• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com
10 دانشگاه استرالیا با بیشترین شانس اخذ بورسیه

10 دانشگاه استرالیا با بیشترین شانس اخذ بورسیه

 • نویسنده: نریمان پارسا
 • مهاجرت به استرالیا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول 10 دانشگاه استرالیا با بیشترین شانس اخذ بورسیه

آنچه در این مقاله می خوانید:

  استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی در جهان، همواره جزء 3 مقصد برتر تحصیلی در دنیا پس از انگلیس و آمریکا بوده (و به دنباله‌ی آن‌ها هم کانادا معمولا در رتبه‌ی چهارم) که برخی از آمارها برای سال جاری میلادی نشان داده که استرالیا حتی توانسته از آمریکا نیز پیشی بگیرد و پس از کشور انگلستان، در رتبه‌ی دوم محبوب ترین مقصد مهاجرت تحصیلی در جهان قرار گیرد.

  از طرفی دیگر چالش بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در استرالیا، بحث هزینه و شهریه‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. بنابراین بسیاری هستند که در کنار اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا، به دنبال اخذ بورسیه و فاند تحصیلی نیز هستند که ما در این مطلب به معرفی 10 دانشگاه استرالیا با بیشترین شانس اخذ بورسیه می‌پردازیم. البته توجه نموده که این یک لیست کلی بوده و بهتر است که برای هر ترم، لیست همه دانشگاه‌ها و بورسیه‌های در دسترس برای آن ترم و همچنین مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر توسط متقاضی بررسی شود. حال به معرفی این دانشگاه‌ها خواهیم پرداخت.

  دانشگاه ملی استرالیا

  دانشگاه ملی استرالیا

  دانشگاه ملی استرالیا که سالیان سال است که رتبه نخست کشور استرالیا را نزد خود داشته، از جمله دانشگاه‌های مشهور استرالیاست که هر ساله بودجه قابل توجهی را برای اختصاص به بورسیه‌های تحصیلی از سوی دولت دریافت می‌نماید. دانشگاه ملی استرالیا دارای بیش از 21 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 6 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش این دانشگاه 35 تا 40 درصد می‌باشد. دانشگاه ملی استرالیا در شهر کانبرا پایتخت استرالیا و در قلمروی پایتختی این کشور قرار دارد. دانشگاه ملی استرالیا طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 1 کشوری و رتبه 30 جهانی می‌باشد. این دانشگاه جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight  یا به اختصار GO8) می‌باشد.

  دانشگاه ملبورن

  دانشگاه ملبورن

  اگرچه که ما در ارائه رتبه بندی‌ های اعلامی در این مطلب بیشتر رتبه بندی کیو اس (QS) را مد نظر داشته اما گفتنی است که در بسیاری از رتبه ‌بندی‌ها، دانشگاه ملبورن است که در رتبه نخست استرالیا قرار می‌گیرد. دانشگاه ملبورن نیز از جمله دانشگاه‌های مشهور استرالیاست که هر ساله بودجه‌ی قابل توجهی در مقاطع تحصیلی و رشته‌های متنوع و وسیعی را برای اختصاص به بورسیه‌های تحصیلی و اسکالرشیپ‌ها از سوی دولت دریافت می‌نماید. دانشگاه ملبورن دارای بیش از 52 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 14 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه ملبورن بین 70 تا 80 درصد می‌باشد. دانشگاه ملبورن در شهر ملبورن و در ایالت ویکتوریای استرالیا قرار دارد. گفتنی است که شهر ملبورن در سال جاری به عنوان پنجمین شهر برتر دانشجویی جهان انتخاب شده است. دانشگاه ملبورن طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 2 کشوری و رتبه 33 جهانی می‌باشد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) می‌باشد.

  دانشگاه سیدنی

  دانشگاه سیدنی

  دانشگاه سیدنی نیز در استرالیا از بابت دریافت بودجه‌های قابل توجه برای تخصیص به بورسیه و اسکالرشیپ‌های متنوع، دارای شهرت خاص خود است و این دانشگاه در شهر سیدنی که یکی از بهترین شهرهای محبوب دانشجویی جهان (نهمین شهر برتر دانشجویی جهان) بوده، مقرر است که سیدنی هم در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا قرار دارد. دانشگاه سیدنی دارای بیش از 56 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 12 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه سیدنی 30 درصد می‌باشد. دانشگاه سیدنی طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 3 کشوری و رتبه 41 جهانی می‌باشد. دانشگاه سیدنی قدیمی‌ترین دانشگاه کشور استرالیا است که تاسیس آن به سال 1850 میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) می‌باشد.

  دانشگاه مانش

  دانشگاه مانش

  دانشگاه مانش نیز همه ساله و در هر ترم بودجه‌ی قابل توجهی را از دولت و موسسات ذیربط در مقاطع تحصیلی و رشته‌های متنوع برای اختصاص به بورسیه‌های تحصیلی و اسکالرشیپ‌ها دریافت می‌کند. دانشگاه مانش دارای بیش از 64 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 22 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه مانش 40 درصد می‌باشد. دانشگاه مانش در شهر ملبورن و در ایالت ویکتوریای استرالیا قرار دارد. دانشگاه مانش طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 6 کشوری و رتبه 57 جهانی می‌باشد. دانشگاه مانش در سال 1958 تاسیس گردیده و علاوه بر رتبه‌ی عالی جهانی، در بسیاری از زمینه‌ها و رشته‌های اصلی و مطرح در جهان دارای رتبه‌های زیر 20 و حتی تک رقمی می‌باشد و دانشگاه مانش دارای رتبه 1 جهانی در رشته داروسازی می‌باشد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) است.

  دانشگاه نیو ساوت ولز

  دانشگاه نیو ساوت ولز

  دانشگاه نیو ساوت در ایالت نیو ساوت ولز نیز به ارائه بورسیه‌های متنوع با مبالغ متنوع در مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف در استرالیا شهرت دارد. دانشگاه نیو ساوت ولز دارای بیش از 59 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 15 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه نیو ساوت ولز 76 درصد می‌باشد. دانشگاه نیو ساوت ولز در شهر سیدنی و در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا قرار دارد. دانشگاه نیو ساوت ولز در کنار دانشگاه سیدنی دو دانشگاه برتر در ایالت یاد شده هستند و هر دو نیز در شهر سیدنی به عنوان نهمین شهر برتر دانشجویی جهان در سال جاری میلادی مقرر هستند. دانشگاه نیو ساوت ولز طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 4 کشوری و رتبه 45 جهانی می‌باشد. دانشگاه نیو ساوت ولز در سال 1949 میلادی تاسیس گردیده است. طبق رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوعات و رشته‌های درسی، این دانشگاه در رتبه 20 برتر جهان برای حقوق، حسابداری و امور مالی را کسب نموده و در استرالیا برای رشته‌های ریاضیات، مهندسی و فناوری رتبه اول را دارد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) می‌باشد.

  دانشگاه کوئینزلند

  دانشگاه کوئینزلند

  دانشگاه کوئینزلند نیز از جمله دانشگاه‌های مورد توجه استرالیا برای ارائه‌ی انواع بورسیه‌های تحصیلی و اسکالرشیپ‌ها به دانشجویان استرالیایی و بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه کوئینزلند دارای بیش از 52 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 12 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه کوئینزلند 40 درصد می‌باشد. دانشگاه کوئینزلند در شهر بریزبن و در ایالت کوئینزلند استرالیا قرار دارد. دانشگاه کوئینزلند طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 5 کشوری و رتبه 50 جهانی می‌باشد. دانشگاه کوئینزلند در سال 1909 تاسیس گردیده است که قدیمی ترین دانشگاه در ایالت کوئینزلند استرالیا است. در واقع دانشگاه کوئینزلند یکی از شش دانشگاه ماسه سنگی است که این اصطلاح، نامی رسمی برای قدیمی ترین دانشگاه‌های استرالیا در هر ایالت این کشور می‌باشد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) است.

  دانشگاه وسترن استرالیا

  دانشگاه وسترن استرالیا

  هر ساله تعداد دانشجویان قابل توجهی هستند که برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، دانشگاه وسترن استرالیا را انتخاب می‌نمایند که این انتخاب هم به دلیل رتبه و جایگاه بسیار عالی و بالای این دانشگاه بوده و هم به دلیل در دسترس بودن انواع بورسیه‌های تحصیلی که این خود یک مزیت عالی محسوب می‌شود. دانشگاه وسترن استرالیا دارای بیش از 17 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 5 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه وسترن استرالیا 38 درصد می‌باشد. دانشگاه وسترن استرالیا در شهر پرث (پردیس اصلی دانشگاه) و در ایالت استرالیای غربی قرار دارد. دانشگاه وسترن استرالیا طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 7 کشوری و رتبه 90 جهانی می‌باشد. دانشگاه وسترن استرالیا در سال 1911 تاسیس گردیده است. دانشگاه وسترن استرالیا نه تنها به اعطای بورسیه‌های متعدد مشهور بوده، بلکه به بورسیه با مبالغ بالا حتی برای مقطع کارشناسی نیز شهرت دارد. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) می‌باشد.

  دانشگاه آدلاید

  دانشگاه آدلاید

  دانشگاه آدلاید از دیگر گزینه‌های خوب در لیست ما برای اخذ اسکالرشیپ و انواع بورسیه تحصیلی به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه آدلاید دارای بیش از 27 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 7 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه آدلاید 75 درصد می‌باشد. دانشگاه آدلاید در شهر آدلاید و در ایالت استرالیای جنوبی قرار دارد. دانشگاه آدلاید طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 8 کشوری و رتبه 109 جهانی می‌باشد. دانشگاه آدلاید در سال 1874 تاسیس گردیده که بدین ترتیب این دانشگاه سومین دانشگاه استرالیا از نظر قدمت می‌باشد. این دانشگاه دارای چهار پردیس است، سه پردیس در همان ایالت استرالیای جنوبی و پردیس دیگر در ملبورن و ایالت ویکتوریای استرالیا. این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا (Group of Eight) می‌باشد.

  دانشگاه تکنولوژی سیدنی

  دانشگاه تکنولوژی سیدنی

  دانشگاه تکنولوژی سیدنی (که با دانشگاه سیدنی اشتباه گرفته نشود) از دیگر گزینه‌های عالی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا است که از استانداردهای عالی به ویژه در رشته‌های خاص خود برای تحصیل بهره‌مند بوده و همچنین مطابق با خط مشی مقاله، مسلما یکی دیگر از دانشگاه‌های خوب دیگر کشور استرالیا بوده که دانشجویان بین‌المللی بتوانند از آن انواع فاند، بورسیه و اسکالرشیپ را دریافت نمایند. دانشگاه تکنولوژی سیدنی دارای بیش از 45 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 12 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه تکنولوژی سیدنی 30 درصد می‌باشد. دانشگاه تکنولوژی سیدنی در شهر سیدنی و در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا قرار دارد. دانشگاه تکنولوژی سیدنی طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 9 کشوری و رتبه 137 جهانی می‌باشد. دانشگاه تکنولوژی سیدنی در سال 1964 تاسیس گردیده است که تا سال 1988 میلادی تحت عنوان موسسه فناوری نیو ساوت ولز فعالیت داشته و از سال 1988 به بعد عنوان دانشگاه تکنولوژی سیدنی را به خود گرفته است؛ اگرچه گفته می‌شود که ریشه این مرکز آموزش به دهه 1830 برمی گردد.

  دانشگاه نیوکاسل استرالیا

  دانشگاه نیوکاسل استرالیا

  دانشگاه نیوکاسل استرالیا (که با دانشگاه نیوکاسل در انگلستان اشتباه گرفته نشود) یک دانشگاه دولتی در شهر نیوکاسل و در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا می‌باشد که دارای یک پردیس اولیه و اصلی در حومه شهر نیوکاسل و در منطقه کالاگان این شهر است. دانشگاه نیوکاسل همچنین دارای پردیس‌هایی در اوریمبا، بندر مک کوار ، کشور سنگاپور، مرکز تجاری شهر نیوکاسل و مرکز تجاری شهر سیدنی نیز می‌باشد. دانشگاه نیوکاسل استرالیا دارای بیش از 39 هزار دانشجو بوده که از این بین، بیش از 7 هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نرخ پذیرش دانشگاه نیوکاسل استرالیا 87 درصد می‌باشد. پردیس اصلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا در شهر نیوکاسل و در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا مقرر است. دانشگاه نیوکاسل استرالیا طبق رتبه بندی کیو اس (QS) دارای رتبه 12 کشوری و رتبه 192 جهانی می‌باشد. دانشگاه نیوکاسل استرالیا در سال 1951 تاسیس گردیده است.

  دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
  دیدگاه ها (0 پاسخ)
  021 71 400 111