• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
10 رده شغلی پر تقاضا در استان کبک به دلیل کرونا

10 رده شغلی پر تقاضا در استان کبک به دلیل کرونا

  • نویسنده: نریمان پارسا
  • مهاجرت به کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

به گزارش ادب ویزا از اداره مهاجرت کانادا، شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کانادا، می‌توان گفت که کلیه زیرساخت‌های اقتصادی از جمله بازار کار و اشتغال و نیروی کار در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است و متاسفانه این تاثیر در راستای ایجاد ضرر و زیان برای تقریبا همه قشرهای جامعه به ویژه آن دسته از افرادی که در بازار کار و اقتصاد بطور روزمره حضور دارند رخ داده است. کلیه این تحولات باعث ایجاد تغییرات عمده و اساسی در نیازهای به مشاغل و نیروی کار ماهر در مشاغل خاص چه در دوران قرنطینه و چه در دوره فعلی که وضعیت نسبت به زمان شروع همه‌گیری در کانادا و دیگر کشورهای توسعه یافته در حال بازگشت به قبل است گردیده است و ما نیز این تغییرات را در دوره فعلی در این لیست بررسی خواهیم کرد. در راستا این تحولات در بازار کار و اشتغال، استان کبک کانادا نیز از این قضیه مستثنی نبوده و از طرف اداره مهاجرت کانادا اخیرا لیستی تحت عنوان مشاغل پرتقاضا در این استان به دلیل شیوع کرونا منتشر شده که می‌تواند به عنوان یک راهنمای خوبی نیز برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار باشد. در ادامه این لیست مشاغل را به همراه کد طبقه‌بندی مشاغل در کانادا (NOC) به شما معرفی خواهیم نمود؛ با وبلاگ ادب ویزا همراه باشید.

مشاوران و تحلیل‌گران سیستم‌های اطلاعاتی (کد NOC 2171)

اشتغال در این رده شغلی چندان تاثیر منفی را از دوران همه گیری نگرفته‌اند؛ چرا که اکثر امور افراد شاغل در این حرفه نیز به صورت دورکاری نیز قابل انجام است و یا اگر هم در حال تعمیرات هستند، انجام کارشان با رعایت فاصله اجتماعی مانعی نداشته است. در دوران همه‌گیری نیاز به افراد شاغل در حرفه مشاور و تحلیل‌گر سیستم اطلاعاتی افزایش چشمگیری داشته که دلیل اصلی آن انجام امور به ویژه مشاغل به صورت دورکاری بوده که این امور می‌بایست دیجیتال سازی گردند و دسترسی امن به اطلاعات و همچنین بروز بودن تکنولوژی‌های در این راستا در اولویت‌ها ‌باشد. وظیفه افراد در این شغل، تحلیل و آزمایش نیازمندی‌های سیستم‌ها و پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های مربوط به سیستم‌های اطلاعاتی است. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 30.9 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

خدمات پیک و رانندگان تحویل کالا (کد NOC 7514)

وظیفه افراد در رده شغلی خدمات پیک و رانندگان تحویل کالا، توانایی رانندگی با انواع وسیله از جمله خودرو، ون، کامیون سبک و وانت و دریافت و ارسال محصولات است. آن‌ها هم می‌توانند توسط کسب و کارهای متنوع مانند پست، شرکت‌ها خدمات تحویل کالا، شرکت‌های غذایی و شرکت‌های خرده فروشی استخدام شده و همچنین امکان خوداشتغالی را نیز دارند. معیارهای ایمنی و سلامتی پیرامون همه‌گیری و به دنباله آن تعطیلی رستوران‌ها و دیگر فروشگاه‌ها، نیاز به خدمات تحویل کالا را به شکل چشمگیری افزایش داده است. همچنین همین همه‌گیری باعث محبوبیت بیشتر تجارت الکترونیک از جمله خرید آنلاین شده است. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 62.4 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

پر کننده قفسه‌ها، دستیار فروشگاه و بسته ‌بند سفارشات (کد NOC 6622)

افراد شاغل در این حرفه، سفارش مشتریان را آماده و بسته بندی کرده و همچنین وظیفه قیمت‌گذاری بر اجناس را بر عهده داشته، قفسه‌های فروشگاه‌ها و مغازه‌ها را پر کرده و خرید آنلاین و سفارش‌های تلفنی را نیز رسیدگی می‌کنند. در طی سال گذشته نیاز به افراد حرفه‌ایی در این رده شغلی افزایش چشمگیری داشته است که این افزایش نیاز ناشی از ایجاد تغییرات در نحوه سفارش و مصرف کالاهای مختلف در طی دوران قرنطینه بوده و همچنین بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی در استان کبک افراد زیادی را در این رده شغلی هم اینک استخدام می‌نمایند. افراد در این رده شغلی می‌توانند در کسب و کارهای خرده فروشی و برند‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ایی و در بخش‌ها و کارهای مربوط انبار مشغول به کار شوند. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 19.6 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

سرپرستان زنجیرههای تامین و تحلیل و برنامه‌ریزی (کد NOC 1215)

افراد شاغل در این حرفه بطور عمومی در تولید و تجارت‌های عمده فروشی و خرده فروشی، حمل و نقل و انبارداری فعالیت دارند. افزایش نیاز به زنجیره تامین عمدتا به دلیل افزایش چشمگیر نیاز به محصولات پزشکی بوده و افراد در این حرفه در واقع نقش اساسی را برای رفع معضل در تامین دارو و محصولات پزشکی ایفا نموده‌اند. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 48.7 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

معلمان مقطع متوسطه (کد NOC 4031)

بسته شدن مدارس در بهار سال 2020 میلادی در استان کبک به دلیل همه‌گیری، بسیاری از کلاس‌های درسی را تبدیل به کلاس‌های آنلاین نمود. این قضیه منجر به نیاز بیشتر در حال حاضر به کارکنان بیشتر از جمله معلمان و به خصوص معلمان در مقطع متوسطه شده است. افراد ماهر که دارای تجربه شغلی خوبی نیز در این حرفه شغلی هستند، می‌توانند فرصت‌های خوبی را برای مهاجرت کاری به کانادا داشته باشند. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 27.2 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

برنامه‌نویس کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی (کد NOC 2174)

افراد در این حرفه نیز خوشبختانه قابلیت کار از راه دور را نیز دارند. وظیفه یک برنامه‌نویس کامپیوتر این است که کدهای کامپیوتری برای نرم افزارها، سیستم عامل، سیستم‌های پردازش داده و نرم افزارهای ارتباطاتی را برنامه نویسی کرده و آن‌ها را اصلاح، تغییر و ادغام می‌کنند. توسعه دهندگان رسانه‌های نیز همین روند را منتهی بیشتر در زمینه اپلیکیشن‌های موبایل، فیلم و ویدیو، برنامه‌های آموزشی، بازی کامپیوتری و سایر رسانه‌های مالتی مدیا ضروری و تفریحی فعالیت می‌کنند. افزایش 18 درصدی به این رده شغلی بعد از یک سال از شروع همه گیری در استان کبک آماری دال بر نیاز بالا به این رده شغلی می‌باشد.

متخصصان منابع انسانی (کد NOC 1121)

از زمان شروع همه‌گیری، افراد در این حرفه در برنامه‌های پیرامون تداوم کسب و کار بسیار نقش مهمی ایفا کرده‌اند. کارمندان منابع انسانی همچنین وظایف و قوانین کاری را برای کار کردن از راه دور شناسایی کرده و در تعیین آن‌ها نیز نقش داشته، استرس و اضطراب را در محیط‌های کاری مدیریت و کاهش داده و از بهره‌مندی کارمندان از متدهای ایمنی، بهداشتی و اخلاقی در سطح بالا اطمینان حاصل می‌نمایند. نیاز به افراد حرفه‌ایی در زمینه امور منابع انسانی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 25.5 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

تکنسین‌های پشتیبانی از کاربران (کد NOC 2282)

تکنسین‌های پشتیبانی از کاربر عموما در خدمات طراحی سیستم‌های کامپیوتری، بخش‌های مربوط به امور مالی، بیمه و بخش اجرایی عمومی استخدام می‌شوند و وظیفه پشتیبانی از اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری  از سیستم‌های کامپیوتری توسط کاربران و کارفرمایان بر عهده افراد در این حرفه شغلی می‌باشد و افراد در این رده شغلی نیز از ابتدای همه‌گیری تا به الان امکان دورکاری را داشته‌اند. نیاز به افراد در این زمینه شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 52.9 درصد در استان کبک کانادا آن هم عموما به دلیل نیاز به دورکاری و انجام سایر امور بصورت آنلاین افزایش یافته است.

حسابداران و حسابرسان‌های مالی (کد NOC 1111)

حسابرسان و حسابداران در همه صنایع مشغول بوده و فرصت شغلی همواره داشته و دارند. این افراد در دوره همه گیری به حسابرسی و برآوردهای مالی از خسارات و تاثیرات ناشی از همه‌گیری از جمله در زمینه ارزش گذاری دارایی‌ها ، تجدید ساختار بدهی و تغییر قراردادها و همچنین ارزیابی کمک‌های دولتی پرداخته‌اند. همچنین افراد بسیاری بنا به نیاز به حسابرسی‌های شخصی خود، حسابداران و حسابرسان زیادی را استخدام کرده‌اند. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 18.4 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

مدیران مالی (کد NOC 0111)

مدیران مالی عموما در دپارتمان‌های رسیدگی به امور مالی، شرکت‌های بیمه، تولیدی‌ها، حسابداری، مدیریت امور مالیاتی و خدمات حقوق و دستمزد و کسب و کارهای خرده فروشی استخدام می‌شوند. همانند رده شغلی حسابرسان و حسابداران، افراد در این حرفه نیز در دوران همه‌گیری برای ارزیابی‌های مالی و جبران و پیش بینی خسارات و وقایع احتمالی فعلی و آینده استخدام شده و به کارفرمایان در رده‌های شغلی مذکور کمک شایانی نموده‌اند. نیاز به این رده شغلی از شروع همه‌گیری در عرض یک سال به میزان 37.2 درصد در استان کبک کانادا افزایش یافته است.

فرصت‌های شغلی برای مهاجران

اگر شما دارای مدرک تحصیلی، تجربه شغلی و سابقه کاری و مهارت زبان خوبی به خصوص در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی هستید، می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی استان کبک مانند برنامه نیروی کار ماهر که به عنوان همان اکسپرس اینتری در استان کبک شناخته شده شرکت نمایید و برای مهاجرت کاری به این استان در کشور کانادا اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات کامل از این برنامه مهاجرتی این مطلب را مطالعه نمایید: برنامه مهاجرتی استان کبک

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004