• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

ویزای توریستی

ویزا نوعی اعتبار است، اعتباری برای ورود به کشورهای دیگر. اگر قصد سفر یا اقامت در کشوری را دارید حتما میبایست قبل از ورود به آن کشور نسبت به اخذ ویزای آن کشور اقدام نمائید. معمولا ویزا در انواع مختلف و در مدت زمان های محدودی ارائه میشود. نوع ویزا و مدت آن بستگی به قوانین و مقررات هر کشوری دارد. یکی از مهمترین و محبوب ترین ویزاهای ارائه شده توسط هر کشوری ویزای توریستی است. ویزای توریستی کوتاه مدت بوده و فرد دارای ویزای توریستی معمولا در بازه زمانی مشخصی میتواند یک بار وارد خاک کشور مقصد خود بشود. البته در شرایط برخی کشورها مانند کانادا ممکن است ویزای توریستی فرد اعتبار طولانی مدت داشته باشد و وی اجازه چندین بار ورود و خروج به این کشور را داشته باشد. اصولا ویزا از طرف سفارت خانه ها یا کنسولگری هر کشوری ارائه میشود. برای اخذ ویزای توریستی کشورهایی چون استرالیا، کانادا و ... شرایطی چون تمکن مالی و اطمینان دادن به مسئولین سفارت خانه (آفیسر) برای بازگشت مسافر به کشور خودش بسیار حائز اهمیت هستند. برای این رفع حساسیت هایی چون موارد ذکر شده فوق که بسیار مورد توجه سفارت هاست از ضمانت های بانکی، ارائه بلیط رفت و برگشت به سفارت خانه و ... در برخی موارد میتواند موثر باشد.

در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی برخی کشورها می پردازیم:

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری پهناور با محیط زیست بکر و زیبا از جمله مقاصد محبوب مردم دنیاست که همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران از سراسر جهان می باشد این تعداد . ویزای توریستی کانادا اغلب برای افرادی که برای دید و بازدید از اقوام خود در کانادا به این کشور سفر می کنند نیز صادر می شود. در سال های اخیر سختگیری ها برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیشتر شده اما شانس افرادی ک دارای مدارک قوی هستند به راحتی میتوانند ویزای گردشگری کانادا را دریافت کنند. البته ناگفته نماند که آژانس ها و موسساتی که ارائه دهنده ویزای توریستی تاثیر بسازایی در موفقیت اخذ ویزای توریستی فرد دارند. موسساتی که در زمینه ی اخذ ویزای توریستی زبده و با سابقه باشند میتوانند با راهنمایی های درست و کارآمد احتمال رد شدن (ریجکت شدن) درخواست ویزای توریستی متقاضی از طرف سفارت خانه را به طور چشم گیری کاهش دهند. یکی از شرایط اخذ ویزای کانادا انجام تست بیومتریک یا انگشت نگاری است. انگشت نگاری مورد تایید کانادا صرفا در VFS کانادا انجام میگیرد و به دلیل عدم وجود سفارت و VFS کانادا در ایران، معمولا متقاضیان ایرانی که درخواست ویزای توریستی کانادا را دارند از طریق یکی از کشورهای همسایه که VFS کانادا در آنها واقع است اقدام می کنند و تست انگشت نگاری را انجام دهند. عموما متقاضیان به کشورهایی چون ترکیه (شهرهای آنکارا و استانبول)، عمان، ارمنستان و ... سفر کرده و تست بیومتریک را انجام می دهند.

هزینه ویزا توریستی کانادا: 100 دلار کانادا هزینه اخذ ویزا توریستی و 85 دلار کانادا هزینه انگشت نگاری

مدت زمان اخذ ویزا توریستی کانادا: تقریبا 100 روز

پیش نیاز ویزا توریستی کانادا: پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماهه، فیش حقوقی، سند ملکی، بلیط رفت و برگشت به کانادا و ...

قوانین ورود و خروج با ویزا توریستی کانادا: ویزای کانادا برای متقاضیان ایرانی عموما به صورت سینگل یا مولتی ارائه میشود. ویزای سینگل که همانگونه که از اسمش مشخص است فرد میتواند با داشتن این ویزا یک بار وارد و خروج داشته باشد.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا: نداشتن تمکن مالی،  قانع نشدن آفیسر سفارت کانادا برای بازگشت متقاضی به کشور مبدا ، ناقص بودن مدارک مورد نیاز سفارت

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا نوعی ویزای کوتاه مدت است که به مقاصد گردشگری، تجارت کوتاه مدت، دید و بازدید از اقوام و سایر دلایل سفرکوتاه مدت به استرالیا صادر میگردد. کلیه متقاضیان به استثنای شهروندان کشورهای نیوزیلند، آمریکا، کانادا، ، ژاپن، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی و منطقه هنگ کنگ باید ویزای ورود به این کشور را دریافت کنند. البته شهروندان کشورهای نام برده نیز باید مجوز الکترونیکی سفر (ETA) داشته باشند.

ویزای توریستی استرالیا معروف به Subclass600 است که به مدت سه، شش و دوازه ماه صادر میگردد. متقاضی میتواند به صورت Single یا Multiple از ویزای خود استفاده کند یعنی میتواند بیش از یک بار در مدت اعتبار ویزای خود وارد استرالیا شود. اماتوجه داشته باشید که اخذ ویزای توریستی خود را به دست افراد بی سابقه نسپارید چرا که در صورت ریجکت شدن از سفارت استرالیا ممکن است در تلاش مجدد برای اخذ ویزای توریستی سختگیری بیشتری از جانب سفارت وجود داشته باشد.

هزینه ویزا توریستی: از شرایط مهم اخذ ویزای استرالیا توانایی اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ سفر خود در استرالیا است. بین 135 دلار تا 1500 دلار بسته به مدت زمان حضور فرد در استرالیا است

مدت زمان اخذ ویزا توریستی: بطور متوسط 1 ماه

پیش نیاز ویزا توریستی: پاسپورت معتبر، تمکن مالی، مدارک کاری، شناسنامه، پرینت حساب بانکی و تاییدیه بانک و تکمیل فرم ویزا

قوانین ورود و خروج با ویزا توریستی استرالیا: بدون محدودیت در زمان اعتبار ویزا

دلایل ریجکتی ویزای توریستی استرالیا: تناقض در تکمیل فرم ها یا مدارک موجود متقاضی، عدم ارائه مدارک مورد نیاز سفارت استرالیا، سوءپیشینه، عدم سلامت روحی و جسمی

ویزای توریستی شینگن

برای ورود به خاک 27 کشور اروپایی که در سال 2020 عضو اتحادیه اروپا هستند نیازمند ورود اخذ ویزای توریستی شینگن یا شنگن هستید. این ویزا به شما اجازه ورود موقت به عنوان توریست در کشورهای اتحادیه اروپا را میدهد.

کشورهای عضو شینگن

برای گشت و گذار درکشورهای اروپایی زیر نیازمند اخذ ویزای توریستی شینگن هستید:

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس جنوبی، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلونی، اسپانیا و سوئد

مزایای ویزای توریستی شینگن

بزرگترین مزیت اخذ ویزای شینگن آن است که فردی که ویزای شینگن دریافت میکند، میتواند برای مدت معینی به کلیه کشورهای عضو معاهده شینگن به راحتی سفر کند. بنابراین فرد برای سفر به 27 کشور اروپایی نیازی به اخذ ویزای مجزا ندارد. این ویژگی باعث کاهش چشم گیر هزینه سفر و صرفه جویی در زمان شود.

از آنجایی که قوانین اخذ ویزای شینگن سختگیرانه است، داشتن ویزای شینگن یک نوع اعتبار بین المللی محسوب میشود و می تواند امتیاز مثبتی برای اخذ ویزای سایر کشورها باشد. شاید بنظر عجیب باشد اما داشتن ویزای شینگن میتواند یک امتیاز مثبت برای اخذ اقامت دائم اروپا باشد.

زمان اقدام برای اخذ ویزای توریستی شینگن

بهتر است فرد 4 یا 5 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به درخواست ویزای شینگن نماید. چرا که روند اخذ این ویزا بدون در نظر گرفتن ریجکتی می تواند طولانی باشد. خصوصا اگر زمان سفر فرد نزدیک به ایام تعطیلاتی مانند تعطیلات ژانویه، نوروز و ... باشد . در این تاریخ ها معمولا متقاضیان زیای برای اخذ ویزای توریستی به سفارت ها مراجعه میکنند و تعداد وقت سفارت ها محدود میشود.

شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

یکی از شرایط تاثیرگذار در اخذ ویزای شینگن سابقه سفر فرد متقاضی است. سابقه سفر فرد به سایر کشورها بخصوص کشورهای همسایه می تواند تاثیر زیادی در اخذ ویزای شینگن برای فرد داشته باشد. معمولا کسی که سفرهای زیادی به خارج از کشور داشته باشد به راحتی میتواند ویزای شینگن دریافت نماید.

داشتن تمکن مالی از مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن است. این شرط به علت احراز وضعیت مالی مسافر برای تامین هزینه های اصلی و جانبی سفر معین شده است. برای این کار کافیست از بخش اداره بین الملل بانک خود در خواست گواهی Bank Statement بر اساس گردش حساب و موجودی خود بدهد. در این درخواست وضعیت افتتاح حساب، میزان گردش و موجودی به ریال و ارز کشور درخواست کننده ویزا اعلام میشود.توجه داشته باشید که واحد پول تمام کشورهای عضو معاهده شینگن یکسان نیست. واحد پول اکثر این کشورها یورو است اما برخی کشورها مانند سوئد، فنلاند، نروژ و دانمارک واحد پول متفاوتی دارند و بایستی گواهی وضعیت بانکی بر اساس واحد پول کشور مقصد ارائه  شود. همچنین رسیدگی و حساسیت بر وضعیت حساب بانکی مسافر در هر کشور اروپا متفاوت است.

مدارک ویزای توریستی شینگن

 • تکمیل فرم درخواستی با پیوست یک قطعه عکس پرسنلی جدید متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه همه مدارک به زبان انگلیسی از طریق دارالترجمه رسمی
 • پ مصاحبه حضوری و انگشتنگاری در سفارت کشور مقصد
 • ارائه اصل سند ملکی (اصل سند ملکی در پایان مصاحبه حضوری به مسافر برگردانده میشود)
 • درصورت امکان ارائه دعوت نامه معتبر (از سوی بستگان، دوست و آشنا)
 • اصل و کپی گذرنامه، حداقل با ۶ ماه اعتبار. و چند برگ سفید برای الصاق ویزای شینگن
 • سه قطعه عکس ۳*۴ رنگی جدید پرسنلی با زمینه سفید و مطابق با عکس گذرنامه.
 • ترجمه سوابق کاری به زبان انگلیسی
 • ارائه پرینت گردش حساب سه ماه آخر و موجودی مهر و امضاء بانک به زبان انگلیسی
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو که باید پیش از ویزا ارائه شود
 • گواهی اشتغال به کار

هزینه ویزای توریستی شینگن

هزینه ویزای توریستی شینگن دریافتی سفارتخانه ها ۶۰ یورو که این هزینه برای کودکان زیر 6 سال رایگان و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ ساله ۳۵ یورو محاسبه شده است که در سفارتخانه ها قابل پرداخت است.

ریجکت ویزای توریستی شینگن

همانطور که قبلا گفته شد اخذ ویزای شینگن قوانین سختگیرانه ای دارد و میزان این سختگیری ها در سفارتخانه های هر کشور متفاوت است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان سفر به اروپا با مشکل رد صلاحیت یا ریجکت شدن از طرف سفارتخانه ها روبرو می شوند. برای مواجه نشدن با این مشکل بسیار تاسف بار بهتر است قبل از هر اقدام خودسرانه ای از یک مشاور معتبر و با سابقه که در این کار تبحر داشته باشد کمک بگیرید بسیاری از آژانس های مسافرتی و موسسه های مهاجرتی معتبر مانند ادب ویزا خدمات مشاوره و عملیات اقدام برای اخذ ویزای شینگن را انجام میدهند. اما در ادامه به بررسی دلایل اصلی ریجکت شدن فرد متقاضی در روند اخذ ویزای شینگن می پردازیم:

 • ارائه گذرنامه مخدوش و آسیب دیده به سفارتخانه
 • ارائه مدارک جعلی به سفارتخانه
 • شناسنامه یا گواهی ازدواج بی اعتبار و جعلی
 • گذرنامه بدون اعتبار
 • بیمه مسافرتی بدون اعتبار
 • نداشتن دلیل قانع کننده سفر برای آفیسر سفارتخانه
 • داشتن سوءسابقه مجرمانه که برای مردم اروپا ناامنی به وجود آورد مثل همکاری با گروه های تروریستی و اقدامات خشونت آمیز مانند قتل
 • ارائه دعوت نامه نامعتبر
 • عدم تمکن مالی
 • عدم ارائه مدارک شخصی مانند مدرک محل سکونت
 • نداشتن دلایل موجه برای بازگشت به کشور مثل نداشتن ملک، کسب و کار، خانواده وابسته مانند همسر و فرزند و ...
به اشتراک بگذارید