• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
کالج لاسال | LaSalle College

کالج لاسال | LaSalle College

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

طراح معروف مد ژان پل مورین Jean Paul Morin در سال 1959 کالج خصوصی لاسال را در شهر مونترال ایالت کبک تاسیس کرد. این کالج که برزگ‌ترین کالج دوزبانه شمال آمریکاست، حدود 60 رشته مختلف را در مقاطع پیش‌دانشگاهی، حرفه‌ای و دانشگاهی ارائه می‌دهد. این کالج با نوآوری‌های خود در زمینه آموزش آنلاین و استفاده از فناوری‌های واقعیت مجازی در آموزش، برخورداری از تجهیزات پیشرفته و پروژه‌های خلاقانه هنری خود به عنوان یکی از پیشتازان رشته‌های فنی حرفه‌ای در کانادا شناخته می‌شود. شعار آن نیز با جمله انگیزشی «محققش کن» اشاره به باور به توانایی‌های فرد برای محقق کردن رویاهای خود دارد. کالج لاسال در کانادا رتبه 163 و در جهان رتبه 11106 را از آن خود ساخته است.

گواهی‌های ارائه شده توسط کالج لاسال

یکی از مزیت‌های تحصیل در این کالج تفکیک سه نوع مدرک دیپلم تحصیلات دانشگاهی (DEC)، گواهی تحصیلات دانشگاهی (AEC) و دیپلم تحصیلات شغلی (DEP) است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با توجه به هدف مورد نظرشان، نوع دوره آموزشی را انتخاب کنند. به طور مثال پس از دریافت دیپلم تحصیلات شغلی دانشجویان می‌توانند بین کار و ادامه تحصیل دست به انتخاب بزنند و یا با دریافت گواهی تحصیلات دانشگاهی مستقیما وارد بازار کار شوند.

نحوه دریافت پذیرش از کالج لاسال

دانشجویان برای پذیرش در این کالج باید سوابق تحصیلی، مدارک هویتی، فرم درخواست پذیرش و مدرک یک آزمون زبان معتبر را ارائه دهند. اگرچه نمرات قابل قبول در هر یک از دوره‌های این کالج با یکدیگر متفاوت است، اما به طور متوسط برای قبولی در کالج لاسال باید حداقل در مهارت نوشتاری آزمون تافل نمره 24 و در مهارت‌های دیگر نمره 18 را کسب کنید. در آزمون آیلتس نیز کسب نمره 5 در مهارت نوشتاری و نمره 6 دیگر مهارت‌ها الزامی است. همچنین کلیه دانشجویان باید تحصیلات دوره دبیرستان را به اتمام رسانده باشند.

گروه‌‎های درسی ارائه شده در کالج لاسال

به طور کلی شش دانشکده اصلی در این کالج وجود دارند:

1-دانشکده مد، هنر و طراحی:

مشهورترین دانشکده کالج لاسال که شامل رشته‌های طراحی لباس، طراحی و بازاریابی مد، مدیریت صنایع خلاق و هنر، ادبیات و ارتباطات می‌شود.

2-دانشکده تجارت و فناوری:

گروه رشته‌های مدیریت بازرگانی، حسابداری، تجارت بین‌الملل، مشاور املاک، مشاور مهاجرت، لجستیک حمل و نقل و مدیریت پروژه در این دانشکده ارائه می‌شوند.

3-دانشکده علوم اجتماعی و آموزش:

علاوه بر زیرشاخه‌های رشته علوم اجتماعی همچون فرد و جامعه یا مطالعات بین‌المللی، رشته‌هایی چون آموزش‌های دوران کودکی و مشاوره مراقبت‌های ویژه نیز در این دانشکده تدریس می‌شود.

4-دانشکده هتلداری و گردشگری:

در این دانشکده تکنیک‌های هتلداری، گردشگری، آشپزی حرفه‌ای، مدیریت خدمات غذایی و مدیریت خانه سالمندان آموزش داده می‌شود.

5-دانشکده VFX و طراحی بازی:

این دانشکده که به علوم کامپیوتر اختصاص دارد، رشته‌های چون برنامه‌نویسی بازی‌های ویدیویی یا طراحی فضای سه بعدی آن‌ها و انیمیشن‌ها ارائه می‌شود.
شهریه کالج لاسال و هزینه‌های زندگی در مونترال

به علت تنوع گسترده رشته‌های ارائه شده در این کالج، شهریه دانشجویان بین‌المللی از 16000 تا 100000 دلار کانادا متغیر است که به وضعیت اقامت دانشجو و یا واحدهای اخذ شده در آن ترم بستگی دارد. بورسیه‌ها و وام‌های دانشجویی این کالج محدود است و طی شرایط خاصی چون پناهندگی و یا اقامت دائم به دانشجو تعلق می‌گیرد، البته دانشجویان این کالج برای تمامی دوره‌های ارائه شده واجد دریافت وام دولتی هستند که از طریق بانک‌های معتبر کانادایی اعطا می‌شوند. هزینه زندگی در مونترال نیز به طور متوسط ماهیانه حدود 2000 دلار است.

فارغ‌التحصیلان مشهور کالج لاسال

از مشهورترین فارغ‌التحصیلان این کالج می‌توان به طراحان لباس مطرحی چون دنیس گاگنون (Denis Gagnon)، ماری سنت پیر (Marie Saint Pierre)، ترویس تادئو (Travis Taddeo)، آناستازیا رادویچ (Anastasia Radevich)، آنی هورث (Annie Horth) و توماس تایت (Thomas Tait) اشاره کرد.

کالج‌های کانادا مکان مناسبی برای تمام کسانی است که می‌خواهند با یادگیری مهارت‌های عملی به سرعت وارد بازار کار شوند. کالج لاسال یکی از مشهورترین کالج‌های حوزه هنر و فناوری است که به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا پیشنهاد می‌شود.

رزرو وقت مشاوره ثبت نام رایگان لاتاری