بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک
 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت تحصیلی

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

آنچه در این مقاله می خوانید:
  اطلاعیه اداره مهاجرت (آپدیت دی 1402): بر طبق آخرین اخبار اداره مهاجرت کانادا، اجازه کار تمام وقت دانشجویی تا آوریل سال 2024 برای کلیه دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا تمدید شد. جهت اطلاع از آخرین شرایط مهاجرت با شماره 02171400111 تماس بگیرید.

  بررسی صفات ارثی و تغییرات در ژنوم انسان می‌تواند خواص بیولوژیکی نسل‌ها را تغییر دهد. مهندسی ژنتیک تکنیکی برای تغییر ساختار ژنتیکی موجودات زنده با حذف یا معرفی DNA است. رشته ژنتیک مجموعه‌ای از نوآوری‌هاست که بر تغییر اشکال ارثی سلول‌ها برای تشخیص پیدایش بیماری‌ها و بهبود مشکلات امروزی گونه‌های زیستی تمرکز دارد.

  ژنتیک از آن رشته‌هایی است که متقاضیان خاصی را به خود جذب می‌کند. بنابراین دانشجویان علاقه‌مند به دنبال بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک هستند تا بتوانند با دریافت مدرک معتبر، سهم بزرگی در بهبود مشکلات امروزی داشته باشند. در مقاله دیگری از وبسایت «ادب ویزا» به بهترین کشورهای جهان برای تحصیل رشته ژنتیک می‌پردازیم.

  به راحتی می‌توان گفت که پیدا کردن شغلی در رشته ژنتیک می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای آینده دانشجویان باشد، زیرا ژنتیک یکی از معتبرترین رشته‌های پزشکی است. دانشجویان برای داشتن شغلی موفق در این رشته باید سخت درس بخوانند و با نمرات بالا فارغ التحصیل شوند تا بتوانند از دیگران متمایز شوند و نامی برای خود دست و پا کنند. ما قطعا در اینراستا دانشجویان برای رسیدن به آرزوهای خود باید کشور مناسب را برای تحصیل انتخاب کنند.

  انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک از نظر آکادمیک و شرایط زندگی مهم است. شما چند سال را در کشور مقصد زندگی خواهید کرد، بنابراین باید کشور مورد نظرتان را از نظر آب و هوایی، جاذبه‌های شهری، زیرساخت‌ها (حمل و نقل و بهداشت)، بازار کار، اقتصاد و سایر موارد بررسی کنید. اگر هم قصد ماندن در کشور مقصد را دارید، باید ببینید شرایط مهاجرت و دریافت اقامت دائم چگونه است. برای مثال، کشورهای کانادا و استرالیا برای مهاجرت دائمی از طریق تحصیل بهترین گزینه‌ها در این راستا هستند. در ادامه به کشورهای برتر برای تحصیل رشته ژنتیک اشاره می‌کنیم:

  کشور کانادا

  کشور کانادا

  دوره‌های ژنتیک در کانادا که در بالاترین تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته ارائه می‌شوند، درک کاملی از نظریه ژنتیک و آزمایش‌های مربوطه را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. این دوره‌ها اغلب بر روی ژنتیک مولکولی و سیتوژنتیک متمرکز می‌شوند. در کنار این، دانشجویان می‌توانند تفکر انتقادی و حل مسئله را بیاموزند، این‌ها دو مهارتی هستند که برای موفقیت شما به عنوان یک متخصص در ژنتیک ضروری خواهد بود.

  دانشجویان با تحصیل در کانادا تحت نظارت اساتید برتر حوزه ژنتیک قرار دارند تا بتوانند جدیدترین مباحث آموزشی را دریافت کنند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه مک مستر برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا هستند که مدرک ژنتیک ارائه می‌دهند. با این وجود این موسسات معتبر، مطمئنا کانادا یکی از بهترین کشورها برای مطالعه تحصیل رشته ژنتیک است.

  کشور آمریکا

  برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها و موسسات جهان در ایالات متحده واقع شده‌اند. بیش از 150 دانشگاه برتر آمریکا در رتبه بندی‌های بین المللی فهرست شده‌اند. تحصیل در آمریکا می‌تواند به دانشجویان امکان دسترسی به تجهیزات پیشرفته و فرصت‌های تحقیقاتی را ارائه دهد. بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا به دلیل برتری در زمینه ژنتیک و رشته‌های مرتبط مشهور هستند.

  تحصیل در رشته ژنتیک در ایالات متحده می‌تواند دسترسی دانشجویان را به بهترین اساتید، کلاس‌های درسی قوی و یک محیط دانشگاهی قوی فراهم کند تا در زمینه‌هایی مانند ژنتیک مولکولی، ژنتیک جمعیت، ژنتیک پزشکی، بیوانفورماتیک و موارد دیگر به یک متخصص تبدیل شوند. این انعطاف پذیری دانش آموزان را قادر می‌سازد تا تحصیلات خود را با علایق و اهداف شغلی خاص خود تنظیم کنند. از دانشگاه‌های برتر آمریکا در رشته ژنتیک می‌توان به دانشگاه هاروارد، موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه استنفورد اشاره کرد. همچنین از لیست 10 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل رشته ژنتیک، 9 دانشگاه به کشور آمریکا اختصاص دارد.

  کشور سوئد

  کشور سوئد

  تحصیل رشته ژنتیک در سوئد برای قریب به اتفاق دانشجویان اروپایی به صورت رایگان ارائه می‌شود، اما دانشجویان خارج از اروپا باید هزینه پرداخت کنند. با این حال، این هزینه نسبت به سایر کشورها مانند انگلستان و فرانسه ارزان‌تر است. علاوه بر این، سیستم آموزش سوئد بسیار عالی و پیشرفته است و انتظار می‌رود دانشجویان بتوانند از بالاترین سطح آموزشی در دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند شوند. سوئد همچنین یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با استانداردهای بالای زندگی، زیرساخت‌ها و خدمات شهری توسعه یافته است. موسسه کارولینسکا و دانشگاه لوند، دو دانشگاه پیشرو در سوئد هستند که دوره‌های ژنتیک را ارائه می‌دهند.

  کشور دانمارک

  سیستم آموزشی دانمارک شهرت جهانی دارد، به طوری که برخی از معتبرترین موسسات دانشگاهی در اروپا را دارد. به همین دلیل است که دانمارک در این لیست از بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک قرار دارد. دانشجویان رشته ژنتیک در دانشگاه‌های دانمارک در قالب گروه‌های کوچک آموزش می‌بینند تا محتواهای درسی را به طور موثرتری یاد بگیرند.

  اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دانمارک از بهترین‌های جهان هستند. با توجه به این واقعیت که اکثریت قریب به اتفاق دانمارکی‌ها انگلیسی زبان هستند، شما با ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه آرهوس، دانشگاه فنی دانمارک و دانشگاه جنوب دانمارک از بهترین دانشگاه‌های دانمارک برای تحصیل در زمینه ژنتیک هستند.

  کشور استرالیا

  کشور استرالیا

  تحصیل در استرالیا یک گزینه فوق العاده محسوب می‌شود، زیرا این کشور مکانی زیبا، امن و توسعه یافته است. دانشگاه‌های استرالیا در بین بهترین‌های جهان رتبه بندی می‌شوند. از سویی دیگر، هزینه‌های تحصیل در این کشور در مقایسه با ایالات متحده و انگلستان نسبتا پایین است. ارزیابی‌های جهانی نشان می‌دهند دانشجویانی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می‌کنند، به سرعت وارد بازار کار می‌شوند. دانشجویان همچنین از مهمان نوازی استرالیایی‌ها و زندگی ماجراجویانه در فضای باز مانند پیاده روی، آب تنی، غواصی، قایق رانی و غیره لذت بسیار خواهند برد. از دانشگاه‌های برتر استرالیا در رشته ژنتیک می‌توان به دانشگاه ملبورن، دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه ملی استرالیا اشاره کرد.

  کشور سنگاپور

  دانشگاه‌هایی که مدارک ژنتیک را در سنگاپور ارائه می‌دهند، آموزش پیشرفته و امکانات تحقیقاتی گسترده‌ای دارند. این موضوع دانشجویان را قادر می‌سازد تا آموزش‌هایی با بالاترین کیفیت دریافت کنند که خلاقیت، نوآوری و مهارت‌های زندگی آنها را تقویت می‌کند. اگر شما علاقه مند به داشتن شغلی در حوزه ژنتیک هستید، کشور سنگاپور فرصتی را برای شما فراهم می‌کنند تا در صنایع مربوطه تجربه عملی کسب کنید و در عین حال در مورد این کشور آسیایی چیزهای جدیدی بیاموزید. بهترین دانشگاه‌های سنگاپور که مدرک ژنتیک را ارائه می‌دهند، شامل دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیانگ هستند.

  کشور اسپانیا

  کشور اسپانیا

  اسپانیا از بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک هستند. تحصیل رشته ژنتیک در اسپانیا با یک سبک زندگی پرجنب و جوش و هیجان انگیز همراه است. علاوه بر اینکه اسپانیا کشوری با فرهنگ غنی و جاذبه‌های بی‌مانند است، دانشگاه‌ها و کالج‌های اسپانیا از بهترین‌های جهان محسوب می‌شوند. هزینه‌های تحصیل در موسسات آموزش عالی اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته نسبتا ارزان است. دانشگاه بارسلونا، پومپئو فابرا، دانشگاه خودمختار بارسلونا، دانشگاه خودمختار مادرید و سانتیاگو دِ کامپوستلا از جمله بهترین دانشگاه‌های اسپانیا هستند که مدرک ژنتیک ارائه می‌دهند.

  کشور هلند

  هلند کشوری عالی برای تحصیل در رشته ژنتیک است، زیرا دانشگاه‌های این کشور از بهترین اساتید و پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی بهره می‌برند. دانشجویان همچنین می‌توانند به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه پذیرفته شوند تا با قرارگیری در موقعیت‌های منحصر به فرد به دانشمندان جوان در حوزه ژنتیک تبدیل شوند. دانشجویان در آزمایشگاه‌ها روی پروژه‌های واقعی کار می‌کنند تا بتوانند راه حل‌هایی را برای مسائل دنیای امروز پیدا کنند. دانشگاه گرونینگن، دانشگاه اوترخت، دانشگاه لیدن، دانشگاه اراسموس روتردام و دانشگاه آمستردام از جمله بهترین دانشگاه‌های هلند هستند که مدرک ژنتیک ارائه می‌دهند.

  کشور انگلستان

  کشور انگلستان

  دانشگاه‌های انگلیس جزء بهترین‌ها کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک و مهاجرت تحصیلی هستند. دانشگاه‌های انگلستان که به طور معمول در رتبه بندی‌های جهانی در بین 10 مورد اول و برتر هستند، بالاترین سطح آموزشی را براساس متدهای جدید ارائه می‌دهند. شما می‌توانید در فضایی بسیار چندفرهنگی در حین تحصیل در انگلیس شکوفا شوید تا از پتانسیل بالای خود برای پیدا کردن شغلی در حوزه ژنتیک استفاده کنید. از طریق بحث‌های کلاسی و فعالیت‌های خلاقانه، آموزش در انگلیس با هدف تولید ایده‌های تازه، تحقیقات فردی و تعامل گروهی انجام می‌شود. از دانشگاه‌های برتر انگلیس در رشته ژنتیک می‌توان به دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، امپریال کالج لندن، دانشگاه کوئین مری و دانشگاه بریستول اشاره کرد.

  کشور سوئیس

  سوئیس یکی از بهترین اقتصادهای جهان محسوب می‌شود که استانداردهای بالای زندگی و شادی شهروندان این کشور گواه این موضوع است. دانشگاه‌های سوئیس به طور در رشته ژنتیک در بین بهترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارند. هزینه‌های تحصیل در سوئیس نسبت به کشورهای غرب اروپا معقول‌تر است. شما می‌توانید در یک محیط چند زبانه رشد کنید و در یادگیری زبان‌های آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی مهارت پیدا کنید. اگر مدتی را در سوئیس زندگی کنید، متوجه می‌شوید که نرخ بیکاری در این کشور حداقل است. همچنین دستمزد فارغ التحصیلان رشته ژنتیک بسیار بالاتر از میانگین اروپایی است. از دانشگاه‌های برتر سوئیس می‌توان به موسسه فناوری فدرال سوئیس، دانشگاه لوزان و دانشگاه بازل اشاره کرد.

  کشور آلمان

  کشور آلمان

  آلمان برای دانشجویان بین المللی مکانی بسیار جذاب است. دانشگاه‌های آلمان به دلایل مختلفی از جمله استانداردهای بالای علمی، اقتصاد رو به رشد و پیشرفت‌های آزمایشگاهی در جهان شهرت دارند. آلمان بدون شک یکی از بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک است، زیرا دانشگاه‌های این کشور به شرط تحصیل به زبان آلمانی، هیچ شهریه‌ای از دانشجویان بین المللی دریافت نمی‌کنند. شما همچنین فرصت یادگیری زبان آلمانی را خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد در آلمان، اتریش، بلژیک، لیختن اشتاین و بسیاری از سازمان‌های چند ملیتی دیگر در سراسر جهان در رشته ژنتیک شغل پیدا کنید. از دانشگاه‌های برتر آلمان در رشته ژنتیک می‌توان به می‌توان به دانشگاه مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه فنی مونیخ اشاره کرد.

  کشور عربستان سعودی

  عربستان سعودی در حدود یک دهه گذشته گام‌های بلندی را برای بهبود دانشگاه‌ها و امکانات تحقیقاتی خود برداشته است تا به یک اقتصاد مدرن منطقه‌ای تبدیل شود. علاوه بر این، اقامت در عربستان سعودی دسترسی به جامعه بین المللی گسترده و متنوع را فراهم می‌کند، زیرا بسیاری از موسسات بورسیه‌های خوبی را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. علاوه بر این، پیشرفت‌ها در اقتصاد عربستان سعودی فرصت‌های جدیدی را برای دارندگان مدرک تحصیلی برای کار در عربستان سعودی ایجاد کرده است. دانشگاه ملک عبدالعزیز و دانشگاه ملک سعود دو دانشگاه پیشرو در عربستان سعودی هستند که مدرک ژنتیک را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

  مهاجرت تحصیلی با ادب ویزا

  کشورهای متعددی برای دانشجویان علاقه‌مند به رشته ژنتیک وجود دارند که می‌توانند هر یک از آنها را در نظر بگیرند؛ اما مهم است که ابتدا نیازهای و علایق خود را بررسی کنید تا بتوانید کشور مناسب را انتخاب کنید. بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک را بررسی کنید و ببینید آیا شرایط موجود این کشورها مطابق با وضعیت مالی و تحصیلی شما هستند یا خیر. به اعتبار دانشگاه‌ها، دوره‌های تحصیلی، آب و هوا، جاذبه‌های شهری و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مقصد خود توجه کنید. برای طرح هرگونه سوال در مورد نحوه مهاجرت، دریافت ویزا و سایر موارد با مشاوران ما در گروه مهاجرتی ادب از طریق شماره 02171400111 تماس بگیرید.

  سوالات متداول بهترین کشورها برای تحصیل رشته ژنتیک

  به اشتراک بگذارید
  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  مشاوره رایگان مهاجرت