• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
بهترین دانشگاه های استرالیا 2022

بهترین دانشگاه های استرالیا 2022

  • کیوان کاری
  • مهاجرت به استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا براساس موقعیت خود در رتبه بندی کلی برترین دانشگاه های جهان درجه بندی می‌شوند. هر مؤسسه برحسب عملکرد تحقیقاتی و رتبه بندی آن توسط اعضای جامعه دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بر این مبنا، ما در مقاله دیگری از وبلاگ ادب ویزا به معرفی بهترین دانشگاه های استرالیا می‌پردازیم.

دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن یک مؤسسه دولتی که در سال 1853 تإسیس شده است. این دانشگاه دارای هفت پردیس دانشگاهی واقع در سراسر ملبورن و سایر مناطق ویکتوریا در استرالیا است. سایت اصلی این دانشگاه پردیس پارکویل استو دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند در یکی از چندین ساختمان مسکونی مجاور این پردیس اقامت کنند.

سایت‌های دیگر شامل ساوت ‌بانک، برنلی، کریسویک، دوکی، شپارتون و وریبی هستند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ملبورن با توجه به رشته و دوره تحصیلی متفاوت است. دندانپزشکی، دامپزشکی و پزشکی از جمله گران‌ترین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه هستند.

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه ملبورن می‌توانند در رشته‌های کشاورزی، هنر، زیست پزشکی، تجارت، طراحی، محیط زیست، هنرهای زیبا (هنرهای بصری)، موسیقی، بهداشت دهان و دندان و علوم تحصیل کنند. رشته‌های کارشناسی گسترده هنر و کارشناسی علوم نیز برای دانشجویان بومی در دسترس هستند.

دانشگاه ملبورن دارای نزدیک به 20 مدرسه تحصیلات تکمیلی از جمله دانشکده بازرگانی، دانشکده پزشکی و کنسرواتوریوم موسیقی است. این دانشگاه دارای پنج انستیتوی تحقیقاتی است که همکاری بین محققان دانشگاهی و همچنین مشارکت صنعت، سازمان‌های دولتی و غیرانتفاعی را تشویق می‌کند.

این مؤسسات بر علوم اعصاب، جامعه پایدار، جامعه شبکه‌ای، انرژی و برابری اجتماعی تمرکز دارند. یک دستاورد تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه ملبورن در دهۀ 1970 اتفاق افتاد، زمانی که محققان کاشت حلزون شنوایی را ایجاد کردند. این اختراع یک وسیله الکترونیکی است که برای بازگرداندن صدا به افراد دارای شنوایی کم استفاده می‌شود.

دانشگاه سیدنی (The University of Sydney)

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی از بهترین دانشگاه های استرالیا است که در سال 1850 تاسیس شد. این دانشگاه یک نهاد دولتی در سیدنی در ایالت نیو ساوت ولز در جنوب شرقی استرالیا است. این دانشگاه علاوه بر موقعیت اصلی خود در محوطه دانشگاه کامپرون و دارلینگتون، در نزدیکی منطقه تجاری مرکزی شهر نیز دارای پردیس‌ها و امکانات تحقیقاتی دیگری در سیدنی و سایر مناطق استرالیا است.

یکی از سایت‌هایی که جدیداً اضافه شده است، ایستگاه تحقیقاتی One Tree Island است که تحقیق در مورد موضوعاتی مانند تغییر اقلیم و زمین شناسی را فراهم کرده است. محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در پردیس دانشگاه موجود است. در پردیس کامپرون و دارلینگتون، دانشجویان می‌توانند در کالج‌های مسکونی تحت مدیریت دانشگاه زندگی کنند.

هزینه‌های تحصیل با توجه به رشته و دوره تحصیلی متفاوت هستند. این دانشگاه دارای 16 بخش دانشگاهی از جمله کشاورزی و محیط زیست، هنرها و علوم اجتماعی، بازرگانی، مهندسی و فناوری‌های اطلاعاتی و پزشکی است. انگلیسی زبان تدریس تدریس در دانشگاه سیدنی است و تقویم علمی دانشگاه براساس نیمسال می‌باشد.

دانشجویان مقطع کارشناسی این امکان را دارند که در دوره متمرکز بر تحقیق دانشگاه شرکت کنند. این دوره‌ها در مرکز تحقیقاتی دانشگاه سیدنی، مرکز مغز و ذهن، مرکز مطالعات چین و مرکز کربن، آب و غذا قرار دارند. این دانشگاه با 300 دانشگاه واقع در سراسر جهان از جمله دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا، دانشگاه فودان در چین و دانشگاه اوپسالا در سوئد، توافق نامه تبادل دانشجو امضا کرده است.

دانشگاه کوئینزلند (​University of Queensland)

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند استرالیا یک مؤسسه دولتی است که در سال 1909 تاسیس شد. این دانشگاه در بریسبن یا بریزبن استرالیا، پایتخت کوئینزلند و اطراف آن واقع شده است. دانشگاه کوئینزلند دارای سه پردیس اصلی اعم از پردیس سنت لوسیا که اکثر دانشجویان در آن تحصیل می‌کنند، پردیس گاتن، قطب دانشگاه برای کشاورزی و علوم دامپزشکی و پردیس هرستون که امکانات بهداشتی بالینی مدرسه را در خود جای داده است.

سایر سایت‌های دانشگاه کوئینزلند از جمله ایستگاه‌های تحقیقاتی دریایی، بیمارستان‌های آموزشی و یک معدن زیرزمینی، در اطراف کوئینزلند واقع شده‌اند. هزینه‌های تحصیل با توجه به دوره و رشته متفاوت خواهد بود. مسکن دانشجویان دانشگاه در هر دو محوطه دانشگاه سنت لوسیا و گاتن واقع شده است. این دانشگاه دارای شش دانشکده اعم از تجارت، اقتصاد و حقوق، مهندسی، معماری و فناوری اطلاعات، علوم بهداشتی و رفتاری، علوم انسانی و اجتماعی، علوم پزشکی است.

انگلیسی زبان اصلی تدریس در دانشگاه کوئینزلند است و این دانشگاه از یک تقویم علمی نیمسال پیروی می‌کند. برخی از دوره‌ها نیز در طول ترم تابستان کوتاه ارائه می‌شوند. همانطور که در بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا اتفاق میفتد، دانشجویان کارشناسی می‌توانند با گذراندن یک یا دو سال مطالعه اضافی که تمرکز زیادی بر تحقیق دارند، مدرک لیسانس Honors کسب کنند.

از امکانات تحقیقاتی این دانشگاه می‌توان به مؤسسه علوم زیستی مولکولی، مؤسسه مغز کوئینزلند و انستیتوی مهندسی زیستی و فناوری نانو استرالیا اشاره کرد. دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند از طریق برنامه‌های تحقیقاتی دانشگاه، بورس تحصیلی برای شرکت در تحقیق در تعطیلات تابستان و زمستان دریافت کنند.

دانشگاه موناش (Monash University)

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یک مؤسسه آموزشی دولتی است که در سال 1958 تأسیس شد. این دانشگاه در ایالت ویکتوریا در جنوب شرقی استرالیا واقع شده است و به نام سر جان موناش، رهبر و مهندس ارتش استرالیا نامگذاری شده است. محوطه دانشگاه كلیتون که بزرگ‌ترین پردیس از بین پنج پردیس دانشگاه است، در حدود 12 مایلی جنوب شرقی ملبورن، پایتخت ویکتوریا واقع شده است.

دانشگاه موناش همچنین دارای یک واحد دانشگاهی در مالزی و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در چین است که به طور مشترک با دانشگاه جنوب شرقی و چندین سایت بین المللی وابسته اداره می‌شود. دانشجویان بین المللی شهریه بیشتری را در موناش پرداخت می‌کنند، اگرچه برخی از بورسیه‌های تحصیلی در دسترس هستند. سه پردیس دانشگاه خوابگاه دانشجویی ارائه می‌دهند. دانشکده‌های این دانشگاه شامل هنر، طراحی و معماری، تجارت و اقتصاد، مهندسی، فنأوری اطلاعات، قانون، علوم پزشکی، پرستاری و بهداشت داروسازی، علوم دارویی است.

زبان تدریس در موناش انگلیسی است و دانشگاه از یک تقویم دانشگاهی نیمسال پیروی می‌کند. دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند در برنامه‌های ممتاز تحصیلی ثبت نام کنند که متمرکز بر تحقیق هستند. در استرالیا، مدرک لیسانس Honors یک درجه اعتبار بالاتری از لیسانس معمولی دارد. دانشگاه موناش با بیش از 100 دانشگاه شریک در بیش از 25 کشور جهان، توافق نامه تبادل دانشجو را نیز دارد. برخی از مراکز تحقیقاتی و مؤسسات دانشگاه شامل مؤسسه تحقیقات آسیب موناش، مرکز مواد نازک اتمی موناش و مؤسسه توسعه پایدار موناش هستند.

دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University‎)

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا در سال 1946 تاسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه در پایتخت استرالیا، کانبرا واقع شده است. از دیگر سایت‌های دانشگاه می‌توان به رصدخانه Mount Stromlo و رصدخانه Siding Spring اشاره کرد که هر دو با دانشکده تحقیقات نجوم و اخترفیزیک ANU مرتبط هستند.

هزینه‌های تحصیل با توجه به رشته و دوره متفاوت هستند. خوابگاه دانشگاه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است. در یک سال اخیر، بیش از 20 درصد از دانشجویان در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته‌اند. یک سال مسکن برای دانشجویان سال اول کارشناسی خارج از منطقه کانبرا تضمین شده است.

این دانشگاه دارای هفت دانشکده اعم از هنرها و علوم اجتماعی، مهندسی و علوم کامپیوتر، قانون، پزشکی، زیست شناسی و محیط زیست و علوم فیزیکی و ریاضی است. زبان تدریس در دانشگاه انگلیسی است و تقویم علمی دانشگاه براساس نیمسال می‌باشد.

دانشگاه ملی استرالیا با 150 دانشگاه در بیش از 30 کشور جهان از جمله دانشگاه مونترال کانادا و دانشگاه فنی مونیخ در آلمان در زمینه تبادل دانشجو همکاری می‌کند. همانطور که در سایر دانشگاه‌های استرالیا نیز صادق است، دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند در برنامه‌های تحصیلی Honors ثبت نام کنند. امکانات تحقیقاتی در دانشگاه ملی استرالیا در دانشکده تحقیقات پزشکی جان کرتین، انستیتوی تغییر اقلیم و مرکز ملی اپیدمیولوژی و سلامت جمعیت انجام می‌شوند.

از بهترین دانشگاه های استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه نیو ساوت ولز (University of New South Wales)

  • دانشگاه ولونگونگ (University of Wollongong)

  • دانشگاه آدلاید (The University of Adelaide)

  • دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

  • دانشگاه فناوری سیدنی (University of Technology Sydney)

کلام آخر

اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های استرالیا را دارید، گروه مهاجرتی ادب با داشتن تیم مجرب و حرفه‌ای می‌تواند بهترین راهکارها موجود برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را پیش روی متقاضیان قرار دهد.

سوالات متداول بهترین دانشگاه های استرالیا 2022

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004 مشاوره رایگان واتساپ