• تلفن: (8 الی) 021 2642 2003 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

ویزای توریستی کانادا

سفر به آدمی نگاهی تازه می‌بخشد و او را فرهنگ‌های مختلف جهانی آشنا می‌سازد. کانادا کشوری پهناور با مناظر طبیعی خارق‌العاده است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. برای سفر سیاحتی به این کشور و بهره‌مند شدن از زیبایی‌های طبیعی و انسانی آن، باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید. در ادامه مطلب با شرایط ویزای توریستی کانادا آشنا شوید:

شرایط عمومی ویزای توریستی کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا، 6 ماه بوده و حداقل 167 روز فرآیند بررسی آن به طول می‌انجامد. تمامی متقاضیان درخواست ویزای توریستی کانادا باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

-داشتن پاسپورت معتبر

-برخورداری از سلامت کافی جسمانی و یا ذهنی

-نداشتن سوء پیشینه کیفری و یا سابقه نقض قوانین مهاجرتی

-نشان دادن وابستگی‌های کافی خانوادگی، مالی، شغلی و ... برای بازگشت به کشور

-قانع کردن آفیسر برای ترک کانادا به محض اتمام زمان ویزا

-برخورداری از تمکن مالی کافی برای هزینه‌های مدت زمان بازدید و اقامت در کانادا

-پیروی از قوانین کشور کانادا در طول مدت اقامت

-در صورت نیاز باید در برخی از آزمایشات پزشکی گفته شده نیز شرکت کنید

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا برای هر نفر 100 دلار و برای یک خانواده 500 دلار است. همچنین اغلب متقاضیان باید مرحله بیومتریک (انگشت‌نگاری) را نیز انجام دهند که برای هر نفر 85 دلار و برای خانواده 175 دلار هزینه دارد.

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای توریستی کانادا به دو شکل ارائه می‌شود:

-ویزای توریستی کانادا برای یک بار ورود؛ با استفاده از این ویزا شما تنها یک بار مجوز ورود به این کشور را داشته و برای بازدید مجدد، باید دوباره درخواست ویزای توریستی کنید.

-ویزای مولتی اینتری؛ با استفاده از این ویزا می‌تواند به هر تعداد که مد نظر دارید وارد کانادا شده و هربار تا 6 ماه در آن کشور اقامت داشته باشید. ویزای مولتی اینتری کانادا با اعتبار 10 ساله صادر می‌گردد.

انواع روش درخواست برای ویزای توریستی کانادا

به صورت آنلاین:

در روش آنلاین، متقاضیان مدارک خود را اسکن کرده و درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت می‌کنند. بدین منظور داشتن کارت اعتباری (credit card) برای پرداخت هزینه‌های ویزا ضروری است.

به صورت کاغذی:

در حالت کاغذی، متقاضیان باید همه مدارک خود را به یکی از مراکز ویزا (VAC) تحویل داده و درخواست خود را ثبت کنند. مراکز ویزا شرکت‌های خصوصی هستند که با دولت کانادا قرارداد داشته و به صورت مستقیم مدارک شما را برای آن‌ها ارسال می‌کنند. برای انجام مراحل بیومتریک ویزای تحصیلی، کاری، توریستی و یا مدارک سفر دارندگان اقامت دائم کانادا باید به یکی از این دفاتر مراجعه کرد. از آنجایی که این مراکز در ایران مستقر نبوده و ثبت درخواست از طریق مرکزی خارج از کشور اصلی خود امکان‌پذیر است، بسیاری از ایرانیان از طریق دفتر مستقر در ترکیه یا دبی اقدام می‌کنند.
*دفاتر ترکیه در دبی در حال حاضر به علت ویروس کرونا به صورت محدود فعالیت می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

-مدارک هویتی همچون شناسنامه و یا عقدنامه (در صورت تاهل)

-یک قطعه عکس پرسنلی

-پاسپورت معتبر

-فرم درخواست ویزا

-گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان

-تمکن مالی

-مدارک شغلی و سوابق بیمه

-ارائه گواهی سوء پیشینه

-کارت پایان خدمت

-اسناد ملکی

-اجازه‌نامه والدین برای کودکان زیر 18 سال

*تمامی مدارک باید در قالب ترجمه رسمی ارائه شود.

تاثیر دعوتنامه در اخذ ویزای توریستی کانادا

افرادی که از طرف بستگان، دوستان و یا آشنایان خود در کشور کانادا، دعوتنامه دریافت کرده‌اندف شانس بهتری برای اخذ ویزای توریستی کانادا خواهند داشت. نداشتن دعوتنامه به معنی آن است که فرد متقاضی باید توانایی پرداخت تمامی هزینه‌های خود، از جمله هزینه‌های اقامت، رفت و آمد و خوراک را داشته باشد. در نتیجه سخت‌گیری بیشتری از جانب آفیسر برای افرادی که بدون دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنند، وجود دارد. البته در صورت داشتن گردش حساب مالی بالا این نگرانی برطرف شده و مشکلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا وجود نخواهد داشت.

سوپر ویزا یا ویزای توریستی والدین

این نوع ویزا که از انواع ویزای مولتی اینتری هستند، به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد تا به مدت حداکثر 2 سال از فرزندان خود در کانادا دیدار کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا 10 ساله است. برای دریافت این ویزا فرزندان شما باید اقامت دائم کانادا را داشته و یا شهروندی این کشور را اخذ کرده باشند. همچنین آن‌ها باید دعوتنامه‌ای برای شما بفرستند که:

-نشان دهد حمایت مالی از شما را در زمان اقامتتان برعهده گرفته

-تعداد دقیق اعضای خانواده خود را شرح دهند

-کپی مدرک اقامت دائم و یا شهروندی به همراه آن ارسال شده باشد

علاوه بر آن، متقاضیان باید بیمه‌ای درمانی از شرکت بیمه‌ای معتبر در کانادا به اعتبار یکساله و 100 هزار دلار پوشش خدمات درمانی را شامل گردد. همچون ویزای توریستی معمولی، متقاضیان دریافت سوپر ویزا نیز از منظر داشتن وابستگی‌های کافی به کشور مبدا، قصد و نیت بازدید از کانادا و وضعیت مالی خانواده بررسی می‌شوند.

ویزای توریستی کانادا در زمان کرونا

با توجه به خطرات شیوع بیماری کرونا، تمامی سفرهای غیر ضروری به کانادا لغو شده است. در این شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا جز در شرایطی ویژه امکان‌پذیر نیست:

-اعضای خانواده اصلی دارندگان اقامت دائم کانادا که قصد دارند بیش از 15 روز در این کشور بمانند، با در دست داشتن مدارک لازم می‌توانند برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنند. بدین منظور آن‌هاب اید نامه تایید IRCC را دریافت کرده و مدارکی که نشان‌دهنده رابطه خود با فرد دارای اقامت دائم کانادا است را ارائه دهند. همچنین ممکن است که از مسافران خواسته شود تا در قرنطینه‌ای 15 روزه باقی بمانند.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2008