• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

  • نویسنده: زهرا قمی
  • مدرک زبان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان انگلیسی در اغلب کشورهای جهان یکی از پیش شرط‌های اصلی مهاجرت تحصیلی است. شما با ارائه این مدرک سطح دانش زبان انگلیسی خود را به دانشگاه مقصد نشان داده و خود را به عنوان یک کاندیدای موفق معرفی می‌کنید. با این حال برای بسیاری از افراد، شرکت در آزمون‌های زبان مانند تافل و آیلتس بسیار سخت بوده و نمی‌توانند نمره مورد نظر را در آن کسب کنند. کم نیستند افرادی که به دلیل ترس از شرکت در آزمون‌های زبان، از مهاجرت تحصیلی صرف نظر می‌کنند.

اما در حقیقت برخی از کشورهای جهان هستند که به متقاضیان اجازه می‌دهند بدون داشتن مدرک زبان آغاز به تحصیل کنند. برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشورها نیازی به ارائه مدرک تافل یا آیلتس نیست، بلکه شما با داشتن دانشی متوسط در زبان مقصد می‌توانید در آزمون وروردی دانشگاه شرکت کرده و در صورت نیاز مدتی را در کلاس‌های آمادگی زبان آن شرکت کنید. در ادامه با مشهورترین کشورهایی که برای تحصیل در آن‌ها نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، آشنا شوید.

1-تحصیل بدون مدرک زبان در قبرس شمالی

کشور قبرس یکی از ساده‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی برای ما ایرانیان است. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نه تنها نیازی به ارائه هیچ مدرک زبانی ندارید، بلکه از آنجایی که سفر به قبرس شمالی برای ایرانیان بدون ویزا امکان‌پذیر است، از فرآیند پیچیده و حساس اخذ ویزا نیز معاف خواهید بود. دانشگاه مدیترانه شرقی بهترین دانشگاه قبرس شمالی بوده که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هست و در طیف وسیعی از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. پس از اخذ پذیرش در این دانشگاه، شما باید در آزمون ورودی زبان انگلیسی آن شرکت کرده و متناسب با سطح خود در کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنید. موسسه مهاجرتی ادب به عنوان نماینده رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی، می‌تواند برای متقاضیان تحصیل در این کشور در کمترین زمان پذیرش تحصیلی همراه با بورسیه‌های 50 و 75 درصدی دریافت کند. هزینه تحصیل در قبرس شمالی به طور متوسط برابر با سالیانه 4 هزار دلار بوده و هزینه‌های ماهیانه زندگی نیز 300-600 دلار است.

2-تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

اگرچه تحصیل بدون مدرک زبان در بسیاری از کشورهای جهان امکان‌پذیر است، اما عموما ریسک ویزا را با خود به همراه می‌آورد. فرانسه یکی از کشورهایی است که حتی بدون داشتن مدرک زبان نیز ویزای تحصیلی را صادر می‌کند. باید توجه داشت که تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و یا دوره‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، نیازمند ارائه مدرک تافل یا آیلتس است. اما اگر شما به زبان فرانسوی علاقه‌مند هستید و تا حدودی با آن آشنا می‌باشید، می‌توانید از طریق تقویت دیگر موارد رزومه خود مانند معدل و ریزنمرات بالا، از یکی از دانشگاه‌های دولتی فرانسه برای مقطع کارشناسی پذیرش گرفته و پس از گذراندن یک سال در کالج زبان فرانسوی، تحصیل خود را به صورت رایگان آغاز کنید. هزینه کالج‌های زبان در این کشور 2-6 هزار یورو در سال بوده و هزینه زندگی در این کشور این ماهیانه 500-700 یورو است.

3-تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش

اتریش یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در آن بدون داشتن مدرک زبان پذیرش تحصیلی بگیرند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش بدون مدرک زبان می‌توانید برای برنامه‌های آلمانی زبان و انگلیسی زبان اپلای کرده و پذیرش مشروط دریافت کنید. بدین معنا که تا زمانی که سطح زبان شما به قدر کافی پیشرفت نکرده و نمره مورد نظر را کسب نکرده باشید، امکان آغاز تحصیل خود در دانشگاه را ندارید. کالج‌های زبان انگلیسی و آلمانی در اتریش، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهند تا مدت زمانی را به یادگیری زبان مورد نظر بپردازید. هزینه شرکت در این دوره‌ها برای هر ترم 400-600 یورو بوده و هزینه ماهیانه زندگی در اتریش نیز برابر با ماهیانه 400 یورو است. توجه داشته باشید که تحصیل به زبان آلمانی و داشتن مدرک B1 آلمانی در کشور اتریش کاملا رایگان بوده و دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت شهریه به تحصیل بپردازند.

4-تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

اسپانیا یکی از ارزان‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در اروپا است. بزرگ‌ترین مزیت تحصیل در اسپانیا این است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آن الزامی به ارائه مدرک زبان ندارید، هرچند در این صورت باید از رزومه خوبی برخوردار باشید. علاقه‌مندان تحصیل در اسپانیا که امکان ارائه مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی را ندارند، می‌توانند در دوره‌های آمادگی زبان یا کالج‌های زبان اسپانیا شرکت کرده و پس از کسب نمره مورد نظر در آزمون سلکتیوداد، تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کنند. هزینه تحصیل در اسپانیا 2-6 هزار یورو در سال بوده و هزینه زندگی نیز 800 تا 1000 یورو در ماه است.

5-تحصیل بدون مدرک زبان در چین

کشور چین در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان به لحاظ اقتصادی شده است. دولت چین از طریق سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آموزشی، علمی، تکنولوژی، فنی و اقتصادی موفق شده تا ساختارهای اساسی کشور را بهبود بخشیده و به سرعت تبدیل به یکی از غول‌های اقتصادی جهان گردد. حوزه آموزش عالی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت چین در دستیابی به توسعه‌ای پایدار و حقیقی است، به همین منظور سطح علمی دانشگاه‌ها افزایش قابل توجهی یافته و حتی انواع بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در این کشور ارائه می‌گردد. با این حال ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین اجباری نبوده، هرچند برای دریافت بورسیه دولتی ضروری است. متقاضیان می‌توانند از طریق اخذ پذیرش مشروط، در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی یا چینی شرکت کرده و پس از رسیدن به سطح مطلوب در زبان، تحصیل خود را آغاز کنند. هزینه تحصیل در چین برابر با سالیانه 3-7 هزار دلار بوده و هزینه زندگی نیز بسیار مقرون به صرفه است.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (2 پاسخ)
2022-03-24

با سلام من کارشناسی زیست شناسی وارشدمیکروبیولوژی پزشکی دارم باگواهی هایی مثل کشت سلول،الکتروفورز،pcrو... زبان قبلارفتم ولی مدرک ندارم واسه دکترای باکتری شناسی پزشکی میخونم مهاجرت کنم؟؟،بدون مدرک لطفاراهنمایی کنید.

2022-03-26

سلام. برای کشورهای حوزه کاری ما بدون مدرک زبان فقط قبرس رو میتونید اقدام کنید. در هر حالت هم حتی اگه بهترین دانشگاه تو بهترین کشور دنیا هم بگه که مدرک زبان ضروری نیست، خودتون لازمتون خواهد شد و بدون اون برای تحصیل، زندگی و معاشرت با دیگران به مشکل میخورید...

2021-08-24

من نه زبان ترکی بلدم نه انگلیسی خواستم بدون بازم میتونم در دانشگاه ترکیه تحصیل کنم با اخذ دیپلم مجدد

2021-09-13

به هر حال یکی از این زبان هارو باید بلد باشید

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111