• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
کالج سنتنیال | centennial college

کالج سنتنیال | centennial college

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

کالج سنتنیال قدیمی‌ترین کالج دولتی کانادا است که در سال 1966 در انتاریو تاسیس شد. این کالج به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی کانادا با بیشترین تنوع قومی شناخته می‌شود؛ بیش از صد گروه قومیتی-فرهنگی با 80 زبان متفاوت در این کالج به تحصیل می‌پردازند. در سال 2016 برای نخستین بار در کانادا، این کالج به عنوان یکی از ده موسسه برتر پژوهشی انتخاب شد. در حال حاضر چندین موسسه پژوهشی مانند موسسه مطالعات هوا و فضا و مرکز فناوری‌های تعاملی و موبایل در این کالج فعالیت می‌کنند. آموزش‌های کاربردی از مسائل محوری کالج سنتنیال هستند و شعار آن نیز تغییر زندگی و جامعه از طریق آموزش است.

گواهی‌های ارائه شده توسط کالج سنتنیال

بیش از 260 رشته مختلف در این کالج در مقاطع مختلف تحصیلی همچون کارشناسی، دیپلم کالج، گواهی کالج، گواهی تحصیلات تکمیلی و کارآفرینی ارائه می‌شود. سه رشته فناوری اطلاعاتی (کامپیوتر و شبکه‌های ارتباطی)، پرستاری و مدیریت روابط عمومی در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرند. بازرگانی، ارتباطات، خدمات جامعه و مصرف‌کننده، محاسبات کاربردی، فناوری مهندسی، علوم بهداشتی، انیمیشن، موسیقی، تئاتر، فیلم و طراحی عنوان دیگر رشته‌ای ارائه شده در این کالج است. در حال حاضر 22000 دانشجوی تمام وقت و 19000 دانشجوی پاره وقت در کالج سنتنیال به تحصیل مشغول هستند.

دانشکده‌ها و رشته‌های کالج سنتنیال

1-پردیس مورنینگ ساید (MorningSide Campus) :

پردیس اصلی کالج سنتنیال که در سال 2004 در شهر اسکاربرو تورنتو تاسیس شد، در ابتدا مرکز علوم و فناوری این کالج بود. در این پردیس برخی از رشته‌های تحصیلی به صورت مشترک با دانشگاه اسکاربرو تورنتو ارائه شده و در حال حاضر رشته‌های علوم بهداشت و محیط زیست اصلی‌ترین گروه‌های درسی آن هستند. از دیگر رشته‌های موجود در پردیس مورنینگ ساید می‌توان به فناوری معماری، بیوتکنولوژی، کارگر پشتیبانی شخصی، پیراپزشکی، فناوری داروسازی، فناوری محیط زیست و ماساژتراپی اشاره کرد.

2-پردیس پیشرفت (Progress Campus):

بزرگ‌ترین پردیس کالج سنتنیال پردیس پیشرفت است که رشته‌هایی چون تکنولوژی و علوم کامپیوتر، بازرگانی، هتلداری و آشپزی را ارائه می‌دهد. فارغ‌التحصیلان حتی می‌توانند در رستوران پردیس به عنوان کارکنان مشغول به کار شوند. همچنین کتابخانه و باشگاه ورزشی پیشرفته‌‌‌ای در این پردیس قرار دارند که هر دو در سال 2011 افتتاح شدند. مراسم و همایش‌های ویژه این کالج نیز در سالن چندمنظوره‌ای برگزار می‌شود که در بخش شمالی پردیس پیشرفت قرار دارد.

3-پردیس اشتونبی (Ashtonbee Campus)

پردیس اشتونبی به عنوان یکی وسیع‌ترین مراکز فناوری حمل و نقل در شمال آمریکا شناخته می‌شود و محل آموزش رشته‌هایی چون تکنسین خدمات اتومبیل، انتقال میان دانشگاه و کار، تکنسین نیروی محرکه، تکنسین تعمیر بدنه اتوموبیل، علوم و هنرهای عمومی است. کتابخانه بزرگ این پردیس که در سال 2017 بازسازی شد، جایزه بهترین طراحی انجمن معماران انتاریو را از آن خود ساخت.

4-مرکز هنرهای داستانی (Story Arts Centre)

مدرسه پرافتخار ارتباطات، رسانه، هنر و طراحی کالج سنتنیال سنتنیال در سال 1996 افتتاح شد. در این مرکز رشته‌های تبلیغات و روابط عمومی، انیمیشن دیجیتال، طراحی بازی‌های کامپیوتری و هنرهای نمایشی آموزش داده می‌شوند.

5-قطب هوا و فضا داونز ویو (Downsview Aerospace Hub):

این مرکز در سال 2016 با سرمایه‌های دولت فدرال معادل 72 میلیون دلار ساخته شد. کالج سنتنیال همراه با دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه رایرسون و چندین کمپانی مشهور کانادایی در کنسرسیوم هوا و فضا کانادا همکاری می‌کند. در سال 2017 شورای علوم طبیعی و مهندسی کانادا بیش از دو میلیون دلار به این مرکز برای پژوهش در زمینه چرخ دنده برقی مناسب هواپیماهایی با بهره‌وری انرژی مناسب اعطا کرد.

شهریه کالج سنتنیال و هزینه زندگی در انتاریو

شهریه سالانه این کالج برای دانشجویان بین‌المللی معادل 27000-14000 دلار است و هزینه‌ زندگی در انتاریو به طور متوسط ماهیانه مبلغ 2000 دلار است.

کالج‌های کانادا به عنوان یکی از رایج‌ترین روش‌های تحصیل در کانادا، مکان مناسبی برای یادگیری مهارت‌های شغلی بوده و دانشجویان می‌توانند پس از پایان تحصیلات خود به سادگی جذب بازار کار شوند.


دیگر کالج های کانادا:

معرفی کالج سنکا | کالج جرجیا | کالج لاسال | کالج فن شاو | دانشگاه آلبرتا | دانشگاه بریتیش کلمبیا | دانشگاه ویکتوریا

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2008