• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول مهاجرت کاری به قبرس

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت کاری به قبرس

قبرس جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است که به دو قسمت قبرس شمالی (تحت حاکمیت ترکیه) و قبرس جنوبی (تحت حاکمیت یونان) تقسیم می‌شود. قبرس در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های اقتصادی و توسعه داشته است. یکی از دلایل این پیشرفت‌ها را می‌توان سیاست جذب سرمایه و نیروی انسانی از خارج از کشور عنوان کرد که موجب رونق اقتصادی کشور قبرس شده است. ورود نیروی کار از بازارهای جهانی، بهره‌وری و کارآیی تولیدی کشور را افزایش داده و متخصصین زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. در همین راستا کشور قبرس سالیانه به نیروی کار ماهر از ملیت‌های مختلف ویزای کاری اعطا کرده تا در این کشور مشغول به کار شوند. در ادامه با شرایط دریافت این ویزا، مدت زمان اعتبار آن و بازار کار قبرس آشنا می‌شویم.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و نحوه‌ دریافت ویزای کاری

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، ایران، ترکیه و دیگر کشورهایی که دارای کنسولگری در قبرس شمالی هستند، برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند. ویزای کاری این کشور اعبتاری 30 روزه داشته و به تمامی کسانی اعطا می‌شود که بامجوز اولیه به این کشور وارد شده‌اند. هم‌چنین افراد دارای سرمایه می‌توانند با هدف ایجاد کسب و کار در این کشور به مدت یک ماه مجوز ایجاد کسب و کار Business Establishment Permit دریافت کنند.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و متوسط درآمد

متوسط درآمد ماهانه افراد در قبرس شمالی 5761 لیر است. سابقه کاری بیشتر و تحصیلات بالاتر موجب افزایش درآمد افراد در موقعیت شغلی یکسان می‌شوند. برخی از مشاغل پر درآمد در قبرس عبارتند از: دندانپزشکی، متخصص رژیم درمانی، مدیر مالی، مدیر اجرایی، مدیر ارشد مالی، وکیل و مدیر هتل.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی به خصوص نیکوزیا نسبتا مناسب بوده و زندگی در آن 25% از قبرس جنوبی ارزانتر است. برخی از هزینه‌های رایج زندگی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

شرح هزینه

قیمت به لیر ترکیه

اجاره آپارتمان تک خوابه

1.989

یک کیلو برنج

12.40

سه وعده غذا در رستورانی متوسط

327.42

قبوض برق و آب و..

585.60

هر لیتر بنزین

7.08

حمل و نقل عمومی با اتوبوس در ماه

332.12

بیمه درمانی در قبرس شمالی

پوشش خدمات درمانی در قبرس به صورت دولتی بوده و هزینه‌های درمانی تمامی افرادی را که مشمول بیمه خدمات اجتماعی هستند، به همراه همسر و فرزندانشان پوشش می‌دهد. همچنین استفاده از درمان اضطراری به طور مثال در هنگام تصادفات برای همگان رایگان است.

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی و نحوه‌ دریافت ویزای کاری

برای دریافت ویزای کاری قبرس، در ابتدا باید مجوز کاری Work Permit در این کشور را دریافت کرد. طبق سیاست‌های وزارت کار قبرس، شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا برای کار در قبرس از اولویت بیشتری برخوردار هستند. در نتیجه افراد خارج از اتحادیه اروپا تنها در صورتی می‌توانند برای مجوز کاری اقدام کنند که کارفرمایان قبرسی درخواست نیروی خارجی غیر از دو گروه اصلی را داشته و یا در میان این دو گروه فرد مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اند. متقاضیان برای دریافت مجوز کاری می‌توانند برای موقعیت‌های شغلی زیر درخواست دهند:

-مدیر اجرایی با حداقل درآمد 41000 لیر در سال (شرکت‌ها سالانه اجازه دارند تنها 5 مدیر اجرایی خارجی را استخدام کنند).

-مدیران میانی یا کارمندان میان‌رده با درآمد سالیانه حدود 21000-40000 لیر

-کارمندان بخش پشتیبانی و خدمات تنها در صورتی که شهروندان اتحادیه اروپا مناسب آن موقعیت شغلی نباشند.

متقاضیان باید ابتدا از طریق کارفرمایی در قبرس پیشنهاد کاری دریافت کرده و سپس کارفرمای مورد نظر برای دریافت تاییده وزارت کار قبرس اقدام کرده و توصیه‌نامه مورد نیاز برای مجوز کاری را دریافت می‌کند. در مرحله بعد متقاضی با همراه داشتن توصیه‌نامه، برای دریافت مجوز کاری در اداره مهاجرت قبرس درخواست می‌دهد. به طور کلی فرآیند اخذ مجوز کاری در این کشور حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد، اما ممکن است بسته به شرایط به خصوصی این زمان طولانی‌تر شده و تا 6 ماه ادامه یابد.

لازم به ذکر است که به طور کلی به استثنای نیروی کار متخصص با درآمدهای بالا، مدیران ارشد و میانی، پرستاران حرفه‌ای، ورزشکاران یا مربیان تیم‌های ورزشی، نقاشان تصاویر مذهبی طرف قرارداد در یک پروژه به خصوص، مجوز کار در قبرس برای 4 سال صادر شده و پس از فرد مورد نظر باید به کشور خود بازگردد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس جنوبی

 • تکمیل فرم‌های M.58 و M.64 برای درخواست ویزای کاری
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی برای عدم ابتلا به سل، هپاتیت B و C، ایدز یا HIV و سیفلیس در طول 4 ماه گذشته
 • نامه ضمانت بانکی از طرف استخدام‌کننده به مبلغ 350-800 لیر (با توجه به کشور مبدا) که به مدت یک سال از زمان شروع کار اعتبار داشته باشد.
 • قرارداد کاری تمبر شده با مهر تایید وزارت کار قبرس
 • گواهی ترخیص مالیاتی شرکت استخدام‌کننده
 • گواهی بیمه درمانی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 20 لیر

*برای تمدید ویزای کاری به تکمیل فرم M.61، کپی پاسپورت، تصویر پرسنلی و پرداخت مبلغ 20 لیر احتیاج است.

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی و انواع ویزای کاری

 • ویزای کار در خانه
 • ویزای کارآموزی
 • ویزای کار در شرکت‌های بین‌المللی
 • ویزای کار در شرکت‌های عمومی
 • ویزای استارت آپی
 • ویزای کارهای داوطلبانه

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی از طریق خوداشتغالی

متقاضیان می‌توانند در یکی از دسته‌های شغلی زیر با شرط داشتن منابع مالی کافی و مجوز‌های مربوطه و عدم ایجاد تاثیری منفی در اقتصاد قبرس در این کشور مشغول به کار شده شوند:

 • خرید یا اجاره زمین در قبرس برای کشاورزی، دامداری، پرورش ماهی و پرندگان
 • کار در معدن به صورت خود اشتغالی
 • ایجاد حرفه یا تجارت خود
 • خوداشتغالی در حوزه‌ای علمی مورد نیاز با داشتن پیش شرط تحصیلات آکادمیک و حرفه‌ای کافی
 • کار در قبرس با قرارداد تمام وقت و دائمی بدون ایجاد رقابت‌های ناخواسته
 • زندگی در قبرس از طریق درآمد سالانه کافی از منبعی خارجی بدون نیاز به کار

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی و متوسط درآمد

متوسط درآمد ماهانه افراد در قبرس جنوبی 2160 یورو بوده؛ کمترین میزان درآمد 550 یورو و بیشترین 9660 یورو است. سابقه کاری بیشتر و تحصیلات بالاتر موجب افزایش درآمد افراد در موقعیت شغلی یکسان می‌شوند. برخی از مشاغل پر درآمد در قبرس عبارتند از: دندانپزشکی، متخصص رژیم درمانی، مدیر مالی، مدیر اجرایی، مدیر ارشد مالی، وکیل و مدیر هتل.

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی و هزینه‌های زندگی

برخی از هزینه‌های رایج زندگی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

شرح هزینه

قیمت به یورو

اجاره آپارتمان دوخوابه مبله در ماه

690

یک کیلو برنج

1/60

سه وعده غذا در رستورانی متوسط

40

قبوض برق و آب و..

90-130

هر لیتر بنزین

1/25

حمل و نقل عمومی با اتوبوس در ماه

46

مهاجرت کاری به دیگر کشور ها:

مهاجرت کاری به آلمان | مهاجرت کاری به کانادا | مهاجرت کاری به استرالیا

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (3 پاسخ)
2022-04-14

آیا بدون مدارک زبان میتوان در قبرس کار کرد؟ چگونه میتوان ویزای این کشور را بدست آورد و به چی قیمت ؟

2022-04-16

سلام. ما خدمات تحصیل در قبرس با بالاترین شانس ویزای تقریبا تضمینی، هزینه کم و بورسیه تضمینی 50 درصد ارائه میدیم اما درباره مهاجرت کاری قبرس فعالیت نداریم

2022-02-17

سلام بنده دارای سه مدرک فنی حرفه ای در رشته لوله کشی هستم و حدود ۱۰ سال تجربه کاری دارم ۴۷ساله و دارای همسر و یک پسر ۵ ساله.آیا شرایط کار در قبرس ویا یکی از کشورهای نزدیک ایران را دارم یا خیر؟و آیا خانواده خود را همزمان میتوانم به کشور مقصد ببرم ؟ ضمنا دارای قبولی سال سوم دبیرستان در رشته حسابداری میباشم

2022-02-19

سلام. حوزه کاری ما مهاجرت تحصیلی به کانادا، استرالیا، قبرس، نیوزلند و آمریکا هستش اما بله کارهای تاسیساتی برای افراد متخصص با سابقه بالا در هر کشوری تقاضا داره

2022-01-03

بابت کارگری سوال داشتن

2022-01-04

سلام. سوالتتون رو بفرمایید...

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111