• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

سرمایه‌گذاری در بزرگترین اقتصاد جهان بدون شک طرفداران بسیار زیادی دارد. ایالات متحده آمریکا کشوری قدرتمند با GDP 62 هزار دلاری است که برای نخستین بار در دهه 1990 طرح ویزای سرمایه‌گذاری خود را ارائه داد. ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا که با نام EB-5 نیز شناخته می‌شود، به افرادی که می‌خواهند از طریق کارآفرینی و یا سرمایه‌گذاری در اقتصاد آمریکا نقش مثبتی بازی کنند، گرین کارت آمریکا را اعطا می‌کند.

شما برای سفر یا مهاجرت به این کشور نیاز به اخذ ویزای آمریکا داشته و برای اخذ ویزای آمریکا، می‌بایست ابتدا وقت سفارت بصورت آنلاین گرفته و سپس به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه (به دلیل عدم فعالیت سفارت آمریکا در ایران) برای انجام اموری مانند مصاحبه، ارائه مدارک، بیومتریک و... بروید و در این میان و با وجود پر بودن کلیه وقت‌های سفارت آمریکا تا ماه‌های آتی، موسسه ادب ویزا خدمات رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا را ارائه می‌دهد که برای اطلاعات بیشتر و نحوه انجام این عمل با وجود پر بودن وقت‌ها روی این لینک کلیک نمایید:

 

 رزرو وقت سفارت آمریکا

 

شرایط مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

سرمایه‌گذاران خارجی که علاقه‌مند به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا هستند، باید به میزان معینی در فعالیت‌های تجاری این کشور سرمایه‌گذاری کنند. آن‌ها می‌توانند کسب و کاری از پیش موجود را خریداری کرده و یا تجارتی جدی را راه‌اندازی کنند. به هر صورت حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری به یکی از دو حالت زیر امکان‌پذیر است:

-1800000 دلار

-900000 دلار در صنایع با نرخ بیکاری بالا و یا مناطق روستایی (مناطق هدف آمریکا)

این سرمایه‌گذاری باید به مدت 2 سال باقی مانده و برای حداقل 10 نفر شغل ایجاد کند. این افراد نباید از اعضای خانواده متقاضی بوده و می‌توانند شهروند آمریکا، دارندگان اقامت دائم آن و یا نیروی کار مجاز خارجی باشند. از آنجایی که سالانه تعداد محدودی از درخواست‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا پذیرفته می‌شود، هر درخواستی تنها زمانی بررسی می‌شود که به تاریخ اولویت خود رسیده باشد، گاهی این فرآیند ممکن است برای فردی چندین سال به طول انجامد. همچنین متقاضیان می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز از طریق این درخواست همراه ببرند.

انواع ویزا EB-5 برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

 • خلق شغل در خارج از مناطق هدف (C5)

 • خلق شغل داخل مناطق هدف (T5)

 • سرمایه‌گذاری در خارج از مناطق هدف (R5)

 • سرمایه‌گذاری داخل مناطق هدف (I5)

نحوه مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

متقاضیان می‌توانند به صورت فردی و یا از طریق مراکز منطقه‌ای (RC) برای سرمایه‌گذاری اقدام کنند. مراکز منطقه‌ای اغلب شرکت‌هایی خصوصی و انتفاعی هستند که مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا و دولت فدرال قرار داشته و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا سازمان‌های هدف را برای سرمایه خود شناسایی کنند. اگر سرمایه‌گذاری از طریق این مراکز صورت گیرد، ایجاد شغل‌های مورد نیاز نیز در فرآیندی غیرمستقیم دنبال می‌شود.

پس از آنکه درخواست فرد متقاضی پذیرفته شود، او ابتدا به همراه خانواده خود به مدت دو سال اقامت دائم مشروط آمریکا را دریافت می‌کند. 90 روز پیش از منقضی شدن اعتبار این اقامت، فرد سرمایه‌گذار باید مدارکی را ارائه دهد که بیانگر انجام تمام تعهدات وی از جمله ایجاد شغل در طول دو سال گذشته باشد. در صورتی که وی به تمام تعهدات خود عمل کرده باشد، واجد شرایط دریافت گرین کارت خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

 • مدارک هویتی

 • پاسپورت معتبر

 • دو قطعه عکس 2*2

 • تمکن مالی

 • آزمایش‌های پزشکی

 • تکمیل فرم I-526

 • توافقنامه‌های کاری برای مشارکت، همکاری و ...

 • طرح تجاری (Business Plan)

 • گواهی انتقال سرمایه

 • گواهی قانونی بودن منبع سرمایه

 • مدارک مربوط به خرید املاک، شرکت‌ها و...

 • اظهارنامه سمت شغلی و وظایف مربوطه

چه کشورهایی بیشترین میزان مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا را دارند؟

در جال حاضر شهروندان چینی، کره جنوبی، تایوان و انگلستان بیش از 80% از مهاجران سرمایه‌گذاری به آمریکا را شکل می‌دهند. پس از آن ویتنام، هند، برزیل، مکزیک و نیجریه از دیگر کشورهایی هستند که در ایالات متحده آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

هزینه‌های ویزای مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا می‌تواند هزینه‌های متنوعی را در بر داشته باشد، اما به طور کلی متقاضیان باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنند:

-3675 دلار به اداره مهاجرت آمریکا

-1140 دلار هزینه بررسی پرونده

-3750 دلار دو سال پس از دریافت اقامت دائم مشروط

-15000-25000 دلار به وکلای مهاجرت و سرمایه‌گذاری

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111