• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
تحصیل در رشته MBA در دانشگاه های کانادا و استرالیا

تحصیل در رشته MBA در دانشگاه های کانادا و استرالیا

  • حدیثه احمدی اقدم
  • مهاجرت تحصیلی

تحصیل در رشته MBA برای بسیاری از دانشجو جذاب است. این رشته نه تنها برای دانشجویانی که سابقه تحصیل رشته مدیریت دارند بلکه برای کلیه دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای یا علوم انسانی نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است. این رشته در معمولا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه میشود. کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یکی از معتبرترین مدارک تحصیلات تکمیلی است که به دانشجویان کمک می کند تا تبدیل به یک متخصص در مدیریت مشاغل گوناگون اعم از مشاغل خانوادگی کوچک و نوپا یا شرکت های بزرگ شوند.

با ما همراه باشید تا در این پست شرایط تحصیل این رشته برای مقطع کارشناسی ارشد در دو کشور محبوب دانشجویان یعنی کانادا و استرالیا بررسی کنیم.

تحصیل رشته کارشناسی MBA در کانادا

برای تحصیل در رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد می بایست مدارکی چون پاسپورت معتبر، مدارک سوابق تحصیلی خصوصا مدرک کارشناسی مرتبط به همراه ریز نمرات آن، مدارک هویتی، سابقه کار مرتبط با رشته مدیریت و ... داشته باشید. حداقل نمره مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به این رشته آیلتس 6 تافل 90 و PTE 60 می باشد. مدت زمان تحصیل در این رشته به صورت تمام وقت حداقل 1 سال است و حداقل میزان شهریه برای تحصیل در این رشته سالانه 58 هزار دلار می باشد. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در کانادا دانشگاه مونترال، دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه HEC مونترال، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سیمون فرازر هستند. فرصت های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان این رشته در کانادا وجود دارد. متوسط در آمد فارغ التحصیلان این رشته در کانادا 80 هزار دلار در سال است. برخی از متخصصان این رشته تا 120 هزار دلار در سال نیز درآمد دارند.

تحصیل رشته کارشناسی MBA در استرالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته MBA در استرالیا همانند تحصیل این رشته در کانادا نیاز به جمع آوری مدارک هویتی و سوابق شغلی و تحصیلی، حداقل نمره آیلتس 6 و تافل  79 یا PTE 64 را جمع آوری کنید. تحصیل در این رشته در استرالیا حداقل 2 سال زمان نیاز دارد. شهریه دانشگاه های استرالیا به نسبت دانشگاه های کانادا بیشتر است. حداقل شهریه لازم برای تحصیل این رشته در دانشگاه های مطرح کانادا 80 هزار دلار در سال است. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در استرالیا دانشگاه های UNSW، مک کوئری، دانشگاه کوینزلند، دانشگاه موناش و دانشگاه سیدنی هستند. دانشجویان فارغ التحصیل این رشته در استرالیا میتوانند تا 18 ماه در این کشور اقامت داشته و مشغول به کار شوند. بعد از آن هم میتوانند برای ویزای کار در استرالیا اقدام نمایند. به طور متوسط درآمد فارغ التحصیلان این رشته در استرالیا سالانه حدود 100 هزار دلار است.

رزرو وقت مشاوره ثبت نام رایگان لاتاری