• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

کانادا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که از بازاری ثابت برخوردار بوده و برای سرمایه‌گذاری مناسب است. بیشتر مسیرهای سرمایه‌گذاری این کشور از طریق کارآفرینی ارائه می‌شود و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا

کشور استرالیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که از استانداردهای بالایی در سطح زندگی برخوردار است. ثبات اقتصادی، چشم‌انداز شغلی و کیفیت زندگی موجب می‌شود بسیاری از افراد برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به این کشور تشویق شوند.

مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال

کشور پرتغال یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری را در جهان ارائه می‌دهد که جزئیات و شرایط آن را می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید.

مهاجرت سرمایه گذاری به نیوزلند

مهاجرت سرمایه‌گذاری به نیوزلند یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است. ثبات اقتصادی و تعادل میان حوزه شغلی و شخصی از دلایل مهمی هستند که افراد را برای سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب می‌کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلستان

کشور بریتانیا به دلیل ثبات و توسعه اقتصادی خود، یکی از بزرگترین مقاصد سرمایه‌گذاری جهانی است. در این مطلب شرایط دریافت ویزای سرمایه‌گذاری این کشور بررسی می‌شود.

مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه

کشور ترکیه مقرون به صرفه‌ترین برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری در جهان را ارائه می‌دهد. همچنین انعطاف و سادگی این برنامه موجب شده افراد بسیاری برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از نخستین کشورهایی بود که برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری را ارائه کرد تا از این طریق سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی را به کشور خود جذب کرده و رشد اقتصادی آن را تقویت کند.

مهاجرت سرمایه گذاری قبرس

کشور قبرس با برخورداری از اقتصادی با ثبات و ارتباط با کشورهای اروپایی، مکانی مناسب برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به حساب می‌رود.

سوالات متداول مهاجرت سرمایه گذاری

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از جدیدترین انواع مهاجرت است که به تازگی مورد توجه کشورها قرارگرفته. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در تعداد محدود از کشورها مانند انگلستان، قبرس، کانادا، استرالیا و ... اجرا شده است. بنیان گذار این نوع ویزا کشور "سنت کیتس و نویس" در سال 1984 بوده که با جذب سرمایه گذاران از طریق خرید ملک یا کارآفرینی، اقامت این کشور را اخذ نمایند. تا سال 2006 این نوع دریافت اقامت ( مهاجرت سرمایه گذاری ) همچنان گمنام بود تا اینکه در این سال آمریکا با یک رویکرد افزایش سرمایه های ملی، شروع به ارائه ویزای سرمایه گذاری نمود. عرضه این نوع ویزا از طرف آمریکا کم کم باعث شد که سایر کشورها نیز شروع به ارائه این ویزا نمایند. به ویزای سرمایه گذاری ویزای طلایی یا پاسپورت طلایی نیز اطلاق میشود. 

ویزای سرمایه گذاری

یکی از انواع ویزا، ویزای سرمایه گذاری است. افرادی که به قصد سرمایه گذاری می خواهند مهاجرت کنند می توانند از این ویزا استفاده کنند. ویزایی که مزایای زیادی به همراه دارد اما هزینه ی بیشتری نسبت به سایر ویزاها به دنبال دارد. شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در هر کشور متفاوت است. Golden visa نام دیگر ویزای سرمایه گذاری است که در دهه های اخیر به لیست ویزاهای ارائه شده توسط برخی از کشورها بخصوص کشورهای بزرگ قرار گرفته است. هدف از بوجود آمدن این ویزا جذب سرمایه های خارجی، رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال زایی، پیشرفت علمی و جذب طرح های استارت آپی و کارآفرینی است. ویزای سرمایه گذاری از آن دسته ویزاهای محبوب است که فرد را پس از مدتی سرمایه گذاری در کشور مدنظر به اقامت دائمی یا حق شهروندی آن کشور میرساند.

نحوه اخذ ویزای سرمایه گذاری

فعلا مهاجرت سرمایه گذاری برای همه ی کشورها ممکن نیست اما در بیشتر کشورها قانون ویزای سرمایه گذاری ایجاد شده است و هرساله کشورهای بیشتری این ویزا را در قوانین مهاجرتی خود می گنجانند. مشخص است که هر کشوری برای مهاجرت سرمایه گذاری قوانین خاص خودش را دارد. برخی کشورها چندین روش سرمایه گذاری را برای مهاجرین ارائه میدهند. برخی تنها یک راه برای سرمایه گذاری را ارائه می دهند. در مقابل مزایای این نوع ویزا نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی از کشورها به مهاجرین سرمایه گذاری اقامت دائم یا حق شهروندی می دهند اما در برخی کشورها هم تنها اقامت موقت 2 تا 5 ساله اعطا میشود. اینکه نحوه اخذ ویزا سرمایه گذاری چگونه است کاملا به کشور مقصد بستگی دارد. برای انتخاب یک کشور جهت سرمایه گذاری باید با دقت و با اطلاعات کافی اقدام نمود چرا که اولا سرمایه گذاری ریسک بالایی دارد و اگر اقتصاد آن کشور توسعه یافته نباشد نه تنها نمیتوان از سرمایه گذاری سودی داشت بلکه سرمایه اولیه هم ممکن است از دست برود. بنابراین بهتر است کشوری انتخب شود که سود بیشتر و ریسک کمتری برای سرمایه گذار به همراه داشته باشد. ثانیاً بهتر است کشوری را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد که مزایای قانونی بیشتری داشته باشد.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری

همانگونه که از اسم این نوع مهاجرت مشخص است، جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری می بایست در کشور مورد نظر اقدام به یک نوع سرمایه گذاری مانند خرید ملک، ثبت شرکت، ایجاد کارآفرینی مانند تاسیس کارخانه، خرید سهام یک شرکت و ... نمود. لازم به ذکر است که مهاجرت سرمایه گذاری دائمی نبوده و مدت معینی دارد (در اکثر کشورها ویزای سرمایه گذاری 5 ساله میباشد) و در این بازه فرد نمیتواند سودی از سرمایه گذاری خود برداشت نمیاد و تنها در ازای سرمایه گذاری، اقامت این کشور را دریافت میکند البته اقامت در کشور مورد نظر در این بازه اجباری نیست و فرد میتواند علاوه بر سرمایه گذاری خود در آن کشور در کشور دیگری اقامت داشته باشد. پس از پایان بازه معین ویزا سرمایه گذاری فرد میتواند اقدام به تمدید ویزای خود نماید. حداقل میزان سرمایه گذاری در کشورهای ارائه دهنده این نوع ویزا یکسان نیست و بسته به قانون آن کشور این نرخ متفاوت است. با مهاجرت سرمایه گذاری، فرد میتواند به همراه خانواده خود یعنی همسر و فرزندان خود در کشور مدنظر اقامت بگیرند.
در برخی از کشورها محدوده سنی و مدرک زبان معتبر مانند آیلتس برای مهاجرت سرمایه گذاری مطرح نیست. در موارد ثبت شرکت یا کارآفرینی و ... که مربوط به راه اندازی یا سرمایه گذاری در یک بیزینس است، داشتن تحصیلات مرتبط و سابقه مدیریتی بسیار تاثیرگذار است. از بزرگترین مزایای مهاجرت سرمایه گذاری رسیدن سریع تر به اقامت دائمی آن کشور است. دقت داشته باشید که اقامت سرمایه گذار در یک کشور معمولا محدود به یک شهر یا یک استان در کشور نمیباشد و فرد میتواند در هرنقطه از آن کشور زندگی کند یا مشغول به کار شود. همسر فردی که بواسطه مهاجرت سرمایه گذاری در کشوری اقامت داشته باشد به طور مستقل اجازه اشتغال و تحصیل دارد و فرزندان آن ها میتوانند مانند سایر کودکان در مدارس آن کشور تحصیل کنند. البته دقت داشته باشید که فرزندان زیر 21 سال میتوانند از شرایط ویزای والدین خود استفاده کنند و در غیر این صورت این افراد به طور مستقل می بایست اقدام به اخذ ویزا نمایند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت سرمایه گذاری

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند یا اسناد ملکی
 • ارائۀ مدارک تمکن مالی و گردش حساب تایید شده توسط بانک برای 4 سال اخیر
 • جواز کسب و یا سهام شرکت برای دو سال اخیر
 • گواهی آزمایشات پزشکی که توسط پزشک معتمد سفارت تایید شده باشد

به لحاظ افزایش نرخ دلار در سال های اخیر بهتر است گردش مالی بسیار قوی داشته باشید چرا که اختلاف زیاد دلار و ریال ایران باعث پایین دیده شدن نرخ گردش مالی شما مورد تایید سفارت ها قرار نگیرد.

بهترین کشورها برای مهاجرت سرمایه گذاری

قبرس، پرتغال، اتریش و انگلستان از بهترین کشورها برای مهاجرت سرمایه گذاری هستند. از فاکتورهای مهم انتخاب بهترین کشورها برای سرمایه گذاری اقتصاد پررونق، میزان بودجه موردنیاز و میزان مزایای آن کشور برای سرمایه گذار است.

تمدید اقامت

یکی از مهم ترین شرایط تمدید اقامت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، پرداخت به موقع مالیات آن کشور است. در اکثر انواع سرمایه گذاری در بیشتر کشورها یکی از تاثیرگذارترین شروط پرداخت مالیات است. در مواردی چون اشتغال زایی، تمکن مالی در سال آینده فرد جهت پرداخت حقوق و بیمه کارمندان و کارگران بسیار مهم است.

معایب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

از معایب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میتوان هزینه ی بالای اقدام برای مهاجرت سرمایه گذاری نمود. در این روش سرمایه گذار علاوه بر هزینه های جانبی سرمایه گذاری، بایستی به فکر مالیات بالای تعیین شده برای کسب و کارها باشد. توجه داشته باشید که در برخی از موارد تهیه سوابق شغلی مرتبط برای کارآفرینی یا اشتغال زایی در کشور مبدا بسیار زمان بر و مشکل است.

جزئیات مهاجرت سرمایه گذاری در کشورهای مختلف

کشور هدف مهاجرت سرمایه گذاری سال شروع ارائه ویزا  حداقل سرمایه  حداقل میزان اقامت مجاز  حداقل میزان اقامت برای اخذ شهروندی
استرالیا  2012  5 میلیون دلار استرالیا  5 روز در 5 سال متوالی 5 سال
 بلغارستان 2009 500هزار یورو  درحال بررسی 5 سال
کانادا – جزیره پرنس ادوارد اواسط دهه 1980 150 هزار دلار کانادا  730 روز در 5 سال متوالی 3 سال
کانادا – ایالت کبک نامعلوم 1 میلیون و 200 هزار دلار کانادا  730 روز در 5 سال متوالی 3 سال
یونان  2013  خرید یک ملک - 5 سال 
ایرلند 2012 1 میلیون یورو - نامعلوم
لتونی 2010 250 هزار یورو - 10 سال
نیوزلند نامعلوم 3 میلیون دلار نیوزلند 146 روز در سال   5 سال
 پرتغال  2012 500 هزار یورو 7 روز از سال 6 سال
سنگاپور نامعلوم 2.5 میلیون دلار سنگاپور - 2 سال
اسپانیا  2013  500 هزار یورو -   10 سال 
انگلیس 1994 دو میلیون پوند  185 روز در سال 6 سال
آمریکا  1990 500 هزار دلار آمریکا 180 روز در سال 7 سال
 

مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

کشور آمریکا سومین کشور پهناور جهان، بیش از 329 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور از 50 ایالت و 5 سرزمین خود مختار تشکیل شده است. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی است و از بزرگترین شهرهای آن می توان نیویورک، سیاتل، لس آنجلس، میامی، فیلادلفیا، سان فرانسیسکو، بوستون و لاس وگاس را نام برد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما بسیاری از مردم آمریکا بخصوص ایالت های جنوبی آمریکا به زبان مکزیکی هم تسلط دارند. واحد پول این کشور دلار آمریکا (USD) است که قدرتمند ترین واحد پول بین المللی شناخته شده و ارزش سایر واحدهای پولی نسبت به دلار آمریکا سنجیده می شود. همچنین بیشتر معاملات بین المللی با دلار آمریکا انجام می گیرد. تصورش را بکنید که اشتغال به کار و زندگی در کشوری که اقتصاد اول دنیا را دارد چقدر میتواند جذاب باشد. این رویا می تواند با مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا تحقق پیدا کند. اما این نوع اخذ ویزا از پرخطر ترین انواع ویزای آمریکا است و خود آمریکایی ها به اتباعی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا را دارند را نسبت به اخذ این ویزا هشدار می دهند. چرا که سرمایه گذاری در آمریکا ریسک بسیار بالایی دارد.
شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا که معروف ترین آنها EB5 است به این صورت است که فرد با مبلغی حدود 1 میلیون دلار اشتغال زایی کند و برای 10 کارمند به صورت تمام وقت کار ایجاد کند. و یا با سرمایه گذاری 500 هزار دلار در یک منطقه محروم آمریکا یک بیزنس را راه اندازی کند. دو سال اول ویزای موقت آمریکا را اخذ میکند و بعد از آن اگر فرد تخلفی مرتکب شده باشد، مالیات پرداخت کرده باشد و ... می تواند گرین کارت آمریکا یا همان اقامت دائم را بدست آورد.
البته نوع دیگری از سرمایه گذاری در آمریکا، خرید ملک در آمریکا است. اما توجه داشته باشید که اتباع خارجی در آمریکا تنها با داشتن ویزای موقت میتوانند اقدام به خرید ملک در آمریکا کنند. ویزای توریستی نیز جز ویزاهای موقت مورد تایید خرید ملک در آمریکا است.
توجه داشته باشید که آمریکا فعلا اخذ این نوع ویزا را برای ایرانیان ممنوع اعلام کرده است و امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری برای ایرانیان وجود ندارد.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

کانادا دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه است . این کشور نسبت به وسعت خود جمعیت کمی دارد. در سال 2019 جمعیت این کشور حدود 37.5 میلیون نفر سرشماری شده است. واحد پول کشور کانادا دلار کانادا (CAD) است که یکی از ارزشمند واحد های پولی دنیا محسوب میشود. در سال 2020 هر یک دلار کانادا برابر با 0.71 دلار آمریکا است. وضعیت صنعت در کانادا بسیار عالی و پویا است. نرخ تورم پایین، ثبات اقتصادی بدون فراز و نشیب و فساد مالی پایین، توانسه این کشور را یکی از امن ترین مناطق برای شروع کسب و کار تبدیل کند. بسیاری از سرمایه دارن و صاحبان مشاغل بین المللی برای بهبود بخشیدن به صنعت خود اقدام به مهاجرت به کانادا کرده تا فعالیت های اقتصادی خود را در این کشور ادامه دهند. مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا بسیار آسان و بدون دردسر است اما هزینه های زیادی را به دنبال دارد و یکی از گرانترین انواع ویزا است.
برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری سه راه وجود دارد. اول آنکه فرد در برنامه های اعلام شده کانادا برای سرمایه گذاری شرکت کند. دوم آنکه فرد در کانادا ایجاد خود اشتغالی کند، که در خود اشتغالی حتما باید مالیات پرداخت کند. سوم آنکه یک استارت آپ ایجاد کند و کارآفرینی داشته باشد. میزان سرمایه گذاری بیشتر به خود فرد متقاضی بستگی دارد و سقفی برای آن تعیین نشده اما حداقل میزان سرمایه برای اخذ ویزا 300هزار دلار کانادا است. قوانین کانادا برای اشتغال زایی آسان تر از آمریکا است و حداقل تعداد افراد مشغول به کار در مورد سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی یک نفر است. داشتن سابقه مدیریت کسب و کار از موارد بسیار مهم مورد بررسی کانادا برای اعطا ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان کارآفرین است.
برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، متقاضی می تواند به همراه کلیه اعضای خانواده خود بجز فرزندان بالای 21 سال به کانادا مهاجرت کنند. اخذ این ویزا محدودیت سنی ندارد و  نیازی به داشتن مدرک تحصیلی نمی باشد اما داشتن مدرک زبان مزیت محسوب میشود.

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا

اخذ ویزای سرمایه گذاری یا همان ویزای SubClass188 در استرالیا نسبت به سایر ویزاها سخت تر و دارای مراحل بیشتری است اما یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به استرالیا است. استرالیا کشوری است که در ارائه ویزا به متقاضیان مهاجرتی خود حساسیت بیشتری نسبت به کشورهای هم رده خود نشان میدهد بنابراین شرایط اخذ ویزای این کشور اندکی دشوار تر است. ویزای سرمایه گذاری در استرالیا به دسته تقسیم میشود:
 • ویزای کارآفرینی (Business Innovation Stream)
 • ویزای سرمایه گذاری معمولی (Investor Stream)
 • ویزای سرمایه گذاری ویژه (Significant Investor Stream)
برخلاف کشورهایی چون کانادا و آمریکا مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا دارای محدودیت سنی است. این کشور تنها به افراد زیر 55 سال اجازه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا را می دهد. در این نوع ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست ولی امتیاز مثبت محسوب میشود. معمولا اگر فرد تسلط به زبان انگلیسی نداشته باشد دولت استرالیا کلاس های زبان انگلیسی برای این افراد برگزار میکند البته مبلغی نیز برای شهریه این کلاس ها دریافت میکند. حداقل سرمایه ای که فرد میبایست در استرالیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کند ارائه کند به شرح زیر است:
 • 200 هزار دلار استرالیا برای ویزای کارآفرینی
 • 1.5 میلیون دلار برای ویزای سرمایه گذاری معمولی
 • 5 میلیون دلار برای ویزای سرمایه گذاری ویژه

گردش مالی و سابقه سرمایه گذاری نیز در اخذ این نوع ویزای استرالیا تاثیر زیادی دارد. با مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا می توان خیلی راحت تر برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کرد.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه

ترکیه یکی از اقتصادهای رو به رشد آسیا بوده که از سال 2017 تاکنون اقدام به ارائه ویزای طلایی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی کرده است. در ابتدا حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در ترکیه 1 میلیون دلار بود که به دلیل عدم استقبال کافی، این رقم در سال 2018 به 250 هزار دلار کاهش یافت. این تغییر رویه موجب جذب حداکثری سرمایه‌گذاران از سراسر جهان به ترکیه شد و به نظر می‌رسد که تا سال آینده شاهد افزایش مبلغ سرمایه‌گذاری به 500 هزار دلار باشیم.

مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه:

 • امنیت و ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مناسب برای سود و بهره‌وری سریع
 • امکان فروش یا واگذاری دارایی پس از گذشت 3 سال بدون باطل شدن شهروندی
 • امکان اخذ اقامت بریتانیا از ایجاد کسب و کار در ترکیه (پس از دریافت درجه شهروندی)
 • دریافت ویزای سرمایه‌گذاری بدون نیاز به اعلام دارایی‌ها و سرمایه خود در خارج از ترکیه
 • امکان سفر به 148 کشور جهان با استفاده از پاسپورت ترکیه
 • ارائه شهروندی دوگانه (بدون نیاز به نفی تابعیت کشور خود می‌توانید از شهروندی ترکیه برخوردار شوید)
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه و پوشش رایگان هزینه‌های درمانی

متقاضیان برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه از چندین طریق می‌توانند اقدام کنند:

 • خرید یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی به ارزش حداقل 250 هزار دلار برای مدت 3 سال
 • بلوکه کردن حداقل 500 هزار دلار در یکی از بانک‌های ترکیه برای مدت 3 سال
 • سرمایه‌گذاری مالی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار
 • خرید برات یا اوراق قرضه دولتی به مبلغ 500 هزار دلار برای مدت 3 سال
 • سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها و یا تراست‌های معتبر واقع در ترکیه

مهاجرت سرمایه‌گذاری پرتغال

کشور پرتغال در جنوب اروپا و در همسایگی اسپانیا در دریای مدیترانه یکی از بهترین کشورها برای زندگی خانوادگی و شغلی است. اقتصاد رو به رشد و باثبات این کشور به همراه مزیت استفاده از ویزای شینگن از مهم‌ترین دلایل مهاجرت سرمایه‌گذاری افراد به پرتغال است. هدف از ارائه ویزای طلایی در این کشور جذب سرمایه‌های خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بوده و سرمایه‌گذاران بالقوه باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • ارائه مدرکی که نشان‌دهنده خارجی بودن منبع سرمایه باشد
 • نداشتن سوء پیشینه و سابقه جنایی
 • املاک اصلی متقاضی داخل مرزهای اتحادیه اروپا توقیف نشده باشد.
 • پرداخت هزینه بررسی پرونده
 • برای اولین بار با ویزای شینگن معتبر وارد پرتغال شوند.
 • اقامت در پرتغال به مدت زمان لازم؛ در سال اول حداقل برای 7 روز و در دو سال بعدی مدت 14 روز

مهاجرت سرمایه‌گذاری پرتغال به سه طریق امکان‌پذیر است:

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک:

 • خرید ملک یا دارایی به ارزش 500 هزار یورو یا بیشتر
 • خرید ملک یا دارایی به ارزش 350 هزار یورو یا بیشتر برای املاک واقع شده در بافت فرسوده که قدمتی بیش از 30 سال و نیاز به بازسازی دارند.
 • هر یک از موارد بالا در صورتی که در مناطق کم جمعیت قرار گرفته باشند، از 20% تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

سرمایه‌گذاری مالی:

 • سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های پژوهشی به ارزش 350 هزار یورو
 • سرمایه‌گذاری در بازسازی سایت‌های فرهنگی و تاریخی به ارزش 250 هزار یورو
 • خرید سهام در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا سرمایه مخاطره آمیز به ارزش 500 هزار یورو

سرمایه‌گذاری از طریق کسب و کار:

 • ایجاد 10 شغل جدید یا بیشتر
 • سرمایه‌گذاری در سهام یک شرکت به ارزش 350 هزار یورو. (معادل ایجاد و یا حفظ 5 شغل دائمی برای سه سال)

برای دریافت این ویزا، متقاضیان ابتدا باید به مدت 5 سال در این کشور از طریق اقامت موقت به فعالیت تجاری پرداخته و در صورت موفق بودن آن، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری آلمان

اگرچه آلمان ویزایی با عنوان ویزای طلایی ارائه نمی‌دهد، اما برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم در این کشور می‌توان از طریق ویزای تجاری و کارآفرینی اقدام کرد. در این روش متقاضیان باید به عنوان سرمایه‌گذار مبلغ 250000 یورو در یکی از شرکت‌های آلمانی یا به عنوان کارآفرین مبلغ 100000 یورو در صندوق توسعه منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کنند، همچنین آن‌ها می‌توانند ملکی به مبلغ 250000 یورو خریداری کنند. به عبارت بهتر باید نشان دهند که کسب و کارشان در رشد و توسعه اقتصادی آلمان اثری مثبت خواهد گذاشت. در این روش، متقاضیان ابتدا باید برای یک ویزای کوتاه‌مدت 90 روزه درخواست داده و سپس برای اقامت موقت اقدام می‌کنند که اغلب تا 18 ماه اعتبار داشته و در صورت موفقیت آمیز بودن کسب و کار می‌توان آن را تمدید کرد. لازم به ذکر است که همانند دیگر انواع ویزای موقت، پس از گذشت سه سال با شرط موفق بودن کسب و کار می‌توان برای اقامت دائم درخواست داد.

چه کسانی می‌توانند برای مهاجرت سرمایه‌گذاری آلمان اقدام کنند؟

 • کارآفرینان خارجی که می‌خواهند کسب و کار خود را در آلمان راه‌اندازی کرده و یا با هدف گسترش آن، برای تاسیس شعبه‌هایی جدید در خارج از آلمان اقدام کنند.
 • خوداشتغالان (فریلنسرها)
 • نمایندگان قانونی کسب و کارها
 • سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند به همراه خانواده خود ویزای اقامت موقت بلندمدت D (با اعتبار 3 ساله) را دریافت که پس از دریافت آن امکان رفت و آمد آسان در کشورهای شنگن وجود دارد. همچنین سرمایه‌گذاران موظفند حداقل یک بار در سال از کسب و کار خود در کانادا بازدید به عمل آورند. پس از گذشت 6-8 سال اقامت قانونی در آلمان، متقاضیان می‌توانند برای اخذ درجه شهروندی اقدام کنند.

مزایای سرمایه‌گذاری در آلمان:

 • دسترسی آسان به کشورهای حوزه ویزای شینگن
 • برخورداری از کیفیت بالای سطح زندگی و پوشش درمانی سراسری
 • امنیت و ثبات اقتصادی و سیاسی
 • پایین‌ترین میزان جرم و جنایت در اروپا

مهاجرت سرمایه‌گذاری انگلستان

بریتانیا یکی از کشورهایی است که امکان دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان فراهم کرده است. برای دریافت این ویزا، باید حداقل سه ماه پیش از مسافرت به این کشور درخواست داده و مبلغ £1,623 برای به عنوان هزینه بررسی پرونده بررسی کنید. مدت زمان اعتبار این ویزا چهار سال و سه ماه است که در این زمان شما می‌توانید به کار و یا تحصیل بپردازید. همچنین در صورت سرمایه‌گذاری به مبلغ 10 میلیون پوند پس از 2 سال، 5 میلیون پوند پس از 3 سال و 2 میلیون پوند پس از 5 سال می‌توانید برای اقامت اقدام کنید.

شرایط عمومی دریافت ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان (Tier 1):

 • 2 میلیون پوند و بیشتر در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.
 • عضو منطقه اقتصادی اروپا و یا تابع کشور سوئیس نباشید.
 • بیش از 18 سال سن داشته باشید.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری متعلق به شما یا همسرتان باشد و منبعی مجزا به مصارف شخصی خود اختصاص داده باشید.
 • در یکی از بانک‌های انگلستان حساب باز کرده و سرمایه‌تان را در بیش از یک موسسه مالی قرار داده باشید.
 • سابقه جنایی یا سوء پیشینه در کشور محل اقامت نداشته باشید.

پس از بررسی پرونده شما، در مدت زمان 8 هفته می‌توانید ویزای سرمایه‌گذاری خود را دریافت کنید.

مهاجرت سرمایه‌گذاری نیوزلند

 

کشور نیوزلند برای سرمایه‌گذاران خارجی و خانواده‌هایشان امکان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری را به دو شکل فراهم کرده است:

سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل 10 میلیون دلار نیوزلند برای مدت 3 سال (Investor Plus Visa):

سرمایه‌گذاران در دو سال آخر به مدت 44 روز و یا در مجموع 88 روز را در طول سه سال باید در این کشور سپری کنند.

سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل 3 میلیون دلار برای مدت 4 سال (Investor Visa):

سرمایه‌گذاران در سه سال آخر به مدت 146 روز و یا در مجموع 438 روز را در طول چهار سال باید در این کشور سپری کنند. آن‌ها باید حداقل سه سال سابقه کار تجاری داشته، از سطح زبان قابل قبولی برخوردار بوده (برای تمام خانواده) و کمتر از 65 سال سن داشته باشند.

متقاضیان به مدت یک سال مهلت دارند تا به روش‌های زیر برای سرمایه‌گذاری اقدام کنند:

 • سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در شرکت‌های خصوصی یا عمومی
 • خرید سهام دولتی نیوزلند و یا سهام تایید شده توسط بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های مالی نیوزلند
 • ملک مسکونی که به منظور تزریق سود به بازار آزاد خریداری شده باشد و نه بهره‌برداری شخصی
 • کمک‌های بشردوستانه به ارزش 15% از کل مبلغ سرمایه‌گذاری
 • داشتن بازدهی تجاری تحت شرایط عادی
 • سرمایه‌گذاری با دلار نیوزلند
 • پتانسیل تاثیر در رشد و توسعه اقتصادی کشور نیوزلند
 • قانونی بودن و مشروط نبودن سرمایه به هیچ وام، وثیقه، مطالبه و یا تعهدی
 • واریز شدن سرمایه از طریق نظام بانکی در نیوزلند یا شرکت‌های صرافی معتبری که از نظام بانکی استفاده می‌کنند

مهاجرت سرمایه‌گذاری قبرس

برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری قبرس (CIP) به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه می‌دهد که همراه با خانواده‌هایشان (والدین، همسر و فرزندان) به شهروندان قبرسی تبدیل شده و اقامت دائم آن را دریافت کنند. به طور کلی هر فردی که 300 هزار یورو و بیشتر از طریق خرید ملک در قبرس سرمایه‌گذاری کند، واجد شرایط دریافت اقامت این کشور خواهد بود. همچنین متقاضیان باید منبع درآمدی خارج از قبرس داشته و مبلغ 30000 یورو (شامل مالیات بر ارزش افزوده) در بانک‌های قبرس حساب باز کند. این نوع اقامت دائم برای تمام عمر فرد بوده و نسل‌های بعدی نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

شرایط شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری قبرس:

 • شهروند اتحادیه اروپا بودن، داشتن ویزای شنگن داشته، و یا در غیر این صورت امکان مسافرت به اروپا بدون نیاز به مجوز ورود
 • عدم وجود سوء پیشه و یا سابقه جنایی در کشور محل تولد و یا اقامت
 • داشتن مجوز اقامت معتبر قبرس برای حداقل 6 ماه
 • نداشتن سابقه انکار تابعیت کشورهای دیگر اتحادیه اروپا
 • داشتن شرایط سرمایه‌گذاری: خرید ملکی در قبرس به مبلغ حداقل 500 هزار یورو (شامل مالیات بر ارزش افزوده)
 • اهدای مبلغ 75000 یورو به صندوق تحقیق و توسعه دولت و همچنین سازمان توسعه اراضی

انجام سرمایه‌گذاری‌ در:

دارایی مسکونی به ارزش 1.5 میلیون یورو (شامل مالیات بر ارزش افزوده) و یا دارایی تجاری به ارزش 2 میلیون یورو (شامل مالیات بر ارزش افزوده)

خرید، افتتاح یا مشارکت در شرکت‌ها و کسب و کارهای قبرس به ارزش ۲ میلیون یورو

داشتن 2 میلیون یورو در صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین یا دارایی در شرکت‌های مستقر در قبرس ترکیبی از موارد بالا به ارزش ۲ میلیون یورو

روش های دیگر مهاجرت:

مهاجرت کاری | مهاجرت تحصیلی

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004