• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

چگونه اقامت پس از تحصیل در کانادا را اخذ کنیم؟

تحصیل در کانادا یک مسیر عالی برای اخذ اقامت دائم این کشور است. بسیاری از افراد تحصیلات خود را در کانادا ادامه می دهند تا پس از فارغ التحصیلی برای اخذ اقامت دائم آماده شوند. چندین برنامه وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای اقامت پس از تحصیل در کانادا انتخاب کنند.
اخیراً کانادا قوانین خود را تغییر داده است تا دانشجویان بین المللی به راحتی بتوانند اجازه کار و اقامت دائم را دریافت نمایند. 
مشورت با افراد و موسساتی که در زمینه مهاجرت به کانادا تجربه و تخصص کافی دارند کمک می کند تا دانشجویان بین المللی با برنامه های مناسب خود آشنا شوند و بتوانند بهترین گزینه را برای اقامت پس از تحصیل در کانادا انتخاب کنند.

از آنجایی که کالج ها و دانشگاه ها سخت گیری های و حساسیت های زیادی در پذیرش دانشجویان بین المللی اعمال میکنند. در نتیجه اکثر دانشجویان بین المللی که در مراکز آموزش عالی کانادا مشغول به تحصیل هستند افرادی با استعداد و کوشا محسوب میشوند. که کانادا برای تعلیم و افزایش علم آنها سرمایه گذاری نموده است. بنابراین کانادا علاقه ای به از دست دادن این افراد ندارد و قوانینی را پیاده سازی نموده تا امکان اقامت دانشجویان بعد از فارغ التحصیلیشان فراهم باشد.

Study permit دانشجویان بین المللی که مدت اقامت موقت و تحصیل ایشان در کشور کانادا را معین میکند معمولا 90 روز بیشتر از مدت زمان دوره تحصیلی دانشجو است. در این مدت دانشجو میتواند بعد از فارغ التحصیلی در دوره های آموزشی کوتاه مدت و تکمیلی شرکت کند یا به دنبال یک کار مناسب مرتبط با رشته خود باشد. اگر دانشجو تمایل به ادامه اقامت در کانادا را داشته باشد بهتر از طریق پیدا کردن یک شغل مناسب اقدام نمیاد. توجه داشته باشید که دانشجو نمیتواند با ویزای دانش آموزی مشغول به کار در کانادا شود. در نتیجه در این مدت 90 روز میتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و یک قرارداد همکاری امضا نماید. بعد از استخدام دانشجو میتواند برای اخذ ویزای کار و work permit اقدام نماید. احتمال اخذ ویزای کار برای دانشجویانی که در خاک کانادا هستند بسیار بالاست.

اگر متقاضی موفق به سه سال کار در کانادا شود میتواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمیاد. بعد از گذشت پنج سال از اخذ اقامت دائم کانادا نیز میتوان پاسپورت کانادا یا همان شهروندی کانادا را درخواست نمود.

مهاجرت کانادا برای فارغ التحصیلان

برای دانشجویانی که حداقل 2 سال از دوره تحصیلشان را در دانشگاه های کانادا گذرانده اند گزینه های زیادی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد. افرادی که سابقه تحصیل در کانادا داشته باشند برای کارفرمایان کانادایی جذابیت بیشتری دارند و به دلیل کیفیت عالی مدارس و دانشگاه های کانادا، این کشور مشتاق است دانشجویان خارجی را که از مؤسسات آموزشی کانادایی فارغ التحصیل شده اند، حفظ کند. بنابراین اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا برای این افراد راحت تر است.
دادن درخواست هم برای کار و تحصیل موقت و هم برای اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا امکان پذیر می باشد. این اقدام به نام Dual Intent یا قصد دوگانه شناخته می شود. Dual Intent به دانشجویان اجازه می دهد تا برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهند و در عین حال مجوز تحصیل موقت خود را نیز دریافت کنند. چنین فرصتی، کانادا را به مکانی جذاب تر برای تحصیل تبدیل کرده است.

اقامت دائم در کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی

Express Entry

شما ممکن است درباره Express Entry، اصلی ترین سیستم مهاجرت اقتصادی کانادا شنیده باشید.
از زمان معرفی Express Entry در سال 2015، دولت فعلی لیبرال برای فارغ التحصیلان بین المللی، Express Entry را به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته است و اطمینان حاصل می کند که تعداد بیشتری از آنها برای درخواست اقامت پس از تحصیل در کانادا دعوت شوند. نسبت فارغ التحصیلان بین المللی دعوت شده برای درخواست، بین سال های 2015 و 2016 از 26 درصد به 35 درصد افزایش یافته است.
با این حال، قبل از اینکه واجد شرایط برای دعوت باشید، باید برای یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا شرایط لازم را داشته باشید و وارد لیست Express Entry شوید، جایی که تحت سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز کسب می کنید. در این هنگام دولت از کاندیداهای برتر در لیست مذکور دعوت می کند تا درخواست خود را ارائه دهند و در قرعه کشی هایی که معمولاً هر دو هفته انجام می شود شرکت کنند. سپس 60 روز فرصت دارید تا یک درخواست کامل ارائه نمایید. روند تکمیل این پروسه معمولا ۶ ماه طول می کشد. Express Entry از کاندیداهای جوان با تجربه کار و تحصیل در کانادا و دارای توانایی زبان استقبال می کند و به دانشجویان و فارغ التحصیلان کانادا فرصتی عالی برای اخذ اقامت دائمی می دهد.
بیایید با جزئیات بیشتری به برنامه هایی که تحت عنوان Express Entry مدیریت می شوند، نگاه کنیم:

Canadian Experience Class

اگر به دنبال یک مسیر استاندارد برای اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید - مسیری که قبلاً توسط بسیاری از همسالان شما طی شده است - Canadian Experience Class یا (CEC) ، یک برنامه مهاجرتی است که به افراد اجازه می دهد حداقل پس از یک سال کار در کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند.
بعد از فارغ التحصیل شدن در کانادا و اخذ مجوز کار، یک سال کار حرفه ای انجام دهید و توانایی زبان خود را از طریق یک آزمون شناخته شده ثابت کنید و وارد لیست Express Entry شوید. اگر امتیاز CRS شما کافی باشد، به زودی برای تکمیل پرونده اقامت پس از تحصیل در کانادا دعوت خواهید شد.

Federal Skilled Worker Class

راه دیگر که برای ورود به لیست Express Entry وجود دارد، Federal Skilled Worker Class است. اگر نتوانسته اید یک سال کار حرفه ای در کانادا انجام دهید، اما در خارج از کشور کانادا سابقه کار دارید ممکن است مسیر شما برای دریافت اقامت پس از تحصیل در کانادا، این مسیر باشد. در اصل، شما باید امتیازات لازم را در یک شبکه ارزیابی که سن، توانایی زبان، تحصیل در کانادا، تجربه کار، داشتن یک پیشنهاد شغلی در کانادا و برخی از عوامل دیگر مورد بررسی قرار می گیرند، بدست آورید.
این برنامه گزینه ای عالی برای کسانی است که در خارج از کانادا زندگی می کنند. کاندیداهای برنامه Federal Skilled Worker Class، بالاترین درصد از دعوت نامه ها را برای اقامت پس از تحصیل در کانادا دریافت می کنند.

Provincial Nominee Programs 

چندین استان کانادا برای دانشجویان خارجی که اخیراً از دانشگاه، کالج یا تحصیلات تکمیلی کانادا فارغ التحصیل شده اند، برنامه ویژه ای جهت اقامت پس از تحصیل در کانادا دارند: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان، این استان ها را تشکیل می دهند. برخی از این برنامه ها نیاز به تجربه یا پیشنهاد کار از استان مربوطه برای فارغ التحصیلان بین المللی ندارد. طبق Provincial Nominee Programs، به افراد اجازه داده می شود اقامت پس از تحصیل خود در کانادا را خیلی سریعتر از سایر برنامه ها دنبال کنند. 

Quebec Experience Program

Quebec Experience Program یک فرایند سریع است که منجر به اقامت پس از تحصیل در کانادا برای فارغ التحصیلان بین المللی می شود. این برنامه به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از اتمام دوره تحصیلی، درخواست اقامت دائم در استان کبک نمایند. 

هنگامی که درخواست خود را برای این برنامه ارائه می دهید، باید تمام شرایط مربوط به آن را داشته باشید. دانشجویان برای واجد شرایط شدن لازم است تا به صورت تمام وقت در کبک تحصیل کرده و یکی از انواع دیپلم های تایید شده را به اتمام رسانده باشند. دانشجوی بین المللی همچنین باید دانش کافی از زبان فرانسه داشته باشد.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004