• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
چرا شرایط مهاجرت به کانادا در سالهای اخیر آسان تر شده است؟

چرا شرایط مهاجرت به کانادا در سالهای اخیر آسان تر شده است؟

  • حدیثه احمدی اقدم
  • مهاجرت تحصیلی

در سال های اخیر یعنی بعد از سال 2010 شرایط مهاجرت و اقامت در کانادا برای متقاضیان مهاجرت موقت و دائمی برای کانادا آسان تر شد. این موضوع بیشتر به علت تغییر قوانین مهاجرتی و ایجاد روش های مهاجرتی متنوع برای مهاجرت موقت یا دائمی کانادا اتفاق افتاده است. یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا Express Entry و روش دیگر Atlantic Immigration Pilot هستند. این روش ها از جمله روش های نوین مهاجرت به کاناداست که از سال 2015 میلادی معرفی شده اند هستند.

مهاجرت به روش اکسپری اینتری چگونه است؟
کلیات این روش بدین گونه است که با بررسی وضعیت متقاضی و مقایسه آن با معیارهای سیستم مهاجرتی کانادا امتیازی به متقاضی داده میشود که اگر امتیاز متقاضی به حد مورد تایید دولت کانادا برسد وی میتواند به کانادا مهاجرت کند.
این معیارها بیشتر به سابقه شغلی و تحصیلی متقاضی، وضعیت تاهل و وضعیت زبان انگلیسی و فرانسوی بستگی دارد. افرادی که سابقه کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند و یا دعوت نامه شغلی از کانادا دریافت کرده باشند امتیاز بیشتری کسب میکنند.
روش کلی اقدام برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به این شکل است که متقاضیان با تکمیل فرم های مربوطه، علاقه مندی خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا بیان می کنند. در حقیقت در این مرحله متقاضی اطلاعات expression of interest را به صورت آنلاین به اداره مهاجرت ارایه می کند. در این مرحله بر اساس سن و مدرک تحصیلی و سابقه کاری و مهارت زبانی متقاضیانی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشند وارد یک pool شده و بر اساس امتیاز بندی جدید Comprehensive Ranking System امتیاز شماری می شوند. اگر متقاضی دارای پیشنهاد کاری معتبر از شرکت کانادایی نباشد و هیچ کدام از استان ها هم متقاضی را انتخاب نکرده باشند متقاضی باید در بانک کاری کانادا Job Bank ثبت نام کند.

دولت کانادا و همچنین دولت استان های کانادا و کارفرما ها قادر به انتخاب مهاجرین از pool ذکر شده هستند. متقاضیانی که امتیاز بالایی دارند و هم چنین متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی و یا انتخاب استانی می باشند برای اقدام در خصوص اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های ذکر شده دعوت خواهند شد و متقاضی می بایست در ۶۰ روز درخواست آنلاین خود را برای اقامت دائم ثبت نماید. از این تاریخ اداره مهاجرت ظرف مدت ۶ ماه به درخواست پاسخ خواهد داد.
در کل سیستم pool کانادا برای هر فرد حداکثر 1200 امتیاز محاسبه میشود که 460 امتیاز به سرمایه های انسانی فرد متقاضی تعلق دارد. 40 امتیاز آن به همراه متقاضی مانند همسر او تعلق دارد. (درافراد مجرد این مجموعه این امتیاز ها یعنی 500 امتیاز به سرمایه انسانی وی تعلق میگیرد)
100 امتیاز به موقیعت انتقال وی و قابلیت های انتقال پذیری فرد تعلق میگیرد. و درنهایت 600 امتیاز به استان مورد نظر اقامت متقاضی و درخواست شغلی وی است.

مهاجرت به روش پیلوت آتلانتیک چگونه است؟

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه آتلانتیک، یکی از آسان ترین روش های مهاجرت کاری به کانادا است. اگر بخواهیم به طور کلی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه آتلانتیک بررسی کنیم باید بگوییم که چهار استان حاشیه اقیانوس اطلس در کانادا (شامل استان های نیوبرانزویک، نوااسکوشیا، پرنس ادوراد آیلند و نیوفاندلند) به دلیل پایین بودن تراکم جمعیت و فرصت های شغلی زیاد، بدنبال جذب نیرو کار خارجی هستند. شرایط مهاجرت به این استان ها آسان تر است و در نهایت با کار در این استان ها به راحتی میتوان اقامت دائم کانادا را اخذ نمود.