• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل رشته MBA در کانادا

برای تحصیل در رشته MBA در کانادا چه کارهایی باید انجام داد؟

در دنیای امروز، MBA یکی از دوره های مورد توجه می باشد. تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور، دانش عملی بیشتر و فرصت های کاری بهتری را برای دانشجو فراهم می کند. برای دانشجویان ایرانی، کانادا یکی از مقاصد برتر جهت دنبال کردن MBA در خارج از کشور است. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط، هزینه، الزامات و بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در رشته MBA در کانادا صحبت کنیم.

رشته MBA در کانادا

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یکی از معتبرترین مدارک تحصیلات تکمیلی است که به دانشجویان کمک می کند تا تبدیل به یک متخصص در مدیریت مشاغل گوناگون اعم از مشاغل خانوادگی کوچک و نوپا یا شرکت های بزرگ شوند. MBA یکی از مشهورترین مدارک تحصیلی در سراسر دنیاست. داشتن مدرک MBA می تواند رزومه کاری فرد را تقویت کرده و دروازه های بیشتری را برای فرصت های شغلی در سراسر جهان باز نماید. پس از تصمیم گیری برای تحصیل در MBA، سؤال بعدی که از همه مهم تر می باشد این است که کدام کشور برای ادامه تحصیل در رشته MBA مناسب تر است.
در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا تحصیل در رشته MBA در کانادا ترجیح داده می شود و هزینه و الزامات تحصیلی در آنجا چگونه است.

تحصیل MBA در کانادا

طبق رتبه بندی جهانی، دانشگاه های کانادا جزو دانشگاه های برتر دنیا هستند. پس اگر می خواهید MBA را در یکی از بهترین دانشگاه ها دنبال کنید و هزینه های کمتری پرداخت نمایید، کانادا بهترین گزینه است. این کشور به عنوان کشور تحصیل کرده ها در جهان و همچنین یکی از امن ترین مکان های زندگی در دنیا شناخته می شود.
همچنین پس از اتمام دوره MBA، تمام دانشجویان بین المللی واجد شرایط می توانند درخواست اقامت دائم در کانادا دهند. دانشگاه های کانادا فرصت های شغلی مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم می کنند، بنابراین می توانید به راحتی بعد از اتمام تحصیل در رشته MBA در کانادا مستقر شوید.
مدارک دانشگاهی کانادا از جایگاه بالایی برخوردار بوده و در سراسر جهان کاملا شناخته شده است. یکی دیگر از عوامل شگفت انگیز برای ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا این است که در مقایسه با سایر کشورها مانند ایالات متحده، بریتانیا و غیره مقرون به صرفه تر می باشد.
همچنین کانادا دارای شهرهای بزرگی مانند ونکوور، مونترال، کبک و تورنتو است. بنابراین، در صورت نیاز به استراحت در طول دوره MBA، می توانید به راحتی به هر یک از این شهرها سفر کرده و محیط هایی چند فرهنگی و زیبا را کشف کنید.

شرایط لازم برای تحصیل در رشته MBA در کانادا

 • مدرک لیسانس: داوطلبان باید دارای مدرک لیسانس در هر رشته از یک دانشگاه یا موسسه شناخته شده باشند.
 • تجربه کار: داوطلب باید تجربه کار مربوطه را در زمینه مرتبط داشته باشد، زیرا دانشگاه ها دانشجویان دارای حداقل 12 ماه سابقه کار را ترجیح می دهند. این ملاک اجباری نیست، اما دانشجویانی که دارای تجربه کار هستند، قطعاً نسبت به دیگران اولویت دارند.
 • کیفیت زبان انگلیسی: داوطلبانی که زبان کشورشان انگلیسی نیست باید مهارت زبان انگلیسی خود را با کسب نمرات خوب در آیلتس و تافل به اثبات برسانند.
 • GMAT: داشتن نمره قبولی خوب GMAT نیز برای تحصیل در رشته MBA در کانادا لازم است.

پیشنیازهای رشته MBA

برای تحصیل در رشته MBA در کانادا میبایست مدرک کارشناسی حداقل چهار ساله را داشته باشید. اگر فارغ التحصیل یا سابقه کار در زمینه های مدیریتی مثل مدیریت منابع انسانی، بازرگانی، مالی و غیره باشید شانس شما در اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در این رشته بیشتر میشود. تسلط بر زبان انگلیسی در کانادا از مهمترین معیار های پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا میباشد. متوسط نمره زبان مد نظر اکثر دانشگاه ها برای رشته MBA در کانادا آیلتس 6 و تافل 65 است. ممکن است در برخی دانشگاه ها این نمرات کمی بیشتر یا کمی کمتر باشند.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز در اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا برای رشته MBA مدرک آزمون Graduate Management Admission Test یا همان GMAT است. نمرات بین 500 تا 600 این آزمون مورد تایید دانشگاه های کانادا هستند اما اغلب دانشگاه نمره 550 به بالا را مورد تایید در نظر میگیرند. در برخی از دانشگاه های کانادا به جای مدرک GMAT مدرک  Graduate Record Examinations یا همان GRE را قبول میکنند. هردوی این آزمون ها به مدت 5 سال اعتبار دارند و به راحتی میتوان از این مدرک در پذیرش مقطع دکترا نیز استفاده نمود.

فرآیند پذیرش تحصیل در رشته MBA در کانادا

مراحل درخواست برای تحصیل MBA در کانادا بسیار طولانی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که حداقل 15 تا 18 ماه قبل از برنامه ریزی برای شروع تحصیل خود اقدام می کنید. شما به راحتی می توانید فرم درخواست اکثر دانشگاه ها را در وب سایت های رسمی آنها دریافت نمایید.
 
 در زیر اسناد مورد نیاز برای مراحل درخواست ذکر شده است:
 1. سوابق تحصیلی: کلیه اسناد مربوط به مدرک فارغ التحصیلی شما را شامل می شود.
 2. نمرات آزمون های استاندارد: نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی (IELTS یا TOEFL) و نمره آزمون GMAT.
 3. اثبات تمکن مالی: اسناد مالی و صورتهای بانکی، برای اطمینان از تمکن مالی شما.
 4. تجربه کار: اسناد مربوط به تجربه کاری شما.
 5. توصیه نامه ها: توصیه نامه هایی از سرپرست قبلی یا فعلی شما. این مورد می تواند از سرپرستان یا مدیران قبلی و فعلی یا از دانشکده های تحصیلات تکمیلی تان باشد که کارهای شما را از نزدیک دیده اند.
 6. بیانیه هدف: این مورد یکی از اصلی ترین عناصر برنامه است، زیرا براساس این امر، کمیته پذیرش، کاندیدا را برای امکان تحصیل در رشته MBA در کانادا ارزیابی می کند.
 7. اسناد مربوط به ویزا

هزینه تحصیل در رشته MBA در کانادا

کانادا یک کشور عالی برای تحصیل است زیرا شیوه زندگی باکیفیتی را برای همه ساکنان و شهروندانش فراهم می کند. به عنوان یک شهروند کانادایی، شما در برابر امکانات و مزایای مختلفی قرار خواهید گرفت که خدمات دولتی بسیاری مانند خدمات بهداشتی در سطح جهانی که معمولا رایگان است ارائه می دهد. برای تحصیل در رشته MBA در کانادا، میانگین شهریه بین 30،000 تا 40،000 دلار می باشد که نسبت به آنچه دانشگاه های آمریکا دریافت می کنند، بسیار کمتر است.

بورسیه تحصیل در رشته MBA در کانادا

از آنجا که MBA یک دوره حرفه ای می باشد، دامنه دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته MBA در کانادا محدود است. با این حال، دانشجویان دارای سوابق عالی دانشگاهی و دستاوردهای علمی درخشان می توانند بورسیه های مرتبط با برنامه تحصیلی خود را دریافت کنند.
بسیاری از اوقات، به دلیل امتیازات برتر در GMAT و سایر دستاوردهای علمی دانشگاهی، به دانشجویان تخفیف هایی داده می شود، به این معنی که نیمی از هزینه تحصیل آنها رایگان می گردد. جدای از این، داوطلبانی که مایل به دریافت کمک مالی هستند می توانند برای برنامه های بورسیه تحصیلی محبوب زیر اقدام کنند:
 • بورسیه های تحصیلات تکمیلی انتاریو (OGS): این کمک هزینه تحصیلی توسط دولت با هدف ارائه آموزش با کیفیت در سطح کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود.
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه واترلو: به دانشجویان شایسته ای که تحصیلات تکمیلی را دنبال می کنند توسط دانشگاه واترلو ارائه می شود.
 • بورسیه تحصیلی Go Clean: این یک کمک هزینه تحصیلی دیگر برای دانشجویانی است که می خواهند تحصیلات عالی خود را در خارج از کشور دنبال کنند.
به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004