• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
کالج جرجیا | Georgian College

کالج جرجیا | Georgian College

  • محمدمهدی مقیسه
  • دانشگاه های کانادا

کالج هنرهای کاربردی و فناوری جرجیا (Georgian College) واقع در انتاریو کانادا در سال 1967 و همز‌مان با شکل‌گیری نظام کالج‌ها در کانادا در تاسیس شد. این کالج 13000 دانشجوی تمام وقت داشته که 3600 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی از 86 کشور مختلف تشکیل می‌دهند. این کالج در میان موسسات آموزش عالی کانادا در رتبه 96 قرار دارد و با شعار «موفقیتت را تسریع کن» می‌خواهد مسیر دستیابی دانشجویان به موفقیت شغلی را هموار سازد.

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی ارائه شده در کالج جرجیا

در این کالج رشته‌هایی چون کسب و کار خودرو، مدیریت کسب و کار، ایمنی جامعه، علوم کامپیوتر، طراحی هنرهای تجسمی، مهندسی فناوری، مطالعات محیط زیست، علوم بهداشتی، هتلداری، گردشگری، خدمات انسانی، بوم شناسی، هنرهای آزاد، علوم دریایی و دکوراسیون داخلی در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شوند. با تحصیل در این کالج می‌توانید دیپلم دانشگاهی و یا گواهی فنی حرفه‌ای گرفته و در دوره‌های کارآموزی یا دوره‌های ارتقای علمی شرکت کنید. کالج جرجیا با دوره‌های ویژه کارآفرینی و آموزش‌های مشارکتی (Co-Op) توانسته است سیستمی را خلق کند که در آن آموزش‌های نظری به شکل پیشرفته‌ای با آموزش‌های عملی ترکیب شده و دانشجویان مهارت‌های لازم برای محیط کار را بیاموزند. مرکز کارآفرینی هنری بریک دوره‌های کارآفرینی را در چهار مرحله مهارت‌آموزی، ارتباطات، کسب سرمایه و مربی‌گری ارائه می‌دهد. این کالج برای نخستین بار در کانادا از برنامه‌های آموزش مشارکتی استفاده و آموزش‌های دانشگاهی را با مهارت‌های شغلی ادغام کرد. در حال حاضر 5000 دانشجو در دوره‌های Co-Op این کالج شرکت کرده که با 6200 کارفرما همکاری می‌کنند. پس از پایان این دوره، دانشجویان می‌توانند به صورت تمام وقت در آن شرکت مشغول به کار شده و یا کسب و کار خود را افتتاح کنند.

نحوه دریافت پذیرش از کالج جرجیا

علاوه بر مدارک هویتی و سوابق تحصیلی مربوط به اتمام دوران دبیرستان، برای اخذ پذیرش ازاین کالج، شما نیازمند ارائه یک توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و مدرک زبان هستید. حداقل نمره تافل برای قبولی در مقطع کارشناسی 89 و در مقاطع دیپلم 79 است. به همین ترتیب، نمره آیلتس شما نیز برای دوره کارشناسی نباید از 6.5 و برای دوره دیپلم از 6 کمتر باشد.

شهریه کالج جرجیا و هزینه زندگی در انتاریو

شهریه این کالج با توسط به رشته و برنامه انتخابی متغیر بوده و به طور متوسط رقمی مابین 12000-18000 دلار برای هر ترم است. همچنین دانشجویان سالیانه مبلغی حدود 1500 دلار برای هزینه‌‎های جانبی چون بیمه، حق عضویت در باشگاه، خرید کتاب و .. پرداخت کرده و متوسط هزینه زندگی ماهیانه در انتاریو نیز حدود 2000-3000 دلار کانادا است. البته دانشجویان می‌توانند برای دریافت کمک‌ هزینه و یا بورسیه‌های تحصیلی اقدام کنند. سالیانه کالج جرجیا حدود سه میلیون دلار برای بورسیه‌های خود هزینه کرده و دولت کانادا نیز بیش از 750 بورسیه و کمک هزینه مختلف به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. برای دریافت بورسیه دانشجویان باید دستاوردهای علمی، فعالیت‌های اجتماعی و یا مهارت‌های ورزشی ویژه‌ای داشته و یا در رشته‌های بخصوصی شرکت کنند.

پردیس‌های کالج جرجیا

این کالج هفت پردیس اصلی دارد که عبارتند از:

پردیس بری (Barrie):

پردیس اصلی کالج جرجیا که در سال 2011 تاسیس شد و مرکزی برای آموزش‌های علوم بهداشتی و سلامت است.

پردیس اوریلیا (Orillia) :

این پردیس از نخستین مراکز کالج جرجیا بوده که در سال 1969 تاسیس شد و در حال حاضر مرکز تناسب اندام دانشگاه بوده و رشته‌های تکنسین دامپزشکی، ایمنی جامعه و خدمات انسانی در آن ارائه می‌شود.

پردیس آون سوند (Owen sound):

در پردیس آون سوند طیف متنوعی از رشته‌ها در حوزه مراقبت و پرستاری آموزش داده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این پردیس تسهیلات مربوط به علوم دریایی است که آن را به مجهزترین و پیشرفته‌ترین مرکز مطالعات علوم دریایی در کشور تبدیل کرده است.

پردیس میدلند (Midland):

دانش‌های مهارتی همچون مهندسی برق، مهندسی دریا، مهندسی مکانیک، تکنسین جوشکاری و تکنسین لوله‌کشی ساختمان در این دانشکده ارائه می‌شوند.

پردیس موسکاکا (Muskoka):

پردیس موسکاکا که در سال 1977 افتتاح شد و مرکز آزمایشگاه‌‎های کامپیوتر، اتاق‌های ویدئو کنفرانس، کلاس‌های درس چندرسانه‌ای کالج جرجیا است.

پردیس حوزه جنوبی جرجیا (South Georgian Bay):

این پردیس در سال 1985 تاسیس شد و مانند پردیس موسکاکا دارای کلاس‌های درس و اتاق‌های ویدئو کنفرانس مجهز و پیشرفته است.

پردیس اورنج‌ویل (Orangeville):

پردیس اورنج‌ویل در سال 1988 افتتاح شده و علاوه بر آزمایش‌های کامپیوتر و کلاس‌های پیشرفته، به آزمایشگاه‌های پرستاری و اتاق‌های استراحت دانشجویی نیز مجهز است.

کالج‌های کانادا با آموزش مهارت‌های عملی به دانشجویان فرصت مناسبی را برایشان فراهم می‌کنند تا به سادگی وارد بازار کار شوند. کالج جرجیا یکی از محبوب‌ترین کالج‌های فنی حرفه‌ای در کانادا است که با تکیه بر دوره‌های کارآفرینی و کارآموزی مهارت‌های شغلی در دانشجویان را ارتقا می‌بخشد.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004 مشاوره رایگان واتساپ