• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا

کشور استرالیا به دلیل دارا بودن ثبات اقتصادی بالا، یکی از مقصدهای اصلی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. متقاضیان مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا به دو طریق کلی می‌توانند اقدام کنند:

ویزای نوآوری تجاری و سرمایه‌گذاری موقت Business Innovation and Investment (Provisional) visa/ سابکلس 188

با در دست داشتن این ویزا می‌توان کسب و کاری را در استرالیا اداره کرده، به سرمایه‌گذاری در یک تجارت دست زده و یا در فعالیتی کارآفرینانه شرکت کند. متقاضیان باید فرم EOI خود را تکمیل کرده، سپس توسط استانی در استرالیا تایید و برای درخواست ویزا دعوت شوند. این ویزا که به مدت 4 سال و سه ماه اعتبار دارد، به چندین طریق زیر قابل دریافت است:

نوآوری تجاری Business Innovation stream:

اولین نوع ویزا در این دسته مخصوص کسانی طراحی شده است که از مهارت‌های تجاری لازم برای مدیریت یک کسب و کار در استرالیا بهره‌مند هستند. هزینه این ویزا 5375 دلار بوده و برای دریافت آن به کسب حداقل امتیاز 65 در جدول امتیازبندی استرالیا نیاز دارید. از دیگر ملزومات آن می‌توان به ارائه مدارک مربوط به موفقیت‌های تجاری در کسب و کار چندین ساله‌ای که مالکیت حداقل 30 درصدی آن را در اختیار دارید (گردش مالی حداقل 400-500 هزار دلاری)، دارا بودن سرمایه تجاری و شخصی معادل 800 هزار دلار، برخورداری از دانش زبانی متوسط (4.5 آیلتس) و سن کمتر از 55 سال اشاره کرد.

ویزای سرمایه‌گذاری Investor stream:

این نوع ویزا مناسب کسانی است که می‌خواهند حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از مناطق و استان‌های استرالیا سرمایه‌گذاری کرده و در فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری این کشور حضوری فعال داشته باشند. بیشتر شرایط این ویزا همانند ویزای نوآوری تجاری بوده، با این تفاوت که میزان سرمایه تجاری و شخصی متقاضیان باید 2.25 میلیون دلار بوده و سابقه مدیریتی و سرمایه‌گذاری موفق به مدت 3 سال (و به ارزش 1.5 میلیون دلار) داشته باشند.

ویزای سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه Significant Investor stream:

این ویزا نیز برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری به استرالیا بوده که می‌خواهند به مبلغ حداقل 5 میلیون دلار در طرح‌های سرمایه‌گذاری این کشور سرمایه‌گذاری کنند. این نوع سرمایه‌گذاری شرایط خاصی را به همراه داشته، از جمله اینکه باید حداقل به مدت 4 سال پابرجا بماند و متقاضی قصد زندگی در استان انتخاب شده را در مدت زمان اعتبار داشته باشد. برای این ویزا نیازی به ارائه سابقه کار تجاری موفق نیست و شرایط دیگر آن با ویزای نوآوری تجاری یکسان است.

ویزای سرمایه‌گذاری ممتاز Premium Investor stream:

این ویزای موقت که شرایط عمومی یکسانی با دیگر انواع ویزای این دسته دارد، برای افرادی طراحی شده است که توسط دولت استرالیا انتخاب شده و می‌خواهند در طرح‌های سرمایه‌گذاری این کشور و یا فعالیت‌های انسان‌دوستانه، مبلغی معادل 15 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند. هزینه درخواست این ویزا 9455 دلار بوده و مبلغ سرمایه‌گذاری باید به اندازه مدت زمان اعتبار ویزا باقی بماند.

ویزای کارآفرینی Entrepreneur stream:

علاقه‌مندان به شرکت در فعالیت‌های کارآفرینی در کشور استرالیا که برنامه‌ی تجاری مناسبی ارائه دهند، می‎‌توانند از طریق این ویزا به کارآفرینی در این کشور بپردازند. همانند دیگر انواع ویزا پس از ثبت EOI تمامی متقاضیان باید توسط استان مدنظر انتخاب شده و برای درخواست ویزا دعوت شوند. آن‌ها باید قصد کارآفرینی مرتبط با ایده‌ای خلاقانه را داشته که منجر به تجاری سازی کالا یا خدماتی خاص در استرالیا شده، و یا به توسعه تجارتی نوین در استرالیا بینجامد. همچنین متقاضیان باید با برخی موسسات مجاز توافقنامه حمایت مالی به ارزش حداقل 500 هزار دلار امضا کنند. علاوه بر آن داشتن دانش زبانی معادل با 6 آیلتس برای دریافت این ویزا اجباری است.

ویزای نوآوری تجاری و سرمایه‌گذاری دائم Business Innovation and Investment (Permanent) visa/ سابکلس 888

این ویزا که در قالب پیشرفته‌تر و همراه با اقامت دائم است، برای افرادی مناسب است که ویزای موقت نوآوری تجاری و سرمایه‌گذاری را در دسته‌های مختلف (سابکلس 188) در اختیار داشته و می‌خواهند آن را ارتقا بخشند. هزینه درخواست این ویزا 2590 دلار بوده و دارندگان ویزای سابکلس 444 و 457 هم تحت شرایطی می‌توانند برای آن اقدام کنند. پس از دریافت این ویزا، تمامی افراد شامل پوشش درمانی استرالیا نیز خواهند شد. این ویزا در دسته‌های زیر ارائه می‌شود:

نوآوری تجاری Business Innovation stream

دارندگان ویزای موقت نوآوری تجاری (188) می‌توانند برای ادامه فعالیت‌های تجاری خود این ویزا را دریافت کنند. این ویزا مدت اعتباری محدودی نداشته، اگرچه مدت زمان امکان سفر به داخل و خارج از استرالیا 5 سال است و پس از آن، متقاضیان می‌توانند برای دریافت اقامت دائم (PRV) اقدام کنند. همچنین با وجود اینکه نیازی به ارائه مجدد EOI نیست، اما استان یا منطقه مربوطه باید همچنان nomination متقاضیان را تایید کنند. در دو سال پیش از اپلای برای این ویزا، متقاضیان باید سهام مالکیت دو کسب و کار عمده در استرالیا را داشته که در این مدت آن را اداره کرده و یا در یکی از سمت‌های مدیریتی آن مسئولیت داشته‌ و خواهند داشت. شفافیت پرداخت‌های مالیاتی و شماره کسب برای هر دو تجارت از دیگر الزامات این دسته است. گردش مالی کسب و کار اصلی افراد نیز در یک سال پیش از اپلای، باید حداقل معادل 300 هزار دلار باشد، ارزش تجاری معادل 200 هزار دلار و یا دارایی کلی معادل 600 هزار دلار در اختیار داشته باشند. شرایط دیگر آن همانند ویزای موقت این گروه است.

ویزای سرمایه‌گذاری Investor stream

دارندگان ویزای موقت این دسته که به مدت 4 سال سرمایه‌گذاری خود را حفظ کرده و در چهار سال پیش از درخواست ویزا، به مدت 2 سال در استرالیا زندگی کرده‌اند، می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند. شرایط دیگر این ویزا همانند حالت موقت آن است.

ویزای سرمایه‌گذاری قابل توجه Significant Investor stream

دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری موقت که همچنان توسط استان مربوطه nomination آن‌ها برقرار است و سرمایه‌گذاری خود را در کشور استرالیا حفظ کرده‌اند، واجد شرایط دریافت این ویزا هستند. همچنین تمامی متقاضیان باید از شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم برخوردار باشند. دیگر شرایط دریافت این ویزا با دسته موقت آن یکسان است.

ویزای سرمایه‌گذاری ممتاز Premium investor stream

سرمایه‌گذارانی که یکسال از زمان در دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ممتاز موقت آن‌ها گذشته، تاییدیه دولتی آن‌ها همچنان برقرار است و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در زمینه‌های یاد شده پابرجا مانده است، واجد شرایط اخذ این ویزا هستند. شرایط دیگر این ویزا همانند حالت موقت آن است و متقاضیان باید قصد ادامه سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند.

ویزای کارآفرینی Entrepreneur stream

کارآفرینانی که از طریق ویزای موقت کارآفرینی در کشور استرالیا مشغول به کار شده‌ و موفقیت قابل توجهی کسب کرده‌اند. این موفقیت باید به صورت دو فاکتور موفقیت و یا یک فاکتور اصلی و سه فاکتور مکمل ارائه شود. فاکتورهای اصلی موفقیت عبارتند از:

 • استخدام دو کارمند از میان شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم

 • گردش مالی سالانه 300 هزار دلار

 • حق ثبت نوآوری و یا امتیاز منطقه‌ای

 • دریافت حمایت مالی و یا سرمایه‌گذاری در جریان در فعالیت کارآفرینانه

 • شراکت با یک دانشگاه

 • فروش کسب و کار کارآفرینانه به ارزش 2 میلیون دلار

فاکتورهای مکمل عبارتند از:

 • ادغام فعالیت‌های کارآفرینانه با دیگر حوزه‌های تجاری

 • دریافت گواهی موفقیت از جانب دولت و یا حکمرانی منطقه‌ای

 • دریافت حمایت مالی از جانب بخش مشارکتی

 • افتتاح حداقل یک کسب و کار دیگر و یا همکاری با دو کسب و کار متفرقه

 • دریافت جوایز رسمی

 • تقویت سرمایه اجتماعی

لازم به ذکر است که فعالیت‌های کارآفرینی در استرالیا شامل حوزه‌های معاملات املاک و مسکن، استخدام کارگران و یا خرید بنگاه‌های اقتصادی و نمایندگی‌های آن‌ها نمی‌شود. دیگر شرایط این ویزا همانند حالت موقت آن است.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004