• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com
دلایل محبوبیت رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

دلایل محبوبیت رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

  • نویسنده: حدیثه احمدی اقدم
  • مهاجرت کاری

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول دلایل محبوبیت رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

رشته Digital Marketing یا همان بازاریابی دیجیتالی از جمله رشته های نو ظهوری است که در چند دهه اخیر نظر اغلب کسب و کارهای بزرگ و کوچک را به خود جلب کرده است. هدف اصلی علم دیجیتال مارکتینگ توسعه کسب و کار در فضای دیجیتالی، ارتباط هرچه بیشتر با مشتریان و در نتیجه افزایش فروش است.

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته جزء پیشگامان عرصه ارتباط صنعت و فضای مجازی است. با توجه به این امر رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا فرصت های شغلی زیادی دارد. حوزه فعالیت در کانادا برای متخصصان دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است. از یک کسب و کار کوچک گرفته تا یک کمپانی با چندین هزار نفر نیرو، حداقل یک کارمند دیجیتال مارکتینگ دارند. بسیاری از شرکت ها بقای کسب و کار خود را در توسعه فعالیت خود در حوزه فضای مجازی میدانند بنابراین یا یک بخش فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ در مجموعه خود دارند یا به دنبال ایجاد آن هستند. برخی از شرکت ها به دنبال توسعه کسب و کار خود در سطح بین المللی و پیدا کردن بازار هدف بزرگتر هستند، در نتیجه وجود بخش دیجیتال مارکتینگ را در مجموعه خود یک امر حیاتی و ضروری میدانند. از طرفی در جامعه کانادا متخصصان دیجیتال مارکتینگ میتوانند موفقیت آینده یک کسب و کار را تامین کنند.

نکته جالب در رابطه با رشته دیجیتال مارکتینگ آن است که روز به روز در حال پیشرفت است و هرروز به مهارت های فعالان این حوزه افزوده میشود. متخصصان دیجیتال مارکتینگ می بایست در حوزه هایی چون شبکه های اجتماعی، وب، ایمیل، CRM، گرافیک، بررسی نیازمندی ها و سلایق مشتریان و ... سررشته داشته باشند تا با خلاقیت و نوآوری از طریق فضای مجازی مشتریان بیشتری را جذب نمایند. یک متخصص دیجیتال مارکتینگ خوب نیازی به داشتن تسلط کامل به همه ی موارد فوق ندارد اما بدون آشنایی از روند فعالیت های هر یک از این شاخه ها نمیتوند تصمیم درستی برای فعالیت در این حوزه ها اتخاذ کند.

بهترین استان برای فعالان دیجیتال مارکتینگ در کانادا استان کبک و بریتیش کلمبیا است. در این استان ها فرصت های شغلی و دستمزدهای بیشتری برای متخصصان دیجیتال مارکتینگ وجود دارد. از آنجایی که این حوزه بسیار گسترده است، میزان تسلط افراد در این رشته متفاوت است. بنابراین حقوق دریافتی معینی برای دستمزد فعالان این حوزه در جامعه کانادا وجود ندارد. حداقل دستمزد سالانه گزارش شده متخصصان دیجیتال مارکتینگ در کانادا 35 هزار دلارکانادا است و بیشترین حقوق دریافت شده هم 101 هزار دلار کانادا اعلام شده است. اما اکثر متخصصان این حوزه سالانه بیش از 60 هزار دلار کانادا دریافت میکنند. در استان کبک اغلب متخصصان دیجیتال مارکتینگ سالانه بیش از 70 هزار دلار کانادا دریافت میکنند.

دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (1 پاسخ)
2021-08-01

سلام ببخشید من الان مشغول کاردر حوزه دیجینال مارکتینگ هستم ولی مشاغل مربوط به این حوزه رو در کانادا پیدا نمیکنم میشه لطفا یک راهنمایی بکنید چه عنوان شغلی باید جست و جو کنم؟!

2021-10-26

سلام. دوست عزیز هستش اتفاقا بازار کار خوب و پر رونقی هم داره، همین عنوان شغلیتون رو به انگلیسی برای کانادا سرچ کنید برای همین شغل و کلی عنوان شغلی مرتبط نتیجه خواهید دید

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111