• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول مهاجرت کاری به انگلستان

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل در انگلستان

بریتانیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان و خانه برخی از مهم‌ترین شرکت‌های مطرح بین‌المللی است. سالانه افراد زیادی به منظور کار در این کشور اقدام به اخذ ویزا کرده و یا در بخش‌های مختلف آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. ممکن است بسیاری گمان کنند اخذ ویزای کاری انگلستان برای ایرانیان غیرممکن است، اما در صورت دارا بودن تمامی شرایط، شما هم می‎‌توانید برای کار به این کشور بروید. 

سیستم امتیازبندی ویزای کاری انگلستان

کشور بریتانیا در جدیدترین اعلامیه خود مربوط به ماه سپتامبر 2020، اعلام کرد که با آغاز سال 2021، تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای کاری این کشور را دارند، از طریق سیستم امتیازبندی سنجیده خواهند شد. هدف از اجرای این سیستم جدید این است که تفاوت میان شهروندان اتحادیه اروپا و دیگر کشورها از میان برداشته شود و همگان به یک میزان شانس مهاجرت کاری به انگلستان را داشته باشند. همچنین کارفرمایان بریتانیایی که قصد استخدام نیروی خارجی را دارند، باید ابتدا از طرف وزارت کشور نامه اسپانسری دریافت کنند. متقاضیان نیز باید پیشنهادی شغلی از کارفرمایی معتبر با حقوق متناسب را داشته باشند.

در جدول زیر نحوه امتیازبندی ویزای کاری بریتانیا را مشاهده می‌کنید:

ویژگی

الزامی بودن

امتیاز

داشتن جاب آفر از طرف کارفرمای تایید شده وزارت کشور

الزامی هست

 

20

موقعیت شغلی متناسب با سطح مهارتی A (دیپلم کالج و بالاتر)

الزامی هست

20

دانش زبان انگلیسی کافی

الزامی هست

10

حقوق سالیانه 20.480 – 23.039 پوند و یا معادل 80% پایه حقوق

الزامی نیست

0

حقوق سالیانه 23.040- 25.599 پوند و یا معادل 90% پایه حقوق

الزامی نیست

10

حقوق سالیانه 25.600 یا بیشتر (معادل پایه حقوق)

الزامی نیست

20

موقعیت شغلی در مشاغلی که با کمبور نیروی متخصص روبه‌رو هستند

الزامی نیست

20

داشتن مدرک دکتری در حوزه مربوط به موقعیت شغلی

الزامی نیست

10

داشتن مدرک دکتری در حوزه‌های علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضیات

الزامی نیست

20

انواع ویزا برای مهاجرت کاری به انگلستان

ویزای کاری بلند مدت (Tier 2)

ویزای کاری عمومی:

اگر از طرف کارفرمایی در بریتانیا پیشنهادی شغلی دریافت کرده‌اید، می‌توانید برای این نوع ویزا درخواست دهید. پس از پذیرش در موقعیت شغلی مورد نظر، کارفرما باید برای شما گواهی اسپانسرشیپ صادر کرده و برای مجوز کاری شما درخواست دهد. زمان درخواست برای این ویزا معمولا سه ماه پیش از زمان شروع قرارداد کاری است. مدت زمان اعتبار این ویزا 3-5 سال است. با کسب این ویزا شما می‌توانید همراه با خانواده خود در بریتانیا به کار یا تحصیل (در حدی که در شغلتان اختلالی ایجاد نکند) مشغول شده، در داخل و خارج از آن به سفر بروید و یا به کارهای داوطلبانه بپردازید.

ویزای خدمات درمانی و سلامتی:

اگر از طرف سازمان ملی بهداشت به عنوان دکتر، پرستار، متخصص بهداشت و یا متخصص خدمات اجتماعی بزرگسالان پیشنهادی شغلی دریافت کرده‌اید، می‌توانید برای این ویزا درخواست دهید. شرایط دیگر این ویزا مانند ویزای عمومی کاری است. 

ویزای مبلغ دینی:

برای درخواست این ویزا باید ابتدا از طرف سازمان‌های دینی به عنوان مبلغ یا عضو اجرایی دعوت به کار شده، اعتبار این ویزا حداکثر سه سال و شرایط دیگر آن مانند ویزای عمومی کاری است.

ویزای ورزشکاران:

این ویزا مختص ورزشکاران نمونه و یا مربیان شایسته‌ای است که از طرف هیئت دولتی ورزش بریتانیا دعوت به کار شده‌اند، اعتبار آن به مدت 3 سال و شرایط دیگر آن مانند ویزای عمومی کاری است.

ویزای کاری کوتاه مدت (Tier 5)

ویزای نیروی کار موقت/ کار داوطلبانه:

افرادی که به انجام کار داوطلبانه در بریتانیا علاقه‌مندند، می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.متقاضیان در این حالت امکان دریافت حقوق نداشته، اما همچنان نیاز به گواهی اسپانسرشیپ دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا 12-28 ماه است که افراد می‌توانند در این زمان تحصیل کرده، برای اسپانسر خود و یا در شغل دومی معادل آن به مدت 20 ساعت در هفته کار کرده و اعضای خانواده‌شان را با خود همراه ببرند. 

ویزای نیروی کار موقت/ خلاقیت و ورزش:

این ویزا به ورزشکاران و هنرمندانی اختصاص دارد که از کارفرمایی معتبر در بریتانیا پیشنهاد کار دریافت کرده‌اند. شرایط دیگر این ویزا مانند ویزای کار داوطلبانه است.

ویزای نیروی کار موقت/ برنامه تبادلی دولتی:

اگر می‌خواهید در دوره‌ای کوتاه آموزشی یا در برنامه‌‌های تحقیقاتی و طرح‌های مورد تایید دولت بریتانیا شرکت کنید، می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید. در این حالت اسپانسر شما می‌تواند موسسه‌ای آموزشی-پژوهشی و یا سازمانی دولتی باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا 12-24 ماه بوده و شرایط دیگر آن مانند ویزای موقت کار داوطلبانه است.

ویزای نیروی کار موقت/ توافقنامه بین‌المللی:

این ویزا برای نمایندگان رسمی دولت‌های خارجی و یا دیگر مقام‌های دیپلماتیک طراحی شده است. مدت اعتبار این ویزا 2 ساله و در شرایطی خاص 60 روزه است. شرایط دیگر آن مانند ویزای موقت کار داوطلبانه است.

ویزای نیروی کار موقت/ نیروی مذهبی:

متقاضیان کار در سازمان‌های مذهبی با استفاده از این ویزا می‌توانند به مدت 24-28 ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند.شرایط دیگر این ویزا مانند ویزای کار داوطلبانه است.

ویزای نیروی کار موقت/ نیروی کار فصلی:

کارگران فصلی مزارع می‌توانند با اخذ این ویزا و داشتن اسپانسر به مدت 6 ماه در بریتانیا مشغول به کار شوند. آن‌ها امکان استخدام دائم، اشتغال به کار دوم، همراه بردن خانواده و یا بهره‌مندی از منابع مالی دولتی را نداشته و پس از اتمام ویزا، باید به کشور خود بازگردند.

ویزای طرح پویایی جوانان:

جوانان 18-30 ساله‌ای که شهروند کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، هنگ کنگ، کره جنوبی و یا تایوان هستند، می‌توانند با اخذ این ویزا به مدت دو سال در بریتانیا کار و زندگی کنند. میزان پس‌انداز بانکی مورد نیاز آن‌ها 1890 پوند بوده  و امکان همراه بردن خانواده در این طرح وجود ندارد.

ویزای نوآوری بریتانیا (Tier 1)

نوآوران و مبتکرانی که می‌خواهند کسب و کار خود را در بریتانیا افتتاح کرده و یا به اداره شرکتی موجود بپردازند، می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. متقاضیان باید 500 هزار پوند سرمایه داشته و کسب و کار آن‌ها جدید، خلاقانه و مناسب رشد و ترقی باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا 3 سال بوده و امکان همراه بردن اعضای خانواده فراهم است.

ویزای استارت آپی (Tier 1)

برای تاسیس یک کسب و کار تازه در بریتانیا شما پس از تایید از طرف یک موسسه آموزشی یا شرکتی برجسته با سابقه حمایت کارآفرینان در این کشور، می‌توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. مدت اعتبار این ویزا 2 ساله بوده و نیاز به سرمایه اولیه ندارد. شرایط دیگر آن مانند ویزای نوآوری است.

ویزای استعداد جهانی  (Tier 1)

این ویزی برای رهبران شناخته شده و یا نوظهور برجسته در سطح جهانی و یا کسانی که شامل طرح حمایتی سازمان پژوهش و نوآوری بریتانیا می‌شوند، طراحی شده است. متقاضیان ابتدا باید از طریق وزارت کشور بریتانیا تاییده لازم را گرفته و سپس برای ویزا اقدام کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا 1-5 سال بوده و امکان همراه بردن اعضای خانواده نیز وجود دارد. سازمان‌های تاییدکننده درخواست در هر رشته عبارتند از:

 • خاندان سلطنتی برای علوم و پزشکی
 • آکادمی سلطنتی مهندسی برای رشته مهندسی
 • آکادمی بریتانیایی برای رشته علوم انسانی
 • تک نیشن (Tech Nation) برای رشته فناوری‌های دیجیتال
 • شورای هنر انگلستان برای رشته‌های هنر و فرهنگ
 • سازمان پژوهش و نوآوری بریتانیا (UKRI) برای پژوهشگران
 • شورای مد بریتانیا برای رشته‌های مد و طراحی لباس
 • موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی (RIBA) برای رشته معماری
 • اتحادیه تولیدکنندگان سینما و تلویزیون (PACT) برای رشته‌های سینما و تلویزیون

شرایط عمومی اخذ ویزای کاری انگلستان

 • داشتن گواهی اسپانسرشیپ
 • شهروند منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نبودن
 • ارائه مدارک مربوط به درآمد و حقوق (حداقل 30000 پوند در سال)
 • برخورداری از دانش زبانی کافی
 • داشتن پس انداز شخصی (945 پوند در حساب بانکی، 90 روز پیش از درخواست ویزا)
 • دارا بودن پاسپورت معتبر و ارائه سابقه مسافرت
 • نداشتن سوء پیشینه

هزینه انواع ویزا برای مهاجرت کاری به انگلستان

*هزینه بیومتریک (انگشت نگاری) 20/19 پوند بوده و متقاضیان باید هزینه بیمه خود را نیز مطابق با نوع ویزا و مدت زمان آن محاسبه کرده و پرداخت کنند.

نوع ویزا

هزینه درخواست به پوند برای یک نفر

هزینه تمدید ویزا به پوند برای یک نفر

ویزای عمومی کار تا 3 سال

610

704

ویزای عمومی کار برای مشاغل مورد نیاز تا 3 سال

464

464

ویزای عمومی کار بیش از 3 سال

1220

1408

ویزای عمومی کار برای مشاغل مورد نیاز بیش از 3 سال

928

928

ویزای خدمات درمانی تا 3 سال

232

-

ویزای خدمات درمانی بیش از 3 سال

464

-

ویزای مبلغ مذهبی

610

704

ویزای ورزشکاری

610

704

ویزای نیروی کار موقت (همه شاخه‌ها)

244

-

ویزای نوآوری

1021

1277

ویزای استارت آپی

363

493

ویزای استعداد جهانی در هر مرحله

456

152

مهاجرت کاری به انگلستان و درآمد افراد

متوسط درآمد سالانه افراد در بریتانیا 71000 پوند انگلستان بوده؛ کمترین درآمد 18000 . بیشترین درآمد 317000 پوند انگلستان است. جراح، قاضی، وکیل، مدیر بانک و مدیران اجرایی از مشاغل پردرآمد این کشور هستند.

مهاجرت کاری به انگلستان و هزینه‌های زندگی

متوسط هزینه‌های ماهیانه زندگی برای هر نفر در بریتانیا 2236 پوند و برای یک خانواده چهار نفره 3827 پوند است. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام ضروری را مشاهده می‌کنید:

شرح هزینه

قیمت به پوند انگلستان

اجاره آپارتمان دوخوابه مبله در ماه

1325

12 عدد تخم‌مرغ

42/2

یک وعده غذا به همراه نوشیدنی

12

قبوض برق و آب و..

140

هر لیتر بنزین

25/1

حمل و نقل عمومی با اتوبوس در ماه

97

 

مهاجرت کاری به انگلستان و بیمه خدمات درمانی

خدمات درمانی ملی (NHS) نام طرح بیمه دولتی و سراسری کشور بریتانیا است که هزینه‌های درمانی و پزشکی شهروندان و ساکنان این کشور را به صورت رایگان و یا با هزینه اندک تامین می‌کند.
به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (20 پاسخ)
2022-06-29

سلام من لیسانس رشته نقاشی رو دارم و به زبان انگلیسی مسلط هستم و در حال حاضر بصورت خصوصی نقاشی آموزش میدم (استخدام هیچ مرکز دولتی نیستم) با این شرایط چطور میتونم به اروپا مهاجرت کنم؟

2022-07-02

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-06-14

سلام من ۲۹ سالمه شغلم اشپزی هست کباب همه مدل ایرانی و ترکیه ای مدرک تحصیلم سیگل هست زبان هم ترکی و فارسی بلدم انگلیسی ضعیف ایا شانس کاری دارم به اروپا

2022-06-15

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-04-09

سلام من میتونم ویزای کار آراشگری بگیرم ممنونم ج بده

2022-04-11

درباره مهاجرت کاری به انگلیس اطلاعی ندارم و حوزه‌ی کاری ما نیست.

2022-02-16

سلام .کار بنده در مورد کارهای عمرانی راه سازی . میباشد آیا میشود در انگلستان ویزای کار گرفت یا نه

2022-02-19

سلام. ویزای کاری رو در حال حاضر انجام نمیدیم.

2022-02-11

سلام من راننده پایه یکم با سن ۵۰ سال و سابقه ۱۵ سال بیمه و کار و با مدرک کامل رانندگی با وسایل سنگین درخواست کار و مهاجرت به کشور انگلستان را دارم

2022-02-12

سلام. مهاجرت کاری به انگلیس رو انجام نمیدیم در حال حاضر

2022-02-02

سلام ایا راننده کامیون واتوبوس پایه یک برای کار می خواهند یاخیر؟

2022-02-05

سلام. برای مهاجرت کاری انگلیس معمولا مدارک تحصیلی و تخصص های بالا با سابقه کار خوب و درخشان مد نظر هست اما برای اطلاعات دقیق‌تر از اونجایی که ما مهاجرت کاری کار نمی کنیم بهتره بیشتر تحقیق کنین

2022-01-27

سلام من رشته ام گرافیک میخواهم ویزای کاری دریافت کنم و بروم کشور انگلستان لندن کار کنم باید چه کار کنم یه خواهر دارم میخواهم بروم پیش اون

2022-01-29

سلام. مهاجرت کاری به انگلیس رو در حال حاضر انجام نمیدیم.

2022-01-15

سلام رشته ی من زبان و ادبیات فرانسه هست از دانشگاه دولتی تهران ٬ آیا من شانس ادامه تحصیل در انگلیس و یا مهاجرت کاری از طریق رشته ام را دارم یا خیر

2022-01-15

سلام. در هر حالت به مدرک زبان با نمره خوبی نیاز خواهید داشت و از طرفی برای مهاجرت کاری نیز به سابقه کار خوب (حداقل 3 تا 5 سال)

2022-01-11

سلام من دارای مدرك كارشناسی مديريت گردشگری هستم آيا شانس ويزای تحصيلی برای مقطع ارشد وجود دارد؟

2022-01-12

سلام. بله البته بیشتر برای کشورهایی که صنعت گردشگری پر رونق دارند صادق هست. اما این صنعت در انگلیس هم خوب بوده و چه بسا فارغ از وسعت این صنعت در کشور مقصد، شما با صلاحیت های لازم میتونید از این رشته در انگلیس پذیرش بگیرید.

2021-12-29

برای تحصیل در مقطع پست دکترا رشته عمران آب میتونم اقدام کنم؟ ۴۱ سالین دارم از مدرک دکترای سه سال میگذره

2022-01-02

سلام. گپ تحصیلیتون رو اگه با سابقه کار یا فعالیت مرتبط دیگه بتونین پر کنین (یا به چندین طریق ممکن دیگر) مشکلی نیست؛ ضمن اینکه انگلیس باید ببینید 3 سال رو گپ حساب میکنه برای این مقطع یا خیر؛ چرا که تحصیل در انگلیس رو کار نمیکنیم و اطلاعات دقیقی ندارم

2021-12-26

عالی

2021-12-27

سلام. مهاجرت کاری به انگلستان رو انجام نمیدیم اما برای سنین بالای 40 سال شانس کمتر است...

2021-11-02

سلام من آرایشگر هستم ۲۰ سالمه مدرک زبان دارم ولی مدرک تحصیلیم سیکله آیا متوانم برای ویزای کار اقدام کنم

2021-11-03

مدرک تحصیلی بالا و سابقه کاری قابل توجه بیشتر ملاک هست. در حالت کلی برای مهاجرت کاری به کشورهایی مانند انگلیس و آلمان بطور پیشفرض مهاجرت با مدرک دانشگاهی و تخصص آکادمیک با سابقه کار خوب را مد نظر داشته باشید.

2021-10-10

سلام من پزشک هستم و مخواهم به انگلستان برم و اونجا مشغول به کار بشم میخواستم بدونم چجوری باید برای کار در بیمارستان تو انگلیس درخواست بدم

2021-10-12

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری کار نمی کنیم

2021-10-08

من فوق لیسانس میکروبیولوژی،۵۵سال سن و۳۰ سال سابقه کار در آزمایشگاه دامپزشکی را دارم آیا میتوانم برای دریافت ویزای کار اقدام کنم.؟

2021-10-12

سلام. از اونا که مهاجرت کاری به انگلیس رو کار نمی کنیم اطلاع دقیقی ندارم اما معمولا در این راستا پرونده های زیر 40 یا 45 سال رو بررسی می کنند؛ یا حداقل اونا اولویت دارن...

2021-10-07

سلام. وقت بخیر. راننده اتوبوبوس شهری در تبریز هستم. با توجه به کمبود راننده در انگلیس و بریتانیا ایا امکان گرفتن اقامت شغلی در این کشور امکان دارد. انگلیسی در حد مکالمه بلدم.در صورت امکان هزینه هاش رو هم بفرمایید.09149001171

2021-10-12

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری به انگلیس رو انجام نمیدیم و بنابراین اطلاعات دقیقی ندارم در این راستا...

2021-10-03

ببخشید آیا آسه یک راننده لودرهم درکشوربریتانیاکارهست اگرهست چه گونه اقدام کنم

2021-10-04

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری به انگلستان رو انجام نمیدیم اما اگرچه که کار و امکان مهاجرت است اما شما عموما مهاجرت کاری و شانس ویزا شدن رو با مدرک تحصیلی در نظر بگیرید.

2021-10-02

سلام من کارم فست فودو 35سالمه و در این زمینه آیا میتونم از جاب آفر استفاده کنم و در همینه زمینه در انگلیس کار کنم و شرایطش چیه تشکر بابت وقتی که میزارید

2021-10-04

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری به انگلستان رو انجام نمیدیم اما اگرچه که کار و امکان مهاجرت است اما شما عموما مهاجرت کاری و شانس ویزا شدن رو با مدرک تحصیلی در نظر بگیرید.

2021-09-27

الان که بریتانیا نیهز به رانندگان کامیون داره، برا کسی که در ایران سابقه این کار رو داره چطور میشه اقدام به مهاجرت کرد؟

2021-09-29

سلام. در حال حاضر برای مهاجرت کاری کشور انگلیس اقدامی نمی کنیم اما از طریق جاب آفر اقدام نمایید و ببینید شرایطتون برای کسب امتیاز لازم کافی هست یا خیر...

2021-09-17

سلام ویزای کاری

2021-09-18

سلام. لطفا سوالتون رو کامل مطرح کنین

2021-09-11

با سلام و عرض ادب و احترام من برای کار در انگلستان در حرفه تعیر طلا و جواهر آیا میتونم ویزا بگیرم متاسفانه من برای هیچ مدرکی از اداره ایران اقدام نکردم و ۱۰ سال در این حرفه مشغول بکارم و نسبتا به صورت حرفه ای در مغازه خودم کار میکنم

2021-09-13

سلام. در حال حاضر برای مهاجرت کاری به انگلیس کار نمی کنیم

رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111