• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
سفارت‌ های کانادا برای ایرانیان

سفارت‌ های کانادا برای ایرانیان

 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول سفارت‌ های کانادا برای ایرانیان

ایرانیان برای مهاجرت به کانادا مجبور هستند که به سفارت کانادا در کشورهای دیگر مراجعه کنند تا امور مهاجرتی خود را انجام دهند. برای مثال شخصی که قصد تحصیل در کانادا دارد، برای اخذ ویزای تحصیلی خود از ایران نتوانسته کلیه مراحل را اقدام کرده و باید برای انجام امور کنسولگری به سفارت این کشور در یکی از کشورهای دیگر و خب مسلما ترجیحا یکی از سفارت‌های در کشورهای همسایه بروند. متاسفانه به دلیل آنکه ایران از سال 2012 با کانادا در ارتباط  دچار اختلاف بیشتر گردید، سفارت کانادا در ایران تعطیل گردیده و هیچ جایگزینی نیز برای آن وجود ندارد. بنابراین متقاضیان باید برای ارسال درخواست خود به یکی از شعبات سفارت کانادا در ترکیه، گرجستان، امارات، ارمنستان و یا آذربایجان مراجعه کنند. برای شناخت بیشتر سفارت‌های کانادا برای ایرانیان در خارج از کشور با ما همراه باشید.

سفارت‌های کانادا برای مهاجرت ایرانیان

سفارت‌های کانادا برای مهاجرت ایرانیا‌ن

سفارت کانادا شعبه‌هایی گاها متعدد حتی در هر کشور که از نظر دیپلماسی با یکدیگر مشکلی نداشته، بوده و مراجعه شما به هر یک از آن‌ها به وقت و هزینه‌ای که قصد پرداخت آن را دارید، وابسته است. برای مثال، دبی یکی از بهترین شعبه‌ها از لحاظ خلوتی و ارسال سریع درخواست است، با این تفاوت که هزینه‌های درخواست بالاست. ترکیه هزینه‌ای کمتر دارد ولی شلوغ‌تر است. پس اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارید، ما به شما سفارت واقع در دبی را توصیه می‌کنیم. سفارت واقع در ترکیه این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا با کارمندان ایرانی سفارت آشنا شوید و از این نظر می‌تواند مشکل زبان ترکیه‌ای را برطرف کند.

برای تعین وقت خود در این سفارت‌ها، باید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. برای درخواست حضوری باید به یکی از شعبه‌های سفارت کانادا در ترکیه، کویت، بحرین، امارات، آذربایجان، گرجستان یا ارمنستان مراجعه کنید که این مستلزم صرف هزینه و زمان است. در صورتی که بخواهید به صورت غیرحضوری ثبت نام کنید، باید به سایت مربوطه مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید و هزینه‌ایی به صورت آنلاین بپردازید.

با افتتاح حساب کاربری می‌توانید فرم‌ها و اطلاعات مربوطه  را به صورت کامل پر کرده و مبلغ مورد نظر را جهت صدور ویزا پرداخت کنید. اما به دلیل تحریم بودن ایران، این امکان را ندارید تا به صورت آنلاین مبلغ را پرداخت کنید. پس باید حضوری به شعبه مورد نظر بروید. اما مزیت پر کردن فرم‌ها به صورت اینترنتی این است که اگر مشکلی در ثبت اطلاعات ایجاد شد، اجازه اصلاح آن‌ها را دارید.

اطلاعات سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه

اطلاعات سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه

کانادا و ایران از سال ۲۰۱۲ هیچ رابط دیپلماتیکی با هم ندارند. متقاضیان دریافت ویزای کانادا برای سفر موقت به این کشور و یا مهاجرت به کانادا باید برای انجام کارهای مربوط به ویزا از قبیل انگشت نگاری، به سفارت‌های کانادا در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. کشورهایی مانند ترکیه، گرجستان، امارات، ارمنستان و آذربایجان از کشورهایی هستند که امور مهاجرتی ایرانیان را می‌پذیرند. آدرس و اطلاعات سفارت این کشورها طبق جداول زیر است:

سفارت کانادا در ترکیه

شما می‌توانید به دو شهر در  ترکیه برای انجام امور ویزا اقدام به سفر کنید.

سفارت کانادا در آنکارا

آدرس

Cinnah Caddesi No. 58, Çankaya 06690, Ankara, Turkey

تلفن

۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰

فکس

۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲

ایمیل

ANKRA-Consular@international.gc.ca

وبسایت

www.turkey.gc.ca

 

سفارت کانادا در استانبول

آدرس

209 Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower – 16th Floor, Levent 4, Istanbul, Turkey

تلفن

۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰

فکس

۹۰۲۱۲۳۵۷۱۰۰۰

ایمیل

ISTBL-consular@international.gc.ca

وبسایت

www.turkey.gc.ca

 

سفارت کانادا در ارمنستان

آدرس

10 Vazgen Sargsyan St, Yerevan, Armenia

تلفن

۳۷۴۱۰۵۸۳۷۸۶

فکس

۳۷۴۱۰۵۶۷۹۹۰

وبسایت

vfsglobal.ca

 

سفارت کانادا در گرجستان

آدرس

34 Rustaveli Avenue, Third Floor, Tbilisi, Georgia, 0108

تلفن

۹۹۳۲۲۹۸۲۰۷۲

فکس

۹۹۵۳۲۲۱۸۲۰۵۲

ایمیل

ccogeorgia@gmail.com

 

سفارت کانادا در دبی امارات

آدرس

umeirah Emirates Towers 19th Floor – Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

تلفن

۹۷۱۴۴۰۴۸۴۴۴

فکس

۹۷۱۴۴۰۴۸۵۵۶

ایمیل

dubaiconsular@international.gc.ca

 

سفارت کانادا در ابوظبی امارات

آدرس

Embassy of Canada in Abu DhabiAbu Dhabi Trade Towers (Abu Dhabi Mall) West Tower9th & 10th Floors

تلفن

۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۰۰

فکس

۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۹۹

ایمیل

abudhabiconsular@international.gc.ca

 

خدمات و هزینه سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

خدمات و هزینه سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

افرادی که قصد تحصیل و کار در کانادا را دارند، باید برای اخذ ویزا به این سفارت‌ها مراجعه کنند. این ویزای موقت اجازه تحصیل و اقامت را برای این افراد صادر می‌کند. در این سفارت‌ها می‌توانید فرم‌های درخواست را دریافت کنید. ابتدا یک ماه قبل از تاریخ عزیمت و پس از تایید، باید به ارگان مربوطه جهت دریافت هرگونه گذرنامه یا ارائه مدارک مراجعه کنید.

ویزایی که برای شما صادر خواهد شد کاملاً موقتی است و اقامت دائم شما را تضمین نخواهد کرد و شما با ورود به کانادا باید به برخی از سوالات مامورین، جهت تکمیل پرونده پاسخ دهید. خدمات ارائه شده در سفارت‌های کانادا برای ایرانیان، عبارتند از:

 • خدمات ویزا و مهاجرت
 • خدمات به شرکت‌های کانادایی
 • خدمات برای کمک به شرکت‌ها برای انجام تجارت با کانادا
 • اطلاعات در مورد تحصیل در کانادا

همچنین سفارت کانادا فرم‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که شما باید تمامی اطلاعات خود را با دقت در فرم‌ها پر کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از یک کارشناس مهاجرت جهت پر کردن دقیق این اطلاعات کمک بگیرید زیرا در برخی مواقع این اطلاعات دیگر قابل ویرایش نخواهند بود.

نمونه‌هایی از این فرم‌ها در زیر آورده شده‌اند:

 • «Family Information» یا فرم اطلاعات خانوادگی  (IMM5645)
 • «Application form» یا فرم پرسونال  (IMM5257e)
 • «Use of a family member representative for online applications» یا فرم همراه برای اعضا خانواده (IMM5713)

هزینه سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

در سفارت‌های کانادا در خارج از ایران شما لازم است برای تعیین وقت خود، هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید. هزینه 85 دلار شامل انگشت نگاری بوده و هزینه ویزا بسته به نوع ویزا دارد که هزینه برای ویزای توریستی 100 دلار (و با بیومتریک در جمع 185 دلار) میگردد. هزینه بیومتریک و انگشت نگاری یعنی همان 85 دلار شامل افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال نخواهد شد. مرکز انگشت نگاری یا همان دفاتر « VAC» کانادا در شهرهای دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا، ایروان شعبه‌های مختلفی دارد.

مدت زمان جواب سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

مدت بررسی درخواست شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و این مدت ممکن است بین دو هفته تا شش ماه یا حتی یک سال طول بکشد. باید این موضوع را در نظر بگیرید که هر چه بررسی درخواست شما طولانی‌تر شود، امکان پذیرش نیز بیشتر خواهد بود. داشتن دعوتنامه از کانادا نیز یک مزیت مهمی در تسریع این روند محسوب می‌شود.

مدارک لازم برای سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

مدارک لازم برای سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

 • کپی پرداخت هزینه‌ها
 • گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی و کپی تمام صفحات آن‌ها
 • سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • فرم‌های تکمیل شده (Application form و Family information)
 • و دیگر مدارک مربوط بسته به هر نوع ویزای درخواستی

کلام آخر

برای انجام امور مهاجرتی خود برای ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای اطراف ایران بروید. ایرانیان اغلب ترکیه را برای امور ویزای خود انتخاب می‌کنند تا هم بتوانند سفری لذت بخش به این کشور داشته باشند و کارهای مربوط به ویزا را انجام دهند. بدون شک، رفتن به امارات برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت اما کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه انتخاب‌های بهترین هستند.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111