• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
10 رده شغلی پر تقاضا در استان بریتیش کلمبیا به دلیل کرونا

10 رده شغلی پر تقاضا در استان بریتیش کلمبیا به دلیل کرونا

  • نویسنده: نریمان پارسا
  • مهاجرت به کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

همه‌گیری ویروس کرونا، کلیه مشاغل و ساختارهای اقتصادی کانادا و در واقع کل جهان را تحت تاثیر قرار داد. بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل توریسم و مهمان‌نوازی، مشاغل ارائه دهنده خدمات در اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، جاذبه‌ها گردشگری، سینما و سالن‌های اجرا و... را تحت تاثیر قرار داد. البته قرنطینه سراسری در ابتدا به واسطه استعفای نیروی کار، اجبار به دورکاری و کمبود تقاضای خدمات در همه زمینه‌ها، کلیه مشاغل و برنامه مهاجرت کاری به کانادا را تحت تاثیر قرار داد، اما برخی مشاغل، بیشتر با کمبود نیروی قابل توجه رو به رو شده‌اند. 
دولت کانادا تحقیقات وسیعی را در زمینه تاثیر همه‌گیری کرونا بر مشاغل و نیروی کار را بصورت استانی انجام داده و هر چند وقت یکبار، لیستی از مشاغل پر تقاضا در هر استان را ارائه یا بروزرسانی می‌نماید و در جدیدترین گزارش، لیست 10 رده شغلی پرتقاضا در استان بریتیش کلمبیا به دلیل کرونا را منتشر نموده است. این لیست نه تنها برای ساکنین این استان، بلکه برای متقاضیان مهاجرت کاری به این استان به عنوان یک راهنمای خوب برای شروع یک زمینه شغلی می‌تواند تلقی گردد. در ادامه این لیست مشاغل را به همراه کد طبقه‌بندی مشاغل در کانادا (NOC) به شما معرفی خواهیم نمود. 

مدیران حقوق و دستمزد (کد NOC 1432)

وظیفه افراد در این حرفه گردآوری، تصدیق و پردازش اطلاعات حقوق و دستمزد می‌باشد. آن‌ها همچنین حقوق و مزایای کارمندان یک سازمان را تعریف و مشخص کرده و سوابق دستمزد و حقوق را ثبت می‌نمایند. همه‌گیری کرونا باعث شد که تنها از آوریل 2019 تا 2020، میزان 20% از افراد شاغل در این حرفه کاسته شود و این نزول تا جایی ادامه داشت که در حال حاضر این منصب شغلی در بریتیش کلمبیا بسیار مورد نیاز گردد. به ویژه که مدیران حقوق و دستمزد به کاهش هزینه‌های مربوط به کارمندان کمک بزرگی می‌کنند.

مشاوران و تحلیل‌گران سیستم‌های اطلاعاتی (کد NOC 2171)

وظیفه افراد در این حرفه، آنالیز و تست نیازمندی‌های سیستم‌ها و پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های مربوط به توسعه سیستم‌های اطلاعاتی می‌باشد. آن‌ها همچنین به هنگام ایجاد معضلات در سیستم‌های اطلاعاتی مشاوره می‌دهند. دلیل افزایش نیاز به این شغل هنگام همه‌گیری، الزام بسیاری از مشاغل به دورکاری و کار بصورت آنلاین بوده که کارمندان در این راستا به تکنولوژی‌های نوآورانه و همچنین دسترسی ایمن به اطلاعات نیاز دارند.

برنامه‌نویس کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی (کد NOC 2174)

برنامه‌نویسان کامپیوتر کدهای کامپیوتر را برای نرم افزارها، سیستم‌های پردازش داده، سیستم عامل و نرم افزارهای ارتباطاتی کدنویسی، تغییر، اصلاح و ادغام می‌کنند و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی همین کدنویسی، تغییر، اصلاح و ادغام را بیشتر برای اپلیکیشن‌های موبایل، برنامه‌های آموزشی، بازی کامپیوتری، فیلم و ویدیو و دیگر رسانه‌ها لحاظ می‌کنند. همه‌گیری کرونا، نیاز به این رده شغلی را در بریتیش کلمبیا بسیار بالا برده است.

دستیاران معلم ابتدایی و راهنمایی (کد NOC 4413)

وظیفه دستیاران معلمان، ساپورت و حمایت از دانش‌آموزان و کمک به معلمان موظف به تدریس و وظائف دیگر می‌باشد. آنان بیشتر بر مدیریت رفتار و آموزش تمرکز دارند. بریتیش کلمبیا تنها از آوریل 2019 تا آوریل 2020، افزایش 40 درصدی برای این شغل را شاهد بود که این افزایش همچنان ادامه دارد؛ چرا که پس از بازگشت تدریس از حالت آنلاین به حضوری، بودجه مورد نیاز در زمینه ارائه روش‌ها و خدمات بهداشت و درمان و متدهای جدید آموزش و در نتیجه نیاز به دستیار معلم بیشتر گردید؛ ضمن آنکه همین دستیاران معلمان در دوران تدریس آنلاین هم نقش مهمی داشته و در صورت لزوم مجدد به تدریس آنلاین دوباره نقش اساسی را ایفا خواهند کرد.

متخصصان حرفه‌ایی فروش (کد NOC 6221)

متخصصان فروش بیشتر در زمینه فروش محصولات و خدمات مربوط به آنان به دولت فعالیت دارند؛ مانند تاسیسات و تجهیزات صنعتی و تجاری و برخی دیگر در تجارت‌های فروش عمده محصولات مختلف. به دنبال همه‌گیری، از ماه مارس 2020 کاهش قابل توجهی در نیروی کار در این رده شغلی در کانادا و بخصوص استان بریتیش کلمبیا را شاهد بودیم که در وضعیت بهتر در حال حاضز نیاز به این حرفه در بریتیش کلمبیا افزایش یافت. 
آشپزی (کد NOC 6322)
آشپزی که معمولا در بخش‌های صنعتی به دو بخش آماده‌سازی و پخت تقسیم می‌گردد، جز مشاغل ضروری برای رستوران‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، موسسات آموزشی و سایر اماکن می‌باشد. پس از دستور قرنطینه و تعطیلی رستوران‌ها و سایر اماکن مذکور، آشپزان بسیاری بیکار شدند و فقط فعالیت محدودتری بصورت سفارش آنلاین غذا وجود داشت و در حال حاضر و با رفع بخش زیادی از محدودیت‌های قرنطینه، نیاز به این شغل بسیار بالا رفته است. همچنین آشپزخانه‌هایی که مستقل از رستوران‌ها هستند، بدنبال ایده‌پردازی و نوآوری در زمینه پخت غذا و توسعه آشپزخانه‌ها توسط آشپزها هستند.

سرایداران، سرپرستان و متصدیان امور و مجتمع‌های ساختمانی (کد NOC 6733)

افراد در این رده شغلی وظیفه تعمیرات و امور نظافتی ساختمان‌های تجاری، سازمانی و مسکونی را بر عهده دارند. سرپرستان مجتمع‌ها نیز بر روند و امور کلی مربوط به ساختمان نظارت دارند و در قبال آن‌ها پاسخگو هستند. در این مورد هم به دلیل همه‌گیری و در نتیجه قطع یا کاهش رفت و آمد و در نتیجه نیاز کمتر به امور نظافت و سایر امور مربوط به ساختمان و در حال حاضر با به حالت نرمال برگشتن کانادا و بریتیش کلمبیا، نیاز به این رده شغلی افزایش یافته است.

حمل و نقل (کد NOC 7452)

وظیفه افراد در این رده شغلی، کنترل، جابجایی، بار زدن و تحویل دادن مواد ضروری به ویژه مواد غذایی، محصولات تمیز کننده و محصولات مراقبت و بهداشت شخصی برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، منازل شخصی و... می‌باشد. به دنبال قرنطینه سراسری، نیاز به افراد شاغل در این شغل از آوریل 2019 تا آوریل 2020 به میزان 91 درصد افزایش داشته است.

راننده کامیون (کد NOC 7511)

در این راستا، منظور ما رانندگان کامیون‌های سنگینی بوده که برای مسیرهای کوتاه درون استانی یا بین استانی برای جابجایی مواد و محصولات مورد نیاز فعالیت می‌کنند و جزء همان دسته حمل و نقل قرار می‌گیرد و به دنبال نیاز و ضرورت بیشتر در جابجایی محصولات بجای دریافت یا تحویل حضوری در همه‌گیری، نیاز به رانندگان کامیون در سراسر کانادا بویژه در استان بریتیش کلمبیا و استان تورنتو بسیار افزایش یافته است.

معدنچی و توسعه‌ محصولات زیرزمینی (کد NOC 8231)

افراد متخصص در این حرفه در امور حفاری، انفجار زیرزمینی و کار با تجهیزات و ماشین‌ آلات مخصوص معدن برای استخراج معادن و ذخایر زیرزمینی به ویژه زغال سنگ فعالیت دارند. آن‌ها همچنین در ساخت و ساز تونل و مسیر رفت و آمد برای تسهیل امور مربوط به معدن نیز دست دارند. تعداد قابل توجهی از افراد شاغل در این حرفه هم بدنبال همه‌گیری از کار کنار رفته‌اند و اکنون با عادی‌تر شدن وضعیت بریتیش کلمبیا و کانادا، فرصت‌های جدید شغلی متعددی در این زمینه معرفی گردیده و مور نیاز است.

فرصت‌های شغلی برای مهاجران

اگر شما دارای مدرک تحصیلی/مهارت و همچنین تجربه کاری در هر یک از مشاغل بالا را دارید، می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا مانند اکسپرس اینتری و برنامه‌های زیرشاخه‌ آن که شامل FSWP ، FSTP و CEC می‌باشد، برای مهاجرت کاری به این استان اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات کامل از برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا این مطلب را مطالعه نمایید: لینک به مطلب برنامه استانی بریتیش کلمبیا

منبع: اداره مهاجرت کانادا

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004