معرفی دانشگاه براون آمریکا
 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به آمریکا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

آنچه در این مقاله می خوانید:
  اطلاعیه اداره مهاجرت (آپدیت دی 1402): بر طبق آخرین اخبار اداره مهاجرت کانادا، اجازه کار تمام وقت دانشجویی تا آوریل سال 2024 برای کلیه دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا تمدید شد. جهت اطلاع از آخرین شرایط مهاجرت با شماره 02171400111 تماس بگیرید.

  دانشگاه براون یک موسسه آموزش عالی مشهور در جهان است که شهرت خود را از طریق ارائه دوره‌های دانشگاهی برتر و تحقیقات پیشرفته به دست آورده است. این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده شناخته می‌شود. دانشگاه براون که در سال 1764 تأسیس شد، در حوزه آموزش عالی تاریخچه‌ای پربار دارد. این دانشگاه از یک برنامه درسی بسیار قوی پیروی می‌کند و دارای رویکردی انعطاف پذیر در آموزش است، به طوری که دانشجویان می‌توانند پتانسیل، خلاقیت و چشم انداز تحصیلی و شغلی خود را گسترش دهند. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید و می‌خواهید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، ما در این بررسی به طور کامل در مورد رنکینگ، خوابگاه، هزینه، بورسیه و سایر موارد مربوط به دانشگاه براون آمریکا صحبت می‌کنیم.

  مشخصات دانشگاه براون آمریکا

  تاریخ تاسیس

  1764

  ایالت، شهر

  پراویدنس، رود آیلند، ایالات متحده

  نوع مؤسسه

  پژوهشی خصوصی

  تعداد کل دانشجویان

  10696

  تعداد کل دانشجویان بین المللی

  1500

  نرخ پذیرش

  6 درصد

  مقاطع تحصیلی

  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

  سایت دانشگاه

  http://www.brown.edu

  رنکینگ جهانی دانشگاه براون

  رتبه بندی دانشگاه براون بر اساس برخی از نظام‌های رتبه بندی معتبر دنیا طبق جدول زیر است:

  نظام رتبه بندی

  رتبه سال 2023

  رتبه بندی کیواس (QS)

  63

  رتبه بندی دانشگاهی THE

  61

  رتبه بندی US News جهانی

  129

  رتبه بندی US News ملی

  13

  تاریخچه دانشگاه براون آمریکا

  دانشگاه براون به عنوان سومین کالج در نیوانگلند و هفتمین کالج در آمریکای مستعمراتی در سال 1764  تأسیس شد. براون اولین مدرسه آیوی لیگ بود که دانشجویان را از همه گرایش‌های مذهبی پذیرفت. همین روحیه باز همچنان در هر نقطه از فعالیت‌های این دانشگاه دیده می‌شود. براون که در ابتدا در وارن، رود آیلند واقع شده بود و کالج رود آیلند نام داشت، در سال 1770 به مکان فعلی خود در کالج هیل مشرف به پراویدنس نقل مکان کرد. این دانشگاه در سال 1804 به پاس هدیه 5 هزار دلاری نیکلاس براون، تاجر و فارغ التحصیل برجسته پراویدنس، نامش تغییر کرد.

  بانوان برای اولین بار در سال 1891 در دانشگاه براون پذیرفته شدند. کالج زنان بعداً قبل از ادغام با کالج براون که دانشکده کارشناسی مردان بود، در سال 1971 به کالج پمبروک در دانشگاه براون تغییر نام داد. بخش شمالی پردیس که مدرسه بانوان در آن واقع شده بود، امروزه به عنوان پردیس پمبروک شناخته می‌شود. اولین مدرک کارشناسی ارشد در سال 1888 و اولین مدرک دکتری در سال 1889 اعطا شدند. اولین مدارک پزشکی مدرن در سال 1975 به 58 دانشجو اعطا شد. امروزه، براون سالانه حدود 100 مدرک پزشکی از دانشکده پزشکی آلپرت اعطا می‌کند. امروزه، دانشگاه براون از نزدیک به 230 ساختمان در حدود 150 هکتار تشکیل شده است.

  پردیس و خوابگاه دانشگاه براون

  پردیس و خوابگاه دانشگاه براون

  پردیس دانشگاه به مدت بیش از 250 سال است در شهر پراویدنس در رود آیلند قرار دارد. پردیس براون با بافت شهری پراویدنس ادغام شده است و از ساختمان‌های قرن هجدهمی و نوزدهمی میزبانی می‌کند.  پردیس اصلی براون با مساحت 143 هکتار (0.58 کیلومتر مربع) در محله «ایست ساید کالج هیل» قرار دارد.

  پردیس اصلی دانشگاه در یک بلوک ساختمانی 15 هکتاری واقع شده است که توسط خیابان‌های واترمن، پراسپکت، جورج و تایر محدود شده است. ساختمان‌های جدیدتر این پردیس به سمت شمال، شرق و جنوب گسترش یافته‌اند. کالج زنان دانشگاه براون، معروف به کالج پمبروک در اکتبر 1891 تأسیس شد. در حقیقت، پردیس پمبروک اکنون به عنوان خوابگاه در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که در دانشگاه ثبت کرده‌اند، از امکانات زیر بهره‌مند خواهند شد:

  • مرکز دانشجویان بین المللی
  • خدمات پشتیبانی دانشجویی
  • خدمات بهداشتی
  • خدمات ضروری
  • خدمات مذهبی
  • خوابگاه‌های دانشگاه براون

  خوابگاه دانشگاه براون مملوء از دانشجویان با قومیت‌های مختلف است. این دانشگاه 74 درصد از کل دانشجویان مقطع کارشناسی را در خود جای داده است. همه دانشجویان سال اول دانشگاه براون در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند. دانشجویان سال اول دانشگاه براون در محل اقامتی با 50 تا 60 دانشجو زندگی می‌کنند. هزینه‌های مسکن در دانشگاه براون به شرح زیر است:

  نوع خوابگاه

  هزینه سالانه

  دو نفره

  9030 دلار آمریکا

  سه نفره

  8510 دلار آمریکا

  چهار نفره

  6840 دلار آمریکا

  دانشجویان مجازند از طریق وبسایت دانشگاه، اقامتگاه‌های خارج از محوطه دانشگاه را در نزدیکی براون جستجو کنند. هزینه زندگی در اقامتگاه‌های بیرون از دانشگاه بین 1700 تا 3700 دلار در ماه متغیر است.

  دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه براون

  متقاضیان تحصیل در آمریکا برای دانشگاه براون بدانند که این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو است که در آن دانشجویان با استعداد و اساتید برجسته با یکدیگر همکاری می‌کنند‌ تا به چالش‌های تعیین کننده دنیای پیچیده و در حال تغییر رسیدگی کنند. این دانشگاه تحقیقاتی دارای تنها دانشکده‌های پزشکی و بهداشت عمومی در ایالت است که به طور فعال در حل مشکلات پزشکی دانشکده پزشکی وارن آلپرت و دانشکده بهداشت عمومی در ارتباط هستند. دانشگاه براون میزبان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است و همه برنامه‌های تحصیلی خود را در دانشکده‌های زیر ارائه می‌کند:

  • دانشکده پزشکی آلپرت
  • دانشکده بهداشت عمومی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده مطالعات حرفه‌ای

  برترین دوره‌های کارشناسی دانشگاه براون

  دانشگاه براون بیش از 80 دوره تحصیلی مختلف در رشته‌های گوناگون را ارائه می‌دهد. این دانشگاه بیش از 200 میلیون دلار آمریکا در هزینه‌های تحقیقاتی برای تقویت اقتصاد محلی هزینه می‌کند. فعالیت‌های تحقیقاتی شامل مریخ نورد، مقابله با بحران مواد افیونی و جستجوی ماده تاریک در کهکشان است. دانشگاه براون همچنین طیف متنوعی از دوره‌های کارشناسی را ارائه می‌دهد که محبوب‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  ستاره شناسی

  با ثبت نام در دوره کارشناسی نجوم در دانشگاه براون، اسرار جهان را کشف کنید. شما در مورد آخرین تئوری‌ها و فنآوری‌ها در این زمینه یاد خواهید گرفت و تجربه عملی را با تجهیزات تحقیقاتی پیشرفته کسب خواهید کرد. فارغ التحصیلان این رشته در رصدخانه‌های نجومی، افلاک نماها و موسسات تحقیقاتی مشغول به کار خواهند شد.

  زیست شناسی

  با ثبت نام در دوره کارشناسی زیست شناسی در دانشگاه براون، در مورد آخرین پیشرفت‌ها در ژنتیک، فیزیولوژی، اکولوژی و تکامل خواهید آموخت. این دوره فرصت‌هایی را برای تحقیقات عملی، کار با امکانات درجه یک و اساتید مجرب فراهم می‌کند. فارغ التحصیلان این رشته به کار در بیوتکنولوژی، داروسازی و حفاظت از محیط زیست مشغول خواهند شد.

  علم شیمی

  با ثبت نام در دوره کارشناسی شیمی در دانشگاه براون آمریکا، اسرار ماده و انرژی را کشف کنید. شما در مورد آخرین نظریه‌ها و فنآوری‌ها در این زمینه، از جمله شیمی آلی، معدنی و شیمی فیزیک کسب دانش خواهید کرد. این رشته فرصت‌هایی را برای تحقیقات عملی، کار با تجهیزات پیشرفته و اساتید مجرب فراهم می‌کند. فارغ التحصیلان این علم شیمی به کار در داروسازی، علم مواد و تجزیه و تحلیل محیطی مشغول می‌شوند.

  علوم کامپیوتر

  با ثبت نام در برنامه کارشناسی علوم کامپیوتر در دانشگاه براون به رهبر انقلاب دیجیتال در دنیای فناوری تبدیل شوید. شما در مورد آخرین تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی یاد خواهید گرفت و تجربه عملی در پروژه‌های واقعی را به دست خواهید آورد. فارغ التحصیلان این رشته در توسعه نرم افزار، تجزیه و تحلیل داده‌ها و مهندسی سیستم‌های کامپیوتری مشغول به کار خواهند شد.

  اقتصاد

  با ثبت نام در دوره کارشناسی اقتصاد در دانشگاه براون، عملکرد اقتصاد جهانی را درک کنید. شما در مورد آخرین نظریه‌ها و مدل‌های اقتصادی یاد خواهید گرفت و تجربه عملی را تجزیه و تحلیل داده‌های موجود در دنیای واقعی یاد می‌گیرد. فارغ التحصیلان این رشته به کار در امور مالی، مشاوره و سازمان‌های دولتی ادامه می‌دهند.

  دوره‌های برتر کارشناسی ارشد دانشگاه براون

  دانشگاه براون ایالات متحده طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی ارشد را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد و مهارت‌ها و دانش پیشرفته‌ای که برای موفقیت در دنیای پرشتاب امروزی به آن‌ها نیاز دارند را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. محبوب‌ترین دور‌ه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه براون به شرح زیر هستند:

  مهندسی پزشکی

  با ثبت نام در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه براون، حرفه خود را در زمینه مهندسی زیست پزشکی ارتقا دهید. شما در مورد آخرین پیشرفت‌ها در دستگاه‌های پزشکی، ایمپلنت‌ها و ابزارهای تشخیصی خواهید آموخت و تجربه عملی با تجهیزات تحقیقاتی پیشرفته کسب خواهید کرد. فارغ التحصیلان این رشته در شرکت‌های تجهیزات پزشکی، موسسات تحقیقاتی و بیمارستان‌ها مشغول به کار خواهند شد.

  علوم کامپیوتر

  با ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه براون، در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کنید. شما در مورد آخرین فناوری‌ها و زبان‌های برنامه نویسی یاد خواهید گرفت و تجربه عملی با پروژه‌های واقعی به دست خواهید آورد. فارغ التحصیلان این رشته در توسعه نرم افزار، تجزیه و تحلیل داده‌ها و مهندسی سیستم‌های کامپیوتری کار خواهند کرد.

  امنیت سایبری

  با ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد امنیت سایبری در دانشگاه براون آمریکا از دنیای دیجیتال محافظت کنید. شما در مورد آخرین تهدیدها و تکنولوژی‌ها در این زمینه یاد خواهید گرفت و با تجربه عملی می‌توانید دانش خود را امنیت سایبری افزایش دهید. فارغ التحصیلان این رشته به کار در سازمان‌های دولتی، موسسات مالی و شرکت‌های امنیت سایبری مشغول خواهند شد.

  علم داده

  با ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد علوم داده در دانشگاه براون، قدرت داده‌ها را درک خواهید کرد. شما در مورد آخرین نظریه‌ها و روش‌ها در این زمینه یاد خواهید گرفت و تجربه عملی با تجزیه و تحلیل داده‌ها در دنیای واقعی کسب خواهید کرد. فارغ التحصیلان این رشته به کار در فناوری، امور مالی و سازمان‌های دولتی مشغول خواهند شد.

  هزینه تحصیل در دانشگاه براون

  هزینه تحصیل در دانشگاه براون

  دانشگاه براون متعهد است که آموزش با کیفیت را برای همه دانشجویان، صرف نظر از پیشینه مالی آن‌ها در دسترس قرار دهد. براون علاوه بر برنامه‌های کارشناسی خود، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و دکتری را نیز ارائه می‌دهد که شهریه و هزینه‌های متفاوتی را دارند. توجه به این نکته مهم است که هزینه تحصیل و زندگی در براون بیشتر از شهریه است. شما باید برای هزینه کتاب، حمل و نقل و سایر هزینه‌های شخصی بودجه مناسبی داشته باشند. هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه براون طبق جدول زیر است:

  هزینه

  ترم پاییز

  ترم بهار

  هزینه کل

  شهریه

  31340

  31340

  62680

  غذا

  4684

  4684

  9368

  کتاب

  3236

  3236

  1300

  شخصی

  1350

  1350

  2700

  هزینه کل: 76048

  بورسیه‌های دانشگاه براون

  بورسیه‌های دانشگاه براون نیاز مالی 100 درصد دانشجویان واجد شرایط پوشش می‌دهد. این دانشگاه بودجه 186 میلیون دلاری را برای بورسیه‌های مبتنی بر نیاز در سال جاری میلادی پیش بینی کرده است. متوسط مبلغ بورسیه مبتنی بر نیاز در دانشگاه براون 56923 دلار آمریکاست. حدود 50 درصد دانشجویان کمک‌های مبتنی بر نیاز یا کمک‌های بلاعوض دریافت می‌کنند. بیشتر بورسیه‌ها به عنوان اعتباری برای شهریه، خوابگاه و غذا برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. از بورسیه‌های معروف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بورسیه بین المللی بنجامین آ. گیلمن
  • بورسیه تحصیلی گیلمن-مک کین
  • بورسیه تحصیلی بورن

  شرایط پذیرش دانشگاه براون

  فرآیند پذیرش در دانشگاه براون شامل برآورده کردن شرایط اولیه و ارسال مدارک دانشگاهی است. شرایط پذیرش طبق جدول زیر هستند:

  مشخصات

  درخواست کارشناسی

  درخواست کارشناسی ارشد و دکتری

  پرتال برنامه

  برنامه مشترک

  پورتال درخواست دانشگاه

  هزینه درخواست

  75 دلار آمریکا

  75 دلار آمریکا

  معدل (GPA)

  میانگین معدل: 3.9 از 4.0 (93 تا 96 درصد)

  میانگین معدل: 3.9 از 4.0 (93 تا 96 درصد)

  نمره آزمون استاندارد

  تست اختیاری (SAT/ACT پذیرفته شد)

  نمره GRE-GMAT لازم نیست

  الزامات مهارت زبان انگلیسی

  تافل iBT: 79 | آیلتس: 6.5 |  PTE: 60

  تافل iBT: 100 | آیلتس: 8 |  دولینگو: 130

  مدرک تحصیلی

  دیپلم دبیرستان با ریزنمرات

  لیسانس و فوق لیسانس با ریزنمرات

  مدارک جانبی

  توصیه نامه، انگیزه نامه، پاسپورت معتبر

  توصیه نامه، انگیزه نامه، پاسپورت معتبر، رزومه کاری

  مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه براون

  روند درخواست برای دانشگاه براون بسیار ساده است، شما باید مراحل زیر را یکی پس از دیگری طی کنید:

  1. اولین قدم این است که تصمیم بگیرید برای چه رشته و مقطعی می‌خواهید درخواست دهید.
  2. شرایط پذیرش برای برنامه انتخابی خود را جستجو کنید. بررسی کنید که آیا تمام شرایط تحصیلی را دارید یا خیر.
  3. بررسی کنید که آیا نمرات آزمون استاندارد شما با معیارهای دانشگاه مطابقت دارد (GRE یا GMAT و غیره). دانشجویان بین المللی برای واجد شرایط بودن برای پذیرش باید در آزمون‌های آیلتس و تافل شرکت کنند.
  4. هنگامی که مطمئن شدید که معیارها را برآورده کرده‌اید، به پرتال دانشگاه بروید و مدارک لازم را آپلود کنید.
  5. اگر پذیرفته شدید، یک نامه پذیرش به ایمیل شما ارسال می‌شود. سپس برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید.

  ددلاین درخواست پذیرش از دانشگاه براون

  مهلت درخواست بستگی به برنامه‌ای دارد که برای درخواست انتخاب می‌کنید. با این حال، درخواست‌های بین المللی برای ترم پاییز باید تا پایان دسامبر ارسال شوند. برای ترم بهار، ددلاین معمولاً قبل از پایان جولای است. توصیه می‌کنیم قبل از ارائه درخواست خود، مهلت‌ها را بررسی کنید تا مدارک را دیر ارسال نکنید.

  موقعیت فارغ التحصیلان دانشگاه براون

  دانشگاه براون یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های جهان از نظر کسب فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلانش است. دانشگاه یک انجمن شغلی دارد تا فارغ التحصیلان را در مسیر شغلی خود راهنمایی کند. انجمن Brown Connect به دانشجویان کمک می‌کند تا فرصت‌های کارآموزی و تحقیقاتی را پیدا کنند. همچنین کارفرمایان برتری که فارغ ‌التحصیلان دانشگاه براون را استخدام می‌کنند شامل اپل، گوگل، مایکروسافت، دیلویت، اکسنچر، بانک آمریکا، گلدمن ساکس، آمازون و آی‌بی‌ام هستند. در ادامه همچنین به دستمزد فارغ ‌التحصیلان دانشگاه براون در برخی از حوزه‌های شغلی اشاره می‌کنیم:

  نوع شغل

  میانگین حقوق سالانه

  مهندس نرم افزار

  108 هزار دلار آمریکا

  دانشمند داده

  97 هزار دلار آمریکا

  مشاور بهداشت و درمان

  84 هزار دلار آمریکا

  مدیر پروژه

  71 هزار دلار آمریکا

  مدیر اجرایی

  100 هزار دلار آمریکا

  مدیر عملیات

  120 هزار دلار آمریکا

  در کل، تحصیل در کانادا، آمریکا، انگلستان، استرالیا و مقاصد محبوب تحصیلی از این قبیل، آینده تحصیلی، تخصصی و شغلی روشنی را برای متقاضیان به همراه می‌آورد. برخی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه براون عبارتند از:

  • اما واتسون (بازیگر انگلیسی)
  • جان اف کندی جونیور (وکیل، روزنامه نگار و ناشر مجله آمریکایی)
  • جان کرازینسکی (بازیگر آمریکایی)
  • آنانت آمبانی (شخصیت تجاری هندی)
  • آکاش آمبانی (تاجر هندی)

  کلام آخر

  دانشگاه براون یک موسسه بسیار معتبر و مشهور با سابقه‌ای غنی بیش از 250 سال برتری آکادمیک، تعهد به آموزش هنرهای لیبرال در مقطع کارشناسی، اساتید در سطح جهانی و امکانات تحقیقاتی پیشرفته است. دانشگاه براون پیشرو در ترویج تنوع، فراگیری و عدالت اجتماعی است و طیف متنوعی از برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه‌های مختلف از جمله نجوم، زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مهندسی زیست پزشکی ارائه می‌دهد. این دانشگاه همچنین فرصت‌هایی برای تحقیقات عملی و تجربیات با تجهیزات پیشرفته را کرده و دانشجویان را برای موفقیت در آینده شغلی خود آماده می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی و طرح هرگونه سوال با مشاوران ما از طریق شماره 02171400111 در تماس باشید.

  سوالات متداول معرفی دانشگاه براون آمریکا

  به اشتراک بگذارید
  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  مشاوره رایگان مهاجرت