• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان

  • نویسنده: نریمان پارسا
  • مهاجرت کاری

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان

از حدود 200 میلیون مهاجر که در کشورها و شهرهای جهان مختلف جهان کار می‌کنند، تعداد قابل توجهی از آنها در صنعت بهداشت و درمان به ویژه داروسازی اشتغال دارند. اما بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان کدام‌ها هستند؟ ما در این مقاله به شما دربارۀ کشورهایی که بالاترین تقاضا را برای رشته داروسازی دارند صحبت می‌کنیم؛ با وبلاگ ادب ویزا همراه باشید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان با بالاترین حقوق

کشورهایی که با کمبود داروساز مواجه هستند و از نظر کاری و حقوقی بهترین شرایط را در اختیاران فارغ التحصیلان این رشته قرار می‌دهند، به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

1- ایالات متحده

داروسازی در آمریکا

متوسط​​ حقوق داروساز: 133000 دلار

آمریکا بهشت داروسازان است، کشوری با بالاترین حقوق و بهترین شرایط شغلی! کمبود مداوم داروسازان در آمریکا به دلیل رشد سریع صنایع بهداشتی و دارویی، پیر شدن جمعیت و افزایش تعداد داروسازانی است که تصمیم به کار به صورت نیمه وقت دارند. از آنجا که داروسازان حرفه‌ای در آمریکا مورد تقاضا هستند، حقوق و دستمزد در سال‌های اخیر با افزایش سالانه پاداش به مقدار 116000 دلار، به 140000 دلار آمریکا افزایش یافته است.

2- ایسلند

تحصیل داروسازی در  ایسلند

متوسط ​​حقوق داروساز: 106000 دلار

ایسلند در طی سال‌های متمادی به طرز بی وقفه‌ای از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان است. در نگاه اول، این مورد ممکن است خارق العاده به نظر برسد اما هنوز صبر کنید! یکی از دلایل بالا بودن دستمزد داروسازان در ایسلند، کوچک بودن کشور است. در ایسلند حدود 60 داروخانه وجود دارد، بیشتر آنها فقط توسط یک داروساز اداره می‌شوند.

3- سوئیس

تحصیل داروسازی سوئیس

متوسط ​​حقوق داروساز: 83600 تا 127000 دلار

در حالی که ممکن است حقوق داروسازان سوئیسی به اندازه همتایان آمریکایی خود نباشد اما سوئیس اغلب براساس شاخص‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، ایمنی، ترافیک و آلودگی، کشوری با بالاترین کیفیت زندگی شناخته می‌شود. CHF که معمولاً فرانک سوئیس نامیده می‌شود تقریباً معادل دلار آمریکا است.

4- استرالیا

تحصیل داروسازی ایسلند

حقوق متوسط ​​داروساز: 88843 دلار

دستمزد متوسط ​​داروسازان در استرالیا برابر با 42.54 دلار در ساعت است. از نظر کیفیت خدمات و تقاضای مصرف کننده، استرالیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان است. اگر شما به طور متوسط ​​40 ساعت در هفته کار کنید، مبغ ساعتی معادل 88483 دلار در سال است.

5- کانادا

تحصیل داروسازی کانادا

حقوق متوسط ​​داروساز: 80700 دلار

علاوه بر آنکه تحصیل در کانادا در این رشته یکی از هوشمندانه‌ترین گزینه‌های تحصیلی بوده، متوسط​​ نرخ ساعتی برای داروسازان در کانادا 33.74 دلار است اما تفاوت قابل توجهی در حقوق داروسازان با تجربه یا کم تجربه وجود ندارد! به همین دلیل، بیشتر داروسازان کانادایی به محض کسب بیش از 20 سال تجربه به مشاغل دیگر روی می‌آورند. از نظر کیفیت خدمات و تقاضای شغلی، کانادا همیشه با کمبود داروساز مواجه است.

6- سوئد

تحصیل داروسازی سوئد

متوسط​​ حقوق داروساز: 70465 دلار

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان سوئد است. دستمزد متوسط ​​داروسازان در این کشور ساعتی 34 دلار است. یک مزیت عمده مهاجرت داروساز به سوئد این است که مالیات بر درآمد نسبتاً کم است. این مالیات فقط 24 درصد از کل درآمد است. با این وجود یادگیری زبان سوئدی برای تازه واردان اجباری است. تخمین زده می‌شود که یادگیری زبان سوئدی تقریباً 575 تا 600 ساعت کلاس (4 هفته کاری) طول می‌کشد تا فرد به سطح بالایی برسد.

7- ایرلند

ایرلند

متوسط ​​حقوق داروساز: 45442 تا 68163 دلار

اگرچه ایرلند پس از سال‌ها رکود اقتصادی همچنان با مشکلات اقتصادی خود روبرو است، اما کمبود داروساز منجر به تلاش اخیر برای جذب نیرو شده است. جای خالی در هر دو مرکز بهداشت خصوصی و عمومی در سراسر کشور وجود دارد. داروسازان می‌توانند بین 45 تا 68 هزار دلار (با حداکثر سه سال سابقه کار) و بین 56 تا 1130 هزار دلار (با بیش از سه سال تجربه) درآمد کسب کنند، اگرچه این حقوق بسته به هر کارفرمایی متغییر است.

8- نیوزیلند

تحصیل داروسازی در نیوزلند

متوسط ​​حقوق داروساز: 57579 تا 65810 دلار

شغل داروسازی در نیوزیلند تقاضای زیادی دارد و تعداد افراد شاغل در این بخش هر ساله افزایش می‌یابد. به همین دلیل، نیوزیلند می‌تواند در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان باشد. تقاضا برای داروسازان به دلیل سالخوردگی جمعیت نیوزیلند و تعداد داروسازان فعلی که به زودی بازنشسته می‌شوند، همچنان ادامه دارد. جای خالی در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و داروخانه‌های عمومی به وفور احساس می‌شود.

9- انگلستان

تحصیل داروسازی انگستان

متوسط​​ حقوق داروساز: 53000 تا 57000 دلار

داروسازان در انگلستان حدود 53000 دلار درآمد دارند. تقریبا ۹۰ درصد از دانشجویانی که در رشته داروسازی تحصیل می‌کنند وارد بازار کار انگلیس می‌شوند. ۸۰ درصد از آنها در داروخانه مشغول به کار می‌شوند و بقیه در موقعیت‌های شغلی دیگری در کارخانه‌ها و در بخش ساخت و کنترل دارو به کار خود ادامه می‌دهند.

10- آلمان

تحصیل داروسازی آلمان

حقوق متوسط ​​داروساز: 44800 دلار

آلمان نیز از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان است. زنان در آلمان 55 درصد نیروی کار داروساز کشور را تشکیل می‌دهند. داروسازان آلمانی فقط مجاز به داشتن سه داروخانه هستند، بنابراین هیچ زنجیره دارویی بزرگی مانند ایالات متحده یا انگلستان وجود ندارد. بیشتر داروخانه‌های آلمان در عصرها، بعدازظهرهای شنبه، یکشنبه‌ و رورهای تعطیلات بسته هستند.

11- سنگاپور

تحصیل داروسازی سنگاپور

متوسط حقوق سنگاپور: 38400 دلار

یکی از کشورهایی که در چند وقت اخیر دچار کمبود مزمن داروساز شده است، سنگاپور است. نسبت داروسازان در این کشور نسبت به جمعیت عمومی کمتر از حد متوسط ​​است و دولت مشتاق است که این مشکل را سریعاً برطرف کند.. اگرچه حقوق شروع داروسازان تازه فارغ التحصیل شده در سنگاپور در مقایسه با سایر متخصصان بسیار کم است - تقریباً 3200 دلار آمریکا در ماه - اما این مشکل معمولاً با یارانه مسکن، بیمه درمانی و پاداش جبران می‌شود.

12- امارات متحده عربی

امارات متحده عربی

متوسط ​​حقوق داروساز: 24800 دلار

بهترین دستمزد داروساز در امارات متحده عربی در بهترین کلینیک‌های خصوصی یافت می‌شود، پس اگر در صنعت داروسازی مشغول به کار هستید، دستمزد پایین‌تری خواهید داشت. فارغ التحصیلان داروساز گاهی اوقات نمی‌توانند به طور مستقیم به عنوان داروساز مجاز به کار باشند. پُردرآمدترین داروسازان کسانی هستند که حداقل 10 سال تجربه کار دارند.

کلام آخر

برخی از کشورها برای اینکه به عنوان داروساز فعالیت کنند، باید در برخی از امتحانات شرکت کنند تا صلاحیت خود را ثابت کنند. پس از تکمیل سایر مدارک ممکن است برای اینکه تجربه داروسازان محک بخورد، ملزم به گذراندن یک دوره آموزش کنند. داروسازان باید توجه داشته باشند که بعضی از کشورها مانند آمریکا، متقاضیان را ملزم به شرکت در یک امتحان انگلیسی می‌کنند، حتی اگر متقاضیان به انگلیسی مسلط باشند. مقام مسئول در کشور میزبان توضیح می‌دهد که چه مدارکی برای کار مورد نیاز است.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان را در بالا معرفی کردیم، حالا می‌توانید شرایط کاری هر کدام از این کشورها را بررسی کنید. برای راحتی کار شما ما در گروه مهاجرتی ادب مشاوره‌های های لازم در مورد نحوه اخد ویزای کاری به کشورهای متقاضی شغل داروساز را ارائه می‌دهیم.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111