• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول ویزای توریستی انگلستان

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی انگلستان

سفر به یکی از زیباترین کشورهای غرب اروپا با مناظر تاریخی و جاذبه‌‎های گردشگری متنوع آرزوی افراد بسیاری در سراسر جهان است. تمامی کسانی که از خارج از منطقه تجاری اروپا (EEA) و سوئیس می‌خواهند به منظور سیاحت، رویدادهای ورزشی و هنری، ملاقات‌های تجاری و یا درمان پزشکی به کشور بریتانیا سفر کنند، باید ویزای توریستی انگلستان را دریافت کنند.

تمامی فعالیت‌های زیر، زیرمجموعه ویزای توریستی استاندارد انگلستان به شمار می‌روند:

  • شرکت در کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها و یا دوره‌های آموزشی

  • شرکت در رویدادهای ورزشی

  • اجرای هنری به عنوان نوازنده، کمدین و یا دیگر رشته‌های هنری

  • انجام کار پژوهشی و یا همراهی دانشجویان در یک برنامه دانشگاهی

  • پزشکان و دندانپزشکان جایگزین و یا ناظر

  • شرکت در آزمون PLAB و یا OSCE

  • دریافت فاند و حمایت مالی برای آغاز به کار در بریتانیا

بایدها و نبایدهای ویزای توریستی انگلستان

دارندگان ویزای توریستی انگلستان می‌توانند در تمامی فعالیت‌های ذکر شده شرکت کرده، همچنین به مدت یکماه در دوره‌ای آموزشی حضور داشته باشند، از کشور انگلستان با هدف مقصد دیگری عبور کنند و یا در برنامه‌ی تبادل دانش‌آموزی (زیر 18 سال) شرکت کنند. آن‌ها اجازه کار، اقامت‌های بلندمدت در هر بار بازدید، دریافت فاند دولتی و یا ازدواج را نخواهند داشت.

شرایط ویزای توریستی انگلستان

برای درخواست این ویزا حداکثر از سه ماه پیش از زمان سفر می‌توان اقدام کرد. با در دست داشتن این ویزا می‌توان به مدت 6 ماه در کشور بریتانیا اقامت داشت. افرادی که به منظور درمان پزشکی به این کشور آمده‌اند تا 11 ماه و محققین تا 12 ماه می‌توانند در این کشور بمانند.

برای دریافت این ویزا متقاضیان باید نشان دهند که پس از مدت زمان تعیین شده این کشور را ترک کرده، توانایی مالی پرداخت هزینه‌های مورد نیاز سفر و بازگشت از آن را داشته و مدارک مرتبط با فعالیت‌های مجاز را ارائه دهند.

افراد متخصص و دانشگاهی که به دلیل فرصت مطالعاتی به کشور بریتانیا می‌آیند، می‌توانند تا مدت 12 ماه در این کشور اقامت داشته که در برنامه تبادلی رسمی با موسسه طرف قرارداد بریتانیایی شرکت کرده، یا بر روی پروژه تحقیقاتی خود و یا در پروژه فردی دیگر مشارکت می‌کنند.

متقاضیان دریافت ویزای توریستی با دلایل پزشکی باید نشان دهند که نیازمند معاینات، آزمایش‌ها و یا خدمات پزشکی خاصی در بریتانیا هستند، هزینه خدمات مورد نیاز پزشکی و شخصی را بدون نیزا به فاند دولتی می‌توانند بپردازند، پس از پایان اعتبار ویزا و خدمات درمانی این کشور را ترک می‌کنند و به بیماری‌های واگیردار یا هر شرایطی که برای سلامت عمومی جامعه خطر آفرین باشد، مبتلا نیستند.

ویزای توریستی بلند مدت انگلستان

این ویزا برای کسانی طراحی شده که خواهان بازدید چندین باره از بریتانیا در مدت زمانی طولانی هستند. این ویزا می‌تواند اعتباری 2، 5 و یا 10 ساله داشته باشد و بازدیدکنندگان در هر بار می‌توانند حداکثر تا 6 ماه در این کشور باقی بمانند.

هزینه ویزای توریستی انگلستان

هزینه درخواست ویزای توریستی انگلستان 95 پوند بوده، این هزینه برای ویزای بلند مدت 2ساله برابر 361 پوند، 5 ساله 655 پوند و 10 ساله 822 پوند است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

مدارک هویتی همچون شناسنامه، عقدنامه و...

یک قطعه عکس

پاسپورت معتبر

ترجمه گواهی‌ها و مدارک مرتبط با دلیل سفر (قراردادهای تجاری، فرصت مطالعاتی و گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار، دعوتنامه و...)

گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر

گواهی‌های سلامتی

گواهی سوء پیشینه

تاریخچه سفر

ریجکت شدن ویزای توریستی انگلستان

در صورتی که هنگام درخواست برای ویزای توریستی انگلستان، مدارکی جعلی ارائه دهید، در اعلام قصد و نیت سفر اشتباه کنید و یا تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر را نداشته باشید، درخواست شما مورد قبول واقع نشده و به اصطلاح ریجکت می‌شوید.

آدرس سفارت انگلستان در ایران

تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۱۸۹

تلفن: ۰۲۱۶۴۰۵۲۰۰۰

دفتر انگشت نگاری: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری (بیست و هفتم)، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFSGlobal.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111