• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
معرفی کالج سنکا | Seneca College

معرفی کالج سنکا | Seneca College

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

کالج دولتی سنکا که در استان شهر تورنتو استان انتاریو واقع شده است، همزمان با طرح گسترش کالج‌های فنی و حرفه‌ای در سال 1967 تاسیس شد. در واقع با پیشرفت‌های تکنولوژیک، شرایط و بازار کار نیز دستخوش تغییر شد و نیاز به رشته‌های مهارت‌محور و کاربردی افزایش یافت. نتیجه این امر گسترش کالج‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا بود که با گذشت زمان، در سال 2001 مجوز ارائه مقطع کارشناسی را نیز دریافت کردند.

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی ارائه شده در کالج سنکا

این کالج برنامه‌های تمام وقت و پاره وقت را در مقاطع مختلفی چون کارشناسی، دیپلم کالج، گواهی کالج و تحصیلات دانشگاهی ارائه می‌دهد. کالج سنکا یکی از 6 کالجی است که 15% از برنامه‌های آموزشی خود را در مقاطع دانشگاهی برگزار می‌کند. در این کالج 145 برنامه تمام وقت، 145 برنامه پاره وقتريال 14 برنامه کارشناسی و 30 برنامه با گواهی تحصیلات دانشگاهی ارائه می‌دهد. بسیاری از رشته‌ها فرصت‌های یادگیری تجربی همچون کارآموزی یا خدمات اجتماعی را در اختیار دانشجویان گذاشته و حتی در برخی از آن‌ها کارآموزی‌های حرفه‌ای برای فارغ‌التحصیلی الزامی محسوب می‌شوند. همچنین فارغ‌التحصیلان کالج سنکا می‌توانند به عنوان دستیار پژوهشی مشغول به کار شوند. دانشکده‌ها و رشته‌های این کالج عبارتند از:

دانشکده هنرهای کاربردی و علوم بهداشتی:

رشته‌های بهداشت حیوانات، خدمات اجتماعی، آموزش سال‌های اولیه کودکی، مطالعات آزاد و زبان انگلیسی، علوم بهداشتی، مطالعات پلیس و امنیت عمومی، بازآفرینی و مهارت‌های زیر آب در این دانشکده قرار دارند.

دانشکده علوم کاربردی و فناوری مهندسی:

موسسه فناوری اجیلنت، مرکز فناوری‌های پیشرفته، مرکز محیط مصنوعی و موسسه ریاضی، علوم و آموزش فناوری یورک به همراه رشته‌های هوانوردی، علوم زیستی و شیمی کاربردی، اطلاعات و فناوری‌های ارتباطی، مطالعات آزاد و زبان انگلیسی و حفاظت در برابر آتش سوزی در این دانشکده قرار دارند.

دانشکده تجارت:

مرکز خدمات مالی و مرکز منابع انسانی به همراه رشته‌های حسابداری و خدمات مالی، مدیریت تجاری، مطالعات آزاد و زبان انگلیسی، تجارت بین‌الملل، مدیریت دولتی و عمومی، مارکتینگ، جهانگردی و تکنولوژی مالی در این دانشکده قرار دارند.

دانشکده ارتباطات، هنر و طراحی:

مرکز هنرهای انیمیشنی به همراه رشته‌های هنرهای خلاق و انیمیشن، مطالعات آزاد و زبان انگلیسی، مد و رسانه در این دانشکده قرار دارند.

دانشکده بین‌المللی:

مرکز زبان انگلیسی در این دانشکده قرار دارد.

دانشکده هنرهای آزاد:

برنامه‌های مربوط به هنرهای آزاد در این دانشکده قرار دارند.

نحوه دریافت پذیرش از کالج سنکا:

برای ثبت‌نام در این کالج شما باید مدارک هویتی، سوابق تحصیلی و مدرک زبان (تافل، آیلتس و یا دولینگو) خود را ارائه داده و مبلغ $90 کانادا برای هزینه ثبت‌نام بپردازید. برخی از رشته‌ها ممکن است مدارک بیشتری همچون پرسشنامه، پورتفولیو، مصاحبه و یا مقاله‌ای کوتاه بخواهند که برای اطلاع از آن‌ها باید به مدارک مورد نیاز درج شده در خصوص رشته مورد نظرتان توجه کنید. حداقل نمره زبان قابل قبول در آزمون تافل برای دوره‌های کالج 80، دوره‌ کارشناسی 84 و دوره تحصیلات تکمیلی 88 بوده و در آزمون آیلتس نیز آزمون تافل برای دوره‌های کالج 6 و برای دوره‌ کارشناسی و تحصیلات تکمیلی 6.5 است. همچنین در آزمون دولینگو برای قبولی در دوره‌های کالج نمره 105، دوره‌ کارشناسی 115 و دوره تحصیلات تکمیلی 125 الزامی است.

شهریه کالج سنکا و هزینه زندگی در انتاریو

شهریه این کالج برای دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در دوره‌های کالج ، دوره‌های کارشناسی و دوره‌های تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی به طور متوسط 11,970 دلار کانادا است. دانشجویان می‌توانند برای دریافت بورسیه نیز اقدام کنند که مبلغی حدود 400-2000 دلار را شامل می‌شود.

پردیس‌های کالج سنکا

پردیس نیونهام Newnham Campus:

این پردیس یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌‎های کالج در کاناداست که حدود 11000 دانشجوی تمام وقت را در خود جای داده و از مراکز پژوهشی حوزه فناوری و کارآفرینی کالج سنکا محسوب می‌شود.

پردیس سنکا یورک Seneca @ York:

این پردیس در دانشگاه یورک واقع شده و شامل رشته‌های مرتبط با حوزه هنر، رسانه، علم و فناوری می‌شود.

پردیس کینگ King Campus:

دانشکده هنرهای کاربردی و علوم بهداشتی در این پردیس قرار دارد.

پردیس مارکهام Markham Campus

رشته‌های تجارت، جهانگردی و مارکتینگ در این پردیس بوده که مراکز خدمات ملی کالج سنکا را نیز در خود جای داده است.

پردیس پترزبورگ Peterborough Campus:

قطب اصلی مطالعات هوانوردی کالج سنکا مجهز به پیشرفته‌ترین ابزار آموزش مهارت‌های هوانوردی و پرواز است.

پردیس سنکا داون تاون Seneca Downtown:

این پردیس در مرکز شهر تورنتو قرار داشته و دوره‎‌های آنلاین، دوگانه و مهارت‌های حرفه‌ای کار را برگزار می‌کند.

پردیس یورک گیت Yorkgate Campus:

در این پردیس که در سال 1990 تاسیس شد، دوره‌های کالج به همراه برخی دوره‌های ارتقا تحصیلی و سیستم‌های اداری ارائه می‌شود.

کالج‌های فنی و حرفه‌ای مکان مناسبی برای دانشجویانی است که می‌خواهند با تحصیلاتی کوتاه مدت، مهارت‌های شغلی مناسب را آموخته و به سرعت جذب بازار کار شوند. کالج سنکا یکی از معتبرترین کالج‌های کانادا برای یادگیری مهارت‌های فنی، هنری، بازرگانی و علمی است.

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2008