites
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (5 پاسخ)
2021-08-27

پذیرش دانشگاه kstu رو گرفتم از کجا بدونم درسته؟ که پرداخت انجام بدم؟

2021-09-08

پرینت یا اسکرین شات فایل پذیرشتون رو به شماره 09353153497 واتساپ کنید و همین سوال رو مطرح کنین تا کارشناسان ما راهنماییتون کنن

2021-07-12

سلام آیا با معدل کل دیپلم ۱۹.۵۳ امکان دریافت بورسیه کامل یا ۵۰ درصدی از دانشگاه emuهست؟

2021-07-05

ایا از طریق دانشگاه های قبرس میشه انتقالی پیدا کرد به آمریکا؟ چه نوع کاری در قبرس راحت پیدا میشه؟

2021-06-13

دانشگاه ciu مورد تایید ایران هست؟

2021-06-15

سلام، لیست اعلام شده دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم برای کشور قبرس را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید: https://b2n.ir/r17631

2021-06-09

پذیر ش در دانشگاه kstu اخذشده ازکجامطمئن شوم درست است که پرداخت انجام دهم

2021-06-13

باید پذیرشتون رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسای ما بررسی کنند

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004