• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
زوج های جوان به کدام کشور مهاجرت کنند

زوج های جوان به کدام کشور مهاجرت کنند

  • حدیثه احمدی اقدم
  • مهاجرت کاری

برای مهاجرت زوج های جوان استرالیا بهتر است یا کانادا

قبل از آنکه بخواهیم دو کشور استرالیا و کانادا را برای مهاجرت زوج های جوان مقایسه کنیم باید بگوییم که این دو کشور یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای جوانان بخصوص ایرانیان است. در نتیجه انتخاب هر یک از کشورها برای مهاجرت میتواند تصمیم بسیار شایان و پسندیده ای باشد. اما در شرایط فعلی جهانی گروه مهاجرتی ادب برای زوج های جوان مهاجرت به کانادا را پیشنهاد می دهد. در ادامه شرایط مهاجرت به هر دو کشور را با هم مقایسه می کنیم.

زبان رسمی هر دو کشور کانادا و استرالیا انگلیسی است بنابراین متقاضیان برای انتخاب هر یک از این کشور ها می بایست بر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. لهجه مردم استرالیا بیشتر نزدیک به لهجه بریتانیایی است و لهجه مردم کانادا بیشتر نزدیک به لهجه آمریکایی است. مساحت کشور کانادا از استرالیا بزرگتر است اما جمعیت کمتری در خود گنجانده است. همچنین کشور کانادا کشوری ثروتمند تر نسبت به استرالیا می باشد. ذخایر منابع طبیعی و معدنی کانادا بسیار بیشتر از استرالیا می باشد. کانادا چهارمین کشور غنی دنیا و استرالیا هشتمین کشور غنی دنیا می باشد.

اگر بخواهیم بزرگترین شهرهای استرالیا و کانادا یعنی سیدنی و تورنتو را با هم مقایسه کنیم . از نظر آب و هوایی تورنتو سرد تر است و بارندگی بیشتر را به همراه دارد. اما سیدنی هوایی آفتابی و کمی شرجی مطلوب دارد. هر دو شهر ساحلی هستند. جمعیت سیدنی بیش از 5.2 میلیون نفر است اما تورنتو جمعیت کمتری دارد و جمعیت این شهر نزدیک 2.8 هزار نفر در سال 2020 ثبت شده است.

اگر بخواهیم هزینه زندگی در سیدنی و تورنتو را مقایسه کنیم باید بگویم که زندگی در سیدنی گران تر است! هزینه اجاره بها در سیدنی حدود 10% بیشتر از تورنتو است. هزینه حمل و نقل در سیدنی حدودا 47% از تورنتو گران تر است. همچنین هزینه پوشاک 3.8% در سیدنی بیشتر از تورنتو است. اما هزینه تهیه مواد غذایی و رستوران در سیدنی بسیار کم تر است. سیدنی در زمینه مواد غذایی و تغذیه 8% ارزان تر از تورنتو می باشد. در مقابل حداقل درآمد یک نفر در استرالیا کمی بیشتر از کانادا است و به طور کلی درآمد بیشتر در استرالیا به کارمندان و کارگران تعلق میگیرد.

با یک مقایسه ساده میتوان فهمید که یک زوج جوان میتوانند زندگی راحت تری در کانادا داشته باشند. کما اینکه فرصت های شغلی بیشتری در کانادا نسبت به استرالیا وجود دارد. شرایط مهاجرت به کانادا نیز آسان تر از استرالیا می باشد. باز هم تاکید میکنیم که در شرایط فعلی مهاجرتی، کشور استرالیا هم از شرایط مناسبی جهت مهاجرت به همراه خانواده برخوردار است. اما با توجه به مطالب فوق الذکر انتخاب کشور کانادا برای مهاجرت، به نفع زوجین جوان می باشد.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004 مشاوره رایگان واتساپ