• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
بررسی بازار کار رشته مهندسی it در کانادا

بررسی بازار کار رشته مهندسی it در کانادا

  • محمدمهدی مقیسه
  • مهاجرت کاری

کانادا یکی از بزرگترین کشورهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات است. بسیاری از شرکت های بین المللی توسعه نرم افزار و سخت افزار در کانادا مشغول به فعالیت هستند که بدنبال نیروی کارآمد و ماهر در حوزه فناوری اطلاعات هستند. درنتیجه فرصت های شغلی بسیاری در کانادا برای فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر وجود دارد. در ادامه به بررسی بازار کار مهندسی IT در کانادا خواهیم پرداخت:

مهندسی IT یا همان مهندسی فناوری اطلاعات، از مهمترین رشته های مرتبط با علوم کامپیوتر است. این رشته از این نظر اهمیت زیادی دارد که علاوه  بر آشنایی با زمینه های مختلف کامپیوتر بیشتر با دیدگاه آنالیز و مدیریت پروژه ها به مسائل کامپیوتری نگاه میکند و دیدگاه توسعه نرم افزار و سخت افزار را برعهده زیر شاخه های دیگر علوم کامپیوتر گذاشته است.

فارغ التحصیلان رشته مهندسی IT در کانادا می توانند به عنوان متخصص IT ( IT Technician ) یا مدیر IT ( IT Manager ) مشغول به کار شوند.
در هر دو نقش فوق الذکر برای مهندسان IT فرصت های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد. برای جست و جو فرصت های شغلی در کانادا میتوانید به وبسایت های کاریابی مانند ca.indeed.com مراجعه کنید. 

 متوسط حقوق مدیران IT در کانادا ماهانه بیش از 8 هزار دلار و سالانه بیش از 97 هزار دلار است. مدیران IT در استان آلبرتا کانادا بیشترین درآمد را دارد که متوسط آن ماهانه 8500 دلار است.اگر بخواهیم حدود دریافتی ماهانه مدیران IT را بررسی کنیم بیشترین حقوق دریافتی آنها در کانادا 10 هزار دلار و کمترین دریافتی آنها 4 هزار دلار در ماه است.

متوسط حقوق متخصصان IT در کانادا ماهانه بیش از 4 هزار دلار و سالانه بیش از 52 هزار دلار است. حقوق دریافتی متخصصان IT در استان های بریتیش کلمبیا و کبک از سایر استان های کانادا بیشتر است. متخصصانی که در این دو استان مشغول به کار هستند ماهانه حدود 5 هزار دلار درآمد دارند. بیشترین حقوق دریافتی متخصصان IT در کانادا بیش از 6.2 هزار دلار است و کمترین دریافتی ماهانه آنها 2.8 هزار دلار کانادا است.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004 مشاوره رایگان واتساپ