• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در کانادا چگونه است؟

کلیه مراکز آموزشی دولتی کانادا به شهروندان و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند خدمات تحصیلی رایگان ارائه میدهند. اما به طور کلی تحصیل دانشجویان بین المللی در کلیه مقاطع همراه با شهریه است. در مراکز آموزشی غیر دولتی کانادا نیز معمولا شهریه ای که از دانشجویان بین المللی اخذ میشود چندین برابر بیشتر از هزینه ای است که از دانشجویان بومی دریافت میشود. اما راه حل هایی نیز برای تحصیل رایگان دانشجویان بین المللی در کانادا وجود دارد. آیا می خواهید بدانید که چگونه به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید به طور رایگان در کانادا تحصیل کنید؟

تنها یک راه برای تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد. از آنجا که در این کشور هیچ دانشگاه یا کالج بدون شهریه نیست، باید یک بورسیه تحصیلی کانادا دریافت کنید که هزینه شهریه، اقامت و تغذیه شما را پوشش دهد. حال سوال اینجاست که چگونه می توان بورسیه هایی گرفت که موجب تحصیل رایگان در کانادا شود؟ شما بعد از اتمام این صفحه میتوانید به راحتی از جزئیات درخواست بورسیه و تحصیل رایگان در کانادا مطلع شوید.

مراحل کلی تحصیل رایگان در کانادا

در مرحله اول، شما نیاز به یک درخواست عالی دارید.منظور از درخواست عالی، درخواست پذیرش یک دانشگاه معتبر است. در ادامه، ما به سراغ مؤلفه های یک درخواست عالی معتبر خواهیم رفت که شما را قادر به دریافت بورسیه های تحصیلی کامل در کانادا می سازد. با یک درخواست پذیرش کامل و معتبر میتوان درصد پذیرش درخواست بورسیه شما نیز بالا برود. دوم، باید با انواع بورسیه ها و منابع ارائه دهنده بورسیه ها آشنا شوید تا بتوانید یک یا چند بورسیه مناسب خودتان را پیدا کنید. سوم، باید با توجه به شرایط و ضوابط ارائه درخواست بورسیه، درخواست خود را برای منابع ارائه دهنده بورسیه ارسال کنید.

چگونه به طور رایگان در کانادا تحصیل کنیم؟

یک درخواست بورسیه تحصیلی عالی داشته باشید. موارد زیر، مولفه های یک درخواست عالی برای تحصیل رایگان در کانادا هستند:

تجربه تحقیقاتی

تجربه تحقیقاتی برای متقاضیان فارغ التحصیل، به ویژه در زمینه های STEM بسیار مهم است. داشتن یک تجربه تحقیقاتی باعث افزایش احتمال پذیرش درخواست شما می شود و باعث می گردد شانس تحصیل رایگان در کانادا افزایش یابد. اگر متقاضی دوره کارشناسی ارشد هستید و تجربه تحقیقاتی دارید، از مزیت بالایی برخوردار خواهید بود..

معدل

معدل بالا برای افرادی که متقاضی دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند مهم می باشد. این یک معیار کلیدی است که کالج ها و دانشگاه ها از آن برای سنجش موفقیت دانشجویان بالقوه در یک محیط دانشگاهی استفاده می کنند.

کارآموزی

اگر تجربه کارآموزی دارید، از مزایای آن برای تحصیل رایگان در کانادا بهره مند خواهید شد.

خدمات اجتماعی

خدمات اجتماعی جنبه دیگری از درخواست شما است که باعث درخشش آن می شود. دانش آموزان با خدمات اجتماعی که از جامعه خود مراقبت کرده اند دیده می شوند و در آینده به جامعه خود باز می گردند.

آیلتس / تافل

آیلتس و تافل امتحان های مهارت زبان انگلیسی هستند. اگر دانشجوی بین المللی هستید و اهل کشور انگلیسی زبان نیستید، برای درخواست باید در یکی از آزمون های زبان مذکور شرکت کنید. دانش آموزانی که نمره بسیار بالا کسب کنند احتمالاً از مزایای تحصیل رایگان در کانادا بهره مند خواهد شد.

GRE

GRE یک آزمون برای دوره های کارشناسی ارشد است که دانشگاه های کانادا آن را می پذیرند. اگر متقاضی دوره کارشناسی ارشد هستید، نمره عالی GRE برای تحصیل رایگان در کانادا ضروری است.

مقاله

دانشجویانی که در دوره کارشناسی در یک ژورنال آکادمیک، مقاله منتشر کرده اند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.
این لیست فقط یک شروع برای بسیاری از مواردی است که می توانید در درخواست خود قرار دهید. داشتن یک یا چند مورد از این مؤلفه ها به شما کمک می کند که شرایط تحصیل رایگان در کانادا را داشته باشید. بنابراین، ماهها یا حتی سالها قبل از درخواست خود، آماده سازی این قسمت های اساسی درخواست را شروع کنید.

بورسیه های تحصیلی کامل را جستجو کنید

این یک گام اساسی برای تحصیل رایگان در کانادا است. منابع بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها برای یافتن بورس های تحصیلی کامل استفاده کنید. ابتدا به شما توصیه می کنیم برای یافتن بورسیه های تحصیلی کامل به صفحه بورس تحصیلی کانادا مراجعه نمایید. دوم ، عبارت "بورس های تحصیلی کامل در کانادا" را در Google جستجو کنید تا اطلاعاتی را در آنجا پیدا کنید. وقتی منبع مورد نظر را پیدا کردید، ضروری است به وب سایت های رسمی بورسیه تحصیلی که لینک داده اند، مراجعه نمایید تا اطلاعات اصلی را در مورد مهلت درخواست، رویه درخواست، صلاحیت، فرم درخواست و غیره پیدا کنید.

بورسیه های تحصیلی کامل برای تحصیل رایگان در کانادا

پس از جستجوی این بورسیه ها، باید برای چندین مورد از آنها درخواست ارسال کنید. گرفتن بورسیه های کامل بسیار دشوار است، بنابراین شما باید شانس خود را  با درخواست چندین مورد افزایش دهید. سپس دستورالعمل بورسیه ها را با دقت بخوانید، درخواست و مدارک مورد نیاز را تکمیل و ارسال کنید.

نکاتی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا

بورس های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا در دسترس است. اگر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی هستید، چند مورد وجود دارد که باید بدانید.

  • از قبل برنامه ریزی کنید: اهمیت جستجوی به موقع بورسیه های تحصیلی را نمی توان نادیده گرفت. مشخص شده است که دانشجویانی به بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا دست یافته اند که حتی در دوران دبیرستان اقدام به ثبت نام نموده اند. اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا را افزایش دهید، باید خیلی زود برنامه ریزی کنید.
  • درباره فرصت های دیگر تحقیق نمایید: درباره بورسیه های تحصیلی اعطایی توسط دولت کانادا، دولت های استانی، بنیادهای خصوصی و سازمان های غیر انتفاعی تحقیق کنید.
  • در مورد مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی اطلاعات لازم را بدست آورید.
  •  بورسیه های تحصیلی کوچک را فراموش نکنید.

البته اگر موفق به دریافت بورسیه کامل نشدید نگران نباشید. شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به دیگر کشورهای تراز اول ارزان تر است. تحصیل در کانادا برای کسانی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دنبال هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه هستند بسیار عالی است. دانشگاه ها و کالج های کانادا از دانشجویان بین المللی و داخلی شهریه کمی دریافت می کنند. به علاوه، شما در یک کشور انگلیسی یا فرانسوی زبان در یک محیط ر توسعه یافته تحصیل خواهید کرد. سیستم آموزش در کانادا با کشورهایی مانند ایالات متحده و بریتانیا قابل مقایسه است.

چرا برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنیم؟

1. مقرون به صرفه است

در مقایسه با دانشگاه های برتر ایالات متحده، انگلستان و سایر کشورهای انگلیسی زبان، با پرداخت شهریه کمتر می توانید در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید.

2. شهرت

کانادا به یکی از بهترین سیستمهای آموزشی دنیا شهرت دارد و دانشگاههای آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

3. سهولت زندگی

تحصیل در یک کشور دیگر ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما چنین اتفاقی اگر در یک کشور انگلیسی زبان که جزو کشورهای تراز اول دنیا از نظر سطح زندگی است بیفتد باعث پیشرفت آسان تر و سریعتر دانشجویان بین المللی می شود.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004