• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
تحصیل در استان های آتلانتیک کانادا؛ معایب و مزایا

تحصیل در استان های آتلانتیک کانادا؛ معایب و مزایا

 • نویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به کانادا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول تحصیل در استان های آتلانتیک کانادا؛ معایب و مزایا

آنچه در این مقاله می خوانید:

  کانادا مشوق‌های زیادی را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا ارائه می‌دهد. از دانشگاه‌ها در سطح کلاس جهانی گرفته تا سبک زندگی و فرصت‌های شغلی، کانادا دروازه رسیدن به موفقیت است. هر استان کانادا از بر روی ارائه یک تجربه فوق العاده تحصیلی – زندگی تمرکز دارد. استان‌های آتلانتیک کانادا که شامل جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، و نیوفاندلند و لابرادور هستند، ویژگی‌های منحصر به فردی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهند. در این بررسی ما به مزایا و معایب تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا می‌پردازیم.

  مزایای تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا

  مزایای تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا

  ابتدا به دلایل تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا اشاره می‌کنیم:

  دلیل شماره 1: دانشگاه‌های درجه یک

  در حالی که آتلانتیک کانادا چندین دانشگاه معتبر دیگر دارد، ما فقط سه مورد از آنها را به اشتراک می‌گذاریم:

  دانشگاه مموریال

  دانشگاه مموریال یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آتلانتیک و یکی از 20 دانشگاه تحقیقاتی برتر کانادا است. این دانشگاه چندین برنامه منحصر به فرد مانند رشته مهندسی معماری اقیانوس و نیروی دریایی را ارائه می‌دهد. همچنین MBA در شرکت‌های اجتماعی و کارآفرینی، یک تخصص بی‌نظیر در این موسسه آموزشی است.

  تحقیقات بخشی جدایی ناپذیر از مموریال هستند و برخی از پروژه‌های معروف این دانشگاه مانند پروژه یخ هوشمند در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده‌اند. این موسسه بیش از 100 رشته تحصیلی را در دو پردیس خود ارائه می‌دهند. پردیس اصلی این دانشگاه در سنت جانز و پردیس گرنفل  در کرنر بروکس قرار دارد. همچنین، بورسیه‌های ورودی بین المللی در دسترس دانشجویان قرار دارند.

  دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

  دانشگاه سنت فرانسیس خاویر موسسه شماره رتبه یک در مقطع کارشناسی کانادا است. این دانشگاه در آنتیگونیش، نوا اسکوشیا، شهر کوچکی که مردم آن با دانشجویان بین‌المللی رفتاری دوستانه دارند، واقع شده است. این موسسه به دلیل تدریس قوی و فرصت‌هایی شغلی بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان در سراسر جهان شناخته شده است.

  با تمرکز بر رشد آکادمیک و شخصی، مدرک تحصیلی از دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، دانشجویان را برای چالش‌های زندگی و دنیای اشتغال در مسیر مهاجرت تحصیلی آماده می‌کند. این موسسه دارای 4 دانشکده و بیش از 70 رشته تحصیلی است.

  دانشگاه نیوبرانزویک

  دانشگاه نیوبرانزویک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است و بیش از 75 رشته در 14 دانشکده در هر یک از دو پردیس خود در فردریکتون یا سنت جان به دانشجویان ارائه می‌دهد. در هر دانشکده فرصت‌های یادگیری تجربی مانند تجربه کار تعاونی، کارآموزی یا داوطلبی وجود دارند. تحقیقات یکی از اجزای اصلی در دانشگاه نیوبرانزویک هستند. این موسسه با ناسا همکاری می‌کند و مؤسسه امنیت سایبری کانادا را در خود جای داده‌ است.

  در سال 2014، دانشگاه نیوبرانزویک توسط استارت آپ کانادا به عنوان بهترین دانشگاه از نظر کارآفرینی معرفی شد و این موضوع در برنامه‌های آکادمیکی که به دانشجویان خود ارائه می‌دهند، منعکس شده است. این موسسه اولین دوره‌های تحصیلی مهندسی و جنگل‌داری کانادا و اولین دانشکده علوم کامپیوتر است.

  دلیل شماره 2: شهریه مقرون به صرفه و هزینه پایین زندگی

  دلیل شماره 2: شهریه مقرون به صرفه و هزینه پایین زندگی

  به عنوان یک دانشجوی بین المللی، نه تنها از نظر تحصیلی بلکه از نظر مالی نیز با حضور در دانشگاهی در استان‌های آتلانتیک کانادا، سود خواهید برد. نرخ شهریه کمتر از سطح ملی است و در محدوده 20 هزار تا 25 هزار دلار کانادا قرار دارد. این مقدار کمتر از میانگین ملی 29 هزار دلار کانادا است.

  هزینه زندگی با هزینه‌های متوسط ​​کمتر از 15 هزار دلار کانادا به همان اندازه مقرون به صرفه است. دانشجویان بین المللی در شهرهای بزرگ در سراسر کانادا می‌توانند انتظار داشته باشند که بیش از 15 هزار دلار برای اقامت و سایر هزینه‌های زندگی خود بپردازند. حتی با هزینه‌های کمتر شهریه، دانشگاه‌های آتلانتیک نیز بورسیه‌های تحصیلی عالی بین المللی را ارائه می‌دهند.

  به عنوان مثال، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، یک بورسیه تحصیلی 80 هزار دلاری کانادایی برای دانشجویانی دارد. دانشگاه نیوبرانزویک یک بورسیه تحصیلی 52 هزار دلار کانادا برای دانشجویان بین المللی دارد. مموریال نیز همچنین بورسیه‌های دانشجویی بین المللی را ارائه می‌دهد. در مجموع، تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا، منطق اقتصادی خوبی به همراه دارد.

  دلیل شماره 3: رشته‌های کاری پس از فارغ التحصیلی

  برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در کانادا بمانند و کارت اقامت دائم خود را دریافت کنند، آتلانتیک کانادا با برنامه‌های «Study and Stay» از آنها پذیرایی می‌کند. این برنامه فرصتی برای دانشجویان بین المللی است که متعهد به تحصیل، زندگی و کار در آتلانتیک کانادا هستند.

  سپس برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک وجود دارد که شامل برنامه فارغ التحصیلی بین المللی آتلانتیک برای دانشجویان بین المللی است که در یکی از 4 استان آتلانتیک تحصیل کرده‌اند.اجازه دهید PGWP دولت کانادا را فراموش نکنیم که شما را به وضعیت اقامت دائم خود می‌رساند. بنابراین اکنون ما دانشگاه‌های عالی با نرخ‌های مقرون به صرفه و برنامه‌ها و فرصت‌های شغلی فارغ التحصیل داریم.

  دلیل شماره 4: مناظر زیبا در آتلانتیک کانادا

  دلیل شماره 4: مناظر زیبا در آتلانتیک کانادا

  هیچ چیز بهتر از تحصیل در یک مکان زیبا نیست و استان‌های آتلانتیک کانادا تعداد زیادی از بهترین جاذبه‌های طبیعی را دارند. استان‌های آتلانتیک با کیلومترها سواحل اقیانوس و نقاط تپه‌ای ساحلی برای پیاده‌ روی و اسکی، یکی از زیباترین مناظر را در سراسر کانادا ارائه می‌کنند.

  از زیبایی کارت پستالی در جزیره میسکو لذت ببرید، جایی که می‌توانید خرچنگ بخورید و ماهیگیران را تماشا کنید که صیدهای روز خود را تخلیه می‌کنند. میسکو دارای سواحل، تپه‌های شنی و تالاب‌ها و باتلاق‌های ذغال سنگ نارس است که در پاییز به رنگ قرمز روشن در می‌آیند و آن را به یکی از زیباترین مکان‌های طبیعت تبدیل می‌کنند.

  کوه‌های یخی غول ‌پیکر را در سواحل نیوفاندلند ببینید یا جزر و مد را در خلیج فاندی تماشا کنید، جایی که بالاترین جزر و مد در جهان است. سپس همانطور که به سمت شمال به سمت نیوفاندلند و لابرادور می‌روید، باید «کرنر بروک» واقع در دهانه رودخانه هامبر در خلیج جزایر را ببینید، جایی که می‌توانید از ترکیبی تماشایی از اقیانوس و مناظر کوه لذت ببرید و جای تعجبی ندارد که این یک مکان عالی و جاذبه توریستی است.

  دلیل شماره 5: سبک زندگی مسالمت آمیز

  آتلانتیک کانادا مکانی آرام برای زندگی است. با جمعیت کمتر و سبک زندگی آرام، این منطقه مکان مناسبی برای مطالعه، کار و زندگی می‌باشد. «آنتیگونیش» محل دانشگاه سنت فرانسیس است که جامعه کوچکی متشکل از 50 هزار نفر است مردمانی صمیمی، خوش برخورد و دوستانه دارد. وقتی در خیابان قدم می‌زنید، انتظار داشته باشید که مردم از شما استقبال کنند. در محوطه دانشگاه اساتید شما را با نام می‌شناسند. اگر کلاس را از دست بدهید، یک نفر با شما تماس می‌گیرد تا دلیل آن را ببیند. مریض هستید؟ موضوع چه چیزی می‌تواند باشد؟ آنها به رفاه دانشجویان خود اهمیت می‌دهند.

  معایب تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا

  معایب تحصیل در استان‌های آتلانتیک کانادا

  حالا به معایب تحصیل در استان‌های آتلانتیک در راستای مهاجرت به کانادا اشاره می‌کنیم:

  عیب شماره یک: دوری از شهر

  اگر اهل فضای شهری هستید، زندگی استان‌های آتلانتیک برای شما سخت خواهند بود. شهرهای این منطقه این کانادا به دلیل مساحت یا تعداد جمعیت کم،  فقط به عنوان شهرهای آرام و بدون از زرق و برق شهرهایی مانند تورنتو و مونترال ​​طبقه بندی می‌شوند. پس ممکن است فضای خلوت این ناحیه از کانادا برای افرادی که به زندگی در شهرهای شلوغ عادت کرده‌اند، دشوار باشد.

  مطمئناً می‌توانید با حال و هوای استان‌های آتلانتیک عجین شوید و با توجه به اینکه مناطق شهری این ناحیه نسبتاً کوچک هستند، این امکان را دارید تا از یک شهر به شهر دیگر رانندگی کنید و چیزهای مختلف را مشاهد کنید. اما به طور کلی، استان‌های آتلانتیک مناطقی برای زندگی آرام و به دور از شلوغی هستند.

  عیب شماره 2: مقدار زیاد مالیات

  عیب شماره 2: مقدار زیاد مالیات

  به دلیل پایدار نبودن اقتصاد استان‌های آتلانتیک، ساکنان این منطقه تحت تأثیر مقدار زیادی مالیات قرار دارند. دولت اعلام کرده است که استان نمی‌تواند از عهده کاهش مالیات برآید زیرا میزان مالیات تولید شده توسط مشاغل در این منطقه بسیار کم است. اساساً شرکت‌های بزرگی در استان‌های آتلانتیک وجود ندارند که به اندازه نیاز دولت پول مالیات بدهند، بنابراین برای جبران تفاوت، مالیات بیشتری از ساکنان دریافت می‌شود.

  استان‌های آتلانتیک دارای بالاترین مالیات در کشور در زمینه مالیات بر فروش، مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد هستند. انتظار دارید به مراتب بیشتر از افرادی که در برخی از بزرگترین شهرهای کانادا زندگی می کنند، مالیات پرداخت کنید و علیرغم وعده‌های دولت در زمان‌های مختلف، انتظار نداشته باشید که به این زودی‌ها مالیات کاهش یابد. این مهم بیشتر برای دانشجویانی که خانه شخصی دارند، ممکن است از نظر هزینه‌ای زیاد باشد.

  کلام آخر

  استان‌های آتلانتیک کانادا که شامل جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، و نیوفاندلند و لابرادور هستند. هر یک از شهرها خصوصیات مختص به خود را دارند اما همه آنها در نواحی سرد اما مملوء از مناظر زیبای کانادا قرار دارند. برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این ناحیه از کانادا را دارند، باید بدانند که استان‌های آتلانتیک مزایای تحصیلی بیشتری ارائه می‌دهند. اگر به دنبال تحصیل در این منطقه از کانادا هستید، با تیم مشاوره گروه مهاجرتی ادب تماس حاصل بفرمائید.

  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (2 پاسخ)
  2022-02-13

  با درود ایا تمکن مالی برای دانشگاه مموریال در مقطع ارشد 3167 دلار است؟

  2022-02-14

  سلام. هزینه دقیقش رو که باید با خود دانشگاه و پیرامون رشته مربوطه مکاتبه کرد تا مطلع شد اما حدود شهریه این دانشگاه در مقطع ارشد همین میزان هست به علاوه تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی در کانادا رو هم باید در نظر داشته باشید

  2022-02-11

  با سلام پسر من دانشجوی فوق معماری می باشد نمره آیلس ۵.۵ در سال ۹۹گرفته یک بار اپلای کرده و موفق نشده میخواستم بدونم راه حل بدون نمره بالاتر آیلتس وجود دارد یا نه ضمنا الان امکان دارد که نمره بالای ۶.۵از راههایی غیر از امتحان بدست آورد؟ مثلا مدرک را خرید

  2022-02-12

  سلام. برای هم استرالیا و هم کانادا امکان اخذ پذیرش مشروط با این نمره وجود داره اما به ما تجربه ثابت کرده که اخذ پذیرش مشروط از کانادا سخت تر و احتمال ریجکتی ویزا و درخواست پذیرش بالاتر میره

  021 71 400 111