• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
برگزاری آزمون آنلاین IELTS

برگزاری آزمون آنلاین IELTS

  • نویسنده: حدیثه احمدی اقدم
  • مدرک زبان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

با انتشار ویروس همه گیر کرونا در ابتدای سال 2020 برای جلوگیری از انتشار این ویروس کلیه امتحانات و آزمون ها از جمله آزمون IELTS جلسات حضوری آزمون خود را کنسل نموده اند. این اتفاق باعث شد که برنامه ریزی بسیاری از افرادی که برای گذراندن این آزمون ها آماده شده بودند به تاخیر بیوفتد. بسیاری از برگزار کنندگان آزمون های حضوری اقدام به برگزار آزمون های آنلاین در شرایط جدید و ضوابط خاص خود شدند. آزمون های آنلاینی چون دولینگو نیز در بین آزمون های زبان محبوبیت خاصی پیدا کرد. اما آزمون آیلتس که آزمون بسیار مهمی در بین آزمون های زبان معتبر بین المللی است ،از غافله برگزاری آزمون های آنلاین عقب نماند و اعلام کرد که از 22 آوریل یعنی در سوم اردیبهشت امکان ثبت نام آنلاین این آزمون را برای دانشجویان فراهم خواهد کرد.

IELTS Indicator یا همان آزمون آنلاین فعلا برای آزمون آیلتس آکادمیک برگزار می شود و صرفا جهت استفاده دانشجویان است. البته دقت داشته باشید که برخی از دانشگاه های دنیا تنها نمره آزمون کلاسیک آیلتس را قبول دارند و نمره آزمون آیلتس آنلاین هنگام پذیرش مورد تایید قرار نمیدهند. در وب سایت اصلی این مجموعه لیست کامل دانشگاه هایی که نمره آزمون آیلتس آنلاین را برای پذیرش قبول میکنند به تفکیک کشور ها آمده است. البته ناگفته نماند که متاسفانه آیلتس آنلاین در کشورهایی مانند ایران برگزار نمیشود و امکان ثبت نام برای متقاضیان ایرانی وجود ندارد. دانشجویان متقاضی می بایست در صورت برگزاری آزمون به صورت حضوری در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند.
این آزمون همانند آزمون آیلتس اصلی چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن ، نوشتن، مکالمه و شنیدن را مورد بررسی قرار میدهد. برای شروع آزمون شما به اینترنت و یک کامپیوتر که اسپیکر، وب کم و هدفون نیاز دارید. مدت زمان آزمون مهارت های شنیدن، خواندن و نوشتن 2 ساعت و 45 دقیقه است. بخش مکالمه از این آزمون ها جدا شده است چرا که آزمون بخش مکالمه از طریق تماس تصویری با متقاضی برگزار می شود. 
هزینه آزمون آیلتس آنلاین 149 دلار آمریکا است که نسبت به آزمون حضوری 76 دلار آمریکا ارزان تر است. نتیجه این آزمون هفت روز بعد از آزمون اعلام میشود.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (2 پاسخ)
2021-08-19

جهت مشاوره اخذ اقامت تحصیلی

2021-09-13

برای چه کشوری میخواهید اقدام کنید؟ در صورت تمایل تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان بهتون مشاوره بدن

2021-04-20

سلام من برای ویزای کار نیاز به نمره ایلتس جنرال دارم میخوام بدونم ایا ازمون جنرال هم بصورت انلاین برگزار میشود و برای مواردی که دانشجویی نباشه برگزار میشود یا خیر؟

2021-06-13

به طور کلی آزمون های آنلاین آیلتس یا تافل در ایران برگزار نمی شود.

رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004