• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی کانادا

راه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

برای تحصیل در کانادا، باید مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید، که به عنوان ویزای تحصیلی کانادا برای مدت اقامت شما عمل می کند. اگر دوره یا برنامه تحصیلی تان شش ماه یا کمتر طول می کشد، نیازی به اجازه تحصیل در کانادا ندارید. با این وجود، شاید ایده خوبی باشد که قبل از آمدن به کانادا، درخواست مجوز تحصیل دهید. در غیر اینصورت اگر تصمیم دارید که تحصیلات خود را در یک برنامه دیگر ادامه دهید، باید از کانادا خارج شده و از طریق یک دفتر ویزا درخواست اجازه تحصیل دهید.
هنگامی که مجوز تحصیل در کانادا را دریافت نمودید، می توانید در صورت تصمیم به ادامه تحصیل، اقدام به تمدید آن از داخل کانادا کنید. برای دانشجویان تمام وقت که در یک موسسه آموزش عالی معتبر ثبت نام شده اند، اجازه تحصیل به شما امکان می دهد که به طور پاره وقت در دانشگاه کار کنید. شما همچنین ممکن است بتوانید در خارج از دانشگاه نیز فعالیت داشته باشید مثلا به عنوان یک همکار یا کارآموز به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی خود کار کنید، اقامت دائم کانادا بگیرید یا بعد از فارغ التحصیلی به دنبال بگردید.

درخواست مجوز تحصیل در کانادا

شما میتوانید برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا، بصورت آنلاین یا از طریق پر کردن فرم های کاغذی مخصوص که در وب سایت تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) قرار دارد، اقدام نمایید. پروسه زمانی مربوط به فرم های کاغذی معمولاً دو برابر بیشتر طول می کشند و همیشه توصیه می شود که زمان پردازش را به خوبی محاسبه کنید. برای اقدام آنلاین، به کارت اعتباری و امکان ایجاد نسخه الکترونیکی اسناد پشتیبان خود مانند اسکنر یا دوربین عکاسی نیاز دارید. اداره ویزا در کشور شما دستورالعمل خاصی راجع به مدارکی که باید تهیه کنید ارائه می کند. این مسئله بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت است. در صورت نیاز به کمک، می توانید از نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) کمک بگیرید.

مدارک ویزای تحصیلی کانادا

مدارک هویتی: شامل شناسنامه و کارت ملی به همراه تصویر آنها ، پاسپورت معتبر به همراه تصویر آن ، در صورت متاهل بودن ارائه عقدنامه و تصویر آن

سوابق تحصیلی: کلیه سوابق تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی ، کلیه مدارک فنی حرفه ای و Certificate های متقاضی میتواند که میتواند در روند پذیر ویزای وی تاثیر مثبت داشته باشد.

تمکن مالی: معرفی یک حامی مالی ، توانایی پرداخت سالانه 22 هزار دلار برای هر دانشجو (10 هزار دلار هزینه زندگی + 12 هزار دلار هزینه شهریه) ، میانگین چهار تا شش ماه موجودی حساب بانکی به دلار ،  اگر نامه بورسیه از یک ارگان دولتی یا دانشگاه دارید حتما ارائه دهید هزینه بلیط هواپیما دانشجو

انگیزه نامه: انگیزه نامه می بایست به طور کامل و قانع کننده دلایل انتخاب کانادا برای ادامه تحصیل را بیان کند.

نامه پذیرش دانشگاه: وجود نامه پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا در پرونده ویزای تحصیلی کانادا الزامی است.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا : 150 دلار کانادا + 85 دلار هزینه بایومتریک

مدت اعتبار ویزا:  طول دوره آموزشی + 90 روز اقامت

قابلیت تبدیل شدن: امکان تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به سایر ویزاهای کانادا مثل ویزای کاری کانادا وجود دارد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 • ابتدا باید یک نامه پذیرش استاندارد از یک مرکز آموزش عالی شناخته شده دریافت نمایید. دانشجویانی که در کبک تحصیل می کنند باید از دولت کبک نیز گواهینامه پذیرش، موسوم به CAQ را دریافت نمایند. شما باید این گواهینامه را قبل از دادن درخواست اجازه تحصیل به دست آورید. می توانید این کار را بصورت آنلاین و با چاپ یک فرم یا درخواست فرم از دانشگاه خود انجام دهید.
 • مرحله بعدی دریافت بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا، از طریق وب سایت CIC، تماس با دفتر ویزای محلی، سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور شما می باشد. در صورتی که از یک کشور خاص باشید، ممکن است نیاز به اخذ اجازه اقامت موقت داشته باشید، اما این مسئله زیاد پیچیده نیست و همزمان با درخواست مجوز تحصیلی رسیدگی می شود.
 • برای به دست آوردن ویزای تحصیلی کانادا، باید در وب سایت CIC به چند سوال درباره خودتان پاسخ دهید. این سؤالات مشخص خواهد کرد که آیا شما مجاز به درخواست آنلاین برای ویزای تحصیلی کانادا هستید یا خیر و باید چه مدارکی را ارائه دهید.
 • در صورت واجد شرایط بودن، یک چک لیست شخصی که به مدت 60 روز معتبر است دریافت خواهید کرد. این چک لیست برای ارسال درخواست به صورت آنلاین مورد نیاز است. برای ارجاع بعدی حتماً صفحه حاوی کد خود را چاپ کنید. این صفحه همچنین شامل یک راهنمای برنامه تحصیلی، میزان شهریه تخمین زده شده، لیستی از اسنادی که باید با درخواست خود ارسال کنید و دستورالعمل های مراحل بعدی می باشد.
 • هنگامی که آماده درخواست بودید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، در آنجا کد چک لیست شخصی خود را وارد نمایید. سپس می توانید چک لیست اسناد شخصی خود را دریافت کنید که به شما امکان می دهد مدارکتان را روی CIC بارگذاری و ارسال نمایید. برای این کار به چاپگر یا اسکنر نیاز دارید.
 • پس از آماده شدن مدارک و فرم درخواست و پرداخت هزینه ها، می توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.
 • برخی متقاضیان ممکن است مجبور شوند در دفتر ویزای محلی کشور خود در مصاحبه شرکت نمایند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادایی

برخی یا همه شرایط زیر برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ممکن است اعمال شود:

 1. متقاضیان مقیم اروپا، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به تهیه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.
 2. همچنین ممکن است برخی متقاضیان قبل از ارائه درخواست خود نیاز به معاینه پزشکی و بازرسی پلیس داشته باشند. اگر سابقه کیفری دارید، نمی توانید مجوز تحصیل دریافت کنید و ممکن است از شما خواسته شود که گواهی عدم سو پیشینه خود را برای اثبات ارائه دهید.
 3. یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا شامل اثبات بودجه کافی برای حمایت مالی از خود می باشد. در حال حاضر این مبلغ 10،000 دلار کانادا (7،650 دلار آمریکا) برای هر سال اقامت در نظر گرفته شده است البته در استان کبک این مبلغ 11،000 دلار کانادا می باشد. همچنین باید اطمینان دهید که پول کافی برای پرداخت هزینه حمل و نقل جهت بازگشت به خانه را دارید.
 4. برای اثبات این پول، می توانید هر کدام از اسناد زیر را ارائه نمایید: صورت های بانکی، شواهدی از حساب بانکی کانادایی به نام خود در صورت انتقال این پول، چک تضمینی بانکی که به ارز تبدیل شده، اثبات پرداخت شهریه و هزینه های اقامت، در صورت داشتن بورس تحصیلی، ارائه نامه ای از طرف شخص یا موسسه ای که به شما پول پرداخت می کند یا اثبات بودجه پرداخت شده از داخل کانادا.

مراحل بعد از پذیرش ویزای تحصیلی کانادا

هنگامی که درخواست ویزای تحصیلی کانادا تایید شد، یک معرفی نامه دریافت می کنید. اگر مقیم کشورهایی هستید که به مجوز سفر الکترونیکی (ETA) یا ویزای اقامت موقت نیاز دارند، این مجوز یا ویزای اقامت موقت برایتان صادر می شود و در صورت لزوم ETA به گذرنامه شما مرتبط می گردد. مهم است که هنگام سفر به کانادا از همان گذرنامه ای که درخواست مجوز تحصیل داده اید استفاده کنید. ETA به مدت پنج سال یا تا زمان انقضا گذرنامه شما اعتبار خواهد داشت.
این مدارک را به همراه گذرنامه، اثبات تمکن مالی و نامه پذیرش خود (و سایر مدارکی که به شما توصیه شده است) را به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ارائه دهید. پس از آن مجوز تحصیل کانادا برای شما صادر و امکان دسترسی به کانادا داده می شود.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004